Fransch—Britsche voorstellen voor de non-interventie commissie. Trein in Palestina opgeblazen. Thijs Ijs in het bosch van-hou-je-maar-stil VRIJDAG 15 OCTOBER 1937 HA-A RE EM'S DAGBCAD Onmiddellijke terugtrekking van aantal vrijwilligers geopperd. Volgens Fransche berichten uit goede bron zouden Frankrijk en Engeland in de non-interventieeommissie aan de andere betrokken staten willen verzoeken om als blijk van hun goe den wil reeds direct een aantal van hun onderdanen, die in Spanje strij den, terug te roepen. Daarna zou dan in de commissie een stelsel kunnen worden overeengekomen voor het controleeren en het ten uitvoer bren gen van de geleidelijke terugtrekking der vrijwilligers. Het doel, dat men zal hebben te bereiken is, dat de buiten- landsche contingenten in de beide kampen uiteindelijk tegelijkertijd tot nul zijn teruggebracht. Op het terugtrekken der buitenlan ders zou toezicht uitgeoefend kunnen worden door een internationale com missie, waarschijnlijk bestaande uit de neutralen. Volgens Reuter wordt in de verklaringen, die de Britsche en de Fransche vertegen woordigers in de bijeenkomst van de onder commissie van nïet-inmenging zullen afleg gen, geen tijdlimiet genoemd, doch wel zijn beide landen het er over eens dat, indien deze nieuwe poging vruchteloos blijft, men niet kan verwachten, dat de huidige toestand voortduurt. Uit Parijs verneemt Havas nog: Een nota, welke Delbos gisterochtend heeft voorgelegd aan den ministerraad is niet gelijk aan de ontwerp-verklaring, welke de Fransche am bassadeur te Londen, Corbin, in de bijeen komst van de commissie van de niet-inmen- gingsconferentie tegelijk met den vertegen woordiger van Groot Brittannië moet indie nen over het terugtrekken van de buitenland- sche vrijwilligers uit Spanje. Dit laatste do cument zou Donderdag aan de Britsche regee ring worden voorgelegd, opdat de beide regee ringen twee overeenstemmende teksten kun nen opstellen. Het is evenwel mogelijk, dat in enkele kleinigheden afwijkingen voorkomen. De besprekingen, welke zijn gevoerd door het Britsche kabinet en door de Fransche regeering hebben bewezen, dat beide landen het eens zijn over de wijze waarop geant woord moet worden op de Italiaansche nota. Beide regeeringeri aanvaarden het voorstel van Italië de kwestie in de niet inmengingscom missie te bespreken doch het debat mag niet doodloopen zooals tot nu toe meermalen is geschied. Derhalve verlangen zij dat binnen korten tijd een overeenkomst tusschen de be langhebbende staten tot stand komt inzake het beginsel, dat de vrijwilligers teruggetrok- Franco's hoofdkwartier verplaatst. Verdere vorderingen der rechtschen in Asturië. Van' welingelichte zzijde wordt uit Burgos vernomen, dat het groote hoofdkwartier van generaal Franco naar het front in Aragon is verplaatst. De te San Sebastian verschijnende .Diario Vasco" deelde mede, dat de ambassadeurs van Duitschland en Italië met volledige in stemming van de regeering van Sala manca hun zetels hebben overgeplaatst naar San Sebastian. Het groote reehtsche hoofdkwartier meldt voorts: „In Asturië, in den Oostelijken sector heb ben wij onzen opmarsch voortgezet. De eerste colonne bezette twee heuvelen en acht dor pen. De tweede colonne bezette twee heuvelen en veertien dorpen o.m. Arriondas, een ver keersknooppunt van beteekenis en een stra tegisch punt van groot belang. Een geheele compagnie, is gevangen genomen. In den Zuidelijken sector hebben wij stellingen in Canto de la Majada bezezt. De vijand-trachtte weerstand te bieden, maar werd gedecimeerd Hij liet ruim twee honderd dooden achter. Aan het middenfront, in den sector van Ma drid hebben wij tensuotte een vijandelijken aanval op Cuesta de la Reina afgeslagen. De „rooden" lieten 70 dooden op het slagveld achter. Wij vernielden drie Russische tanks. Het bombardement op Madrid). Het bombardement van Woensdagavond heeft meer slachtoffers gemaakt dan mén veronderstelde. De onverwachtheid en snel heid van het uitbarstende vuur werkten ver rassend. Er vielen talrijke dooden en gewon den. Toen verscheidene bioscoopen op de Granvia en op het plein Callao uitgingen, ontploften verscheidene granaten en wekten een paniek onder de naar buiten komende bezoekers. De granaatscherven dooden een man en een vrouw en verminkten velen uit de menigte. Officieel wordt medegedeeld, dat in totaal zeven personen zzijn gedood en vijftig ge wond. Bommen op Carthagena. Uit Carthagena wordt gemeld, dat vijf bom menwerpers gistermiddag boven de stad zijn verschenen. Zij hebben 40 bommen uitgewor pen. Tien burgers zijn gedood en twintig gewond. Jachtvliegtuigen der regeering hebben slag geleverd en een der bommenjagers omlaag geschoten op 40 mijl van Kaap Palos. Aan het front in Aragon hebben de re- geeringstroepen op groote schaal een aanval gedaan in den sector Saragossa, zonder even wel een aanzienlijke wijziging te brengen in de frontlijn. De artillerie van de reehtsche troepen be antwoordde het vuur. Na een artilleriege vecht van twee uur zonden de regeerings troepen tanks in den strijd. De manschap pen van het vreemdelingenlegioen en Mooren sloopen naar de tanks en slaagden erin met handgranaten en flesschen benzine tien vechtwagens buiten gevecht te stellen. De overige tanks trokken zich terug, doch op den terugweg werden nog zes wagen buiten gevecht gesteld. Generaal Castro Girona, die tot het re servekader behoort is tot chef van alle grens- diensten van het reehtsche Spanje benoemd. Luitenant-kolonel Troncoso is als militair gouverneur van Irun vervangen door kapi tein Ochotorena. ken moeten worden en over de wijze, waarop dit doel moet worden bereikt. Indien deze overeenkomst niet tot stand komt, dan achten Frankrijk en Engeland zich 'gerechtigd hun vrijheid van handelen te hernemen. Beide regeeringen werken thans een metho de uit om de vrijwilligers terug te doen trek ken, de gedachtenwisseling tusschen Parijs en Londen stelt in staat een gemeenschappelijk plan op te stellen. Beide staten verlangen geen dwingende voorschriften op te leggen, doch wel verlangen zij goede wil bij de betrokken mogendheden om de buitenlandsche strijders terug te trekken. Beide landen zijn bereid, zooals reeds in Juli j.l, werd verklaard, beide strijdende partijen het recht van oorlogvoe rende mogendheid toe te kennen, wanneer de vrijwilligers werkelijk teruggeroepen zijn. Engl Joego-Slavië's premier te Londen. Gisteravond heeft minister Eden op het Foreign Office een diner aangeboden ter eere van den Joego-Slavischen premier Stoyadi- nowitsj. Laatstgenoemde heeft later den diploma- tieken correspondent van Reuter ontvangen. Stoyadinowitsj verklaarde, dat hij zeer vol daan was over zijn bezoek aan Londen, dat hem de gelegenheid schenkt kennis te maken met de leidende politici in Engeland. Deze tevredenheid is des te grooter aangezien de politiek van Joego-Slavië en Engeland op hetzelfde doel is gericht, nl. de bevestiging van den vrede. Tenslotte verklaarde Stoyadinowitsj nog, dat hij niet voornemens is te Londen een over eenkomst te sluiten of een bijzonder vraag stuk te bespreken. Grandi bezoekt Eden. Gistermiddag heeft Grandi een bezoek ge bracht aan minister Eden op het Foreign Office. Naar vernomen wordt hebben beiden den internationalen toestand besproken, in het bijzonder de vraagstukken aangaande Spanje. In Italiaansche kringen wordt vernomen, dat gesproken is over de houding van Enge land ten aanzien van de Italiaansche nota en de komende bijeenkomst van de niet-inmen- gingscommissie. Definitieve ontbinding der Diiitsebë Rotary-Clubs. Veertig' clubs met 1400 leden. Met de verklaringen, die door den Duitschen nat.-socialistischen Partij rechter Buch eenige weken geleden tegen de Rotary-clubs zijn ge publiceerd, werd haar lot bezegeld. Het Neues Wiener Tageblatt van 10 Oct. j.l. verneemt thans uit Berlijn, dat op 15 Oct. alle in Duitschland bestaande Rotary-clubs, welker aantal veertig is en die een ledental van 1400 bezitten, tot definitieve ontbinding zullen be sluiten. Zooals bekend is. de Berlijnsche club reeds eenigen .tijd geleden uit eigen bewe ging tot liquidatie overgegaan. PAUSELIJK ORGAAN ACHTER ROOSEVELT EN CHAMBERLAIN. ROME,. 14 October. (Reuter). Een opmerkelijk artikel in de „Os- servatore Romano", het officieele orgaan van den Heiligen Stoel, brengt steun aan de woorden van president Roosevelt en minister-president Chamberlain, gericht tegen de lan den, die oorlogsgevaar veroorzaken. De schrijver van dit artikel zegt, dat de woorden der leiders van de beide machtigste volken ter wereld klinken als zinsneden van pauselijke encyclieken en zeer verwant zijn aan den oproep tot vrede van Benedictus XV gedurende den wereldoorlog. Het is bemoe digend te kunnen waarnemen, dat kracht en en het besef van kracht niet overal ver vreemd zijn van deugd en het gevoel voor de Europeesehe beschaving, aldus de „Osser- vatore". Macchiavelli zou zich verbazen, in dien hij moderne regeerders kon hooren pro testeeren tegen degenen, die zijn beginselen in toepassing brengen. Het artikel is bijzonder belangwekkend voor Italiaansche lezers, die weten, dat Mus solini een groote bewonderaar van Macchia velli is. Leger des Heils im Duitschland getroffen. De „Strijdkreet" verboden. Het hoofdkwartier van het Leger des Heils te Londen ontving bericht dat het orgaan vai deze beweging „De Strijdkreet" door de Duitsche autoriteiten is verboden. Dit jaar mag het blad in Duitschland niet meer ver schijnen DERTIEN PERSONEN OP OVERWEG GEDOOD. Uit Simla: Bij een botsing tusschen een trein en een vrachtauto op een overweg tusschen Bahawalpoer en Samasata zijn dertien inzittenden van de vrachtauto ge dood. Voorts werden nog twaalf inzittenden zwaar gewond. HERTOG VAN WINDSOR DRINKT THEE BIJ GOERING. Gistermiddag hebben de hertog en hertogin van Windsor een bezoek gebracht aan het Berlijnsche Tuighuis en het Kaiser-Fried- rich museum. Daarna hebben zij ten huize van Goering de thee gebruikt. Met den gewonen trein heeft het hertoge lijk paar gisterenavond de hoofdstad verla ten op weg naar Essen. Drie dooden en verscheidene gewonden. Staat van beleg te Jeruzalem? Uit Jeruzalem wordt gemeld, dat gisteravond bij Kalkileh, 20 mijl ten noordoosten van Jaffa, een aanslag is gepleegd op een trein van de lijn HaifaLydda. Drie passagiers kwa men om het leven: de machinist, de stoker en verschillende passagiers werden gewond. Op de spoorbaan was een mijn gelegd, zoodat de trein opge blazen werd. Nadat de mijn ontploft was, werden nog verscheidene schoten op den trein gelost. Twee Arabieren, die na den aanslag op de vlucht sloe gen, werden door een politiebeambte doodgeschoten. De toestand te Jeruzalem is thans zeer gespannen. Niemand mag zonder noodzaak na zonsondergang op straat verblijven. Vijf mijl buiten Jeruzalem zijn dertig scho ten afgevuurd op een Joodsche autobus. IHerbij werden vijf personen gekwetst. Verder is een Arabier om het leven gekomen, toen een bom, welke hij naar een Joodsche autobus wilde werpen, ontplofte, terwijl hij het projectiel nog in de hand had. Op verschillende andere plaatsen in Pa lestina hebben nog aanslagen plaats gehad, in het bijzonder in Beisan, in Oost-Galilea en Beesjeba aan den rand van de woestijn van Sinai, waar de telefoondraden werden door gesneden. Algemeen verwacht men, dat de autoriteiten den staat van beleg zullen af kondigen. Reuter meldt voorts, dat nog vijf leden van het Hooge ArabischeComité uit Palestina ge zet zijn. Er .wordt in dit verband op gewezen, dat het hier. slechts een voorloopige maatregel betreft. Twee Britsche politieagenten zijn hedenmor gen vroeg te Jeruzalem gedood tijdens een treffen met een groote bende Arabieren in de nabijheid van Bethlehem. De bruggenkwestie in Zuid-Oost- Drente. Gemeenteraad van Emmen besluit tot den bouw van twee nieuwe bruggen. In de Donderdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Emmen is een belangrijk besluit genomen ter verbetering vanden beruchten verkeerstoestand in die gemeente. Besloten werd n.l. tot het bouwen van twee nieuwe, éïectrisch beweegbare bruggen en wel over het Oranjekanaal te Zuid-Barge en over de Bladderswijk in. dén weg Erica—Klazina- veen. Hierdoor zullen twee der grootste ver- keers obstakels uit: dén weg kunnen worden geruimd. De Dreritsehe Kanaal Maatschappij en het Werkfonds hébben de noodige mede werking hiervoor toegezegd. Auto rijdt door spoorboomen. Wagen door den trein gegrepen. Inzittenden niet gewond. Donderdagavond om half acht is een per sonenauto, welke op den Rijksweg te Eefde door de gesloten spoorboomen was gereden, door een goederentrein, welke van Zutfen op weg was naar Deventer, gegrepen en vrijwel geheel vernield. De' beide inzittenden van den wagen, de bestuurder S. en zijn passagier R., beiden uit Deventer, hadden de tegen woordigheid van geest nog op het laatste mo ment uit het voertuig te springen, waaraan zij hun leven te danken hebben. De overweg wachter N. die trachtte den machinist te waarschuwen, werd daarbij door de auto, welke een eind door den trein werd meege sleurd, geraakt. Hij kreeg lichte verwondin gen aan beenen en pols. Het gebeurde is toe te schrijven aan het feit, dat de heer S. door een tegenligger, werd verblind, waarop hij met zijn wagen tegen de gesloten spoorboomen botste en op de spoorlijn terecht kwam. Tegen voetbalpools wordt opgetreden. Circulaire van den Minister van Justitie. De minister van Justitie heeft aan de pro cureurs-generaal bij de gerechtshoven een schrijven gezonden, waarin er de aandacht op wordt gevestgd, dat sedert geruimen tijd hier te lande ondernemingen werkzaam zijn, die biljetten verkrijgbaar stellen, waarop de uit slagen van voetbalwedstrijden kunnen wor den voorspeld, terwijl prijzen worden uitge loofd voor hen wier voorspellingen geheel, of bijna geheel, met de resultaten der wedstrijs den overeenkomen (z.g.n. „voetbalpools"). Naast deze algemeene kenmerken zijn, wat betreft' de voorwaarden, waaronder aan deze „voorspellingen" kan worden deelgenomen, alsmede den opzet van de gebruikte systemen, velerlei variaties mogelijk. Niet te ontkennen valt evenwel, dat de werkwijze dezer „pools" als regel in strijd komt met de bepalingen der loterij wet 1905. Daargelaten in hoeverre zelfs deskundigen op het gebied van de voetbal sport bij het raden van wedstrijduitslagen geen rekening kunnen houden met alle het spel beheerschende factoren, moet immers worden aangenomen, nu de deelneming is opengesteld voor een ieder, die in het bezit is van een der desbetreffende formulieren (welke in ruime mate beschikbaar worden gesteld'), dat in het algemeen van een over wegenden invloed op de kansbepaling' geen sprake zal kunnen zijn. Uiteraard geldt dit nog in meerdere mate voor in het buitenland door vreemde clubs te spelen wedstrijden, dan voor de in ons larid door de nationale vereenigingen te behalen resultaten. In het laatste geval zou de sterk te der deelnemende partijen o.m. uit vorige wedstrijden mogelijk nog eenigszins kunnen worden afgeleid, maar zelfs hier zullen tal van variabele en oncontroleerbare factoren (men denke b.v. aan ziekte der spelers en in vallers) als regel aanwezig zijn, zoodat van een overwegende kansbepaling zelden of nooit gesproken kan worden. Bovendien zal in de praktijk deze kansbepaling t.a.v. alle te raden uitslagen wel bijna nimmer mogelijk zijn. De minister verzoekt tegen deze in strijd met de loterij wet werkende ondernemingen, die misbruik maken van de populariteit van de voetbalsport in ons land, krachtig op te treden, nu te verwachten is, dat bij het begin van het voetbalseizoen de werkzaamheden der „pools" zullen worden hervat. Zoo noodig ware bij de verkoopers der formulieren en bij de administratiekantoren der betrokken on dernemingen tot inbeslagneming over te gaan. Ten overvloede wijst de minister er nog op, dat het bovenstaande eveneens zal gelden voor soortgelijke ondernemingen t.a.v. andere takken van sport. DE HEER C. E. TER MEULEN ONDER SCHEIDEN. In de Staatscourant is het besluit gepu bliceerd, waarbij de heer C. E. ter Meulen, lid der firma Hope, en Co. te Amsterdam bij bevordering is benoemd tot groot-officier in de Orde van Orange-Nassau. Deze bevordering is geschied in verband met het aftreden van den heer Ter Meulen als lid van het financieel comité van den Volkenbond. Drie olifanten te Groningen op stap Groote consternatie allerwege. Dieren na een wilde jacht gegrepen. Donderdagmiddag omstreeks zes uur is het circus Sarrassani uit Leeuwarden te Gronin gen gearriveerd. Bij het uitladen der wilde dieren op het stationsemplacement kwam de „leider"-olifant te struikelen. Als gevolg van de consternatie gingen de struikelaar en nog twee olifanten er van door. De hevig geschrokken bewakers maakten dadelijk alarm. De politie werd van de vlucht op de hoogte gebracht, die haar maatrege len nam en de straten afzette. Met man en macht werd een achtervolging ingesteld. Na een wilde jacht van een half uur slaagden de bewakers er in de vluchtelingen tot staan te brengen. Ten einde er van verzekerd te zijn, dat het uitstapje zich niet zou herhalen, werden de pooten der dieren geboeid. Toen het trio wat rustiger was geworden, werden de boeien weer opgeruimd en wandelden de beesten rustig naar het circus terug. Gelukkig heeft het slippertje geen persoon lijke ongelukken ten gevolge gehad. Dat de Jumbo's over belangstelling niet te klagen hadden, spreekt zeker vanzelf. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs was naar boven gegaan. Het kon hem op dat moment niet veel schelen, wat die vreemde man te bespreken had met oom Mopperniet. Het eenige wat hij wilde, was slapenslapen Hij kleedde zich haastig uit en viel spoedig in een diepen slaap. Hij wist niet, dat oom Mopperniet en Sim in dien tusschen tijd ook naar bed waren gegaan, en dat zij niets van de komst van een vreemden man afwisten. Ze sliepen reeds lang. en daar maakte de man op een gemeene manier gebruik van. Hij sloop voorzichtig naar binnen en wenkte zijn medeplichtigen. Zacht liepen ze de trap op en tilden oom Mopperniet, Thijs, Sim en Dickie yan bed. Deze waren zoo moe, dat ze niets bemerkten. Ernstig verkeersongeluk te Zwolle. Oude voerman aan zijn verwondingen overleden. Donderdagmiddag is op den oprit naar de IJsselbrug te Zwolle aan de Overijsselsche zijde een ernstig verkeersongeluk gebeurd, waarvan de 80-jarige van D. uit Zwollerker spel het slachtoffer is geworden. Met een met paard bespannen wagen, welke geladen was met vaten petroleum, reed de oude voerman den oprit af, toen hij van achteren door een auto werd aangereden, be stuurd door den heer J. C. O. uit Colijnsplaat die op weg was naar Groningen. Door den schok sloeg het paard op hol. De wagen kwam daarbij tegen een paaltje terecht, met het gevolg, dat van D. van het voertuig sloeg, en in het prikkeldraad langs den berm viel, waarna hij van de helling van den oprit naar beneden in een weiland rolde. Een vat petroleum viel eveneens van den wagen en kwam tot overmaat van ramp op den ouden man terecht. Deerlijk gewond is hij naar het Sophiaziekenhuis te Zwolle overgebracht, waar hij in den namiddag aan de opgeloopen verwondingen is bezweken. Vermoed wordt, dat de auto door de glad heid van den weg bij het passeeren is geslipt. Het paard is een eind verder tot staan ge bracht. Zware straf geëisebt tegen stelend postbesteller. Kort geleden werd een brievenbesteller te Hilversum, die werkzaam was op het postkan toor, betrapt toen hij bij het sorteeren een pakje wegnam en in een tasch borg. Zijn su perieuren verdachten hem reeds geruimen tijd er werden den laats ten tijd herhaaldelijk pakjes vermist. Een rechercheur stelde zich 's nachts verdekt in de expeditiekamer op; verdachte legde -toen er nog ander perso neel aanwezig was een paar pakjes opzij. Later toen hij alleen was, borg hij een kistje in zijn tasch. De rechercheur betrapte hem op heeterdaad en bij fouilleering vond de politie man nog een vulpotlood, dat eenige weken eerder was gestolen. Thuis werd nog een zil veren lepeltje gevonden. Donderdag stond 'de man, die geschorst is, voor de Amsterdamsche rechtbank terecht. Hij legde een bekentenis af. De Officier van Justitie eischte twee en een half jaar gevangenisstraf. OwZenuwen worden gekalmeerd en gesterkt en Uw slaap wordt weer rustig door het gebruik v<an fiVHjjnhardfs Zenuwtafolefttten. Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. lngez. Med.) PROGRAMMA ZATERDAG 16 OCTOBER 1937. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending'. 8.0.0—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten en solist. 1.00 Gramo foonmuziek. 1.20 KRO-orkest. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 KRO-orkest. 3.00 Kinder uur. 4.05 Kinderoperette-uitzending. 4.55 Gra mofoonmuziek. 5.45 Causerie over diphterie- bestrijding. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.20 Jour nalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmu ziek. 7.00 Berichten. 7.15 Katholieke R.V.U. 7.35 Actueele aetherflitsen. 7.55 Causerie over den a.s. Esperantocursus, gramofoonmuziek. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Repertage- schaakmatch. 8.40 KRO-orkest. KRO-Boys, Kilima-Hawaian-trio en solisten. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Reportage schaak match. 10.50 Internationale sportrevue. 10.55 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 10.00—12,20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.20 C. Steyn's accordeonorkest, orgel, declamatie en gramofoonmuziek. 12.001.45 Gramofoonmuziek. 2.00 „Wij en de vrede", causerie. 2.15 Zang enpiano. 2.30 Reportage. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.15 Damles. 3.30 VARA-orkest en solist. 4.30 Esperanto-uit- zending. 4.50 VARA-orkest. 5.20 Gramofoon muziek. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 „De Wielewaal". 7.00 „Filmland". 7.30 „Bijbelvertellingen". 8.00 Herh. SOS-Berich- ten A.N.P., VARA-Varia. 8.15 C. Steyn's Ac cordeonorkest en solist. 8.45 Souvenir-orkest. 9.15 De Ramblers, de Hodlars en solisten. (Om 10.00 Berichten A.N.P.). 10.30 Toespraak. 10.40 Orgelspel. 11.10 Reportage. 11.20 Be richten. 11.2512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 BBC- Northern-orkest. 12,50 Dansmuziek (gr.pl.). 1.20 Commodore Grand Orkest. 2.20 Berich ten. 2.25 Gramofoonmuziek. 2.50 Sportrepor- tage's. 4.20 BBC-Schotsch-orkest. 5.00 Decla matie. 5.20 Henry Hall's Band. 6.20. Berichten. 6.50 Eugene Pini's Tango-orkest. 7.20 BBC- Zangers, BBC-Strijkorkest en solisten. 8.05 Literaire causerie. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Nieuws uit Amerika. 9.55 Orgelspel. 10.20 Radiotooneel. 11.20 Ambrose en zijn Band. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Vervolg Ambrose. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.35 Gevarieerd concert en zang. 3.05 Zang en gra mofoonmuziek. 4.20 Gramofoonplaten. 5.20 Kinderuurtje. 7.30 Zang. 8.05 Duoconcert. 8.50 Omroeporkest en solisten. 10.50 Gramofoon muziek. 11.201.20 J. Bouillon-dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Hanns Kallies-orkest. 7.50 Omroep- kleinorkest. 8.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Omroep-Amusementsorkest. 1.35 Gevarieerd concert. 2.20 Cembaloconcert. 3.20 H. Hage- stedt's orkest en solisten, 5.25 Klarinetvoor dracht. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.20 Omroep orkest. 8.20 Fragfn. „Hans und Hanna", operette. 9.5012.20 W. Hasz' orkest en bet Fierke-kwintet. BRUSSEL 322 M. ,12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest. I.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Kamermuziek. 3.20 Salonorkest. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.20 Salonorkest. 5.20 Piano en viool. 6,20 Omroep- dansorkest. 7.20 Pianovoordracht. 8.20 OmA roeporkest en radiotooneel. 10.30 Salonorkest. II.20 Gramofoonmuziek. 11.3512.20 Omroep- dansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Klein- orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Voor de vrouw. ?.20 Gevarieerd programma. 4.20 Pianovoordracht. 4,50 Gramofoonmuziek. 5.35 „Bonsoir voisin", opera. 6.35 Solïstenconcert. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroepsympho- nieorkest en soliste. 9.35 Cabaret. 10.30 Om- roepdansorkest. 11.2012.20 Gramofoonmu ziek,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6