Weill Zoon QHb-SkuOunta HENSEN'S JAEGER Yemen Bueno Breitschwanz en Embros bontmantels Barteljorisstraat 26-28 'n Moderne bril. Gouden Geluiden Zandvoort's Gemeentebegrooting voor 1938 DINS DAG 9 NOVEMBER 1937 HAARDE M'S DAGBDAD 2 „D ANTUM A" op Vulpenhouder, „DANTUMA" op schrijfmachien En ge zult voortaan van't leven Steeds de zonnezijde zien! ZIJLSTRAAT 90, HAARLEM, TELEF. 11161 (Adv. Ingez. Med.) VERKEERSONGELUKKEN. Maandagmiddag één uur bemerkte een 20- jarige motorwielrijder uit Haarlem op den Schalkwijkerweg bij de Buitenrustbrug te laat, dat de bestuurder van een vrachtauto naar den wallekant van richting wilde veranderen, waartoe deze tijdig een teeken had gegeven. De motorwielrijder botste tegen den laadbak van de vrachtauto aan en viel, waardoor hij ontvellingen kreeg aan het hoofd en de lin kerknie, alsmede een lichte hersenschudding. Hij werd door leden van den Ongevallen- dienst behandeld, waarna hij per ziekenauto naar het Sint Elisabeths Gasthuis werd ver voerd, waar hij ter verpleging is opgenomen, Op den hoek van de Groote Houtbrug en den Raamsingel had Maandagavond kwart over negen een aanrijding plaats tussclien den wielrijder M., die van den Raamsingel naar den Gasthuissingel wilde rijden, en den wielrijder F., die van de Groote Houtbrug in de richting van het Plein reed. Laatstgenoem de gaf geen voorrang aan het verkeer van rechts, waarvan hij zelf de dupe werd, want hij viel en brak zijn linkerbeen. Door een dok ter en leden van den Ongevallendienst werd hij voorloopig verbonden; daarna werd hij per ziekenauto naar het Ziekenhuis St. Johannes de Deo vervoerd. Een 38-jarige wielrijder, die Maandag middag twee uur uit de Floresstraat naar links het Soendaplein wilde oprijden, nam de bocht veel te klein. Hij ontmoette eerst een wielrijdster, die geheel rechts van den weg reed. De man hield in en stond bijna stil. Op dat oogenblik naderde juist een zeswielige vrachtauto, waarvan de bestuurder een aan rijding niet meer kon voorkomen. De wielrij der klaagde over pijn in de linkerheup. Na door leden van den Ongevallendienst en een dokter behandeld té zijn, werd hij per zieken auto eerst naar zijn woning aan de Obistraat en later voor een nader onderzoek naar het Diaconessenhuis vervoerd. Het rijwiel werd ge heel vernield. Van de auto ging een lamp ka pot. De remmen van de auto bleken in orde te wezen. MOORE'S SCHOOL OF COMMERCE. Voor het onlangs gehouden examen Ma- chineschrijven te Haarlem, slaagden de 7 aangemelde candidaten van het bovenvermeld Instituut met de volgende resultaten: dames E. H. Heis, 45 lettergrepen per minuut, G. M, J. Commissaris 45 lettergr. p. m., A. T. F. Mul der 35 lettergr. p. m., en de heeren G. Brug- gink, 50 lettergr. p. m. C. Stapensea 45 lettergr. p. m., Ch. D. A. G. Hebbers 40 lettergr. p. m. J. Peek 40 lettergr. p. m.; allen leerlingen van deze school. „Dr. PLATON KRETSJET, CHIRURG". Het stuk „Dr. Platon Kretsjet, chirurg", dat Woensdagavond a.s. door De Nederlandsche Tooneelgroep in den Stadsschouwburg zal worden opgevoerd, heeft een goede pers gehad. De Tijd schreef: „Gulweg zij erkend, dat dit stuk tooneel is en dat hier een knappe opvoe ring tot stand kwam, die veel applaus ont lokte". De Tel. gewaagde van „een frisch en sterk Russisch stuk zonder politiek" en prijst het spel van Tine Medema, als jonge architecte, die „uitstekend, levendig en beschaafd too neel" gaf. Het blad toonde zich voorts ook zeer voldaan over de prestaties van Bob Geraerds (in de titelrol, als chirurg), Cruys Voorbergh, Marie van Westerhoven, Herman Schwab (prachtig als een oude huisdokter) en Rika Hopper, in een voorbeeldig gespeelde moederrol. OOK VOOR U! Door onze uitgebreide sorteering in MAAT, MODEL en KWALITEIT. PANT.: 0.80 - 1.10 - 1.40 1.60 - 1.95 BORSTR.: 0.95 - 1.20 - 1.75 - 1.90 - 2.30 PMkLAAP™ffTEU28©iMCH (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: DINSDAG 9 NOVEMBER Gem. Concertzaal: Ledenconcert H. O. V. Soliste Paula Lindberg, 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „De Koning en het Revuemeisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Ben Hur, 2.30, 7 en 9.15 u. Cineone Theater: „Ein Mann mat Herz", doorloopende voorstelling van 2.30—5.30 en 711 uur. Frans Hals Theater: „Kardinaal Richelieu," 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Loretta Young en Franchot Tone in: „Tussclien 5 en 6". 7 en 9.15 uur. Hotel Lion d'Or: Bazar Luthersche Wijk verpleging. 7.30—11 uur. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling A. L. Koster. 10—4 uur. Zaaltje de Kerkuil, Nieuwe Gracht 23: Ten toonstelling Eekman, 105 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: 't Palet, Bronstee weg 21, Tentoonstelling werkstukken A. W. Verhorst. 10—12, 2—5, 7—9 uur. WOENSDAG 10 NOVEMBER. Stadsschouwburg: De Ned, Tooneelgroep: '„Dr. Platon Kretsjet, Chirurg". 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling A. L. Koster. 10—4 uur. Zaaltje de Kerkuil, Nieuwe Gracht 23: Ten toonstelling Eekman, 10—5 uur. Heemstede: 't Palet, Bronsteeweg 21. Tentoonstelling werkstukken A. W. Verhorst. 10—12, 2—5, 7—9 uur. In hebben wij een zéér groote keuze BONTWERKERS (Adv. Ingez. Med.) Comité Oranjevreugde-Volks- vreugde. Bijdragen van de burgerij gevraagd. De waarnemend burgemeester, de heer W. J. B. van Liemt, installeerde Maandagmiddag- in de Statenzaal een comité van Haarlemsche dames, \|n welk comité mevrouw A. A. bsse Röellbsse De Vos van Steenwijk bescherm vrouwe en mevrouw J. W. bsse dé Vós van Steenwijkvan Royen eere-pfesidenten zijn. Dit comité richt zich thans met dé volgende circulaire tot allen, dié deelen in de blijdschap, welke reeds thans veler harten vervult, met het oog op de te wachten groote gebeurtenis •in het Prinselijk gezin: Zooals U bekend zal zijn, hebben Hunne Koninklijke Hoogheden Prinses Juliana en Prins Bernhard er de voorkeur aan gegeven, ter gelegenheid van de geboorte van den jongsten Oranjetelg geen geschenken te ont vangen. Dien wensch heeft natuurlijk ieder te eerbiedigen. Maar toch zal menigeen de behoefte gevoelen, met een daad, passend in het kader van de blijde gebeurtenis, welke aanstonds in ons Oranjehuis zal plaats vin den, uiting te geven aan zijn vreugde over dit voor ons volk zoo heuglijk feit: Deze overweging heeft ons er toe gebracht, in navolging van hetgeen reeds in de groote steden is geschied, een comité in het leven te roepen, dat zich tot taak zal stellen een be drag bijeen te brengen teneinde aanstaande moeders, die omstreeks denzelfden tijd als Prinses Juliana aan een nieuwen wereldbur ger het leven zullen schenken, doch wier financieele omstandigheden van dien aard zijn, dat de kosten welke zulk een jonggebo rene veroorzaakt bezwaarlijk of misschien in het geheel niet kunnen worden gedragen, te kunnen helpen aan een baby-uitzet, waar door ook de komst van haar kind, wat dat betreft, zonder zorg kan worden tegemoet- ge zien. Wij verzoeken U uw bijdrage bij voorkeur te willen storten bij of te gireeren aan De Twentsche Bank N.V., Zijlstraat 76. Haar lem, (Post-giro No. 4000) onder vermelding: „ten behoeve van het Comité Oranjevreugde- Volksvreugde". Bijdragen in contanten of chèques zullen ook gaarne door de leden van het dagelijksch bestuur aan haar particuliere adressen in ontvangst worden genomen. Ruime giften zullen ruime beslissingen mo gelijk maken; echter ook de kleinste bijdrage is hartelijk welkom. Het dagelijksch bestuur is als volgt samen gesteld Mevrouw J. M. van Liemt-Dolmans, voorzitster, Lorentzplein 9. Mevrouw S. J. J. MouthaanZimmer man, Ondervoorzitster, Florapark 11 Mevrouw J.. C. H. Wesstra—Mackay, secretaresse, Van Eedenstraat 1 Mevrouw L. N. J. Lefebvrevan Some ren Gréve, 2e sewet.se, Beelslaan 19 Mevrouw H. W. Teding van Berkhout van Marken, penningmeesteresse Baan 19. Mejuffrouw C. H. Heerkens Thijssen. 2e penningmeesteresse, Plein 13 Mevrouw A. A. AnemaGertzen, Florapark 10 Het bovengenoemd comité verzoekt allen, die meenen voor een baby-uitzet in aanmer king te komen, zich vóór Dinsdag 16 Novem ber a.s. aan te melden aan een der volgende adressen: St. Elisabeth's Gasthuis, Maria- stichting, Diaconessenhuis of Jolesziekenhuis, j a.s. Woensdag, Vrijdag of Maandag, 's mor gens om 9 uur of 's middags tusschen 3 en 5 uur. In aanmerking komen zij, die tusschen half December en half Januari haar baby' verwachten en voor wie de kosten van een uit zet moeilijk te dragen zijn. EVANGELIST J. SEVENSMA. Donderdagavond 11 November a.s, zal de Evangelist J. Sevensma uit Amsterdam in de Kerk der Broedergemeente aan de Park laan No. 34 een spreekbeurt vervullen op uitnoodiging van het Comité voor Opwek kingssamenkomsten. De heer Sevensma zal het derde onderwerp van zijn serie behande len n.I. „Een Vloek". De Bilt voors pelt: Matigen, tijdelijk krachtigen Noordwes telijken tot Noordoostelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken met waarschijn lijk nog eenigen regen, kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 775.3 m.M. te Vestmanoer. Laagste 753.9 m.M. te Stockholm en Karlstadt. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Noordwesten op den Oceaan nam nog in be- teekenis toe. Een uitlooper van de depressie in het Noordoosten trok naar het Zuiden en lag hedenmorgen als een afzonderlijke kern over Zuidoost Zweden. Ook in het Zuidwesten in den Oceaan bleef de luchtdruk laag. Langs de Noorsche kust op de Britsche eilanden en in Denemarken en onze omgeving waaien matige tot krachtige Noordelijke winden, met op de Britsche eilanden gedeeltelijk bewolkte lucht, doch overigens meest betrokken met regen. In het Overige deel van het vasteland van West-Europa waaien nog zwakke winden uit Westelijke richtingen, in Frankrijk is het meest windstil. Ook hier is de lucht meest be trokken, met nevel, mist of regen. De hooge Alpentoppen zitten thans in wolken. De tem peratuur is er eenige graden onder het vries punt. De temperatuur is, behalve in Schot land, in vrijwel het geheele waarnemingsgebied nog boven normaal. In midden-Scandinavië ligt een uitgestrekt gebied, waar de tempera tuur tot onder het vriespunt daalde. Voor onze omgeving wordt matige, tij delijk toenemende, meest Noordelijke wind verwacht, met zwaar bewolkte tot betrokken lucht en nog regen. Waar schijnlijk zal het kouder worden. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 761 m.M. Stand van gister 763 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m. 6.45 uur; n.m. 19.10 uur. Strand berijdbaar van 11.4517.00 uur. Belangrijke telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Maar dan van WEBER GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. ingez. Med.) en deel U volgaarne mede dat het gekochte orgel zeer voldoet. Het personeel onzer school ge- Ki bruikt hét'bij 'alle zanglessen/ Dat zegt genoeg. V. Th. R. St. J. school. Een artikel van vertrouwen bij een adres van vertrouwen. OOK U slaagt zeker bij GOLDSCHTIEDINC GROOTE MARKT. PIANO'S RADIO - MUZIEK. Ons magazijn is tot 8 uur geopend, Zaterdags tot 10 uur. (Adv. ingez Mect.j Nationaal fonds voor bijzondere nooden. Een prijsvraag. 'söRAVENHAGE, 9 November. Het leven heeft misschien aan afwisseling gewonnen sinds de oude tijden, toen krant en radio, bioscoop en voetbal nog. moesten worden uit gevonden, toen steekspelen, draken dooden en reuzen bevechten zoowat de eenige takken va nspot waren. Toch schijnen wij een ding te missen, de goede feeën. Wie zou niet wil len, dat hij eens een wensch mocht doen en dat plotseling het gevraagde voor zijn ver baasde oogen als uit het niet te voorschijn zou komen? Wie koestert niet zoo'n verborgen verlangen, de een naar een auto, de ander naar een tandem of een ameublement, een bontjas of een horloge, een radiotoestel of een nieuw eetservies, een mooien ring of een zil veren theeservies, een stofzuiger of een kleed? Hoe vreemd het oo schijnt, er is een feeg, die al deze wenschén en nog vele andere kan vervullen en die ook nog op een andere wijze geluk om zich heen verspreidt onder hen, wier verlangens uitgaan naar nog waardevoller dingen: een bestaan, een le vensmogelijkheid, een toekomst voor hemzelf en hun gezinnen. Deze fee heet het notionaal fonds voor bijzondere' nooden. Over hetgeen zij doet zullen in de komende weken de voor zitters der groote radio-omroepvereenigingen meer vertellen. Slechts zij gezegd, dat zij nog jong is en dat zij de hulp van een ieder be hoeft om haar moeilijke taak te blijven ver vullen. Daarom wil zij trachten met goede gaven de harten te winnen van allen, die haar hulp niet behoeven, maar haar zouden kun nen steunen. Deze gaven, waarvan enkele hier zijn genoemd, maar die bij lange niet alle hier kunnen worden opgesomd, zijn be schikbaar gesteld als prijzen voor een prijs vraag, een puzzle, die in vele dagbladen en tijdschriften zal worden gepubliceerd en die binnen enkele dagen ook in dit blad zal ver schijnen. Door deze puzzle op te lossen en in te zen den met een kleine gave, zal een ieder niet alleen zich den dank waardig maken van de moderne goede fee en van hen, in wier be lang zij licht brengt, maar bovendien ook voor zichzelf de kans openen op een van de ruim 1350 mooie prijzen. Biedt een veel gunstiger beeld dan die voor 1937. Er behoeft nu geen extra bijdrage uit het Rijks- werkloosheidssubsidiefonds aangevraagd te worden. Ingezetenen behoeven f 40.000 minder aan Per- soneele Belasting op te brengen. VOOR DE KINDERBEWAARPLAATS HAARLEM-NOORD. Naar wij vernemen is de collecte voor de Kinderbewaarplaats in Haarlem-Noord, dank zij de medewerking van een 15tal personen, geslaagd. Zij heeft circa f 270 opgebracht. Het bestuur der Kinderbewaarplaats Haarlem- Noord is den gevers en geefsters zeer erken telijk. Het college van B. en W. van Zandvoort heeft Maandagavond de begropting voor 1938 aan den gemeenteraad aangeboden. Deze zal nu ter visie gelegd worden, maar de memorie van toelichting moet eerst nog worden op gemaakt. Toch is uit de cijfers der begrooting reeds te eoneludeeren, dat de begrooting voor 1938 een veel gunstiger beeld toont dan die voor 1937. Toen moest aan het rijk een bijdrage uit. het werkloosheidssubsidie-fonds worden aangevraagd van f 58.988.50 ter dekking van het tekort. Nu is dat niet noodag. De gemeente Zandvoort kon voor 1938 een sluitende begrooting samen stellen, zoodat het nu niet noodig is om bij het rijk aan te kloppen tot dekking van een tekort. Over de uitkeering van de extra subsidie uit het werkloosheidssubsidiefonds over lOS1- wordt nog steeds met de regeering on derhandeld. Daarom zijn de uitkeeringen uit dat fonds over 1937 alsnog op de begrooting voor 1938 verwerkt, waarop de posten zoowel onder inkomsten als uitgaven geboekt staan. Een administratieve regeling dus. Dat de begrooting er voor 1938 zooveel be ter voorstaat als die van 1937 komt omdat op de begroeting voor 1937 nadeelige saldi over 1935 verwerkt moesten worden. Deze nadee lige saldi beliepen toen bij elkaar een be drag van bijna f 100.000 terwijl de rekening over 1936 sluit met een tekort van slechts duizend gulden. In de overige begrootingsposten zijn heel weinig veranderingen gekomen. Nieuwe be zuinigingen zijn niet meer ingevoerd, terwijl de tijd ook nog niet gekomen is om dingen te doen die veel geld kosten. Alleen is van beteekenis, dat de ge meente voor de Personeele Belasting van de 6de naar de 5de klasse is ge bracht. De 200 opcenten op die be lasting zijn nog gehandhaafd moeten worden, maar die klasse-verlaging BLOEMENDAAL HILLEGOM NOG JUIST DEN DANS ONTSPRONGEN. Toen de heer B., ambtenaar ter Secretarie zich gisteren naar het gemeentehuis begaf naderde uit de richting Leiden een auto in vi'ij snelle vaart, waarvan de bestuurder plaatselijk onbekend was, terwijl uit de rich ting Haarlem gelijktijdig de tram vertrok. Ter hoogte van het politiebureau begeeft de tram zich op enkel spoor zoodat zij over den weg gaat. De autobestuurder zag toen geen anderen uitweg dan het trottoir op t>e rijden en de heer B. die het ongeluk zag aankomen had de tegenwoordigheid van geest om over het ijzeren hek in den tuin van den heer Rijnveld te springen. Met den schrik en eenige schaafwonden van het grind is een en ander nog wonderbaarlijk goed afgeloopen. De inbraak in het Tandheelkundig Instituut. Naar wij vernemen, zijn reeds drie arres taties verricht in verband met de inbraak in het tandheelkundig Instituut van de Rijks universiteit te Utrecht, waarbij een groote hoeveelheid goud is gestolen. Te' Amsterdam zijn een man en een vrouw aangehouden en in Den Haag een man, Men verwacht dat nog meer arrestaties zullen volgen. De arrestant uit Amsterdam heeft een klomp goud te koop aangeboden, welks samenstelling bleek over een te komen met die van het goud dat in het Tandheelkundig Instituut wordt gebruikt. Bouw van 26 arbeiderswoningen. Aan de Recifelaan en het Joan Mauritsplein. B. en W. schrijven aan den Raad: Ter voorziening in de te Overveen be staande behoefte aan woningen van een huur waarde van ongeveer f 5 per week, werd reeds in beginsel besloten voor rekening der meente een aantal woningen van dat type te doen bouwen. In de raadszitting van 18 Februari .1937 werd voor dien bouw tot architect aangewezen de heer J. A. van Asdonk. Deze architect heeft thans de bouwplannen ingediend, die wij u hierbij met de bouw kosten- en de exploitatierekening ter goed keuring aanbieden. De bouwkostenrekening van de te stiheten 26 woningen aan de Recifelaan en het Joan Mauritsplein doet zien, dat gerekend is op •f 85.809 aan bouwkosten (f 3300 per woning) en op f 9.090 aan bijkomende kosten (archi tect, toezicht, renteverlies, aansluitingen, tuinaanleg en bestedingskosten, tezamen f 94.800, terwijl voor den grond gerekend is op 4900 M2. ad f 6 is f 29.400. Alles tezamen aldus op f 94.800 voor de huizen en op f 29.400 voor den grond. Totaal f 124.200. Per woning f 124.200 26 is f 4.777. De exploitatie-rekening doet zien, dat de annuïteiten zijn berekend naar een rentevoet van 3 pet. en dat het bouwvoorschot ad f 94.800 over een tijdvak van 50 jaren en het grond voorschot ad f 29.400 over een tijdvak van 75 jaren loopt. Om de exploitatie-rekening sluitend te doen zijn is gerekend op een huur van f 5 per week per woning. B. en W. stellen den Raad voor, hen te machtigen tot bovengenoemden bouw te doen overgaan, met verleening van een crediet daarvoor van f 94.800, Bevallen: W. BosniaMoorman z.; H. van DijkVelde ma d. Ondertrouwd: P. R. Rolvers ,en E. Berg- haus. Getrouwd: D. F. Weegenhuise en J. M. Dijkstra. E. Clarke en S. S. E. Brissaud, W. van Wort en K. Maunz, W. C. Bouman en H. M. van der Ven, M. Mica en H. F. A. Gold-fried. Overleden: R. H. van Daalen 24 j. wonende te Haarlem. D. Bax 73 j. maakt toch, dat de Zandvoortena- ren aan hoofdsom en opcenten te zamen ongeveer f 40.000 minder zul len behoeven op te brengen. De gemeente zal nu van de 200 opcenten f 96.000 ontvangen, tegen f 123.800 voor 1937. Voor 1938 is f 6000 meer aan Armenzorg uitgetrokken o.a. omdat de post voor Maat schappelijk Hulpbetoon van f 45.000 op f 49.000 is gebracht. Voor werkloozensteun is f 110.000 uitgetrok ken, voor werkverschaffing door het rijk ge subsidieerd f 75.000 en voor niet gesubsidieer- de werkverschaffing f 7000. Dit zijn ongeveer dezelfde posten als voor 1937. Voor de politie is f 3500 meer uit getrokken omdat de burgemeester aan den raad een voorstel zal doen om de tijdelijke agenten af te schaffen en het vaste politiecorps uit te breiden. De gewone rijksbijdrage is voor 1938 uitge trokken op f 103.172, tegen f 111.283 over 1937, Dit is een vermindering van f 8000. Door het eonverteeren van geldleeningen is een bedrag bespaard van ongeveer f 20.000 per jaar. Nu zal voor 1938 f 95.462 aan rente van geldleeningen betaald moeten worden tegen f 115.806 in 1937. Het eindcijfer der begrooting is f 1.062.359.92 Op den kapitaaldienst is een post van f 35Q0 uitgetrokken voor de aanschaffing van een nieuwe vuilnisauto. EEN DRIELING GEBOREN. Maandagavond werd het echtpaar J. van Norden—Koper, Noordersfcraat 15 te Zand voort, verrast met de geboorte van een drie ling. De drie meisjes, Sientje, Leentje en Deuntje, zullen nog eenigen tijd in de Maria- btichting te Haarlem worden verpleegd. Het is te begrijpen, dat een dergelijk feit hoe verblijdend overigens, toch ook zijn moei lijkheden meebrengt, vooral in een gezin als dit, waarvan de vader reeds geruimen tijd werkloos Is. PROGRAMMA WOENSDAG 10 NOVEMBER 1937. HILVERSUM I 1875 M.. N.C.R.V.-uitzending. 6.30—7.00 Onderwijs fonds v. d. Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek. (Gr. pl.) 9.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwensehen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek 11.15 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Berichten. 12.15 Gra'mofoonmuziek. 12.30 Vervolg concert. 1.30 Gramofoonmuziek. 1.55 Orgelspel 3 00 Christelijke Lectuur. 3.30 Hendriks-Trio. 4.45 Berichten, Gelukwensehen. 5.00 Voor de kin deren. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur. 6.30 Taalles en Causerie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Be richten. 7.15 „Indrukken van mijn reis naar Nederlandsch-Indië", causerie. 7.45 Repor tage. 8.00 Berichten A.N.P. Herhaling SOS- berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 „De close-up", causerie. 9.30 All Round Sextet. (Om 10.00 Berichten A.N.P.) 10.45 Gymnas tiekles. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Hierna Schriftlezing. HILVERSUM II. 301 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. V.P.R.O. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VTRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 „Onze keuken", causerie. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Cause rie over rassentheorie en erfelijkheid (Gr.pl.) en gramofoonmuziek. 11.00 „Voedingsleer en warenkennis voor de huisvrouw", causerie. 11.30 Voor de werkloozen. 12.00—1.45 VARA- orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.05 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 The Luckey Birds, en solist. 6.30 Astronomische lezing. 7.00 Zang. 7.30 „Hoe vindt de mensch God?", causerie. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP., VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest. 8.45 Radiotooneel. 9.30 VARA-orkest. 10.00 Be richten ANP. 10.05 De Ramblers. 10.40 Or gelspel. 11.00 „Sexualiteit en humaniteit", causerie. 11.2012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11,3511.50 Gramofoonmu ziek. 12.05 BBC-Schotsch orkest m.m.v. so liste. 1.05 Stedelijke Harmonie van Rugby m. m. v. solist. 1.502.20 Het Mac Arthur kwintet. 3.50 Gramofoonplaten. 4.05 Causerie „Chil dren from the point of view of a Publicity Man". 4.20 Vesper. 5.10 Gramofoonmuziek: 5.20 Big Bill Campbell en zijn Band. 5.50 Gra mofoonmuziek, 6.20 Berichten. 6.40 Land- bouweauserie. 7.00 Londen's Symphonie-orkest koor en solisten. 7.355 Orgelspel. 8.05 Uit Ame rika: Guy Lombardo en zijn Band. 8.35 BBC- Symphonie-orkest. (Om 9.45 Berichten,) 11.05 Declamatie. 11,25 Mevr. Jack Hylton en haar Band,. 11.5012.20 Jazzmuziek (Gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 8.00 en 10.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Orkest van de Garde Républicaine en zang, 3.05 Zang 4.35 Pianovoordracht' 5.20 Giardino-orkest. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Variété-programma. 10.25 Orkestconcert. 10.50 Gramofoonmu- KEULEN 456 M. 5.50 Hermann Hagestedt's orkest. 7.50 Otto Fricke's orkest. 11,20 Orkest- en koorconcert.. 12,35 Omroepkleinorkest en solisten. 1.35 Concert. 3.50 Bonn's Kamerorkest. 6.30 Om roeporkest, -schrammelensemble en solisten. 8.50 Cembalovoordracht. 9.5011.20 Omroep kleinorkest en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Zang. 1.00 Omroeporkest. 1.50 Zang. 2.00—2.20 Gramo foonmuziek. 5.20 Salonorkest, en gramofoon- muzoek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Om roeporkest 9.20 en 10.30 Omroepsymphonie- ork^st. 10.5511.20 Gramofoonplaten. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12,50 Kleinorkest. 1.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Pianovoor- dracht. 6.35 Klein-orkest. 7.35 en 8.20 Gra mofoonmuziek. 8.50 Radiotooneel. 10.05 en 10.3011,20 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.40 Zang en Declamatie. 8.20 Berichten. Dagbladoverzicht. 8.35 Orgelconcert. 8,45 Ra diotooneel. 9.05 Vervolg orgelconcert. 9.20 Be richten. 9.50 Trioconcert. 10.05 We.rbericht. 10.2011.20 Omroepkleinorkest

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2