KARSOTE Bestrijdt Griep en/ Verkoudheid Direct Vertelling GARAGE RABO VRIJDAG 5 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Christ. Middenstandsvereenifnn". Mr. J. Verheus bespreekt de Vestigingswet voor den Middenstand. In hotel Lion d'Or hield de afd. Haarlem van de Chr. Middenstandsvereeniging gister avond een vergadering waarin de adj. secre taris van de Kamer van Koophandel mr. J. Verheus, nogmaals de vestigingswet-klein bedrijf 1937 voor den middenstand aan een beschouwing onderwierp. De vergadering was uitstekend bezocht, wel een bewijs dat de belangstelling voor dit onderwerp zeer groot is. De voorzitter, de heer Lam opende den avond op de gebruikelijke wijze en sprak zijn vreugde uit over de goede opkomst. Spi'. wees op de belangrijke plaats die de middenstandsorganisaties thans innemen en wekte op om toe te treden als lid der Chr. Middenstandsvereeniging. De grondgedachte van de vestigingswet is deze, aldus ving mr. Verheus zijn rede aan, dat niemand een zaak kan vestigen zonder toestemming van de Kamer van Koophan del. Op het oogenblik geldt deze maatregel alleen voor dat vak waarvoor een algemeene maatregel van bestuur is afgekondigd. Deze algemeene maatregel van bestuur kan aangevraagd worden door een bepaalde vak organisatie. Deze vakorganisatie kan dan zelf de vestigingseisehen aan den minister voorstellen. Om te voorkomen dat in den tijd die ver loopt tusschen de aanvrage van dezen alge- meenen maatregel aan bestuur en het af kondigen daarvan nieuwe zaken worden op gericht. wordt door den minister een z.g'. spertijd ingesteld, die ten hoogste zes maan den kan duren. Een drietal eischen zal worden gesteld na melijk voldoende handelskennis, vakbe kwaamheid en credietwaardigheid. De eerste twee eischen zijn volgens spr., de belangrijkste. De standsorganisaties heb ben dus te zorgen voor het tot stand komen van handelskennis en warenkennis cursus sen. Spreker behandelde vervolgens uitvoerig de exameneisehen waaraan men zal moeten vol doen om een diploma te behalen. Mr. Verheus wees vervolgens op het groote belang dat deze wet voor den Middenstand heeft en op de zware verplichting die op den Middenstands organisaties rust om deze wet in alle opzich ten te doen slagen omdat deze anders weer door de regeering na vijf jaar zal worden in getrokken. Na de rede van den heer Verheus, deelde de voorzitter mede dat door de Chr. Mid denstandsvereeniging een cursus zal worden georganiseerd die twee jaar zal duren. Naast dezen cursus zullen ook eenige voor drachten worden gehouden. Na de pauze werden door Mr. Verheus eenige vragen beantworod. BAZAR LUTHERSCHE WIJKVERPLEGING. Ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de Luthersche Wijkverpleging wordt op Maandag 8 en Dinsdag 9 November in hotel Lion d' Or aan den Kruisweg een bazar ge houden, waar men niet alleen door zijn aan- koopen de kas kan steunen, doch tevens in contact met dit werk kan komen. Hoewel thans per jaar ongeveer 3200 bezoeken worden afgelegd, door de diaconessen, hoopt het be stuur toch, dit werk nog belangrijk te kun nen uitbreiden. De opening, die Maandagmiddag plaats heeft en verricht wordt door den voorzitter, ds. Duijvendak, zal worden opgeluisterd met zang van Liet je van Vliet, begeleid door Rie Bielle. Maandagavond zal het Luthersche dameskoortje, onder leiding van mej. Schou ten een zangspel opvoeren en Dinsdagavond zullen eenige leden van de vereeniging van Amateurgoochelaars de bezoekers bezig houden. Verder heeft men voor tal van attracties gezorgd, terwijl een groote loterij wordt ge organiseerd. PERSONALIA. De heer L. Straus, wonende te Aerdenhout, is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks Boogere Burgerschool te Amersfoort. POSTZEGELMARKT. Zaterdagavond 6 November wordt de markt voor postzegelverzamelaars, tot heden op de Nassaulaan gehouden, verplaatst naar het gebouw „Rosehaghe" in de Hoof manstraat. UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling, gehouden in ,,'t Notaris huis" op Donderdagavond. Het huis en erf aan de Dr. Leydsstraat No. 84, groot 97 centiaren, f 2925 II. A. Dingboom q.q. Twee huizen en erven te Haarlem aan de Gen. de la Reyst-raat No. 79, groot 87 centi aren en 75 centiaren. Gecombineerd f 3790 A, v. d. Putten q.q. Twee huizen en erven te Haarlem aan de Leidschestraat No. 122 en 124 groot 69 centi aren en 68 centiaren. Gecombineerd f 3310. J. G. Boeree q.q. Twee woonhuizen en erf te Haarlem, Am sterdamstraat Nos. 3aa en 3 ab. benevens een perceel tuingrond tezamen groot 3 aren 96 centiraen. f 11.50 C. J. J. Jacques Een huis en erf te Haarlem aan de Deli- straat No. 86, groot 1 are 17 centiaren, f 3370. A. Th. Joosten q.q. Een huis en erf te Haarlem aan het Scho- terbosehplein No. 31, groot 1 are 38 centiaren, f 3750 NN. Een huis en erf te Haarlem aan de Hooi- markt No. 28, groot 80 centiaren, f 2750. N.N. Het woonhuis met erf te Haarlem aan de Duvenvoordestraat No. 9, 12 centiaren, f 3950 J. J. Beekelaar. Het heerenhuis met erf te Haarlem aan de Leidschevaart No. 278, groot 1 are, 56 centi aren. f 73'50. Opgehouden. Het perceel ingericht tot magazijn en kan toor, met afzonderlijk opgaande bovenwoning- te Haarlem aan de Leidschevaart No. 24 zw en rood, benevens het huis met erf te Haarlem aan de Leidschevaart No. 28' e., groot resp. 1 are. 47 centiaren en 44 centiaren, f 6050, H. Visser q.q. Het winkelhuis met afzonderlijk opgaande bovenwoning te Haarlem aan de Leidsche vaart No. 26 zwart en rood, alsmede een werkplaats aan de Leidschevaart No. 26 a. f 6200. J. J. Beekelaar Sr. Een villa genaamd „Vijverheuvel", get. No. 10, met garage, koepel, schuur, vijver, erf. tuin en bouwgrond te Bloemendaal op den hoek van Kennemerweg en Krullenlaan en aan Dennenweg, groot 36 aren, 70 centiaren, f 42.500 H. Stapel q.q. Een wonhuis met voor- en achtertuin en erf te Haarlem aan de Ged. Schalkburger- gracht No. 14 gi-oot 94 centiaren, met achter uitgang in de Lucas Meyerstraat. f 3275, H. A. Dingboom q.q. Een halve eeuw geleden UA'.-QZS'.C. (Adv. lngez. Med.) Lieven Duvosel. Wordt 14 December 60 jaar. Zooaxs het Maandblad van het Mannen koor ,,Die Spaerne Sanghers" meldt, bereikt de dirigent van genoemd koor, Lieven Du vosel, Dinsdag 14 December a.s. den 60-jari- gen leeftijd. Naar aanleiding hiervan zullen „Die Spaerne Sanghers" op 2.1 November a.s. een eere-concert aan hem wijden, waarbij Du- vosel's „Sanctus" zal worden opgevoerd. In het Maandblad heeft de heer Duvosel een artikel over dit concert geschreven, waarvan o.m. mevr. Hêlène Ludolph en mevr. Ans Stroïnk haar medewerking zullen ver- leenen, „Die Spaerne Sangher" zullen in dit concert o.m. voor den dag komen met .Aan bidding" en „De zonne zingt" Haarlem's Vrouwenkoor zingt twee van Duvosel's nieuwe werken: „Zomernacht" en „Zomergod" DE VOLKSCONCERTEN VAN DE H.O.V. Zondag a.s. begint deze serie middagcon certen, onder leiding van Frits Schuurman. Het concert opent met een Ballet-suite van Rameau en tot slot zal de 2e symphonie van Beethoven gespeeld worden. De solist is Herman Silzer, die het viool concert in a groote terts van Mozart ten ge- hoore zal brengen. Herman Silzer is een op het internationale podium zeer bekende vio list, die o.a. te Berlijn, Frankfort, Weenen, Praag en Rome reeds groote successen be haalde. CREDITEURENLIJST. Het weekblad Handelsbelangen publiceert de c.rediteurenlijst in het faillissement dei- nalatenschap van E. D. van Wely, fabrikant van sigaren te Bloemendaal. Deze lijst telt 52 crediteuren waarvan 3 met betwiste vor deringen. Het totaal passief bedraagt f 194.438.17 waarvan preferent f 114.794.63 en betwist f 34.469.58. De baten zijn nog niet volledig békend. De voornaamste crediteuren zijn: NV. H.A.V. Bank geldleening (hyp.) en rente preferent f 57.184.48 Haarl. Hypotheekbank geldleening (hy potheek) en rente preferent f 42.567.57. Mr. A. Semplonius q.q. saldo rek. courant f 34.604.58 (betwist). Slooping van het Veilinggebouw? Een plan voor het bouwen van 40 Middenstandshuizen. Er bestaan bij bouwexploitanten het plan om het vroegere veilinggebouw aan den Klei nen Houtweg te Haarlem af te breken en op het daardoor vrij komende terrein 40 mid denstandshuizen te bouwen. Die huizen zou den dan komen te liggen rond een plantsoen dat breede toegangen krijgt aan den kant van den Kleinen Houtweg en de Wag.ema- kerslaan. Maar deze plannen kunnen alleen doorgang hebben als het gemeentebestuur daarvoor toestemming geeft, want op het uit breidingsplan van Haarlem is geen woning bouw ontworpen in het hart van het gesloten bouwblok Gasthuissingel, Kleine Houtweg, Baan. Wagenmakerslaan. Het veilinggebouw is dan ook alleen verkocht onder voorwaar den dat het gemeentebestuur de vereischte toestemming geeft. Inmiddels zijn de voor- loopige bouwplannen al bij het gemeente bestuur ingediend. PERSONALIA. Aan de Technische Hoogeschool te Delft slaagde voor het ingenieurs-examen, afdee- ling electro-techniek, onze stadgenoot de heer L. C. Zonneveld. Enkele druppels Karsote op Uw zakdoek zijn voldoende. Adem de d aangename, bacteriëndoodende, dampen diep in. Ge zult onmiddel- d lijk verlichting voelen en snel en afdoende een eind aan Uw ver- 0 koudheid maken. KARSOTE is verkrijgbaar bij apothekers en erken de drogisten a ƒ0.70 per flacon (zakformaat) en 1.per flacon (2 x de kleine maat). (Adv. lngez. Med.) .evertraati 'De feest© voor Uw kisiid Wetenschappelijk geijkt per Kilo op: 1.200.000 Internationale eenheden vitamine A, de groeibevorderende en ziektewerende vitamine. 100.000 Intern, eenh vitamine D, voor de vorming van krachtige beenderen en tegen Engelsche ziekte. Groote Fiesch óO ct. Dubbele Flesch 90 ct. (Adv. lngez. Med.) ADM. PERS. BIJ 'S RIJKS BELASTINGEN. De afdeeling Haarlem van dezen bond heeft de volgende motie verzonden: De afdeeling Haarlem en omstreken van dezen bond, kennis genomen hebbende van de mededeeling van de Regeering in de Mil- lioenènnota 1938, dat voorhands de mogelijk heid ontbreekt tot het doen van uitgaven, als verhooging van salarissen en loonen, enz.; overwegende, dat op het salaris van de amb tenaren, dat gebaseerd is op het Bezoldigings besluit 1920 tot en met 1 Januari 1936 reeds rond f 72.000.000 is 35 pet. werd gekort; overwegende, dat door de devaluatie het levenspeil met meer dan 5 pet. voor de di recte behoefte is gestegen zoodat de korting van 5 pet. op 1 Januari 1936 er in feite een geworden is van meer dan 10 pet.; overwegende, dat verwacht kan worden dat de Rijksmiddelen over 1937, die over 1936 met rond f 70.000.000, zullen overtreffen; overwegende, dat ook de afd. Haarlem er kent, dat het tot de zorgen van de Regeering behoort, om onze nationale zelfstandigheid met alle ten dienste staande middelen te be waren; overwegende, dat dit echter naar haar oordeel niet medebrengt dat de ambtenaren in die zorgen meer moeten bijdragen dan de overige staatsburgers; overwegende dat door de Regeering telken male met waardeering melding wordt ge maakt van hetgeen door de ambtenaren, vooral in deze moeilijke tijden wordt gepres teerd overwegende, dat zonder overdrijving ge zegd kan worden, dat in de gezinnen van vele ambtenaren de grens van armoede is bereikt; spreekt haar diepe teleurstelling uit over het door de Regeering ingenomen standpunt en verzoekt den volksvertegenwoordigers met klem te willen bevorderen, dat bij de open bare behandeling aan deze aangelegenheid al de aandacht wordt geschonken welke zij verdient. HAARL. RIJ- EN JACHTVEREENIGING. Zaterdagmiddag twee uur hebben op het weiland vóór het Hotel Duin en Daal te Bloe mendaal de volgende wedstrijden plaats; 1. Klasse A. Springen voor introducés, wer kende leden en junior-leden om den wissel beker. Winnares in December 1936, mevr. P. Gun d lach. 2. Klasse B. Springen voor introducés, wer kende leden en junior-leden. 3. Springen voor landelijke ruiters om den wisselbeker. Winnaar in December 1986 D. Haremaker (L. R. „Beyaert"). 4. Behendigheids-springen voor introducés, werkende leden en junior-leden. 5. Behendigheids-springen voor landelijke ruiters. Na afloop heeft de prijsuitreiking plaats in het Hotel Duin en Daal. EXAMENS. Aan de Gem. Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het cand.-ex. in de muziekwe tenschap de heer M. H. Flothuis. Geslaagd voor het doet. ex. in de geschiedenis, cum laude, de heer L. de Jong. Geslaagd voor het doet. examen rechtsgeleerdheid de heer H. v. d. Heide. BELASTINGWEZEN De Minister van Financiën heeft met in gang van 1 Januari 1938: het gebied van het kantoor der directe belastingen en accijnzen te Uitgeest ingedeeld bij de inspectie der in voerrechten en accijnzen te Haarlem. De beroemde schrijver ELSA KAISER. De geheele levenswijze van de altijd zoo verstandige juffrouw Josephine was sedert enkele weken totaal veran derd. Zij verwaarloosde haar meu beltjes, haar huis en haar tuintje. En de tijd die zij vroeger aan de huishoudelijke bezig heden besteedde, gebruikte zij nu om haar fi guur, haar gezich, kortom haar geheele ver schijning te verbeteren. De rest van den tijd las zij. Of lezen is misschien niet het juiste woord, zij verslond de bladzijden der boeken die zij in de bibliotheek haalde. Sedert zij de kaart van deze leesbibliotheek in haar brie venbus had gevonden, was juffrouw Josephine zoo veranderd. Het kwam alleen door de boe ken van Jean Lebeau. Deze auteur was voor juffrouw Josephine de meester der beschrij vingskunst. Welk een menschenkennis verried hij bij de beschrijving van zijn beeldschoone heldinnen, zijn elegante en heldhaftige aan bidders! Juffrouw Josephine las nu den twaalfden roman „Leonore, bruid en martelares", van dezen vruchtbaren auteur, Jean Lebeau, en haar hartstochtelijke bewondering steeg nog steeds. Wel honderd maal op een dag her haalde zij den naam: „Jean Lebeau, Jean Lebeau!" In haar, tot nu toe sluimerend hart, nam Jean Lebeaii een steeds groofcer plaats in. Zij begon zich hem voor te stellen, zijn oogen, zijn haar, zijn geheele verschijning. En in haar verbeelding werd hij mooi en verleidelijk als de helden uit zijn romans. Het verlangen hem te zien, te spreken, liet haar niet meer los, het was als een obsessie Deze man die aan de kusten van de azuren zee wandelde, die de zalen der 'voorname ho tels van alle beroemde plaatsen van Europa betrad, dit wonderwezen wilde zij, Josephine, zien en spreken. Dit verlangen bezat haar zoo geheel en al, dat zij langs slinksche wegen. zijn adres trachtte te weten te komen. Einde lijk na lang dralen, toen zij het nergens kon vinden, vroeg zij het aan de juffrouw in de leesbibliotheek. Het meisje glimlachte en keek eenigszins verwonderd naar de niet meer jonge vrouw. „Wel", zeide zij, „dat is een pseudoniem". „Een wat?" vroeg juffrouw Josephine. „Een pseudoniem, een schrijversnaam", ver duidelijk het meisje. „O", antwoordde juffrouw Josephine hoog. „Ik verstond u niet goed. Geeft u maar „De kroon eener vrouw", van Jean Lebeau". Het meisje klom op een ladder en zocht langs de rijen boeken. Zij glimlachte voor heen. „U wilde zijn adres weten?" zeide zij en stapte met het boek in haar hand van de ladder. „Wij kunnen het wel voor u aan den uitgever vragen, maar correspondentie kost een gulden". Zwijgend offerde juffrouw Josephine haar gulden op het altaar van haar geheime liefde. Wij zenden u het antwoord door", zeide het meisje toen juffrouw Josephine al bij de deur was. En werkelijk kwam drie dagen later een briefje van het huis van juffrouw Josephine binnenvallen. Met zenuwachtig trillende vin gers scheurde zij de enveloppe open. De brief bestond uit één getypte regel. „Het adres van Jean Lebeau is: Willemsweg 12, Amster dam". Juffrouw Josephine begaf zich energiek naar slaapkamers en begon zich zorgvuldig te kleeden. Een half uur later stapte zij in de tram en reed naar het station. Toen zij in Amsterdam aankwam nam zij een taxi en liet zich naar de Willemsweg brengen. Op een bruin geschilderde straatdeur was een emaille naamplaatje geschroefd, „J. Win ters" stond er op. Juffrouw Josephine schelde moedig. Er werd aan een touw getrokken en de deur vloog met een slag open. Heel boven aa-n een eindelooze trap ontdekte juffrouw Josephine een gestalte. „Kan ik mijnheer Lebeau spreken?" riep zij naar boven. De gestalte kwam naar be neden. Het bleek een jonge vrouw te zijn met een vriendelijk gezicht en groote, guitige oogen. „Wie wilde u spreken?" vroeg zij be leefd. „Mijnheer Lebeau", antwoordde juffrouw Josephine onzeker en kreeg -het gevoel dat de juffrouw in de leesbibliotheek haar voor Uit Haarlem's Dagblad van 1887. 5 November: Naar wij vernemen zal waarschijnlijk aan de nagedachtenis van wijlen onzen stadgenoot, den bekenden heelkundige A. de Waal Malefijt, hulde worden ge bracht door het plaatsen van een een voudig gedenkteeken op zijn laatste rustplaats, welk plan door eenige zijner vereerders en vrienden hier ter stede is opgevat. Mogen hun pogingen tot het verkrijgen van de daarvoor benoodigde gelden met een gunstigen uitslag wor den bekroond. den gek had gehouden. De jonge vrouw keek haar even aan en zeide toen. „Ach, natuurlijk, mijnheer Lebeau, de schrijver. Komt u boven, mijnheer is toevallig thuis". Met bevend hart beklom juffrouw Josephine de trap. Boven gekomen werd zij in een kleine kamer gelaten. Eenige oogenblikken later kwam een jonge man de kamer binnen. „Le beau" stelde hij zich voor, „wat is er van uw dienst?" Juffrouw Josephine was sprakeloos. Daar stond haar held, de man die zij in stilte aan bad, Jean Lebeau die zulke prachtige boeken schreef. Zoo iemand bestond dus werkelijk en was een gewoon mensch, of gewoonHij zag er een beetje slordig en een beetje moe uit.waarschijnlijk van zijn vele reizen. „Ik lees alles wat u schrijft", zeide zij eens klaps moed vattend. „Ik dweep met uw boe ken en daarom wilde ik u graag zien, iemand die zulke verre reizen maaktik bewonder u zoo" Mijnheer Winters praatte even, zei een paar vriendelijke dankwoorden, -knikte vaag en glimlachte en toen geleidde hij zijn zonder linge, verlegen bezoekster naar beneden. Vragend keek de jonge vrouw haar man aan toen hij weer boven kwam. Winters knikte haar toe. „Die oude juffrouw kwam mij com plimenteeren met mijn boeken en mijn „verre" reizen". Hij glimlachte een weinig bit ter. En terwijl hij zijn jas aantrok zei hij. „Ik ga gegevens verzamelen over Alexandrië, voor mijn nieuwen roman". Zijn vrouw keek hem afkeurend aan. „Waar om heb je haar de waarheid niet gezegd, dat je heelemaal geen" reizen maakt, dat je arm bent en geen baantje hebt en je brood tracht te verdienen met boeken te schrijven die je zeil erg slecht vindt?" vroeg zij hartstochte lijk. „Ach liefje", antwoordde hij moedeloos, „waarom zou ik die vrouw een illusie ont nemen; zij is er immers gelukkig mede. Wat zou het haar helpen of ik haar al uitlegde. Zij zou het óf niet begrijpen, óf niet gelooven. Maar in elk geval zou zij mijn boeken niet meer lezen. En ik kan heusch zelfs zulk een critieklooze lezeres.niet missen. Ik kan immers alleen maar voor zulke geesten schrijven", voegde hij er met moeilijk onderdrukte bit terheid aan toe. Is schrijfmacliinesclirift te identificeeren Interessante kwestie voor A msterdamsche rechtbank. Smaadbrieven zouden met bepaalde machine zijn geschreven. ,„Kan schrijf machineschrift geïdentifi ceerd worden" was de vraag, waarover de reeïv bank te Amsterdam gisteren in een strafzaal moest oordeelen. Een bedrijfseconoom t< Haarlem was er van beschuldigd een anonieir schrijven te hebben gericht aan de directif van een industrieele maatschappij te Amster dam, waarin tegen een handelsreiziger, in dr bedrijf werkzaam, ernstige beschuldiginger van beleedigenden aard werden geuit. Na he: ontvangen van den brief werd hij op het direc tiekantoor geroepen, hij las den brief er koesterde onmiddellijk verdenking tegen der bedrijfseconoom, die getrouwd ismiet de ge scheiden echtgenoote van den handelsreizi ger. Deze laatste riep de hulp in van Mr, dr Benno J. Stokvis, die een klacht indiende te gen den bedrijfseconoom. De rechter-com- missaris droeg het bureau van den politiedes kundige, den heer Van Ledden Hulsebosch op een onderzoek naar de identiteit van hel schrift van den anoniemen brief en het typ- sel van de door de politie bij verd. in beslas genomen schrijfmachine in te stellen. De heer B. W. Viëtor stelde een groot aan tal punten van overeenkomst vast tusscher het schrift van de schrijfmachine van verd en- den anoniemen brief. Punten van verschi kon desk. niet vinden. rDesk. is dan ook ten volle overtuigd, dat d< brief met verd.'s machine is geschreven. Ter zitting hield de verdachte zijn on schuld vol. Mr. Stokvis stelde zich voor der handelsreiziger civiele partij en vroeg f 1.— schadevergoeding, om uit te doen komen, da: het zijn cliënt ih hoofdzaak om moreele ge noegdoening te doen is. De subst. officier van Justitie, mr. Bosch achtte het tenla-ste gelegde bewezen. Spr requireerde wegens smaad een gevangenis straf van twee maanden. Vonnis 18 November. GASTHUISVEST 11 - HAARLEM - Tel. 17261 BETROUWBARE AUTO'S v. zelfrijders (zonder chauffeur) H) per dag, week, maand en langer. WINTER TARIEF Onze wagens zijn AU Risk verze kerd en voorzien van triptiek. (Adv. lngez. Med.) Het zevende lustrum der A.Y.S.V. Feestelijke intocht der reünisten. Zooals gebruikelijk is Donder-dag de vie ring van het zevende lustrum der Amster- damsche Vrouwelijke Studenten Vereeniging begonnen met den intocht der reünisten aar het Centraal Station. Vele Amsterdamscht meisjesstudenten met haar unieke driekant!g( baretten, waren gekomen om de voormaligf meisjesstudenten der Amsterdamsche univer siteit, die uit alle deelen van het land naai de hoofdstad waren gekomen om nog eeru haar ouden studententijd te doen herleven te ontvangen. Het bestuur van de A. V. S. V. recipieerde in de eerste klasse wachtkamer en tegen hald twaalf werd op het Stationsplein de feest stoet gevormd. Deze werd geopend door hei muziekcorps van de brandweer, en daarach ter stelde zich een bereden eerewacht oj van leden van de Amst, Vrouwelijke Studen ten Rij-vereen. „Amazonen". Dan kwamen achter het vaandel, het bestuur van de A. V S. V.„ de besturen der zusterverenigingen uit de andere Nederlandsche universitetisste- den, en dan de reünisten, de oudste jarer voorop, de jongeren volgend, en tenslotte de leden der A. V. S. V. zelf. Het was een vroolijke stoet, die onder de tonen van de marschmuziok van de brand weerkapel door de binnenstad trok. Van de zijde van het publiek bestond langs den weg groote belangstelling, die zich vooral con centreerde voor het clubgebouw aan de Hee rengracht bij de Vijzelstraat, waar de op tocht tegen 12 uur arriveerde. De eerewacht stelde zich tegenover het ge bouw op en het A. V. S. V.-bestuur beklom een voor het gebouw opgeslagen, met tapijten versierd podium, waarna de praeses mej. M. M. N. van Ingen, met eenige hartelijke woor den reünisten en leden welkom heette in de club. Nadat het bestuur bloemen waren aange boden, zongen allen het A. V. S. V.-lied en vervolgens het Lustrumlied, en tenslotte be gaf men zich in het clubgebouw voor het gebruiken van den koffiemaaltijd. RELIGIEUZE KRING AERDENHOUT. Door dezen kring wordt op Woensdag IS September een orgelconcert georganiseerd uit te voeren door den heer N. J. de Winter met medewerking van mej. R. Tuininga (zang) en den heer Johan de Nobel (cello). WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 9.0034 Berlijn 72.82J4 Var ijs 6.12 ?4 Brussel 30.71 Zwitserland 41.83 New York 1.80 29/32

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10