L AMSTERDAMSCHE BEURS E m t m t m m m n m m mm m m m O W OENSDAG 6 OCTOBER 1937 EI A A R E E M'S D A G B E A D 10 lAAT/TtEtBICilTlN Geen vervroegde bijeenroepiiig van het Engelsche parlement? Kabinet bijeen. LONDEN. 6 October (Havas) Vanmor gen is het kabinet voor zijn wekelijksche zit ting bijeengekomen in Downingstreet 10. Men meent te weten, dat de besprekingen betrekking hebben gehad op de redevoering van Roosevelt in Chicago. Men wist vanmor gen nog niet of de ministers in het bezit waren van den officieelen tekst van het document Ook zou gesproken zijn over het Italiaansche uitstel in het antwoorden op de laatste Fransch-Duitsche nota en over den toestand in het Verre Oosten. Wat de binnenlandsche politiek aangaat zou de minister van binnen landsche zaken zijn medeministers geraad pleegd hebben over het verzoek van de La- bourparty tot bijeenroeping van het parlement op een vervroegden datum ter bespreking van den Japanseh-Chineeschen toestand. Het is echter bekend, dat de regeering zich voor stelt niet in te gaan op het verzoek van Attlee. Tenslotte zou gesproken zijn over de troon rede, die uitgesproken zal worden bij de we deropening der parlementszitting. Melkauto botst tegen stilstaanden vrachtwagen. Monteur maakt salto-mortale, maar blijft ongedeerd. Op den Rijksweg" tusschen de Vechtbrugen de Hakelaar stond gisteravond nabij de ga rage Wegman een met kisten geladen auto van het expeditiebedrijf Kopex te Hillegom. Men had niet den voorzichtigheidsmaatregel getroffen, den wagen die gerepareerd moest worden geheel terzijde van den weg te plaat sen. Terwijl een monteur van de firma Weg man, H. d. B.. doende was met de motorkap, had men achter den vrachtwagen een jongen geplaatst, die naderende autobestuurders moest waarschuwen, teneinde een botsing te voorkómen. Klaarblijkelijk heeft de jongen niet vol doende acht geslagen op het naderend ver keer, want op een gegeven oogenblik nader de uit de richting Bussum een auto, geladen met melkbussen, bestuurd door P. G. te Die- men. die eerst op het laatste oogenblik de stilstaande vrachtauto zag, doch toen was het te laat, om een botsing te voorkomen. De stoot kwam met kracht aan. zcodat de atuo uit Hillegom, vooruitschoot en tusschen de rails der Gooische Tram terecht kwam. De monteur de B.. die juist aan de motor kap bezig was. maakte een dubbele salto- mortale en kwam half versuft op den gras berm terecht. Wonderlijk genoeg liep de man geen ernstig letsel op. Inbraak op klaarlichten dag. „Zware jongens", die te Haarlem inbraken, voor het Amsterdamsche Hof. AMSTERDAM, 6 Oct. Het gerechtshof, gepresideerd door mr. Joh. M. Jolles, zette vandaag de behandeling voort van de straf zaak tegen twee Amsterdamsche kooplieden. ..zware jongens", die een belangrijk deel van hun leven in de gevangenis hebben doorge bracht. Zij werden verdacht van een brutale in braak te Haarlem, gepleegd op Zondagochtend 23 Februari in een winkel in de Groote Hout straat, waarbij een bedrag van 1350 werd gestolen. De bewoners waren dien ochtend niet thuis. De daders hadden zich met valsche sleutels toegang verschaft en hadden winkel en wo ning doorzocht. Een geldkistje werd openge broken gevonden en de inhoud bleek verdwe nen. De politie koesterde onmiddellijk verden king tegen den schoonzoon van den bestolen lijstenmaker. Uit alles bleek immers, dat de daders goed op de hoogte moesten zijn ge weest van de plaatselijke situatie en van de gewoonten van de bewoners. De schoonzoon werd ingerekend en hij bekende alle inlich tingen aan een zekeren Arie te hebben ver strekt. een kennis wiens achternaam hij echter niet wist. Gok deze Arie was spoedig opge spoord en b' hem vond de politie een briefje, met de mededeeling dat alle bewoners van de woning in de Groote Houtstraat dien Zon dagochtend afwezig zouden zijn. Ook „Arie" sloeg door en hij stelde zich zelfs beschikbaar om met twee rechercheurs naar Amsterdam te gaan om de inbrekers op te sporen, aan wie hij Arie de inlichtingen weer had doorgegeven. In weerwil van hun ontkentenis werden de beide Amsterdammers door de rechtbank te Haarlem ieder veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf. De schoonzoon hoorde zich wegens medeplichtigheid aan diefstal tot een jaar met aftrek van voorloopige hechte nis veroordeelen. Tegen „Arie" werd geen ver volging ingesteld. Enkele weken geleden stond het drietal in hooger beroep terecht. De procureur generaal mr. dr. D. Reilingh, eischte toen tegen den schoonzoon anderhalf jaar met aftrek van voorarrest. Na een uitvoerig getuigenverhoor schorste het hof de zaak tegen de twee hoofdstedelijke recidivisten, om op enkele punten een nader onderzoek in te doen stellen. De belangstelling op de publieke tribune was bijzonder groot. De verdachten handhaafden hun verhaal: zij waren onschuldig. Volgens hen zou de schoonzoon 't zaakje zelf wel hebben opgeknapt. Deze zegt. dat hij de sleutels heeft na laten maken, doch berouw kreeg en een lucifer in 't. slot heeft gestoken. Hij hoopte dat de Am sterdammers niet binnen zouden kunnen ko men. President: „Waarom hebt u de politie niet gewaarschuwd of tegen uw oom gezegd: Blijf thuis, er gebeurt wat bijzonders Zondagoch tend." Verd.: „Dat durfde ik niet (De zitting duurt voort» AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 6 October 1937. 263 vette kalveren: le kw. 6268, 2e kw. :0—60, 3e kw. 44—48 per K.G. levend gewicht. 50 Nuchtere graskalveren 712 per stuk. 219 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90- 110 K.G. 6970. zware varkens 6869. vette varkens 67—68 per K.G. slachtgewicht. Aan gevoerd 1 wagon. VOOR DEN KANTONRECHTER Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Een bejaard heer, zich noemende evange list, moest terechtstaan, omdat hij de genees kunde zou hebben uitgeoefend, zonder tot de uitoefening daarvoor te zijn toegelaten. Een drietal personen, als getuigen gehoord verklaarde door verdachte te zijn behandeld terwijl één der getuigen zei, dat ook haar tweejarig zoontje onder behandeling was geweest. Volgens allen zou deze behandeling hierin bestaan hebben, dat verdachte hen op het bloote lichaam met olie en terpentijn had gemasseerd. De eerste getuige verklaarde voor elke be handelen 75 cent te hebben betaald en er geen baat bij te hebben gevonden. De volgen de getuige zei, dat zij met haar tweejarig zoontje naar verdachte was gegaan, nadat het als ongeneeslijk uit het ziekenhuis was ontslagen verdachte had het kind de hand op het hoofd gelegd en het daarna met een smeersel van vet en terpentijn ingewreven. Ook had hij daarbij gebeden. Dit was een aantal keeren herhaald, waar na volgens getuige het kind genezen was. Zij had verdachte nu en dan eenig geld betaald. Daarna had zij zich zelf voor zenuwachtig heid door verdach'te laten behandelen, waar bij zij ook baat gevonden zou hebben, doch waarvoor zij niets had hoeven te betalen. De volgende getuige verklaarde, dat zij niet in een ziekenfonds was geweest en onmachtig om een dokter te betalen, waarom zij zich voor rheumatische aandoeningen tot ver dacht had gewend, die haar had behandeld, waardoor zij haar rheumatiek kwijt raakte. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie noemde, wat verdachte gedaan had de rein ste kwazalvaerij en achtte verdachte een ge vaar, want hij behandelde ieder, onverschil lig voor welke kwaal, op dezelfde manier. Het bidden was buiten de dagvaarding gelaten, 't ging hier alleen om de handelingen, welke tegen geldelijke vergoeding waren verricht en het gebied der geneeskunde raakten. De ambtenaar eischte 4 geldboeten van f 20. Verdachte hield een lang betoog om te kennen te geven.dat bij hem geen winstbejag voorzat, doch dat hij de lijdende menschheid uit godsdienstige overwegingen wilde helpen, waartoe hij zich na gebed in staat gevoelde. De kantonrechter oordeelde, dat het gees telijk element hier buiten beschouwing moest blijven, doch dat het hier alleen ging over de vraag of de handelingen als genees kundige behandeling beschouwd moesten worden, hetgeen hij bevestigend beantwoord de. Hij veroordeelde verdachte tot 4 geldboe ten van f10 Onder den invloed achter het stuur. Een Amsterdammer, die tijdelijk in Zand- voort woonde, had zich langer dan gewoonlijk in Amsterdam opgehouden en daar vijf bor rels en een glas bier gebruikt. Hij ontmoette in het café een anderen Amsterdammer, die ook naar Zandvoort moest en vroeg mee te mogen rijden. De andere herinnerde zich de borrels en durfde het niet goed aan, maar zij n metgezel was van oordeel, dat hij best een auto kon besturen en zoodoende liet hij zich overhalen in zijn auto te stappen en achter het stuur te gaan zitten. De bestuurder bereikte den rijksstraatweg en reed heel voorzichtig, maar die voorzich tigheid kon niet verhinderen, dat hij slin gerend ging rijden, waardoor anderen niet konden passeeren, hetgeen zij de politie mee deelden. De politie constateerde, dat de be stuurder van de rechte lijn afweek, hield de auto aan, rook dranklucht en nam den be stuurder mee naar het bureau, waar hij ech ter niet in bewaring werd gesteld. De ambtenaar achtte bewezen, dat verdach te onder zoodanigen invloed van gebruikten alcohol had verkeerd, dat hij niet in staat geacht kon worden een motorrijtuig te bestu ren, waarom hij 7 dagen hechtenis eischte en een jaar onteigening van rijbevoegdheid. Mr. Stomps, de verdediger bestreed de con clusie en vond de straf veel te hoog, hij drong aan op geldboete. De kantonrechter achtte geen termen voor het opleggen van een geldboete aanwezig en veroordeelde tot 7 dagen hechtenis met 6 maanden ou^tigening. ONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN GRIEKSCHEN TORPEDOJAGER. Uit Athene, 5 October Aan boord van den Griekschen torpedojager is een hoeveel kruit ontploft. Tengevolge niervan werden drie per sonen gedood en vijf zwaar gewond DE SCHAAKMATCH EUWE- ALJECHIN. De stand van de gisteravond afgebroken partij is 1 üp p PP s§ ■8 SS BURGERLIJKE SI \ND HAARLEM. 6 October. Ondertrouwd 6 October: H. J. Bus en A. E. Brinkman: A. H. A. J. Beilschmidt en J. C. Go vers; M. Hartman en H. M. Koomen: J. H. F. Ovenveter en J. M. Nagtegaal; J. F. van der Heijden en H. Arp: H. Honing en E. P. Blank water; M. H. van de Pavert en A. C. van Da len; W. H. S. van Leeuwen en G. W. F. Jooste- ma: W. Uriot en J. Th. G. Dammers; G. J. P. Zwart en H. G. M. Schouten; G. H. Hogeslag en J. H. Smink; W. B. Korsman en G. E. Zim- mer; H. Kranenburg en J. Vonkenberg; P. A. van Amersfoort en N. den Houdijker; J. Schneider en A. Zegeling; N. P. Dedding en H. Ruigrok van der Werven: J. G. van der Heide en W. P. C. Knegtel; W. Costers en G. W. A. Wille. Getrouwd 6 October; F. J. P. A. Schorn en M. Snoeks: W. Moerkerk en P. C. Gootjes; H. J. Dirks en J. de Bie: B. G. van Wooning en W. M. de Jong; A. M. Lohs en M. Müller; B. Sleeman en M. C. Snel; J. van Veen en J. Louwkamp; D. J. S. de Lange en M. Hessels: H. R. van der Vossen en E. M. Kammel; C. J. Hulshof en H. Claus; C. W. de Koe en H. B. Roseboom; C. Kelder en C. Dreijer; G. L. Heerschop en M. F. Pietrus; P. Bood en M. W. Meinsma; H. Knol en Chr. M. van der Vaart; A. Cauveren en H. Marx. Bevallen 3 October: E. C. TimmersWal kers, z.; J. J. KniphorstCremer, d.; 4 Octo ber: A. M. Celiev. d. Bijl. d.: M. KeurWou denberg, d.; 5 October: G. J. VisserDeedel, 6 October: G. M. van Amerongen—Meijer, dochter. Overleden: 5 October: R. v. d. Linden. 73 j.. Ged. Schalkburgergracht; P. Brouwerv. d. Kerkhof, 72 j., Westerhoutpark. Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Jaarvergadering te Amsterdam. Onder voorzitterschap van heer P. Stapel Czn. werd heden te Amsterdam de 145ste alge- meene vergadering gehouden van de Neder- landsche Maatschappij van Landbouw. De voorzitter hield een openingsrede, waar in hij memoreerde, dat het op 18 September j.l. juist 90 jaar geleden was, dat de pogingen tot oprichting van een Hollandsche Maatschap pij van landbouw leidden tot een definitieve vestiging der organisatie, nadat reeds in 1837 de Groningsche zuster-instelling was opge richt. Hij herdacht daarbij degenen, die hun krach ten hebben gegeven voor den opbouw dei- maatschappij, in het bijzonder jhr. mr. D. R. Gevers Deynoot, door wiens legaat aan de maatschappij het mogelijk is geworden jaar lijks een medaille ter beschikking te kunnen stellen. Voorts gaf hij een kort overzicht van het geen, sedert de oprichting binnen de belan- gen-sfeer van de Hollandsche Maatschappij van landbouw werd betrokken. Gedurende vele tientallen jaren heeft de maatschappij zich met zuiver technische zaken bezig gehouden, zooals onderwijs en voorlich ting. alsmede het organiseeren van tentoon stellingen, doch nadien is heb karakter van de organisatie meer en meer veranderd en kwam zij daarbij op een terrein, waarop zij de over heid en andere bevolkingsgroepen ontmoette, zonder nochtans de technische aangelegen heden los te laten of te kunnen loslaten. Met trots kan worden teruggezien op het ver leden, niet het minst op de laatste tientallen jaren, waarin de sociaal economische vraag stukken onder het oog werden gezien. Uit de gepubliceerde jaarverslagen blijkt voldoende het bestaansrecht van deze organisatie, welke zal blijven voortgaan in de richting van be hartiging van het boerenbelang in den ruim- sten zin des woords. Ten aanzien van crisis-maatregelen merkte hij op, dat naar zijn overtuiging, de boeren stand gaarne zoo spoedig mogelijk weer op eigen beenen zal willen staan, al ontveinsde hij niet dat een rigoureuse opruiming van alle nog bestaande maatregelen, gevaren voor de bestaansmogelijkheid van die boeren met zich zou brengen. Naar het oordeel van het hoofdbestuur is het thans dan ook nog niet mogelijk voor den boer om zonder die maatregelen het hoofd boven water te houden. Na de behandeling van de huishoudelijke zaken heeft de heer mr. G. de Grooth uit Rotterdam, een inleiding gehouden over de nieuwe wet op de pacht. Na een strijd van welhaast een halve eeuw zal eindelijk ten onzent een pachtrecht gelden aldus de inleider dat door zijn sociale tendenz een van de modernste en radicaalste pachtwetgevingen zal zijn, in de beschaafde landen van Europa van kracht- De sociale strekking van die nieuwe wet geving uit zich in de eerste plaats in het feit, dat de wettelijke rechten, den pachter toege kend, dezen niet bij overeenkomst kunnen worden ontnomen. Nog scherper echter komt het sociale ka rakter der nieuwe wet tot uiting in de con trole van den pachtrechter op den concreten inhoud van elke afzonderlijke pachtovereen komst. Een van de belangrijkste bepalingen van het nieuwe pachtrecht is de bevoegdheid, den pachtrechter toegekend, om controle uit te oefenen op de verplichtingen die de pachter op zich neemt, speciaal die betreffende den te betalen pachtprijs. In de practijk zal dit con trole-recht neerkomen op de bevoegdheid van den rechter tot prijszetting, langs indirecten weg. Een tweede belangrijke nieuwigheid naast de continuatie bevat de nieuwe wet door de opneming van het recht voor den pachter op vergoeding, voor door hem aangebrachte verbeteringen. Krachtens het tot dusverre jeldende recht, zooals het opgevat wordt door de rechtspraak, bestond zulk een vergoedings recht niet. Het is thans in de wet opgenomen op het voetspoor van de Engelsche pachtwet- ;eving. Een verdere belangrijke wijziging in het pachtrecht is deze, dat het remissiereeht op nieuw is geregeld, zulks bij wijze van dwin- jende wetsbepaling. Gebroken is met het stel sel van het burgerlijk wetboek van compen satie van goederen met kwade jaren. Een oogstvermindering, die gecompenseerd wordt door een hooger prijsniveau van de producten, is geenrreden tot remissie, omdat de opbrengst dezelfde of ongeveer dezelfde blijft. Een vierde belangrijke w;ziging van het pachtrecht betreft de gevolgen van den dood van pachter of verpachter loopende het pacht- contract. Dwingend is nu voorgeschreven, dat dood van pachter of verpachter principieel ;een invloed heeft op het voortbestaan van de overeenkomst tusschen de wederpartij en de erven. Een van de belangrijkste hervormingen, die de nieuwe wet brengt, is die van de recht spraak door landbouwdeskundigen. ■Tenslotte voorziet de nieuwe wet in een wet telijke regeling van de pachtbureaux, die zul len worden ingeschakeld om mede te werken aan het verkrijgen van goede verhoudingen op pachtgebied. HAARLEMMERMEER AANRANDING. In de omgeving van de Cruquius en Vijf huizen en misschien ook wel op andere plaatsen in Haarlemmermeer loopt een man rond, die er op uit is om meisjes en vrouwen aan te randen. Thans werd op het rijwielpad, elegen langs den Kruisweg nabij den Spie ringweg, door dezen man, die zich in het ge boomte had verscholen een wielrijdster van de fiets getrokken. De juffrouw, wonende aan den Spieringweg verweerde zich krachtig en slaagde erin te ontkomen. Het is te hopen dat de politie er spoedig in slagen zal hem in handen te krijgen. BOTSING. Te Zwanenburg nabij Halfweg alhier, kwam Dinsdagmiddag een met bieten beladen vrachtauto, die op weg was naar de suiker fabriek, in botsing met een andere vracht auto. De schok was zoo hevig, dat van de bie tenauto twee wielen werden stukgeslagen, waardoor de wagen kantelde en een groot ge deelte van de lading op den weg rolde. De be stuurders kwamen er vrijwel ongedeerd af. De politie stelde een onderzoek in. HET PONTVEER BIJ NIEUWE MEER. Naar wij vernemen, zal tot opheffing van het pontveer nabij de nieuwe Meer voorloopig nog niet worden overgegaan. Zooals wij reeds eerder gemeld hebben, is er wel sprake van geweest, doch bij nadere overweging werd het beter gevonden aan het plan nog geen uit voering te geven IJMUIDEN BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. K. Klinge—Lips z., Ol. van Noortstraat 17, IJmuiden. H. Voetde Vliegh, z.. Zeeweg 303, IJmuiden. A. van Zadel—v. d. Velde, z. Beverwijk. A. A. BlokPrins z., Kon. Wilhelminakade 43, IJmuiden. P. M. Dekker Dobbelaar, 2 zoons, Noorderlaan 32 Velsen-N., C. ten HaveSanders, z„ Eiland 21. IJmuiden. A. M. van den Berghe—Spon- selee, d., Zijkanaal F 10 Velsen. C. M. van VeenLemmers z., Rijksweg" 515. Santpoort A. van Maasvan der Steen, d. Bakkerstraat 34, IJmuiden. Overleden: A. A. Siemeliwk, 77 j., weduwe van G. H. Dijkum, Duinlustparweg 65, Sant poort. J. J. Brevoord 5 j., z. van K. Brevoord, Zwolle. G. Lohman 68 j., echtgen. van D. Beets, Alex. Bellstraat 9 IJmuiden. W. Blok 43 j., echtgen. van W .de Graaf, Willebrord straat 48 IJmuiden. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. Tarbot 60 ct. per kilo. Tong f 1.00f 1.35 ct. per kilo. Schar f 6 per 40 kilo. Bot f 7 per 40 kilo. Schelvisch f 10f 12 per 40 kilo. Makreel f 5f 6 per kilo. BESOMMINGEN. Trawlers: Cornelis IJm. 15 1000 manden f 2300. Maria IJm. 95 310 manden f 3530. Geziena Catharina IJm. 50 95 m. f 2930. Eendracht IJm. 117 930 m. f 4140. Christine IJm. 2 850 m. f 2870. Rotterdam IJm. 112 900 m. f 3690. Cath. Duyvis IJm. 60 490 m. f 4090. Jenny Elsa IJm. 88 105 m. f 1690. Dolfijn IJm. 103 90 m. f 1820 Nagekomen besomming: Norma Maria IJm. 6 met steurharing f 350. Kotter: K.A. 110 f 910. Logger R.O. 1 f 750. Logger pekelharing KW 107 f1280. (Nadruk verboden). MARKTPRIJZEN. Tarbot 6038 ct. per kilo. Tong f 1.24f 0.90 per kilo. Heilbot f 1.12f0.74 per kilo. Griet f 28f 18 per 50 kilo. -Groote schol f 26 per kilo. Middelschol f 26f 21.50 per 50 kilo Zetschol f 20f 10.50 per 50 kilo. Kleine schol f 25f 7.50 per 50 kilo. Schar f 7.00—f 2.50 per 50 kilo. Gr. schelvisch f48 per 50 kilo. Midd. schelvisch f 38 per 50 kilo. Kl.middel schelvisch f 31.00f 22.50 p. 50 kilo Kleine schelvisch f 18.00f 19.50 per 50 kilo Groote gul f 21f 17 per 50 kilo. Wijting f 7.50f 1.70 per 50 kilo. Versche haring f 2.90f 1.70 per 50 kilo. Kleine hake f 15f 9 per 50 kilo. Kabeljauw f 82f 45 per 125 kilo. Vleet f 2.80f 1 pea- stuk. Leng f 2.75f 0.90 per stuk. Koolvisch f 1.60f 0.40 per stuk. Rog f 18.50f7.50 per koop. (Nadruk verboden.) VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Erin IJM 12. Vangst: 1900 kisten haring, 80 m. makreel. 50 kantjes steurharing. Sumatra IJM 253. Vangst: 30 m. schelvisch, 90 m. braadschelvisch. 50 m. gul. 60 m. wij ting, 55 m. platvisch, 170 m. makreel, totaal 455 m., benevens 40 st. st. kabeljauw. Jaqueline Clasina IJM 10. Vangst: 20 m. schelvisch, 40 m. braadschelvisch. 60 m. gul, 50 m. platvisch, 110 m. wijting 300 m. ma kreel, totaal 580 m. benevens 50 st. st. kabel jauw. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN WEG B. en W. van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Biezenweg te Santpoort van het Spekken wegje tot den Rijksweg, van Maandag 11 October a.s. af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voer tuigen zal zijn afgesloten. VORIGE KOERS VAN HEDEN KOERS plsn 1.30 prtm 1.45 plSTL 2.00 pijn. 2 15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt ld 1933 n 4 pCt Nederl. Indië 3 pCt. Nederland 101 100% - - 11 1 STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 6V2 pet. Duitschl. 1930 (Youngleening). Youngleening (met ver- 25% 317/s 32-I/8 32 -1/8 - BANK- INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van f 250 150 172 - - - - Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank Rotter d Bank 136 148V? 147 - INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned Ford ex 40 afst Philips Gloeil.Gem.Bezit 58 V- 6V 73H 82?/, ,57 V 148 - 9 154'/., 54-14 331-32 5314 - 414 68-9 331-4 I5OI4- 1 54'/, - 68 33314 334 150'/*-14 54-M 6814-69 332 - 33 150-i/4 INDUSTR. OND. BUITENL. Intern Tel and Tel Anaconda Bethlem Steel Cities Service Gew Stee) U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp PETROLEUM. Kon Petr Perlak Petr Shell Union Continental OU Tidewater 514 24V, 2?V 24 V 24% 24V4 47J4 435/4 43 43% 433/4 - 50% 55% - 50% 50% 503/4 32% 36J4 286/, 29 29 - 38^/4 76 77 973/, 773/4 92 - H •4% 131/4 13", 13% 26% - - 11% 12J4 9% SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot 1323/, 125-125V, 125-127 126 V?- Scheepvaart Unie 50'/,- 1:0» 125- 125'A 124'/* - 120 125 V? 124 - Konlnkl Paketvaart 192 193 - - 89 189 Rotterdamsche Lloyd 120'/, Maatschappij Nederland 121 '19'/4 118 Holland—Amerika lijn 120 116 ll->— lie 115% -116 115 CULTUUR MAATSCH. H. V. A 469-4 - 470' 459- 460 459 - 463 462V 465 463 Java Cultuur 173-174 Ned Ind Suiker Unie '31-133 - Vorstenlanden 48V? - - TABAKKEN. Dell Batavia 14 - 213 215 Dell Maatschappij 293 282-287 82 - 283 283 183 Senembah 291 y, 289-290 390 - - AMER SPOORWEGEN Southern Pacific 24% Wabash Railroad 22* 1% 13 Union Pacific 76 - Chic Milwaukee 2 Missourrl Kansas Texas 2V RUBBERS Amsterd Rubber 'Sj 'l 32V 33' 3 34 - 34 34 35 Dell Bat Rubber 174 173 151 158 160 - 171 Indische Rubber 175 160 - Kendeng Lemboe 208 1 8-131 169 Serbadjadl - Rotterdam apanoeli 80 V. - - Bandar Rubber 181 181V? 176 Preanger Rubber 18 v - I8OV2 18I Java Caoutch 138J4 132 Sumatra Rubber 237 li. INBOUW. Alg Explor. Mij 113 - Redjang Lebong I68J4 BUliton O - - - - - PROLONGATIE. - - ,3A

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 8