sMBSBi JAPANNERS BIJ SJANGHAI IN HET OFFENSiEF. Thijs Ijs in het bosch van-hou-je-maar-stil PUROL _r—i MAANDAG 25 OCTOBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Chineesche troepen geïsoleerd. Sedert Zaterdagmorgen j.l. doen de Japan- sche troepen tezamen met de marinetroepen een lellen aanval op de Chineesche stellingen van het oostelijk front bij Sjanghai, o.m. Kiangwangtsjen en Tatsjangtsjen. Zij zijn er in geslaagd, aldus het Japansche telegraaf- agentschap de centrale posities der Chineezen te doorbreken en ruim 100.000 man Chinee sche troepen in de streek Kiangwangtsjen en Tatsjangtsjen op te sluiten. Tatsjangtsjen, dat ligt op ongeveer ,10 K.M. ten noordwesten van het noorderstation van Sjanghai vormt een centrale sleutelpositiee der Chineesche defen sielinie over ongeveer 40 K.M. en vormt de verbinding van het noorderstation van Sjanghai. Kiangwangtsjen en Miauhangtsjen in het oosten met Lioehotsjen in het noorden. De Japansche troepen hebben reeds een ge- projecteerden sector van Tatsjangtsjen om singelt. De verovering van Tatsjangtsjen zou beteekenen 't in tweeOn snijlen van de Chinee sche politie en het opsluiten van ruim 100.000 man chineesche troepen. Een Japansche deta chement is de Tsoemakreek overgestoken en rukt op ver ten zuiden van Tatsjangtsjen, terwijl een tweede Japansche detachement de Wentsaupingkreek overgestoken is en in zuidwestelijke richting oprukt naar de spoor lijn Sjanghai—Nanking. De Chineezen zijn in volledigen aftocht en trekken nog terug naar Nansiang en Loengsoea. Klaarblijkelijk zijn de Chineezen van plan hun verbindingen met Nantau, het Chineesche hoofdkwartier van Sjanghai te beveiligen door sterke stellingen in te nemen te Hoengiau en ten zuiden van de Soetsjaukreek. Lienjoen en Hankau gebombardeerd Het Chineesche agentschap Central News meldt, dat Japansche vliegtuigen een aanval hebben gedaan op Lienjoen. in het Noorden van Kiangsoe, de haven, die het eindpunt vormt van den Oenghai spoorweg. De bommen richtten aanzienlijke schade aan, kaden en entrepots werden vernield. Zondagochtend hebben Japansche vliegtui gen een aanval gedaan op Hankau. Drie Chi neesche vliegtuigen werden omlaag geschoten, op het vliegveld werden de hangars vernield. De Japansche toestellen keerden vervolgens naar hun basis terug. Een andere groep Japansche vliegtuigen heeft Nantsjang in de provincie Kangsi be-- stookt, het militair depot werd vernield, even als een brug over de Tsjangkiang-rivier. Britsch soldaat door Japansche projectielen gewond. In een officieel communiqué betuigen de Ja pansche vlootautoriteiten hun groote spijt, dat een Britsch soldaat is gewond door het vuur uit Japansche vliegtuigen, die Zondagmiddag per vergissing het vuur openden op de Brit- sche bewakingspost bij Keswickroad, in de meening een Chineesche stelling te bestoken. De Britsche. admiraal Little had bij den Ja- panschen admiraal Hasegawa een protest in gediend. Een soortgelijk protest was door den Britschen consul-generaal ingediend bij den Japanschen consul-generaal. De Japansche woordvoerder verklaarde, dat de zaak verwe zen zal worden naai Tokio Ongerustheid over missionarissen. Men heeft te Sjanghai sedert 9 Oc tober niets meer gehoord van acht katholieke missionarissen, die op dien dag door bandieten in de omgeving van Tsjeng Ting Foe in de provincie Hopei zijn ontvoerd, een dag nadat de stad door Japansche troepen was be zet. Het zijn de Nederlander mgr. Schra- ven, apostolisch vicaris van Tsjeng Ting Foe. zes Lazaristen, twee Neder landers. twee Franschen, een Tsjech, en een Pool, en een Fransch trappist. Australië, Jean Ballen vliegt in recordtijd. AustraliëEngeland in vijf dagen, 18 uur en 15 minuten. Jean Batten. De Nieuw Zeelandsche aviatrice Jean Batten is gistermiddag om 15.46 uur op' t Londensche vliegveld Lympne geland. Zij heeft daarmede het record Port DarwinLympne volbracht in vijf dagen, IS uur en 15 minuten, waarmede zij het record, dat op naam stond van Jim Broadbent, met 14 uur 9 minuten verbeterd heeft. Van Lympne vertrok Jean Batten, •waar de duizenden aanwezigen haar een enthousiaste ontvangst bereidden. VITTORIO MUSSOLINI TERUG IN ITALIë Vittorio Mussolini, de oudste zoon van den duce, die een bezoek aan de Vereenigde Sta ten heeft gebracht, is Zaterdag aan boord van de „Rex" te Napels teruggekeerd. DE HERTOG VAN WINDSOR TE PARIJS. De hertog van Windsor en zijn echtgenoote zijn gistermiddag op het Gare de 1'Est aan gekomen. „GEEN SPRAKE VAN EEN HUWELIJK MEI STOKOWSKI" ZEGT GRETA GARBO. Een verslaggever van de „Los Angelos Exa miner" is er in geslaagd een onderhoud te hebben met, Greta Garbo over de geruchten, die de ronde deden omtrent huwelijksplannen tusschen haar en den dirigent Leopold Sto- kowski. Zij verklaarde hem: ..Ik wil niet ontken.tei dat de heer Stokowski en ik zeer goede vrien den zijn. Maar wat een huwelijk met hem be treft neen, daar is geen sprake van". Regeeringspartij boekt succes. De voorloopige uitslagen van de in geheel Australië gehouden verkiezingen voor het bondsparlement te Canberra wijzen op een overwinning voor de regeering van minister president Lyons. In den stand der partijen schijnt weinig verandering gekomen te zijn. Uit de laatste resultaten blijkt, dat de ver houding in het Huis van Afgevaardigden de volgende zal zijn: Vereenigde Australische Partij 27, Agrari sche Partij 16 en Arbeiderspartij 31. Het ka- binet-Lyons is thans zeker van een coalitie meerderheid. Italië Mussolini bereid garanties te geven ten opzichte van Egypte. Het dagblad ,,A1 Misri" publiceert een inter view met Mussolini over de betrekkingen tus schen Italië en Egypte. Mussolini zou o.m. hebben verklaard dat Italië jegens Egypte slechts vriendschappelijke en vreedzame ge voelens heeft. Italië zou daarvoor waarbor gen geven, wanneer daarbij wederkeerigheid gegarandeerd zou worden. De politiek van Ita lië in de Middellandsche Zee is gericht op vrede en samenwerking met alle staten. Ita lië zal echter niet dulden, dat het communis me zich in dit gebied uitbreidt. Overigens verklaarde Mussolini nog, dat- de Mohammedaansche missies in Abessynie de zelfde faciliteiten kunnen genieten als de an dere religies. De Egyptische belangen bij het Tana-meer zullen door Italië geëerbiedigd worden. Daotziïg Ernstige antisemitische excessen. Zaterdag hebben zich te Dantzig ernstige anti-semitische onlusten voorgedaan. Groepen S.S.-lieden en leden van de Hitlerjeugd trok ken, aldus verneemt Havas uit Warschau, door de stad en vernielden stelselmatig de étalages en vensterruiten van Joodsche winkels. Ver scheidene dezer winkels werden geplunderd De Joodsche winkeliers sloten onmiddellijk hun zaken en lieten de rolluiken zakken. Tal rijke Joodsche voorbijgangers werden uitge scholden en geslagen. De Dantzigsche politie schijnt tegenover deze uitspattingen een pas sieve houding te hebben aangenomen. Des morgens werd voor het eerst markt ge houden zonder de aanwezigheid van Joodsche kooplieden. Hun standplaatsen waren versierd met hakenkruisvlaggen. Men meldt voorts, dat in de komende dagen boycot van alle Joodsche advocaten en genees- heeren zal worden georganiseerd. Het nationaal-socialistische orgaan „Vor- posten" verklaart, dat de partij deze actie ernstig veroordeelt. Een delegatie van Poolsche Joden heeft zich in verband met de anti-semitische on lusten, waarbij dertig personen gewond zijn. gewend tot den Poolschen commissaris generaal te Dantzig. Deze beloofde stappen te zullen doen bij den senaat van Dantzig. Van daag zullen alle Joodsche winkels uit vrees voor nieuwe represailles gesloten blijven. Schip met Spaansche vluchtelingen Twee opvarenden verdronken. De Spaansche treiler San Jose uit Gijon aan boord waarvan zeventig miliciens van het regeeringsleger en drie vrouwen de vlucht hadden genomen, is nabij het eiland Oleron op drie kilometer afstand van de vuurtoren Chassiron. vergaan. Tijdens het reddingswerk zijn een der mili ciens en een vrouw verdronken. De overigen werden ondergebracht in de Abdy Ormeau Zij zullen naar La Rochelle worden gebracht om naar hun vaderland terug te worden ge leid. Leden der Asturische regeering op Fransch gebied. Binnenkort opnieuw naar het republikeinsche Spanje. Havas verneemt uit Douarnenez, dat daar Zaterdag 14 leden der Asturische regeering. onder wie Tomas, de president, aan boord van den ongewapenden stoomtreiler „Abascal" uit Gijon aangekomen zijn. Tegenover de pers verklaarde Tomas. dat hij zeker was van een uiteindelijke overwinning der Spaansche re geering. Indien het buitenland zich van in menging had onthouden zou, aldus Tomas, de strijd reeds geëindigd zijn. De president zeide verder, dat de leden der regeering naar Va lencia of Barcelona zullen gaan om zich ter beschikking van de ware Spaansche regeering te houden. Te Larochelle zijn een tiental schepen uit Gijon aangekomen met 1500 uitgewekenen, bijna allen militie-manschappen. Onder hen bevinden zich een twintigtal gewonden, van wie twee zoo zware blessures hadden, dat zij naar het ziekenhuis zijn overgebracht. De an deren zijn ontwapend en van ververschingen voorzien. Zij zullen naar Spanje afgeschoven worden. Franco's troepen maken groote bnit. De troepen van Franco hebben in Asturië zeer grooten buit gemaakt. Het inventarisee ren hiervan zal enkele weken in beslag ne men O.a. werden buit gemaakt dertig stuk ken geschut, vijftien vliegtuigen, waarvan twaalf in staat onmiddellijk op te stijgen, een trein met geniemateriaal, twaalf tanks van Vetwormpjes en pukkels ontsieren het gelaat. Purol doet ze verdwijnen en maaktdehuidzuiveren gezond (Adv. Ingez. Med.) Russisch fabrikaat en verscheidene munitie depots. Nog steeds komen afdeelingen regeerings- troepen hun onderwerping aanbieden bij de troepen van Franco. Zij worden ondergebracht in concentratiekampen, welke de rechtsche autoriteiten in allerijl hebben opgericht bij Gijon, Oviedo en Avila. Hiervandaan worden zij verder naar het achterland gebracht, waar zij te werk worden gesteld aan het verbeteren van wegen en brug gen. Zaterdagavond hadden 20.000 man zich overgegeven en men vermoedt, dat nog twee maal dit aantal in het mijngebied verblijven. In de Cantrabrische wateren hebben de rechtsche autoriteiten twintig schepen, waar mede 5000 personen trachtten te vluchten, aangehouden. IJSERHERDENKING VERLIEP ZONDER ERNSTIGE INCIDENTEN. Ter herdenking van den slag aan den User hielden de Belgische oudstrijders- eenigingen Zondag hun traditioneele optoch ten en defileerden zij voorbij het graf van den onbekenden soldaat. Ook de socialistische oudstrijders begaven zich naar het graf van den Onbekenden Sol daat. Onder het publiek werden wel tegen- betoogingen gehouden, doch ernstige inci denten deden zich niet voor. BOMBARDEMENT BLEEK EEN SCHIET OEFENING TE ZIJN. Te Tanger is een draadlooze mededeeling ontvangen van het Britsche schip Kaiser Hind"', waarin het schip meldt getuige te zijn geweest van een bomaanval op een onder zeeër door een watervliegtuig. Dit zou Zondagmorgen tusschen Alicante en kaap Tenes zijn geschied. Ook te Londen had men telegramman over dit gevol ontvangen Door verschillende te genstrijdigheden kon men evenwel weinig po sitiefs uit deze berichten opmaken. Hedenmorgen deelde de Britsche admirali teit echter mede, dat het vliegtuig in werke lijkheid een toestel was van de Royal Air Force, dat schietoefeningen op een drijvend doel hield. Fransch schip door onbekend vliegtuig gebombardeerd. Oorlogsschip redt de bemanning. In een door den vertegenwoordiger der stoomvaartmaatschappij „Paquet" te Port Vendres ontvangen telegram wordt medege deeld, dat het Fransche schip „Oued Mellah", komende van Marokko en op weg naar Port Vendres, met een lading graan, op vijftig mijlen ten oosten van Barcelona is gebom bardeerd door een vliegtuig van onbekende nationaliteit. Het schip werd door een bom getroffen en moest door de bemanning worden verlaten. Deze werd aan boord genomen door een Fransch oorlogsschip dat zich op een per ra dio uitgezonden verzoek om hulp zich naai de plek, waar het schip zich bevonden had, had begeven. Alle opvarenden werden gered, doch het schip werd in den steek gelaten. Het Fransche ministerie van Marine heeft van den torpedojager „Milan" een telegram ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat de „Oued Mellah" in het voorschip werd ge troffen. Daar de schroeven boven water kwamen kon het schip niet verder vooruit komen. De .Milan" heeft de bemanning aan boord geno men en bleef in de nabijheid van het schip. Een sleepboot uit Toulon de „Laborieux" is naar de plaats van den overval gezonden, waar zij vandaag tegen den middag zal aankomen. Nader meldt Havas uit Marseille, dat de „Oued Mellah" nog steeds drijft en de hoop het schip te behouden nog niet opgegeven is. De „Oued Mellah" heeft een bruto tonnage van 2413 ton en een vermogen van 1250 P.K. De Kindervredeslichtommegang. Op 10 November. HAARLEM Maandag. De voorbereidingen voor den Kindervre deslichtommegang zijn weer in vollen gang. Ook dit jaar is de organisatie ter hand ge nomen door de Commissie van Moeders en Opvoedsters uit de Vereeniging voor Volken bond en Vrede tezamen met den Kinder- bond, terwijl zich voor de uitvoering een co mité heeft gevormd, bestaande uit leden van genoemde Commissie e.a. vredesorganisaties en van den Kinderbond. Ook thans verlee- nen gemeentebesturen van Haarlem. Bloe- mendaal en Heemstede, evenals de Deken van Haarlem, hun volle medewerking. Geleid door de ervaring van vorige ja ren is besloten aan het oorspronkelijk ka rakter van den lichtommegang vast te hou den en dezen geheel buiten te doen plaats vinden in de hoop, dat het weer goed zal zijn. Bij slecht weer gaat de tocht niet door, maar mogen de kinderen toch hun lampion en een kleine versnapering komen halen. De kinde ren zullen zich op den avond van den tienden November om 6.15 uur verzamelen in drie scholen, t.w. Parklaan 108, Leidscheplein 33 en Haarlemmerliedestraat 29, vanwaar zij zich onder politiegeleide en met muziek zul len begeven naar de Provinciale Griffie. Daar zullen zij opgesteld worden en eenige alge meen goedgekeurde liederen zingen. De weg waarlangs de drie groepen zullen gaan, wordt nader bekend gemaakt. De tekst der liederen is tegen 2Vz cent verkrijgbaar aan dezelfde adressen, waar de bewijzen van deelneming gehaald kunnen worden. Deze zijn a 10 cent verkrijgbaar bij: Overveen: mevr. C. van 't LamTeepe, Oranje Nassaulaan 121; Firma R. K. F. Snel, Bloemendaalscheweg 279. Bloemendaal: mevr. J. E. v. Zwijndregt-ter Meulen, Bloemendaalscheweg 157, Firma A. Vernout, Bloemendaalscheweg 53. Haarlem: mevr. Zuidema, Marnixstraat 21, mevr. P. v. d. Boogaardt-Bijster, Vosmaerstr. 66; mevr. J. W. Deinum-Buys, van Hogendorp straat 3mevr. J. H. Fabel-Ree. Raadhuisplein lrd., Haarlem-N., mevr. v. d. Putten, Bega- straat 15 (Woensdagmiddag niet); mevr. C Stemler-Tjaden, Van 't Hoffstraat 35; da mes Topp en v. d. Werff, Führopstraat 3, Haarlem-N.; mevr. Verheus, Garenkokerskade 3; den heer H. Molekamp. Poortstraat 5rd (alleen 's middags); mevr. K. Hartogh-Groen Frederikspark 10 (achter Sportfondsenbad) mej. Westendorp, Kleverparkstr. 17, Heemstede: mevr. Nienhuys, Frans Schu- bertlaan 24. Bentveld: mej. Bodel Bienfait, Bentvelds- weg 14. Aerdenhout: den heer T. Plomp, Zand- voortschelaan 165. De N. Z. H. Trammaatschappij heeft een speciale regeling gemaakt, waardoor de kin deren op vertoon van hun deelnemerskaart voor 10 cent heen er. terug kunnen worden vervoerd. Hiertoe wordt door den conducteur de zich aan de kaart bevindende strook af gescheurd, waarvoor de kinderen een retour kaartje ontvangen. Kostelooze kaarten, recht gevende op gratis lampion en tramritten, kunnen bij het Hoofd der School worden aan gevraagd. Het tramvervoer is als volgt geregeld: Vertrek Soendaplein tusschen kwart voor zes en zes uur. Eindpunt Station Haarlem. Voor de terugrit instappen: halte „Prinsen laantje", vóór 8 uur. Vertrek Heemstede (Sportpark) tusschen vijf min. over half zes en tien min. voor zes. Eindpunt Tempeliersstraat. Voor terugrit in stappen: halte „Hazepaterslaan". vóór 8 uur. Vertrek Aerdenhout vijf min. voor zes. Kin punt Koninginneweg. Voor terugrit instap pen: halte Tempeliersstraat, vóór kwart over acht. Op het traject BloemendaalStation Haar lem zijn de reductiekaarten niet geldig. VEREENIGING VAN JONG-HERVORMDEN, HAARLEM. Op Donderdag 28 October a.s. zal Ds. H. E, Beker spreken over „De Bergrede". De bijeen komst vindt plaats in de groote zaal van het wijkgebouw Ged. Oude Gracht. Kracht voor Uw kindl Weerstand tegen ver koudheid, griep en an dere infectieziekten! Door Jecovitol, de zui vere, op vitaminen ge ijkte levertraan. In Apotheken en Drogis terijen f. 0 75 per flesch. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELUNC Kajahajajaja, zong Thijs vroolijk voor zich uit. Tjonge, wat loopen die oom Mopperniet en Sim langzaam, ze schieten niet op. Thijs, ouwe jongen, nou moet je gaan oppassen. Je weet nog heel goed, dat je gezegd is, dat het bosch-van-hou-je-maar-stil erg ge vaarlijk is. En nu loop je maar door, zonder achterom te koopen. waar oom en Sim blijven. THIJS, PAS NOU OP!!!! Maar jullie zien wel, dat hij niets bemerkt. Hij loopt maar gewoon door zonder op of om te kijken en hij fluit voortdurend vroolijke liedjes. Zijn dat werkelijk oom Mopperniet en Sim, die daar in het donker staan? Of zijn het anderen? Oppassen, Thijs er dreigt weer gevaar! ALGEM. NED. METAALBEWERKERSBOND. De ledenvergadering van de afdeeling Haar lem van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond stelde voor den winter 1937-1938 de volgende serie cursussen vast: 11 November: „Wat gebeurt er in Spanje, en wat is daarvan de voorgeschiedenis?" Inleider Drs. Schaper. 25 November 1937: „Ministerieele verant woordelijkheid". Inleider Dr. Dineaux. 13 Januari 1938: „Het gebruik van staal voor luchtbeschermingsdoeleinden" (met lichtbeelden). Inleider Ir. v. Genderen Stort. 27 Januari 1938: ..De walvischvangst voor heen en thans" (met lichtbeelden). Inleider C. v. d. Winden. 10 Februari 1938: „De Dieselmotor". Inlei der? 24 Februari 1938: „Het vlietulg.' Inlei- Verder werd besloten om op 5 Maart 1938 een feestavond voor de leden met hun vrouwen te organiseeren. EXAMENS HANDELSINSTITUUT „BALTUSSEN" Bij de op 20 October j.l. te Amsterdam ge houden examens der „Federatie voor Steno grafie „Groote" slaagden de volgende can didates Machineschrijven: Aangemeld en geslaagd 9. De dames M. A. Boer, A. Suerink. A. C. van Waard, R. Wagemaker, A. A. Dijkstra, H. T. Ott, W. Galle, E. C. de Lange en J. Hag- meister. Stenografie Duitsch 100: Aangemeld en geslaagd mej. P. E. M. Wagemaker. Stenografie Fransch 100: Aangemeld en geslaagd mej. M. Roos. Stenografie Nederlandsch 130: Aangemeld en geslaagd mej. M. A. Boer. Alle betalende abonnés van Haarlem's Dagblad zijn GRATIS TEGEN ONGEVALLEN VERZEKERD, op voorwaarden welke koste loos bij de administratie verkrijgbaar zijn en welke op geregelde tijden in ons blad worden gepubliceerd De uitkeeringen zijn bijlevenslange ongeschiktheid 2000; overlijden 400; verlies van een hand, voet of oog ƒ200; beide leden van een duim ƒ100; één lid van een duim ƒ50; alle leden van een wijsvinger 60; één of twee leden van een wijsvinger 25; alle leden van een anderen vinger ƒ15; één of twee leden van een anderen vinger ƒ5; arm- of beenbreuk 30; enkel breuk ƒ15; polsbreuk ƒ15. Alles indien het gevolg van een ongeval. Voor de abonnés op het Geïllustreerd Zondags blad bestaat nog een afzonderlijke ver zekering. De voorwaarden daarvan zijn eveneens bij de administratie verkrijgbaar UADifi PROGRAMMA DINSDAG 26 OCTOBER 1937. HILVERSUM I. 1875 M. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Berichten. 12.15 Dë KRO-Melodisten en solist. 1.— Gramofoon muziek. 1.20 Het KRO-Orkest. 2.— Vrouwen uur. 3.Modecursus. 4.05 KRO-Kamerorkest 4.45 Gramofoonmuziek. 5.De KRO-Melodis- ten en solist. (Om 5.45 FelicTatiebezoek). 6.40 Esperantocursus. 7.00 Berichten. 7.15 „Het pseudo-ideaal", causerie. 7.35 Sporthalfuur. 8.Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Re portage schaakmatch. 8.20 Stedelijk Orkest Maastricht en solist. 9.20 „Bij het eeuwfeest van Abraham Kuyper". causerie. 9.35 Ga-amo- foonmuziek. 9.45 P. Godwin's orkest. 10.30 Be richten A.N.P. 10.40 Reportage schaakmatch 10.50 KRO-Orkest. 11.30—12.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.— Gramofoonmuziek. 10.— Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Viool en orgel (Gr.pl.) 11.Huishoudelijke wenken. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.— Kovacs Lajos' orkest en soliste. 12.45 Gramofoonmuziek. 1.Om roeporkest. 1.45 Gramofoonplaten. 2.Ver volg concert. 2.45 Kniples. 3.45 Het Lyra- Trio. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Kinderhalf uur. 5.30 Aeolian-orkest. 6.15 Avro-Dansorkest 6.45 Causerie over inenting tegen pokken. 7. Voor de kinderen. 7.05 Kinderkoor „Zang- lust". 7.30 Engelsche les. 8.Berichten A. N. P. Mededeelingen. 8.15 Gramofoonmuziek 3.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Gramo foonmuziek. 10.45 Reportage schaakmatch. 11.00 Berichten A.N.P. Hierna A.V.R.O.- Dans- orkest. 11.3012.00 Het Fanta-orkest. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Het New English Trio. J?.35 Radiotconeel. 1.05 Orgelconcert. 1.352.20 Gramofoonmuziek. 4.20 „Detained on suspicion of murder" causerie. 4.35 Het Hungaria Zigeuner-orkest 520 Liedjes aan de piano. 5.40 Het Parkington Kwintet, 6.20 Berichten. 6.45 Het Erith British Legion Orkest. 7.20 Zang. 7.50 „Propaganda and Rhetoric", causerie. 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.20 Berichten 9.40 ..The discovery of the Coolgardie goldfields 1892"., causerie. 10. Zang. 10.30 BBC-Orkest en solist. 11.35 Harry Evans en zijn Band. 11.5012.20 Danmuziek (Gram.pl.) RADIO-PARIS. 1648 M. 8.05. 8.20 en 10.35 G amofoonmuziek. 12.40 Bailly-orkest en zang 3 05 Pianovoordracht 3 20 Gramofoonmuziek 4.20 Pianovoordracht 5.20 Orkestconcert 8.35 Zang. 8.50—12.05 Ope rette-uitzending. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair concert, 7.50 Hermann Hage- stedt's orkest, 11.20 Militair f concert. 12.35 Omi'oep- Amusementsorkest. 3.35 Omroep- ;extet en solisten. 5.20 Omroepkoor en leden van het Omroeporkest. 6.30 Omroeporkest instrumentaal kwartet en een Riiksarbeids- dienstorkest. 8.40 Spaansche muziek. 10.10— 11.20 Omroepdansorkest. mandolinekwartet en solisten BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest 1 30 Omroepdansorkest 1.50—2 20 Gramofoon muziek. 8.20 Cabaret. 9.20 Omroepsymphonie- orkest. 10.30 dito. 10.50—11.20 Gramofoon muziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Zang en trompet. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.Zang 8.20 Omroeporkest en soliste. 10.30—11.15 Gra mofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 6.30 ..Der Barometermacher" operette. 8.20 Politiek dagbladoverzicht 8.35 Declamatie en gramofoonmuziek. 9.20 Berichten. 9.50 Fluit en piano. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 E. Bauschke's dansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6