AMSTERDAMSCHE BEURS DINSDAG 12 OCTOBER 1937 HA ARE EM'S DAGBEAD 9 UAI/TEjOBCllTIN Nachtelijke aanslag te Batavia. Dame door ontslagen bediende aangevallen. BATAVIA, 12 October. Aneta-A.N.P.) In den afgeloopen nacht is een aanslag ge pleegd op mevrouw van M., echtgenoote van den heer W. C. van M., vroeger werkzaam als verslaggever bij de „Nieuwe Courant", later eenigen tijd verbonden als hoofdredacteur aan de „Java-Bode". Een inlander drong de slaapkamer van mevrouw van M. binnen, haalde een mes te voorschijn en stak hiermede naar de keel van het slachtoffer. Mevrouw van M., die op dit oogenblik wakker werd weerde 't mes met de hand af, waardoor dit een andere richting kreeg, zoodat haar beide wangen en de hand werden gewond, terwijl de handpees werd doorgesneden. De heer van M. snelde onmid dellijk te hulp, doch kon den dader niet vat ten. Diens sloffen werden echter herkend als te zijn van een ontslagen bediende. Mevr. van M. is in de centrale burgerlijke zieken - inrichting opgenomen. De politie begon onmiddellijk met de achter volging van den dader. Het voorloopig onder zoek geeft de aanwijzingen, dat de dader voornemens was de familie te berooven waar voor hij reeds op verschillende sleutels beslag had gelegd. Deze sleutels zijn zoek. De dader is voortvluchtig. De politie legde voorloopig beslag op zijn bezittingen. HAARLEMSCHE BRIDGE CLUB. De eerste onderlinge Drive, welke ge houden werd in de groote zaal van de Sociëteit „Vereeniging" heeft een prettig verloop gehad. Onder leiding van den heer C. Kluit werd gespeeld volgens een door hem ontworpen systeem (een combinatie van Scheveningen en Mittchel), welk systeem het mogelijk maa'kt, dat de koppels in één groote groep kunnen worden ingedeeld en de leider zelf medespeelt. Door de vereênvoudigde wijze van scoren was het mogelijk reeds binnen een kwartier den uitslag bekend te maken, welke luidt: Lijn N.Z.: Ie prijs Smits en Wierxc. 2e prijs de heer en mevr. Bakker, 3e prijs de heer en mevr. Jonker. Lijn O.W.: Ie prijs mevr. van Gooi en v. d. Berg, 2e prijs dames Hoogeboom, 3e prijs mevr. Kluit en de heer Jordaan. Jubileum Willem Andriessen. De Nederlandsche pianist Willem Andries sen werd op 25 October 1887 te Haarlem ge boren. Het eerste muziekonderricht kreeg hij van zijn vader, die organist was. In 1903 kwam de jonge Andriessen aan het Conser vatorium te Amsterdam, waar hij de lessen volgde van J. B. C. de Pauw in het pianospel, van Bernard Zweers in theorie en compositie. Na drie jaren studie behaalde hij het eind diploma en bleef toen nog aan het conserva torium doorwerken voor den prijs van uitne mendheid voor piano, dien hij in 190-8 be haalde. Hij speelde toen o.m. zijin eigen con cert voor piano en orkest. In 1910 werd hij benoemd tot leeraar aan het Kon. Conserva torium te 's Gravenhage. Van 19181924 was hij hoofdleeraar aan de Muziekschpol van de Afdeeling Toonkunst te Rotterdam en sedert 1924 was hij hoofdleeraar aan het Conserva torium te Amsterdam, totdat hij als opvolger van Sem Dresden onlangs ;yerd benoemd tot directeur van genoemde instelling. Zijn pianistische hoedanigheden zijn hier in Nederland en in het buitenland voldoende bekend. Reeds op zeer jeugdigen leeftijd leg de hij een buitengewonen planistischen aan leg aan den dag. Behoudens in de concertza len in Nederland boekte hij in de groote mu ziekcentra van het buitenland als Berlijn en Weenen groote successen. Daarbij is Andries sen ook een begaafd improvisator. Vooral in het fantaseeren munt hij uit door een inten se muzikaliteit. Enkele composities verschenen van zijn hand, waarvan vermelding verdienen: 1 Pia noconcert, 1 concertouverture en tal van lie deren. Een zijner bekendste en beste werken is een Mis in es voor soli, gemengd koor en orkest. Op 25 October e.k. zal Andriessen zijn 50sten geboortedag herdenken. Wij twijfelen er niet aan, of het zal hem op dien gedenkwaardi- gen dag stellig niet aan belangstelling ont breken. Vrijdagavond a.s. zal Willem Andriessen op den len Kamermuziekavond van Toonkunst in den Stadsschouwburg als solist optreden. Voor niet-leden van Toonkunst zijn ook toegangskaarten verkrijgbaar gesteld. burc:rlijke st a,nd HAARLEM, 12 October. Ondertrouwd 12 October: H. W. van Putten en L. C. Marks. Getrouwd 12 October: H. J. Dankmeijer en A. J. Ludriks. Bevallen 9 October: P. E. Breems—Jansen, d.; 10 October: A. J. de VriesBroek, d.; J. M. VlugtStoop, z.; 11 October: M. v. d. LendeBannink, d.; J. H. v. d. BurgUiten- daal, z.; 12 October: A. M. Veenv. d. Lin den, z. Overleden 9 October: J. Maij, 48 j., Har- menjansstraat; 10 October: S. BaasReiding, 66 j., Schotersingel; J. van Santé—v. d. Enden 78 j., Verspronckweg 11 October: M. Wallaart —Brink, 68 j.. Kinderhuisvest: A. Buis, 75 j., Kamperlaan; T. Copini, 57 j., Gen. Cronjé- straat; A. P. C. de Smit—Anten, 50 j., Rozen- prieelstraat. Hoe de Specht verging. Medische hulp was spoedig ter plaatse. De hoofdredacteur van Aneta, die di rect na het bekend worden van de ramp met de „Specht" zich per vliegtuig naar Palembang had be geven, heeft met de „Valk" een uit voerig verhaal gezonden, dat hij onmiddellijk na zijn aankomst in Palembang heeft geschreven. Hieronder volgen eenige gedeelten uit zijn verslag: Ook in Palembang heerscht groote ont roering, doordat daar het eerste vliegongeval van beteekenis had plaats gevonden. Men wilde in den beginne er zelfs niet aan geloo- ven en nam de eerste berichten als overdre ven aan. Doch naarmate dien Woensdag de uren vorderden en nadere 'bijzonderheden werden gemeld, begreep men, dat het hier inderdaad een dier onvoorziene omstandig heden betrof, welke ook in de vliegerij in Nederlandsch-Indië wel eens kunnen optre den. Dit is de verklaring van het feit, dat in den aanvang slechts de autoriteiten op het terrein aanwezig waren, die uit hoofde van hun dienst daar konden worden verwacht. Eerst later, toen de mare geheel en al in Pa lembang was verspreid, wilde ook de burgerij gelooven aan dit ongeval en. toen begaf men zich naar het vrij ver afgelegen Talang Ba- toetoe, het vliegveld, dat ongeveer twintig minuten van Palembang is gelegen. Men zag daar niets. Want de „Specht", die hier zijn einde vond, viel, na een eerste bocht te hebben genomen, juist een kwartier gaans buiten het vlieg veld. Het had intusschen zwaar geregend en ondanks het feit, dat de militairen dade lijk een pad hadden gekapt, was de toegang verre van aangenaam. Hoe is het ongeluk gebeurd? In het kort komt alles hierop neer, dat de bestuurder en rijn medewerkers voor zoover in de cockpit aanwezig, aanstonds den dood hebben gevonden. De tweede piloot heeft er het leven afgebracht, doordat hij zich in de cabine bevond. Zoo hebben ook de andere passagiers, behalve, de heer Steenbergen, er het leven afgebracht. Ooggetuigen hebben ons verhaald, wat er geschied was. De eerste die het toestel be reikte was een employé van de Bataafsche Petroleum Mij., onmiddellijk gevolgd door den agent van K.N.I.L.M.. Zij troffen een paniek aan en vonden een ravage. Zij heb ben veel moeite gehad om de overlevenden te kalmeeren. Het was gelukkig, dat zoo snel uit Palembang hulp werd verleend. Motoren weggeslingerd. De motoren van het toestel waren eenige meters weggeslingerd. Gelukkig was er geen brand uitgebroken. De zittingen waren ver bogen doch de cabine was intact gebleven. Zij die geheel vooraan zaten, zooals de be manning, waren gedood. Ook was een passa gier zeer ernstig getroffen, dat was de heer Steenbergen van de firma Marsman. Allerlei uitroepen werden gehoord: Huber- mann vreesde, dat hij nooit meer zou kun nen spelen. Hij vreesde het verlies van zijn rechterhand en was diep onder den indruk. Hij zag zijn viool gered door den burge meester van Palembang en later werd dit instrument angstvallig bewaard door de secretaresse van den violist, die slechts licht was gewond. In Palembang is de stemming zeer ge drukt. En dat moet ook in geheel Indië het geval zijn. Weliswaar heeft men hier met een ongeval te doen, dat een uitzondering vormt, toch ontkomt men niet aan de ont zettende gedachte, dat weder vier koene Hollanders het leven hebben geofferd m dienst der snelheid. Het verdient vermelding, dat men in P&~ lembang snel hulp wist te verleenen. Er wa ren zeer spoedig vijf of meer doktoren aan wezig. De teraardebestelling. Bii de begrafenis waren er vier kransen van de K.L.M. en vier van de K.N.I.L.M. Ook waren er bloemen, als stille getogen van de smart, die nabestaanden der gevallenen heb ben gevoeld. .Velen, die zich rondom het graf schaarden, hebben die smart mede onder gaan. VEEMARKT. Rotterdam. 12 October Totaal aanvoer: Paarden 142; Veulens 11* Magere runderen 749, Vette runderen 551- Vette kalveren 73; Graskalveren 307; Nuchtere kalveren 829; Schapen en lam meren 295; Varkens 7; Bokken en geiten 174. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kw. 75, 2e kw. 67, 3e kw. 48—56; vette ossen le kw. 73 2e kw'. 65, 3e kw. 5056; stieren le kw. 70"' 2e kw. 65, 3e kw. 60; vette kalveren le kw 100 2e kw. 90, 3e kw. 7580; schapen le kw' 59,'2e kw. 48, 3e kw. 43; lammeren le kw' 62 2e kw. 59. 3e kw. 54; graskalveren 2e kw.' 56, 3e kw. 46; nuchtere kalveren le kw 52, 2e kw. 48, 3e kw. 44; slachtpaarden le kw. 56, 2e kw. 48. 3e kw. 44. Prijzen per stuk: schapen le kw. 29, ze kw. 26, 3e kw. 22; lammeren le kw. 19, 2e kw 17 3e kw. 15; nuchtere kalveren le kw. 16.50, 2e kw. 10.50. 3e kw. 7; nuchtere fok- kalveren le kw. 20, 2e kw. 18, 3e kw. 16, slachtpaarden le kw. 250 2e kw. 190. 3ekw. 130* werkpaarden le kw. 365, 2e kw. 315 3e kW.'200; hitten le kw. 230, 2e kw. 200, 3e kw. 140- stieren le kw- 330, 2e kw. 275, 3e kw. 185: kalfkoeien le kw. 260, 2e kw. 230, 3e kw. 160; melkkoeien le kw. 265. 2e kw. 235, 3e kvv. 170; varekoeien le kw. 185, 2e kw. 155, 3e kw. 120; vaarzen le kw. 175, 2e kw. 130, 3e kw. 100; pinken le kw. 140, 2e kw. 110, 3e kw. 90; graskalveren le kw. 60, 2e kw. 40, 3e kw. 20; bokken en geiten le kw. 12, 2e kw. 8. 3e kw. 4. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer: korter, handel: matig, prijzen: onveranderd. Stieren, aanvoer: gering, handel: tamelijk, prijzen: prijshoudend. Vette kalveren, aanvoer: iets korter, han del: redelijk, prijzen: iets hooger. Schapen en lammeren, aanvoer: gewoon, handel, willig, prijzen: als gisteren. Nuchtere slacht- en fokkalveren. aanvoer: ruimer, handel: kalm, prijzen: stabiel. Paarden, aanvoer: als vorige week, handel: levendig, prijzen: prijshoudend. Kalf- en melkkoeien, aanvoer: ruimer, handel: kalm, prijzen: stijver. Varekoeien, aanvoer: ruimer, handel: ma tig, prijzen: iets hooger. MARKTBERICHTVL AARDINGEN. (Haring) Volle haring Zuid 8.308.60. Steurharing 5.706.50 Hom- en kuitziek 7.80. IJle haring Zand 6.306.50. Volle haring Eng. wal 9 TENTOONSTELLING van Historische Behangsels. De behangselfabrikanten Rath en Doode- heefver N.V. hebben in hun fraaie expositie zalen aan de Prinsengracht te Amsterdam een zeer interessante tentoonstelling ingericht die tot 21 dezer vrij te bezichtigen blijft. Zoo ge bij „Historische behangsels" aan-de kostbare antiquiteiten mocht denken die op de kunstveilingen soms formidabele bedragen opbrengen, dan zij dadelijk opgemerkt dat het hier om de papieren en stoffen wandbe- dekking gaat die de kostbare weefsels van Aubusson en Brussel vervangen hebben. En dat wel al heel vroeg, want „hoogstwaarschijn lijk is deze wijze van versiering van het woon vertrek met gekleurde papieren uit China tot ons gekomen. Reeds in de 16e eeuw wordt pa pier met houtnerf in Regensburg vervaardigd en in Delft papier met rozen en streeppatro nen bedrukt. Uit het midden der 17e eeuw zijn behangsels bekend waarbij het patroon door middel van schabionen op papier werd aange bracht. De stijgende behoefte aan behangsels voerde er toe, evenals bij de katoendrukkerij den z.g. houtvormendi'uk toe te passen". In de techniek zijn de houtvormen soms door gegraveerde koperen platen vervangen maar de eerste behangselpapierfabrikant, Zu- ber, gebruikte voor zijn gerenommeerde be hangselpapier-schilderijen toch weer houten vormen 1790). Van deze, met het heden- daagsch oog bekeken, primitieve techniek naar de mogelijkheden die den fabrikanten thans ten dienste staan is een lange maar interes sante reis, die op deze tentoonstelling met fraaie exempels gedemonstreerd wordt. Dit was mogelijk doordat de firma R. en D. een prachtverzameling historische exemplaren in bruikleen kreeg van het Duitsche behangsel papier-museum in Kassei, dat in zijn soort eenig is, en waardoor de geheele historie van het bedrukt, beschilderd, beperst enz. behang selpapier der laatste 150 jaar overzichtelijk te volgen is. Het is zeer de moeite waard deze expositie eens vluchtig door te wandelen. Dit geldt na tuurlijk niet voor den vakman of den cultuur historicus: die beide categorieën zullen er met vrucht langer over kunnen doen. Maar ook voor den leek is het alleraardigst te zien, hoe deze industrie zich steeds behendig heeft weten aan te passen aan wat de geest des tij d-s voor kenmerkends bezat. Zoo men in het laatst van de achttiende eeuw motieven en decors in Lodewijk XVI-stijl of Chineesche voorstellingen op rijst-stroopapier als de laat ste snufjes der mode aanvaardde, was dat al tijd nog artistieker dan de smaak van om en nabij 1850, toen het toppunt van chique be reikt scheen in bedriegelijke schilderij-imi tatie. Misschien zal men ons over vijftig jaar weer hekelen om onzen smaak van vandaag, dien wij voor goed houden, namelijk de smaakvolle soberheid, de weloverwogen ver binding tusschen wandbedekking en het overig interieur en het laat zich verstaan dat de exposeerende firma de gelegenheid niet on gebruikt gelaten heeft ook te toonen dat zij onzen tijd begrepen heeft en voor het heden datgene fabriceeren kan, wat aan den ver- fijndsten levensgenieter bevrediging geeft. Na een periode van dommel, in het laatst der negentiende eeuw, is in de laatste decenniën de meer artistieke verzorging aan deze in dustries haar eischen gaan stellen. Hoewel juist voor vijftig jaar de techniek van behang sel, papierdruk en van verf- en papierfabri cage uitzonderlijke' vorderingen geboekt had, bleef het artistieke resultaat veelal beneden peil en de ouderen onder ons zullen misschien met gemengde gevoelens terug denken aan de papiertjes waarmede veertig jaar geleden onze huiskamer beplakt werd. „De daarop gevolgde terugslag in artistiek opzicht kon pas door den nieuweren tijd met succes worden opgevan gen en de huidige behangselpapier-industrie produceert weer wandbekleedingen, welke trachten aan alle oogmerken van. decoratieve werking, stemming en sfeer recht te doen wedervaren". Aldus de heeren R. en D. in het Tentoon- stellingsgeschrift, dat op zich zelf reeds een aardig goed-geïllustreerd document voor de behangsel-historie vormt. Hun tentoonstel ling is een vorm van reclame die voor hen zelf, maar zeker ook voor de bezoekers, nuttig ef fect sorteeren kan. Wat een reden was om er onze lezers op attent te maken. J. H. DE BOIS. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De vaste stemming die zich gisteren voor den Franschen franc baan brak, bleef heden onverminderd gehandhaafd. Het Fransche devies dat op de wisselmarkt te Amsterdam werd ingezet op 6.03y2—6.04y2. werd later op den ochtend verhandeld tegen 6.041/2 6.04 3/4. Tevens was het disagio voor termijn francs verder ingekrompen en dit bedroeg voor 1 maand 3—5 ct. en voor drie maanden 1417 ct. per 100 francs. Deze verbeterde ten dens hield klaarblijkelijk verband met het feit dat het verloop der Fransche verkiezingen vrij gunstig wordt geinterpredeerd; bovendien komt de Zwitsersche leening aan Frankrijk aan de positie van het Fransche devies van zelfsprekend ten goede. Voorts verluidt dat door Britsche bankiers aan Frankrijk ver leende crediet, dat eerlang vervalt, geheel óf gedeeltelijk zal worden verleend. Geruchten dien aangaande deden trouwens reeds gerui- men fijd de ronde. Onder de huidige omstan digheden kan het Fransche egalisatiefonds gemakkelijker een invloed ten goede uitoefe nen dan in tijden, dat zich groote vrees open baart, en onwillekeurig komt het thans ge makkelijk tot afwikkeling van speculatieve baisseposities, die overigens minder omvang rijk zijn dan vaak wordt verondersteld. Britsche ponden waren weinig veranderd èn bewogen zich tusschen 8.961/4^—8.96 7/8. Dollars waren 1.80 7/8. Het Nederlandsche egalisatiefonds kreeg weinig of niets toege wezen. Belga's waren op 30.48—30.49 zoo goed als ongewijzigd. Het disagio voor termijn-Bel ga's was echter opnieuw kleiner geworden en bedroeg thans 46 cents voor l maand en 18—20 cents voor 3 maanden per 100 Belga's. Zwitsersche francs waren 41.6141.62, Duit sche marken 72.62—72.64. Tijdens het niet-officieele effectenverkeer bestond wederom een zwakke stemming die te voorschijn werd geroepen door de scherpe reactie in Wallstreet. De Amerikaansche fond sen werden algemeen belangrijk lager afge daan. De locale waarden ondervonden hiervan den funesten invloed en kwamen meerendeels verscheidene procenten beneden de laagste prijzen van gisteren. IJMUIDEN BESOMMING TRAWLERS. R.O. 46, 1300 m. 3150. Jan Mayenland, IJm. 18, 915 m. ƒ3290. Uiver, IJm. 384, 510 m. 2990. Ancor, IJm. 135, 160 m. 1900. Amstelstroom, IJm. 91, 160 manden 1840 Caroline, IJm. 26 1490 m. 4500. Utrecht, IJm 73, 1300 m. 3200. Gerberdina Johanna, IJm. 38, 1300 m. f 3450 Logger KW 74 1580. Kotter GG 409 840. Sch. 274 logger met versche haring 260. Logger met pekelharing Martenshoek IJm 283 3430. (Nadruk verboden). VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Mary, LJm.189. Vangst: 25 m. schelvisch, 210 m. braadschelvisch, 50 m. platvisch, 50 m. gul, 20 m. wijting, 70 m. makreel, totaal 425 m. benevens 13 st. stijve kabeljauw. Amsterdam, IJm. 58 vangst: 1500 m. haring, benevens 45 kantjes steurharing. Hercules, IJm. 196. Vangst: 16 m. schel visch, 65 m. brr adschelvisch, 100 m. kabeljauw en koolvisch, 30 l m. wijting, 1100 m. makreel, 20 m. varia, totaal 1331 m. benevens 25 st. stijve kabeljauw. Derika 7, IJm. 417. Vangst: 25 m. schelvisch, 95 m. braadschelvisch, 70 m. gul en kabeljauw, 20 m. platvisch, 20 m. wijting, 10 m. rog en vleet, 300 m. makreel, totaal 540 m., benevens 25 st. stijve kabeljauw. Alma, IJm. 44. Vangst: 30 m. schelvisch, 80 m. braadschelvisch, 35 m. gul en kabeljauw, 120 m. wijting, 275 m. groote makreel, 30 m. platvisch, totaal 570 m., benevens 60 stuks stijve kabeljauw. MARKTBERICHT, (Versche visch). Tarbot 0.64—0.38 per K.G. Tong 1.34—1.08 per K.G. Heilbot 1.22—0.80 per K.G. Griet 24—15 per 50 K.G. Groot schol 20 idem. Middel schol 2821.50 idem. Zetschol 2422.50 idem. Kleinschol 22.506.50 idem. Schar 14—4.80 idem. Kleinmiddel schelvisch 16 idem. Kleine schelvisch 137.20 idem. Groote gul 2113.50 idem. Wijting 5.302.80 idem. Versche haring 3.201.40 idem. Kleinmiddel heek 25 idem. Kleine heek 18.5013.50 idem. Kabeljauw 8049 per 125 K.G. Vleet 2.38—1.20 per stuk. Leng 2.500.55 idem. Koolvisch 1.750.28 idem. Rog 1918 per koop. (Haring.) Steurharing 3.905.70 per kantje. (Nadruk verboden). Veertig jaar in dienst van P. T. T. De heer M. J. Baak, directeur van het Post en Telegraafkantoor jubileert. Zaterdag 16 October a.s. zal het 40 jaar zijn geleden, dat de heer M. J. Baak. direc teur van het Post- en Telegraafkantoor en referendaris P. T. T. in dienst trad van P. T. T, en wel te Rotterdam De heer Baak was voorheen op verschil lende kantoren werkzaam, o.m. gedurende ruim 11 jaren aan het hoofdbestuur der P. T, T. Voordat de heer Baak op 16 Juli 1925 benoemd werd tot directeur van het Post en Telegraafkantoor alhier was hij directeur in Hellevoetsluis. Alhier heeft de a.s. jubilaris tevens het beheer en toezicht op het Rijkskuststation Scheveningenradlo, via welk kuststation het telegraaf- en telefoonverkeer met schepen op zee plaats vindt. Ongetwijfeld zal het den heer Baak. die door het personeel hoog gewaardeerd wordt, a.s. Zaterdag niet aan belangstelling ont breken. HEEMSTEDE BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: R. Smit en R. Huigen; G. Meijer Drees en J. W. Evers; J. H. Lobstein en C. Veerman; J. de Boer en L. C. de Haan. Getrouwd: N. J. Stuifbergen en Th. Timmers H. H. J. Heule en M. P. Nieuwdorp; P. B. Geerlings en W. PI. Janssen; A. Verdonkschot en A. Th. J. Looijers; G. T. Okkerse en E. P. v. Straten. Bevallen: M. P. VeenendaalSlagter, z„ L C. J. ter LindenLobrij, d.. M. Th. de Vos Jansen, d. Overleden: H. H. During. 59 j., geh. KOERS VAN HEDEN VORIGE KOERS pl-m. pirn. pl-31 pl-m 1.30 1.45 2.00 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 O - 100% 4 pCt Nederl. Indië 100% 3 pCt. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 634 pet. Duitschl. 1930 21% 2134 (Youngleening). 22^ Youngleenlng (met ver klaring 27 25J4 25% - - 8 AN K - IN STELLIN GEN. 140 Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van 152 Koloniale Bank 100 T- Jjg Ned. Ind. Handelsbank 122 Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie 43-5 41% 4134 42 4234 v. Berkels Patent 60 Calvé Delft Cert 77 - Ned. Ford ex 40 afst <35 - Philips Gloeil.Gem.Bezn 0% 12 304 303 303 303J4 131%-4 135 132 133 13434 INDUSTR. OND. BUITENL Intern Tel and Tel Anaconda Bethlem Steel Cities Service Gew Steel U. S. Steel Kennec Copper Eladio Corp PETROLEUM. Kon. Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie Konlnkl Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika Lijn CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vorstenlanden TABARKEN. Dell Batavia Dell Maatschappij Sene.mbah AMER. SPOORWEGEN Southern Pacific Wabash Elailroad Union Pacific Chic Milwaukee Missourri Kansas Texas RUBBERS Amsterd Rubber Dell Bat. Rubber Indische Rubber Ken den g Lemboe Serbadjadi Rotterdam apanoell Bandar Rubber Preanger Rubber Java Caoutch Sumatra Rubber Y1I.INBOUW Alg Expior Mij Redjang Lebong Billiton Q PROLONGATIE. 4% 3% 334 3% 23% 22V 22% 22% 42 39i/4 393/g 4034 39s/4 1% 47 V. 4 4734 48J4 47% 28%0 26J4 2634 26 263/g 6% 353 340% 40% 423/4 41 83 - - 12% 12% 11% 10 25 24'. 23 103/s 10% 10% '0% 113-114 112 112 110 111 109-111 107 lOS 105 169 195- 19S 96 9?V 98 96 98 10634-10734 105 102 104 104J4 440-442 419 408 418 416 136 140 115 115 118 122 112 132 112 4834 - 193- 195 170 17S 237-248 240 240 242 248 254 240 240 250 24 17 17% 1% 1 - 134 - 2.VB 1 50?4 93 95 90% 94% 95' 119 121 122 121 124 136 202% <02 17; 92 85 66 144-146 137 141 61-62 115 101 175 186 98 168% - - - - -

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11