Oei... bril kapot WEERBERICHT Uit den Spaanschen broederkrijg. DINGEN, DIE GEBEUREN U VRIJDAG 22 OCTOBER 1937 HAAREEM'S DAGBEAD 2 (Adv. Ingez. Med.) EXAMENS. Aan de Gem. Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het eandidaatsexamen in de economische wetenschappen de heer Ph. A. Teeboom. Aan de Leidsche Universiteit slaagde voor het eandidaatsexamen rechten mej. J. C. Keizer, te Haarlem. OPENBARE LES VAN DR. C. SPOELDER. Op Dinsdag 26 October des namiddags te 4 uur zal de heer dr. C. Spoeder, benoemd tot bijzonder lector van wege het Genootschap van Leeraren aan Ned. Gymnasia aan de uni versiteit van Amsterdam, zijn lectoraat aan vaarden met het houden van een openbare les in een der lokalen van het univei-steitsgebouw, Gudemanhuispoort 46. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN De agenda voor de vergadering der Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Haar lem en Omstreken, te houden op Dinsdag 26 October 1937 des avonds te 8 uur in het Ge bouw der Kamer, Nassauplein, luidt als volgt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingen. .4. Vaststelling periodieke subsidies 1938. 5. Vaststelling retributieregeling ingevolge art. 12 sub 2 van de Wet op het Afbetalings- bedrijf. 6. Concept schrijven Bureau aan den Di recteur Generaal der P. T. T. te 's G-raven- hage, inzake wijzigingen telefoongids. 7. Concept schrijven Commissie voor Ver keer en Vervoer aan Directie Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht, inzake internationale treinverbindingen. 8. Concept schrijven Bureau aan Minister van Financiën, inzake Erfpachtslasten LJmuiden. 9. Concept schrijven Bureau aan Directie Nederlandsche Spoorwegen Utrecht, inzake bezorging vrachtgoed. 10. Rondvraag. 11. Besloten zitting. AGENDA. Heden: VRIJDAG 22 OCTOBER Gem. Concertgebouw: Feestuitvoering gouden jubileum Bond van Gem. Zangver- eenigingen. 8 uur. Volksuniversiteit: Lichtbeelden: De schoon heid van Nederlandsch-Indië. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Zeven oorvijgen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Nancy Steele wordt ver mist", 7.en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Mariene Dietrich in „Gravin Alexandra". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Tarzan's vlucht", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cineone Theater: „Avonturen in Polen", doorloopende voorstellingen van 1.30—5.30 en 7—11 uur. ZATERDAG 23 OCTOBER Gebouw Haarl. Kegelbond: Liefdadigheids- Cabaretavond voor Herstellingsoord Spoor- en Tramwegpersoneel, 8 uur. Gebouw Theosofia, Nassauplein 8: Lezing voor de Nederlandsche Vereeniging voor Na tuurgeneeswijze, 8 uur. Stadsschouwburg, WilsonspleinFritz Hirsch Operette Grafln Maritza, 8.15 uur. La Gaité, Raaks: Swing Orkest The Am bassadors, 8 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Hoe kinderen den Bijbel zien. Een interessante tentoonstelling bij de Erven Loosjes Kinderteekeningen van Bijbelsche voor stellingen. Er draait op het oogenblik in Nederland een film „Grazige weiden", die ons doet zien wel ke voorstelling de negers zich van de Bijbel sche vertellingen maken. Primitief, kinderlijk en toch ondanks hun naïveteit getuigenis af leggend van een warm en diep geloof. Aan deze film moesten wij denken toen wij hedenmorgen een bezoek brachten aan den boekhandel De Ei-ven Loosjes in de Groote Houtstraat, waar van heden af tot Zaterdag 3 October een kleine tentoonstelling is ge organiseerd van Bijbelsche teekeningen door kinderen. Deze teekeningen zijn door de kinderen ver vaardigd naar aanleiding van de vertellingen die mevrouw L. Spelberg-Stokmans op het Zondagschool-halfuurtje uit den Bijbel deed. Het is werkelijk merkwaardig om te zien hoe deze kinderen, van 5 tot 13 jaar. zich de Bijbelsche vertellingen gerealiseerd hebben. Gij staat soms verbaasd met hoeveel humor en met hoeveel juist gevoel ook, deze kinderen geteekend hebben. Het Paradijs met of zonder Eva, de toren van Babel en vooral de ark van Noach en dan nog liefst op den berg Arrarat bleken sterk tot de verbeelding van de jeugdige teekenaars te hebben gesproken. Gij denkt misschien dat die kinderen er toch wel niet veel van terecht gebracht zullen hebben, maar dan vergist ge U toch deerlijk. Natuurlijk kunstwerken kan men nu een maal van gewone normale kinderen niet ver wachten, maar wel treft dikwijls de juiste, al is het dan primitieve opvatting, die zij zich gemaakt hebben. Een 1'2-jarige jongen heeft Mozes' vlucht in teekening gebracht op een origineele doch daarom niet minder goede wijze, terwijl de geheele uitvoering een geboren aanleg doet veronderstellen. Trouwens er is ook werk ten toon gesteld van een 13-jarig meisje dat onmiskenbaar talent verraadt. Men pikt haar teekeningen er zoo tusschen uit, wij herinneren ons een voorstelling van „Daniël in de leeuwenkuil" die werkelijk voortreffelijk was. De zeven vette en de zeven magere jaren, hoe levendig spraken die vroeger niet tot onze verbeelding. Een zeven-jarig jongetje heeft vier kleine teekeningetjes vervaardigd voorstellende rijpe aren. dunne aren en vette koeien en magere koeien. Simpel zult ge misschien opmerken on getwijfeld doch daarom niet minder zui ver aangevoeld. Zoo zult ge bij een bezoek aan deze expo sitie ongetwijfeld eenige merkwaardige erva ring rijker worden en meer inzicht in de kinderpsychologie krijgen dan vele lange le zingen u zouden kunnen geven. „LA FEMME CHIC". Hedenmiddag om 4 uur wordt het dames- confectie en dameskleeding magazijn „La femme chic" aan den Wagenweg geopend. Het tot een winkel verbouwde huis levert een aantrekkelijke aanblik op. De geheel in dezelfde tint gehouden kamers zijn een bewijs van goeden smaak. De verschillende avondjurken e.d. „kost baarheden" voor .de vrouw waren reeds in groote getale aanwezig, zoodat wij niet twij felen, of de Haarlemsche dames zullen weldra hun neusjes platdrukken tegen de ramen, om de laatste creaties te bewonderen. Misschien zijn er zelfs wel eenige onder, die den euvelen moed bezitten, den winkel binnen te treden en de jurken van heel nabij te bekijken! Het eenige, wat er eigenlijk op dezen winkel aan te merken is, is de naam. Waarom moeten wij in Holland, met onze mooie Nederland sche taal, toch altijd onze toevlucht nemen tot buitenlandsche namen? Leent de Hollandsche taal zich er niet voor? Wij zijn overtuigd van wel! Maar misschien is uitgaand Haarlem van meening, dat een jurk, gekocht uit een winkel met een mooien Franschen naam, beter moet staan dan een, uit een winkel met een Hol- landschen. We zijn het er niet mee eens NED. VEREEN. VAN VERTEGENWOORDI GERS VAN HANDELAREN EN INDUSTRIëELEN „HERMES". Bovenvermelde vereeniging hield Donder dagavond haar eerste vergadering in dit win terseizoen in Hotel Royal, onder leiding van den heer A. N. Zonneveld, die aan zijn openingswoord een beschouwing vastknoopte over de tijdsomstandigheden. Economisch en politiek staat de wereld er niet rooskleurig voor, daarom is het meer dan ooit geboden zich eendrachtig aanéén te slui ten in de organisatie. Besloten werd, dit jaar weder een St. Nico- laasfeest te houden voor de kinderen van de leden. De heer A. Starkenbrug bracht verslag uit van een lezing door den algemeenen voorzit ter te Alkmaar gehouden. Een deskundige zal worden uitgenoodigd, in de volgende vergadering te spreken over de werkloosheid van handelsagenten. In plaats van den heer P. J. C. van Dijken, die als correspondent van het Werkloozen- fonds bedankt heeft, werd gekozen de heer E. Blanke. De voorzitter bracht hulde en dank aan den aftredenden correspondent voor den on- baatzuchtigen en liefdevollen arbeid dien hij en zijn vrouw, gedurende zoo vele jaren in het belang van de werkloozen hebben ver richt. UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling, gehouden in ,,'t No tarishuis" op Donderdagavond. Een huis waarin café met erf te Haarlem aan den Jansweg no. 33, groot 72 centiaren, f 6000 A. van Geelen q.q. Een huis, ingericht voor koffiehuis met ruime bovenverdieping en een winkel met woonhuis met erven en grond te Haarlem aan den Jansweg Nos. 25, 25a en 25a rood, hoek Parkstraat, groot 2 aren, 61 centiaren. f 12.500 H. N. Verdel q.q. Twee huizen met erf te Haarlem aan de Acaciastraat no. 83, groot 99 centiaren en no. 85. groot 1 A. f 6770, S. de Jong q.q. Het winkel- en woonhuis met afzonderlijk opgaande bovenwoning en erf te Haarlem aan de Kleine Houtstraat no. 11 a, groot 2 aren, 49 centiaren. f 12000, J. Heuperman q.q. Het gebouw van den Haarlemschen Be- stuurdersbond met erf te Haarlem aan het Spaarne no. 94, groot 2 aren, 83 centiaren, met poort naar de Helmbrekersteeg, groot 29 centiaren, f 10500, opgehouden. Een winkel-woonhuis en erf te Haarlem aan de Eerste Zuidpolderstraat no. 19, groot 51 centiaren, f 3505, opgehouden. HYGROMETERS voor centrale verwarming. W. KUIPERS Zn. Opticiens. ZIJLSTRAAT 97. (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Matigen tot krachtigen Zuidoostelijken tot Zuidwestelijken wind, meest zwaar bewolkt met eenige kans op regen weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND: Hoogste 768.2 m.M. te Boedapest. Laagste 743.5 m.M. te Malinhead. Het hooge drukgebied over het vasteland trok zich nog iets naar het Oosten terug, die in het Westen op den Oceaan week verder naar het Westen terug. De secundaire, welke gis teren over de Britsche eilanden lag, ontwik kelde zich tot een afzonderlijke kern van lagen luchtdruk, welke thans ten Noordwesten van Ierland ligt. met een uitlooper ver naar het Zuiden. Op IJsland waait een stormachtige Noord oostelijke wind met sneeuw, overigens is in het geheele waarnemingsgebied de wind nog Zuidelijk met alleen langs de Noorsche kust en op de Britsche eilanden betrokken lucht, met plaatselijk regen. In het Oostelijke deel van het waarnemingsgebied bleef de lucht nog meest helder tot licht bewolkt, echter plaatse lijk nevel of mist. De temperatuur daalde op het Noordelijke deel van IJsland en in Midden- Zweden tot onder het vriespunt, zij was op IJs land, in ons land en in Duitschland onder nor maal, overigens was zij meest boven normaal. Verwacht wordt, dat de depressie haar invloed geleidelijk over onze omgeving uit zal breiden. De wind zal nog Zuide lijk blijven, doch vermoedelijk in kracht toenemen. Ook de bewolking zal toene men, met mogelijk eenigen regen. De temperatuur zal waarschijnlijk niet veel veranderen. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 755 m.M. Stand van gister 760 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 4.47 uur; n.m. 17.10 uur. Strand berijdbaar van 9.4515.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. WEBER maakt het Vlug, goed, voordeelig. GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.) MERCURIUS. De Nationale Bond van Handels- en Kan toorbedienden „Mercurius" afd. Haarlem, hield een goed bezochte huishoudelijke ver gadering. De tien-minutenspeech werd ge houden door den voorzitter, die een interes sante causerie hield over: jloe men de blin den de noodige kennis bij brengt". Verder werd nog mededeeling gedaan, dat op Woensdag 17 November een lezing zal worden gehouden over „Het doel en de werk wijze der Kamer van Koophandel". Tenslotte werden de leden aangespoord aan wezig te zijn op het Zaterdag 20 November te Amsterdam te houden Salariscongres. WIELRIJDER GESLIPT. Donderdagavond zeven uur mocht de 15- jarige R. op de racefiets van een vriend een proefritje maken. In de Groote Houtstraat bij de Kerkstraat moest hij remmen, maar hij kon niet snel genoeg de handrem te pakken krijgen. Hij slipte over de tramrails en viel, mét het gevolg dat hij een hersenschudding kreeg. Door leden van den Ongevallendienst werd hij behandeld, waarna hij per zieken auto naar het Sint Elisabeths Gasthuis werd vervoerd, waar hij ter verpleging is opge nomen. PORTEFEUILLE MET ƒ180 VERLOREN. Door politie tien minuten later gevonden. ,n 19-jarige chauffeur uit Den Haag deel de Donderdagavond tien minuten over half elf aan de Haarlemsche politie mede, dat hij omstreeks kwart over negen vermoedelijk op de Korte Heerenvest een portefeuille had verloren, die vermoedelijk bij het bukken uit zijn jaszak was gegleden. In de portefeuille zaten een bedrag van f 180, een nummerbe- wijs en een belastingkaart voor de auto, toe- behoorende aan zijn patroon en een rijbewijs van hem zelf. Te 10.50 uur, dus tien minuten na de aangifte, werd de portefeuille door twee agenten van de motorbrigade op den Raamsingel gevonden. De inhoud was nog geheel compleet. De portefeuille werd aan den chauffeur terug gegeven. VEREENIGING „ONDERLING GENOEGEN". Bovengenoemde vereeniging geeft Zaterdag 23 October a.s. haar eerste uitvoering met bal in gebouw St. Bavo. Opgevoerd wordt „De heks van de Boschhut, ingestudeerd onder leiding van den directeur, den heer J. Post. De stemming- en dansmuziek wordt verzorgd door de Marinucci's. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.96. Berlijn 72.64Vfe. Parijs 6.123/o. Brussel 30.52V2. Zwitserland 41.67. New-York 1.80 7/8. 12.— uur. Londen 8.95 5/8 Berlijn 72.64,/2 Parijs 6.12 1/4 Brussel 30.50 Zwitserland 41.67 Kopenhagen 39.95 Stockholm 46.15 Oslo 44.95 New York 1.80 7/8 Praag 6.33 Als de zwarte vogels in actie komen Dorpen overstroomd met „refugiados". (Speciale correspondentie) WIJ zaten dezen Zondag in opgewekt gezelschap, onder de zware, met donkere vrucht behangen, Garofe- ras, te bekomen van de hitte van den dag, toen plotseling eenige vliegma chines met snorrend geruisch zee waarts vlogen. Misschien een minuut later een daverende slag en dan het scherpe geknetter van de machine geweren vlakbij Stom sprongen we overeind, het rustige dorpje naast ons schrok op uit zijn middagslaap, veel menschen vluchtten van de kust weg naar het gebergte. De Middellandsche Zee, even tevoren nog een blauwgroen tapijt gelijk, strak en glad, was in een oogenblik in een slagveld veran derd, waar donkere strepen met zwarte schoorsteenen gele vlammen schoten naar bo ven hen snorrende vliegtuigen, die onophou delijk met dreunende bommen antwoordden. Een oogenblik was 't angstig, omdat 't zoo vlak vóór de kust was, maar 't duurde gelukkig maar kort en even onverwacht als het ge vecht begonnen was, hield het ook weer op en konden onze dorpelingen constateeren, dat bij ons althans geen slachtoffers waren ge vallen. We hoorden later, dat het geval aldus in el kaar zat. Een handelsschip van de regeerings- partij was door oorlogsschepen van de ande ren tot- in de nabijheid van onze kust achter volgd en toen waren regeeringsvliegtuigen te hulp gekomen. Het resultaat van de actie bleef onbekend. In den loop van de week werden we nog eens uit onzen „zomer- en hitte- slaap" gewekt, 't Was 's avonds bij de lamp. Opeens ging het licht uit, een teeken dat er gevaar is. Iedereen snel de naar buiten. Een dof geruisch werd langzaam hoorbaar. Een enkele pro beerde zichzelf en de anderen te overtuigen, dat in de verte een zware vrachtwagen voorbij ging, of dat 't alleen het rollen van den donder was, want 't bliksemde onophoudelijk en zware wolken gleden langs den donke ren hemel. Maar niemand geloofde hem, daarvoor kent men hier het ge luid van de zware motoren te goed! En dan, wat was ook geschikter voor een luchtaanval dan een met wolken bedekte lucht? Terwijl wij, oud en jong, In de dorpsstraat verzameld, de kleintjes al bij voorbaat luid huilend, onze ooren spitsten en onze oogen in den hemel boorden, ontdekten we spoedig drie kleine lichtjes men zou ze voor sterren ge houden hebben, zoo klein en zoo hoog waren ze die zich langzaam voortbewogen. Er be stond geen twijfel meer. Arm Alicante dacht ieder, al was men in stilte blij. dat ze ten minste maar bij ons voorbij trokken. Weer vlogen spoedig uit de naburige stad de bonte zoeklichten naar boven en wij verwachtten het schrikwekkend schouwspel terug van ein de van het vorige jaar, toen Alicante uren lang blootstond aan een nachtelijken aanval. Maar ditmaal ging 't anders: een oorlogsschip lag in de haven en de „zwarte vogels", zooals men hier de vijandelijke vliegtuigen noemt, wilden zich blijkbaar niet blootstellen aan zijn vèrdragend geschut, dat onmiddellijk in zette; want met een grooten kring gingen ze om de stad heen en lieten haar ditmaal met- rust. ver den oorlog en den toestand om ons heen, zooals die door de 14 maanden oorlog geschapen is, wordt anders maar weinig meer gesproken. Zooals een gewoonte, een mode opkomt en vergaat, zoo is ook de „mode" oor logstoestand aan het voorbijgaan. Men heeft er zich onwillekeurig aan gewend en draagt de gevolgen zonder klagen als onvermijdelijk. Een van de gevolgen is het over steden en dorpen verdeeld zijn van duizenden en dui zenden „refugiados" (vluchtelingen) uit Ma drid hoofdzakelijk, maar ook uit verschillende andere plaatsen, die in den loop van den oor log werden ontruimd. Velen brengen een geest van Madrileensche élegance en welgesteldheid mede en door onze stille dorpsstraten klinken stemmen, die het boerendialect niet kennen. Dure parfums hangen in de lucht en menig japonnetje of schoentje wekt den nijd van de eenvoudige dorpsmeisjes; men ziet opval lende kapsels en schelle kleuren op lippen en wangen. En, och, velen in het dorp zijn zoo trotsch op de vriendschap van de een of an dere mevrouw uit Madrid (zou ze ginds ook mevrouw geweest zijn?) en bewaren hun laat ste eieren voor haar. De eieren zijn namelijk zoo schaarsch geworden, dat koopers al bij den boer voor de deur staan, voor de eieren gelegd zijn. Hoe langer hoe moeilijker wordt 't met le vensmiddelen. Zelfs viseh is er weinig, al hebben we de zee naast ons. Al worden de vis- schers, die vroeger slechts een schamel be staan hadden, thans nog zoo goed betaald, er zijn toch maar weinigen die zich buitengaats wagen. Een haast bijgevoovige angst voor de „zwarte" schepen zit de menschen in de le den; en een deel komt zonder visch terug en vertelt sidderend van den vijand, van torpe do's en bommen. Wat ze naar huis brengen wordt alles direct in reusachtige camions naar de verschillende fronten gezonden eerst de soldaten, dan wij, is het parool; en geduldig staan de vrouwen uren en uren in de „cola" om een half pondje te krijgen van wat er nog over is. Voor een gezond mensch, die zijn werkdag niet verliezen wil, is er geen andere mogelijkheid dan vegetariër te wor den. En zoolang dit aan vruchten zoq rijke land de menschen nog hiermee helpen kan. zal ook wel niet zoo licht iemand bepaald verhongeren, daarvoor zijn de stapels meloe nen, druiven, tomaten en wat niet al, die op de markten in de najaarszon liggen, te groot. Het verkoopen van al dit mooie fruit is al tijd opnieuw weer aardig om te zien. Wat me loenen aangaat, een heel belangrijk iets hier, er bestaan twee soorten, de „sandias" of wa termeloenen, die men ook in Italië ziet, met hun rood vruchtvleeseh en zwarte pitten: en de zoogenaamde „melones del ano" lichtgeel van binnen en suikerzoet. De laatste zijn ver reweg de lekkerste, maar in de eerste bestaat veel meer handel; door hun goedkoopte zijn ze een waar volksvoedsel. I Inmiddels hoort bij het koopen van deze heerlijkheden een beetje geluk. Van buiten is 't namelijk onmogelijk te zien, of de vrucht (Adv. Ingez. Med.) van binnen nog groen zal zijn of prachtig vuurrood, dus „a point", of al rot en het be tasten en bekloppen en elkaar om raad vra gen neemt geen einde. Velen hebben alvast een flink mes meegebracht en snijden onder de critische blikken van omstanders het voor werp van hun keus open. Hadden ze geluk dan gaan ze triomfantelijk en trotsch op hun goeden blik naar huis, maar valt 't anders uit, dan komt er reclame, al weet iedereen, dat het resultaat meestal geen ander dan een al gemeen gelach zal zijn. Er zijn ook vrouwen, die secuurder tewerk gaan. Zij verlangen van den koopman dat hij de vrucht open snijdt en de slimmerd weigert niet, maar verlangt den dubbelen prijs als de vrucht goed zal zijn, terwijl hij in het andere geval ze zelf zal behouden. Dat geeft dan weer aanleiding tot veel gehandel en grappenmake rij en de aanblik van al dit vroolijke in-Spaan- sche gedoe verdrijft voor een wijl donkere ge dachten. C. B. „Zeg, gaan we naar MARLèNE?" Vroeg zij aan haar gemaal. „Hoe kun je dat nou meenen! Is dat je ideaal?" Zóó plaagde hij zijn vrouwtje En lachte er maar bij. „Zoo," zei ze. „Nou, dan houd je Vast niet genoeg van mij!" Hij nam zijn portefeuille, En zei„Dit is 't begin!" Wat had dat te bedui'en? Er zaten.... kaarten in! Hij zei: „Dit heb 'k besproken! Toen juichte ze „Hoera! Vanavond naar de REMBRANDT En morgen CINEMA!" JEMO. (Adv. ingez. Medj De Frans Halscopieën. Een tentoonstelling georganiseerd. Van 23 tot èn met 31 October zal in de kunst zaal Reeker aan den Wagenweg een tentoon stelling worden gehouden van copieën, welke ter gelegenheid van de Frans Halstentoon stelling zijn vervaardigd. Verschillende schil ders hebben zich aangetrokken gevóeld van deze unieke gelegenheid gebruik te maken Frans Hals te „beleven en te ondergaan" door een of meer van zijn doeken te copieeren. Het feit, dat zoo veel van al het meester werk weer zoo spoedig naar verre landen zou vertrekken, werkte wel zoo stimuleerend op het maken van deze copieën. De 14 copieën. vervaardigd door Mejuffrouw H. Marcus en de heeren J. B. Camp, Roelof Gerbrands, L. Th. Lourijssen en H. J. Wesse- ling, waaronder ook de exemplaren, welke zijn uitgezocht door de Jury om door middelen van het Schenkings-Comité te worden aangeboden aan het Gemeentebestuur als een aandenken aan de Frans Halstentoonstelling, vormen een aardige kleine tentoonstelling op zich zelf. De exposeerende kunstenaars en de firma Reeker hebben de aardige gedachte gehad als blijk van waardeering van het hiitiatief van „Haarlems Bloei" een album neer te leggen voor hen, die door een bijdrage de kas van het Schenkings-Comité willen versterken. Gehoopt wordt, dat deze expositie niet alleen bij de bezoekers belangstelling zal kweeken, doch ook dat zij aanleiding zal zijn, dat meer dere dezer copieën in Haarlem blijven, dank zij het te loven initiatief. Van een paar doeken zijn twee copiën ver vaardigd, zoodat het interessantzal zijn ze naast elkaar te zien "op deze expositie. BENOEMING. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot geestelijk adviseur van de R.K. Recollec tieclub te Haarlem: L. van Teijlingen. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. (Versche Visch) Kleine tarbot 6075 ct per' K.G. Griet 40—60 ct. per K.G. Tong 1—1.38 per K.G. Middelschol 911.60 per 40 K.G. Klein schol 3.608.40 idem. Schar 1.802.60 idem. Schelvisch 713 idem. Wijting 1.802.20 idem. Makreel 44.50 idem. Kabeljauw 2.503 per stuk. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1887. 22 October: In de 2e j aarlij ksche vergadering van den Raad van Bestuur van het Koloniaal Museum werd de heer j. T. Cremer her benoemd tot president; tot leden der financieele commissie de heeren jhr. D. F. van Alphen en T. A. Erdmann. Door het toetreden van Prof. P. J. Veth, te Arnhem, bedraagt het getal

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2