(BREEMEN Ir. de Kok en H. Schmidt-Crans weer thuis, HOUDT DAT IN 'T OOGS BIJ 'T BESTELLEN BRANDSTOFFEN DeeI uw vermocjen I WiJri' Le vens ve RZ e l<E Rl Nq - Ban k Rotje Rd A m Schip in het Neuzen- Siuiskil kanaal gezonken. MAANDAG 11 OCTOBER 1937 H A" A R E E M'S D A G B E A D' 3 Opgetogen over hün tocht naar Zuid-Afrika. Het weer boven Europa was met gunstig. Zaterdagmiddag om kwart voor zes zijn de directeur-generaal der Koninklijke, ir. J. E. F. de Kok en zijn medevlieger, de heer H. M. Schmidt Crans, chef-instructeur van de Nationale Luchtvaart School, op Ypen- burg geland. De belangstelling voor hun aankomst was bijzonder groot, want zeer velen stelden er prijs op de vliegers een welkom thuis te wenschen. Om 10 minuten over half zes maakte de havenmeester, de heer Asjes bekend, dat de Ph. K. O. K. boven Rotterdam gezien was en vijf minuten later kwam het vliegtuig in het zicht. Allen waren het veld op geloopen en wuif den de vliegers, die de machine laag over het stationsgebouw stuurden, hartelijk toe. Precies kwart voor zes kreeg de Dragon Fly grond onder de wielen en reed naar het fakkellicht, dat eenige fotografen boven op hun auto ontstoken hadden. Het vliegtuig werd omstuwd door de enthousiaste menigte en de heeren de Kok en Schmidt Crans, beiden blootshoofds en zonder overjas, hadden het niet gemakke lijk. Iedereen wilde hen de hand drukken en de fotografen waren onvermoeid en onuit puttelijk met hun opgaven. Toen de vliegers in het clubgebouw waren „aangeland", nam generaal Snijders, de nestor van onze luchtvaart, het woord om, namens de verschillende luchtvaartorgani saties in ons land, ir. De Kok en de heer Schmidt Crans te verwelkomen. Generaal Snijders sprak van de groote be langstelling, spanning en bewondering, waar mede het Nederlandsohe volk deze vlucht heeft gevolgd en uitte zijn groote vreugde over deze behouden terugkomst. Hij wenschte de vliegers geluk met dit resultaat en dankte hen, omdat zij „de Nederlandsohe kleuren door geheel Afrika hebben gevoerd. Aan het verzoek om een driewerf hoera op ir. De Kok en den heer Schmidt Crans uit te brengen werd met groote uitbundighied gevolg gegeven. Nadat met de vliegers was geklonken, sprak de heer De Kok een kort dankwoord. Hij zeide deze groote belangstelling zeer te waai'deeren, al was hij verbaasd op dit late uur zoovele vrienden hier bijeen te zien. „Deze tocht is de interessantste geweest, die Ik ooit gemaakt heb, ook uit vliegtechnisch oogpunt". Generaal Snijders' woorden, zeide de heer De Kok, stel ik bijzonder op prijs. „Maar ik vind wel, dat hij het wat overdreven heeft, want zoo belangrijk vinden wij dezen tocht niet". 1 Tegen deze laatste uitlating werd luide .geprotesteerd en, nadat de eerste drukte voorbij was, was de heer De Kok bereid om de journalisten van zijn reisavonturen te ver tellen. Het verhaal van Ir. de Kok. Den eersten dag (dat was 15 September) vlogen wij naar Parijs. Het weer was slecht en het was niet gemakkelijk om de goede koers te houden. Wij moesten laag vliegen en hiel den de spoorlijnen in het oog. Op Le Bourget waren de mistvoorschriften in werking en het weer in geheel Frankrijk was slecht. Alles zat dicht. Wij bleven maar wat hangen op het veld in de hoop, dat het weer zou opklaren. Om 4 uur 's middags was het nog steeds mi serabel en wij besloten dien nacht in Parijs te blijven. Den volgenden dag hebben wij Lyon ge haald. Het weer was nog steeds slecht, vooral vlak bij Lyon. Daar hadden wij veel remous en vlogen door een dichten regen, zóó dicht, dat de regen bij mijn aankomst in Batavia bij deze bui vergeleken, niets beteekende. Dien dag konden wij dan ook van Lyon niet verder vlie gen. De overige dagen van de heenreis hebben wij goed weer gehad. Den derden dag kwamen wij 's avonds in Brindisi aan. Van Italië vlo gen wij naar Caïro om verder te vliegen langs de route van de Imperial Airways. Over het traject Khartoum-Nairobi deden wij twee da gen. Als tusschenstation landden wij in Juba. In deze streek hebben wij „de wilde beesten" gezien. Wij filmden een kudde olifanten van wel 200 dieren, giraffen, zebra's, springbokken, gazellen, buffels en andere dieren, van 50 me ter hoogte af. Leeuwen en tijgers hebben wij, jammer genoeg, niet gezien. Nairobi is prachtig gelegen. Het ligt vlak bij den evenaar en toch is de temperatuur er koel, tusschen de 60 gr. en 65 gr., want het ligt op een hoogvlakte van 1700 meter. Zuid- Afrika is rijk aan hoogvlakten en het klimaat is er heerlijk. In Johannesburg waren vele Ne derlanders te onzer eere op het vliegveld aan wezig. Zuid-Afrika is een zeer welvarend land, zonder werkloosheid. Er kunnen nog heel wat jonge menschen, die de handen uit de mou wen kunnen steken, emplooi vinden. In Jo hannesburg wordt geweldig gebouwd, de eene wolkenkrabber na de andere. Tusschen Nairobi en Broken Hill, ver volgde de heer de Kok, was het navigeeren uiterst lastig, vanwege de „bushfires". Wij vlo gen voortdurend in een rookgordijn. Op den terugweg hadden wij steeds tegen wind. In Marseille bijvoorbeeld was de wind zak op het vliegveld, vergeleken bij onze heen reis, 180 gr. gedraaid. Ware het weer beter ge weest, dan hadden wij Donderdagmiddag op Ypenburg kunnen landen. „U kunt toch tevreden zijn", merkte een De Ameidevluclit 1937. Winnaar Ph. Rademakers De jaarlijksche „Ameidevlucht" waarvoor de burgemeester van Ameide, de heer C. W. Luyendijk, die zelf een bekend sportvlieger is, een zilveren beker heeft uitgeloofd, is Za terdag over het driehoekcircuit Schiphol— AmeideYpenburg gehouden. Zooals gebruike lijk, en in het wedstrijd-reglement k? voorge schreven, waren op verschillende punten van de route kruisen uitgelegd welke door de vlie gers in hun kaart moesten worden opgenomen, terwijl op Ypenburg doellandingen moesten worden uitgevoerd. Winnaar werd de Amsterdamsche siportvlie- ger Ph. Rademakers, met het Koolhoventoe- stel FK46 van de N. L. S., de PHAPM. Daarop volgde de heer P. Ouypers. eveneens met een KoolhoventoesteJ van de N.L.S.. de PH—FKB. Derde werd de heer De Geus van den Heuvel die de vlucht met zijn Miles-Falcon PH—EAO volbracht. journalist op, „want u hebt den terugweg in een week afgelegd en dat is één dag vlugger dan de tijd, dien de Imperial Airways over het traject Durban-Londen vliegt". De heer De Kok stemde dit toe. De machine heeft zich prachtig gehouden, voegde hij er aan toe. „Bent u niet erg vermoeid?" vroeg iemand. „Weineen", was het antwoord, „ik voel me heelemaal fit en uitgerust. Het was een heer lijke vacantie". ,Maar echte vacantie was het toch niet", merkte een ander op. „Zeker wel", antwoordde de heer De Kok. „Wij stonden vroeg op, tusschen half vier en vijf uur en vlogen minstens 10 uur per dag, maar van het vliegen rust ik altijd uit". „Het was de interessantste tocht, dien ik ooit gemaakt heb". Met deze woorden besloot de heer De Kok het onderhoud. Dr. Droogleever Fortuyn verlaat de Ned. Mij. tot bevordering der Geneeskunst. Hartelijk afscheid. Zaterdagmiddag heeft een groot aantal artsen en medici in een bijeenkomst in huize Coutui'ier te Amsterdam afscheid genomen van den aftredenden hoofdbestuurder-secre taris van de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der geneeskunst, dr. H. J. W. Droogleever Fortuyn. Namens een groot aan tal afdeelingen sprak dr. G. H. Kramer uit Rotterdam, die zeide, dat de afdeeling Rot terdam der maatschappij het initiatief tot deze huldiging had genomen en die herinner de aan de 20-jarige werkzaamheid van dr. Droogleevv* Fortuyn, die daarna naar Am sterdam was getrokken, waar hij op voor beeldige wijze de belangen der maatschappij en den medischen stand had behartigd. Met straffe hand had de secretaris-penning meester de afdeelingen altijd herinnerd aan de naleving van de reglementen, doch ieder een wist, hoe vriendelijk zijn gemoed was. Na mens de afdeelingen die hij vertegenwoor digde, bood dr. Kramer den scheidenden se cretaris een geschenk aan voor het maken van een reis naar Italië. Prof. dr. H. Burger, sprekende namens een comité van artsen, zeide dat men in de secre tariaatskamer van het gebouw, waar dr. Droogleever Fortuyn zoo lang gewerkt had, een blijvende herinnering aan hem wilde be houden en daarom had men door den jon gen kunstschilder Paul Schultze een portret van dr. Droogleever laten schilderen, dat spr. bij deze gelegenheid onthulde. Hij bood dr. Droogleever tevens een door de sierkunstena- res Corry Hartkamp vervaardigd album met de namen der schenkers aan. Een der dames van het bureaupersoneel der maatschappij huldigde den aftredenden se cretaris als strenge doch humane chef en vriend van elk. lid van het personeel. Arbeidersorganisaties uit Oslo* Staten bijeen. Conferentie te Amsterdam over economische vragen. De S. D. A. p. in Nederland en het N. V. V. hebben het initiatief genomen tot een con ferentie van de vertegenwoordigers van de arbeidersbewegingen in de z.g. Oslo-staten. Als gevolg daarvan kwamen Zaterdag in Am sterdam delegaties van de arbeidersbewegin gen uit België, Luxemburg, Zweden, Dene marken en Nederland bijeen. De conferentie had een informatief karak ter en hield zich in hoofdzaak met actueele economische vragen, die voor alle Oslostaten van de grootste beteekenis zijn, bezig. De de legaties zullen hun resp. organisaties in ken nis stellen van het resultaat van de bespre kingen. Ook de arbeidersbewegingen van Noorwegen Finland en IJsland zullen van het resultaat der besprekingen op de hoogte worden ge bracht De organisaties zullen daarna de vraag bespreken, of een verdere algemeene conferentie zal worden gehouden, en welke vragen dan het eerst voor bespreking in aan merking komen. Arja-toogdag te Delft. Te Delft werd Zaterdag de toogdag gehou den van de Anti-Revolutionnaire Jongeren Actie, onder voorzitterschap van dr. L. W. G. Scholten. De druk bezochte ochtendvergadering werd bijgewoond o.a. door de Kamerleden Duymaer van Twist, C. Smeenk, Wagenaar en van Dijke den burgemeester van Delft, mr. G. van Ba- ven, den afgevaardigde van de Chr. Staatk. Partij in Ned.-Indië, mr. A. F. de Savornin Lohman, en de dochter van wijlen dr. Kuy- per. Nadat de vergadering met gebed en Psalm gezang was geopend, sprak de voorzitter zijn openingswoord. Een telegram van trouw en verknochtheid werd aan H.M. de Koningin verzonden. De ministers De Wilde en Van Dijk hadden bericht van verhindering gezonden, doch de minister-president dr. H. Colijn had mede gedeeld, voornemens te zijn de middagverga dering bij te wonen. Op het laatste oogenblik werd echter bericht van verhindering van den minister-president ontvangen. De jaarverslagen van secretaris, penning meester en administrateur werden vastge steld. Om twaalf uur weyd de vergadering ge schorst en daarna bezochten de deelnemers de nieuwe kerk en het prinsenhof. In de middagvergadering gaf de heer C. Smeenk een toelichting op zijn referaat „De sociale denkbeelden van dr. A. Kuyper". welk referaat vervolgens besproken wérd. Het woord werd ook nog gevoerd door de heeren van den Heuvel, lid van de A.-R. Ka merfractie, Schouten, voorzitter van het cen traal comité van A.-R. Kiesvereenlgingen en ds. Warnaar uit Hazerswoude. Als nieuw lid van het hoofdbestuur werd de heer A. Alblas uit den Haag geïnstalleerd, terwijl afscheid genomen werd van den secre- taris, den heer A. L. de Bruyne. Door ds. J. Fokkema van Delft werd een slotwoord gesproken. Oud-minister jhr. G. A. A. Alting von Geusau overleden. Minister van Oorlog van 1918 tot 1920. Te 's-Gravenhage is Zaterdagmiddag in den ouderdom van 73 jaar overleden jhr. G. A. A. Alting von Geusau. Jhr. G. A. A. Alting von Geusau trad in 1913 na de eerste verkiezingen volgens het stelsel van evenredige vertegenwoordiging en na de aftreding van het extra-parlementaire kabi- net-Cort van der Linden op als minister van oorlog, tevens als minister van marine a.i. in het kabinet Ruys de Beerenbrouck en trad in 1920 als zoodanig weder af. Voordat hij in 1913 benoemd werd tot direc teur-generaal van de posterijen en telegrafie maakte hij gedurende een 30-tal jaren deel uit van het officierskorps van het Nederland sche Leger. Vele jaren was hij geplaatst bij den generalen staf en toen hij in 1913 den militairen dienst verliet om het beheer van den veelomvattenden tak van staatsdienst der posterijen en telegrafie op zich te nemen, was de toenmalige overste Alting von Geusau hoofd van de afdeeling generalen staf aan het departement van oorlog. Zijn verdiensten jegens den lande werden indertijd erkend door zijn benoeming tot rid der in de orde van den Nederlandschen Leeuw en in de Oranje-Nassau-orde. Jhr. Alting von Geusau is in 1864 te Arn hem geboren. Den lOden Juli 1883 werd hij benoemd tot 2e luitenant; in 1888 volgde zijn bevordering tot eerste-luitenant, in 1900 werd hij kapitein, in 1909 majoor, terwyl hij daarna nog opklom tot den rang van luitenant-kolo nel. De overledene was van 1920—1934 lid van de algemeene rekenkamer. intrekking van korting op salarissen van rijkspersoneel gevraagd. Het bestuur van de centrale van rijksper soneel heeft zich gewend met een adres tot de "tweede Kamer der Staten-Generaal met het verzoek te willen bevorderen, dat het KB. van 4 December 1935, staatsblad 690, houden de een algemeene salarisverlaging ad 5 kon het zijn op korten termijn, wordt ingetrokken. Het ach'es is vergezeld van een uitvoerige memorie van toelichting. VAN UW Schouwtjeslaan - Tel. 10070 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) honderdjarig bestaan van de basiliek van onze lieve vrouw te maastricht. Zondag was het honderd jaar geleden, dat de Basiliek van O. L. Vrouw te Maastricht door den Nederlandschen staat voor den Katholieken eere-dienst wederom ter be schikking werd gesteld. Dit feit is Zondag morgen herdacht met een pontificale heilige Mis in de Basiliek, opgedragen door Mgr. dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond. De plechtigheid werd o.m. bijgewoond door den commissaris der Koningin in de provin cie Limburg, mr. dr. W. G. a. van Sonsbeeck, door den burgemeester van Maastricht, jhr. mr. W. Michiels van Kessenich en door mgr. J. Wouters en D. E. F. Schoenmaeckers, de kens van Maastricht en Wijk. Na afloop van deze plechtigheid had in de St. Servatius-societeit de aanbieding van een huldeblijk, namens de parochianen plaats. De voorzitter van het feestcomité, kapelaan Tilmans, overhandigde den pastoor der Ba siliek, F. Brune, een enveloppe met twee dui zend gulden. De burgemeester, die ook het woord voerde, zeide o.a. dat Z. M. Koning Willem I inder tijd de teruggave der kerk bevorderd heeft en dat het thans een andere oranjetelg, H.M. Koningin Wilhelmina, is, uit wier naam spr. kon mededeelen, dat het haar behaagd heeft pastoor Brune te benoemen tot officier in de orde van Oranje Nassau. Nadat ook de bisschop van Roermond nog een korte toespraak had gehouden werd de bijeenkomst met een dankwoord van pastoor Brune gesloten. De uitkomst geeft U het bedrag, waar van Uw gezin, na Uw overlijden, per maand zal moeten rondkomen, indien kdooR 550 (Adv. Ingez. Med.) Na ernstige aanvaring. Bemanning gered. In het Neuzen-Sluiskil kanaal is Zaterdagmiddag het Engelsche stoom schip Penthurst, de vroegere Maud Llewellyn, metende 1454 bruto regis- terton en toebehoorende aan de ree- derij J. Power Ltd. te Londen, in aan varing gekomen met het Zweedsche ss. Drott, dat 952 bruto registerton meet, en toebehoort aan de reederij J. Carl H. Witt te Helsingborg. De Penthurst is zeer spoedig gezon ken en ligt gevaarlijk voor de scheep vaart. Het schip was op weg van Po- maron naar Gent, de Drott was van Gent uitgevaren. Het wrak ligt in de linkerkanaalarm in 't z.g. nieuwe ge deelte. De scheepvaart langs dien kant is voorloopig gestremd, terwijl zee- en andere schepen van kleine afmetingen langs den rechter kanaal- arm kunnen varen. Het ss. Drott heeft eveneens averij opgeloopen, doch niet van ernstigen aard. De bemanning van de Penthurst is gered. Ir. Mussert over de gebeurtenissen' in de N. S. B. Rede op de Hagespraak te Lunteren. In Lunteren is Zaterdag een hagespraak der N.S.B. gehouden. De heer Mussert heeft een rede gehouden, waarin hij de gebeurte nissen, welke den laatsten tijd in de N.S.B. zijn voorgevallen, heeft behandeld. Aan het verslag van de „Tel." is het volgende ont leend: Als lid der beweging en als lid der Eerste Kamer, nam ds. Van Duyl zijn ontslag. Ik ben van meening, dat dit ontslag nemen in het belang der beweging was, ook in het belang van ds. Van Duyl en in dat van anderen en dat daarom zijn besluit juist was. De heeren mr. D. F. Pont en jhr. Van der Goes van Naters hebben zich de vrijheid veroorloofd deze zaak op straat te brengen. Een andere belangheb bende heeft zelfs publiekelijk mededeelingen gedaan lijnrecht staand tegenover die, welke hij kort te voren aan vier betrouwbare man nen deed en welke schriftelijk ter beschikking liggen. Ds. Van Duyl beweert thans zijn hand- teekeningen onder pressie gezet te hebben en dit te betreuren. Welnu, dan moge het recht zijn loop hebben. Zelfs nu gebleken is, dat de geheele afdeeling „Vorming", aan welker hoofd ds. Van Duyl stond, een broeinest van samenzwering was tegen de beweging en haar leider, kan onze vroegere kameraad Van Duyl het volle pond van mij krijgen. Onze Hooge Raad van Discipline staat ter beschik king van Van Duyl. Maar dit, vervolgde ir. Mussert, moge ik u zeggen: onverschillig of men voortgaat „onthullingen" te doen, ik wensch niet uit te weiden over persoonlijke kwesties, Als leider der beweging kan ik met alle gemoedsrust aanvaai-den met modder te worden gesme ten, mits ik weet zelf dergelijke middelen niet te hanteeren. Onmiddellijk na de verkiezingen was ik er zeker van, dat de beweging door een aantal leden zou worden verlaten en door anderen verraden. Tegen den herfst vers achtten wij dit. Ook voor verraad is voorbe^vling noo- dig. Het is speciaal de van üen alge meen secretaris, Van Geelkerken, om op dit gebied waakzaam te zijn. En hij was waak zaam. Ruim een maand geleden bleek, dat het gezwel zat in de afdeeling „Vorming". Dadelijke verwijdering was mogelijk, maar ik gaf er voorkeur aan, naar Paul Kruger's wijze woord „te wacht tot die schildpad zijn kop opsteek". Uitvoerder, misschien hoofd, van de re volte, aldus ging' spreker voort, was jhr. mr. v. d. Goes van Naters, die het land rond reisde. In Den Haag probeerde men zelfs in iedere groep een kern te vormen. De kwes tie-Van Duyl maakte het noodig direct in te grijpen. Het is daarom niet onmogelijk, dat het achterste deel van den kop is blijven zitten. Bewijzen, dat ds. Van Duyl medeplich tig is, heb ik niet. De in het hoofdkwartier te Utrecht gehou den gesprekken zijn niet afgeluisterd, anders zou ik zekerheid hebben. Vast staat echter, dat de dienst van de „Vorming" de schul dige is. Gezien de capaciteiten van de opstande lingen, acht ik het geheele geval meer be lachelijk dan dramatisch. Maar één ding heeft mij uitermate gehinderd. De heeren wilden mij met een soort pensioen naar Zwitserland sturen. Als zij hadden afgespro ken mij te laten doodschieten, had ik eenige waardeering kunnen hebben. Dat zij mij aan zagen voor zulk een laffen hond, dat ik mijn duizenden kameraden, die jaren met mij vochten, in den steek zou laten, teekent hun mentaliteit. Indien ik ooit het gevoel krijg, dat een ander beter dan ik geschikt is als leider der beweging, dan zal ik het oordeel vragen van de duizend meest harde werkers der bewe ging, niet van een Pont, een Van der Goes van Naters en consorten. Na te hebben herinnerd aan den verkie zingsuitslag en aan de reactie daarop dooi de politieke partijen, die „de N.S.B. dood waanden", merkte de spreker op, dat de be weging allerminst dood was, doch alleen door nog meer vuur gelouterd moest worden, „vóór G.od haar de groote taak van de weder opstanding van ons volk wilde toevertrouwen." „De Oosthoek" Cabaret-avond in gebouw =4. K. E~ HAARLEM Maandag. Zaterdagavond hield de Geldersche, Over- ijselsche en Drentsche vereeniging „De Oost hoek" een cabaretavond in gebouw H.KJ3. ter' gelegenheid van haar 10-jarig bestaan. Het feest werd geopend met een kort woord door den voorzitter der vereeniging, den heer J. Helder. Hij heette de aanwezigen hartelijk welkom en hoopte, dat allen zich goed zouden vermaken. De humorist-conferencier Jack Funny deed zijn naam wel eer aan. Met zijn aar dige grappen en kwinkslagen liet hij de aanwezigen soms gieren van het lachen. Dory Schrama zong vervolgens verschillen de operette en film-schlagers, die bij het talrijke publiek goed in den smaak vielen. De Russische xylophonist Wasili Karpow was uitstekend. Zijn schier onmenschelijke vlugheid op de xylophoon grensde aan het wonderbaarlijke. Hij oogste dan ook veel succes. Hierna zongen Jack Funny en Dory Schra ma eenige liedjes, waarna er even veron dersteld werd, in de Jordaan bij de „toffe jongens" te zijn. Deze jongens kozen eich een meisje uit de zaal en dansten er vroolijk op los. Het komt ons echter voor, dat het in de Jordaan nog wel iets anders zal zijn Na de pauze kwam Jack Funny weer met zijn repetoir en oogstte, evenals bij zijn eer ste optreden, weer zeer veel bijval. Dory Schrama zong vervolgens eenige succes nummers van haar, nl. „De Man", „Heimwee", en „De Wals", liedjes, die ook zeer in den smaak vielen. Nadat Jack en Dory tot slot van het caba ret nog een vroolijk „woordje" met elkaar voerden, werd deze avond besloten met een bal. De muziek, verzorgd door de band „The Rhythm Kiddies" leende zich bij uitstek goed voor een echt, ouderwetsch en jolig bal. De vereeniging Oosthoek kan zonder twij fel terugzien op een zeer geslaagden feest avond. huldiging van de bem anning van de reddingsboot „president j. v. wierdsma". Zaterdagmiddag is de bemanning der red dingsboot „Président J. V. Wierdsma", in ver band met het toekennen door de Duitsche regeering van de eere-medaille van het Duit sche Roode Kruis met oorkonde aan schipper J. van Dam, door een der directeuren van de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van schipbreukelingen, den heer mr. J. Th. van Munster gehuldigd. Den Haag,October 1937 Beste Mary, Je schryft my.öat je vindt, dat myn kinderen er zoo flink uitzien en wil ik je het geheim daarvan mededeelen.Ik geef ze n.l. Draisma van Valkenburg's levertraan, die ik in myn jeugd ook heb moeten ge bruiken. Ik raad je daar om aan, geef je kinderen diezelfde levertraan, het. Is een oud bekend merk.- Veel liefs van je liefh. (Adv. Ingez. Med.) „kennemer bridge club" De proef wedstrijd voor de bondscompetitie tusschen „Bridgeclub Haarlem-Noord" 1 en het gem., R. team, is een fraaie overwinning ge worden voor het hoofdklasse-team van de hoofdklasse-team van de jeugdige bridgeclub Haarlem-Noord. gemengd koor „polyhymnia", Bij den nationalen zangwedstrijd te Bus- sum behaalde gisteren het gemengd koor „Polyhymnia", dirigent de heer Willem Hespe, in de eerste afdeeling Gemengde Koren den len prijs met 349 punten, het hoogste aantal dat in deze afdeeling wordt toegekend. zangwedstrijd slikkeveer. Zaterdag behaalde het dubbel gemengd kwartet „Haarlem" en het dubbelmannen- kwartet Euterpe" beide onder leiding van den heer A. Bak, een eersten prijs met 310 en 312 punten in den zangwedstrijd te Slik keveer. eere - con cert „die spaerne sanghers". Zondag 21 November geeft het Mannen koor „Die Spaerne Sanghers" een eere-con- cert in het Gem. Concertgebouw, ter ge legenheid van den zestigsten geboortedag van den dirigent Lieven Duvosel. Behalve „Die Spaerne Sanghers" zullen aan het concert medewerken het Utrechtsch Mannenkoor Euterpe" en het Haarlemsch en Utrechtsch Vrouwenkoor, allen staande onder leiding van den heer Lieven Duvosel. Als solisten zullen medewerken de dames Helène Ludolph (sopraan) en Ans Stroink (alt) beiden te Haarlem, de heer Flor Peeters, organist van de Kathedraal te Mechelen en verder de heeren Jan Hensen (tenor) te Haarlem en Bas Roffer? (bariton) te Amsterdam. Het programma voor dit eere-concert is geheel vastgesteld uit werken van Lieven Duvosel.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5