List en verraad. Tusschen 5 en 6. Ein Mann mit Herz. Amusante comedie Nog eens Ben Hur. ZATERDAG 6 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Film van Geza von Bolvary. Dit is de .vroolijke geschiedenis van ver liefdheid, liefde en happy end door den re gisseur Geza von Bolvary handig in elkaar gezet en verwerkt met artisten als Gustav Fröhlich, Paul Kemp en Maria Solveg en andere zeer goede spelers. Gustav Fröhlich is de bankemployé Ritter, die prima vista tot over zijn ooren verliefd wordt op de dochter van den bankdirecteur, zonder dat hij weet, dat zij diens dochter is. Om indruk op haar te maken, zegt hij dat hij directeur ls, ten minste ten naaste bij. en om meer van het echte leven te begrijpen, haalt zij haar va der over. dat zij als correspondente aan de bank verbonden wordt, natuurlijk onder een aangenomen naam. De pipa stemt daarin toe op voorwaarde, dat ze de consequenties van de baan aanvaardt, d.w.z. ze moet van het salaris, dat zoo'n meisje verdient rond ko men. Ze moet dus ergens een kamer met pension zoeken ln verhouding tot haar inkomsten. En nu kan het spel beginnen. Ze komt niet alleen in dezelfde kamer, maar zelfs aan dezelfde tafel als Ritter te zitten, tot groote jalouzie van een der andere meisjes, die ver liefd op Ritter is. Hier heeft von Bolvary weer even volop gelegenheid zijn groote re gisseurs gaven te demonstreeren. De meisjes komen 's morgens op kantoor en trekken even de la van hun schrijftafel open, waar mee ze ineens ten voelen uit voor u staan. De eerste, een stijf meisje, met strak japon netje en steil achterover gekamd haar, heeft een la waarin alles ongelooflijk netjes ligt, niet de minste afwijking, no. twee met haar jongenskop, trui en onverzorgde klee ding heeft een vreesellike rommel en ie der de. de jaloursche. gebruikt haar ia all toilet tafel, poeder, donsjes, nagellak enz. Paul Kemp doet als vriend van Fitter en als grapholoog prachtig werk. het is altijd weer een genoegen hem op de film te zien, omdat er altijd zooveel goeds en zooveel ge- noegelijks van hem uitgaat, Een 'film. die u een oretti^e verstrooiing geeft en waarvan u echt genieten zult. De twee filmpjes van het voorprogramma zijn naar onzen smaak wat te lang uitge sponnen. Cineone Hoe laat werd Diana Roggers vermoord?"is de vraagwelke het motief vormt van de spannende detective-film Tusschen 5 en 6", waarin Loretta Young en Franchot Tone de hoofdrollen vervullen. (Cinema Palace). Een jonge Officier van Justitie die door zijn bekwaamheid algemeen wordt geacht en zelfs op de nominatie staat om minister van Jus titie te worden, wordt juist als hij zelf aan een sensationeel proces bezig is. gearresteerd on der verdenking van moord. De bewijzen sta pelen zich tegen hem op, hij speelt echter hoog spel en weet door een listige manoeuvre den waren dader in de val te lokken. Ziedaar heel in het kort de inhoud van „Tusschen vijf en zes" een van die vele uitste kende Amerikaansche films die naast een buitengewoon geestige en sprankelende dia loog ook een bijzonder spannenden inhoud bezitten. Regisseur Sam Woods geen onbekende in filmland, heeft met zijn uitstekend spe lersmateriaal Franchot Thone, Loretta Young, Ro- lana Young en Lewis Stone een film kun nen maken die met de beste op dit gebied kan wedijveren. Franchot Thone is een van de sympathiek ste jeune premiers die Hollywood bezit. Jaren lang was hij een zeer gezien acteur op Broad way en niet dan na veel moeite gelukte het. hem voor de film te winnen. Er wordt van hem de anecdote verteld, dat toen zijn vrouw, de filmster Joan Crawford, hem haar ja-woord had gegeven zij er tevens angstig aan toevoegde „Als wij maar nooit ruzie krijgen". Thone moet toen geantwoord hebben: „Dat kan nooit want om ruzie te ma ken moet men met zijn tweeën zijn." Dit verhaaltje, al dan niet verzonnen ty peert Thone ten voeten uit. Zoowel in het ge wone leven als op de film is hij altijd even rustig, bedaard en beheerscht. Naast hem zien we ditmaal Loretta Young die echter niet op hetzelfde niveau als Franchot Thone staat. De bekende acteurs Roland Young en Lewis Stone passen zich bij de hoofdvertolkers goed aan. In het voorprogramma wordt deze week een filmpje vertoond vervaardigd op de Philips Studio te Eindhoven dat tot titel heeft Philips Broadcast 1933. Deze „short" is daarom zoo merkwaardig omdat er alleen maar poppen in voor komen. Ambrose en zijn band zorgden voor de muzi kale illustratie en zoo ontstond een heel bij zonder filmpje, dat ook reeds de aandacht van Hollywood heeft getrokken. Daar bij deze films niet wordt gesproken hebben zij uiteraard een veel grooter afzetge bied dan andere Hollandsche producties. Wie weet of niet bij de poppenfilm Holland's kans op de internationale filmmarkt ligt? Cinema Ben Hur is een van die films, die jaren ge leden furore maakte en als een der hoogte punten der filmkunst werd beschouwd. Maai de tijden zijn veranderd en de filmkunst heeft, zoowel technisch als aesthetisch een ontwikke ling beleefd die ons van die oude producten vervreemd blijkt te hebben. Immers, na de eerste vertooning behielden wij een I herinnering aan een 'sterke film, met vele uitmuntende kwalitei ten. En de stage groei der filmkunst is zoo geleidelijk gegaan, dat wij ons die nauwelijks bewust 'waren. j Doch wanneer men dan, zooals nu, een dier oude producten tegenover de huidige presta ties stelt, dan kan het niet anders, of de ver gelijking moet in het nadeel van de „old timer" uitvallen. Want al is er nóg veel in deze film, dat wij ten volle kunnen waardeeren, zijn daar niet die prachtig verfilmde wagenrennen, waarbij nu het geluid de beelden nog komt versterken en die èn wat fotografie én.wat montage betreft een knap staaltje filmkunst zijn gebleven dit op de „stomme" film in gestelde spel, waarin het gebaar het woord moest vervangen, doch daardoor voor onze verwende oogen overdreven is geworden is wel heel anders dan het natuurlijke acteeren, waardoor de films van thans zoo iets warm- menschelijks hebben gekregen. De synchronisatie heeft zich bepaald tot begeleidende muziek en natuurlijke geluiden we wezen reeds op de uitstekende werking daarvan bij de ren-scène doch heeft zich wijselijk niet gewaagd aan het vervaardigen van het gesproken woord, wat ongetwijfeld juist gezien is. Waarschijnlijk zullen velen deze gelegen heid aangrijpen, om deze film nog eens te gaan zien. Zij brengt ons in elk geval tot een betere waardeering van het huidige filmpeil. Loxor Armand Jean Dupiessi, Due de Richelieu, kardinaal en eerste minister van Lodewijk XIII, één der belangrijkste figuren uit het kleurige verleden van het Frankrijk voor de revolutie! Een man, bezeten door een groot en sterk ideaal: de eenheid van Frankrijk, dat hem zijn weg doet volgen, door intrige en verraad, recht naar een doel, dat de mid delen waarvan hij zich bedient moet heiligen. Dit is de figuur, die uitbeeldt in het boeien de filmwerk, dat het Frans Hals Theater ons deze week brengt. En laten wij hier onmid dellijk aan toevoe- voegen, op voortref felijke wijze. Want hij slaagt er in deze staatsman, die in naam de eerste minister van den onzelfstandi- gen, besluiteloozen Lodewij k XIII was, doch in werkelijkheid de heerscher over het Frank rijk, dat al zijn handelingen beheerschte, ten voeten uit voor ons te teekenen, hoewel deze film ons toch slechts een episode uit zijn le ven toont. Deze sluwe, geslepen staatsman, die alles aan de belangen van zijn land weet dienstig te maken, zonder zich te bekomme ren om de vijanden die hij zich maakt, slechts denkend aan t welzijn van zijn land, staat voor ons, in zijn grootheid, zijn zwakheid enzijn menschelijkheid. Een mensche- lijkbeid, die ook groote figuren als een de Richelieu, hebben bezeten, doch die de ge schiedenis ons veelal onthoudt, omdat zij als de onze is, en dus niet belangrijk. Frankrijk is niet bijzonder gelukkig ge weest met zijn koningen. Want hoewel prach tige paleizen aan hun glorie en spilzucht her inneren, hoewel zij met zwier en gratie een hofleven wisten te enscèneeren, dat de oogen van geheel Europa naar Versailles zou rich ten, lieten zij de belangen van hun land over aan hun raadslieden, priestersof mai- tressen, dat was hen om het even. Heel deze kleurige bonte tijd, waarin een gril van den Koning over leven en dood be sliste, waarin verraad en list de wapenen wa ren, waarmede men elkaar vriendelijk glim lachend bestreed, is op schilderachtige wijze weergegeven in de 20th Century Foxfilm „Kardinaal de Richelieu", die ons een kleu rig beeld geeft van een tijdperk, waarin de grondslagen werden gelegd voor de roem van Louis de XIV, de „Zonnekoning" en i-eeds daarom onze belangstelling over waard is, VERSCHROEIDE AARDE. Den 17den Januari 1934 vertrok per auto mobiel onder leiding van commandant Bron- deel, een expeditie bestaande uit een luxe j auto en twee vrachtauto's, uit België, met de bedoeling de eerste autoverbinding met Bel gisch Congo tot stand te brengen. Den 9den Mei van het zelfde jaar keerden de leden van deze expeditie terug te Brussel, na in 112 dagen 26.457 kilometer te hebben af gelegd, d.w.z. 218 K.M. en 400 meter per dag. De film Verschroeide Aarde is opgenomen tij dens deze reis. Alle opnamen zijn naar het leven en de natuur, op de plaats zelf gemaakt. De inboorling in zijn eigen omgeving, de woeste natuur zijn in beeld gebracht door Charles De Keukeleire, en Frangois Rents, twee van de beste Belgische filmoperateurs. In het groote rijk der zwarten voeren twee krachten, twee elementen: water en vuur een voortdurenden strijd. Van deze beide krachten zijn leven en dood afhankelijk. Het tropische woud, het gebied der breede rivieren en dat der groote meren, vertegenwoordigen de heer schappij van het water; Tanesrouft, „de ver schroeide aarde" van Kivu en Hoggar zijn het gebied van het vuur. Planten, dieren en menschen, vastgegroeid met dezen grond, bieden zoo goed en zoo kwaad als het gaat weerstand aan de ver schillende phasen van dezen strijd. Deze wor steling om het bestaan, die dramatischer is dan welk scenario ook, is de kern van deze film, 'die Zondagmorgen in het Frans Hals theater vertoond zal worden. KEULEN 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.35 Solistenconcert. 8.50 Gramofoonmuziek. 10.50 Bach-cantate. 11.20 Waldemar Hass-kwintet en Alex. Bier's Bala laika-kwintet. 12.25 Militair orkest. 1.20 Om- roep-Amusementssextet. 3.20 Omroeporkest, -kleinorkest en solisten. 7.20 Gramofoonmu ziek. 10.0011.20 Joost's orkest en solist. BRUSSEL 322 M. 9.25 Gramofoonmuziek. 10.50 Orgelspel. 11.20 Kamermuziek. 11.50 .Zang. 12.20 Gramofoon muziek. 12.50 Omroepdansorkest. 1.30 Salon orkest. 1.502.20 en 2.35 Gramofoonmuziek. 3.05 Accordeonmuziek. 3.20 Dubbelmannen- kwartet „Animato" en gramofoonplaten. 5.35 Salonorkest. 6.20 Pianovoordracht. 6.50 Gra mofoonmuziek. 7.20 Zang. 8.20 „Drei arme Madchen". operette. 10.30 R. de Kers' dans- orkest. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M, 9.22 Gramofoonmuziek. 10.20 Orgelconcert. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.35 Choura Kouz- netzoff's orkest. 12.05 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. 1.30 Vroolijke duetten. 2.202.35 Gramofoonmuziek. 2.50 Accordeonmuziek. 3.05 Gramofoonmuziek. 3.20 Symphonieconcert uit Parijs. 5.20 Gramofoonmuziek. 7.35 Vioolvoor dracht. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.40 Reportage. 8.50 Omroeporkest, Omroepdansorkest, solis ten en Jachthoorn-ensemble. 11.0512.20 Ver volg concert. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Omroeporkest en -koor, Kinderkoor en solisten. 9.20 Berichten. 9.5012.15 O. Joost's dansorkest en orgelspel (gr.pl.) Om 10.05 Weer bericht. RADIO MOORS N.V. KRUISSTRAAT 38, TELEFOON 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv inoez Med.) MAANDAG 8 NOVEMBER 1937. HILVERSUM 1. 1875 M. NCRV.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek fgr.pl.); 8.30 Gramofoonmuziek: 9.30 Gelukwenschen; 9.45 Gramofoonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Christelijke lectuur; 11.30 Friesch halfuur: 12.00 Berichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Stichtseh Salonor kest: 2.00 Voor de scholen; 2.35 Gramofoon muziek; 3.00 Causerie over kamerplanten' 3.40 Gramofoonmuziek; 3.45 Bijbellezing; 4.45 Berichten; Gramofoonmuziek; 5.00 Voor de kinderen; 5.45 Piano-voordracht; 6.30 Vragenuur; 7.00 Berichten; 7.15 Vervolg vra genuur; 7.45 Reportage; 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berichten; 8.15 Orgelconcert, 9.00 ,.De liturgie in den Protestantschen eere- dienst: 9.30 NCRV-orkest: 10.00 Berichten A.NP 10.05 Dampraatje; 10.20 Vervolg con cert; 10.45 Gymnastiekles; 11.00 Vervolg con cert; 11.30 Gramofoonmuziek. Hierna Schrift lezing. Frans Hals Remnbraniclt Een ex-Koning verveelt zich. Men vertelt, dat de film „De koning en het revuemeisje geïnspireerd is op de abdicatie van ex-koning Edward en onmogelijk lijkt dit niet. De geschiedenis van den afgetreden monarch, die verliefd wordt op een vrouw van niet-koninklijken bloede, noopt onwille keurig tot Combinatie met de „ware historie" van den Britschen vorst, waarbij nog komt dat Alfred de Zevende uit de film ontegen zeggelijk eenige gelijkenis vertoont met den huldigen hertog' van Windsor. Echter ver wachte men niet een verhaal, dat parallel loopt met de historische gebeurtenissen van het vorige jaar, want dat doet deze filmro- man allerminst. Wat wij in „De koning en het revuemeisje" te zien krijgen is de kluchtige, hier en daar met wat tragiek ge accentueerde ge schiedenis van den fictieven ex-koning, die zijn fictief ko ninkrijk heeft verlaten, een flat in de Licht stad heeft betrokken, maar desondanks in het dwangbuis der koninklijke etiquette ge vangen blijft. Vlak en inhoudloos is het le ven van dezen beklagenswaardigen eenling. Zijn voornaamste bezigheden zijn slapen, drinken en het bijna dagelij ksche bezoek aan de Folies Bergère, waar hij als een ziellooze pop in de loge zit en de grapjes-van-elken- avond uit pure verveling gelijk met de ko mieken opdreunt. Zoo zou het machinale le ven van Alfred den Zevende wellicht tot het einde zijner dagen zijn doorgegaan, ware liet niet, dat Zijn Majesteit een plotselinge inte resse was gaan stellen in een der koormeis jes van Folies. Dit meisje brengt een omme keer van belang teweeg in het leven van Al fred, die geleidelijk tot een resuluut minnaar uitgroeit en gedachtig aan het devies van zijn geslacht „Geen pas achteruit" krasse staal tjes van amoureuze doortastendheid demon streert. De toestand is des te gecompliceer der, omdat het meisje zich feitelijk in dienst heeft gesteld van Alfred's eenig overgeble ven hovelingen, hertogin Anna en den wan kelmoedigen graaf Humbert, met de op dracht Zijne Majesteit het mateloos drinken af te loeren zonder hem lief te krijgen. Dat HILVERSUM H. 301 M. Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 10.00 10.20 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwij ding; 10.20 Declamatie; 10.40 Gramofoonmu ziek; 11.10 Vervolg declamatie; 11.30 Orgel spel; 12.00 The Lucky Birds, en solist; 12.45 Gramofoonmuziek; 1.00 „Fantasia"; 2.00 Gra mofoonmuziek; 3.05 Declaamtie; 3.30 Zang en gramofoonmuziek; 4.00 Gramofoonmu ziek; 4.30 Kinderuurtje; 5.00 VARA-orkest; 6.00 Optreden van amateurs; 6.30 Muzikale causerie en gramofoonmuziek; 7.10 „Drij vende vastelanden?" causerie; 7.30 Viool en piano; 8.00 Herhaling SOS-berichten; 8.03 Berichten ANP; 8.10 VARA-orkest; 9.00 De clamatie; 9.30 De Ramblers; 10.00 Berichten ANP.; 10.05 Residentie-orkest; 11.00 Orgel spel; 11.30 „Fantasia". DROITWICH. 1500 M. 11.05 Orgelspel; 11.35 en 12.05 Gramofoon- ziek; 12.20 Religieuze causerie; 12.45 BBC- Schotsch orkest; 1.20 Actueele causerie; 1.35 Orgelconcert; 3.20 Geiger en zijn orkest; 4.20 Het Rae Jenkins Trio en solisten; 4.50 Gramofoonmuziek; 5.20 Piano-voordracht; 5.40 Het Schwiller Strijksextet; 6.20 Berich ten; 6.40 BBC-orkest, -koor en soliste; 7.20 Cabaretprogramma; 8.05 Komische voor dracht; 8.20 „Housing the workers", cause rie; 8.50 Variété-programma; 9.20 Berich ten; 9.40 Buitenlandsch overzicht; 9.55 Gra mofoonmuziek; 10.20 Radiotooneel met mu ziek; 11.20 Maurice Winnick en zijn Band; 11.50 Dansmuziek (gr.pl.) zij haar woord tenslotte maar half houdt zal ieder wel duidelijk zijnEen „happy end" dat klinkt als een klok, blijft dan ook niet uit, maar voor het zoover is heeft men heel wat zonderlinge escapades van den jongen vorst meegemaakt. Een woord van aanbeveling mag deze zeer geestige film met haar uitstekende hoofd vertolkers: Fernand Gravet als Alfred VU, Joan -Blondell als het koormeisje en Edward Everett Horton als graaf Humbert, zeker niet onthouden worden. Opvallend goed is ook de muzikale begeleiding, die de verschillende scènes tot achtergrond dient. In het voorprogramma een vroolijke tee kenfilm met het koddige zwijntje „Porky" als hoofdpersoon. FILM OVER AFRIKA GEPROLONGEERD. Op veelvuldig verzoek zal het Rembrandt Theater de in Fransche equatoriaal Afrika spe lende „negerfilm" met toelichting van den heer de Josselin de Jong prolongeeren. Mislukte inbraak in station. Daders bij hun werk gestoord. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben brutale inbrekers zich toegang weten, te verschaffen tot het bureau van het sta tion Nieuwersluis. Nadat zij op het eerste perron eerst een' automaat hadden vernield en de daarin aan wezige dubbeltjes hadden weggenomen, heb ben zij zich door het indrukken van een ruit, waarbij zij groene zeep gebruikten, die zij1 zelf tevoren nog in de bag'age-afdeeling had den gestolen, toegang verschaft tot het sta tionsbureau, waar de brandkast stond. De inbrekers schijnen met de situatie althans eenigermate op de hoogte te zijn geweest, want den dag, volgende op den nacht der inbraak, zou het betaaldag zijn, zoodat er ruim elfhonderd gulden in de brandkast aan wezig was, i De pogingen, die de inbrekers hebben aan gewend om de geheele brandkast weg te ha len, mislukten, omdat de kast met een zware moer aan den muur is bevestigd. Daarop hebben zij met een boor en een snij-apparaat een gat in den zijwand der brandkast ge maakt. Zij hadden reeds een gat van onge veer 15 c.M. hoogte in den stalen wand ge sneden, toen zij verdacht geluid hoorden. Boor en snij-apparaat hebben zij in den steek gelaten en het avontuur, dat voor hen zoo goed scheen te beginnen, eindigde in een overhaaste vlucht. De snijder stond nog rus tig in het gemaakte gat. Op dat oogenblik nl. kwam de heer S. bij het station, om zijn dienst te beginnen. Deze zag allereerst den pot met groene zeep staan, hetgeen hem al zeer verdacht voorkwam. En toen hij de deur opende, zag hij twee man nen in gebukte houding vluchten. Hij heeft hen nog aangeroepen, maar de inbrekers verdwenen als wielrenners langs het Kanaal in de richting' van Loenen. De heer S. heeft hierop den stationchef gewaarschuwd, die via de diensttelefoon de omliggende posten inlichtte en de politie waarschuwde van Amsterdam, Utrecht en Hilversum. Deze heeft de wegen afgezet en onmiddellijk het onderzoek grondig aange vangen. Het tweetal is nog gesignaleerd door een overwegwachter bij Weesp, maar verder mist men nog ieder spoor van de daders. Kardinaal de Richelieu. Een scène uit de roemruchte film Ben Hur, 7oaarin Ramon Novarro triomfen Toehaalde, en die nu door de M.G.M. gesynchroniseerd is. (Luxor Theater PROGRAMMA ZONDAG 7 NOVEMBER. HILVERSUM I 1875 M. 8.30 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO. 5.00 NCRV, 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (gr.pl.) 9.50 Nederduitsch Hervormde Kerk dienst. Hierna: Gewijde muziek. 11.30 Orgel spel. 12.15 KRO-Orkest. 1.00 Boekbespreking. 1.20 De KRO-Melodisten en solist. 2.00 Gods dienstonderricht voor ouderen. 2.30 Gramo foonmuziek. 3.00 Hartvelt-Strijkkwartet en piano. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Ziekenlof. 4.55 Sportnieuws. 5.00 Gereformeerde Kerk dienst. Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.) 7.45 Sportnieuws. 7.50 „Nederlandsche Heiligen", causerie. 8.10 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.25 Gramofoonmuziek. 9.30 KRO-Orkest en solist. 10.30 Berichten ANP. 10.40—11.00 Epi loog. HILVERSUM II 301 M. 8,55 VARA. 10.00 VPRO, 12.00 AVRO, 5.00 VPRO, 5.30 VARA, 8.00 VARA. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Voetbalnieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 „Twintig jaar Sov jet-Unie", causerie met inleidende gramofoon muziek. 10.00 Zondagsschool. 10.30 Doopsge zinde Kerkdienst. 12.00 Orgelconcert. 12.10 Filmpraatje. 12.35 Orgel- en saxofoonsoli. 1.00 Schilderij bespreking. 1.15 Aeolian-Orkest. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Ensemble „Musica An- tiqua" en solisten. 4.00 Dordrecht's Mannen koor „Caeeilia". 4.30 AVRO-Dansorkest. 4.55 Sportnieuws ANP. 5,00 Gesprekken met luiste raars. 5.30 Kinderuurtje. 6.00 Noviteiten-Or- 'kest, mmv. „Dubbel Zeven". 6.30 Sportuitzen- ding. 6.45 Berichten ANP. Hierna Gramofoon muziek. 7.00 „The Lucky Birds" en solisten. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Om roeporkest en solist. 9.00 Radiotooneel. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.45 Radiojournaal. 10.00 Concertgebouw-orkest, Koninklijke Oratorium Vereeniging en solist. 10.30 Kovacs Lajos' or kest en solisten. 11.00 Berichten ANP. Vervolg concert 11.30—12.00 AVRO-Dansorkest. DROITWICH 1500 M. 12.50 Coventry Hippodrome-orkest. 1.55 BBC- Mannenkoor en solisten. 2.20 Voor filmliefheb bers. 2.40 Crystal Palace Band. 3.20 Gramo foonmuziek. 3.50 Herdenkingsdienst der Jood- sche Oud-Strijders. 4.05 Pianovoordracht. 4.20 Psychologische causerie. 4.40 A. Campoli's or kest. 5.20 Religieuze causerie. 5.40 Het, Werts- Strijkkwartet. 6.35 Filmpraatie. 6.50 BBC- Variété-orkest en soliste. 7.25—8.10 Radio tooneel. 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheids- oproep 9.10 Berichten 9.25 Radiotooneel. 10.05 Leslie Jeffries en zijn orkest. 10.50 Epiloog. RADIO-PARIS 1648 fcf. 7.20. 8.15 en 11.25 Gramofoonmuziek, 11.50 Orge'concert. 12.40 Gramofoonmuziek, 12.50 Dubrnille-nrkpst en mok 3.20 Areorder»-,con cert. 3 35 Zang. 3.5r( flid'otooneel. 5 20 Parijs' Symphonie-orkest. *.50 Zigeunerorkest. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 11.201.20 J. Bouillon- dansorkest. Loretta Young en Franchot Tone. Ben H ur gesynchroniseerd. Een schilderachtige scène uit het historische filmwerk Kardinaal de Richelieu, waarin George Ar'liss de titelrol speelt. (Frans Hals). RADIO PARIS 1648 M. 8.00 Gramofoonmuziek; 10.40 dito. 12.20 Jacbara-orkest en zang; 3.05 Pianovoor dracht; 3.20 Zang; 4.20'dito; 4.35 Het Valmi- rac-koor; 5.20 Gevarieerd concert; 8.35 Gra mofoonmuziek; 8.50 „La poupée", operette; 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Omroepkleinorkest; 7,50 Orkestcon cert; 11.20 Verzoekconcert; 12,35 Nedersak- sisch Symphonie-orkest en soliste; 3.20 So listenconcert ;4.30 E. Roosz' orkest; 5.20 Mi litair concert: 6.20 Programma aan den vooravond van den 9en November 8.20 Om roeporkest en -koor 9.40 Blaas-ensemble, omroepkoor en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepor kest; 1.50 Gramofoonplaten; 5.20 Omroep dansorkest; 6,50 Gramofoonmuziek: 8.20 Om roeporkest: 9.20 Cabaret; 10.30 Omroepdans orkest en soliste. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek: 12.50 Kleinorkest en solist- 1.50 5.20 en 6.00 Gramofoonmu ziek; 6.50 Kleinorkest: 7.35 Gramofoonmu ziek; 8.2-0 Ornroepsymphonie-orkest en so list; 9.20 Radiotooneel; 9.50 Toespraak; 10,30 Gramofoonmuziek en lezing. ">VTïT>c?rm ANDSFNDFR 1571 M. 6.20 Programma aan den vooravond van den 9den November; 8.20 Zie Keulen; 9.20 Berichten; 9.40 Solisten, omroepkoor en v fclaasensemble. Van 10.05 Weerbericht. De Belgische acteur Fernand Gravet, die in Hollywood omgedoopt werd tot Fernand Gra- vey maakt zijn Amerikaansch dehuut in de amusante film „De Koning en het Revue meisjewaarin Joan Blondell zijn tegenspeel ster is. Rembrandt Theater,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 14