Fransche voorstellen op de non-interventie commissie. Italië bereid tot gedeeltelijke terugtrekking der vrijwilligers. Terreur woedt voort in Palestina. Thijs Ijs in het bosch van-hou-je-maar-sti Prettig scheren MAANDAG IS OCTOBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Activiteit op vele fronten in Spanje. In de zitting van de subcommissie voor de nïet-inmenging, die zooals men weet Zater dag te Londen bijeenkwam, heeft de Fran sche gedelegeerde, 'ambassadeur Corbin, een verklaring afgelegd, waarin hij, zich baseeren- de op de Britsche voorstellen van 14 Juli j.l. namens de Fransche regeering de non-inter-' ventiecommissie vroeg, reeds thans besluiten te nemen ten aanzien van de volgende punten: 1. 'De terugtrekking der vreemdelingen, die in Spanje dienen en wier evacuatie aanbevo len wordt door het rapport, dat reeds bij het comité aanhangig is gemaakt, moet binnen zoo kort mogelijk tijdsbestek verwezenlijkt worden. 2. Zoodra de internationale commissies, be last met de organisatie van en de controle op j deze terugtrekking, geconstateerd zullen heb ben, dat deze voldoende voortgang maakt, zullen beide bij het Spaansche conflict betrok ken partijen gemachtigd worden, overeenkom stig de bepalingen van het Britsche plan ze kere rechten uit te oefenen, welke de inter nationale practijk aan oorlogvoerdenden toe staat. 3. Reeds thans komen de in de oommissie vertegenwoordigende regeeringen overeen, teneinde het definitieve karakter der op bo vengenoemde principes, tot stand gekomen overeenkomst tot uitdrukking te doen komen, al hun invloed aan te wenden, hetzij op Va lencia, hetzij bij Salamanca, opdat binnen kort tijdsbestek een zeker aantal vrijwilligers van beide legers zal zijn teruggetrokken, waar bij rekening wordt gehouden met de bestaande wanverhouding tusschen de buitenlandsche effectieven, die aan weerszijden dienst doen. 4. De in de commissie vertegenwoordigende regeeringen verplichten zich opnieuw op de meest strikte wijze noch te zullen machtigen, noch te zullen vergemakkelijken, en in geen geval reeds nu eenig nieuw vertrek van vrij willigers te zullen bewerkstelligen, noch eenig oorlog-materiaal te zullen zenden. 5. Het controle-systeem, dat versterkt is op de adviezen van het rapport van v. Duim en Hemming, zal van kracht worden, zoodra de noodzakelijke aanpassingen, welke de Fran sche regeering aan de commissie heeft ver zocht in overweging te nemen, zullen zijn ver wezenlijkt, en waarbij reeds thans het tijd stip zal worden vastgesteld, waarop de ver tegenwoordigende regeeringen zich definitief over de hierboven genoemde voorstellen zul len moeten uitspreken. Bovendien moet op formeele wijze worden verklaard, dat de tegenwoordige toestand niet zal mogen worden verlengd, en dat, indien bij het afloopen van deze termijn over deze voor stellen geen overeenstemming mocht kunnen worden tot stand gebracht, zij het recht zal hebben haar volledige vrijheid van handelen te hernemen. De Britsche vertegenwoordiger, lord Ply mouth, deelde vervolgens mede, dat Groot- Brittannië zijn volledigen steun geeft aan de Fransche voorstellen. Dc Italiaansche vertegenwoordiger Grandi, zeide: „Ik ben thans door mijn regeering gemachtigd te ver klaren, dat het fascistische Italië het voorstel aanvaardt van een gedeelte lijke terugtrekking van een zeker aantal vrijwilligers en een gelijk aan tal aan beide zijden, als substantieel begin van de toepassing van het En- gelsche plan, op de voorwaarden zoo als deze in het plan zelf zijn bepaald. De Italiaansche regeering oppert derhalve, dat men zich direct zal wenden tot de beide ln conflict zijnde partijen, teneinde hun opvat tingen te vernemen en de commissie de mo gelijkheid te geven zoo snel mogelijk de voorwaarden van de procedure en die van na koming van het voorstel, te onderzoeken.' Von Ribbentrop was van meening. dat waarborgen moeten worden verschaft, dat de vrijwilligers van beide partijen tot den laat- sten man uit Spanje worden teruggetrokken en ook dat zij niet naar Spanje terugkeeren. Duitschland is ondanks alle principïeele be zwaren bereid, de regeering te Valencia de rechten van oorlogvoerenden toe te kennen, wanneer thans alle in de commissie verte genwoordigende landen van hun kant bereid zijn, deze rechten ook aan generaal Franco toe te kennen. Von Ribbentrop zeide, dat het Fransche voorstel niets schijnt te bevatten, dat niet de moeite van het bestudeeren waard is. De ambassadeur van Sovjet-Rusland, Maisky, zeide bereid te zijn, de Fransche voorstellen ter kennis van Mouskou te brengen doch hij sprak als zijn meening uit, dat van de niet-inmenging thans geen succes kon wor den gemaakt en dat een oplossing was Va lencia toe te staan wapenen te koopen, waar het deze zou kunnen krijgen. Hij zeide dat „de daden der Italiaansche regeering lijnrecht in tegenspraak zijn met haar betuigingen van vredeswil". ,.Ik kan daarom", zeide hij, slechts aan deze verze keringen geloof hechten, als ik daden zie om er kracht aan bij te zetten. Tot nu toe heb. ik niets van dien aard gezien". De vergadering der niet-inmengingscom- missie ging uiteen tot Dinsdag-middag 4 uur: men hoopt, dat de gedelegeerden dan de in- stucties zullen hebben ontvangen, welke hun in staat zullen stellen, de beraadslagingen te beginnen. Aangezien Lord Plymouth afwezig zal zijn, zal Eden de vergadering van Dinsdag presi- deeren. Londen optimistisch. Ofschoon het resultaat van de bij eenkomst der niet inmengingscom missie geen aanleiding geeft, te hoog gespannen verwachtingen te koesteren, heerscht, naar Reuter meldt, in diplomatieke kringen te Londen een zeker optimisme. De priclpieele aanvaarding door Italië van gedeel telijke terugtrekking der vrijwilligers is met voldoening ontvangen. Weliswaar heeft Italië zich accoord ver klaard met terugtrekking van een gelijk aan tal vrijwilligers van elk der beide partijen en komt het Fransche voorstel neer op een terug trekken naar evenredigheid, doch over dit onderscheid kan nog in de non-interventie commissie onderhandeld worden. Portbou gebombardeerd. Het ministerie van defensie te Madrid deelt mede, dat de vijand ver geef sche aanvallen op de stellingen der regeeringstroepen bij Cuesta de la Reina heeft gedaan. Aan het Noordelijk front hebben de regeeringstroepen Llanos de Pasarenga, Huertas del Villar en Rios her overd. Aan het Zuidelijk front blijft de vijan delijke luchtmacht de dorpen achter het front bombardeeren: Aviles en Villa Viciosa zijn zwaar geteisterd. Colunga is geheel verwoest. In het Oosten moesten de regeeringstroepen eenigszins terugtrekken bij Pierrafunda. Volgens de laatste berichten van het Madri- Ieensche front hebben de regeeringstroepen moeten wijken voor de heftige aanvallen dei- opstandelingen: zij moeten eenige liniën in Cuesta de la Reina ten Noorden van Aranjuz rectificeeren. In den avond herwonnen de troepen van Franco het initiatief. Er werd hevig gevochten. De rechtsehe zender Radio Nacional heeft medegedeeld, dat een belangrijke opmarsch door de rechtsehe troepen tot stand is ge bracht, Colunga is genomen. Deze plaats ligt aan den spoorweg en den gewonen weg in de richting van Villa Viciosa en Gijon. De recht- schen staan op slechts achttien K.M. van Villa Viciosa en het terrein biedt hier oneindig minder natuurlijke moeilijkheden dan het ge bied, dat zoo juist veroverd is. Uit Saragossa: De troepen van de regee ring blijven krachtige aanvallen doen op Saragossa. Bij Fuences de Ebro gingen de regeeringstroepen, die over een groote hoe veelheid artillerie, tanks en vliegtuigen be schikken, tot den aanval over, de troepen van Franco wierpen eveneens een geweldige massa materieel in den strijd. Zaterdagavond hebben vijf vlieg tuig-en van de luchtmacht van Franco gebruik gemaakt van de duisternis om de tunnel, het station en de spoorwegen van Port Bou te bombar deeren. De schade is zeer aanzien lijk. Van slachtoffers wordt geen melding gemaakt. Onrust te San Sebastian? De militaire gouverneur van Sebastian heeft een decreet uitgevaardigd, waarbij ver boden wordt des nachts tusschen half een en zes uur op straat te zijn.. Nota der rechtsehe regeering inzake de Balearen. De rechtsehe regeering heeft een nota ge publiceerd. waarin verklaard wordt, dat de in het buitenland verspreide geruchten be treffende de souvereiniteit over de Balearen de rechtsehe regeering verplichten een plech tige en categorische verklaring af te leggen, welke geen enkele twijfel laat ten aanzien van de door de rechtsehe autoriteiten op deze eilanden en hun garnizoenen uitge oefende controle. Deze zijn en zullen steeds uit zuiver Spaansche elementen blijven sa mengesteld. De nota verzekert vervolgens, dat de Spaansche souvereiniteit over de Ba learen nooit een gevaar zal vormen voor de belangen der andere mogendheden in de Mid- dellandsche Zee. Frankrijk Brandstichting op het vliegveld van Lydda. Kantoren van de K. L. M. vernield. Blijkens berichten uit Jeruzalem houden de systematische daden van terreur in Palestina aan. Een ernstige gewelddaad is ge pleegd te Lydda, waar onbekende de gebouwen op het vliegveld in brand gestoken hebben. O.a. zijn de kanto ren van dc K. L. M. in de asch gelegd. De schade, die aangericht is, is zeer hoog. Alleen aan het radiostation is voor 10.000 pond sterling vernield. Aangezien men vermoedt, dat de brand aan kwaadaardigheid is te wijten, hebben de autoriteiten bepaald, dat de bewoners dezer Arabische stad gedurenden 24 uur hun hui zen niet mogen verlaten. Verder is de stad veroordeeld tot het beta len van een boete van 5000 pond. Volgens nog niet bevestigde berichten zou bij een botsing te Hebron tusschen militairen en politie eenerzijds en een gewapende bende anderzijds een tiental Arabieren zijn gedood. Te Haifa is het tot een botsing gekomen tusschen een politie-patrouille en een bende terroristen. Er zijn aan Arabische zijde eenige gewonden gevallen. Tijdens een aanval te. Tirath Sjalom werd een Arabisch kind gedood. Te Jeruzalem is een Joodsch jongetje doodgeschoten De bestuurders van Palestina omringende Arabische landen hebben een memorandum gezonden aan de Britsche regeering en het o-ouvernement van Palestina, waarin zijn him bemiddeling aanbieden om den terugkeer te verkrijgen van de verbannen Arabische lei ders. Deze mededeeling is afkomstig uit Ara bische kringen te Jeruzalem. De Arabische bestuurders hebben er naar men meent te weten op gewezen, dat de te genwoordigheid der verbannenen in Palestina noodig is met het oog op de binnenkort te Volksfrontpartijen boeken verkiezingssucces. Havas meldt uit Parijs IS October: De uitslagen der kantonale verkiezingen zijn thans bekend gemaakt voor 1525 van de 1526 zetels in de algemeene raden. Nog slechts van één zetel is de uitslag niet bekend. De verschillende partijen beztten de volgende aantallen zetels (tusschen haakjes het aan tal verloren of gewonnen zetels). Communisten 41 31). Socialisten SFIO 234 71), Soc. Rep. Unie 46 (—11), Onafh. Socialisten 15 5), Radicalen van partij Camille Pelletan 2 (+1), Rad. socialisten 526 42), Onafh. Radicalen 19 25), Volksde mocraten 20 (+2), Links Republikeinen 20T 4)Rep. der U.R.D. 240 (+9), Conservatie ven 59 f—6) Fransche Sociale partij 14 (+10) Fransche Volkspartij 2 (+1), Elzassische Autonomisten 0 2). Bij de herstemming voor de kantonale ra den zijn herkozen: de president der Kamer. Herriot ,Rad. Soc. Lyon), minister van P. T. T. Lebas (Soc. Roubaix) en onderstaatsse cretaris .van buitenlandsche zaken. De Tes- san (Rad. Soc.). Gelijk met deze verkiezingen zijn de ver kiezingen voor de arrondissementsraden ge houden. De leden dezer raden hebben tot taak den onderprefecten bij te staan in het bestuur. Het belangrijke politiek gedeelte van hun taak bestaat in hun deelneming aan het kiescollege, dat de senatoren aanwijst. De resultaten luiden: Van de 1865 zetels veroverden de commu nisten 70 (+43), Socialisten SFIO 309 84) Rad. Soc. Unie 31 (—7), Onafh. Soc. 15 18) Rad. van Camille Pelletan 5 (+2), Rad. Soc. 544 33) Volksdemocraten 54 (+9), Links Rep. 237 (—78), Rep. der U.R.D. 391 10) Conservatieven 68 (+2), Fransche Sociale partij 29 +-23)Fransche Volkspartij 2 (+1) Autonomisten 0 1). Rus! am Nog een volkscommissaris uit de gratie. Het centrale uitvoerend comité der Sovjet- Unie heeft den volkscommissaris van bin- nenlandschen handel der Sovjet-Unie van zijn functies ontheven. Smirnof is tot zijn opvolger benoemd Amerika Vredesonderhandelingenin de vakbeweging. Op 25 dezer zullen te Washington bespre kingen gevoerd worden tusschen vertegen woordigers van Lewis, de Committee for In dustrial Organisation en te American Fede ration of Labor, ten einde te trachten de kloof in de Amerikaansche vakbeweging te overbruggen. Het betreft hier een voorloo- pige gespreking, voorafgaande aan de later te houden „vredesconferentie". verwachten aankomst der nieuwe commissie, schip van 400 ton. SCHEEPSBOUW. De Bovril Ltd. te Londen heeft aan de Haar- lemsche Scheepsbouw Mij. te Haarlem op dracht gegeven tot den bouw van een motor- Groot Moefti wordt te Damascus vastgehouden. Bewogen reis achter den rug. Uit Damascus wordt aan het D. N.B. gemeld, dat de Groot-Moefti waar een auto op den Moefti wachtte. Een men, doch door de politie al&aar wordt vastgehouden. Het is nog niet zeker of deze inhechtenisneming geschied is omdat hij geen visum had of dat zij ten doel heeft hem uit te leveren aan de Britsche mandaat- regeering'. Havas meldt nader: Vrijdagavond kwam aan de kust van Liba non, nabij Nakoera, een zeilschip aan. Amb tenaren van de douane doorzochten het schip en ontdekten een als Bedoeien gekleed persoon, die verklaarde de Groot-Moefti van Jeruzalem te zijn. Nadat de noodige formaliteiten vervuld waren, begal' de Moefti zich naar Beiroet, waar hij den nacht doorbracht. De regeering van Palestina neemt, volgens een Reuterberichc uit Jeruzalem, het beheer over de godsdienstige fondsen op zich, dat vroeger bij den Moefti berustte. Reuter weet te vertellen, dat de Groot- Moefti een dramatischen tocht heeft ge maakt in een motorbarkas onder de kusten van Palestina en den Libanon nadat hij in het geheim de Omarmoskee had verlaten. De kapitein van de barkas heeft geen rekening gehouden met de politie van den Libanon, awar een auto op den Moefti wachtte. Een Fransch kustwachtvaartuig haalde de bar kas in, een ambtenaar ging aan boord en vond een man, die Boedoeienen-kleeren droeg maar wiens papieren uitwezen, dat hij de Moefti was. Hij werd naar Beiroeth geëscorteerd, waar hem werd verzocht den Libanon te verlaten. Hij vertrok daarop naar Damascus. sloten. De inzet der herdenking van het gou den jubileum der Haarlemsche afdeeling is in alle opzichten geslaagd. A.s. Donderdag avond zal in het Blauwe Kruis een wijdings- samenkomst plaats vinden onder leiding van ds. H. E. Beker, waarna de voorzitter de ge- geschiedenis der afdeeling zal vertellen. A.s. Zaterdag houdt het bestuur in hetzelfde ge bouw van drie tot vijf uur en Donderdag 28 October zal een feestavond met een schitte rend program worden gegeven voor leden en genoodigden Hertog van Windsor eenige uren in Engeland? De Parijsche correspondent van de „Sunday Referee" meldt, dat te Parijs geruchten de ronde doen, volgens welke de hertog van Windsor in den morgen van den 7den Octo ber eenige uren in Engeland zou hebben door gebracht. Hij zou met zijn viegtuig op een klein vliegveld aan de zuidwestkust geland zijn en de koningin-moeder ontmoet hebben. Japansche troepen omsingeld. Reuter meldt uit Nanking 17 October: 30.000 a 40.000 man Japansche troe pen zijn in de buurt van Yoean Ping, op 90 K.M. ten noorden van Tau Yoean Foe, door Ohineesche strijd krachten omsingeld. Volgens deze berichten, welke uit Ohinee sche bron afkomstig zijn, hebben de Japan ners uit hun vliegtuig de mededeeling ge worpen, dat hun troepen tot eiken prijs moe ten stand houden, daar morgen versterkin gen zullen aankomen. Deze mededeeling i: evenwel achter de Ohineesche linies terecht gekomen. De Japansche troepen, die verwoed strij den om een geheele vernietiging te ontgaan, werden Ingesloten na een krachtigen op marsch van de vleugelafdeelingen, die daar bij goed werden gesteund door hun artillerie en hun luchtmacht. Nat. Clir. Gelieel Onthouders Vereeniging. Vergadering van Districts Comité Noord- Holland te Haarlem. HAARLEM Maandag. Zaterdagmiddag vergaderde bovengenoemd Comité in het gebouw „Het Blauwe Kruis" al hier. De vergadering was ditmaal te Haarlem belegd in verband met de herdenking van het vijftig jarig bestaan der afdeeling Haarlem van de Nationale Christen-Geheelonthouders- vereeniging. Zoo goed als alle afdeelingen in Noord-Holland waren vertegenwoordigd; ds. G. Barger Ezn. uit Heukelum, adjunct-direc teur der N.C.G.O.V. was namens het hoofd bestuur aanwezig. De voorzitter, de heer W. Zwaan uit Enk huizen, opende op de gebruikelijke wijze de bijeenkomst en sprak daarna een opwekkend inleidend woord. Na afdoening van verschillende huishoude lijke zaken werden eenige voorstellen be handeld, die van meer internen aard waren en weinig tijd van bespreking noodig hadden, daar de huldiging der jubileerende afdeeling de hoofdschotel vormde. Vooraf gaf de heer H. H. Kraan uit Beverwijk een zeer interes sante lezing over negerliedjes, waarvan hij er tevens verschillende zong, terwijl de heer W. E. Volk op humoristische wijze een ver slag gaf der algemeene vergadering in Augus tus j.l. te Apeldoorn gehouden. Daarna huldigde de voorzitter, de heer Zwaan, in een hartelijke toespraak de Haar lemsche afdeeling en bood haar namens het District-Comité een prachtige electrische klok voor het gebouw aan. De afdeelingsvoorzitter, de heer W. P. Overmeer aanvaardde dit schoone geschenk onder hartelijke dankbetuiging voor de af deeling en wees in het kort op de geschiedenis der Haarlemsche drankbestrijding, die reeds in 1843 georganiseerd begonnen werd door de Nederlandsche Vereeniging tot Afschaffing van alcoholhoudende dranken. Nadat nog verschillende afgevaardigden hun gelukwenschen hadden overgebracht en ds.Barger een rede had gehouden namens het hoofdbestuur, sprak de ruim 83-jarige vice-voorzitter der afdeeling, ds. W. H.H. Dijk man een pittig opwekkingswoord, waarna de heer Overmeer alle sprekers nog eens in het bijzonder dankte. Hierna vereenigde men zich aan een koffietafel, waar weer vele hartelijke woorden werden, gesproken. Vervolgens werd de vergadering weder voort gezet. De heer E. Loerakker Jr., secretaris der afdeeling, hield een inleiding over „Noodzaak of Bijzaak", welke met groote belangstelling werd aangehoord. Na afhandeling van ver schillende zaken werd de bijeenkomst ge- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs keek met angstige oogen om zich heen. Waar was hij toch terecht gekomen? Hij begreep er niets van. En koud, dat hij het had. Kom, het schijnt, dat we weer narigheid krijgen, bromde hij. Laat ik eens gaan kijken, of ik er niet uit kan komen. Ik geloof, dat ik daar al een trap zie. Probeeren is probeeren. Je kunt nooit weten, waar het goed voor is! Zoo gezegd, zoo gedaan en Thijs klom de trap op. Hij meende boven stemmen te hooren. Jongens, Thijs heeft me gezegd, dat hij al heel wat briefjes heeft ontvangen! Hij heeft me gezegd, dat, als er nog meer komen, hij ze wel eens zal beantwoordenDus als jullie nog niet geschreven hebt, doe het dan gauw! „Swing Time" in Haarlem. Soirée-dansante in den II. K. B. HAARLEM Maandag. Swing Time in Haarlem! De vele jazzlief hebbers waren Zaterdagavond wel in groote getale naar de H. K. B. gekomen om de feest avond van de dans- en tooneelvereeniging ..Every body" bij te wonen. Het was een goed motto, dat het bestuur van de vereeniging had uitgekozen voor dezen avond. Want waren daar niet; de bekende bands „The Rhythme Maniacs" met 11 man bezetting en „The Rhythm Swingers" met 8 man? Waren daar niet de Croaking Nigh tingales, de Jack Timson's girls? Het was een bonte avond van jazz, dans en tap-dance. Jammer, dat de Jock Timson's girls nu niet bepaald erg goed op dreef waren. Er haper de hier en daar nog al eens wat. En de nieuwe guitarist van de „Nachtegalen" voel de zich waarschijnlijk nog niet heelemaal op zijn gemak. We hebben ze beter gehoord. Het tooneelstukje. dat opgevoerd werd: Als men meisjes fopt" oogstte veel succes. Er werd voor deze amateurs aardig spel ge leverd. En toen eindelijk de bekende neg'er-zanger- pianist Freddy Johnson om even een uur kwam, steeg het enthousiasme ten top. Fred dy vergastte ons op eenige van zijn welbe kende songs. Jammer was. dat hij er zich wel eens wat héél erg gauw van afmaakte! En toen om 2 uur het feest geëindigd was, liet het geen twijfel, of ieder keerde hoogst voldaan over deze soirée-dansante huis waarts. Het is zoo buitengewoon goed na het scheren Witte Purol te gebruiken, dan schrijnt de huid niet na en wordt gaaf en geschikt om U eiken dag opnieuw met genoegen te kunnen scheren. (Adv. Ingez. Med.) ÏJAEI®. PROGRAMMA DINSDAG 19 OCTOBER 1937. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-uitzending. 4.00—5.10 HIRO. 8.009.15 en 10.Gramofoonmuzïek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Berichten. 12.15 KRO-orkest en Gramofoonmuziek. 2. Vrouwenuur. 3.Modecursus. 4.Gramo foonmuziek. 4.05 Causerie „Vivisectie, een schaduw oP wetenschap en beschaving. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.35 HIRO-Post. 4.40 Gramofoonmuziek. 4.45 Causerie „Theosofie, een zegen". 5.10 De KRO-Melodisten m.m.v. solist. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.De KRO- Melodisten. 6.40 Esperantocursus. 7.Be richten. 7.15 Causerie „Wegbereiders van het Communisme". 7.35 Sporthalfuur. 8.Be richten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Reportage schaakmatch. 8.20 KRO-Symphonie-orkest en solist. 9.30 Bela Kiss en zijn orkest. 9.55 De KRO-Boys en solist. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Reportage schaakmatch. 10.50 Het KRO-orkest. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301 M. AVRO-uitzending. 11.0011.30 v.m. en 6.30—7.00 RVU. 8.Gramofoonmuziek. 10.Morgenwij ding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Ensemble J. Kroon. 11.Voor de Vrouw. 11.30 Ensemble J. Kroon. 12.15 Gramofoonmuziek. 1.00 Het Omroeporkest. 1.45 Gramofoonmuziek. 2. Het Omroeporkest. 2.45 Knipcursus. 3.454.00 Orgelspel. 4.05 Zang en piano. 4.30 Kinder koorzang. 5.Voord de kinderen. 5.30 Het Omroeporkest. 6.AVRO-Dansorkest. 6.30 Psychologische causerie. 7.Voor de kinde ren. 7.05 Viool en piano. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gra mofoonmuziek." 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein 10.15 Reportage schaakmatch. 10.20 Bridge- cursus. 11.Berichten A.N.P. Gramofoon muziek. 11.20 Reportage schaakmatch. 11.40 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Cello en piano. 12.35 Radiotooneel. 1.10 Orgelcon cert. 1.402.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Ac- tueele causerie. 4.35 Gramofoonmuziek. 4.50 Dulay-kwintet en solisten. 5.20 Het AVRO- Kovacs Lajos-orkest. 5.50 Troise en zijn Man doline-orkest m.m.v. solist. 6.20 Berichten 6.45 BBC-Mildand-orkest. 7.50 Causerie „Why words fail us". 8.20 Peter Yorke's orkest en solisten. 8.50 Vioolvoordracht. 9.20 Berichten. 90.40 Causerie „The Valparaiso Earthquake 1906". 9.55 Sportreportage. 10.50 Het Spencer Hyke Strijkkwartet. 11.35 Het Grosvenor House oansorkest. 11.5012.20 Dansmuziek. (Gr.- olaten) RADIO PARIJS. 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.35 Populair concert en zang. 2.20 Gramofoon muziek. 3.05 Zang. 3.50 en 5.10 Gramofoon muziek. 5.20 Gevarieerd concert. 7.20 Zang. 7.35 Pianovoordracht. 8.05 Zang 8.50 Concert uit Berlijn. 10 50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair orkest. 7.50 H. Hagestedt's orkest. 11.20 Omroep-Amusements-orkest 3.20 Gevarieerd programma. 4.20 Omroep koor. 4.55 Gramofoonmuziek.. 6.30 Gevarieerd concert. 7.20 Omroeporkest. 10.1011.20 Aldo F>rvaresi en ziin orkest, BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Kleinorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek, 5.20 Kleinorkest 6.50 Salonorkest, 8.20 „Werther", opera. In de pauze's en van 11.0011,20 Gramofoon muziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorke-' 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Graor foonmuziek. 12.50 Salonorkest. 1.30 OmroeD- dansorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Cellovoordracht. 6.35 Gramofoonmuziek.. 6.50 Pianovoordracht. 8.20 Salonorkest. 8.50 Om- roepsymphonieorkest. 10.30 Radiotooneel met muziek. 10.4511.15 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Omroeporkest en solist. 8,05 Politie^ iagbladoverzicht. 8.20 Zie Droitwich. S 50 Hei Lenzewski-kwartet. 9.20 Berichten. 9.50 So listenconcert. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 E. Bauschke's dansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6