Hoe een burgemeesters benoeming tot stand komt. AMSTERDAMSCHE BEURS 5% 2% MAAND A G 1 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD IT Het zon me niets verbazen indien de lezers van dit blad ,op het oogenblik eenige bijzon dere belangstelling zou den koesteren voor de vraag, wat er zoo al binnen de staatsbe stuurskeuken pleegt vooraf te gaan aan het opdienen van de, zoo nu en dan niet alleen met zekere spanning maar soms ook bepaald met een ietwat hongerig verlangen tegemoet geziene bestuursspijs. het besluit tot benoe ming van een burgemeester. Als men bedenkt, dat ons land ongeveer een 1100 gemeenten rijk is, dat burgemees ters slechts voor den tijd van zes jaar wor den benoemd, al kan gelijk ook meestal geschiedt herbenoeming plaats hebben, dat voorts de dood of andere omstandighe den vacatures kunnen scheppen en sinds eenige jaren bovendien de algemeene regel van een leeftijdsgrens geldt is het duidelijk, dat de ,hooge koks in Den I-Iaag, met name de heeren van het Departement van Bin- nenlandsche Zaken waaronder alles wat den gemeenten betreft ressorteert, een zeer groo- te routine moeten hebben in het gereed ma ken van de hier vermelde spijs. En toch ge beurt het meer dan eens, dat er heel wat meer tijd met het tot stand komen van een burgemeestersbenoeming gepaard gaat, dan de buitenwacht zoo oppervlakkig bezien be grijpelijk vindt. In belangrijke mate is de oorzaak hiervan natuurlijk gelegen in de om standigheid, dat elk geval op zichzelf niet alleen afzonderlijk bekeken moet worden, doch dat tengevolge van de verscheidenheid, zoowel van de gemeenten als van de perso nen der gegadigden waarmee men te doen heeft, dikwijls de voorbereiding van benoe mingsbesluiten van min of meer uiteenloo penden aard moet zijn. Maar bovendien, er komen bij het aanstel len van een burgemeester meer personen te pas dan alleen de Minister van Binnenland- sche Zaken en zijn naaste medewerkers op het Departement. Het begint er immers al mee, dat de Commissaris van de Koningin in de provincie van de betreffende gemeen te een belangrijk woordje mee te spreken •heeft. Zoo toch wil het de bij Koninklijk be sluit vastgestelde instructie voor den Com missaris der Koningin, Art. 6 daarvan be paalt, dat wanneer de betrekking van voor zitter van den raad eener gemeente der (be doeld zal wel zijn: in de) provincie open valt, „onze Commissaris, binnen vier weken na dat openvallen, een aanbevelingslijst van twee of meer personen, die hij ter vervulling der betrekking geschikt acht, met opgave dei- redenen, aan den Minister van Binnenland- sche Zaken" zendt. De instructie maakt niet gewag van het openvallen van de functie van burgemeester, heeft het slechts over de betrekking van voorzitter van den raad. Dit is louter een gevolg van het feit, dat de Grondwet (art. 143) in dezen voorgaat door het heelemaal niet te hebben over den burgemeester doch alleen over den voorzitter van den raad, die, ingevolge dit Grondwetsartikel, ook buiten de leden van den raad, benoemd wordt dooi den Koning. Doch burgemeester en raads voorzitter is ingevolge de gemeentewet één. Hoe nu komt de Commissaris der Koningin 'tot, ziin aanbevelingslijst? Eenig nader voor schrift hieromtrent bestaat er niet en de Commissaris is in dit opzicht volkomen vrij 'om net zoo te werk te gaan als hij wil. Ge meenlijk zal hij, wanneer hij weet of kan weten, dat er weldra een burgemeesters plaats openkonit, eens bij zichzelf te raden gaan welke heeren hij kent, die z.i. voor een benoeming wel in aanmerking zouden ko men. Overigens behoeft hij heusch niet om namen verlegen te zitten, want bijkans steeds regent het in den een of anderen vorm sol licitaties. Als hij dan, na alles gewikt en gewogen te hebben, zijn aanbevelingslijst naar Den Haag verzonden heeft, gaat men op het Departe ment na. of men het wenschelijk acht den- gene. die de Commissaris als nummer één aanbeveelt, voor benoeming aan de Ko ningin voor te dragen, dan wel of men een ander, eventueel iemand geheel en al buiten de aanbeveling, gaarne benoemd zou zien Tenslotte heeft de door den Commissaris ver zonden lijst allerminst een de Kroon binden de kracht. Doch het ligt voor de hand, dat het advies van genoemden functionaris in de meeste gevallen heel wat gewicht in de schaal legt en ook dat een Minister, die er anders over denkt als de Commissaris, al licht zoo verstandig zal zijn de zaak dan eerst nog eens met hem te bespreken. Dit heen en weer spreken kost zoo nu en dan aardig wat tijd! Heeft de Minister tenslotte voor zichzelf uitgemaakt, wat hij het beste acht, dan gaat de voordracht naar de Koningin, die uit den aard der zaak rechtens en in beginsel vrij is om niet in te gaan op wat het hoofd van het Departement van Binnenlandsche Zaken voorstelt, dan wel, voordat zij tot het plaat sen van de koninklijke handteekening over gaat, eerst nog eens nadere toelichting van den Minister of van den Commissaris (of van beiden) kan verlangen. Men versta mij wel, in 99 van de 100 gevallen zal het staats hoofd vermoedelijk handelen overeenkom stig hetgeen de Minister van Binnenland sche Zaken voorslaat, maar afwijking daar van is mogelijk. En dan zal het weer aan den Minister dezen om bij zichzelf uit te maken, of hij het voor zijn (ministerieele) verantwoordelijkheid kan nemen, niet den aanvankelijk door hem voorgedragene doch een ander tot burgemeester benoemd te zien. Intusschen geloof ik niet, dat het ooit in onze staatkundige geschiedenis zoover is gekomen, dat er wegens eeix kwestie over een burge meesterbenoeming een ministerieele crisis ontstaan is. Het ligt dan ook trouwens veel meer voor de hand, dat het overleg tusschen Staats hoofd en Minister tenslotte tot het bereiken van overeenstemming leidt, die onmisbaar is, wil er een Koninklijk besluiut tot stand ko men. Daarvoor toch is xioodig zoowel de on- derteekening door het staatshoofd als de mede-onderteekenïng door den bewindsman, die voor het besluit tegenover het parlement de verantwoordelijkheid heeft te dragen. Behalve de hier reeds vermelde personen kan ook nog de Ministerraad bij het in het leven roepen van een besluit tot benoeming- van een burgervader te pas komen. Dit moet nl. gebeuren, wanneer het betreft de benoe ming van den burgemeester van Amster dam (de hoofdstad), dien van Den Haag (de residentie), en verder geldt het t.o.v. de bur gemeesters van de hoofdplaatsen der provin ciën en van gemeenten boven de 50.000 zielen. Aldus schrijft voor het Reglement van Orde voor den Raad van Ministers, welk college over de voordrachten tot benoeming der zoo even genoemde burgemeesters volgens art. heeft te beraadslagen en besluiten. In deze gevallen zal er dus uit den aard der zaak met het tot stand komen van een benoe mingsbesluit allicht nog wat meer tijd ge moeid gaan dan anders. Ziet hier weergegeven-, wat er zoo al noo- dig is, voordat het oogenblik aanbreekt, waarop een Koninklijk besluit tot benoe ming van een burgemeester het licht kan aanschouwen. Als men dan nog bedenkt, dat het staatshoofd niet eiken dag gelegenheid zal hebben om voorgestelde besluiten te on derteekenen en dat bovendien de correspon dentie tusschen Minister en Staatshoofd pleegt te loopen over een derde instantie, het Kabinet van de Koningin (als het ware de Secretarie van de Koningin in haar hoe danigheid van hoofd van den staat) zal het wel duidelijk zijn, hoe het in het algemeen raadzaam zal zijn, dat de verschillende ad ministratieve organen het hunne doen om in het plegen van overleg, verzending van stuk ken,-het nemen van beslissingen enz. den noodigen spoed in acht te nemen. Want ook zoo blijft het cm vrij lange tijdroovende af stand, die er gelegen pleegt te zijn tusschen het open komen van een burgemeesters plaats en het verschijnen van het benoe mingsbesluit Dr. E. V. RAALTE. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 1 November. Bevallen 29 October: D. Kv-asznicskaPels, et.; 30 October: Z. VenemaPool, z.; C. A. W. J. Kamphuisv. d. Stelt, d.; A. M. M. Schip persv. Delden, d.; C. M. KruijerKikkert, d.: C. J. M. Möhringv. d. Hoek, d.; 31 Octo ber: C. H. van ArkOssewaarde, d.; A. Nieu- wenwegHofman, d. Overleden 29 October: M. Meijersde Vries, 85 j., Westkolk; J. C. van Overdijk, 61 j., Gen. de Wetstraat; 30 October: J. N. Neijenhuis, 71 j., M. van Heemskerk; K. FaberVellinga, 75 j., Wagenweg; M. A„ 9 d.. d. v. A. Nuijten, Sperwerstraat-; 31 October: W. Steeman Gooijer, 72 j., Kloosterstraat; J. H. v. d. Zee, 89 j., Wagenweg; K. Timmer—Spaargaren, 74 3-,. Kamper laan. j Als varkens ter slachthuis gaan Vijf vette varkens in een grooten wagen. Ter dood veroordeeld om den mensch als voedsel te dienen Deze groote wagen reed rustig voort en de varkens hadden zich vermoedelijk reeds hun onvermijdelijk lot geschikt. Op den hoek van den Koninginneweg-Tempeliersstraat kwam het lot hen echter te hulp, in dit val in den vorm van een kleinen tramwagen, een z.g. ceintuurbaan-wagen. Deze tram duwde" de 8»/2 ton wegende wagen opzij, met het gevolg, dat deze op het trottoir terecht kwam, een lantaarnpaal deed sneuvelen vervolgens, na een mast van de bovenlijn te hebben ontzet, tot stilstand kwam. Een jongeman van 7 jaar C. v. M., uit Haar- lem, die heel rustig op genoemd trottoir liep, werd door dezen zwaren wagen tegen den giond geworpen, doch kwam er verder zonder ernstige verwondingen af. Minder goed liep het af met een wielrijder, C. de B., eveneens uit Haarlem, Hij werd tegen den grond gesmeten, terwijl zijn fiets een roemloos einde vond onder de zware wielen van den vrachtwagen. De wielrijder werd naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar hij ter observatie is opgenomen. De vi'achauto was, de aard van de botsing in aanmerking genomen, niet zoo ernstig be schadigd. De zijkanten waren ingedrukt, doch verder bepaalde de schade zich tot een ver bogen as. De tram daarentegen werd deerlijk geha vend. Het geheele voorbalcon werd inge drukt, doch wonoer boven wonder kreeg de bestuurder, J. C. S., slechts een onbeduidend wondje aan de hand. De wagen is naar de remise aan de Leidsche Vaart gesleept. Het verkeer ondervond 15 min. vertraging. En nog steeds wachten de varkens op hun lot, dat door een -toeval uitgesteld is. Wel een goéd voorbeeld van uitstel van executie! Bij nadere informatie aan het Diaconessen- huis vernamen wij, dat er geen direct levens gevaar voor den heer C. de B. bestaat. Stad in Mandsjoekwo overvallen. TOKIO, 1 November (Reuter-A. N. P.) Uit Moekden wordt gemeld, dat eenige hon derden „bandienten", deel uitmakende van ongeregelde communistische groepen, giste ren om 6 uur de stad Sjapingkai, gelegen op 80 kilometer ten zuiden van Hsingking, heb ben overvallen. Gedurende tien uren werd een bloedige strijd geleverd, waarna de aanvallers zich terugtrokken. Veertien Japansche soldaten hebben hierbij het leven verloren en zes werden gewond. TENTOONSTELLING NAGELATEN KUNSTWERKEN A. L. KOSTER. In de advertentie van het Teekencollege Kunst zij ons Doel" betreffende de eere tentoonstelling van de nagelaten werken van den kunstschilder A, L. Koster in het Frans Hals Museum is een fout geslopen. De ten toonstelling duurt nl. niet tot 4 maar tot 14 November. De brand te Rotterdam. Tegen den middag was het wel geheel zeker, dat de brand tot het groote pakhuis van de firma ,De Pakhuismeesteren" beperkt zou blij ven en dat ook de in de kelders opgeslagen vetten en oliën geen gevaar liepen. De stevige betonvloer was daar wel borg voor. Met on geveer vijftien stralen bleef men met de na- blussching bezig. Tegen een uur of twaalf had men het vuur zoo ver onder de knie, dat men tot het inwendige kon doordringen. Op uitnoodi- ging van den hoofdman, den heer Keeman, zijn wij het pakhuis „Celebes" binnengegaan en hebben geconstateerd, dat nog groote hoe veelheden kapok, vet, krenten, rozijnen en andere goederen onaangetast door het vuur, doch overstroomd door water, opgestapeld lagen. Water, doordrenkt van koffie- en ta baksgeur, stroomde van de bovenverdieping op ons neer en er stond op den vloer zooveel water, dat tonnen en kistjes lustig in de plas ronddreven. Door een gat in het plafond kwam af en toe een vonkenregen naar bene den. doch de brandweerlieden, die hierop bedacht waren en zich speciaal daarvoor had den opgesteld, konden het in brand raken van deze verdieping voorkomen. ALLE-DAG-KERK. Geen wintersluiting. Op aandrang van vele personen uit alle dee- len der stad, heeft het bestuur besloten de diensten der Alle-Dag-Kerk op den gewonen tijd en plaats te laten doorgaan (des avonds 77.30 uur in de Groote Kerk). WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 10.15 uur. Londen 8.97 3/8. Berlijn 72.64»/2. Parijs 6.09 »/2. Brussel 30.59. Zwitserland 41.82. New-York 1.80 7/8 12 uur: Londen 8.97 3/4. Berlijn 72.64!/2. Parijs 6.10. Brussel 30.60. 6 Zwitserland 41.83. Kopenhagen 40.10. Stockholm 46.30. Oslo 45.10. New-York 1.80 29/32 Praag 6.32 »/a. BLOEMENDAAL BLOEMENDAAL'S TOONEEL. Bloemendaal's Tooneel heeft Zaterdag avond in Vreeburg het seizoen geopend met de opvoering van „Er staat geschreven", too- neelspel in 4 bedrijven door Jaap van der Poll. De vereeniging ontplooit een krachtige actie voor het aanwerven van nieuwe leden en zag haar pogingen reeds nu beloond met een flink bezette zaal. Op het tooneel zelf zagen we nieuwe ge zichten en misten we oude getrouwen als de heer W. Bruynes, die jaren lang zijn beste krachten aan de vereeniging heeft gewijd en die hiervoor van bestuurszijde in een har telijk speechje werd bedankt. Nog manifesteert zich de activiteit van het bestuur in de uitgave van een nummer ,3. T.-nieuws", dat allerlei bijzonderheden be vat en dient, om de werfactie te steunen. Jaap van der Poll plaatst ons in zijn too- neelwerk midden in problemen, die ons in 1914 bezig hielden en die nog steeds in hooge mate onze aandacht vragen. De wereldoorlog met al zijn problemen met betrekking tot het gezin en het individu, val- sche leuzen, verlatenheid, dood, verminking, armoede enz. staat weer voor ons. Mevrouw Henderson (mej. A. J. de Vries) is de trouwe moeder, de eeuwige bron van liefde, die haar verminkten zoon Thomas onder haar beschermende vleugelen neemt, terwijl de echtgenoote vervuld wordt met afkeer. Beide speelsters wisten deze gevoelstegen- stellingen, goed uit te beelden. Twee andere antipoden zijn Thomas er James en ook zij (de heeren Meyer en Van Dam) maakten 'elk hun visie op het pro bleem aanvaardbaar. Mr. Parker (de heer Hlssels) was de eerst enthousiaste en later de gebroken vader, de man met de holle phrasen, die zonder na denken de millioenen napraat en pas op schrikt. als het noodlot hem treft. Een goed gespeelde rol. En dan eindelijk nog twee andere typen, het ontgoochelde officiersvrouwtje (mej. Groeneveld), die elegant in al deze moei lijkheden een weg weet te vinden en haar broer (de heer Kuykhoven), die met grooten moed den oorlog in Engeland „verslaat" ach ter een bureaustoel. BI. Tooneel heeft een goeden avond ge had en mocht een hartelijk en langdurig ap plaus in ontvangst nemen. De muziek werd verzorgd door de Jolly Jokers die de pauzen aanvulden en kleur ga ven aan het geanimeerde bal. BLOEMENDAALSCHE BRIDGE-CLUB. Bovengenoemde vereeniging hield j.l. Zater dagavond een geanimeerde Howell-arive voor haar leden en genoodigden. Deze drive, de eerste in dit seizoen, had een prettig en vlot verloop en stond onder de be kwame leiding van den B. B. C. voorzitter, den heer Germeraad. De prijzen werden gewonnen in de Groene lijn, als le prijs door de heeren Koster en D'Ancona m. 4-6 cnatchp. 2e prijs: de heerfen Mr. Bettink en Romswinkel met- 44.5 matchp. Oranje lijn: le prijs, heer en mevr. Pakkers met 47.5 matchp. 2e prijs: heer en mevr. Heidendaal met 47 matchp. HEEMSTEDE VARA-FEESTAVOND. De afdeeling Heemstede van de V.A.R.A. belegt op Zaterdag 6 November een propa- ganda-feestavond in het Ververschingshuis in Groenendaal. Opgevoerd zal o.m. worden „Een drama in de Studio", radioschets door L. de Groot. Voorts vermeldt het programma Hawaiian en Krontjongmuziek en -het optreden van G. van Malsen, huomrist-conferencier en van Al-bert de Booy in zijn radio-repertoire. De avond zal met een bal besloten wor den. VERGADERING NED. PROTESTANTENBOND. De afdeeling HeemstedeBennebroek van den Nederlandschen Protestantenbond hield een ledenvergadering in het Kerkgebouw aan de Postlaan, waarvoor een vrij groote belang stelling bestond. Uit het jaarverslag van den secretai'is bleek dat het afgeloopen jaar niet ongunstig ge noemd mag worden. Ook het ledenaantal is weer iets toegenomen en ook het financieel verslag van den penningmeester gaf een gun stig beeld van het werk van den bond. De bestuursleden, de heeren H. G. Kemeling Macpherson en A. Pronker, aan de beurt van aftreden, waren niet herkiesbaar. In deze vacature werden gekozen de heeren N. J. G. A. Elenbaas, F. M. Posthuma en J. Waltkött-er. De heer J. F, Mirandolle, die in verband met zijn hoogen leeftijd als penningmeester heeft bedankt, werd vervangen door den heer Peutermann. Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering te Baarn werd aangewezen den heer J. C. Scheffer, secretaris van de af deeling. HAARLEMMERMEER Het mond- en klauwzeer. In verband met de in Haarlemmermeer heer- schende en op pl.m. 275 boerderijen en vee houderijbedrijven geconstateerde besmettelijke veeziekte „mond- en klauwzeer", vernemen we, dat het aantal uit verschillende deelen van deze gemeente binnengekomen berichten dat het vee weder hersteld is, tot ruim 50 is ge stegen. terwijl het aantal nieuwe gevallen in afgeloopen week belangrijk minder was dan de daaraan voorafgaande week. Dit zijn omstandigheden die er wel op wij- n dat het „mond- en klauwzeer" in Haar lemmermeer thans afnemende is. IJMUIDEN De visclioinzet 111 October. 117000.meer dan verleden jaar. Zooals te verwachten was, was de visch- omzet in October weer belangrijk hooger dan die van October 1936. De omzet bedroeg in de afgeloopen maand 880.500 tegen 763.188 in dezelfde maand van verleden jaar. Hierdoor werd voor de eerste tien maanden van 1937 een omzet bereikt van 5762594, welk cijfer in October 1936 ƒ4833459 bedroeg. Deze tien maanden laten dus een stijging zien van 929150, zoodat voor het geheele jaar een stijging van meer dan 1 millioen bereikt zal worden. BESOMMIN GEN. Eendracht IJM. 117, 1020 manden f 3700. Silvain. IJM. 116, 1000 manden f 3020. Antje R. O. 15, 400 manden f 3410. Rijnstroom IJM. 86, 150 manden f 1480. Uiver IJM. 384 450 manden f 1900. IJselmond IJM. 78 530 manden f 2540. Poolzee IJM. 77 375 m. f 2000. Raaf IJM. 432 95 manden f 1930. Maria v. Hattèm IJM. 1 1200 manden f 1860. Emma IJM. 177 200 manden f 1380. Caroline IJM. 26,1450 m. f 4240. Clasina Luther IJM 59, 935 m. f 3170. Azimuth IJM. 196 3120 m. f 3550. Aneta IJM. 82 800 manden f 3580. Loggers met versche haring: SCH. 130 f 1510, SCH. 39 f 440. Loggers met pekelharing: Gorredijk IJM. 490 f 1040, C. de Boer IJM. 268 f 4050. KW. 153 f 1590. Kotter C 404 f 1160. Besomming van de loggers KW 175 f 560; KW. 27 f 460; KW 178 f 570; KW 177 f 540: KW 108 f 560; KW 59 f 370; KW 35 f 840; KW 28 f 550; KW.52 f 380; KW 46 f 700. Loggers (met versche haring)SCH 130 f 1500; SCH 15 f 950; SCH 284 f 830; SCH 39 f 440; SCH 134 f 500; KW 69 f 400; KW 36 f 370; KW 130 f 310; KW 34 f 150; KW 3 f 520. VERWACHTE YTSCIIAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Amsterdam IJM. 58. Vangst: 60 manden schelvisch. 340 m. braadschelvisch, 850 m. makreel, 1000 m. haring, 30 m. gul, 20 m. varia. Totaal 1400 manden, benevens 35 stuks stijve kabeljauw. Martha, IJM. 165, Vangst: 3 m. tong, 30 m. tarbot, 17 m. groote schol en roode poon, 50 m. kleine schol, 12 m. wijting en gul. To taal 112 m. Betje RO 1?, vangst: 75 manden schel visch, 220 manden braadschelvisch (gestript) en 105 manden braadschelvisch (dicht)50 manden gul, 30 manden wijting. 15 manden schar, 5 manden varia. Totaal 500 manden. MARKTBERICHT IJMUIDEN. IJmuiden. 1 November 1937 (A.N.P.) Tarbot 1.200.96 per K.G. Tong f 1,42—1,25 per K.G. Heilbot f 1.10—0.72 per K.G. Griet f 26—16 per 50 K.G. Groote schol f 20 per 50 K.G. Middelschol f 27—15 per 50 K.G. Zetschol f 2515 per 50 K.G. Kleinschol f 17—4.20 per 50 K.G. Schar f 9.504.60 per 50 K.G. Tongschar f 3618 per 50 K.G, Groote schelvisch f 2111,50 per 50 K.G. Middel schelvisch f 2010.50 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch 15—7.50 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 82.60 per 50 K.G. Groote gul 1" 127 per 50 K.G. Wijting f .380—1.50 per 50 K.G. Makreel f 12—2.70 per 50 K.G. Versche haring f 3.801.60 per K.G. Kleinmiddelheek f 24 per 50 K.G. Kleine heek f 16.50—12.50 per 50 K.G. Kabeljauw f 44—22,50 per 125 K.G. Vleet f 2—1,60 per stuk. Leng f 1.70—0.75 per stuk. Koolvisch f 1,25—0.63 per stuk. Rog f 19,50 per koop. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn vertrokken: Maria IJM 95, Azi muth IJM 195, Shamrock IJM 126, Gezina IJM 50, Condor IJM 72. KOERS VAN HEDEN VORIGE KOERS pirn. plm plm plm 1.30 1.46 2.00 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt ld. 1933 n 101% 4 pCt. Nederl. Indië 3 pCt Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND ey2 pet. Dultschl. 1930 24 V. 25 (Youngleening) Youngleening (met ver- 303/s 29% 29% 29% 8ANK INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 152»/. Handel Mpij. Cert, van 1641 f 250 Koloniale Bank 129»/ Ned. Ind. Handelsbank 143 - Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. 521/4 50»/, 50!/ 50»/, 50»/, v. Berkels Patent 72 Calvé Delft Cert. 79»/, Ned. Ford ex 40 afst 251 255 - - Philips Gloeil.GemHezit 328^ 323 323 323 322 150H 149S/4 149'/, 14JH 148 INDUSTR. OND. BUITENL 5% Intern. Tel and Tel 5% 5% 23 V, 22»A 22% 22V 22»/, Bethlem Steel 40H 39 391/8 39% 391/8 1% Gew Steel U. S. Steel 46H 44^ 44% 44»/, 44% Kennec Copper 271/4 26 26% 261/8 26% PETROLEUM. 364^ 361 361 360J/ 360 Perlak Petr 82 84 84- 84»/ 14 V., 14 14 137/f '37/8 Continental OU 25H - - '2% 12- 12% 12»/, '2% MIJNBOUW. Alg Expior Mij 97 - Redjang Lebong 168 H - - PROLONGATIE. - - - V - SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot 124 V, -125 123 Scheepvaart Unie 124»/, 1 3- 124 123-124 \22V-\23 122- 123 Konlnkl Paketvaart 181 - Rotterdamsche Lloyd 116H 116 I15H-116 115 Maatschappij Nederland 118 116»/ -117»; Holland—Amerika lijn 116-116»/, - - CULTUUR MAATSCH. H. V. A. 449 - 450 443 443 444 443 Java Cultuur 159 V, 161 156 Ned. Ind. Suiker Unie 129V* Vorstenlanden 40 TABAKKEN. Dell Batavia 209-211 207 '207 - 208 Deil Maatschappij i89 - 290 288»/, 188»/, - - AMER. SPOORWEGEN Southern Pacific 14% 16% '6% 6% 16% Wabash Railroad 2% - ti/. 2% Union Pacific Chic Milwaukee Missourri Kansas Texas 2% - - - - RUBBERS Amsterd Rubber 112 I'll-11* Ill Dell Bat Rubber 150 Indische Rubber 149 Kendeng Lemboe 184 - 186 182 Serbadjadi 112 - 112% Rotterdam a pan oe 11 78 Bandar Rubber 8«.-I59U 156*/, Preangei Rubber 84 81 Java Caoutch 119»/, 115 Sumatra Rubber 1 220y3 -

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13