Londensche besprekingen weer op het doode punt. FRANS HALS IN EEN MUZIKALE KLUCHT. Thijs Ijs in het bosch van-hou-je-maar-stil WOENSDAG 20 OCTOBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Ernstige meeningsverschillen tot uiting gekomen De gisteren te Londen gehouden besprekingen in de ondercom missie voor de niet-inmenging zijn weer op het doode punt gekomen, daar Italië en Duitschland de voorkeur geven aan behandeling van het Britsche plan van Juli boven bespreking van de Fransche voor stellen, terwijl de Russische gedelegeerde er op aandringt, dat geen oorlogsrechten worden toegekend alvorens alle vrijwilligers uit Spanje verwijderd zijn. Tsjecho-Slowakije, België en Zweden steunden de Fransche voor stellen .Eden constateerde, dat er geen vorderingen in zicht waren en verdaagde de vergadering tot heden. Hij sprak de hoop uit, dat men middelerwijl de tegengestelde standpunten iets nader tot elkander zou kunnen brengen. In zijn openingsrede had Eden gezegd, dat men was bijeengekomen tot het aanhooren en bespreken van de antwoorden der ver schillende regeeringen op de Fransche voor stellen. Grandi verklaarde, dat de ondercom missie vergaderde tot het bespreken van het Britsche plan van 15 Juli. dat het Fransche voorstel geen verbetering beteekende en dat over het Britsche plan reeds een groote mate van overeenstemming was bereikt. Eden ant woordde, dat er geen groot verschil tusschen beide voorstellen bestaat en dat de Fransche voorstellen in hoofdzaak hun grondslagen in het Britsche plan hebben. De vertegenwoordiger van Frankrijk. Cor- bin, zeide. dat de Fransche voorstellen als een geheel moeten worden genomen. Tusschen Corbin en Grandi ontstond een debat over het verband tusschen de Britsche en Fran sche plannen. Toen dit een half uur had geduurd onderbrak voorzitter Eden de dis cussie en las de laatste paragraaf van het communiqué, dat Zaterdag werd opgesteld, voor. Hierin werd vastgesteld, dat de afge- Opmarscli van Franco's troepen in Asturië vordert. Talrijke dorpen bezet. Gijon weer gebombardeerd; Engelsch schip tot zinken gebracht? Het groote hoofdkwartier der Spaansche Nationalisten deelt mede: „De rechtschen hebben Maandag in Asturië zestien dorpen bezet. Dinsdag hebben zij even eens een belangrijken opmarsch ten uitvoer selegd. De colonne, die in het Zuiden optrekt heeft La Lorna de Mones ingenomen, voorts Sierra de Torin en zes dorpen, o.m. SanVin- cente. Dezelfde colonne bedwong Infiesto van de Zuidzijde en trok verder. Meer in het Noor den is een andere colonne voorbij Villaviciosa gekomen. Zij bezette eveneens eenige hoogten en tien dorpen, o.a. Cellega. In het centrum heeft een colonne den vijand op de vlucht gejaagd en is gevorderd tot de hoogten van Mediano en het dorp Sorriba In Leon hebben de „rooden" Cancego in brand gestoken. Aan het front van Madrid hebben wij ver scheidene vijandelijke aanvallen afgeslagen. In Aragon wordt in alle sectoren ten Noorden van den Ebro geweervuur gegeven. Wij hebben twee aanvallen op Sillero met zware verliezen voor den vijand afgeslagen." Blijkens een Havasbericht van het Front van Austurië is de driehoek, ge vormd door Riba de Sella. Colunga en Cangas de Onis, thans geheel door de troepen van generaal Davila bezet. De rechtschen hebben daardoor 70 vier kante kilometer terrein gewonnen. Het aantal krijgsgevangenen bedroeg 500. Villaviciosa wordt met omsingeling be dreigd de rechtsche troepen staan op 8 kilometer van deze stad. Uit Saragossa verneemt Havas voorts; Evenals de voorgaande dagen hebben de regeeringstroepen ook Maandag weer met nieuwe troepen aanvallen ondernomen in den sector ten Z.O. van Aragon. Deze werden op nieuw met betrekkelijk gemak afgesla gen. De verliezen der regeeringstroepen worden voor de afgeloopen vijf dagen geraamd op 15.000 dooden en gewon den. Het ministerie van defensie te Valencia geeft naar Havas meldt toe, dat de vijand in Asturië zijn druk versterkt heeft, o.m. in den sector van de kust, waarbij de regeerings troepen gedwongen werden terug te trekken. De rechtschen bezetten, aldus haar mededee- lingen de stellingen van Picosierra en Cancie- do en sneden den weg van Villaviciosa naar El Robleda af. In den sector van Ariondas be zette de vijand Pesquerin en El Campo de San Pedro. De rechtsche luchtmacht bombar deerde Gijon en maakte eenige slacht offers, benevens de haven Musel nabij Gijon. waar het Engelsche schip Reina tot zinken werd gebracht. Voorts bombardeerden de rechtschen Caspe waar talrijke slachtoffers vielen In het zuiden deden de opstandelingen een laten aanval od Nueva Espana in den sector van Val Sequilïo. Wij boden energiek tegen stand, aldus besluit het regeeringscommuni que «Bij Lloyds is geen enkel Britsch schip van den naam Reina bekend. Een schip van dezen naam is in Panama geregistreerd.) Succes der regeeringstroepen te Carabanchel. Dinsdagmorgen hebben de rechtschen. die te Carabanchel omsingeld dreigden te wor den. een mijn tot ontploffing gebracht, ten einde „lucht te krijgen", meldt Havas uit Madrid. Onmiddellijk na de ontploffing gin gen de regeeringstroepen evenwel tot een aanval over, die hun eenige terreinwinst op leverde. Enkele tegenaanvallen der opstan delingen mislukten. Den geheelen nacht weerklonk in de hoofd stad een hevig kanonvuur. De regeerings troepen beschoten de vijandelijke stellingen aan den weg naar La Coruna en Cerro de' Aguila. terwijl het geschut der rechtschen de universiteitswijk onder vuur nam. Aan de andere fronten is het rustig. vaardigden overeen zijn gekomen. Dinsdag wederom te vergaderen, om de verklaringen over het Fransche plan aan te hooren. De Portugeesche vertegenwoordiger viel de over eenkomst van Nyon aan, welke naar hij zeide, de regeering van Valencia onredelijk bevoordeelde. Hij drong er op aan. Franco de rechten van oorlogvoerende toe te kennen. Hij voegde hieraan toe, dat zijn land het te rugtrekken van een gelijk aantal vrijwilligers aan beide zijden zou steunen. Tenslotte zeide hij, dat Portugal bereid was de controle aan de Spaansch-Portugeesche grenzen te her stellen, wanneer Frankrijk hetzelfde zou doen in de Pyreneeën. Eden zeide hierop, dat hij een aantal antwoorden kon geven op de Portugeesche voorstellen, doch deze vergade ring was hiertoe noch de plaats, noch de tijd, aangezien alleen de antwoorden op het Fran sche plan besproken konden worden. Woermann, de Duitsche afgevaar digde, ondersteunde de Italiaansche voorstellen. Vervolgens spraken de vertegenwoordigers van Tsjecho Slo wakije, België, en Zweden, die allen de Fransche voorstellen aannamen. Het Russische standpunt. De Russische gedelegeerde. Maisky, ver klaarde. dat hij gemachtigd was, mede te deelen, dat zijn regeering niet in de ge ringste mate de verantwoordelijkheid op zich kan nemen voor de handhaving der zoo genaamde niet-inmengingspolitiek. Indien echter de regeeringen van Frankrijk. Enge land en andere landen voortzetting van deze politiek noodig achten en nog eenig vertrou wen in een mogelijk succes daarvan hebben, zal de Russische regeering geen aanleiding tot moeilijkheden geven. Maisky zeide verder, dat de Sovjet- regeering bereid is de kwestie van de toekenning der rechten van oorlog voerenden te bestudeeren na de alge- heele verwijdering van alle riiet- Spaansche elementen, die aan den burgeroorlog deelnemen. Een punt van overeenstemming. Tenslotte gaf Eden een uiteenzet ting van den toestand, zooals deze op het oogenblik is. Hij zeide, dat de regeeringen van de Sovjet-Unie en Portugal bereid waren een betere controle op het oorlogsmaterieel. dat naar Spanje wordt gezonden uit te oefenen Dit scheen hem het eenige punt van overeenkomst, dat tot nu toe Is bereikt. Toen de afgevaardigden nu opnieuw be gonnen te debatteeren in hoeverre het Fransche plan afweek van het Britsche. stelde Eden voor de vergadering een kwartier te onderbreken, opdat zij onderling de kwestie zouden kunnen bespreken. Na dit kwartier van particuliere discussies zette Eden wederom in korte trekken uiteen wat thans bereikt was. De antwoorden op het Fransche voorstel waren niet gelijk. Zoo toonde het Russische antwoord bijvoorbeeld, dat de regeering van dit land van meening is. dat het toekennen van de rechten van oorlogvoerenden afhankelijk moet zijn var. het terugroepen van alle vrijwilligers. Italië's standpunt is, dat ht beter zou zijn, indien eerst de rechten van oorlogvoerenden zouden worden toegekend. Twee opvattingen. Eden vervolgde met te zeggen, dat het geen nut heeft te trachten de be staande fundamenteele meeningsver schillen van de verschillende leden van de commissie met elkaar in overeenstemming te brengen. De toestand is ernstig, en het is niet juist noch verstandig dit verder te verbergen en spreker achtte het niet verstandig de com missie „sine die" te verdagen zonder eerst een overeenkomst tot stand te hebben ge bracht. Op het oogenblik bestaat een diepe kloof tusschen de beide opvattingen, het is een kloof, welke reeds sedert Juli bestaat. Eden voelde evenwel, dat er middelen be staan om deze kloof te overbruggen en hij stelde derhalve voor de vergadering tot Woensdagmiddag half vier te verdagen. Hij hoopte, dat in den tusschentiid een methode gevonden zal worden, om de beide stand punten nader tot elkaar te brengen. Dit voorstel werd door de subcommissie aangenomen. De vergadering van vandaag zal eveneens door minister Eden worden gepresideerd. Tsjedho*S1ow@1kije Duitsche regeering achter Henlein. In politieke kringen te Berlijn wordt ver klaard. dat de door Henlein ontketende actie onvoorwaardelijk door Duitschland wordt goedgekeurd. Als motief voert men aan, dat Tsjecho-Slowakije de streek der Sudeten- Duitschers niet goed bestuurt. De „Poli- tisch-Diplomatische Korrespondenz" verwijt Tsjecho Slowakije, dat het behagen schept in het dienen van de anti-Duitsche animositeit, die tot uiting komt in de bondgenootschap pen met Rusland en Frankrijk. De toon der Duitsche perscommentaren op de gebeurtenissen te Toplitz wordt van uur tot uur feller en dreigender, aldus Havas. Noorwegen Winst voor de Arbeiderspartij. In geheel Noorwegen zijn gisteren ge meenteraadsverkiezingen gehouden. De Arbeiderspartij is eenigszins vooruitge gaan ten koste van de Onafhankelijken. De Fascisten en de Communisten hebben vrijwel geen stemmen behaald. Kath. Ned. Boeren en Tuinders bijeen. Vergadering te Scheveningen. De Katholieke Nederlandsche Boeren- en Tuindersbond hield Maandag onder voorzit terschap van den heer J. Th. Verheggen haar jaarvergadering in hotel „Wittebrug" te Scheveningen. Na de aanwezigen te hebben welkom ge- heeten, richtte de voorzitter een bijzonder woord van welkom tot den minister van Eco nomische Zaken, Z. Exc. mr. Steenberghe. In zijn verdere rede zei spr. dat de Kath. Bond streeft naar orde door ordening, maar zoo mogelijk van, voor en door de belang hebbende zelf, ordening door het bedrijfsleven zelf, zij het dan natuurlijk onder medewerking leiding en toezicht van den Staat en de Over heid. Het kleine-boeren-vraagstuk zou nog nader tot zijn oplossing worden gebracht, wan neer naast en straks na de hulpver leening aan den kleinen boer als zoodanig, nog een regeling zou komen tot verlichting van de financieele moeilijkheden, waarmede de meeste hoofden van groote gezinnen vaak te kampen hebben. Spr. bepleitte in dit ver band de invoering van een stelsel van ver plichte en collectieve verzekering met bij dragen van het bedrijfsleven en van den Staat ten behoeve van de kroostrijke gezinnen van loonarbeiders en daarmee min of meer gelijk staande kleine zelfstandigen, in den geest van de Belgische Compensatiekassen. Tenslotte vroeg spr. de toepassing van een soortgelijke steunregeling als voor den klei nen boer ook voor den kleinen tuinder. Hierna heeft minister Steenberghe -een korte toespraak tot de vergadering gehouden. Na afhandeling van de huishoudelijke aan gelegenheid en goedkeuring van de balans en rekening over 1936 en van de begrooting voor 1938 hield de zeereerw. heer ir. J. H. H. Bemelmans te Roermond een inleiding over: De cultureele verheffing van den boe ren- en tuindersstand. In deze inleiding betoogde spr., dat in de voorlichting van overheidswege op landbouw gebied de deesem der cultuur, het christen dom, weinig of piet tot uiting komt. Zoowel in Wageningen als op de vakscholen en ook in het lager onderwijs ten plattelande is het onderwijs te zeer gericht op technische ver beteringen en rationalisate. Men beschouwt den boerenstand te veel van kapitalistisch standpunt. De waarde van den boerenstand ligt in de cultureele eigenschappen van godsdienstzin, familieleven en eerbied voor traditie. In den namiddagvergadering sprak het lid der Tweede Kamer de heer H. Ruyter •over het onderwerp „van landbouwcrisis- politiek naar landbouwpolitiek". De crisispolitiek der regeering is volgens spr. te verdedigen geweest. Hij droeg een tijdelijk karakter en beoogde vooral den boer een behoorlijken prijs voor hun producten te Leven. De tijdelijke crisismaatregelen hebben ;eleid tot een stelsel van individueele be- drijfsbemoeiihgen, waarvan handhaving op den duur niet mogelijk is. Krachtig zal moeten worden gestreefd naar het doen overnemen van noodzakelijk gebleken maatregelen door het georganiseerde bedrijfsleven, waarbij ook de werknemers behooren te worden ingescha keld. Niet elke regeeringsbemoeiing is de Ka tholieke organisatie bereid over te nemen, met name niet de baconregelingen, die naar haar inzien te ver gaan. Ook voor de organisaties jeldt, dat zij niet moeten doen, wat de in dividuen zelf kunnen verrichten. Spr. achtte de invoering van glijdende scha air echten op granen gewenscht, met dien verstande, dat aan de invoerrechten op de granen een bestemming wordt gegeven, zoodat zij als bestemmingsbelasting zouden worden aangemerkt. Dr. G. W. M. Huysmans uit Eindhoven be handelde het vraagstuk van de schulden in den land- en tuinbouw. Volgens spr. kan van een overbelasting als algemeen verschijnsel niet worden gesproken,. Elk dwingend in grijpen van bovenaf in de verhouding van debiteur-crediteur moet dan ook worden af gewezen. In de streken, waar een overbelas ting inderdaad valt te constateeren, zou een geringe uitbreiding van den export reeds vol doende verlichting brengen. Langs den weg van credietverleening zonder dwang, naar het voorbeeld van de borgstellingsfondsen voor den middenstand, zou in de meest bedreigde gebieden veel te bei-eiken zijn. 0 Een Engelsch product. (Van onzen Londenschen correspondent). VOOR het Adelphitheater in The Strand staan biljetten in lijsten met een afbeelding er op van ,De Lachende Cavalier", het beroemde portret van Frans Hals in de Wallace Col lection van den zwlerigen, hooghartigen, krijgsman met den spottenden glimlach. De biljetten kondigen de komst aan in dit thea ter van een muzikale klucht, die levendige episodes met de fantasie die het genre verlangt van een verblijf van dezen luch- tigen ridder in Haarlem moet weergeven. Waar de lachende cavalier is daar kan Frans Hals niet ontbreken; en de vrouw van Frans Hals ook niet. Wij hebben repetities bijgewoond van dit spel en er uit geleerd, dat het Haarlem uit den tijd van Frans Hals een zeer lichtzinnige stad was. Het is niet alleen een zaak van den cavalier en vrouw Hals. De soldaten van den Prins brengen er de hoofden van alle Ke- nau's op hol. Dat is onvermijdelijk in een musical comedy. Onze groote schilders vallen meer en meer ten prooi aan de eerzuchtige tocneelondernemers en filmmakers. De fi- guui van Rembrandt trad men slechts tege moet maar althans met iets van eerbied. Als wij mogen oordeelen naar enkele tooneelen van „The Laughing Cavalier", die wij in re petities hebben gezien, dan heeft Frans Hals en hebben de burgers en notabelen van het Haarlem van de 17de eeuw geen schijn van respect ontvangen. Wij weten niet. of wij om deze muzikaal-dramatische belangstelling voor onzen ouden meester moeten huilen of lachen; de bedoeling is, dat wij zullen la chen. En laten wij er terstond aan toevoegen, dat men in dezen opzet slaagt. Haarlem's burgemeester van den tijd is opgevat als een clown. De taal en de handeling zijn vol zetten en moppen, een deel er van verschaald. De man. die eens van een halve dame heeft gezegd, dat zij „very other inch a lady" was, ligt reeds lang op het kerkhof. Onze musical comedy-burgemeester van Haarlem grapjast, dat hij om de andere inch een soldaat is. De heeren William Mollison, regisseur, en Aubrey Hammond, decorateur, hebben on langs twee weken in Haarlem. Amsterdam en andere plaatsen vertoefd om „plaatselijke kleur op te doen" voor de aankleeding en de ensceneering van hun show. Misschien zal straks, wanneer de openbare vertooning be gint, die lokale kleur in het oog vallen. Wij hebben haar tot heden alleen gezien in de aankleeding van de dames, die prachtig is. Aan de 17de eeuwsche kleederdrachten, die wij van cle doeken uit den tijd kennen, is nog wat extra luister gegeven in kleur en omvang. De burgeressen van Haarlem dra gen lang niet uitsluitend witte kapjes met kant. Soms zijn zij teruggegaan naar de Mid- deleeuwsche hoofdtooisels, hoog als suiker- brooden en in alle kleuren van het spectrum. De costumier, die naar wij achter de scher men konden waarnemen .zeer nauwgezet is. want hij liep om alle meisjes heen en ver schikte een plooi hier en een ruche daar, heeft eer van zijn werk. In een groote scène, waarin naar allen schijn alle burgeressen met al haar praal en pronk de straat zijn op- geloopen, is liet effect der kleuren en bewe ging overweldigend. Overigens komt men in repetities nooit aan de illusie toe. Arthur Margetson (en een beter type voor den Lachenden Cavalier kan men zich nauwelijks voorstellen) mop perde hevig over de kwaliteit en de functie van zijn tooneelzwaard, dat zich ook met het martiaalste gebaar niet uit zijn schede liet trekken. Maar met dat al kreeg men wel den in druk. dat het Londensch publiek nlezier moet hebben in deze show, die overdadig ver schaft wat men van musical comedy ver langt, reeksen koddige situaties, prachtige scènes, pakkende love songs en de noodige intermezzo's die met' de handeling niets te maken hebben, zooals een zwaargevecht tus schen twee dwergen en het dansen van de zigeunerin door de knappe Nini Theilade. Een passender intermezzo, dat wordt be loofd is, dat van een danstroepje uit Neder land onder leidiing van Yvonne Georgi, dat een ballet zal geven met Nederlandsche mu ziek van de 17de eeuw. Wainwright Morgan een jonge Nieuw-Zeelander, die de muziek voor ..The Laughing Cavalier" heeft gemaakt heeft zoodoende den Ivrischen en romanti- schen stijl gevolgd die bij musical comedy behoort. Er is niets Nedèrlandsch in maar ONZE QACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC ook niets Amerikaansch of „Haarlemsch". Het is zijn eerste belangrijke opdracht in Londen en al hoorden wij zijn muziek alleen op de piano wij durven wel voorspellen, dat de gramofoon en de radio er zich gauw meester van zullen maken. De lyrische wijsjes pakken en de illustreerende muziek is een goed eind boven het peil van de meeste lichte muziek. Irene Eisinger. het Weensche nachte gaaltje, dat men bij u ook wel kent, neemt als vrouw Hals een belangrijk en welkom aandeel in het stuk voor haar rekening. A. K. VAN R. (Nadruk verboden). Oom, laten we nu toch eens even beraadslagen, wat we doen zullen, stelde Thijs voor. We kunnen hier toch niet zoo maar rustig blijven zitten?! Wie weet, wat die menschen met ons van plan zijn. Dat kunnen we toch zoo maar niet toelaten! Er Is hier niemand meer in het huis ,zei Sim. Ik ben zoo net op onderzoek uit geweest en ik heb niemand gezien. We kunnen dus hier met een gewoon gezicht vandaan gaan. Dan kunnen we verder zien. Dat lijkt me nog zoo'n slecht idee niet, zei oom Moppemiet. Maar dan zal ik zien, dat ik eerst een jas krijg of zooiets, want zoo - lijkt het me vrij koud. Hier heb ik al wat, oom, juichte Dickie. Het is een soort broek, of zooiets. Trekt U hem gauw aan, dan kunt U op onderzoek uit gaan! Nieuwe internationale incidenten in China. Auto met buitenlanders beschoten; bom in de internationale nederzetting te Sjanghai. Het Chineesche telegraaf-agentschap Cen tral News meldt uit Nanking, dat drie Japan- sche vliegtuigen gisteren bij Soetsjau een auto hebben beschoten, waarin zich de Ita- linaansche militaire attaché en drie Duit- schers bevonden. Geen der heeren werd ge wond. De auto was op weg van Sjanghai naar Nanking. Evenals de Duitsche consul-generaal heeft ook de Britsche consul-generaal bij het Ja- pansche consulaat geprotesteerd tegen het bombardement van Britsche huizen. Verder meldt Havas uit Sjanghai, dat een door een Japansch vliegtuig geworpen bom h£t centrale blokhuis der Britsche troepen die het aan het noorderstation gren zende gedeelte der internationale concessie bewaken, vernield heeft. Er zijn geen slacht offers te betreuren. De troepen hadden zich sedert eenige dagen van deze plaats terugge roepen, omdat talrijke verdwaalde granaten en bommen hier terechtkwamen. Lord Rutherford overleden. Bezitter van den Nobelprijs voor scheikunde. Baron Ernest Rutherford is te Cambridge overleden. Lord Rutherford was een bekend natuur kundige, wiens onderzoekingen zich voorna melijk bewogen op het terrein van radio activiteit en electrische conductie. Hij werd geboren in 1871. Na het beëindigen van zijn studie werd hij professor aan de universiteiten van Man chester en Cambridge. In 1914 werd hij in den adelstand verheven en in 1919 werd hij „fellow" van het Trinity College te Cam bridge en directeur van het Cavendish Labo ratorium van de Cambridge Universiteit. In 1908 was hem den Nobelprijs voor scheikun de verleend. In 1932 werd hij tot baron ver heven. DONDERDAG 21 OCTOBER. HILVERSUM I. 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8009.15 en 10.00 Graaiofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. muziek. 12.30 KRO-orkest en gramofoon muziek. 2.00 Handwerkcursus. 2'.55 Gratmo- muziek. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30 Gramo foonmuziek. 4.00 Bijbellezing, 5.00 Handen arbeid voor de jeugd. 5.30 Apollo Trio. 6.30 „Uit het Bagno de vrijheid tegemoet", causerie. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS Berichten. 8.15 Collegium Musicum Novio- magensè en gramofoonpiaten (Om 9.00: Voor wie en wat, causerie) 10.00 Berichten ANP. 10.05 Orgelconcert. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 12.00 Gramofoonmuziek. Hierna: Schrift lezing. HILVERSUM II. 301 M. AVRO-uitzending. 3.00 Gramofoonmuziek. l'0.09 Morgenwij ding. 10.15 Gramofoonmuziek, 10.30 Het om roeporkest en soliste. In de pauze; Declama tie. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.15 Orgelspel en zang. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Viool en piano. 3.00 Knipcursus. 3.454.00 Gramofoonmuziek. 4.05 Voor zieken en thuiszittenden. 4.35 Gra mofoonmuziek. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Het Aeolian-orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-dansorkest. 7.30 En gelsche les. 3.00 Berichten ANP. Mededeelin. gen. 8.15 Concertgebouworkest. Toonkunst koor ensolisten. In de pauze. Interview. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Reportage Schaak match. 11.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO- Dansorkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.2511.45 en 12,05 Gramofoonmuziek. 12,50 Trocadero-Cinema-orkest. 1.352.20 Gra mofoonmuziek. 3.103.30 Causerie „Things I cannot explain". 3.35 Stedelijk Orkest Bourne mouth en solist. 5.05 Causerie voor de vrouw. 5.20 Joe Kaye en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 „It occurs to me", causerie. 7.00 Orgelspel. 7.20 BBC-orkest. 8.00 Gevarieerd Trafalgar Day Programma. 9.00 Actueele causerie. 9.20 Berichten. 9.40 Het Griller Strijkkwartet. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Het Orchestre Raymonde en solisten. 11 35 Bram Martin en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8,20 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Gevarieerd concert en zang. 2.20 Gramofoon muziek. 2.50 Zang, 3.05 en 4.05 Gramofoon muziek. 7.23 Zang. 7.35 Pianovoordracht. 7.50 Zang. 8.05 Vocaal kwartet. 8.50 Nationaal Orkest. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Dresdener Orkest. 7.50 E. Börsehel's orkest. 8.50 Gramofoonmuziek. 9.20 Volkslie- derenconcert. 11.20 Verzoekconcert. 12.35 Con cert. 1.35 Gevarieerd concert. 3.20 Omroep- schammelensemble, Keulsch Pianoduo en sol. 5.20 Solistenconcert. 6.30 Dansmuziek 'gr. pl.) 7.30 Omroeporkest en solisten. 9.50 11.20 Stuttgarter Volksmusik, K. Rehfeld's Boerenkapel, O. Schulrabe's Balalaika-orkest en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepor kest. 1.30 Omroeporkest en zang. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Salonorkest. 6.50 en 7.23 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL. 484 M 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Kleinorkest. I.502.20 en 5.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Kleinorkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Geva rieerd programma. 10.3011.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Het omroepkleinorkest en solisten. 7.35 Radiotooneel met muziek 8.20 Berichten 3.35 Populair Programma 9,20 Berichten. 9.50 Kwartetconcert. 10.05 Weerbericht. 10.20 II.20 Operamuziek (gr. pl.)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6