VERKADE Een goede bril? V R IJ D A Cr 15 OCTOBER 1937 HAAREEM'S DAGBEAÖ 2 Jubileum J. Beyk. Donderdag vierde de heer J Beyk, procu ratiehouder en chef van de afdeeling ex ploitatie der door de N.V. Drukkerij „De Spaarnestad" uitgegeven weekbladen, zijn zilveren jubileum. In de fraai versierde bibliotheek werd de jubilaris met zijn echtgenoote ontvangen door de directie, de hoofden der verschillen de afdeelingen en vele leden van het perso neel. De heer J. W. Lucas, gedelegeerd commis saris van de drukkerij, feliciteerde den heer Beyk op hartelijke wijze. Spreker had hem leeren kennen als een prettig en ijverig wer ker, zooals men slechts zelden ontmoet. Hij hoopte dat de jubilaris nog vele jaren voor de onderneming werkzaam zou mogen zijn. Hem werden een diner en een gou den horloge met ketting aangeboden. De lieer C. Ooms, directeur der vennootschap, sloot zich bij de woorden van den heer Lu cas aan. Namens het personeel van de afdeeling K. I. overhandigde de heer H. Loerakker, als oudste employé, den jubilaris een verzilver de sigarendoos en bloemen aan zijn echtge noote. De heer J. Hazenberg, secretaris van de di rectie, vertolkte de gevoelens van het geheels personeel. Hij feliciteerde den jubilaris en bood hem een schitterend radio-toestel aan. De hoofdredacteur van de „Nieuwe Haar- lemsche Courant", de heer J. H. van Oosten, bracht meer speciaal dank voor het werk van den jubilaris als sport-journalist. De jubilaris dankte allen in een geestige speech. Vele felicitatietelegrammen werden voorge lezen, waaronder enkele uit het buitenland. Tot groote verrassing van de aanwezigen klonk hierna door het nieuwe radiotoestel een luid „Lang zal hij leven!" CURSUS VOOR BLOEMBOLLENTEELT. Naar het bestuur der afd. Haarlem der Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur ons be richt, heeft zich een voldoend aantal deel nemers aangemeld voor den cursus voor bloembollenteelt die vanwege de afdeeling zal worden gegeven, dank zij de medewer king van de betrokken autoriteiten en den steun der heeren -J. H. Caro en J. van Zadel, die den cursus zullen leiden. De lessen beginnen Maandagavond a.s. in de Midd. School voor Meisjes in de Tempe liersstraat. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG LUTHERSCHEN. De Ver. van Vrijz. Lutherschen houdt Zater dagavond een feestelijke bijeenkomst ter ge legenheid van het 10-jarig bestaan der ver- eeniging. KERSTFEEST VOOR DE KINDEREN VAN WERKLOOZEN. Het comité voor Algemeene Evangelisatie heeft in haar vergadering van Dinsdag 12 October besloten, voor kinderen van werkloo- zen een Kerstfeest te organiseeren. Het comité hoopt in zijn derde openbare samenkomst van 19 October in de Broeder- kerk nadere mededeelingen te kunnen doen. Om een goede voorbereiding te waarborgen werd het comité belangrijk uitgebreid. De dagelijksche leiding werd in handen van de heeren Fokko Feenstra, Mercuriusstraat 5, voorzitter; Piet Kool, Kloosterstraat 42 zw„ secretaris;. Henri van Aarst, Westerhoutpark 10, penningmeester, (postgiro 156388). Het comité van de Algemeene Evangelisatie vertrouwd er op dat velen in goederen of geld zullen getuigen van een liefdevol mede leven met dit goede werk. „J. J. CREMER". De Kon. Letterlievende Vereeniging „J. J. Cremer" is door het bestuur der N.V. Sociëteit „Thalia" te Bergen op Zoom uitgenoodigd tot het geven van een tooneelvoorstelling op 31 October, met opvoering van „Geen dubbeltje ln z'n zak", -het succes-blijspel van J. W. van der Heiden en Henk Bakker. „Cremer" heeft deze uitnoodiging aange nomen. Dingen die gebeuren In 't laantje Bij 't maantje, Stond Daantje Met Sjaantje. Ze praatten, Vergaten Den tijd; hij en zij. Ik stoorde En hoorde Hierdoor de Slotwoorden: „Naar REMBRANDT, Of CINEMA?" „Nee, allebei!" JEMO. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: VRIJDAG 15 OCTOBER Stadsschouwburg, WilsonspleinUitvoering door Willem Andriessen, 8 uur. Wijkgebouw Ged. Oude Gracht 104: Jeugd bij eenkomst Kerk en Vrede, 8.15 uur. Gebouw Haarl. Kegelbond, Tempeliersstraat Propaganda-vergadering Bouwbedrijf. 8.15 u. Nassauplein 8: „Magie in ouden en nieuwen tijd," 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „De laatste dagen van Pompeji", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De groote illusie", met Erich von Stroheim en Pierre Fresnay, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Go West young man" met Mae West, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cineone Theater: „Seizoen in Pontresina", ski film met Sepp Rist, doorloopende voor stellingen van 1.305.30 en 711 uur. Cinema Palace: „Prins en Bedelknaap", 7 en 9.15 uur. Palace Filmae: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 16 OCTOBER Gem. Concertzaal: Revanche-wedstrijd EuweAljechin, 7 uur. Stadsschouwburg: Ver. Rott. Hofstad-too- neel: „Des Duivels prentenboek", 8.15 uur. Bioemendaal: Speldjesdag „Valken- heide". Palace Filmae: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Donderdagavond hield de Haarlemsche Handelsvereeniging een vergadering over de Vestigingswet Kleinbedrijf en de in verband daarmede op tc richten Middenstands-Opleidingsschool. Drs. Tupker aan het woord. HOOFDPIJN GEEN Pillen noch Poeders, maar een goed passende bril van W. KUIPERS Zn., Opticiens. ZIJLSTRAAT 97. (Adv. Ingez. Med.) De Bill voorspelt: Meest matigen Noordwesteiijken tot Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, mogelijk nog enkele regen buien, weinig verandering in tempera tuur. BAROMETERSTAND Hoogste 772.2 m.M. te Valentia. Laagste 732.7 m.M. te Jan Mayen. Een diepe depressie passeerde ten Noorden van IJsland en trekt naar de Poolzee af. Zij deed haar invloed gevoelen op 'de Noorsche Zee en veroorzaakte daar krachtige winden uit Zuidwest, met regen en hooge temperatu ren. In Zweden verjoeg zij de vorst. In Fin land bleef de luchtdruk stijgen. De af gesnoer de depressie, die gistermorgen voor het Katte gat lag, is thans nog terug te vinden in het. Westelijke Oostzeegebied. Het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan nam weer iets in beteekenis toe. Langs zijn Noordrand bewegen zich met groote snelheid, vochtige luchtmassa's. die zich waaiervormig over West- Europa uitbreiden en overal zware bewolking veroorzaken. De polaire luchtstroomingen blij ven echter ten Noorden van IJsland en komen nauwelijks buiten den Poolcirkel. In Centraal- Europa is de bewolking sterk toegenomen en gaf de nacht geen afkoeling. Op vele plaateen heerscht mist en tot dicht bij het maxihium. van den luchtdruk vallen lichte regens. In Zwitserland reiken de wolken tot 2500 meter hoogte. De atmosfeertemperatuur is in de ni- veau's tot 3000 meter hoogte sterk gedaald. Doordat de depressies op zoo grooten afstand passeeren, blijft haar invloed op het weer in onze omgeving beperkt en bepaalt deze zich tot nu en dan een lichte regenbui. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 765 m.M. Stand van gister 762 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag' v.m. 12.14 uur; run. uur. Strand berijdbaar van 17.15—22,30 uur. Belangrijke telefoonnummerss Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. PHILIPS, OSRAM en SPLENDOR LAMPEN in elk gewenscht model en kaarssterkte. A L B A" GROOTE HOUTSTRAAT 158 TELEFOON 15426. (Adv. Ingez. Med.) Dan naar WEBER! Gr. Houtstr. 166, b. d. Houtbrug Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.) Revolver onverwacht afgegaan. GRONINGEN, 15 October. Hedenmorgen om acht uur werd in een der hotels te Gro ningen een gast met een schotwond in het hoofd in zijn kamer gevonden. Van deze ka mer uit werd drie keer gebeld, waarna een der kellners zich naar bóven begaf. Bij het openen van de- kamerdeur rook hij direct een scherpe kruitlucht en vond den gast, achteroverlïggende op het bed, met een bloe- dennde wond midden in het voorhoofd. On- middellijka werd de politiedokter gewaar schuwd, die den patiënt onderzocht. Daarbij bleek, dat een kogel in het voorhoofd naar binnen was gedrongen, maar niet door de her senen was gegaan, Waarschijnlijk heeft het projectiel in schuine richting het hoofd ge raakt. De kogel bevond zich achter het oog. Na voorloopig verbondgen te zijn werd de patiënt overgebracht naar het academisch ziekenhuis. De recherche was spoedig ter plaatse. Het slachtoffer blijkt .te zijn de reserve eer ste luitenant der administratie S., afkomstig uit Amsterdam, die in Groningen eenige da gen onder de wapenen is. Hij verklaarde he denmorgen bezig te zijn geweest zijn koffer te pakken, waarin zijn automatisch pistool lag. Op onverklaarbare wijze is het afgegaan. De luitenant S. had toen nog gelegenheid om te bellen. De toestand van het slachtoffer is op het oogenblik niet ongunstig. Slachtoffers der T 13 teraarde- besteld. Aangrijpende plechtigheid op Kemhang Koening. SOERABAJA, 13 October Heden vond de plechtige teraardebestelling plaats van ze ven slachtoffers, die gevallen zijn bij dë ramp van de T 13. De lijkkisten werden vervoerd door drie lijkkoetsen, overdekt met kransen'. Bij het verlaten van de ziekeninrichting zetten de pijpers van de marine een treurmarsch in. Het publiek sloeg ontroerd het vertrek uit de Centrale Burgerlijke Ziekeninrichting gade. Langzaam en statig trok de stoet door de stad langs de Darmo-boulevard naar den doo- denakker, waar de autoriteiten reeds waren vereenigd. Tevens waren daar aanwezig Ds. Eckenhausen, Ds. Hamel en pastoor van Ra- vestijn. Ook was de burgemeester van Soe rabaja, mr, Fuchter op de begraafplaats aan wezig. De drie weduwen van de gevallen ge huwde slachtoffers wachtten hier de komst van de droeve stoet af. Duizenden waren naar de begraafplaats op Kembang Koening gekomen, waar onder doodsche stilte de lijkbaren naar de graven werden gedragen. Er was een groot massa-graf gedolven, waaromheen zich aan drie zijden de mili tairen en de pijpers hadden geschaard, ter wijl aan de vierde zijde familieleden en vrienden van de gevallenen hadden plaats genomen. Dan klinkt het commando. „Vuur". Een voor een worden de kisten, gedekt door de Nederlandsche vlag, boven de kuil ge tild. Als de kisten boven de groeve staan, klinkt een tweede salvo, op hetzelfde oogenblik wor den üe geweren gepresenteerd en klinkt een' koraal over den dood'èiïakker. De aanwezige militairen brengen hét militair saluut, de burgers ontblooten het hoofd. Dan nemen de slippendragers de vlaggen van de kisten, een officier doet zulks bij de kist van wijlen Uur- banus en hierna commandeert de kapitein van de mariniers: „Afvieren". Dit commando wordt zeven maal herhaald. Pastoor van Ravestijn, geassisteerd door twee koorknapen, verricht dan de absoute voör de drie katholieke slachtoffers. Hierna trad de marine-commandant naar voren en sprak naméns den minister van defensie "en den commandant van den zee macht. De commandant zeide, dat hij in zijn lange ambtsperiode nog nimmer voor zulk een moeilijke taak heeft gestaan als thans, nu droefenis en versalgenheid het hart vullen om de ramp, welke de T 13 trof en waarbij negen dappere, flinke mannen het leven lieten. „Mannen van de T 13. De marine berliest in u goede krachten. Gij behoordet tot de besten en alat een groote leegte achter, ook in de harten van uw kameraden. Wij zullen u niet vergeten. Rust zacht. Na deii marine-commandant trad de. com mandant van de vlieghaven Morokremban- gan naar voren, die den tocht schetste en eraan herinnerde hoe van een aanvankelijk vlot verloop, het bericht kwam, dat de marine zulk een ernstige slag had getroffen. Vervolgens bracht pakifcein Kengen eer biedige hulde aan de gevallen marine-kame raden. Overste Vermeulen van den marine stoomvaartdienst bracht een laatste groet aan zijn vriend en. collega Uurbanus, waarna hij een woord van troost richtte tot diens vrouw en kind. Na de zegen te hebben uitgesproken, strooide ds. Hamel zand op de kisten, de woorden uitsprekend, „Stof zijt gij en tot, stof zult gij wederkeeren". Pastoor Ravestijn sprak o.a. als volgt: „Wij roepen u een tot weerziens toe, want uw laatste reis is niet geëindigd bij het neer storten in zee". Ook 'dié twee laatste slachtoffers gevonden. Na voortgezet zoeken is thans ook het stof felijk overschot van den kapitein Luitenant te Zee De Bryne en dat van den eersten of ficier-vlieger Vethake gevonden, zoodat thans alle slachtoffers, die bij het ongeluk met de T 13 om het leven kwamen, ziin gevonden. Het stoffelijk overschot van officier-vlieger Vethake is hedennacht door den mijnen veger D. naar de marinekazerne Oedjong te Soerabaja overgebracht. De begrafenis zal Zaterdag plaats hebben. Het stoffelijk overschot van den kapitein luitenant ter zee de Bruyne werd door een vliegtuig' drijvende gevonden, waarna het per vliegtuig- naar Soerabaja is vervoerd. Het gouvernementevaartuig Pollux voer hedenochtend met het wrak der T 13 het marine-bassin binnen, waarna het wrak per vrachtauto verder naar Morokrembangan werd getransporteerd. UNILEVER. In de heden te Rotterdam gehouden bui tengewone vergadering van aadeelhouders van Unilever werden de voorstellen tot statuten wijziging, met algemeene stemmen aangeno men. V Op deze vergadering wai'en aanwezig 42 aandeelhouders, vertegenwoordigende nomi naal f 198.811.000. Ook op de daarna afzonderlijk gehouden vergadering van preferente aandeelhouders werden de voorstellen tot statutenwijziging met algemeene stemmen aangenomen. De collecte van 16 October. Een laatste opwekking. Tot slot van onze actie voor het slagen van de collecte op morgen, ZATERDAG, voor het plaatselijk crisiscomité en het kleeding-, schoeisel- en dekkingfonds, waarvan het goede doel thans in alle toon aarden onder Uwe aandacht is gebracht in de kolommen van dit blad en voor de be schikbaarstelling van de daarvoor noodige ruimte-wij aan de redactie onzen oprechten dank betuigen. nog een laatste opwekking om zonder uitzondering zooveel te geven als U mo gelijk is. De velden moeten volgens onze be-'ekening thans rijp zijn om te oogsten en het aantal collectanten en collectrices dat de oogst komt vergaren is grooter dan ooit tevoren. Mogen zij ditmaal ook worden toege laten in Uw kantoren en werkplaatsen? Bij voorbaat dank. Haarlem, 15 October 1937. Namens de samenwerkende comité's: VAN SCHELVEN, voorz. PI. Crisis-comité. VAN LIEMT voorz. Comité B-steun. VRIENSCHAPPELIJKE REGELING VAN HET BRITSCH—JAPANSCHE INCIDENT? TOKIO, 14 ,Octhober (Domei) Tusschen den Britschen en den Japanschen consul- generaal te Sjanghai worden vriendschappe lijke onderhandelingen gevoerd naar aan leiding van de beschieting der Britsehe am bassade-auto's door Japansche vliegtuigen. In Japansche officieele kringen hoopt men spoedig een voor beide partijen bevredigende regeling te zullen bereiken. INGEZONKEN /TUKKEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwórdt de kopij den inzender niet teruggegeven. Crisis-overblijfselen. ,JDe" crisis wordt hier en daar geacht over wonnen te zijn, terwijl tegelijk dan. beweerd wordt, dat we een nieuwe depressieperiode zijn ingegaan. Is nu de vorige crisis geheel overwonnen? Natuurlijk is niet alles hersteld, maar 't loopt weer eenigermate bevredigend, mét tenminste een gerechtvaardigde hoop voor de toekomst. Edoch, er zijn nog jongelui, zonder steun trekkersmentaliteit, die op een bijzondere manier de dupe blijven. Het. zijn de jonge mannen van ongeveer 27 tot ongeveer 30 jaar, die nu plotseling- te oud schijnen te zijn. Wanneer zij bij een gi-oote maatschappij komen, mogen ze niet een iets betere plaats innemen, ter vermijding' van storingen in het opschuivingssysteem aldaar, hoewel ze ove rigens door capaciteiten en verworven ken nis wel capabel zijn; evenmin mogen ze onderaan beginnen door hoogen ouderdom, gevaar voor te-snel-op-willen-klimmen en wellicht de angst, dat zij hooger salaris zul len gaan eischen. Ook de mogelijkheid, dat ze voorloopig onder een jongere zullen zijn geplaatst, is een belemmering. Gezien van het standpunt der ondernemers is-t het alleszins te billijken, dat men, zoo- als nu stex-k het geval is, liever pas geslaagde jongelui aanneemt, om dezen op te leiden en speciaal in dat bedrijf in te wei-ken en dat men tevens don arbeidslust wakker houdt door bij vacatures uitsluitend of althans bij voorkeur te recruteeren uit eigen personeel. Stellig zijn er onder bedoelde jonge mannen van 2730 jaar velen, die dit kunnen in zien, ofschoon het voor hen hard is te be denken, dat zij, toen zij pas geslaagd waren, géén kans hadden, omdat toen links en recht bezuinigd werd. Natuurlijk is niet iedereen van dien leef tijd werkloos en hebben velen in dien tijd wel iets om handen gehad, maar toch is de nood onder deze categorie groot. Wanneer we ons evenwel óp iets hooger, meer algemeen plan beseven, zijn ook andere gezichtspunten te ontdekken. Het kan onmogelijk sociaal nuttig zijn, deze werkkracht, gehard door tegenslag, verstei-kt door levensernst, bi-aak te laten liggen. Sociaal schadelijk is ook, het vegeteeren in de hand te werken of zelfs de niet uitge leefde activiteit in verkeerde banen te drin- gen, naar misdadigheid, terrorisme. Het vrouwen-overschot, met daaraan ver bonden consequenties, zal grooter worden. In dit verband kunnen we met gepaste blijd schap constateeren, dat bijv. de KL.M., al is het uit zuiver financiële overwegingen, geen stewardessen meer wil opleiden. _Of zou- den ook hier die" plaatsen weer door jonge ren worden oingenomen? WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londexi 8.97 5/8. Berlijn 72.65j/2. Parijs 6.08J/2. Brussel 30.48. Zwitserland 41.62J/2. New-York 1.8015/16 12 uur: Londen 8.97 13/16. Berlijn 72.65V2. Parijs 6.08V2. Brussel 30.48. Zwitserland 41.62y2. HEEMSTEDE ROODE KRUISCOLLECTE Op Zaterdag 16 October a.s. zal te Heem stede een collecte worden gehouden ten be hoeve van het Roode Kruis. Een opwekking om voor het mooie en menschlievend werk van het Roode Kruis de bijdi-agen met milde hand te offeren moest eigenlijk overbodig zijn. Het blijkt echter, dat omtrent het werk van het Roode Kruis nog veel onwetendheid bestaat en daarom mee- nen wij dat het goed is hier nog eens te her- haleix, dat het Roode Kruis zich zeer verdien- Ze zija er weer, die verrukkelijke Parijsche wafels, met de zachte roomvulling. Bestrooid met poedersuiker. Verlaagde prijs: per ons Z*Oct. (Adv. Ingez. Med.) stelijk maakt bij voorkomende epidemieën en rampen, een uitgebreide organisatie in het leven heeft geroepen voor de opleiding van helpers en helpsters, de bloedtransfusiedien sten, de hulpposten langs de groote wegen, de radio-medischen diénst voor schepen, het zieken vervoer .per spoor en aan de stations, de parkherstellingsoorden, de reclasseening van afgekeurde militairen enz. Niemand zal het groote nut van deze wer ken ontkennen en daarom wekken wij U op om a.s. Zaterdag' met milde hand Uw giften af te dragen aan de dames, die zoo welwillend zijn zich met de inzameling te belasten. WEL HEEL TRAGISCH. Zaterdag 23 October a.s. zou, zooals wij eerder gemeld hebben, het echtpaar v. d. Braakv. Veggel wonende Sumatrastraat 16, zijn gouden huwelijksfeest viei'en. De buurtbewoners hadden de oudjes flink in de bloemetjes gezet en plannen waren in bewerking om den feestdag niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Donderdag echter werd de bruid ziek, de dokter-constateerde een ernstige longontste king en des avonds reeds overleed zij. Zoo -eindigde in enkele uren de feeststem ming om plaats te maken voor rouw. Het is begrijpelijk, dat men in deze zoo volkrijke buurt diep onder den indruk is van dit tragisch gebeuren. BLOEMEN DAAL NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Op uitnoodiging van den heer J. van 01- denborgh, directeur van het Provinciaal Waterleidingsbedrijf en Provinciaal Electri- citeitsbedrijf voor Noord-Holland, sprak de heer A. J. Meijerink Donderdagavond in de voordrachtszaal te Bioemendaal. De zaal was geheel gevuld met hoofdingenieurs, in genieurs en een deel van het personeel. Na een inleidend woord van den directeur begon de spreker met zijn bekende onder werp: „Het redden van drenkelingen uit te water gereden auto's". Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door drie aanwezigen gebruik gemaakt. De heer Van Oldenborgh dankte den spre ker. ONDERLINGE TENTOONSTELLING. De afd. Bioemendaal en omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde organiseert een onderlinge tentoon stelling op Zaterdag 23 en Zondag 24 Octo ber in Rusthoek. Voor bloeiende klein-bloemige Chrysanthen is een prijsvraag uitgeschreven. Op Dinsdag 26 October volgt dan een de monstratie-avond met een voorlichting be treffende de verzorging van kamerplanten en afgesneden bloemen in verband met de ge houden tentoonstelling. EEN MOOIE SCHOOLFILM. De bioscoopcommissie heeft voor de school bioscoopvoorstellingen van deze week beslag gelegd op een zeer bijzonder filmwerk, dat in hooge mate de belangstelling van de jeugd trekt en wel Met de K.N.I.L.M. Luchtkar- teeringsexpeditie naar Guinea. Men ziet de expeditie vertrekken met de Balvoei-an van de Rotterdamsche Llovd naar Batavia en vervolgens aardige tooneeltjes aan boord en van ède verschillende aanloopha vens. Van Soei'abaya gaat de tocht met de „Van der Wijck naar Makassar en vandaar met de Baurdo naar het hoofd-kamp Babo op Guinea. Hier ziet men den bouw van het kamp en de zorg van het vliegveld, dat soms dooi de tronische regens in een moeras wordt ver anderd. Dan komen de drie Havilland vliegtuigen en ziet men de voorbereidingen voor het foto- grafeeren op 4090 M. hoogte met een reus achtig foto-toestel. Later ziet men de foto's, die als mozaïek op elkaar worden gelegd en ieder 49 K.M.2 terrein beslaan. De kinderen kregen een goeden indruk van de klimatologische moeilijkheden en van de ontspanning in het kamp. Een aar dig. deel is de boottocht naar het binnenland, waar men kennis maakt met de tropische oerwouden en het leven der in landers. Tot slot volgt een bezoek aan Etna-Baai, de basis voor watervliegtuigen, waar de werk zaamheden op het oogenblik nog voort duren, i

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2