AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 20 OCTOBE R 1937 HXAREEM'S DA'GBEAD '10 IAAT/TI BtMCilIIN Inzittenden der T 1 vermoedelijk op slag gedood. Vliegtuig schoot met 200 K.M. vaart te water. BATAVIA. 20 October Omtrent de toedracht van het ongeluk met de T-l zijn tot dusverre, als gevolg van verschillende omstandigheden, nadere bijzonderheden uitgebleven. Nu het vloot-eskader, waartoe feitelijk ook de T-l behoorde, als medewerkend aan de groote oefeningen. Makassar aandeed, heeft Aneta opnieuw gegevens verzocht omtrent de oorzaak van de ramp. Een ooggetuige heeft daarop het volgende verklaard Drie vliegtuigen stegen op de reede van Banda op en vlogen af in formatie. Men maak te toen een linkschen boch. De T-l, die het meest links vloog, moest daardoor (ten einde In formatie te blijven) vaart minderen. Hoogst waarschijnlijk is hierbij teveel vaart vermin derd, zoodat het toestel afgleed en in zee stortte. Onmiddellijk daarna zonk de T-l weg. De andere vliegtuigen daalden toen neer. Een sergeant-vlieger van een dier vliegtuigen dook naar de T-l ten einde een poging te doen om de deur van het vliegtuig te openen. Hij ge raakte echter door te lang onder water te blij ven bewusteloos. De T-l heeft bij den val de water-opper vlakte geraakt met een snelheid van circa 200 km. per uur, zoodat de inzittenden direct door den schok gedood zijn. De ramp geschiedde dicht onder den wal, zoodat het geheele verloop voor ooggetuigen goed zichtbaar is geweest. Het eskader (dat reeds eerder was vertrok ken) keerde, op noodseinen van het vliegtuig terug en was een half uur later ter plaatse. Het voorschip van de T-l is totaal verplet terd, zoodat van het stoffelijk overschot van den heer Van Haften niets is gevonden. Ook de lijken der andere slachtoffers waren ver schrikkelijk verminkt, zoodat besloten werd het stoffelijk overschot te Banda te begraven en dit niet per jager naar Java te vervoeren. Aneta teekent hierbij aan. dat het officieele rapport eerst later beschikbaar zal zijn, zoo dat bovenstaande gegevens louter den indruk weergeven van ooggetuigen. Ernstig verkeersongeval. Hedenmorgen had op de Nieuwe Gracht een ernstig verkeersongeval plaats, waarbij de 54-jarige bakker z. uit Haarlem-Noord zoo ernstig aan het hoofd werd gewond, dat hij per zieken-auto naar de St. Johannes de Deo moest worden overgebracht. Z. reed op de fiets, waarop een bakkers- mand bevestigd was, in de richting van den Jansweg, Aan den huizenkant stonden ver schillende voertuigen geparkeerd. terwijl voor den fietser een schillewagen reed. Op dat oogenblik naderde van de tegenoverge stelde ziide een bestelauto. Toen deze naast den. schillenwagen was. wilde Z. blijkbaar tusschen de beide voertuigen doorgaan, waar bij hij echter met de mand de auto raakte, en het evenwicht verloor. De man kwam te vallen en kreeg een der wielen van den schillenwagen over het hoofd, waardoor hij zeer ernstig gewond werd, en naar een zie kenhuis moest worden overgebracht. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. HOFBERICHT. *s-GRAVENHAGE. 20 October. In ver band met het aanstaand winterverblijf van HM. de Koningin in de Residentie, maken de grootmeester van het Huis van K.M. de Ko ningin en de chef van het Militaire Huis van H.M. de Koningin bekend, dat civiele hee- ren en heeren officieren uit alle deelen des lands (dus ook zij, die in de provincie Noord- Holland wonende, in de termen zouden val len om in Amsterdam aan H.M. de Koningin te worden voorgesteld) die wenschen voor gesteld te worden aan de Koningin, worden uitgenoodigd zich daartoe tusschen 1 en 7 November a.s. schriftelijk te wenden: le. civiele heeren. tot R. A. Baron van Har- denbroek van Hardenbroek, groot-officier van H.M. de Koningin. Paleis Noordeinde 's-Gravenhage; 2e. heeren officieren, tot den adjudant van dienst van H. M. de Koningin, Paleis Noordeinde te 's-Gravenhage. Dames uit alles deelen des lands dus ook uit de provincie Noord-Holland die wen schen te worden voorgesteld aan H.M. de Koningin, (ongehuwde dochters eoo moge lijk door de moeders) worden uitgenoodigd zich daartoe tusschen 1 en 7 November a.s. schriftelijk te wenden tot de grootmeesteres van H.M. de Koningin, gravin van Lynden van Sandenburg, geboren baronesse van Nagell van Ampsen, Amaliastraat 2 te Den Haag. Het is Harer Majesteits bedoeling degenen, die zich voor deze audiënties aanmelden, des namiddags te ontvangen. Bij deze ontvangsten is het dragen van gekleede jas of jacquet voor civiele heeren uniform (gekleede tenue) voor heeren officieren en wandeltoilet voor dames ver plichtend. BURC:RLIJKE STMMD HAARLEM, 20 October 1937 Ondertrouwd: 20 Oct.: A. van Wijk en T. Kuipers; G. W. Mens en A. Blanket; J. W. Wijndelts en A. C. de Jong; M. A. Nederhof en J. M. Maagdenberg; P. Ummels en W. Koper: J. J. Hooning en F. Sloothaak; J. Kallewaard en K. F. Wit; W. van Dijk en L. D. C. Nagel; J. P. Knip en M. M. G. Buur; J. Kuit en J. M. Blazer; C. Blazer en L. Hen driks; R. J. van der Laan en D C. Roosen; P. C. Christiaans en P. H. M. Tiessing. Getrouwd: 20 Oct.: J. G. van der Heide en W. P. C. Knegtel, C. Thunissen en M. C. L. Thieme: J. Jonk en H. A. van Zeijl; E. van der Veldt en W. C. van Baekel; Th. P. Waaij- man en C. H. Kemper; W. Uriot en J. Th. G. Dammers; G. J. P. Zwart en H. G. M. Schou ten; J. Schneider en A. Zegeling; A. Pippolo en G. I. Venier; G. H. Hogeslag en J. H. Smink M. Hartman en H. M. Koomen; H. Honing en E. P. Blankwater; J. F. van der Heijden en H. Arp; J. I-I. F. Overweter en J. M. Nagte- gaal; W. H. S. van Leeuwen en G. W. F. Joostema; P. A. van Amersfoort en N. den Houdijker; E. R. A. van Aalst en J. P. Ververs F. Frèijer en M. Dijkstra; F. C. A. Eenhorst en A. M. Vogelzang; M. H. van de Pavert en A. C. van Dalen: H. J. Bus en A. E. Brink man; W. Costers en G. W. A. Wille; H. Kra nenburg en J. Vonkenberg; A. H. A. Beil- schmidt en J. C. Govers. Bevallen: 16 Oct.: E. J. Brondsema—Wild schut. z„ 19 Oct.: M. C. M. van 't Hof—v. Slooten. z.. 20 Oct.: J. A. M. v. Opzeeland— Brantjes, z. Overleden: 18 Oct.: L. J. v. Gulick, 49 j. Kamperlaan; 19 Oct.: M. de Ridder. 74 j. Gasthuislaan; A. v. d. Plas—Lijnzaad, 59 j. Leidschevaart. Revolutioiinaire Volksvertegen woordigers worden niet geweerd. Wetsontwerp haalt geen tweederde meerder heid in de Tweede Kamer. In de zitting der Tweede Kamer was he denmiddag aan de orde de stemming over de wetsontwerpen tot herziening der grondwet. Het wetsontwerp no. 1 (verandering in de grondwet, strekkende tot aanvulling en wij ziging van de bepalingen betreffende het in komen der Kroon) wordt aangenomen met 94 tegen 3 stemmen. (Tegen de communisten). Het wetsontwerp no. 2 (verandering in de grondwet, strekkende tot wijziging en aan vulling van de bepalingen betreffende de schadeloosstelling en het pensioen van de le den der Tweede Kamer der Staten-Generaal) wordt aangenomen met 90 tegen 7 stemmen (tegen de N. S. B. en de communisten). Het wetsontwerp no. 3 (verandering in de grondwet, strekkende tot het openen der mo gelijkheid ministers te benoemen, niet belast met de leiding van een ministerieel departe ment) wordt aangenomen met 86 tegen 11 stemmen (tegen Christ. Dem. Unie. Staatk. Geref. Partij, N. S. B. en Comm. Partij). Het wetsontwerp no. 4 (verandering in de grondwet, strekkende tot aanvulling van de bepalingen betreffende het kiesrecht) wordt aangenomen met 86 tegen 11 stemmen (tegen waren dezelfde leden als bij wetsont werp no. 3 Voor wetsontwerp no. 5 (verandering van de grondwet, strekkende tot het openen van de mogelijkheid, leden van vertegenwoordigende lichamen, die een streven tot uitdrukking- brengen, gericht op de verandering van de be staande rechtsorde met toepassing of bevor dering van onwettige middelen, van hun lid maatschap vervallen te verklaren) stemden 60 leden; tegen stemden 37. Aangeziendit wetsontwerp geen 2/3 meer derheid heeft behaald is. het nietaange- nomen. Tegen stemden de S.D.A.P., Vrijz. Dem., Comm. partij, N.S.B. en Christ. Dem. Unie. Het wetsontwerp no. 6 .verandering in de Grondwet, strekkende tot het openen van de mogelijkheid openbare lichamen voor beroep of bedrijf in te stellen) wordt aangeno men met 88 tegen 9 stemmen. «Tegen stem den N.S.B., Comm. partij en Staatk. Geref. partij). Logger bij Egmond aan Zee gestrand. EGMOND AAN ZEE, 20 October. Vanmor gen is, tengevolge van mist, de logger K.W. 66 gestrand op 3 km. ten zuiden van Egmond aan Zee. Er bestaat op het oogenblik geen gevaar. Vermoedelijk komt de logger, bij hoog water, op eigen kracht vlot. De laatste dag van liet N. V. V.- congres. Op werktijdverkorting aangedrongen. Dinsdag is in den Dierentuin te 's Gra- venhage het N.V.V.-congres voortgezet. De heer S. de la Bella sprak over het ordenings- vraagstuk. Wij stellen, zoo zei spreker, de ordening tegenover de ongebonden economie. Men zegt wel, dat de slechte omstandigheden van nu juist een gevolg zijn van de onvoldoende vrijheid, welke reeds bestaat. Een stelsel, dat deze vrijheid behoeft om zijn voortreffelijk heid te demonstreeren, is echter veroordeeld, omdat het strijdig is met de eerste begrip pen van beschaving en met de waarde van de achting voor den mensch. Er moet orde en regel komen op het gebied van het econo misch leven. Er moet naar gestreefd worden, productie en distributie zooveel mogelijk in overeenstemming te brengen met de con sumptie. Er moet ook een einde komen aan de ontzaglijke verspilling op vrijwel elk ge bied. Bij het streven naar ordening van het be drijfsleven ontmoeten we drie soorten tegen standers- In de eerste plaats zij, die met een groot gebaar de ordening afwijzen, zonder iets van de zaak te weten. De tweede groep tegen standers zijn zij, die ondanks alles zweren bij de liberale economie. De derde groep zijn de voorstanders, die dringende betoogen houden, maar voor ingrijpende maatregelen terugschrikken. In ons land is ook politiek gesproken de meerderheid voor de ordening. Ook over den te volgen weg zijn veel punten van overeen stemming, vooral tusschen de sociaal-demo craten en de Roomsch-Katholieken. Ook met een deel van de Chr.-Historische Unie is dat het geval. Waar wordt in Nederland eigenlijk op gewacht, vroeg spr. Of zal deze hoogst belangrijke zaak worden opgeofferd aan de z.g. coalitiepolitiek? De ordening zal de mo gelijkheid van nieuwe welvaart scheppen. De heer H. Lindeman, die daarna het woord kreeg, wijdde een belangrijk deel van zijn uiteenzettingen aan de noodzakelijkheid van werktijdverkorting, niet slechts als een mid del tot directe bestrijding van de werkloos heid, maar tevens als een middel tot nieuwe stuwkracht en verfrissching van het eco nomisch leven. Werktijdverkorting op grootere schaal brengt meerdere vrije uren voor de betrokkenen en deze vrije uren worden be steed aan allerlei nieuwe behoeften, die daar door ontstaan. Het is volgens spr. een alge meen volksbelang, dat tot verdere inkrim ping van den werktijd over de geheele linie van het bedrijfsleven wordt overgegaan. Ook de voortgaande technische ontwikkeling in het bedrijfsleven elscht verkorting van werk tijd. Naast werktijdverkorting dient als mid del tot bestrijding van de werkloosheid ver hooging van'den leerplichtigen leeftijd te worden ingevoerd en tevens verplicht vervolg onderwijs. alsmede verbeteriing en uitbreiding van het vakonderwijs. Ten slotte drong sDreker aan op wettelijke regeling van de werkloosheidsverzekering en steunregeling. Conclusies. Een conclusie, welke hierna werd aangeno men, dringt er bij de regeering met klem op aan: Voor de werkverschaffing een loonpolitiek te voeren, waardoor aan de in de werkver schaffing werkende arbeiders in ieder geval een menschwaardig bestaan wordt gewaar borgd. Aan de ondersteunde werkloozen een duur- tetoeslag te verstrekken en den zoogenaamde b-steun. alsmede den brandstoffentoeslag naar aanleiding van de prijsstijging der brandstoffen, belangrijk te verhoogen. Tenslotte spreekt een aangenomen resoluti" zich uit voor de 40-urïge werkweek en voo'- het breneen van den arbeidHiid op 48 "uren h1 die bedrijven, waarin deze langer is als over gang naar verdere arbeidstijdverkorting. Het congres is hierop gesloten. Alg. INecl. Bond van Handels- en Kantoorbedienden. Vraagt 10 loonsverhooging met 1 Januari a.s. Dinsdagavond werd in een der zalen van café-restaurant Brinkmann een ledenverga dering gehouden van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden, afdeeling Haarlem. De zaal was geheel bezet, toen de af- deelingsvoorzitter, de heer W. Bartels, met een korte beschouwing over het verloop van het ledental de vergadering opende. De ont wikkeling van de afdeeling gedurende de lange periode van depressie kan zeer gunstig worden genoemd, Waren op 1 Januari 1930 nog slechts 340 beroepsgenooten in Haarlem aangesloten, op 1 Januari 1937 was dit aantal gestegen tot 578 en het verheugende feit deed zich voor, dat op dezen avond het 600e lid welkom kon worden geheeten. Na vlotte afhandeling van het zakelijke gedeelte van de agenda, kreeg de bondssecre- taris, de heer H. J. Meijer, uit Amsterdam, het woord, voor het houden van een causerie over de punten van het actie-program, dat de bond het licht heeft doen zien. Spreker begon zijn betoog met er op te wijzen, dat de economische crisis de toch al abnormaal slechte en chaotische salarieering der handels- en kantoorbedienden in ongun- stigen zin heeft beïnvloed. De bond heeft in de achter ons liggende jaren gedaan, wat hij kon en heeft zich door de crisis niet laten neerslaan. Voortdurend werd geageerd voor wettelijke bescherming van den arbeidstijd, hetgeen eerst voor de winkelbedienden, daar na voor de kantoorbedienden (al is de rege ling op dit stuk onbevredigend) tot succes heeft geleid. Baanbrekend werk werd verricht door het publiek maken van de wenschelijkheid van een wettelijke regeling van het ontslagrecht, waarop door spr. op het bondscongres in 1935 een referaat werd gehouden. De organi satie van het schitterend geslaagde pensioen congres in 1936 stelde de wantoestanden op dit gebied in het volle licht. Bovendien had de bond een groot aandeel in de totstand koming van de Wet regelende de rechtspositie van Handelsreizigers en Agenten. Thans is een nieuwe faze ingetreden. In ver band met de groote verandering in de con junctuur van ons land in het afgeloopen jaar waar door een nieuwe goudstroom door Ne derland is gegaan (de eerste acht maanden van het loopende jaar brachten, vergeleken met 1936, een vermeerdering van de winst en tantièmebelasting van f 10 millioen. terwijl de omzetbelasting met eenzelde bedrag steeg) is het thans alleszins gerechtvaardigd als eerste eisch te stellen: Per 1 Januari a.s. 10 pet., salarisverhooging, met 'n minimum van f 10 per maand. Om deze leuze tot werkelijkheid te maken, is het nood zakelijk, dat alle leden, meer dan tot dusverre geschied is, hun medewerking verleenen aan het afdeelingsbestuur dat plaatselijk de pro paganda voor deze eisch zal hebben te voeren Daarbij wordt van de regeering ge vraagd: Wettelijke verplichting tot pensionneering op 60-jarigen leeftijd. Den leden wed voorts op het hart gebon den nauwlettend toe te zien op de handhaving van de bepalingen van de Arbeidswet en eventueele overtredingen direct ter kennis van het afdeelingsbestuur te brengen. De bond zal bovendien krachtigen steun verleenen om te komen tot verwezenlijking van de eischen van het N.V.V., waartoe be- hooren: Wettelijke verplichting totregeling van de arbeidsvoorwaarden in collectiece overeen komsten; Wettelijke regeling van het ontslagrecht, door uitbreiding der schadeloosstelling en uitschakeling van het concurrentiebeding; Invoering van de 40-uren week. Spreker deed een dringend beroep op de aanwezigen al het mogelijke te doen, waardoor dexleuzen van den bond gemeengoed zullen worden van alle ongeorganiseerde vakge- nooten. Na nog enkele detailkwesties van practi- sche aard betreffende de actie te hebben be- soroken, eindigde sm\ zijn rede. waarna nog een geanimeerde discussie volgde. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 21 October 1937 des namid dags van 34 uur, door den heer George Robert. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga g kl. t. D. Buxtehude. 2. Aus der Tiefe rufe ich J. S. Bach. 3. Concert g gr. t. Vivaldi-Bach. Allegro-Grave-Presto. 4. Kleines harmonisches Labyrinth J. S. Bach 5. Fantasia super „l'homme armé". Joh. Nep. David. 6. a Noël alsacien A. Guilmant. b. Choral. MARKT WOERDEN. Aanvoer 356 partijen kaas: Met rijksmark le kw. 2931. Idem 2e kw. 26.5028. Handel matig. BEVERWIJK Ongeval op een onbewaakten overweg. Hedenmorgen is op den onbewaakten over weg in den Zuidmadeweg een vrachtauto door den electrischen trein, die om 8.54 uur uit Beverwijk naar Uitgeest was vertrokken, gegrepen en_ totaal vernield. De bestuurder van de auto,'die alleen in de cabine zat, werd uit den wagen geslingerd en kwam op het andere spoor terecht. De trein reed nog eenige honderden meters door en kwam toen nabij den Communicatieweg tot stilstand. Het slachtoffer bleek vrij ernstige verwon dingen te hebben opgeloopen. Hij werd met den tréin die om 9.13 van Uitgeest in Be verwijk moet arriveeren, naar het station vervoerd, waar een ziekenauto gereed stond die hem naar het Roode Kruis-ziekenhuis overbracht. De chauffeur had tengevolge van den dikken mist den trein niet gezien en ook niet gehoord. Nader vernemen wij, dat de auto vlak voor den overweg nog even had gestopt, toen was de eigenaar, de heer J. Rumping, die met zijn 1%-jarig zoontje eveneens in de cabine was gezeten, uitgestapt teneinde zich er van te vergewissen of de weg veilig was. Hij had daarvoor ook het kind op zijn arm meege nomen. Toen deze min den trein niet hoorde of zag aankomen, gaf hij den chauffeur een teeken, door te rijden. Juist toen de auto op de spoorbaan was, doemde de trein uit den mist op en stortte zich met een snelheid van 90 K.M. op de auto, die totaal werd vernield. IJMUIDEN MARKTBERICHTEN IJmuiden, 20 October 1937. (ANP) Tarbot f 0.940.66 per kg. Tong f 1.321.04 per kg. Heilbot f 1.20—0.70 per kg. Griet f 27—16 p. 50 kg. Groote schol f 30 per 50 kg. Middel schol f 2422.50 per 50 kg. Zetschol f 29—22 per 50 kg. Kleinschol f 17.507.40 per 50 kg Schar f 113.60 per 50 kg. Tongschar f 3117.50 per 50 kg. Kleine poon f 64.80 per 50 kg. Groote schelvisch f 3527 per 50 kg. Middelschelvisch f 2520 per 50 kg. Kl. middel schelvisch f 18.5012.50 p. 50 kg. Kleine schelvisch f 134.50 per kg. Groote gul f 149 kg. Wijting f 5.503.60 per kg. Makreel f 01.60 per 50 kg, Versche haring f 3.552.50 per 50 kg. Groote heek f 65 per 125 kg. Middel heek f 69 per 125 kg. Kleinmiddel heek f 27 per 50 K.G. Kleine heek f 15.50—11 per 50 K.G. Kabeljauw f 6839 per 125 kg. Vleet f 1.35—0.60 per stuk. Leng f 1.500è55 per stuk. Koolvisch f 1.10—0.30 per stuk Rog f 15.5014 per koop. (Nadruk verboden.) VERWACHTE YISCHAANVOER. Thuis voor de Donderdagmarkt: Poolzee IJm. 77. Vangst. 120 m. braad- schelvisch, 90 m. groote schelvisch, 40 m. gul 60 m. schelvisch en wijting, 20 m. varia; totaal 330 m. Martha IJm. 165. Vangst: 5 m. tong, 18 m. tarbot, 18 m. groote schol, 60 m. kleine schol, 15 m. gul en kabeljauw, 10 m. wijting, 3 m. roode poon; totaal 129 m. Caroline IJm. 26. Vangst 1000 m. makreel, 150 m. haring, 100 m. diversen; totaal 1250 manden. Hercules IJm. 196. Vangst; 1450 m. makreel, 50 m. varia: totaal 1500 manden, benevens 500 stuks stijve kabeljauw. Dirkje R.O. 53. Vangst 1250 manden haring Betje R.O. 16. Vangst 40 manden schel visch, 190 m. br. schelvisch, 50 m. gul, 20 m. wijting, 10 m. schar, 5 m. platvisch, 5 m. poon. Totaal 320 manden. BESOMMINGEN. R. O. 46 1200 f 3150 Limburgia IJM 54 850 f 2160 Libra IJM 98 850 f 3070 Zwarte Zee IJM 94 800 f 1980 Oostzee IJM 147 140 f 1830 Protinus IJM 85 870 f 2200 De Hoop IJM 46 400 f 2820 IJsselmond IJM 78 360 f 252® Uiver IJM 384 420 f 258® Norma Maria IJM 6 1280 f 4200 Clasina Luther IJM 59 980 f 2350 Elie Cheneviere IJM 161 225 f 2740 Jenny Elsa IJM 88 100 f 2340 Reiger IJM 106 155 f 1800 Logger KW 35 f930. (Nadruk verboden). BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. G. v. d. Beek-v. Vugt, 2 d..-van. Dalenlaan 52, Santpoort. C. V. Bierman- Ruiter. z.. Kanaalkade 69, Velsen N. E. W. Keus-Stottelaar, z., Wijk aan Zeeërweg 25, IJmuiden. G. J. M. Botman-Blom, d., Oranjestraat 24, IJmuiden. E. M. Lang broek-Krijger, z., C. J. v. Sluijsstraat 9. IJmui den. E. Metzelaar-Bakker, d.. Gr. Houtweg 178. Velsen. J. Oorthuijsen-Visser. d., Zandersstraat 34, IJmuiden. Overleden: Jan v. d. Hoek. 74 jaren, we duwnaar van J. Meuldijk, Amsterdam. HAARLEMMERMEER PERSONALIA De heeren W. Veneman en J. G. Bosman, die werden benoemd tot politie-agenten, zijn Dinsdag door den burgemeester beëedigd en respectievelijk te Nieuw-Vennep en te Hoofd dorp in functie getreden. KOERS VAN HEDEN VORIGE KOERS pl^n plm pim. pi-m 1.30 1.45 2.00 215 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 n 1003/g 4 pCt. Nederl. tndië 3 pCt. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 6V2 pet. Duitschl. 1930 22-Vt (Youngleening) 28 Youngleening (met ver- 27%-M - 28^-29 28%-% 8ANK-INSTELLENGEN. 146 Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van 152% f 250 Koloniale Bank 114 Ned. Ind. Handelsbank 130y4 - Rotterd Bank 139 INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie. 47 47H 461/,, - 471/, 46-% 45-46 v. Berkels Patent 68 Calvé Delft Cert 75 Ned. Ford ex 40 afst 242 Philips Gloeil.Gem.Bezit 311-14 312^-13 309i/2-13 308-309 309 1 -6 Va 3A 38^-39 137V*- 39 137-% 137 INDUSTR. OND. BUTTENL Intern. Tel and Tel Anaconda Bethlem Steel Cities Service Gew Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp PETROLEUM. Kon. Petr. Perlak Petr. Shell Union Continental Oil Tidewater SCHEEPVAARTEN. Kon Ned stoomboot Scheepvaart Unie Konlnkl Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika lijn CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden TABAKKEN. Dell Batavia Dell Maatschappij Senembah AMER. SPOORWEGEN Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic Milwaukee Missourrl Kansas Texas RUBBERS Amsterd Rubber Dell Bat Rubber Indische Rubber Kendeng Lemboe Serbadjadl Rotterdam apanoeli Bandar Rubber Preangei Rubber Java Caoutch Sumatra Rubber I IJ NBOUW Alg Explor Mij Redjang Lebong Billiton n PROLONGATIE. 4% 4% 20*4 20% 20% 20% 20% 36% 1% 34% 34% 34% 34% 44 44*4 - 44 43% 42 24% 24% 24% 24J4 243/ 4% 47% 347 347 44 *4 44 81H '21/8 12% 12% \2% '2% 20% - - 11 U& 113' 'lfi 'As 120*4-r 121** 122 122 120 11S54 I18H 119 120 120 119% 118*4 177 - lil 111 112 - 116 115 107 106% 107% 106 419-420 420 422 417-418 15M-117H 141 143 142 117*4-1)9 122 121 34 - - - 188-189 190 190 277 - 278 274 274% 272 - 275 172 2/4-266 26 1*4 - 1 - '4H 147* 14% 14%, 1% IJJfe lAe-1% - - 2 '%-17/s 62 105 105- 10%, 104 10b 03-105 I )8- 139** - 137 139 166** 168 00% - ion .67 145 - - 71 77 - 7?s/, «O'i.. 107 107 - ICS 69 12 f'4V 168*-, - - - - -

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 8