FRANSCHE MINISTERS BERAADSLAGEN. Openstelling der Fransch—Spaansche grens i Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Thijs Ijs in het bosch van-hou-je-maar-stil DINSDAG 12 OCTOBER 1937 HAARLEM" DAGBI.AD Het Italiaansche antwoord. De Fransche minister van buïten- landsche zaken Delbos en de pre mier Chautemps hebben gister avond den toestand besproken, die door 't Italiaansche antwoord ontstaan is. De voorgenomen be sprekingen met den minister van defensie konden niet gehouden worden, daar Daladier evenmin als Pierre Cot te Parijs is, in ver band met de kantonnale verkie zingen. Onder deze omstandig heden zal het iets langer duren, vóór de beslissingen der regee ring bekend zullen zijn. In wel ingelichte kringen gelooft men niettemin, dat een beslissing op zijn laatst in het midden van deze week zal worden genomen. Nader meldt Havas: Direct na zijn onderhoud met Chautemps. waarvan Léon Blum een deel heeft bijge woond en dat van half zeven tot half acht heeft geduurd, heeft Delbos gedurende drie kwartier geconfereerd met den Britschen ambassadeur, Sir Eric Phipps. Het Fransche standpunt ten aanzien van de Italiaansche nota zal, naaf men verzekert, pas worden vastgesteld in volledige overeen stemming met Groot Brittannië. Waarschijnlijk zal het noodige overleg wor den gepleegd met de ministers van landsver dediging. De beoogde besluiten zullen defini tief worden genomen tijdens een minister raad, welke Donderdag zal kunnen worden gehouden, daar de Britsche ministers Woens dag hun wekelijksche vergadering zullen houden. Het is waarschijnlijk, dat het voor dien tijd niet mogelijk zal zijn nauwkeurige aan wijzingen te krijgen over de beraamde maat regelen. Tegen de onverzettelijkheid van Italië moet men, aldus wordt verklaard, maatregelen overwegen, welke het gebroken evenwicht van krachten door de massieve inmenging met menschen en materiaal vanwege de re geering van Rome ten voordeeie van Franco op het schiereiland en zijn onderhoorigheden kunnen herstellen. Aldus doet zich de vraag voor of dë grens der Pyreneeën zal worden ge opend. Deze beslissing zou de onderstel ling van eventueele Fransche troe penzendingen naar Spanje volkomen uitsluiten. Zij zouden zich bepalen tot de afschaffing van het speciale vi sum, dat is ingevoerd door de niet- toepassing der niet-inmengingsover- eenkomst, d.w.z. een herstel van het normale stelsel ter zake van de af gifte van paspoorten. Ten aanzien van de vrijwilligers betwijfelt men of hun werving anders dan een zuiver individueel karakter kan dragen. Voorts zou deze maatregel de vrijheid van transifcoverkeer in Frankrijk herstellen van materiaal, dat uit het buitenland naar Spanje wordt gezonden. Wat Frankrijk betreft zouden dan particu liere ondernemingen vrij kunnen leveren, terwijl de genationaliseerde bedrijven slechts Groot Japanscli offensief begonnen? Hevig bombardement op de Chineesche stellingen bij Sjanghai. Havas meldt uit Sjanghai 12 Oct.: Bij het aanbreken van den dag tervatten de japansche batterijen jp de schepen en op het land op felle wijze het bombardement der Chinee sche stellingen. Men gelooft, dat het bombardement de voorbereiding- vormt voor het groote Japansche of fensief, dat sinds lang verwacht wordt. De Chineesche artillerie beant woordde het Japansche vuur krach tig. Het Japansche bombardement duurde drie kwartier. Vervolgens namen de Japansche vliegtuigeskaders de taak over en trachtten de Chineesche verdedigingslinies te vernie len. In het bijzonder werd Tsjapei het mik punt. De Chineezen hebben opdracht gekre gen deze wijk tot iederen prijs te behouden. Intusschen wordt van Chineesche zijde ge meld, dat de Chineesche artillerie te Poe- toeng vier Japansche transporten heeft ge troffen. terwijl men bezig was voorraden aan land te zetten in het oostelijke district van Settlement. Japansche opmarsch in het Noorden. De Japansche autoriteiten te Peiping ma ken bekend, dat de Japansche troepen, die hun opmarsch aan het front van Pinghan voortzetten, voorbij Lioetsoeng ten Zuiden van Tsjitsjiatsjoeang gekomen zijn. Uit de zelfde bron wordt verklaard, dat het Chi neesche front, dat 130 K.M. lang is en zich uitstrekt van Pinghan naar Tsjentse, langs de Hoeto, volkomen uiteengeslagen lijkt te zijn. Mongoolsche troepen trekken op. De Chineesche pers meldt, dat de Mon goolsche colonnes, die vorst Teh onder zijn bevel heeft, langs het noorden en oosten de hoofdstad van Soeijoean. de oude, door de Mongolen vereerde, religieuze stad, naderen. De gouverneur der provincie, geholpen door communistische troepen, heeft de leiding dei- verdediging in de stad. Hij maakt zich echter gereed terug te trekken op Ningtsjia, in ge val hij mocht worden verslagen. ten behoeve van het Fransche leger zullen werken. De Britsche regeering zou dit initiatief van Frankrijk goedkeuren, doch een dergelijk be sluit zou verschillende modaliteiten voor zijn toepassing medebrengen, welke Parijs slechts in overeenstemming met Londen zal kunnen vaststellen. Reuter verneemt voorts uit Londen, dat gisteren voortdurend met Frankrijk overleg gepleegd is naar aanleiding van het Italiaan sche antwoord. Ook Eden is steeds op de hoogte gehouden. Men verklaart hier, dat Frankrijk in verband met zijn aardrijkskun dige ligging meer geneigd is tot het nemen van besliste tegenmaatregelen, terwijl En geland eerder de voorzichtigheid betracht. Wat echter ook de eerstvolgende stap zal zijn, het is vrijwel zeker, dat hij gemeenschappe lijk door beide landen zal worden genomen. Italië Troepenverschepingen naar Libye Uit Napels zijn 5400 man Italiaansche troe pen naar Libye vertrokken. Gedurende de laatste drie weken zijn in totaal ongeveer 24.000 man naar Libye verscheept. Amerika Nog een rede van Roosevelt In de voor het geheele land bestemde radiorede zeide Roosevelt, dat het volk der Vereenigde Staten vastbesloten is, het ideaal der menschheid, dat het geweten hooger stelt dan brute kracht, het ideaal dat, wat de regeering betreft, vrijheid in de plaats stelt van kracht, hoog te houden. Roosevelt sprak naar aanleiding van de overbrenging naar het nationale kerkhof te Arlington van de stoffelijke resten van gene raal Kryzanowski, den Poolschen patriot, die tijdens den burgeroorlog in het leger der Vereenigde Staten streed. Ogden L. Mills overleden. Maandag is de oud-minister van financiën Ogden L. Mills overleden. Hij volgde in 1932 Andrew Mellon op als secretaris van de schatkist en bekleedde deze post tot de ver kiezing van Roosevelt tot president. Mills was directeur van de New York He rald Tribune Company, van de Chase Na tional Bank en verscheidene andere belang rijke maatschappijen. De hertog van Windsor in Duitschland. Gast van dr. Ley. De hertog van Windsor, die gisteren met zijn echtgenoote te Berlijn aangekomen is, heeft in den middag onder leiding van dr. Ley een bezoek gebracht aan een groote fa briek in BerlijnMarienfelde. De hertog on derhield zich met verscheidene arbeiders en woonde vervolgens een concert van het or kest van de Gouw Berlijn bij. Het hertogelijk paar gebruikte de thee bij dr. Ley in diens woning. Ook minister Goeb- bels met zijn echtgenoote en de Duitsche ambassadeur te Londen von Ribbentrop met zijn echtgenoote waren aanwezig. Conferentie tier negen te Brussel? België lieeft geen directe belangen in het Verre Oosten. Indien de Belgische regeering er mede ac- coord gaat. zal de Negen-mogendhedencon- ferentie waarschijnlijk te Brussel worden gehouden, aangezien, naar Reuter meldt, de Belgische hoofdstad voor alle landen, die hieromtrent met elkaar overleg hebben ge pleegd, als plaats van samenkomst aanvaard baar zou zijn. Een der redenen, waarom men het wen- schelijk acht, de conferentie te Brussel te houden, is, dat België, ofschoon het tot de onderteekenaars van het Negen-mogendhe- den verdrag behoort, geen directe belangen in het Verre Oosten heeft. MOSLEY MAAKT HET GOED. Uit Liverpool wordt gemeld, dat de ge zondheidstoestand van Sir Oswald Mosley „volkomen bevredigend" is. Naar Press Association meldt zijn veertien personen, die ervan beschuldigd worden tij dens de fascistische betooging te Liverpool tot relletjes te hebben opgeruid, na verhoord te zijn tegen een borgtocht van vijf pond op vrije voeten gesteld. De zaak is voor een week uitgesteld. Roosevelt ontvangt Vittorio Mussolini. Anti-fascisten betoogen voor de Italiaansche ambassade. President Roosevelt heeft Maandag een thee aangeboden ter eere van Vittorio Mussolini. De Italiaansche ambassadeur. Suvitch, was aanwezig. Een bijzondere correspondent van den „Petit Parisien" meldt uit New-York: „Een groep Italiaansche en Amerikaansche anti fascisten heeft voor de Italiaansche ambas sade te Washington een betooging gehou den, aangezien zich hier Vittorio Mussolini bevond. Daar het gerucht verspreid was, dat Roosevelt Vittorio Mussolini zou ontvangen, droegen de betoogers borden met opschrif ten mee. luidende: „Roosevelt mag de han den niet drukken van den zoon van den aan valler". De politie dreef de betoogers uiteen. Vittorio Mussolini had reeds zijn verblijf te Hollywood bekort. Hij was hier zeer koel ontvangen. Ruim 200 filmacteurs hadden gelden bijeengebracht om in een plaatselijk dagblad een geheele advertentiepagina te plaatsen, waarin geprotesteerd werd tegen zijn aanwezigheid in Hollywood. „Cabo San Tome" in valstrik geloopeh. Britsche vlag der aanvallers werd het schip noodlottig. Uit Alvers: De zeelieden die ontkomen zijn aan de tor pedeering van het Spaansche schip „Cabo San Tome" bewaren een volledig stilzwijgen eri' geven den autoriteiten, die belast zijn met het instellen van een onderzoek, slechts schaarsche bijzonderheden over het bombar dement van hun schip. De gezagvoerder heeft eveneens geweigerd verklaringen af te leg gen. De zeelieden verklaarden echter wel, dat het vrachtschip op 5 October van Odessa was vertrokken met 5200 ton goederen aan boord. Zondag j.l. om vijf uur bemerkten zij op drie mijl van Kaap Rosa twee torpedojagers. De kapitein van het vrachtschip heesch de Britsche vlag en de tor pedojagers heschcn eveneens de Britsche vlag. Daardoor kreeg de ka pitein vertrouwen en onthulde de ware nationaliteit van het schip, waarop onmiddellijk de beide oorlogs schepen het vuur openden. Het vrachtschip der Spaansche regeering, dat gewapend was met vier stukken geschut van 75 mM. en vier stukken van 4o mM. be nevens van luchtafweermitrailleurs, beant woordde het vuur, terwijl het op volle kracht stoomde in de richting van golf Bone. Het werd echter in het achterschip getroffen, vloog in brand en strandde op 400 M. van de kust. Volgens de bemanning vloog een Ita- liaansch watervliegtuig boven het wrak en vertrok vervolgens in de richting van de zee. De gendarmes hebben ter plaatse, waar de schikbreukelingen aan land zijn gekomen, een zorgvuldig verborgen mitrailleur ge vonden. Spaansche regeering naar Barcelona. Geen bevestiging. Te Perpignan gaat het gerucht, dat de zetel van de Spaansche regeering van Valencia na-ar Bercelona zal worden overgeplaatst. Het Spaansche consulaat te Perpignan heeft dien aangaande verklaard, dat geen enkele beves tiging kon worden verkregen. Wel was er sprake van de oorlogsindustrie over te bren gen naar Catatenië, omdat hier de groote fa brieken gevestigd zijn. Misschien worden hier mede de geruchten verklaard. Spoedige beslissing over Asturië. Van het Asturische front, 11 October: De strijdende partijen staan tegenover elkaar voor de weerstandlinie, die Asturiërs opge worpen hebben langs de rivier Sella. Men verwacht, dat zich hier de beslissende slag zal afspelen, welke het lot van de provincië As turië en het noordelijk front zal bepalen. De rechtsche bevelvoering heeft gisteren al haar troepen op dit front in het veld gebracht en den vijand opgedrongen. Gisteren bij het val len van den nacht volgden de rechtsche linies zonder onderbreking den rechteroever van de Sella, van Riba de Sella af tot den rivierbocht ten zuiden, van. Arrionda. Naar Havas nader verneemt is het rechtsche linies tot een ware uittocht overloopen van vluchtelingen naar de geworden. De vluchtelingen deelden mede, dat in sommige plaatsen voedselgebrek heerscht en dat zich van de Astu riërs een gedemoraliseerde stemming meester heeft gemaakt. z Regeeringssucces in Guadalajara. In het noorden van de provincie Guadala jara hebben de regeeringstroepen een uitval gedaan, welke hun in het bezit bracht van een stelling nabij den berg Tajada. Madrid gebombardeerd. De rechtschen hebben het centrum van Madrid gisteren hevig gebombar deerd. Er vielen verscheidene gewon den. De Braziliaansche ambassadeur te Madrid, de deken van het diplomatieke korps te Ma drid, heeft een conferentie bijeengeroepen van de diplomatieke vertegenwoordigers, die nog politieke vluchtelingen herbergen. Deze con ferentie, die werd bij gewoond door een ver tegenwoordiger van het internationale Roode Kruis, had ten doel, een plan te bestudeeren tot uitwisseling v-an deze vluchtelingen tegen krijgsgevangenen, die zich in handen der rechtschen bevinden. De groote sluis bij Wijk bij Duurstede. Oude bandijk wordt doorgebaggerd. Het was Maandag een belangrijke dag voor de werkzaamheden aan de sluis nabij Wijk bij Duurstede in het gedeelte van het Am sterdam-Rijnkanaal, waar het betreffende kanaalpand in de Lek uitmondt, Gedurende eenigen tijd zijn de nieuwe bandijken tus- schen de sluis en den bestaanden Lekdijk be proefd door in het bassin, dat door deze dij ken en de sluis gevormd wordt, water te pompen tot de volle hoogte. Door dit water weer weg te pompen kon men nagaan, of de nieuwe dijken den normalen druk van het water konden weerstaan. Pas dan zou men er toe kunnen overgaan den ouden bandijk op te ruimen en het water in het nieuwe gedeelte, dat toegang geeft tot de sluis, toe te laten. De beslissing daarover lag niet in handen van den Rijkswaterstaat die met de uitvoe ring van het werk is belast, maar van het be stuur van het betrokken Hoogheemraadschap Lekdijk-Bovendam. Maandag heeft dit col lege een bezoek ter plaatse gebracht en de nieuwe bandijk geïnspecteerd. Men was van meening, dat de proef had bewezen, dat de dijken den -gewenschten weerstand boden, zoodat het college toestemming tot het door steken van den ouden bandijk heeft gegeven. Als symbolische daad werd de eerste hande ling daartoe verricht door den dijkgraaf van het Hoogheemraadschap, mr. van Beeck Cai- koen. die een door de Genie m den djjk aangebrachte grondmijn tot ontploffing bracht. Het water spoot hoog op en het eerste gat in den ouden dijk was geslagen. Het weg- baggeren van den dijk zal waarschijnlijk een tiental dagen- duren. De Valk op Schiphol geland. Een onderhoud met Smirnoff. Even nadat Smirnoff met de Valk uit Indië op Schiphol was aangekomen, hebben wij een onderhoud met hem gehad over zijn retourvlucht, welke in verband met het on geluk met de „Specht" vervroegd was. ,Het was natuurlijk een beroerde reis, zoo zeide hij, pas zoo'n ongeluk, waarbij de bes ten van je kameraden omgekomen zijn en met hun post en vracht in je eigen toestel Ja het was wel deprimeerend en een zware reis. Maar wat gered kon worden is m orde ge bracht. In Bandoeng hoorde ik het nieuws. Eerst was bericht doorgekomen dat de „Specht" normaal gestart was en pas later vernamen we wat zich had afgespeeld, 's Avonds laat kreeg ik toen opdracht mij gereed te maken om den volgenden morgen met de „Valk" naar Nederland te vertrekken. Dat is gebeurd in Palembang en heb ik de post en de goe deren van de „Specht" overgenomen. De passagiers van de „Specht" kon ik niet meenemen, omdat de dokter van meening was, dat het beter was hen nog een paar dagen in observatie te houden. Nou én toen, de verdere reis waar niet veel van te ver tellen valt. De post van de „Specht" is op hetzelfde moment hier aangekomen als zon der het ongeluk het geval zou zijn geweest. Nee: een bijzonder vlugge reis is het niet geweest. Wel iets vlugger dan gewoon, maar dat mag toch geen naam hebben. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD. TELEF. 16726 Pijnloos trekken inbegrepen. Tegen onze bekende lage tarieven. (Met garantie BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur, Zaterd. 9—12 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Wat was dat dan voor iets raars? vroeg oom Mopperniet ge spannen. Er zou toch niet WEER iets aan het handje zijn? Sim haalde de schouders op. Ik weet zelf niet precies, wat het is. Maar het is erg raar. Jij hoeft niet zoo benauwd te kijken, Thijs. Ik weet heusch niet, wat het is. Jij, Dick? Maar Dickie knikte ook hevig van neen. Ik heb er ook geen idee van, hoor! zei hij. Plotseling stond Thijs op en ging naar de andere kamer, waar hij onrustig heen en weer ging loopen. Hij dacht na, wat zou dat nu weer voor iets zijn. waar Sim over sprak? Zou er nu weer iets staan te gebeuren? Jongen, nou moet ik toch oppassen, dacht hij. Want als er nu weer avonturen op komst waren. Nationaal Jongeren Verbond. Mr. De Vries afgetreden als voorzitter. In de algemeene vergadering van het Na tionaal Jongeren Verbond in den Tivoli- Schouwburg te Apeldoorn, is na een rede van mr. W. de Vries, een telegram van aan hankelijkheid aan de Koningin gezonden. Hierop zijn de huishoudelijke zaken afge daan. De vergadering heeft overeenkomstig het voorstel van het hoofdbestuur de afdracht per lid of begunstiger aan de algemeene kas voor het vereenigingsjaar 19:371938 op f 1 bepaald. De begrooting voor dit vereenigings jaar is volgens het ontwerp goedgekeurd. Bij de verkiezing voor het hoofdbestuur is in de plaats van mr. W. de Vries bii enkele candidaatstelling mr. J. P. H. V. Haitsma Muiier te Amsterdam tot voorzitter geko zen. Eveneens bij enkele candidaatstelling zijn tot leden van het hoofdbestuur her benoemd jhr. W. M. de Brauw, den Haag, al gemeen secretaris, de heer A. Th. C. Schie- bergen te Arnhem, algemeen penningmeester mr. O. Verdoorn te Rotterdam, de heer K. Rijsdorp te Utrecht, de heer H. A. V. Gies- berger te Rotterdam. In de twee vacatures in het hoofdbestuur ontstaan door het af treden van mr. W. de Vries en den heer W. van Wesel te Utrecht zijn evenzoo bij enkele candidaatstelling benoemd de heeren D. Karres te Apeldoorn en R. Nijihuis te Veendam. Mr.. de Vries heeft de nieuwe bestuursleden welkom geheeten en droeg met een uitvoerige rede den voorzitters hamer over aan mr. Haitsma Muiier. De vergadering heeft met langdurig ap plaus met zijn toespraak instemming be tuigd. Mr. Haitsma Muiier heeft mr. de Vries bedankt voor zijn veeljarigen bestuurs- arbeid voor het verbond en hem onder da verend applaus van de vergadering het eere lidmaatschap van het N. J. V. aangeboden. Mi', de Vries heeft voor deze hulde dank gezegd. De heer W van Wesel te Utrecht eveneens reeds vele jaren hoofdbestuurslid, diethEjjiS' om drukke werkzaamheden af trad, is eveneens tót eerelid benoemd. De vergadering heeft voorts bepaald, dat in de principieele houding van het N. J. V. uiteraard geen wijziging zal worden ge bracht. De hoofdpunten van de actie van het Verbond zullen onder meer inhouden plan nen voor de viering van het 40-jarig re- geeringsjubileum van de Koningin in Sep tember 1938. Vastgesteld is, dat in het middelpunt van de actie in den komenden winter de gedachte van de rïjkseenheid zal staan. In verband hiermede wordt ook de oprichting van een standbeeld hier te lande ter eere van de gevallen van het Kon. Ned. Indisch leger voorbereid. WOENSDAG 13 OCTOBER 1937. HILVERSUM I. 1875 M. N.C.R.V.-uitzending. 6.307.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek. (gr. platen). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Ensemble Van der Horst. 12.00 Berichten. 12,15 Gramofoonmuziek. 12.30 Vervolg con cert, 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Orgelspel;. 3.00 Chr. Lectuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Piano en Zang. 4.45 Berichten. Felicitaties. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur. 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsreglement 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Re portage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS- berichten. 8.15 NCRV-orkest en Vocaal En semble. 9.00 Causerie: „Voorkomen van on volwaardigheid". 9.30 Vervolg concert. (Om 10.00 Berichten ANP.) 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. HiernaSchrift lezing. HILVERSUM n. 301 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gramofoonmuziek en causerie over het recht op vacantie (gr. pl.), 11.30 Causerie: „Werkloosheidsverzeke ring." 12.00 Gramofoonmuziek. 12.45 Orgelspel I.151.45 „Fantasia". 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gra mofoonmuziek. 6.00 „The Lucky Birds" en so list. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.40 Causerie: „Vondel en de gouden eeuw". 7.00 Zang. 7.30 Causerie: „Vraag om geloof". 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP, VARA- varia. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Radio- tooneel. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Berich ten ANP. 10.05 VARA-orkest. en soliste. 11.00 Causerie: „Jeugd en puberteit". 11.2012.00 Orgelspel. DROXTWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11,35—11.50 Gramofoonmu ziek. 12.05 BBC-Welsch orkest en solist. 1.05 Het Indian Queen Prize Silver orkest en solist. 1,50—2.20 Met Mac Arthur kwintet, 3.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Causerie „Children from the point of view of a governess". 4.20 Vesper. 5.10 Gramofoonmuziea. 5.20 Big Bill Campbell en zijn Hill Billy Band. 5.50 Gramo foonmuziek. 6.20 Berichten. 6.40 Landbouw- praatje. 7.00 Radiotooneel. 7.20 BBC-Midland orkest en -koor en solisten. 7.50 Karakter imitaties. 8.05 Joe Daniels and his Hotshots. 8.20 „Arlette", operette. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie over Shakespeare. 10.20 Het Brosa- strijkkwartet. 11.20 Billy Bissett en zijn Band. II.'012.20 Jazzmuziek (gr. pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7,10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Gras-orkest en zang. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.35 Zang. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.05 Zang 3.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Zang. 5.20 Ge varieerd concert. 8.50 'Nationaal orkest, Rau- gelkoor en solisten. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN 456 M. 5.50 H. Hagestedt's orkest. 7.50 Plietzsch karter Volksmusnk en solisten. 1.35 Geva- Marko-orkest. 11.20 SA-orkest. 12.35 Stutt- rieerd concert. 4.20 Gramofoonmuziek. 6.30 W. Schwarzfischer's blaasorkest en solisten. 8.50 Omroepvrouwen koor en solisten. 9.50— 11.20 Omooeporkest en solist. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. I.502.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Salonorkest. 7.20 Gramofoonmuziek.. 8.20 Klein orkest. 10.30 Folkloristisch programma. 10.5011.20 Gramofoonmuziek. ""EL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12,50 Omroepor kest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 en 6.00 Omroeporkest. 6.35 Kamermuziek. 7.00 Cellosoli. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Maurice Maeterlinck-programma. 10.5011.20 Omroep- dansorkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.40 E Bauschke's orkest. 8.20 Hoorbericht. 8.50 F. Rauffmann's orkest. 9.20 Berichten. 9.50 Viool en piano. 10.05 Weerbericht. 10.20— II.20 E. Bauschke's dansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6