Duitsche garantie voor België's neutraliteit. BALKANSTEMMING IN BELGRADO. [MM® PKOERAMMA Thijs Ijs in het bosch van-hou-je-maar-stil WOENSDAG 13 OCTOBER »37 HAARLEM'S DAGBEAD Vandaag zal een eenzijdige verklaringder Duitsche regeering gepubliceerd worden. De Duitsche regeering zal vandaag een eenzijdige verklaring publiceeren, waarin zij haar houding ten opzichte van België kenbaar maakt, alsmede den wil, de onschendbaarheid van het Belgische grondgebied te eerbiedigen. De terzake met Berlijn gevoerde be sprekingen zijn zoo goed als geëindigd. De Duitsche verklaring zal geen enkele tegenprestatie van de zijde van België impliceeren. Het betreft derhalve niet, zooals men heeft gezegd, een niet-aanvalsverdrag, doch een eenzijdige ver klaring. Te Londen verklaart men. dat de terzake gevoerde besprekingen haar oorsprong vinden in de rede, die Hitier 30 Januari j.l. heeft ge houden met betrekking tot België's neutrali teit. Dit woord, zoo zegt men. scheen niet aan den toestand te beantwoorden, en daarom heeft men het door „onschendbaarheid" ver vangen. Men legt den nadruk op het feit. dat België in geen geval verplichtingen op zich zal nemen, die niet in volledige overeenstemming zijn met die, welke het als lid van den Vol kenbond heeft aangegaan. In Belgische kringen te Berlijn verklaart men, dat het BelgischDuitsche accoord niet zooals in mededeelingen uit Duitsche bron ge zegd is, den vorm van een „pact" maar dien van een briefwisseling tusschen de beide re geeringen zal hebben. De tekst van die brie ven bevat: 1. een verklaring, waarbij de Duitsche regee ring zich verbindt België niet aan te val len en de onschendbaarheid van het Belgische grondgebied te eerbiedigen. 2. Een antwoord der Belgische regeering, waarbij plechtig kennis wordt genomen van de Duitsche verklaring. 3. Een Belgisch en een Duitsch commentaar van verscheidene bladzijden. De Duitsche verklaring zal naar den vorm analoog zijn aan de FranschBritsche ver klaring van 24 April 1937, waarbij België van zijn uit het verdrag van Locarno voort vloeiende verplichtinge bevrijd werd. De briefwisseling zal dus een aanvulling zijn van het Fransch-Britsch-Belgische statuut, dat de betrekkingen tusschen België en zijn buren op een nieuwen grondslag plaatst. Ten aanzien van de overeenstemming tus schen Duitschland en België betreffende de neutraliteit van laatstgenoemd land, schrijft Pertinax in den „Echo de Paris": „De vraag is nu, of de eenzijdige verklaring, die van Duitschland verkregen is, tot gevolg zal heb ben, dat België georiënteerd wordt, naar een nadrukkelijker neutraliteit, welke minder vat baar zou zijn voor ontwikkelingen volgens den loop der gebeurtenissen. Men geeft ons de verzekering, dat Van Zeeland en zijn collega's het Duitschland van Hitier geen enkele tegen waarde zullen bieden en wij gelooven dit gaar ne. Maar hebben de ministers mondeling geen verklaringen moeten geven ten opzichte van artikel zestien van het Volkenbondshandvest en de contacten tusschen de generale staven? Deze vraag moeten wij wel stellen". De „Populaire" schrijft: „Niets veroorlooft te veronderstellen, dat het tot stand gekomen accoord als tegenwaarde insluit een afzien Britsclie autos waren van ken- teekenen voorzien. Japansche autoriteiten op de hoogte van den tocht. Omtrent de beschieting der auto's van de Britsche ambassade, die op weg van Nanking naar Sjanghai waren, verneemt Reuter nader, dat de Ja pansche autoriteiten wel diegelijk van tevoren van den tocht op de hoogte waren gesteld. Gereisd werd met twee auto's met de Britsche vlag op het dak geschilderd en een bagagewagen. Tien minuten voor den aanval passeerden de auto's den secretaris van de Sovjet-am bassade, wiens auto defect was geraakt en die zijn reis in de Britsche auto's voortzette. Op het zien van zes Japansche vliegtuigen, die de auto's achterop kwamen, stapte de Britsche assistent van den luchtvaartattaché uit om te laten zien, dat hij een vreemdeling was. Het eerste vliegtuig vloog daarop voorbij zonder te vuren, doch de andere openden het vuur. De eerste auto werd toen door een kogel geraakt, doch de inzittenden werden niet gewond. „Staatsvijand No. 1" gevallen. Al Brady in den staat Maine neergeschoten. Uit Bangor (Maine) 12 October: Al Bra dy, sedert 1936 staatsvijand no. 1, is in een revolvergevecht met de politie in een hoofd straat van Bangor doodgeschoten. Een lid van zijn bende werd eveneens gedood. De moord op den Amerikaansclien consul-generaal te Beyroeth. Amerika zal de betrekkingen met Syrië niet verbreken. Uit de eerste officieele resultaten van het onderzoek, die te Parijs ontvangen zijn, blijkt dat de moord op den Amerikaanschen con sul-generaal te Beyroeth gepleegd is door een Armeniër, Mejardich Karayan ge naamd, wiens naturalisatie als Amerikaan juist haar beslag zou krijgen. Hij had op grond hiervan een paspoort aangevraagd, dat door den Amerikaanschen consul-generaal geweigerd werd. Hij heeft zes revolverscho ten op den consul-generaal gelost Deze werd gewond in het onderlijf, de dijen en aan het hoofd, zoodat hij op slag dood was. De moordenaar is gearresteerd. Het Amerikaansche ministerie van bui- tenlandsche zaken heeft verklaard, dat aangezien de moordenaar van den Ameri kaanschen consul te Beyroeth klaarblijkelijk een Armeniër was, die niet over zijn volle verstand beschikte, het niet waarschijnlijk is, dat het incident een diplomatieke breuk tengevolge zal hebben. door België van de verplichtingen, voort vloeiende uit zijn lidmaatschap van den Vol kenbond. Het feit, dat België na rijp beraad aanvaard heeft een zetel in den Volkenbonds raad te bezetten, bewijst, dat zijn politiek op dit punt niet de chantage der fascistische staten zal ondergaan". Italië De nieuwe oproepingen Gezaghebbende kringen te Rome verklaren, dat de oproepingen van specialisten en offi cieren welke thans geschieden, normaal zijn en dat zij te verklaren zijn, hetzij uit tech nische behoeften, hetzij wegens de gewone oefenperioden. Voorts verklaart men, dat de troepen, wel ke bijna dagelijks scheep gaan naar Libyë, nog steeds behooren tot het legercorps, welks vertrek officieel werd aangekondigd. Toch vestigt men de aandacht op het eenige dagen geleden gepubliceerde commu niqué, waarin vermeld werd, dat de garnizoe nen in Libyë zouden worden versterkt, wan neer dat noodig zou zijn. Rusland Volkscommissaris Boebnof vervangen Het Centraal Uitvoerend Comité van de U. R. S. S. heeft den volkscommissaris van onderwijs. Boebnof, van zijn functie onthe ven, omdat hij zich niet van zijn taak heeft weten te kwijten, niettegenstaande de groote hulp, welke hem op zijn departement werd geboden en omdat hij zelfs plannen voor de volksopvoeding heeft doen mislukken. Boebnof werd vervangen door Turkin, tot nu toe voorzitter van het Centraal Uitvoe rend Comité van het district Leningrad. Proces over de Abessynische spoorwegaandeelen. De Negus wil dividenden innen. Uit Parijs. Gistermiddag zou de civiele rechtbank van de Seine den eisch van den Negus tegen de Italiaansche regeering in behandeling nemen. De Negus zou de divi denden willen innen van de achtduizend aandeelen in de FranschAbessynische spoorweg-maatschappij, welke in zijn bezit, zijn als hoofd der Abessynische regeering. De Italiaansche regeering, die zich opvolger van den koning der koningen noemt, wenscht niet, dat deze 30 millioen gestort worden in de kas van den koning in ballingschap. Uit naam van de regeering te Rome heeft Silvio Lessona zich partij gesteld ten opzich te van den eigendom der achtduizend aan deelen. Haile Selassie heeft zich gewend tot de rechtbank van de Seine, teneinde weer de vrije beschikking over zijn aandee len te krijgen. De advocaat, die voor Rome pleit, vroeg uitstel van behandeling tot een lateren datum. De zaak werd uitgesteld tot over twee weken. De Negus heeft verder een aanklacht in gediend vanwege het feit, dat hij de hem toe komende dividenden op den zouthandel niet heeft kunnen innen. Ook deze zaak is voor den tijd van twee weken uitgesteld. Catalonië's president trekt ziek terug. Japanners bonibardeeren Nanking. Twee Japansche toestellén neergeschoten. Reuter meldt uit Sjanghai 12 Octo ber: Japansche vliegtuigen hebben Nanking gedurende 25 minuten hedenmiddag gebombardeerd en bommen geworpen op het vliegveld en het arsenaal. Het luchtafweerge schut vuurde op de aanvallende toe stellen, die tevens aangevallen wer den door Chineesche jachtvliegtui gen. Twee Japansche machines wer den neergehaald. Havas verneemt, dat na den val van Sjits- jiatsjoeang evenasl na dien van Pautingfoe het gerucht weer opduikt-, dat een nieuwe regeering in Hopei zal worden gevormd. Peiping wordt weer Peking. De „Commissie tot handhaven van den vrede", welke is ingesteld na de verove- ing van de oude Chineesche hoofdstad door de Japansche troepen, heeft -besloten met ingang van heden den ouden naam Peking weer te gebruiken. De regeering van Nanking heeft in 1928 den naam Peking gewijzigd in Peiping. (Peiping beteekent „vrede in het noorden, Peking „hoofdstad van het noorden". HERTOG VAN WINDSOR BIJ DE „WINTERHILFE". Dinsdag hebben de hertog van Windsor en zijn echtgenoote, begeleid door dr. Ley, een bezoek gebracht aa nhet centraal bureau van de nationaal-socialistische Volkswohlfahrt en van het winterhulpwerk. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de sportvelden van fabrieken te Berlijn, ter wijl in den middag nederzettingen van ar beiders te Tegel en in Siemensstad werden bezichtigd. Het hertogelijk paar bezocht enkele gezin nen in hun woning. Companys niet meer herkiesbaar. Volgens een bericht uit Barcelona heeft Companys besloten zich de vol gende maand, wanneer zijn mandaat afloopt, piet aan een herkiezing te onderwerpen. De bladen wijden geheele kolommen aan de verklaringen van den president; de bladen der CNT, de socialistische partij en der UGT zijn van meening, dat de president op zijn post. waaraan hij zooveel prestige heeft gegeven, moet blijven. Afgevaardigden der Catalaansche republi- keinsche linkerzijde hebben een bezoek ge bracht aan Companys en hem gevraagd op zijn besluit terug te komen. Men meent te weten, dat Companys verklaard heeft nog steeds van meening te zijn, dat thans aan het hoofd der generaliteit een man moet staan, die te voren nog geen enkele verantwoorde lijkheid heeft moeten dragen. Een rechtsche zender heeft medegedeeld, dat het aftreden van Companys een gedane zaak was. Voldoende zij het te herhalen, aldus verklaart men te Barcelona, dat het besluit van den president zich de volgende maand terug te trekken, blijft, zooals hij dat zelf heeft medegedeeld. Ieder ander bericht dien aangaande is onjuist. Talrijke slachtoffers bij bombardement van Madrid. Gisteravond hebben de rechtschen wederom gedurende een half uur de hoofdstad met hun kanonnen bescho ten. Het vuur werd door de batterijen der regeering beantwoord. Het bombardement is zeer hevig ge weest. Het aantal slachtoffers is vrij groot. De officieele cijfers geven slechts 'n zwak denkbeeld van de ge leden verliezen. Volgens de politie zijn een twintigtal menschen gedood en ongeveer vijftig gewond. Men vreest echter, dat er meer slachtoffers ge- gevallen zijn. Nieuwe veroveringen der Nationalisten in het noorden. Het groote rechtsche hoofdkwartier te Sa lamanca deelt in zijn officieele communiqué over de krijgsverrichtingen van gisteren mede: Het Noordelijk leger heeft Collado de Las Fuentes, Bergarin, San Martin. Villanueva, Vallodin. Lavega en Sobrepriedra bezet. Aan het Aragoneesche front hebben de regeerings troepen tevergeefs in den sector van Sabina- nigo en Fuentes aangevallen. In den sector van Orna hebben de rechtsche troepen ver scheidene belangrijke stellingen ingenomen. Tenslotte bevestigt het commu niqué, dat tijdens luchtgevechten aan het Aragoneesche front 24 regee- ringsvliegtuigen werden neergescho ten, terwijl negen andere toestellen der regeering vermoedelijk eveneens neergehaald zijn. Regeering boekt succes in Aragon. Het ministerie van nationale defensie te Valencia deelt in een communiqué mede, dat de regeeringstroepen in Boven Aragon er in geslaagd zijn stellingen der opstandelingen, Punta Cue en-Paco de Asun, te bezetten. Ten zuiden van deze zone- werden eveneens ge nomen de vijandelijke stelingen Perrefunda en Cortedarpa. Het communiqué maakt voorts melding van een opmarsch der recht schen in den oostelijken sector van het noordelijk front, waarbij zij gekomen zijn tot Pena de Bujan en Lorna de Ajo. Aan deze berichten wordt toegevoegd, dat voor de luchtstrijdkrachten de afgeloopen dag „een der schitterendste sedert geruimen tijd is geweest". Tijdens luchtgevechten aan het front van Aragon werden zeven toestel len dgr opstandelingen neergeschoten, terwijl slechts een toestel der regeering verloren ging. Drie Italiaansche vliegers werden gevan gen genomen. Lord Nuffield bedenkt Oxford. Een millioen pond voor nieuw collegegebouw. Naar Reuter uit Londen meldt, heeft Lord Nuffield een millioen pond sterling ge schonken aan de universiteit van Oxford voor den bouw van een nieuw college voor sociale studiën. Het totaal van de giften van Lord Nuffield bedraagt thans ongeveer tien millioen pond sterling. De oude Turkenvesting Kalemegdan en het lugubere museum van den moord op Koning Alexander. (Van onzen Weenschen correspondent) BELGRADO, 5 October. Is begin langzamerhand een ,3alka nees" te worden. Ik kan overdag en des avonds al uren lang voor kafana of een restoran buiten op de stoep onder de lage accaciaboompjes aan een tafeltje zitten en vind het heelemaal niet erg meer, dat mijn armbandhorloge af en toe de heb belijkheid heeft ongeveer een drie kwartier achter te zijn in Weenen nog zou ik er helsch om zijn! ik wind me niet op, wanneer iemand, met wien ik een afspraak heb, veel en veel te laat verschijnt, want dit- schijnt hier de gewoonte te zijn; ik heb zelf een overvloed van tijd en kijk op een bedaarde manier* naar alle menschen, die tusschen de huizen van de straat en onze tafeltjes en stoeltjes door wandelen de meisjes en vrouwen in kleurige toiletjes, die erg nauw om het lichaam zitten; de mannen met stroohoeden of zonder hoed en veelal met witte broeken en lichte schoenen ik ruik de geur niet eens meer van de met varkensvet aan een spit voor de open ramen gebraden speenvarkens en kippen en ganzen, die ik in het begin zoo onaangenaam héb gevonden. Ik ken, hoewel ik toch maar pas een paar dagen hier ben, al een boel gezichten in Belgrado. De binnenstad is op enkele uren van den dag eigenlijk net een groote zaal, waarin men op en neer kuiert. Eiken dag komen dezelfde menschen langs het kleine restaurant naast café Ruski Car (hetgeen, dat ls niet moeilijk, Russische Tsjaar beteekent) en eiken dag strijken hier aan de tafeltjes op het trottoir dezelfde vogels neer. Men hoort alle talen van ons werelddeel door elkander spréken. Voort durend worden hoeden afgenomen en worden groeten gewisseld. In de eetgelegenheden treft men maar weinig vrouwen aan. Vijfennegentig procent van de gasten zijn mannen. Ik vraag een Zuid-Slaviër hoe dat komt. „Vrouwen be hooren thuis te zitten", zegt hij tegen mij, „en kunnen haar eigen potje koken. De mannen gaan met hun vrienden en kennis sen uit en spreken over zaken en over poli tiek". Het is nog altijd gloeiend heet, school meisjes loopen zonder kousen rond en kleine krantenjongentjes met vroeg-oude en leelijke gezichtjes hebben schoenen noch kousen aan. Des avonds worden de straten met lange gummislangen natgespoten. Ik heb een bezoek gebracht aan Kalemeg dan, de oude citadel uit den tijd van de Tur ken, welke op Romeinsche grondvesten ge bouwd is. Kalemegdan is het hoogste punt van de op heuvelen en heuveltjes op en neer golvende stad. De boven elkaar liggende terrassen van de oude vesting, waarop eens bloedige gevechten geleverd wei-den, zijn thans in vreedzame en liefelijk aangelegde tuinen herschapen. In oude steenen grachten en gangen bevindt zicheen dierentuin. Op Kalemegdan staat een gebouwtje, dat als museum is ingericht, gewijd aan den strijd van Servië in den wereldoorlog en aan de nagedachtenis van koning Alexander. Die pen indruk maken op eiken bezoeker de ver trekken, welke den moord op dezen mo narch, enkele jaren geleden te Marseille ge pleegd, nog steeds in levendige herinnering houden. Als stonden zij om een sarkophaag geschaard, zoo staan aan dé vier hoeken van een glazen vitrine vier hooge kandelaars met kaarsen. In de vitrine ligt het admiraals uniform, dat de koning gedragen heeft, toen de doodelijke kogels hem troffen. De broek, geheel met bloed bespat, het boord met bloed doordrenkt. Een van de vergulden versierselen op de borst is midden door ge schoten. De steek en de met bloed bevlekte degen liggen op het uniform. In een vitrine tegen den muur, ook alweer geflankeerd door hooge kaarsen in kandelaars staat het gip sen doodsmasker van den vorst. De trekken verraden pijn en berusting in het lot, In de zelfde vitrine een gipsafgietsel van een hand van den vermoorden monarch. In het aangrenzende vertrek, tegen een lila gordijn als achtergrond, staat de auto, waarin de verschrikkelijke gebeurtenis plaats gehad heeft, dat aan een Fransche minister en het Zuid-Slavische staatshoofd den dood gekost heeft. Het aan een koord bevestigde portier staat bijna geheel open. Men kan naar bin nen kijken. Het trijp van de bank vertoont groote bloed vlekken. Aan den voorkant van den wagen staat nog de koninklijke stan daard. Niemand durft hardop te spreken bij het aanschouwen van zooveel verschrikke lijkheid! Men hoort alleen maar enkele stemmen fluisteren. Een paar lieden wijzen elkaar op den revolver, waarmede de moord gepleegd werd en op de daarbij behoorende projec tielen. In een andere kamer staat koning Alexander's schrijftafel zooals deze geweest is. toen hij haar verlaten heeft om de lange reis te gaan aanvaarden waarvan hij nooit meer levend teruggekeerd is. Aan den lin kerkant liggen nog een paar pakjes sigaret ten. Het is een van koning Alexander's laatste wenschen geweest, dat er op den berg Avala, die ongeveer tien kilometer ten Zuiden van de hoofdstad ligt, een prachtig monument voor den in de oorlogen van 1912 tot 1918 gevallen onbekenden soldaat zou worden op gericht. In het jaar 1921 heeft de Zuid- Slavische onbekende soldaat hier weliswaar een grafplaats met een sober steenen ge denk te eken gekregen, maar koning Alexan der wilde, dat er een veel imposanter mauso leum zou worden opgericht. Toen de koning nog in leven was. is men reeds met het bouwen van dit imposant gevaarte begon nen. Thans is het bijna gereed gekomen. Toen ik hedenmorgen met een auto uit Belgrado naar den Avala-berg ben toege reden en ik den ongeveer vijfhonderd meter hoogen top bereikt had, zag ik er een paar honderd Zuid-Slavische soldaten druk aan het werk. Soldaten bewerken de zware massieve steenen, die de hooge trappen moe ten vormen, welke naar het mausoleum voe ren, dat in vorm aan een kleinen Griek- schen tempel doet denken. De groote Zuid- Slavische beeldhouwer Mestrovitch heeft enkele meer dan levensgroote figuren van zwart graniet geschapen, die aan den ingang van dezen tempel staan. Binnen afzienbaren tijd zal het gebeente van den naamlooze Zuid-Slavische strijder worden opgegraven om voorgoed een rustplaats in dit fraaie mausoleum te krijgen. Van hier heeft men een schitterend uitzicht voor de heele heuvel achtige omgeving. In de verte steken hooge bergen hun koppen omhoog, in de verte ziet men de witte stad Belgrado tusschen en tegen de heuvelen liggen en iets terzijde blinkt opeens het zilveren water van den breeden Donau tusschen het donkere land schap door. W. M. BEKAAR. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Zoo liep Tliijs een paar oogenblikken rond en net wilde hij de kamer binnengaan, toen er op de deur geklopt werd. Thijs schrok onwillekeurigdaar zou je het hebben. Begonnen de avonturen nu al? Hij liep op de deur toe en deed haar open. Op den drempel stond een man, die dadelijk binnen wilde dringen. Thijs schrok er zelfs zoo van, dat liij' een sprong achteruit deed. Wewel, meneer? Thijs keek angstig. Hij vertrouwde dien man niet erg. Goeden dag. ik kwam eens even vragen of hier misschien Thijs IJs woont? Thijs knikte. k Ja, dat ben ik, zei hij. Waarom moest zijn stem nu zoo beven? DONDERDAG 14 OCTOBER. HILVERSUM I. 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KBO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 Berichten. Bijbellezing. 5.00 Cursus Handen arbeid voor de jeugd. 5.30 Christelijk Friesch kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 „De Johanna- stichting, inrichting voor kinderen met li chaamsgebreken", causerie. 7.30 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gramofoon muziek. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II. 301 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr. pl.) 10.30 Het Om roeporkest en soliste (in de pauze: Declama tie). 12.30 Solistenconcert. 1.30 Gramofoonmu ziek. 2.00 Kniples. 2.20 Het Sylvestra-Trio. 3.00 Knipcursus. 3.454.00 Gramofoonmuziek. 4.05 Voor zieken en thuiszittenden. 4.35 Gramo foonmuziek. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Het Aeolian-orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engel- sche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. Gramofoonmuziek. 8.15 Concertgebouw-orkest en solist (In de pauze: Zangdeclamatie). 10.30 Reportage schaakmatch. 10.40 Gramofoon muziek. 11.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO- Dansorkest. 11.4012.00 Orgelspel. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Causerie „At home today". 11.2511.45 en 12.05 Gramofoonmuziek. 12.50 Trocadero Cinama-orkest. 1.352.20 Gramofoonmuziek 3.103.30 „News from Nowhere", causerie. 3.35 Stedelijk orkest Bournemouth en soliste. 5.05 Sportdialoog. 5.20 Jack Hart en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespreking. 7.00 Jack Payne's Band en solisten. 7.30 BBC-orkest. 8.00 Gevarieerd programma. 900 Causerie „Men talking". 9.20 Berichten. 9.40 Orgelconcert. 10.20 Kerkdienst. 10.40 „Saving wild life", cau serie.. 10.55 BBC-Variété-orkest en solisten. 11.35 Maurice Winnick en zijn Band 11.50 12.20 Dansmuziek (Gr. pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Gevarieerd concert en zang. 2.20 Gramofoon muziek. 4.05 Zang. 4.50 Pianovoordracht. 5.05 Radiotooneel. 7.23 Zang. 7.35 Piano voordracht. 7.50 Zang. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.50 Bene- detti-kwartet en solisten. 10.05 „La laitière de Trianon", operette. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair concert. 7.50 Omroepkwartet. 8.50 Gramofoonmuziek. 9.20 volksliederencon- cert. 11.20 Verzoekconcert. 1.35 Gevarieerd con cert. 3,20 Omroep-amusementsorkest. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.30 Brisca-kwartet en so listen. 8.20 Radiotooneel. 9.5011.20 Th. Hol- linger's orkest en vocaal ensemble. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Pianovoor dracht. 1.00 Kleinorkest. 1.50 Pianovoordracht. 2.00—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepdans- orkest. 1.50 Pianovoordracht. 2.002.20 Gramo foonmuziek. 8.20 Kleinorkest. 9.35 Radiotoo neel. 10.3011.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest. 1.302.20 en 5.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Pia no-voordracht. 6.50 Solistenconcert. 7.35 Gra mofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest en solist. 9.30 Omroeporkest en solisten. 10.30—11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Radiotooneel met muziek. 8.20 Berich ten. 8.35 Populair programma. 9.20 Cembalo- soli.. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 E. Bausch- ke's orkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6