ITALIË'S ANTWOORD WEKT TELEURSTELLING. Thijs Ijs in het bosch van-hou-je-maar-stil MAANDAG 11 OCTOBER 1937 H A 'A R E E M'S D A G B E A D" Italiaansche regeering tegen een drie-mogendhede nconferentie. In het antwoord van Italië op de Fransch-Britsche nota inzake Spanje, waarvan de tekst Zaterdag is gepubli ceerd, wordt verklaard, dat de Ita liaansche regeering bereid is. alle middelen in onverweging te nemen, die de non-interventiepolitiek doel treffend zouden kunnen maken. Er wordt aan herinnerd, dat Italië met Duïtschland de eerste is geweest, die met na druk geëisclit hebben, dat het zenden van vrijwilligers verboden werd, en daarna dat tot het terugtrekken ervan zou worden over gegaan. De Italiaansche regeering, aldus de nota, waardeert het geopperde denkbeeld tot' het houden van een drie-mogendhedenconferen- tie doch trekt het nut hiervan in twijfel. De zaak waar het om gaat zoo wordt betoogd, betreft niet slechts enkele staten, doch is be halve voor Frankrijk', Engeland en Italië ook voor andere landen van direct belang. Zonder instemming van Burgos en Valencia zou geen enkel besluit van praetische waarde kunnen zijn. De voorgestelde conferentie, waar de an dere landen niet bij tegenwoordig zouden zijn zou het dus zonder die landen moeten stel len, welke voor het bereiken van een ac- coord onontbeerlijk zijn. Het aanvaarden van een procedure, zelfs van voorloopigen aard, buiten de Londensche commissie om, zou tot gevolg hebben, dat de mogelijkheid van mis verstanden en complicaties in plaats van af te nemen, zou toenemen, en dat de totstand koming van een algemeen accoord. dat de fascistische regeering hoogst noodig acht, vertraagd, in plaats van bespoedigd zou worden. De fascistische regeering is derhalve van meening, dat het vraagstuk der non-interventiecommissie door de Londensche commissie verder be handeld moet worden. De Italiaansche regeering is voorts van meening, dat zij in geen geval zal deelnemen aan besprekingen, bijeenkomsten of conferenties, waar aan Duitschland niet eveneens deel neemt. Engeland teleurgesteld. Reuter verneemt uit Londen, dat door de Engelsche regeering geen enkele beslissing zal worden genomen alvorens het Italiaan sche antwoord van alle kanten door Lon den en Parijs bekeken is. In diplomatieke kringen te Londen be treurt men 't, dat Italië de .uitnoodiging niet aanvaard heeft. Het is op het oogenblik moei lijk te voorzien, wat de toekomst van de nietinmenging in Spanje zal zijn, want na de weigering- van Italië ziet men geen moge lijkheid om tot een doeltreffende non-in terventie te geraken. Men doet opmerken dat Duitschland geen Middellandsohe Zeemo gendheid ls en dat, indien het zou zijn uit- genoodigd, andere landen met evenveel recht zouden hebben verlangd, tegenwoordig te zijn. De toestand is eenigssins duister ge worden, doch het is duidelijk, dat de be sluiten, die Engeland en Frankrijk de vol gende week zullen moeten nemen, van de grootste beteekenis zijn. Slechte ontvangst in de Fransche pers. De ..Petit Parisiën" schrijft, dat de Ita liaansche nota zoowel te L-onden als te Parijs teleurstelling gewekt heeft. Men schijnt te Rome niet te willen begrijpen, dat het er voor Frankrijk en Engeland niet om gaat, een zekere partij in Spanje te zien zegevieren, maar hun veiligheid en hun door de in menging ernstig bedreigde verbindingswegen te beschermen. De regeeringen van Engeland en Frankrijk zijn zich te zeer bewust van de Spaauscli schip tot zinken gebracht. Werk van onbekende duikbooten. Zondagochtend is het schip der Spaansche regeering „Cabo San thome", dat van de Sovjet Unie op weg was naar Spanje, op 45 mijl uit de Algerijnsche kust tusschen Bone en La Calle, door twee onbekende torpedobooten aangevallen. Het schip werd gedurende een uur onder vuur genomen en het achterschip vatte vlam. De ,.Cabo Santhome" zond SOS-seinen uit en de aanvallers verdwenen. Tot half drie in deh middag gaf een rookzuil bij Kaap Rosa aan, waar het brandende schip lag. om streeks kwart voor drie hoorde men een hevige ontploffing, waarna het wrak zonk. De opvarenden werden door visschersvaar- tuigen naar La Calle gebracht. Een van hen werd gedood en zes gewond. Fransche vliegtuigen hebben de omgeving afgezocht, doch niets gevonden van de aan vallers. Mosley bewusteloos gegooid. Ongeregeldheden te LiverpooL De leider van de Britsche fascisten. Sir Oswald Mosley, wilde gisteren te Liverpool van het dak van een auto een toespraak houden. Politieke tegenstanders begonnen met steenen te gooien en een der steenen raakte Sir Oswald dusdanig, dat hij bewuste loos naar een ziekenhuis moest worden ver voerd. Een regen van steenen daalde neer op de lijfwacht van den fascistenleider. In verband met deze kwestie werden twaalf personen door de politie gearresteerd. In het gisteravond uitgegeven bul letin werd medegedeeld, dat Sir Oswald Mosley, een hersenschudding heeft opgeloopen. Hij heeft een lichte operatie onderdaanwelke ge lukt Is. Zijn toestand geeft voor het oogenblik geen reden tot ongerust heid. kracht harer solidariteit, dan dat zij die op dit oogenblik zouden laten verslappen. Volgens de ..Echo de Paris" kiest Italië met haar verwijzing naar de Londensche commissie welbewust de methode van uit stel. Het hoopt, dat tijdens onvruchtbare diplomatieke besprekingen zijn troepen in Spanje de overwinning zullen kunnen be halen. Het strategische evenwicht in het wes telijk deel der Middellandscbe zee is ver broken. Frankrijk en Engeland zullen ver zoenend blijven, doch kunnen niet toelaten dat hun grootste belangen bedreigd wor den. Ook de „Jour" zegt, dat Parijs ei Londen niet kunnen toelaten, dat het stra tegische evenwicht hunner strijdkrachten en steunpunten in de Middellandsche Zee te hunnen- nadeele verbroken wordt. De tekst der Fransch- Britsche nota aan Rome. In den tekst van de Fransch-Britsche nota aan de Italiaansche regeering. die thans eveneens is gepubliceerd, wordt o.a. gezegd, dat de Britsche en de Fransche regeering met voldoening kennis hebben genomen van de verzekeringen der Italiaansche regeering, dat zij niet voornemens is, toe te staan, dat nog meer vrijwilligers naar Spanje worden gezonden en dat Italië niet het plan koestert, eenigerlei wijziging te brengen in den terri- torialen status van Spanje, noch bedoelingen heeft ten aanzien van de Balearen, en dat het grondgebied van het vasteland en de eilanden van Spanje streng geëerbiedigd zal worden. Van haar kant herhalen de Britsche en de Fransche regeering gaarne dezelfde verzekeringen, en bovendien willen zij ver klaren. dat zij verplicht achten, de politieke onafhankelijkheid van Spanje te eerbiedigen. De Britsche en de Fransche regeering wen- schen oprecht, dat de burgeroorlog in Spanje ophoudt een bron van internationale onge rustheid en wantrouwen te zijn en dat zich in dit deel van Europa een staat van zaken ontwikkelt, die het mogelijk maakt elders op een algemeene kalmeering aan te sturen, doch zij zijn er van overtuigd, dat geen noe menswaardige verbetering van den toestand mogelijk is, alvorens nieuwe maatregelen zijn genomen om de non-interventie-politiek doel treffend te doen zijn, door terugtrekking van de niet-Spaansche onderdanen, die aan den strijd deelnemen. Een voorloopig driezijdig accoord is noodig om de hinderpalen te bo ven te komen, die zich in de non-interven tiecommissie hebben voorgedaan, en die deze commissie machteloos maken. Ten slotte wordt in de nota verklaard, dat, nadat eenmaal tot terugtrekking der buiten- landsche vrijwilligers zal zijn overgegaan, een beslissing zou moeten kunnen worden genomen inzake de toekenning van de rech ten van oorlogvoerenden aan de beide par tijen. Frankrijk Beh. gew. verl. her verk. 9 2 1 10 38 19 14 90 1 2 4 7 3 4 12 3 1 7 14 1 3 112 29 35 196 51 26 11 6 21 33 7 107 21 25 55 188 31 24 53 35 10 4 2 2 9 De stand der kantonnale verkiezingen. Omtrent de uitslagen der verkiezingen voor de arrondissementsraden deelt het ministerie van Binnenlandsche Zaken mede: Om kwart over drie vannacht was de stand als volgt: Te bezetten zetels 1867. Resultaten bekend voor 1260 zetels. Gekozen 784 candidaten. Herverkiezingen 476 Communisten Socialisten Soc. de France Resp. Soc. Onafhan. Soc. Groep Pelletan Rad. Soc. Rad. en Onafhan. Rad. Volksdemocraten Lïnksch Rep. Republikeinen Conservatieven Fransche Soc. Partij De minister van binnenlandsche zaken Marx Dormoy (Soc.) is herkozen te Montlucon (departement Allier). terwijl de minister van financien, Bonnet, (Rad. Soc.) in Dordogne is herkozen. Herriot, de voorzitter van de Kamer (Rad. Soc.) komt te Lyon in herstemming, evenals zijn partijgenoot Jean Zay, de minister van onderwijs te Orleans in herstemming komt. De minister van handel, Chapsal (Rad. Soc.) komt te Saint (Charente Inférieure) in herstemming, terwijl de minister van P.T.T., Lebas, (Soc.) te Roubaix in herstemming zal komen. Monnet, de minister van Landbouw (Soc.) is herkozen te Oulchy le Chateau (dept. Aisne) De onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken, de Tessan, (Rad. Soc.) is te Meaux herkozen. De onderstaatssecretaris van het kabinet van den minister-president Bertrand, (Rad. Soc. is in het departement chartres inferieure herkozen. De minister van Volksgezondheid Rucart (Rad. Soc.) is in het departement Vosges (Epinal) herkozen. Te Parijs bestaat groote belangstelling voor de uitslagen der verkiezingen. z Duitschland Bisschop van Berlijn in het strijdperk. Zondagochtend is in alle katholieke kerken van Berlijn een herderlijk schrijven van den bisschop voorge lezen, waarin ter kennis van de geloo- vigen wordt gebracht, dat de katho lieke priesters door den staat verbo den is godsdienstles te geven op de scholen. „Het nieuwe decreet van de Duitsche re geering", zoo wordt in het herderlijk schrij ven gezegd, „voert de leuze „de priesters uit de scholen", in de practijk door. Op deze wij ze wil men voorkomen, dat het woord van onze priesters doordringt in de kinderzielen. Dit is een aanduiding, dat in de komende tijden het katholicisme op de proef zal wor den gesteld. Als bisschop van Berlijn heeft men mij niet op de hoogte gebracht met de redenen, waarom de geestelijken niet langer godsdienstonderricht mogen geven". Verder wordt in het herderlijk schrijven geconstateerd, dat de strijd tegen den gods dienst zulke voi'men heeft aangenomen, dat men zich niet moet verwonderen, dat de geestelijkheid uit de scholen wordt gebannen, doch het gevaar, dat hieruit voorspruit is, dat de kinderen niet langer in den geest van Christais onderwezen zullen worden." Vervolgens herinnert de bisschop er aan, dat thans alleen de kerk nog vrij is voor het geven van godsdienstonderricht. De bisschop spoort de ouders aan nauwkeurig te letten op het onderwijs, dat door de leekenonderwij- zers aan de kinderen wordt gegeven en hij kondigt aan, dat eens in de week in de kerken godsdienstonderricht zal worden gegeven aan de kinderen door de priesters, die thans niet meer in de scholen kunnen komen. Uit Salamanca verneemt Havas nog, dat het godsdienstonderwijs in het vervolg ver plicht is op het program voor het eindexa men der middelbare scholen in het rechtsche Spanje. Italië Geen militaire steun aan Japan. In officieele kringen te Rome wenseht men het bericht uit Tokio, dat de Italiaansche ambassadeur een bezoek heeft gebracht aan den Japanschen vice-minister van bui tenlandsche zaken noch te bevesti gen noch te ontkennen. Men spreekt echter de geruchten tegen, volgens welke Italië aan Japan eenige ver zekering zou hebben gedaan inzake het verstrekken van militairen hulp. Damtzïg Nationaal-socUdisten bezetten 48 zetels. De Volksdag van Dantzig ziet er thans, na de mandaatswijzigingen, als volgt uit: N. S. O. A. P. 48, partijloozen 3, Sociaal- Democraten 10, Centrum 9, Polen 2, in to taal 72. De Duitsch-Nationalen en de communis ten zijn dus verdwenen, de Sociaal-Democra ten en het Centrum zijn teruggegaan. De op positie is verminderd van 29 tot 21 afge vaardigden. TsJecho-SilowaMie Henlein eischt opheldering over de arrestatie der Sudeten- Duitschers. Henlein, de leider der Sudeten Duitschers, heeft in een te Leitmeritz, een gemeente in de provincie Ceska Lipa, gehouden toespraak op het dankfeest voor den oogst o.m. gezegd: de vertegenwoordiger van de buitenlandsche politiek der Sudeten Duitschers. Rutha, moet thans om zijn eer strijden. Rutha werd door zijn politieke beteekenis onaangenaam en ge vaarlijk voor velen, die tot nu toe steeds slechts uit persoonlijke of politieke motieven strijden tegen de eenheidsbeweging der Su deten Duitschers en haar leiding. Naar blijkt, zeide Henlein, gaat het hier niet alleen om een crimineel onderzoek, doch vooral om zijn achtergrond en daarom eisch ik niet alleen een correct rechtvaardig onderzoek van het geval zelve, doch even beslist onpheldering wie in waarheid als aan klager achter de zaak staat. Het is ons be kend, aldus Henlein, dat sinds langen tijd en in het bijzonder in dit geval politieke in triganten aan het werk zijn, die met me thoden werken, welke als misdadige hulpver leening aan het andere kamp moeten worden beschouwd. Rutha heeft direct na zijn ar restatie zijn functies neergelegd. Wij zullen de uitspraak van de gewone rechtbank af wachten. Dit dankfeest voor den oogst werd volgens het D. N. B. bijgewoond door 46.000 personen. Een Lucas Cranach uit Duiiscli- land verdwenen. Gisterochtend heeft een onbekende een schilderij -van Lucas Cranach, dat in het museum te Leipzig hing, ontvreemd. Het ge stolen doek stelde een borstbeeld van Mozes voor, tusschen de steenen tafelen en met het Joodsche volk op den achtergrond. De han delswaarde van deze schilderij, die ongeveer 400 jaar oud zal zijn en tot de kostbaarste van het museum behoort, werd geschat op onge veer 25.000 M. Alle politieautoriteiten in Duitschland en zelfs de voornaamste centra in het buitenland zijn van deze vermissing in kennis gesteld. Dat had wu&i- Ik wist geen raad van de zenuw pijn. En toen ik Instantine inge nomen had wèg was de pijn! Onthoudt daarom Instantine) (Adv. Ingez. Med.ï Veroveringen van Franco's troepen in Asturië. Vele dorpen en heuvels bezet. In een communiqué deelt het groote recht sche hoofdkwartier der Spaansche Nationa listen te Salamanca omtrent de krijgsver richtingen o.m. mede: In Asturië hebben wij onzen opmarsch voortgezet en den vijand zware verliezen toegebracht. Wij hebben talrijke heuvels be zet en dertien dorpen, o.m. Seguendo, Soto en Cangas de Onïs. De regeeringstroepen hebben het laatste dorp geheel vernield en verbrand. In Leon is een colonne voorbij Collado de Arenas getrokken. Een andere colonne bezet het bergmassief van Castello- nas en wierp den vijand uit het gelijknamige dorp, waarbij hem zware verliezen werden toegebracht. Aan de andere fronten geweer- en geschutvuur. Het ministerie van nationale defensie te Valencia deelt mede: Legers in het noorden bleven druk uitoefenen en bezetten de heu- van het oostelijk front: De opstandelingen veis 502 en 230, evenals den top van heuvel 910, waar wij een verbitterden strijd van man tegen man leverden. Aan het zuidelijk deel van. het front zetten de opstandelingen de veroveringen van Canto Deloso, van Pe nabuja af voort. Zeer zware gevechten wer den geleverd. De vijandelijke luchtmacht liet op Cangas de Onis ruim 150 brandbommen vallen. Aan het front van Guadalajara en aan het zuidelijke front hebben wij eenige stellingen der opstandelingen bezet, danks hevige tegenaanvallen. Ten zuiden van den Taag, in den sector van Jaca, moes ten wij den uitgangsbasis onzer aanvallen in de laatste dagen achteruitleggen na hevige gevechten van man tegen man met de op standelingen. Dr A. J. Verliage over <le mogelijk heid van bloembollenexport naar Rusland. HAARLEM Maandag. In het weekblad van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur en in het Kweekersblad schrijft Dr. A. J. Verliage, voorzitter van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur en van het Centraal Bloembollencomité over een reis die hij naar Rusland heeft gemaakt om de mogelijkheid van bloembollenexport naar dat land te onderzoeken. Hij schrijft daarover in het „Kweekersblad" o.a. het volgende: De landbouwtentoonstelling, die eerst in Juli van dit jaar geopend zou worden, maar een jaar uitgesteld is, zal in Augustus 1938 geopend worden. Er is mij gesproken over een oppervlakte van 200 ha., die nog te klein zou zijn. In verband met den openingsdatum is deze tentoonstelling voor onze hoofdproducten van geenerlei beteekenis. Zij biedt echter wel een gelegenheid om gladiolen en dahlia5s te exposeeren. In Mos- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Laten we naar binnen gaan, stelde oom Mopperniet voor. Ik zal blij zijn, als ik weer eens even rustig zitten kan. En een kopje koffie, zeker, lachte Sim. Ik heb tenminste menig lekker kopje van Dickie gehad. Hij kan het best, koffiezetten. Ze gingen de kamer binnen en gingen gezellig aan de tafel zitten. Even was het een moment stil, toen zei Sim opeens Ik ben eigenlijk erg blij, dat U.gekomen bent, oom Mopperniet. Want er zijn hier rare dingen aan den gang Nietwaar, Dickie? Dickie knikte heftig met zijn hoofd. Maar wat die rare dingen zijn, vertel ik morgen wel. En. jongens en meisjes, als jullie Thijs eens een briefje willen schrijven, kunnen jullie dat gerust doen, hoor! Je zet maar Thijs IJs, Groote Houtstraat 93, op de enveloppe en dan komt het best terecht, hoor. kou worden primulinus gladiolen gekweekt en verkocht. De kwaliteit laat te wenschen. over. Het is mij niet gelukt een export-ver gunning te verkrijgen. De bloemen zijn in den winter zeer duur; slechts enkelen kunnen zich deze weelde dan veroorlooven. Dit wijst erop, dat er behoefte is aan bloembollen, om ook 's winters de be schikking te hebben over niet te dure bloemen. De totale indruk is, dat er groote moeilijk heden in den handel met Rusland te overwin nen zijn, maar dat de toestand nog zóó is, dat de relaties, die de heer A. Verduyn er enkele jaren geleden aanknoopte, aangehou den moeten worden, omdat er in de naaste toekomst een kans moet komen, om aan Rus land te leveren. Ook indien dit volgend jaar nog niet zou geschieden, moeten wij het con tact blijven houden, en pogingen blijven doen, om ook de instanties, die de deviezen beschikbaar moeten stellen, ervan te over tuigen, dat onze bloembollen onmisbaar zijn voor een bloemenhandel in de wintermaa- den, waarin bloemen juist zoo oodig zijn. Dr. Verhage deelde ons nog aanleiding van deze kwestie mede, dat hij er van overtuigd is dat op den duur export van bloembollen naar Rusland niet kan uitblijven. EXAMENS. Geslaagd voor Staatsinrichting M. O. P. van Wijngaarden, te Haarlem. Voor het examen ter verkrijging van een amateur-radiozendmachtiging zijn geslaagd de heeren C. L. J. van Lent Jr. te Heem stede en H. Ernmelos te Zwanenburg. KAMER VAN KOOPHANDEL Vhijdag 29 November heeft een verkiezing plaats van 6 leden van de afdeeling Groot bedrijf en 6 leden van de afdeeling Kleinbe- drijf van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Haarlem en omstreken. PROGRAMMA DINSDAG 12 OCTOBER 1937. niLVERSUM I, 1875 M. KRO - ui tzen din g. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten en solist. 1— Gramo- foonimuziok. 1.20 KRO-Orkest. 2.Voor de Vrouw. 3.— Modecursus. 4.05 Gramofoon muziek. 5.De KRiO-Melodisten en solist. 5.45 Felicitatiebezoefc. 6.Gramofoommuziek 6.15 De KRO-Melodisten. 6.40 Esperantocur- sus. 7.Berichten. 7.15 Middenstands praatje. 7.35 Sportpraatje. 8.Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Reportage Schaakmatoh. 8.20 Stedelijk Orkest Maas tricht en solist. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.10 Missiepraatje. 9.30 KRO-Orkest en -Koor. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Reportage schaak match. 10.50 P. Godwin's orkest. 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301 M. AVRO-uitzending. 6.307.00 RVU. 8.Gramofoonmuziek. 10.Morgenwij ding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Omroeporkest (opn.) 11.Voor de huis vrouw. 11.30 Lyra-Trio. 12.15 Orgelspel. 12.35 Gramofoonmuziek. 1.Omroeporkest. 1.45 Gramofoon platen. 2.Omroeporkest en so list. 2.45 Knipcursus. 3.454.00 Gramofoon muziek. 4.05 Pianospel 4.30 Kinderkoorzang 5.Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Psychologische causerie. 7.Voor de kin deren. 7.05 Avro-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten AJT.P. Mededeelingen. 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.15 Luister- vinkenzang. 9.45 Vervolg bonte Dinsdagavond trein. 10.35 Reportage schaakmatch. 10.45 Actualiteitsflitsen. 11.Berichten A.NP. Hierna AVRO-Dansmuziek11.4012.00 Gra mofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.45 Gramofoonmuziek. 12.05 So- listenconcert. 12.35 Hoorbericht. 1.05 Orgel concert. 1.352.20 Gramofoonmuziek4.20 „Night on the bare mountain", causerie. 4.35 Het Hungaria Zigeunerorkest. 5.20 Concert uit Parijs. 5.50 Het Willie Walker Octet. 6.20 Berichten. 6.45 Orgelspel. 7.05 Debroy So- mers en ziin Eand. 7.50 Prejudice" cause rie. 8.20 BBC-Orkest. BBC-Koor en solist. 9.20 Berichten. 9.40 Sportpraatje. 10.RBC- Variété-orkest, -Revuekoor en solist. 10.35 Het Bridgewater-Harpkwintet 11.20 Orlando en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek. (Gr.- olaten) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.30 Gramofoonmuziek. 12.35 Populair concert en zang. 2.20 Gramofoon muziek. 2.35 Zang. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.05 Zang. 4.05 Gramofoonimuziek. 5.05 Cello voordracht. 5.20 Gevarieerd concert. 7.20 pianovoordradht, 7.35 Zang. 8.05 Duoconcert 8 50 Concert. 10.50 Gramofoonmuziek KEULEN, 456 M. 5.50 S.S.-Orkest. 7.50 H. Haizestedt's or kest. 11.20 Fabrieksorkesl 12 35 NS.-Fran- kenorkest. 1.35 Concert 3.35 Viool en piano 4 20 Gramofoonmuziek.. 4.50 S.A.-Orkest 6.30 Gramofoonmuziek. 7.20 Omroepklein- orkest en solisten. 10.1011.20 Domenico M^r» fork's orkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12,50 Omroep orkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroeporkest en eramofoonmuziek. 6.50 en 7.20 Salonorkest. 8.20 De Kiloma Hawaians en gramofoonmuziek. 9.20 Omroepsymphonie- nrkest. 10.30 dito. 10.5011.20 Gramofoon muziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Klein-orkest I.502.20 Gramofoonmuziek. 6 50 Repor tage. 8.20 de Greef-oroeramma. 9.35 Gra- 'unfoonmuzlek 9 50 ..Le joncleur de Nötre- r^nmp". one ra DETTTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Omroeooricest en solist. 8 20 Politiek dagbladoverzieht. 8 35 Gevarieerd orozram- ma. 9.20 Berichten. 9*0 Sportnraatje. 9.55 Kwartetconcert. 10.05 Weerbericht, 10.20— II.20 E. Bauschke's dansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6