WINTERJASSEN Nieuwe Gracht 98 Wereldkampioen wint na tien zetten. Eindspel was voor Aljechin niet te houden. <§<clusief~ Ntef duur 6RH0UT5TR hoek 6R.NARKTHAARLEM LAATSTE week voor inschrijving Dansinstituut H. Kwekkeboom DONDERDAG 7 OCTOBER 1937 HAARL'EM'S DAG BE'AD SCHAAKWERELDKAMPIOENSCHAP Het verslag van het slot der eerste partij van het A.N.P., verzorgd door L. Prins, luidt als volgt: In hotel „Witte Brug" is Woensdagavond voortgezet de eerste partij om het wereldkam pioenschap schaken. Euwe had in couvert af gegeven 41. f2—f4 Ook hier blijft de wereldkampioen dus ge heel in stijl. In plaats van het neutralere 41. Ke4, dat zoo onmiddellijk voor het afbreken eer te verwachten was, stuurt hij opnieuw met vaste hand naar het doel: het tot gelding brengen van de pionnenmeerderheid op den koningsvleugel. 41Ke6d5 Wil Zwart vechten, dan moet hij, zooals be grijpelijk is, op deze wijze zijn toren van de dekking van pion c6 trachten te verlossen. 42. Tc4d4+ Kd5e6 Gedwongen, want op Kc5 komt zwart door Td7, Tb3Kf2, Th3, Kg2, Th6, Kg3 nog snel ler in beslissend nadeel. 43. f4—f5 Ke6e7 44. Td4e4+ Alle zetten van Wit liggen schijnbaar zeer voor de hand, maar blijken bij nadere be schouwing thuis te hooren in een scherp om lijnd, onberispelijk plan. Immers Zwart staat thans opnieuw voor een moeilijke keus: gaat de koning naar de f-lijn, dan blijft hij afge sneden van den c-pion, den eenigen getrouwe, waarvan hij redding zou kunnen verwachten; gaat hij echter naar de d-lijn, zoo volgt Te6 en de h-pion is ten doode opgeschreven. Men zie 44Kd7, 45. Te6, Tb3 Kf2, Th3? Kg2 en de toren moet schielijk terug. 44. Ke7—f7 45. h2—h4 ^Natuurlijk! Nu Zwarts tegenkansen aan zienlijk zijn gereduceerd, wordt de opmarsch op den koningsvleugel voortgezet. 45Tb6-bl Wat kan Zwart anders doen? De c-pion gaat verloren zoodra hij wordt opgespeeld: c5, Tc4, Tc6, Ke4 enz., maar ook de tekstzet kan niet baten. 46. Ke3—f4 Tbl—el 47. Te4a4 h7—h6 48. Ta4—a7+ Kf7—g8 49. g4g5 Tel—C4+ Het „racheschach". 50. Kf4e5 Zwart geeft op, want op Th4: volgt g6 en daarna Kf6. De slotstand was: Zwart; Aljechin. moeten gebeuren, indien deze partij in remise geëindigd zou zijn. Toen dat wonder uitbleef, na de eerste reeks zetten van Euwe, bij de hervatting, gaf de optimistische Aljechin zich dan ook spoedig gewonnen. Dr. Euwe heeft, door de eerste partij in zijn voordeel te beslissen, misschien ook wel, den kende aan het spreekwoord: „De eerste klap is een daalder waard", zich een waardig we reldkampioen getoond. En Aljechin? Deze heeft de nederlaag waardig gedragen, ondanks het feit, dat dit resultaat hem teleurgesteld zal hebben. We mogen stellig verwachten, dat nog menige levendige partij om den titel gespeeld zal worden. S. RESHEVSKY. EEN WEDSTRIJDBOEK VAN DE MATCH EUWEALJECHIN. Naar het EuweAljechin-Comité ons me dedeelt. zal na afloop van de match om het wereldkampioenschap een officieel wedstrijd- boek worden uitgegeven, samengesteld dooi de beide spelers dr. A. Aljechin en dr. M. Euwe. Het boek zal zoo spoedig mogelijk na af loop verschijnen en uitgegeven worden door A. W. Sijthoff's Uitgeversmaatschappij N.V. te Leiden. TWEEKAMP BOTWINNIK-LÖWENFISCH. MOSKOU, 6 Oct. (A.N.P.) Op hetzelfde moment, dat in Den Haag de eerste partij van de revanche-match om het wereldkam pioenschap tusschen Euwe en Aljechin begon, is onder zeer groote belangstelling te Moskou de tweekamp tusschen Löwenfisch, den kam pioen van Sovjet Rusland, en Botwinnik, den winnaar met Capablanca van het tournooi te Nottingham 1936, begonnen, waarbij de kam pioenstitel de inzet is. Na 40 zetten werd de eerste partij afgebro ken. Wit: Euwe. Zooals wel te verwachten was heeft dr. Alje chin de partij tegen Dr. Euwe niet meer kun nen redden, hoewel hij nog tien zetten lang verbitterden strijd leverde. Op verbluffend eenvoudige, maar daarom niet minder voor beeldige wijze wist Euwe het gevaar van Zwarts eenige tegenkans den vrijen c-pion, tot een minimum te beperken en daar hijzelf intusschen snel met zijn vrijpionnen naar voren rukte, moest Aljechin op den vijftig sten zet de vlag strijken. De tweede partij. Hedenavond zes uur begint in de Diergaarde te Rotterdam de tweede partij. Euwe wikkelt technisch goed af. Zooals gisteren reeds door mij verwacht werd, heeft Aljechin de eerste partij niet kunnen houden. De afwikkeling van het to reneindspel eischte echter een nauwkeurige behandeling. Dit nu was aan Euwe heusch wel toevertrouwd, hetgeen, na een diepgaan de analyse, ook te verwachten was. Aljechin kon niets anders doen, dan een passieve hou ding aannemen. Euwe bood hem echter geen gelegenheid, zijn befaamde verdedigingskunst toe te passen. Zooals ik reeds meldde, was de zet van Al jechin: b7xa6 foutief. De ex-wereldkampioen bevestigde dit trouwens zelf voor de hervat ting van de partij. Aljechin ging nog verder door de mededeeling, dat hij zijn positie hopeloos achtte. Euwe's afgegeven zet: f2f4 was de een voudigste weg naar de winst. Ook het verdere verloop was voor den wereldkampioen vrij eenvoudig. Aljechin deed nog wel eenige po gingen om met zijn toren achter de witte pion nen aan te loopen, doch Euwe ontnam hem elke illusie, door met zijn verbonden konings- vleugelpionnen op te rukken. (Drie tegen één). Toen Aljechin inzag, dat deze niet meer tegen te houden waren, gaf hij zich ge wonnen. Deze eerste partij was, in tegenstelling met de verwachting van velen, zeer levendig. Psychologisch had de ex-wereldkampioen goed gezien, door de geliefkoosde verdediging van zijn tegenstander toe te passen. Hoewel Aljechin iets nieuws van Euwe ver wacht had, wist hij het nieuwtje, dat de titel houder op den veertienden zet in de partij vlocht, niet te weerleggen. Had Aljechin als zestienden zet gespeeld b7b6, dan had hij het evenwicht kunnen herstellen. Ook dit beaamde Euwe's tegenstander na af loop der partij. Afgezien van een enkelen minder goeden zet ib.v. Wit's zestiende zet a5a6 in plaats van Tala4!) mag uit de eerste partij ge concludeerd worden, dat beide grootmeesters in goeden vorm zijn. Dat de ex-titelhouder de afgebroken partij nog een tiental zetten rek te, moet stellig toegeschreven worden aan zijn wilskracht en de hem eigen taaiheid. Aljechin wist zelf, dat er een wonder had BILJARTEN. MASSAKAMP „T.O.G."—„DE VAART". Dinsdag werd deze massakamp voortgezet in klasse C. De uitslag was ..T.O.G." 292 caramboles. „De Vaart" 245. De stand na 3 weken is: T.O.G. 1098 en De Vaart 997 ca ramboles. Dinsdag 12 October wordt de wedstrijd voortgezet in klasse D in het clublokaal van *De Vaart", WIELRIJDEN. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Zondag den 3en wedstrijd voor den Kossen- beker over een afstand van 60 KJM. De ju niores rijden hun 3en wedstrijd voor den „Excelsior"-beker over een afstand van 37'/2 K.M. De veteranen rijden 60 K.M. record (koppel)Vertrek precies 8.45 uur. NASPEL DER WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN. Zware straffen voor Stuyts en Anneese. De sportcommissie der Ned. Wielren Unie heeft den beroepsrijder Stuyts geschorst tot 1 Augustus 1938 wegens het niet voldoende verdedigen van zijn kansen bij de wereld kampioenschapen, welke dit jaar te Kopen hagen jzijn gehouden. Naar men weet kreeg Stuyts reeds in de eerste ronde Van den weg wedstrijd op het circuit van Lingby een lek ken band. Hij legde niet onmiddellijk een nieuwen band om, doch zonder te trachten zijn achterstand van enkele minuten in te halen, staakte, hij dadelijk den strijd. De sportcommissie der N.W.U. heeft voorts den amateur-wegrenner Anneese tot 31 De cember 1938 geschorst, wegens het niet op volgen van' de bevelen der wedstrijdcom missarissen bij de wereldkampioenschappen op den weg te Kopenhagen. Naar men zich herinneren zal was Anneese betrokken bij een valpartij. Hierdoor had hij een ronde achterstand gekregen en toen de kopgroep van enkele renners hem inhaalde, is hij met deze leiders opnieuw vertrokken. Hij weiger de, na herhaalde malen gewaarschuwd te zijn, den koers te verlaten. Enkele ronden later zaktê hij af, juist op het moment, dat Schulte een poging deed, bij de kopgroep te komen. Anneese reed toen tezamen met Schulte en den Belg Tack verder, doch toen dit drietal de kopgroep had bereikt, werden Schulte en Tack gediskwalificeerd, omdat Anneese deze beide renners op de leiders zou hebben getrokken. Een goede kans op een wereldtitel voor Nederland was door dit in cident verkeken. WANDELSPORT. HONDERD KJM.-MARSCH. Aan den marsah van 100 KJVI. te Rotterdam werd met goed gevolg deelgenomen door onzeM stadgenoot H. Erbrink, lid van ,De Wandel toerist. Hij heeft deze fraaie prestatie binnen den vastgestelden tijd n.l. 19 uur, volbracht en verwierf daarmede een fraai uitgevoerd kruisje. Maandagavond is hij daarvoor door een groep leden van „De Wandeltoerist" ge huldigd. ZWEMMEN. INT. ZWEMWEDSTRIJDEN TE 's-GRAVEN- HAGE. In het kader van de feestelijkheden ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de Haagsche zwemvereeniging Z. I. A. N werden in het zwembad „De Regentes" Dinsdagavond zwemwedstrijden gehouden, waaraan door be kende Nederlandsche zwemsters en zwemmers werd deelgenomen. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: 100 Meter borstcrawl dames: 1. R. van Veen, (R. D. Z.), 1 min. 8.8 sec.; 2. G. Sweres (O. D. Z.), 1 min. 11.6 sec.; 3. A. Stijl (A. D. Z.), 1 min. 12.6 sec. 200 Meter schoolslag heeren: 1. H. Smits- huysen (A. Z.), 2 min. 48.5 sec.; 2. P. Kruithof (R Z. C.), 2 min. 48.6 sec.; 3. H. Verhoef (Z. I. A. N.), 2 min. 54.1 sec. 100 Meter rugslag dames: 1. N. Senff (A. D. Z.), 1 min. 15.4 sec.; 2. I. van Feggelen (LJ), 1 min. 15.4 sec.; 3. C. Kint (Roterdam), 1 min. 17.4 sec. 100 Meter borstcrawl heeren: 1. K. Hoving <R. Z. C.), 1 min. 1 sec.; 2. J. C. Scheffer (D. J. K.), 1 min. 1.1 sec.; 3. S. Moolenaar (IJ), 1 min. 3 sec. 200 Meter schoolslag dames: 1. J. Waalberg, (A. D. Z.), 2 min. 59.6 sec.; 2. J. Groenendijk (IJ). 3 min. 7.6 sec.; 3. J. Stroomberg (R. D. Z.). 3 min. 9.8 sec. 3 maal 100 Meter wisselslag estafette heeren: 1. D. J. K.. 3 min. 36.3 sec.; 2. Z. I. A. N., 3 min. 12.8 sec.; 3. R. Z. C., 3 min. 47 sec. 4 maal 100 Meter estafette borstcrawl da mes: 1. R. D. Z. (C. van Zuuren, A. Timmer mans, R. van Veen en W. den Ouden). 4 min. 18.4 sec.; 2. A. D. Z., 5 min. 0.4 sec.; 3. Rotter dam, 5 min. 1.4 sec. DAMMEN. JUBILEUM-COMPETITIE HAARL. DAMCLUB Maandagavond a.s. zal in „Het Hof van Holland" de laatste wedstrijd plaats hebbcp. voor bovengenoemde competitie, namelijk de ontmoeting tusschen de hoofdklasseteams der Haarlemsche Damclub en Damvereeniging „Gezellig Samenzijn" uit Amsterdam. WATERPOLO. Z. I. A. N.—R. Z. C 1 S. S. F. (Barmen)— Z. I. A. N. 2—2 3—1 (Adv. Ingez. Med.) VOETBAL. Haarlem—Islington Corinthians (0-2) Voor dezen lichtwedstrijd was de voorhoede van Haarlem zonder Kammeijer en Van der Hulst, zoodat Haarlem als volgt verscheen; Vijgeboom, Verhappen, Huijsmans, De la Mar, Effern, Van Gooi, De Winter. Van Daalen, Van Polanen, Smit. Hurkmans. De Engelschen hadden het volgende elftal: Longman, Manning, Clark, Wright, Whittaker, Dance, Miller, Sherwood, Tarrant, Bradbury, Read. De eerste helft kenmerkte zich door snelle uitvallen van weerszijden, waarbij de verde digingen de aanvallen steeds den pas naar het doel afsneden. De Engelschen speelden meer open, terwijl men bij Haarlem meer binnen door den weg naar het doel trachtte te vinden. Hierbij kon Van Polanen echter de goede richting niet vinden. Smit ondervond te weinig steun in de voorhoede. De Engelschen konden, on danks snelle uitvallen, niet scoren. Het schie ten vooral was zwak. De rust kwam met dubbel blank. Na de hervatting had de voorhoede van Haarlem een wijziging ondergaan. Smit speelde mid voor j terwijl Van Polanen op de vleugel en Hurkmans binnenlinks speelde. Dit gaf ook niet de gewenschte verbetering. De Engelschen begonnen in een hoog tem po; de Haarlem-verdediging werd herhaalde lijk in het nauw gedreven maar zij wist voor- loopig aan de talrijke moeilijkheden het hoofd te bieden. Vijgeboom deed hierbij goed werk. Bradbury liet eenmaal een goede kans on benut. Toen het de Haarlem-verdediging gelukte, zich los te werken, kwam ook de voorhoede Volgens berichten uit Amman zouden Arabische activisten een aanslag hebben gepleegd op de Britsche petroleumleiding, die van iMosoel in Irak naar Haifa aan de Palestijnsche kust loopt. De pijpleiding, waarvan men hierboven een afbeelding ziet, zou op drie plaatsen opgeblazen zijn. dansles Volgende week aanvang van alle lessen Privé-les op elk verlangd uur Haarlem (Adv. Ingez. Med.) der roodbroeken meer los en toen kregen we een gelijk opgaanden strijd te zien, waarbij de Engelschen meer enthousiast speelden. Toch kreeg toen ook Haarelm de kans om de score te openen, maar Hurkmans en Van Po lanen faalden bij hun pogen tot scoren. Onverwacht kregen de Engelschen de lei ding, toen Bradbury een tam schot loste, dat Vijgeboom wel stopte, maar hij liet den bal door zijn handen glippen (01). De bezoekers zijn dan weer eenigen tijd in de meerderheid; bijna wordt dc voorsprong vergroot, maar uitstekend werk van Vijge boom voorkomt dit. Haarlem doet nog eenige pogingen om den gelijkmaker te scoren, maar het voorhoedespel is te zwak om tegen de steeds enthousiaster spelende Engelschen succes te hebben. As voor een ongeval even is gestopt, komt de bal bij Read en nog voor de Haarlem-verdediging haar opstelling heeft gevonden snelt hij op Vijgeboom af en ver hoogt den voorsprong (0—2). Kort hierop fluit scheidsrechter Kotte het einde. De Islington Corinthians wonnen ver diend. ENGELAND WINT MET 3—0 VAN IERLAND. Uit Blackpool: Voor 20.000 toeschouwers is Woensdag te Blackpool een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen het elftal van de Engel- sche en de Iersche league. De Engelschen wonnen met 30, nadat de rust met blanken stand was gekomen. Goul- den, Mills en Hall maakten in de tweede helft de doelpunten. HAARL. SCHEIDSRECHTERSVEREENIGING Zooals we reeds eerder meldden, zal de heer A. de Haan Azn. as. Vrijdagavond acht uur in Café Restaurant Brinkmann aan de Groote Markt een lezing voor de Haarlemsche Scheidsrechtersvereeniging houden. Hollandsche Bank Unie verhoogt het dividend. Voor het eerst, na een reeks van jaren, kunnen wij in dit verslag over het afgeloopen boekjaar gewagen van een algemeene opleving van zaken in vrijwel alle landen, waar onze instelling haar bedrijf uitoefent, aldus de directie van de Hollandsche Bank-Unie in haar jaarverslag over 1936/1937. Voor onze instelling mag met afgeloopen boekjaar als ten zeerste bevredigend worden beschouwd. De relatiekring onderging ander maal een groote uitbreiding, welke gepaard ging met een zeer belangrijke vergrooting der omzetten. Het is daarbij aangenaam te mogen constateeren, dat al onze kantoren, zonder uitzondering, van deze opleving kon den profiteeren. Vrijwel alle balanshoofden per 1 Juli 1937 toonen dezen aanmerkelijken vooruitgang duidelijk aan. Wij achten het in dit verband verheugend te kunnen opmerken, dat, terwijl de „hono raria" en „onkosten" respectievelijk met ca. 34j/2% en 26V2% en daartegenover de „bruto bedrijfswinst" met ca. 34% stegen, de „netto bedrijfswinst" een vooruitgang van ruim 41 te zien geeft. Waar de vooruitgang onzer netto-winsten voor het grootste gedeelte zijn oorpsrong vindt in een remuneratieve uitbreiding van ons bedrijf over de geheele linie, meenen wij, in volledige overeenstemming met onzen xaad van commissarissen, een vrij belangrijke verhooging van de winstuitkeeringen te mogen voorstellen, terwijl onze afschrijvin gen en reserveeringen gelijktijdig groot kunnen zijn. De resultaten van het afgeloopen boekjaar nader beschouwend, constateeren wij, dat het batig saldo der winst- en verliesrekening, in clusief het saldo Ao Po ad 27.533.47, be draagt: 758.903 tegenover 536.919 ten vo- rigen jare. Zooals wij in den aanvang van dit verslag schreven, achten wij een verhooging van de winstuitkeering alleszins gemotiveerd. Wij stellen derhalve voor, het dividend van de Hollandsche Bank-Unie over het boek jaar 1 Juli 1936—30 Juni 1937 te bepalen op 6% (v.j. 4%), waardoor de uitkeering aan houders van oprichtersbewijzen 1.66 (nihil) per stuk zal bedragen. De volgende winstverdeeling wordt voorge steld: Toevoeging aan de reserve tegen even- tueele risico's 200.000 150.000), Afschrij ving op Gebouwen 130.778 95.266), Divi- denduitkeering aan aandeelhouders 360.000 240.000)Uitkeering aan houders van oprich tersbewijzen 6.640 (nihil), Dividendbelasting 36.847 24.120), Saldo op nieuwe rekening 24.637 27.533). Gesteunden gedwongen werk te zoeken. Maatregel van B. en W. van Oegstgeest. Het dagelij ksch bestuur der gemeente Oegstgeest heeft een vrij groot aantal als werkloos ingeschreven arbeiders in den land en tuinbouw, benevens een aantal losse werk lieden. beneden den leeftijd van vijftig jaar. geheel buiten de steunregeling geplaatst, met de boodschap eens een baas te gaan zoeken, teneinde werk te verkrijgen. Deze maatregel betrof ongeveer veertig man. van wie er volgens de Tel. reeds da delijk dertien aan den slag konden gaan. Zij, die nog geen emplooi hebben gevon den, worden niet voor broodeloosheid gesteld. Zij zullen wel steun krijgen o.a. van het Bur gerlijk -Armbestuur, maar alvorens voor een wekelijkschen onderstand in aanmerking te kunnen komen, moeten zij, steeds de noodige bewijzen leveren, dat tot dusver alle ern stige pogingen hunnerzijds om werk te vin den. gefaald hebben buiten hun schuld. De gemeente Oegstgeest behoort tot de ge meenten, welke geen vergoeding uit het werkloosheidssubsldiefonds ontvangen. Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg. In de vergadering van de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaars zaken van Dinsdag, 5 October kwam in be spreking de financieele positie van het rijks personeel, welke aangelegenheid in de vorige vergadering der commissie was aangehouden. De sindsdien in de millioenennota door de regeering gedane mededeeling nader door den voorzitter ter vergadering toegelicht dat de budgetaire toestand voorshands geen verhooging der ambtenarensalarissen toelaat, werd algemeen ernstig betreurd. Zoowel tegen het feit, dat aan deze publieke mededeeling geen overleg voorafging als tegen haren in houd, werden door door de organisatiever tegenwoordigers bezwaren aangevoerd. Zoowel op grond van feitelijke gegeven, als op overwegingen van psychologischen aard, achtte de organisatievertegenwoordigers ver hooging van de zoo belangrijk verlaagde sa larissen van het rijkspersoneel noodzakelijk. Intrekking van het Koninklijk besluit van 4 December 1935, betreffende de laatste 5 pCt. salarisverlaging, werd algemeen het daartoe aangewezen middel geoordeeld. De regeeringsdelegatie zegde toe het door de organisatievertegenwoordigers aangevoerde ter kennis van de regeering te brengen en haar in overweging te geven de centrale commissie omtrent de onderwerpelijke aangelegenheid nadere inlichtingen en motiveering van haar standpunt te willen doen toekomen, zoo mo gelijk vóór dat de behandeling van hoofdstuk I der staatsbegrooting plaats heeft. Voorts behandelde de commissie nog eenige regeeringsvoorstellen tot incidenteele wijzigin gen en aanvullingen van het bezoldigingsbe sluit, waaronder die, betreffende personeel bij het rijks tucht- en opvoedingswezen Zij vereenigde zich met het regeeringsvoorstel tot wijziging en aanvulling van de artikelen 31 en 63 van het arbeidsovereenkomstenbesluit en daartoe strekkende dat de arbeidscontrac- tant, wiens contracttijd, door het treden of herplaatst worden in vrijwilligen militairen dienst, pensioengerechtigde diensttijd wordt, zijn aanspraak op de in artikel 63, tweede lid bedoelde „bijslag" verliest, evenals geldt ten aanzien van den contracttijd, welke door den burgerambtenaar is of kan worden ingekocht. VARKENSPEST TE ETTEN EN LEUR. In de gemeente Etten en Leur is varkens pest geconstateerd. Op het oogenblik zijn nog slechts twee dieren aangetast, doch de poli tie heeft toch de scherpste maatregelen ge nomen om riitbreiding van deze gevaarlijke ziekte te voorkomen. AANBESTEDING ROTTERDAM, 6 Oct. Het gemeentebestuur van Rotterdam heeft heden doen aanbesteden het maken van een transformatorenstation met kantoren op een bestaande paalfundee- ring op het terrein van de vooi'malige gasfa briek aan den Oostzeedijk. Laagste inschrijvers waren J. en M. Morijn Dordrecht voor 71.270, hoogste Posthuma en Tiggelaar te Haarlem voor 98.368. DE VLIEGTOCHT VAN DEN HEER DE KOK. De beide vliegers ir. De Kok en Schmidt Crans zijn Woensdag te Cairo geland en heb ben prachtig weer gehad. Heden zou de tocht worden voortgezet naar Brindisi. HOLL.—AMERIKA LIJN. Statendam, 6 v. N.-York te Rott. Blommersdijk, Rott. n. N.-Orl. 6 te Antw. Burgersdijk, Rott. n. Tampico 5 te Vera Cruz Volendam, 5 v. Rott. te New-York. Tirandentes, Rott. n. Baltimore 5 te Sears- port. Dinteldijk, Rott. n. Vancr. 4 v. Kingston (Ja.) Boschdijk, Rott. n. Philad. 4 190 m. O. van Land's End. Beemsterdijk. N.-Orl. n. Rott. via Ldn. 4 760 m. WZW v. Valencia. HALCYON LIJN. Stad Haarlem, Rott. n. Pto Ferrajo p. 5 Gibraltar. Stad Amsterdam, 5 v. Bagnoli n. Les Falaises Vredenburg, 5 v. Narvik naar Rott.-Vlaard. Maasburg, 6 v. Wabana te Vlaardingen. Stad Schiedam, 6 v. Vlaardingen naar Lulea Rozenburg, 6 v. Rott n. Malmö. HOLLAND— AFRIKA LIJN Boschfontein (u.) 6 v. Pt. Natal. Meliskerk (u.) p. 5 Finisterr.e Achiba, 5 v. Rott. n. Hamburg. Nijkerk (thuisr.) 6 te Port Natal. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Tajandoen (t.) 6 van Sydney. NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agnita, 4 v. Curacao te Huil. HOLLAND—OOST-AZIë LLJN. Serooskerk (t.) 4 te Osaka. KON. NED. STOOMB. MIJ. Euterpe, 6 v. Bordeaux te Amst. Juno, 5 v. Thessal. n. Nea Playa. Orion,, 5 v. Bari n. Algiers. Telamon, 5 v. Pt. Royal te Santiago de Cuba. Theseus, 5 v. Amst. n. Genua. Trajanus, 5 v. Bourgas n. Varna. Baam, Chili n. Amst. 2 v. Valpar. Hebe. 5 v. Amst. te Gdynia. Aiadne, 6 van Oron naar Malaga. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (thuisr.) p. 6 Ouessant. Slamat (th.) 6 v. Colombo. Blitar, 4 v. Boston te Quebec. Palembang (uitr.) p. 6 Gibraltar. STOOMV MIJ NEDERLAND Tarakan. 6 v. Amst. n. Batavia. Marnix van St. Aldegonde <u> 5 v. Suez STOOMVAART MIJ OCEAAN. Perseus, 5 v. Rott. te Yokohama. C. of Pittsburg, Nagasaki n. Rott. 4 van Dairen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13