HYGIDENT- oxygeen-bad _D T N S P AG 26 OCTOBER 1937 H A A R i; E M'S D A G B E A D e De kansen der Haarlemsche werkloozen. Welke leeftijdsgroepen verminderden. Aan de Statistische Gegevens der gemeente Haarlem ontleenen wij de volgende cijfers over de werkloosheid te Haarlem. Aantal werkloozen Oct. 1936 Oct.1937 Handels- en kantoorbedienden: Onder 20 jaar 105 102 21—30 jaar 107 91 31—64 jaar 124 126 65 jaar en ouder 7 5 Metaalbewerkers Onder 20 jaar 68 69 21—30 jaar 260 164 3164 jaar 625 532 65 jaar en ouder 9 21 Bouwvakarbeiders Onder 20 jaar 112 63 21—30 jaar 607 431 3164 jaar 1262 1080 65 jaar en ouder 52 49 Grafische vakken: Onder 20 jaar 11 5 21—30 jaar 39 40 3164 jaar 98 77 65 jaar en ouder 1 Fabrieks-, Haven en Transport: Onder 20 jaar 70 69 21—30 jaar 510 495 3164 jaar 932 1020 65 jaar en ouder 12 21 Land en tuinbouw: Onder 20 jaar 10 13 2130 jaar 46 43 3164 jaar 106 125 65 jaar en ouder Andere beroepen: Onder 20 jaar 2130 jaar 3164 jaar 65 jaar en ouder Alles te zamen: Onder 20 jaar 2130 jaar 6164 jaar 65 jaar en ouder 65 306 964 39 445 1875 4111 123 6554 44 238 859 365 1502 3819 148 5834 Het totaal aantal werkloozen is in dat jaar gedaald van 6554 tot 5834. dus met 720. Als volgt verdeeld: onder 20 jaar minder 80, 21—30 jaar minder 373. 31—64 jaar minder 292 en boven de 65 jaar meer 25. De vermindering van het sterkst in de groepen: metaalbewerkers (96 van 21—30 jaar en 93 van 3164 jaar) en de bouwvakarbei ders (59 onder de 20 jaar, 176 van 21—30 '-ar en 182 van 31 tot 64 jaar) en de fabrie" beiders (21—30 jaar 15 en 31—64 jaar 88). REVUE ..VROOLIJKE ALLERHANDE". Het Haarl. Cabaret- en Revuegezeïschap zal Zondag 31 October a.s. in gebouw St. Bavo de prémière geven van de revue „Vroolijke Allerhande", geschreven en ingestudeerd door den leider Mart. v. Delden. Medewerkenden zijn: Henk Smal. Leo van Norde. Johnny Pirns, mevr Lily Orgodet, ..The Footlight Girls". Willy White, Jopie v. Tol. e.a. De balletdansen zijn ingestudeerd door mevr. Lily Orgodet. Décors ontworpen en vervaardigd door Jan Wijfjes. Het revueorkest staat onder lèidiixg van Jan Tames. NIEUW ECONOMISCHE GROEP. De Nieuw Economische Groep houdt Don derdag 28 October as. een openbare verga dering in een der bovenzalen van ,Lido", Plein. De onderaardsche gangen. Nog enkele aanwijzingen. Tijdens het onderzoek van de wichelroede loopster mevrouw N. Klein Sprokkelhorst uit Zeist werd door haar aangegeven, dat een onderaardsche gang loopt uit de Groote Kerk onder het Stadhuis door naar het klooster dat vroeger in de Witte Heerenstraat heeft gestaan en vandaar naar de plek waar de oude kapel in de Masdalenastraat stond, die nu juist in de laatste maanden is afgebro ken voor de uitbreidingswerken van „De Spaarnestad". In den achtermuur dezer kapel (die nog ise blijven staan) werd een ingang door haar vermoed. Deze ingang is nu even wel dichtgemaakt. Thans deelde een Haarlemmer ons mede. dat hij in 1914 vaak in het Militaire Hospitaal kwam. dat in dien tijd rondom die oude kapel gehuisvest was In dien tijd was de ingang tot die onderaardsche gang nog open. Hij is er zelf wel 25 Meter ver in ge weest. Verder kon men toen niet, omdat de gang daar was ingestort. Het bestaan van die gang was aan velen in het Hospitaal bekend, er bestond evenwel een verbod 'om die te betreden in verband met het gevaar daaraan verbonden. Het gedeelte tusschen Spaarne en Burgwal behoort tot een van de oudste stukken der stad. Mevrouw Sprokkelhorst wees met haar wichelroede ook een gang aan gaande uit de Groote Kerk. onder het Spaarne door, naai de Spaarnwouderstraat. Daar stonden eeuwen geleden ook een klooster en kerk. In de Spaarnwouderstraat. op de plek van het oude klooster, zijn nu de fabrieken van de melkinrichting „de Landbouw" gevestigd. Het personeel deelde ons mede. dat jaren ge leden bij een verbouwing geconstateerd is. dat er een diepe put gevonden is, die van fraaie tegels voorzien was. Vermoedelijk diende die put. om in een onderaardsche gang af te dalen. De heer C. Borst heeft al meer dan 50 jaar het perceel Spaarne hoeke Wijdesteeg bewoond. Dit is een heel oud pand, dat eeuwen geleden ook deel heeft uitgemaakt van de kloostergebouwen. In den ouden tijd heeft hij onder een bedstede een luik ontdekt dat een schacht afsloot. Er werd een rookverdrijver bijgehaald, die zijn ijzeren kogel aan een touw in die schacht liet zakken. Het was een heele diepte, hoeveel meters het was herin nerde He heer Borst zich niet meer. De bed stede is in dien tijd vertimmerd, zoodat het niet meer mogelijk is bij de schacht te komen. Een vroegere bewoonster van liet -perceel in de Smedestraat. dat nu bij het politiebureau getrokken is. vertelde ons, dat 35 jaar ge leden in dat huis een kelder was, waarin een poortje stond dat toegang gaf tot een onder- aardsehe gang die naar de Groote Kerk liep Toen kon men er tientallen meters in loopen Wij zijn met den Commissaris van Politie die kelder gaan kiiken. Het is een kelder A-iet oude gewelven die vele eeuwen oud moet zijn. De plaats waar het poortje ge staan moet hebben is gemakkelijk terug te vinden. Het poortje is evenwel verdwenen de muur is dichtgemetseld. Aan bet gemeentebestuur z?C door den commissaris gevraagd worden medewerking te verleenen om naar deze gang een onder- aoek in te stellen. Mij. „Tot Nut van 't Algemeen''. Interessante filmavond. In de tuinzaal van het Gemeentelijk Con certgebouw werd Maandagavond, voor leden van het departement Haarlem van de maat schappij „Tot nut van 't algemeen" een film avond gehouden, waarvoor zeer veel belang stelling bestond. Als eerste film werd vertoond de door de filmmaatschappij „Profilti" in Den Haag ver vaardigde film „Het werkende land", welke destijds bij de Haarlemsche première reeds uitvoerig in onze filmrubriek werd besproken. Ook ditmaal werd de film door het publiek zeer gewaardeerd, wat wel bleek uit het krachtige applaus aan het slot. Na de pauze werd de door de productie-groep van Svend Noldan vervaardigde cultuurfilm „Het lied van de aarde" vertoond. Deze film, die na een prachtigen en zeer sterken inzet, waarin staaltjes van werkelijk sublieme fotografie te bewonderen zijn, in het tweede en derde deel belangrijk zwakker is, werd eveneens reeds uitvoerig in ons blad besproken. Ook deze film. die ondanks de genoemde gebreken bi- zondere kwaliteiten vertoont, werd met groo te aandacht gevolgd en met een hartelijk applaus beloond. Een filmavond, die ongetwijfeld in den smaak van de leden gevallen zal zijn. LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOSTVERZEN DING T/M. 31 OCTOBER 1937. Nederlandsch Indië, zeepost via Amster dam per m.s. Poelau Bras 29 Oct. gewone stukken 3.25; mail via Marseille per m.s. Si- bajak 28 Oct. gew. st. 11.15; luchtpost Am sterdamBandoeng 28, 30 Oct. gew. st. 2.15. De brieven en briefkaarten voor Ned. Indië worden steeds per luchtpost verzonden, tenzij verzending per mail is verzocht, hetgeen dan op de stukken moet worden vermeld. Suriname, mail en zeepost -via Amsterdam 29 Oct. gew. st. 3.25; luchtdienst vanaf New York 26, 28£)ct. gew. st. 19.10. Aruba, Bonaire en Curacao, mail via Southampton 27 Oct. gew. st. 8.55; mail en zeepost, via Amsterdam 29 Oct. gew. st. 3.25; luchtdienst vanaf New York 26 Oct. gew. st. 19.10. Vereenigde Staten Van Amerika, Mexico, Cuba, Ecuador, via Cherbourg 26, 28 Oct. gew. st. 19.10; via, Southampton 29 Oct. gew. st. 6.—. Ver. Staten van Amerika, via Southampton 29 Oct. gew. st. 8.55. Canada, via Cherbourg 26 Oct. gew. st. 19.10; via Southampton 29 Oct. gew. st. 8.55. Argentinië, Brazilië, Chili, Uruguay, via Southampton 29 Oct. gew. st. 6.vliegdienst DuitsciilandZuid Amerika 27 Oct. gew. st. 3.25; vliegdienst FrankrijkZuid Amerika 30 Oct. gew. st. 10.40. China, Hongkong. Japan, via Siberië 28 Oct. gew. st. 18. Vliegdienst als Ned. Indië. Phillippijnsche Eilanden en Mantsjoerije, via Siberië 28 Oct. gew. st. 18. Vliegdienst als Ned. Indië. Irak (Mesopotamië) via Istanbul/Damaskus !9 Oct. gew st. 3.25. Vliegdienst als Ned. Indië. Palestina, via Marseille 28 Oct. gew. st. 11.25; via Piraeus 29 Oct. gew. st. 22.30; via Piraeus 31 Oct. gew. st. 22.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Britsch Indië, via Brindisi 29 Oct. gew. st. 10.—. Vliegdienst als Ned. Indie. Ceylon, via Marseille 28 Oct. gew. st. 11.15; via Napels 29 Oct. gew. st. 10.—. Vliegdienst als Ned. Indië. Penang en Siam, via Marseille 28 Oct. gew. st. 11.15. Vliegdienst als Ned. Indië. Singapore, via Marseille 28 Oct. gew. st. 11.15. Vliegdienst als Ned. Indië. Egypte, via Piraeus 26 Oct. gew. st. 22.30; via Marseille 28 Oct. gew. st. 11.15; via Pi raeus 29 Oct. gew. st. 22.30; via Piraeus 31 Oct. gew. st. 22.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Oost-Afrika, via Marseille/Aden 28 Oct. jew. st. 10.—; luchtdienst EngelandZuid Afrika 30 Oct. gew. st. 2.15. Zuid Afrika, via Southampton 28 Oct. gew. st. 16.45. Luchtdienst als Oost Afrika. Australië, via Toulon/Napels 29 Oct. eew. st. 10.—. Vliegdienst als Ned. Indië. Nieuw Zeeland, via Cherbourg/Francisco26 Oct. gew. st. 19.10; via Southampton 27 Oct. gew. st. 8.55; via Toulon/Napels 29 Oct. gew. st. 10.—. Vliegdienst als Ned. Indië. D. H. ROODHUYZEN Co. *v. MAKELAARS SUIKER - RUBBER - KOFFIE.. CACAO per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. DAM 2. T.Woon No. 30012-31012 AMSTERDAM^. Bours No z T.W. 30012 TaUgrwiwdrai; CARLOS-AMSTERDAM (Adv. Ingez. Med.) SAG' BEIM ABSCHEID LEISE SERVUS- Fritz Hirsch, Hilde von Prix en Evelyn Barring in „Sag' Beim Abscheid Leise Servus Donderdag 4 November a.s. zal de Fritz Hirsch Operette in den Stadsschouwburg een enkele opvoering komen geven van bovenge noemd werk. Deze operette werd met zooveel succes in den Princesse Schouwburg te Den Haag vertoond, dat men de première van een nieuw werk tot tweemaal toe moest verschui ven. Geregeld ontvangt Fritz Hirsch brieven, waarin hem gevraagd wordt, wat of nu eigen lijk servus beteekent. Welnu, servus is uit het Latijn vertaald, zoo als men weet, slaaf of dienaar. Vroeger werd het in intellectueele kringen voornamelijk onder studenten ge bruikt als beleefdheidsvorm, zooals bij ons het tot uw dienst. Nu is het in Oostenrijk, Hongarije en Tsjecho-Slowakije een populaire begroeting geworden, zooals bij ons het: tot ziens of daag. Sag' beim Abschied leise servusspeelt zich in Weenen af omstreeks 1909. Regie heeft Paul Harden gevoerd. Het eerste bedrijf speelt in de Sofiënzaal, indertijd beroemd om de groote feesten welke daar plaats vonden. Daar ontmoet Annerl (Hilde von Prix) een jongen man, dien zij lief krijgt. Zij weet niet dat het een prins is. Annerl is de dochter van Ferdi nand Gruber, den populairsten fiakerkoetsier van heel Weenen (Fritz Hirsch) en haar va der heeft haar verboden naar het feest te gaan. Dat zij dit, niettegenstaande zijn gebod, toch doet, komt door haar vriendin Roserl (Evelyn Barring), een allerliefste Wiener Ma- del. dat het hart op haar tong draagt. De prins (Egon Karter) moet zich met een ander verloven, met Prinses Nastja (Liesl Frank), op wie weer de zeer verlegen Graaf Bobby von Hohenberg (Otto Aurich) verliefd is. Het tweede bedrijf speelt in een der vele Heurigen gelegenheden, even buiten Weenen, waar de jonge wijn met de schoonste liederen wordt beklonken. Deze liederen worden gezongen door Eguinaldo Salghini, een Italiaanschen tenor, die sinds korten tijd bij de Fritz Hirsch Operette onder contract is. Fritz Hirsch laat hier het lied van de dienstmannen hooren en de Mondscheinfahrt en tal van andere liede ren. Het komt tot een zeer droevige scène aan het slot van het tweede bedrijf, terwijl het derde deel op verrassende wijze eindigt. Ge rard Vroom heeft voor echte Weensche decors zorg gedragen en Sophie Degenhardt liet on der haar leiding de talrijke eostuums ver vaardigen. Hans Liechtenstein dirigeert het orkest. De muziek is afkomstig van Robert Stolz, terwijl Willner Oestenreicher het libret to schreef. Algeheele leiding van Fritz Hirsch. Rest nog te vermelden dat Walter Triebei en Kax-1 Schwetter, Herbert Klopf, Gerd Hirsch enz. de overige bezetting uitmaken. reinigt Uw kunutgeblt, zornler borstelen, ver wijdert alle vlekken en maakt Uw landen glan.' zend. terwijl het materiaal niet aangetast wordt. Door tandartsen aanbevolen. Alleen de origineele Hygidenl, 45 en 85 cl., per flacon Is gegarandeerd. Vraag gratlsproef busje, Hygident. Singelll5. A'dam. (Adv. Ingez. Med.) VOOR DEN- -POLITIERECHTER 3 Door roeden en ruiten. Als men op Koninginnedag tot half twee 's nachts heeft feest gevierd, wat voof som migen beteekent cafés bezocht, is het wel letjes. Zoo dacht een kastelein er ook over en hij sloot zijn café; eer hij had opgeruimd en in bed lag duurde toch nog wel een uurtje. Een voorbijganger dacht er echter anders over; hij wist zeker, dat er permissie was tot 2 uur en vond, dat hij in "zijn burgerrecht bekort werd, als een kastelein al om half twee sloot. Daarom riep hij door de brieven bus, dat hij nog dorst had. waarop de kaste lein antwoordde, dat hij naar bed ging. Maar de aangeschoten bezoeker was met dat antwoord niet tevreden en omdat hij zich in 't hoofd gezet had in het café te zullen gaan, ging hij met dx-onkenmanskoppigheid er in, wat niet anders kon geschieden dan door de glazen deur een trap te geven, dat de ruit in scherven sprong en de knip zich begaf. Toen stapte de man naar binnen en stelde zich op voor de kasteleines, die bij het biljart stond en geschrokken was, aangezien zij van iemand, die op zoo ongewone wijze binnen trad. niet veel goeds verwachtte. Hij stelde haar echter gerust en verzekerde dat hij met de meest vredelievende bedoelixxgen kwam, wat toch ook eigenlijk wel bleek, want hij liet zich als een lam door de zachte vrouwenhand naar buiten geleiden. Maar daar was de deur niet mee gerepareerd en de politie werd gewaarschuwd, die kwam, de situatie opnam en den man naar de Smede straat bracht, waar hij, tot het onderzoek was afgeloopen, in een ''arrestantenkamer werd opgesloten. Dit nu was ook al weer niet zooals 't be hoorde, meende de man. Hij maakte voor zichzelf uit, dat hij een vrij Nederlandsch burger was, dién man niet mocht opsluiten exi de vrije burger, die eerst door de ruiten was gegaan om in 't café te komen, wilde nu weer door de ruiten om op straat te komen en hij timmerde die van zijn cel stuk, zon der echter voldoende ruimte te krijgen om te vluchten en het resultaat, dat hij er mee bereikte, was, dat hij in een andere cel werd gestopt en nu voor de diverse glasbrekerijen moest terecht staan. Hii had dat meer bij de hand gehad, heel dikwijls en daaraan zal toe te schrijven zijn, dat hij een beetje met iuristerij vertrouwd geraakt was en trachtte zich met spitsvoudigheden vrij te praten. Al lereerst redeneerde hij, dat niemand van binnen had kunnen zien. dat hij van buiten tegen de cafédeur had getrapt en daarom fantaseerde hij tusschen zijn voet en de deur een onbekenden man van 170 pond. die net. toen hij passeerde tegen de deur viel, maar toen in rook verdween. Voorts meende hij. en dat was zuivere ju risterij. dat hii geen oüzet had gehad om de ruiten in het bureau stuk te slaan, want hij had slechts het opzet gehad om te vluchten en niet om ruiten te vernielen. 't Ging allemaal niet on. De Officier schonk geen geloof aan den onbekenden man van 170 pond en was er ook niet van te overtuigen, dat de ruiten in 't bureau zon der opzet waren gebroken. Gezien het be zwarend strafregister, eischte de Officier een maand gevangenisstraf. Het spreekt, dat de man het er niet mee eens was, maar de rechter schaarde zich aan de zijde van den Officier wat het bewijs be treft, doch maakte van de maand een halve. Familietwist in Zandvoort. Er verschenen vier dames uit Zandvoort. die met elkander de wisselvalligheid van ons klimaat uitbeeldden. Een harer droeg name lijk een stroohoedje met bloempjes; twee anderen hadden regenhoeden en mantels, de vierde droeg een bontmantel met een aardig winterhoedje. De winterdame stond buiten den strijd, waar 't om ging; de herfstdames waren aan klaagster: de zomer was beklaagde. Deze had aan de eene aanklaagster inder tijd geld geleend en was nog f 100 schuldig, met het gevolg, zooals 't gewoonhik gaat, dat ze er niet graag over hoorde spreken, laat staan, manen. Op een dag in Augustus was de zomer op haar binnenplaatsje en de herfst op 't hare. dat aangrenzend was en toen vroeg de laat ste heel vriéndelijk: Martijtje 't zijn nich ten ik wou je wel eens spreken. Marijtje rook lont en was er niet op gesteld aan de honderd gulden te worden herinnerd, waar op ze antwoordde: dat de ander, wat haar betreft, plotseling mocht overlijden kern achtig met een enkel woord gezegd, wat deze deed roepen: Moet je nu zoo wat? of iets dergelijks, maar dat dergelijks was niet het woord dief. dat wist ze zeker en dat wist de Met voorbedachten rade. door COR BANDT Szn. ULSMA kon terecht meenen, dat hij thans zijn studie van de foutlooze misdaad voltooid had. Vier jaren, vier lange jaren, had hij er aan gewerkt en nu wist hij zeker, dat er geen schakel meer mankeerde aan den keten, welke hem, na den grooten „slag", buiten de gevangenis moest houden. Hij had elke misdaad, waar van in de kranten melding werd gemaakt, bestudeerd, en vooral had hij aandacht ge schonken aan de wijze, waarop de politie na een langdurig en ingewikkeld onderzoek er in geslaagd was de plegers van die misdaad te vatten. Bijna steeds bleek dan aan het alibi iets te ontbreken, bleken er fouten ge maakt te zijn, welke na zorgvuldig overleg hadden kunnen worden vex'ineden. Zulks wil de hij voorkomen. Sinds hij vier jaar geleden het plan had opgevat op een goeden dag zijn slag te slaan, had ook terstond bij hem vast gestaan. dat zulks alleen zou geschieden, als hij volle zekerheid had nooit gesnapt te zullen worden. Om zijn misdaad op te lossen zou er een super-detective geboren moeten worden, één, die alle speurders uit detective romans zou overtreffen. Zijn „kraak" zou geen feilen, welke hem zouden kunnen ver raden, vertoonen. Reeds kort nadat hij zijn studie was be gonnen. had hij den omgang met den eeni- gen vriend, dien hij ooit had gehad, verbro ken. Vrienden of kennissen had hij aan stonds veel te gevaarlijk geoordeeld en hij had zich een man gemaakt, dien niemand, behalve zijn collega's op kantoor en zijn hos pita en haar dochter, kende. En deze vonden hem allen een zonderling, met wien men zoo min mogelijk in contact moest zien te komen, maar die toch ook niemand iets in den weg leadfi. Verder waren zijn gewoonten rhuis van een zoo volmaakte regelmaat, dat niets daarin hem onverwachte moeilijkheden zou kunnen opleveren. Wanneer hij 's avonds zijn thee had gekregen, deed hij de deur van zijn kamer op slot en al lang had zijn hos pita het opgegeven hem dan met iets lastig te vallen, want hij had de deur nooit meer voor den volgenden ochtend geopend en in den beginne slechts geroepen, dat hij niet gestoord wenschte te worden. Later had hij heelenxaal geen geluid meer gegeven, zoodat hij ook weldra nooit meer gehinderd werd. Men wist alleen, dat hij elke week drie boe ken las, den heelen avon de radio had aan staan, en om half elf naar bed ging. Een van de moeilijkste opgaven voor hem was geweest de cijfercombinatie van de safe op kantoor te weten te komen, maar door een slordigheid van zijn chef wist hij sinds twee jaar. welke cijfers hij moest draaien. En ook voor het verstoppen van het geld had hij een ideale oplossing gevonden. Thans, tex-wiil hij alles nog weer eens zijn geestes oog liet passeeren, moest hij zichzelf be kennen, dat hij inderdaad aan alles had ge dacht. Er was geen fout te ontdekken, niets zou hem kunnen doen struikelen op het pad, waarop hij zich nu zou gaan begeven. Zelfs de kleinste kleinigheid was tot ln de puntjes verzorgd. Een voetenbankje, had hij midden in de kamer zoo neergezet, dat het om moest vallen als de zware vrachtauto, welke iederen avond om tien over half tien langs het huis i-eed, passeerde. Ruim honderd-een-en-twintig duizend gulden waren hem in handen gevallen en toen hij den volgenden morgen rustig op kantoor kwam aanstappen, was alles in rep en roer. De politie verscheen heel spoedig en ieder werd aan een verhoor onderworpen. Welhaast niemands alibi klopte zoo goed als dat van Bulsma. Hij had het radio-oroeram- ma zorgvuldig bestudeerd, wist alle num mers, welke door de band gespeeld waren, uit het hoofd (hij had er den vorigen avond door een telefooxigesprek met de radio-cen trale van overtuigd dat er geen wijziging was gekomen in het gepubliceerde program ma) en zijn hospita had verklaard, dat zij hem 's avonds om ongeveer kwart voor tien nog door zijn kamer had hooren loopen Het was voor do politie '-mneinns knoken. De mis dadiger had geen enkel spoor nagelaten en in de onderwereld bleek niet één ..loenenaar" zelfs maar een vermoeden te hebben, wie zulk een slag had kunnen slaan, 's Middags werd al een groote belooning uitgeloofd voor het opsporen van den dader en Bulsma ver kneukelde zich in stilte, dat men hem toch nooit zou snappen. Hij was in zulk een goed humeur geraakt, dat hij bij zijn thuiskomst bij zijn hospita aanklopte om wat te vragen, wat hij nog nimmer had gedaan. Hij was zoo vol van het gebeurde, dat hij op een uitnoo- diging, om een kopje thee mee te drinken, inging. Hij maakte kennis met den galant van de dochter en vertelde wat er op kan toor was gebeurd. De hospita zeide, dat de politie bij haar was geweest om te vragen, of meneer Bulsma den heelen avond thuis had gezeten. Zij had verklaard, dat hij op zijn kamer was ge weest en dat zij hem tegen kwart voor tien nog had hooren loopen. „Ja", zoo zeide Bulsma, „ik ben m'n ge woonten van altijd trouw gebleven en heb een boek zitten lezen en naar de radio ge luisterd. Het was een heel aardig pro gramma". „Dan heb ik hetzelfde gedaan" zeide de galant. „Die band was heel goed. er zat swing in. Hoe vond u. dat ze speelden?" „Uitstekend, speciaal de St. Louis Blues speelde men buitengewoon". „Ja. en ze hadden een zeer origineele sig nature tune ook, vond u niet, meneer Buls ma?" ,L>at is mij ook opgevallen, het was inder daad zeer origineel". De galant stond op, stak een hand uit naar Bulsma, die deze schudde. Tezelfder tijd voelde hij zich iets om zijn polsen sluiten. „Gesnapt, door zoo'n dooien diender!" gil de hij. Hij had zich hevig verzet, doch tenslotte was hij overmeesterd en had op het politie bureau een bekentenis afgelegd. De jonge agent, die hem gearresteerd had. werd van alle kanten geluk aewenscht. Den commis saris vertelde hij. dat hij terstond wantrou we-. tegen Bulsma had eekoesterd vanwege zijn zonderling gedrag sinds vele jaren en zijn alibi dat van A tot. 7, klopte. Daarom was hen over de signature tune van de band gaan spreken en het bijzondere van de band was geweest, dat zij juist heelemaal geen signature tune speelde. ffy öi'e syn gfielt wil sten verstuyven,&ïe coop taback en buyven. Zoo zeiden onze voorvaad'ren. Maar daar „sogen sij hun taback" met niet minder smaak om; geurige en milde tabak, met zorg gemêleerd en lang van sneê. Zoo kunt U ze tegenwoordig nog rooken. jfftlOub-fioKanfrsche Pyptabak (Adv. Ingez. Med.) andere nicht, die boven uit een raam lag, ook zeker. Marijtje zei echter, dat haar nicht wel dief had gezegd en dat zou haar zoontje gehoord hebben, die als een rechtgeaard kind later binnen kwam om te zeggen: „Moedertje, ze hebben dief gezeid", waarop Marijtje flauw was gevallen en een buurvrouw meewarig het hoofd had geschud onder de verzuchting: verschrikkelijk! Dat was dan even later geweest, want toen de nicht haar aansprak, was ze nog niet flauw gevallen, maar had de beide nichten uitgescholden met heel leelijke woorden, wat ze erkende, maar dat zou dan geweest zijn om het woordje dief en ook een gevolg aan opgekropte zenuwen, over een half jaar pla gerij en dwarsboomerijZe wist o.a. dat nicht eens gezegd had: ïk zal je een slag geven, dat je den geest geeft en er werd gesproken over een hekje, dat niet geschilderd mocht worden, en toen wij ze naar de politie ge- loopen en die had een wijsgeerig betoog ge houden over de rechten op je eigen grond gebied. Ontdaan van al dat bijkomstige bleven de leelijke woerden over en daarvoor kreeg ze f 10 boete; de Officier had f 15 gevraagd. EXAMENS. Geslaagd voor het apothekersassistents examen mej. E. L. van Rijn, te Bloemendaal. „HET WITTE KRUIS". Maandagavond hield in het Nutsgebouw in de Lange Veerstraat de afd. Haarlem van de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" een ledenvergadering onder leiding van den heer C. van der Velden. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de twee aftredende leden, de heeren C. Martens en B. Snitger, bij acclamatie werden herkozenn. Besloten werd, eveneens bij accla matie, het bestuur uit te breiden met den heer L. Abas, meer speciaal als technisch adviseur inzake de badhuizen. Behandeld werd voorts de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering. Tot afgevaardigden naar die vergadering werden aangewezen de heeren C. van der Vel den en B. Schmitger en als hun plaatsvervan gers de heeren J. M. Westendorp en H. Bru- nink. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP WOENSDAG 27 OCTOBER 1937. Programma I: Hilversum I. Programma H: Hilversum II. Programma III: 8.00 Keulen. 9.50 Deutsch- landsender. 10.20 Pauze. 10.35 Parijs Radio. 11,20 Londen Regional. 12.40 Keulen. 1.20 Ned. Brussel. 2.20 Diversen. 3.05 Deutschlandsen- dei*. 4.20 Keulen. 5.50 Parijs Radio. 6.20 Lon don Regional. 6.40 Keulen. 8.20 London Re gional; 10.20 Berlijn. 11.20 Diversen. Programma IV: 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Di versen. 10.35 Droitwich. 2.20 London Regio nal. 3.45 Pauze. 3.50 Droitwich. 8.30 Weenen. 8.20 Droitwich. Programma V. 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Bonte allerlei: 1. Mexicana flo' from Mexico. Scott Wood; 2. Im Klostergarten. Odeon-orkest. 3. Liebes- traum, Edward Isaacs; 4. Liebesfreud, Vasa Prihoda; 5. Tu ca nun chiagne, Wladislow La- dis; 6.Blackpool song mixture. ReninaldDixon; 7. It's sin to tell a lie, Scott Wood; 8. The Ro sary, Dansorkest met zang; 9. The Boulevard of broken dreams, Billy Reid; 10. Auf einem persischen Markt, Odeon orkest. 11. Liebes- leid, Vasa Prihoda; 12. Ballerina, Billy Reid; 13. Lolita, Wladislow Ladis; 14. Was Blumen traumen; Dajos Bela. 15. Blackpool. Songmix- ture. Reg. Dixon. 16. Narcissus, Dajos Bela. 8.0012.00 Diversen. Loonende Reclamemethode, „In courantenreclame beleggen wij meer van ons reclame-budget dan in alle andere reclamemiddelen tezamen Ondervinding leerde ons, dat deze reclame de meest prac- tische en loonende methode is om grooter omzet te krijgen en te hou den in onze zoo concurrenten-rijke branche." (C. Seaman, leider reclame- ardeeling Continental Baking Cy.).

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10