DERDE KLASSE Cronjéstr. 129 HANDBAL HOCKEY DAMES-HOCKEY MAANDAG 25 OCTOBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 7 Bloeinendaal-Zand'voort (5—4) Dat in dezen wedstrijd totaal negen doel punten werden gescoord, was meer een ge volg van de vrijgevigheid der beide keepers, dan van het goede aanvalsspel. Vooral de Zandvoort-doelman maakte voor de rust een paar leelijke fouten. Zandvoort had tegen den wind in direct het beste van het spel, doch het was De Bock, die van een fout in de geelblauwe defensie profiteerde en aan Bloemendaal na een kwar tier de leiding gaf (10). Weer werd Zandvoort sterker, doch eerst na een half uur bracht J. de Muinck de partijen met een laag schot op gelijken voet (11). Bloemendaal hernam hierna de leiding door De Bock, met een doelpunt, dat vrij veel van het eerste weg had (21). Direct daarop echter was het Weber, die met een fraai schot van grooten afstand succes had (22). Vijf minuten voor de rust werkte De Bie den bal voor de derde maal langs den verrasten Zandvoort-doelman (3—2). Na de hervatting volgde een periode van langdurig Zandvoort-overwicht. Reeds in de eerste minuten scoorde Keur met een houdbaar schot van den vleugel (3—3). Zandvoort viel geducht aan, doch hield het spel in den aan val iets te kort. 2 Eerst een kwartier voor het einde slaagde •Bloemendaal er in zich los te werken. Toen had De Bock spoedig succes (4—3), waarop dezelfde speler met een houdbaar schot den invaller-doelman van Zandvoort passeerde Een minuut voor het einde gaf keeper De Haas den bezoekers bij een corner nog een goal cadeau, zoodat het einde kwam met een 5—4 overwinning voor Bloemendaal. Een gelijk spel hadden de Zandvoorters zeker wel verdiend. Rest ons nog te vermelden, dat de keeper van Zandvoort zich bij de rust moest laten vervangen; in de tweede helft raakte. Immer geblesseerd; hij moest zijn plaats aan een invaller afstaan. Sclioten-W. M. S. (3—4) Schoten heeft eerst den straffen wind te gen, maar zij is toch gevaarlijk met aanval len. Na 20 minuten weet Klooster handig te scoren (10). W. M. S. zit ook niet stil, maar stuit op de Schoten-achterhoede. Met rust heeft Schoten een 1—0 voor sprong. In de tweede helft heeft Schoten den wind mee; spoedig is het Jac. Kruijf, die via des keepers handen doelpunt (2—0). Velen dach ten reeds aan een flinke Schoten-zege. Maar hoe heel anders is het uitgekomen. De Scho- ten-defensie speelt nu wat te gemakkelijk en W. M. S. wordt sterker. Van Zaal weet het eerst tegen te scoren (2—1). De aanvallen van W. M. S. blijven ge vaarlijk; er volgt direct weer een deolpunt van De Jong (22). Schoten weet aan dezen druk niet te ontkomen; weer is het W. M. S.. die de doelpunten maakt. Bij een snellen aanval scoort de rechtsbuiten onhoudbaar (2—3). Schoten krijgt nog wel eenige kansen, maar er wordt te veel getreuzeld. De midvoor van W. M. S. doet het beter; hij weet Boeser van dichtbij te passeeren (24). De tijd ver strijkt; nu is Schoten weer wat meer aan vallend. Via den keeper weet Jac. Kruijf nog tegen te scoren (34). Als de scheidsrechter het einde aankondigt heeft Schoten onver wacht verloren. Hillegom-Ona (3—1) Nauwelijks is ,de wedstrijd een paar minuten aan den gang of Schrama geeft goed over naar links; Verschoor doet het leder precies onder de lat verdwijnen. De bezoekers beantwoorden dit doelpunt onmiddellijk met een tegenaanval, die succes heeft (11). Met een forsch open spel tracht Ona in de meerderheid te komen, maar de schoten gaan over en naast. Na de rust hebben de Hillegommers den wind mede; het Goudsche doel wordt hevig bestookt. Na 10 minuten heeft Schrama met behulp van Verschoor succes. Na een half uur komt W. v. d. Loo in een hevige botsing met een der Goudsche spelers. De Hillegommer wordt het veld afgedragen. Als kort daarop de Goudsche doelverdediger zijn doel verlaat, speelt Winkelaar den bal naar Verschoor, die maar voor het intrappen heeft. Het laatste gedeelte trachten de Gou denaren nog op te halen, maar het lukt niet. Zeemeeuwen-Meteoor (0—4) Zeemeeuwen speelde met een gewijzigde op stelling, die evenwel riiet goed voldeed. Voor de rust gaat het spel vrijwel gelijk op. Reeds in de eerste minuut moet de keeper van Meteoor handelend optreden. Hij doet dit op uitstekende wijze. Doordat het binnentrio van Zeemeeuwen het spel te kort houdt, kan de verdediging van Meteoor telkens op tijd ingrijpen. Aan den anderen kant weet Meoor het ook niet verder te brengen dan tot een schot tegen den paal. In de tweede helft is Zeemeeuwen aanvan kelijk sterk in de meerderheid, doch juist in deze periode weer. aan den anderen kant het eerste doelpunt gemaakt, doordat een corner mooi wordt ingekopt. (01). Even latei- wordt het tweede doelpunt gescoord (02). Het spel wordt er niet mooier op. Meteoor weet nog tweemaal te scoren, waarvan een maal uit een strafschop (0—4) Alireiids-Khihenii (2—2) Het gaat de laatste weken niet naar wensch bij Kinheim. Niet alleen dat de voorhoede niet het .gewenschte aantal doelpunten scoort, hoewel hiertoe in vele gevallen wel de kansen zijn, ook de half linie is er niet zoo in als in de eerste wedstrijden. Ook dezen mid dag was dit weer het geval; het was dan ook een geluk dat keeper Druijven er enkele bijna zekere doelpunten uithield. In het begin een gelijkopgaande strijd, waarbij een onverwacht schot van v. d. Wai juist naast ging. Druijven moest nogal eens handelend optreden; vooral de midvoor loste eenige harde schoten, welke echter alle goed gekeerd werden. Na 15 minuten kwam er een verre pass naar Ellen, die den bal goed voorzet; v. d. Wal scoort (01). Door een regenbui wordt het veld, dat toch al zwaar te bespelen is, zeer glad. De spelers liggen en glijden meer, dan ze loopen. Even voor de rust wordt een corner dooi den spil van Ahrends fraai ingekopt, zoodat met 1—1 wordt gerust. Na half time zet Kinheim er een flink tempo in, zoodat Ahrends flink moet verde digen. Diverse kansen ontstaan, doch geen enkele wordt benut. Het is begonnen te stort regenen. Een corner, goed door Ellen voor het doel geplaatst, wordt weggeschopt, doch door Groeneveld ineens opgevangen en ingeko- geld (1—2). Kort hierna wordt gestopt voor een regen bui welke bijna 20 minuten duurt. Kinheim is steeds sterker, doch de uitval len van Ahrends zijn zeer gevaarlijk. Tien minuten voor het einde krijgt Ahrends even buiten het strafschopgebied een vrijen trap dien de spil in den hoek plaatst (22). In dezen stand komt, ondanks een stevig Kinheim-overwicht, geen verandering meer. S. D. Z.-Beverwijk (1-5) Heel spoedig had Koning succes met een schot op doel. Een der backs van S.D.Z. trachtte den bal weg te koppen, doch over zijn hoofd verdween de bal langs den ver rasten keeper. Binnen een kwartier heeft A. Markx den stand op 02 gebracht. Toen volgde er een periode van legio ge miste kansen. Herhaaldelijk waren Maenhout c.s. voor het S.D.Z.-doel, doch geen der voor hoedespelers slaagde er in, de goede richting te vinden. Een enkelen keer ging ook de thuis club er van door, doch behoudens een hard schot dat door Hoogewerf goed gestopt werd, leverden de uitvallen niet veel op. Tot even voor rust det rechtsbuiten van S.D.Z. in het bezit van den bal kwam. Een lage voorzet volgde en de middenvoor gaf Hoogerwerf geen schijn van kans. (12). Na de rust volgde direct een geanimeerd spel. De thuisclub speelde enthousiast; het gelukt haar zelfs een druk uit te oefenen op het Beverwijk-doel. Doch zooals het zoo dik wijls gebeurt, kwam het succes aan den an deren kant. Een uitval van Beverwijk werd onvoldoende afgeslagen. Dicht bij den cor- nervlag gooit Maenhout in. A. Markx plaat ste den bal voor het doel, waar Th. Kuijer gereed stond om rustig het leder langs den keeper te plaatsen. (13), In tegenstelling met de vorige week werd de voorhoede van de tegenpartij elke scoring- kans direct belet. C. Vessies, die de plaats innam van W. Bruins, speelde een goede backpartij, terwijl P. Markx als linkshalf een groot struikelblok bleek te zijn. Een kwartier voor het einde verhoogde A. de Ruiter de score tot 14, waarna even voor tijd Koning het vijfde doelpunt scoorde. DE VIERDE KLASSERS. D.I.O. heeft in haar uitwedstrijd tegen Gold Star een 50 nederlaag geleden; maar de Haarlemmers moesten met twee invallers ver schijnen. Het duurde echter geruimen tijd, eer Gold Star kon scoren, wegens een fout van één der Haarlemsche invallers. Rust kwam met 20. In de tweede helft scoorde de thuis club nog drie maal. Het harde zwoegen van D.I.O. werd helaas niet met een doelpunt beloond. Ripperda zag kans, A.E.D. met een flinke 51 nederlaag naar huis terug te sturen. TE.B. en Sloterdijk deelden met 11 de punten. Halfweg moest op eigen veld een groote nederlaag tegen E.H.S. lijden. Het werd 16. Tenslotte kon WB nog maar juist met 54 den uitwedstrijd tegen Spaarnevogels winnen. S3, ER GEEN CLUB IN HOLLAND DIE „HAARLEM" KAN VERSLAAN (06 SHIRT) BS EN OE KOU5EN O'lE iIJN VAN WOL VA Ni Telefoon 11385 Keus uit 1001 tinten (He er en). Aalsmeer-Rapidilas (4—6) Reeds onmiddellijk na het begin nemen de gasten door M. Pal de leiding (01) waarna kort hierop H. Buter den voorspong' dei- zwart-witten vergrootte (02). Om beurten verkeerden de doelen in gevaar, spoedig had G. Andree voor de gasten succes (03). On middellijk hierna scoort Aalsmeer tegen (13). Thans zijn de Haarlemmers steeds in de meerderheid; P. Brusse en M. Pal scoren voor rust nog eenmaal (15). De aanvallen der thuisclub na rust worden zeer gevaarlijk en wanneer kort na elkaar Aalsmeer tweemaal scoort, -komt Rapiditas weer opzetten; het gelukt P. Brussé, den stand op 36 te brengen. Het einde wordt nu zeer spannend; de Haarlemsche keeper Baars stopt een penalty. Aalsmeer maakt er inde laatste minuut 46 van. Coiicordia-Simson 1—7 Concordia was onvolledig; zoodoende was Simson al direct in de meerderheid! Voor rust wist Simson een 40 voorsprong te be halen. Na rust waren de partijen vrijwel aan elkaar gewaagd; de Concordia-voorhoede was er evenwel totaal uit. Tenslotte had Concor dia toch succes. De Simson-voorhoede ver hoogde de score tot 17. Concordia (Z.)-Turno (1—7) Het Zaansche Concordia ging eveneens met 71 ten onder tegen het sterke Turno, dat thans met Niloc aan den kop gaat met alle wedstrijden gewonnen. (Dames) Rapiditas-Zeeburg (3—5) Rapiditas speelde met een elftal, waarin de dames M. Poorter, Joosten en v. Dijkhorst ontbraken, zoodat het resultaat tegen de kampioensclub van Nederland nog uitstekend te noemen is. Voor de gastdames maakt mej. L. Bakker het eerste doelpunt (10). Langen tijd Wisten de dames T. en M. Bakker de tal rijke Zeeburg-aanvallen te keeren, maar ten slotte bleef succes van de zijde der kampioe nen niet uit. Het werd met rust 14. Na de thee speelden de Haarlemsche dames een zeer goede partij. Goed gesteund door de verdediging wist de voorhoede door toedoen van mej. L. Bakker den achterstand tot 34 in te loopen, waartegenover de gasten nog een doelpunt scoorden (35). CarnaTurno Tweede klasse. Dames: Rapiditas '31 IILijnden I Tweede klasse. Heeren: Concordia IIOlympa n 3—1 NED. HOCKEY-BOND De Uitslagen. HilversumHHIJ C 1—0 AmsterdamTOGO 0—0 HDMGooi 1—3 BMHC—HOC 1—1 Promotieklasse. Delftsche StudentenVictoria 1—1 3HIJC HStrawberries 2—1 AlkmaarSOS 4—4 LeidenHDM II 3—3 LarenHilversum n 4—0 SCHCAmsterdam II 7—1 Be Fail—BMHC IT 2—1 Gooi H—BHV 1- -2 Tweede klasse: Rijswijk—Delftsche Studenten II 1—2 HDM IV—TOGO II 1—4 Rotterdam—HHIJC III 3—4 HCM—HOC II 3—2 AllianceKieviten 4—1 BMHC IVZandvoort 0—3 HBS—BMHC Hl 3—0 HDM IIILeiden II 2—2 Derde klasse. Clubhuis te WerveLeiden in 4—2 BMHC V—HOC TV 1—3 THC '25Strawberries III 6—2 Alkmaar IIHurley 1—4 BMHC VI—HBS II 1—3 Amsterdam VSCHC V 13—1 Vierde klasse: HBS mBMHC VII 6—2 Zandvoort mAlkmaar III 0—1 Strawberries IIIAlliance II 1—4 Rood Wit—HDM 2—1 Competitientanden. Eerste klasse. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Hilversum 4 3 0 1 6 83 Amsterdam 4 2 1 1 5 6 Togo 4 2 1 1 5 7—5 H. H. IJ. C. 4 2 1 1 5 7— B. M. H. C. 3 1 2 0 4 6—5 Gooi 3 1 0 2 2 3—3 H. O. C. 4 0 2 2 2 3—12 H. D. M. 4 0 13 1 6—10 Promotieklasse A. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Victoria 4 2 2 0 6 12— 3 H. D. M. 2 4 2 2 0 6 17— 6 S. O. S. 4 2 2 0 6 14—12 Strawberries 3 1 1 1 3 5—4 Leiden 4 0 3 1 3 9—10 Alkmaar 3 0 2 1 2 7—9 Delft. Stud. 4 0 2 2 2 3—12 H. H. IJ. C. 2 4 1 0 3 2 6—17 Promotie-klasse B. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Laren 4 3 1 0 7 10— 3 S. C. H. C. 4 3 0 1 6 12— 4 Be Fair 4 2 2 0 6 9—6 Hilversum 2 4 2 1 1 5 14—11 Amsterdam 2 4 0 3 1 3 410 B. M. V. 4 1 0 3 2 3—7 Gooi 2 3 0 1 2 1 4—11 B. M. H. C. 2 3 0 0 3 0 3—7 B. M. H. C.-H. O. C. (1-1) Na den zeer goeden wedstrijd van de vorige week tegen Togo werd thans van B. M. H. C. een overwinning op H. O .C. verwacht. Daar in heeft zij echter teleurgesteld; het was vooral de voorhoede, welke deze teleurstel ling bracht. Anderzijds verraste H. O. C. met zeer goed spel. Vooral het aangeven en op stellen was bij de gasten beter verzorgd. Daardoor ook werden vele aanvallen van B. M. H. C. afgeslagen. Toch was B. M. H, C. in de eerste helft meer aanvallend; er kwamen ook eenige ge vaarlijke momenten voor het Haagsche doel, welke de gasten met wat geluk goed door stonden. De Haagsche aanvallen waren wat minder in getal, echter even gevaarlijk als de Haarlemsche. De Haarlemsche verdediging was echter, als steeds, paraat, zoodat H. O. C. in de eerste helft vrijwel geen kans tot scoren kreeg. Rust kwam met 00. In de tweede helft ging H. O. C. wat meer agressief optreden; het ging er meer en meer donker voor B. M. H. C. uitzien. De Haar lemsche aanvallen bleven gevaarlijk, maar werden niet in voldoende tempo afgewerkt. Daarbij was het spel van L. de Roos dezen middag wel zeer slecht. Bij een der Haagsche aanvallen ontstaat op zeer goede wijze het eerste doelpunt (0—1). B. M. H. C. zet nu a*£s op den aanval, maar steeds weer is haar opstellen zoodanig, dat vrij spel onmogelijk wordt. Bij een corner ontstaat een scrimmage voor het Haagsche doel, waarbij de keeper boven op den bal komt te liggen, die dus onbespeelbaar wordt. Een strafbully is het gevolg en A. de Roos be nut deze (11). De laatste minuten verstrijken met een Haarlemsch overwicht. De stand blijft echter 1—1, welke de verhouding over het algemeen goed weergeeft. Be Fair-B. M. H. C. 2 (2-1) (Onder protest van B. M. H. C. 2). Op een uitstekend terrein heeft B. M. H. C. 2 tegen het sterke Be Fair een goeden wedstrijd gespeeld. De lichte Haarlemsche aanval had echter, zwaar werk tegen de ster ke verdediging van Be Fair. Aan de andere zijde wist echter ook de aanval van Be Faix geen succes te bereiken tegen de goede ver dediging van B. M. H. C., zoodat de rust met blanken stand kwam. In de tweede helft wist Mulder aan B. M. H. C. 2 de leiding te geven. Een strafcorner op het Haarlemsche doel bracht aan Be Fair een doelpunt. Tegen dit doelpunt heeft B. M. H. C. 2 protest aangeteekend, daar de bal niet goed gestopt zou zijn. Bij een aanval nam Be Fair de leiding, zoo dat de eindstand voorloopig 21 voor Be Fair is. De Uitslagen. Westelijke Eerste klasse- Rood Wit.HDM 2—1 Gooi—BDHC 1—3 AmsterdamHHCIJ 6—2 HilversumHOC 1—0 Overgangsklasse Leiden—TOGO 2—3 Gooi IIKieviten 3—2 BHVAmsterdam II 1—2 Tweede klasse: StrawberriesHHIJC H 5—1 HDM IIMaasstad 3—3 Rood Wit II—BDHC HI 5—0 AmersfoortBe Fair 3—1 Oh KayHilversum n 4—4 SCHC—Goo 1 in 1—3 Derde klasse. HOC II—HDM in 2—0 BDHC IV—HBS n 1—0 HBS I—Zandvoort 1—3 Rood Wit inLeiden n 5—3 Amsterdam mHilversum in 6-0 Vierde klasse: BDHC VI—Rood Wit. IV Strawberries ECRood Wit V AlkmaarZandvoort II WVKraaien AMVJ—Hurley II 3—1 3—1 5—2 2—6 2—1 ROOD WIT H. D. M. (2-1) Rood Wit was volledig en begon met den straffen wind in den rug. Een der eerste aan vallen van H. D. M. leverde reeds succes op, als een voorzet van rechts door een der aeh- terspeelsters van Rood Wit van richting ver anderd wordt en in het doel verdwijnt (0—1). Rood Wit dringt H. D. M. dan terug. We derom speelt de half-linie der thuisclub zeer goed; er ging een groote stuwkracht van uit Geregeld zit de voorhoede van Rood Wit voor het Haagsche doel, dat op uitstekende wijze door mejuffrouw Molhuyzen verdedigd wordt. Een snelle aanval en goed doorzetten van me juffrouw A. van Beeck Vollenhoven bezorgt aan Rood Wit den verdienden gelijkmaker (1—1). Bij H. D. M. viel het goede spel van de dames Offerhaus, Sillevis in de verdediging en Ingenhousz v. Schaick in de voorhoede op. Rood Wit was ook in de tweede helft over het geheel genomen sterker De aanvallen van H. D. M. bleven door hun snelheid gevaarlijk. Mevr. Voorwalt deed niet voor mej. Molhuy zen onder en daar ook mej. M. v. Beeck Vol lenhoven wederom epn uitstekende partij heckey liet zien, kon H. D. M. het net niet meer vinden. Mej. A. v. Beeck Vollenhoven gaf uit een strafcorner aan Rood Wit met een fraaie push de leiding, die Rood Wit tot het einde behield. De wedstrijd stond op een minder hoog peil dan tegen 't Gooi, doch Rood Wit won ver diend. 'T GOOI-B. D. H. C. (1-3) In een prettigen wedstrijd heeft B.D.H.C. verdiend gewonnen. Er werd over het alge meen zeer goed gespeeld, al werd de rechter vleugel wel wat verwaarloosd. Zóó spelend hoort B.D.H.C. zeker niet op de onderste helft van de ranglijst thuis. In de eerste helft met den sterken wind meespelend, nam B.D.H.C. al spoedig door Miss Webster de leiding doordat de keepster over een zacht rollertje heenstapte. Eenige aanvallen van 't Gooi hadden geen succes. Meermalen werd 't Gooi door goed op stellen van de backs off-side gezet; mevr. De RuiterHofland wordt goed bewaakt door mej. De Roos. Door inloopen op de keepster bracht mej. Van der Hijden den stand op 0—2. Na de hervatting kwam 't Gooi op fortuinlij ke wijze aan een doelpunt, doordat een dei- backs van B.D.H.C. met den verkeerden kant van den stick den bal onverwacht in eigen doel sloeg (12). Er volgden nog enkele gevaarlijke aanval len van 't Gooi, goed gesteund door de mid- half mej. Klip, welke echter geen succes had den. sche keepster te schieten (13). MejW. Mulder maakte aan de onzekerheid een einde, door den bal keurig langs de Gooi- B. D. H. C. had het volgende elftal: N. Roos jen, D, Roos, F. Kerkhoven, A. de Vletter, T. de Roos, A. Dorsman, T. Mulder, W. Mulder, J. van der Hijden, M. Webster, I. de Groot. NED. KORFBALBOND De Uitslagen. Westelijke Eerste klasse: WesterkwartierBla.uw Wit 2— Deetos—DKC 74 Fluks—HKV 1—4 HSV—Het Zuiden 2—1 Tweede klasse: Sparta Bilthoven 15 ExcelsiorKVD 14 Sport Vereent—ZKV 35 Westerkwartier nAmsterdam Zuid 3—2 OosterkwartierOosterpark 7- VolhardingDED 34 Blauw Wit IIZuiderkwartier 32 BEPNieuwendammerham 28 Derde klasse. Zwaluwen-Amersfoort 22 De ToversBaerne 32 Sa mos IIExcelsior H 22 DTV III—DVD H 1—8 ZKV IIDDV H 6—5 Amsterdam Zuid EE-t- DTV II 24 Haarlem-Blauw Wit IV 21 Sport Vereent-Z, K. V. (3—5) Het is S. V. niet gelukt, zich de Zaankan- ters van het lijf te houden Binnen tien mi- nuuten hadden de gasten' reesd driemaal ge scoord, de eerste twee door dames-handen. Hoewel S. V. goed volhield, kon zij haar gewone spel niet ontplooien. Toch gelukte het even later den achterstand gedeeltelijk in te loopen door goede goals van C. de Goederen en S. Ritburg (23). In de periode na de rust had S. V. niet veel geluk met diverse goed gerichte schoten. Na een half uur zond Z. R. V. een ver schot in dat doel trof. De wisseling bracht S. V. in den aanval, doch de gasten scoorden no. 5. S. V. had in het begin van den wedstrijd een straf worp niet benut, C. de Goederen benutte den tweeden onberispelijk (35). Haarlem-Blauw Wit 4 (2—1) Onder voor korfbal minder ongunstige weersomstandigheden heeft Haarlem een kleine overwinning- op Blauw-Wit kunnen behalen. Als scheidsrechter Blauw beginnen laat, blijkt Haarlem iets sterker te zijn. De eerste aanvallen leveren echter geen doel punten op. Eerst na 20 minuten weet D. Fi- lippo met een doorloopbal achter den paal te scoren. (1—0). Het Haarlem-middenvak weet verschillen de malen te onderscheppen en steunt den aanval goed. De wind heeft veel vat op den bal; het verdiende tweede punt blijft uit. Na de rust weet een Blauw-Wit-heer na tien minuten van een misverstand in de ver- lediging te profiteeren en de partijen op ge kken voet t,e brengen. De volsende aanval der Haarlemmers krijgt '.eer vele kansen. Eindelijk weet H. Fabel vol komen verdiend onder den paal 21 te ma ken. De bezoekers geven zich nog geenszins ge wonnen; ze weten kort voor het einde bijna nog gelijk te maken. Het schot ketst echter van de mand terug. Met een onveranderden stand kwam het einde. Oosterkwartier-Oosterpark 7—1) De eerste minuten ontkomt de korf van Oosterpark ettelijke malen aan een door boring; dan verplaatst zich het spel en komt Oosterpark in den aanval. Ofschoon Oosterkwartier een groote meer derheid toont eü haar aanval steeds aan het werk zet, duurt het toch vrij lang, voordat zij dit in doelpunten uitdrukt. Na 25 minuten heeft N. Struikenkamp eindelijk succes. u—0). J H. Hommers lost dan een fraai afstands schot, dat doel treft. Deze goal wordt echter niet toegekend wegens vasthouden aan den paal. Onmiddellijk hierop breekt N. Strui kenkamp door en weet van dichtbij te doelen. (2—0). Na rust hetzelfde speelbeeld. Oosterpark zet eenige mooie aanvallen op, maar heeft hiermede geen succes. A. Drog- trop brengt na 20 minuten den stand op 3^-0 waarna mej. Waage onmiddellijk een vrije kans benut. (4—0). Oosterkwartier's derde aanval vergroot kort hierna haar voorsprong door W. v. d. Linden (50). Mej. Rijkenburg van Oosterpark scoort dan een verdiend tegenpunt (51). In de beginopstelling is liet II. Hommers die den stand op 61 brengt. Waarna N, Struikenkamp kort voor het einde zijn derde doelpunt scoort. (71). HAARL. KORFBALBOND Oosterkwartier 3-Palvu (4—1) Hoewel Oosterkwartier gevaarlijk is in den aanval, duurt het toch nog 30 minuten al vorens Fr. Hommers weet te doelen. (10). Dezelfde speler scoort 1 minuut later zijn tweede doelpunt, na een heel mooie door braak. (20). Na vakverwisseling krijgt mej. A. Homburg dor een fout van de Oosterkwartier-verde diging een mooie vrije kans, die zij goed be nut. (2—1). Even wordt het spel door regen onderbro ken; als weer begonnen wordt, is Palvu com pleet. Ofschoon beide partijen mooie doelkansen krijgen, komt rust met ongewijzigden stand. (2—1). Na rust is Oosterkwartier weer gevaarlij kei- in den aanval. Na een kwartier brengt C. Koster den stand op 3-1. Palvu tracht door afstandsschoten haar achterstand in te loopen, maar heeft geen succes. Kort voor het einde heeft G. Starink een mooie vrije kans, die hij weet te benutten. (4—1). Nieuw Flora 2-Watervliet (2—0) Met den wind in den rug is N. Flora aan vankelijk veel sterker. Spoedig lukt het Scheffer, dit in een doelpunt uit te drukken. (1—0). Als Bonekamp een gevaarlijk schot lost, raakt een N. Flora-dame ongelukkiger wijze den paal. waardoor een goede kans op den gelijkmaker verloren gaat. Dan onderschept Scheffer een bal, dien hij snel plaatst naar Reedijk, die van onder den paal no. 2 in de mand deponeert. Hiermee komt het einde, T. H. B. Secretaris: P. Uljee, Amsterdamstraat 76. Wedstrijd-secretaris: C. Roose, Zomerkade no. 137. Gespeeld Zondag 24 October: Aurora 4—T.H.B. 3 3—2 Te spelen Zondag 31 October: TJLB. 1—Swift 2 uur T.H.B. 2—N. Flora 2 10 uur. Zaterdag 30 October: Patrimonium 1—T.H.B. 3 om 3 uur te Hil- legom, vertrek 2 uur van Houtplein. Oosterkwartier. Secretariaat: Nagtzaamplein 9. Uitslagen 23 October: Sport Vereent aOosterkwartier a 05 Uitslagen 24 October: Oosterkwartier 1Oosterpark 71 Rohda 3Oosterkwartier 2 (afgelast) Oosterkwartier 3Palvu 1 41 Meerlebos 1Oosterkwartier 4 14 D.S.V. 2-^Oosterkwartier 5 11 Te spelen 30 October: Adsp. OosterkwartierPatrimonium 1 3 u. 31 October: Westerkwartier 2Oosterkwartier 1 2 uur. Blauw Wit 4—Oosterkwartier 2 12 uur. Oosterkwartier 4Aurora 2 2 uur Oosterkwartier 6Aurora 4 10 uur Always Ready. Seer. R. Anslostraat 50. Wedstrijd-secr.: Barendsestraat 29. Gesp. 25 October: Aurora 1A. R. 1 01; A. R. 2O.S.V. 1 0—8. Te spelen: 31 Oct.: Aurora 3—Alw. R. 2 om 10 uur; A. R. 1—Haarlem 2 om 2.15 uur. DAMMEN. DAMVEREENIGING „D.O.S.". In het clublokaal van bovengenoemde ver- eeniging werden de volgende wedstrijden voortgezet Clubkampioenschappen 19371938. lste klasse: C. Vrolijk wint van J. Spijker. H. J. van Berk wint van W. Dijkhof. 2e klasse: J. Boerkoel wint van H. Kol. Medaillewedstrijd. G. A. Ottolini wint van H. Cassé. W. F. Miedema wint van E. F. W. Borger. Dinsdagavond beginnen de ter gelegenheid van het vijf-jarig bestaan dezer vereepiging georganiseerde jubileumwedstrijden. „D.O.S." I ontvangt dan „VJ.O.S." I uit Heemstede. VOORWEDSTRIJDEN MEESTERTITEL. Laros en Maij in den eindstrijd. De eindstand van de voorwedstrijden om den meestertitel van den Ned. Dambond 'district Noord-Holland) luidt: gesp. gew. rem. verl. pt. H. Laros. IJmuiden 8 5 2 1 12 B. Maij, Zaandam, 8 3 4 1 10 P. G. van Engelen Haarlem 8 2 4 2 8 A. de Jong, Haarlem 8 2 4 2 8 J. J. H. Mertens IJm. 8 2 4 2 8 P. H. Meure, Haarlem, 8 2 4 2 8 P. Beunder, Zaandam 8 14 3 6 D. K. Jupijn, Zaandam 8 14 3 6 K. Postma IJmuiden 8 14 3 6 H. Laros (Damclub IJmuiden) en B. Maij (Damclub Zaandam) zullen dus het district Noord-Holland in den landelijken eindstrijd om den meestertitel vertegenwoordigen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11