AMSTERDAMSCHE BEURS gfl v.Empelen 1-1 6 DINSDAG 9 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD ÏO 1AAÏ/TI JOICilTIN Berucht terrorist gearresteerd. RIJSSEL, 9 November (Havas)Alhier heeft men den gevaarlijken terrorist Kolo- man Buday gearresteerd. In zijn bagage heeft men talrijke kaarten van Fransche steden ge vonden, voorzien van aanwijzingen, welker beteekenis men niet kent. Koloman Buday is te Boedapest geboren. Hij was meester in de rechten, doch werd van de advocatenlijst geschrapt wegens zijn terroristische opvattingen. Hij heeft reeds verscheidene malen de aandacht van de politie getrokken. In 1930 loste hij verschei dene revolverschoten op de Hongaarsche legatie te Weenen, waarbij de gezantschaps- raad gewond werd. In 1932 schoot hij in een Volkenbondsvergadering te Genève een re volver leeg. De Matin" geeft nog de volgende bijzonderheden: de Fransche politie agenten, die hem in arrest stelden, vonden op hem een zwart masker en identiteitspapieren op 34 verschillen de namen, benevens een plattegrond van Marseille, waarop een geheim zinnige route stond aangegeven, het geen te denken geeft, dat hij heeft kunnen deelnemen aan den aanslag op koning Alexander en Barthou, VOETBAL. HET BONDSELFTAL WORDT GEWIJZIGD De keuzecommissie van den K. N. V. B. heeft besloten in het Bondselftal, dat Zondag a.s. te Rotterdam onder den naam „Rest van Ne derland" voor den gouden onafhankelijkheids beker zal spelen, een wijziging aan te brengen. Voor de spelers Dijkstra, Caldenhove, Ande- riesen, Looys en Blomvliet zullen anderen in de plaats komen. Dit besluit houdt verband met het feit, dat genoemde spelers noode kunnen worden ge mist in de voor denzelfden dag vastgestelde competitiewedstrijden Z. F. C—De Kennemers en Ajax—D. W. S. Deze ontmoetingen, die zon der deze spelers waarschijnlijk zouden moeten worden uitgesteld, kunnen dus thans worden gehandhaafd. De wedstrijd om den gouden onafhankelijk heidsbeker zal worden geleid door scheidsrech ter H. S. Boekman. ICUEEP/ !ÏJMNCIN| HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nebraska, Rott. n. Vanc. 6 v. Kingst. (J.L Volendam, 6 v. N.-York n. Rott. Binnendijk, Rott. n. N.-Orleans 7 v. Antw. Maasdam, Baltimore n. Rott., 6 van Nor folk. Veendam, Rott. n. N.-York 6 v. Southampton Dinteldijk, Vanc. n. Rott. 6 te Seattle. Bilderdijk, 7 v. Philad te Rott. Lochgoil, 7 v. Vancouver te Rott. Blommersdijk, N.-Orl. n. Rott. 6 v. Galveston Delftdijk, Rott. n. Vanc. 6, 150 m. Z.W. van Land's End. Binnendijk, Rott. n. N.-Orleans p. 7 Dunge- •ness. Veendam, Rott. n- N.-York p. 7 Lizard. Lochmonar, Vanc. n. Rott. 6 te Liverpool. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland (t.) 6 v. Rio de Jan. Zaanland (t.) 6 v. Pas Palmas. Amstelland (u.) p. 6 Dungeness. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Aurora, 7 v. Calamata n. Amst. Saturnus, 8 v. Stamboul te Thessalonika. Juno, 8 v. Amst. te Hamburg. Ganymedes, 8 v. Zighi te Rott. Stuyvesant, Param n. Amst. 8 van Plymouth Nereus, 8 v. Amst. te Kopenhagen. Mars, Catania n. Amst. p. 8 Gibraltar. Pluto, Amst. n. Kopenh. p. 8 Holtenau. Achilles, 7 v. Varna te Const. Ajax, 7 v. Kopenhagen te Amst. Ai-ia dne, 7 v. Kopenhagen te Amst. Atlas. 1 v. Curagao n. Maracaibo. Baralt, 2 v. Curaqao n. Bonaire. Berenice, 6 van Triest te Fiume. Costa Rica, 7 v. Barbados te Amst. Deucalion, Const, n. Antw. 7 v. Gibraltar. Dido, 5 v. Curacao n. Aruba. Douro, Amst. n. Aarhuus p. 8 Holtenau. Euterpe, 7 v. Hbg. n. Amst. Hercules, 6 v. Alexandrette te Izmir. Hei-mes, Alexander n. Hbg. 6 v. Malta. Iris, 6 v. Curasao n. Haiti. Luna, 3 v. Curasao n. Maracaibo. Midas, 1 v. Curacao n. Maracaibo. Oberon, 7 v. Rott. te Tunis. Orpheus, Stettin n. Amst. p. 8 Brunsbuttel. Perseus, 6 v. Malaga te Cadix. Plato, 7 v. Curasao n. Belize. Poseidon, 7 v. Piraeus n. Volo. Rhea, 7 v. Palermo te Amst. Simon Bolivar, 7 v. Curacao n. Pto. Cabello. Strabo, 5 v. Curasao n. Ciudad Trujilllo. Theseus, 8 v. Valencia te Amst. Ulysses, 7: v. Varna te Rott. Venezuela, 7 v. Hamb. te Amst. Vulcanus, Rott. n. Tanger p. 6 Gibraltar. Baarn, Chili n. Amst. via Lpl. 7, 32 m. W. v. Land's End. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (u.) 8 v. Suez. Garoet (th.) vertr. 8 v. Londen. Weltevreden (u.) p. 8 Kaap del Armi. Indrapoera (t.) p. 7 Kaap de Armi. Buitenzorg (u.) 7 v. Pt. Said. Garoet (t.) 7 te Londen. Sitoebondo (t.) p. 8 Ouessant. Soekaboemi (t.) 7 te Marseille. Brastagi, 8 v. Rott. te Batavia. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Chr. Huygens (u.) 7 v. Sabang. Joh. de Witt (t.) p. 6 Gibr. Simaloer (t.) 8 v. Suez. Marnix van St. Aldegonde (t.) 7 v. Sabang. Tawali, 7 v. Batavia te Amst.. P. Bras (u.J 7 van Genua. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 9 November. Ondertrouwd 8 November: H. C. Nienhuijs en J. G. Beukenkamp. Bevallen 6 November: H. C. Geerts Schwarz, d.; E. van Poelgeest—Droog, d.; C. Ellermeijervan Vuuren, z.; 7 November: J. NieuwenhuizenWillemsen, d.; M. A. A. E. Blatt—Wolf, z.: A. C. EekhoutMollema, z.; C. J. BeekGovers, d.; 8 November: A. DijkstraDe Kruijf. z.; J. H. van DuijnWas senaar, z.; J. F. DielemansKoning, z.; C. F J. BraakKoot, d. 9 November: J. Robeerst Bakker, z. Overleden 7 November: K. v. d. Meije, 74 j„ Jansstraat; J. W. H. A., 13 d.; z. v. A. H. T. Westhof, Wichersstraat; 8 November: L. C. Molnar, 24 jKamperlaan; J. v. Bottenburg, 79 j., Teijlerstraat; C., 14 mnd., z. v. C. Hoo- gendijk. Hazepaterslaan. Een groot succes voor Henk Bakker. „Betje règeert", het blijspel van Henk Bakker, heeft bij de opvoeringen in Hamburg en Brus sel een groot succes gehad zoowel bij het pu bliek als bij de pers. De Indépendance Beige noemt het stuk van onzen stadgenoot, dat in den Koninklijken Vlaamschen Schouwburg werd gespeeld, „une ravissante comédie". „De schrijver zoo gaat de criticus door geeft niet de bitterheid en wreedheid van de dienstboden zooals Heyer- mans, Zola en Balzac deden, maar hij heeft zich de charme van de gedienstigen van Conscience en Dickens herinnerd. Het succes, dat zijn stuk heeft verworven bewijst, hoe het publiek hem dankbaar is, dat hij hen weer het optimistisch tooneel heeft geschonken." Het Laatste Nieuws schrijft: „Een blijspel is het niet, al borrelt soms de humor uit de vlotte dialoog op als het water van een fon tein. Betje heeft haar succes vooral te danken aan de ontroering, die zij door de zaal jaagt. Over het algemeen laat dit tooneelspel een uitstekenden indruk na". De schrijver heeft volgens de Brusselsche bladen een zeer groot deel van zijn succes te danken aan het voortreffelijke spel van me vrouw Henriette Cabanier in de rol van Betje". Ook over de ontvangst te Hamburg kan de schrijver alleszins tevreden zijn. Zoo schreef Walter Herrmann in de „Ham burger Nachrichten" vol lof over het stuk, waarin hij in het bijzonder de figuur van Betje zeer geslaagd noemt. „Den schrijver is het gelukt met deze ongewone vrouw een fi guur te scheppen, die door haar rechtschapen heid en resoluutheid het hart van het volk ver overt, omdat zij de beste zijde er van ver tegenwoordigt. De opvoering vond volgens het blad „eine stürmische Aufnahme". De criticus van het Hamburger Tageblatt" noemt het een werkelijk goed Nederlandsch blijspel. De „Hamburger Anzeiger" schrijft: het is knap in elkaar gezet, heeft een dialoog, die afgezien van enkele uitweidingen vol aardige invallen zit en voortreffelijk toege spitst is, ja, het ademt op menige plaats wer kelijk iets van den geest van de menschelijk verdiepte „Komedie". De vertaler, Hermann Quistorf moest aan het slot ten tooneele verschijnen om het geest driftig applaus van het publiek in ontvangst te nemen. Het vergaan van de „Coqnelicot". Op 22 October is van Marseille een zeiljacht in zee gestoken, aan boord waarvan zich o.a. twee Nederlanders bevonden. Het was de Co- quelicot. een Fransch scheepje, dat als gast o.a. met zich voerde mej. M. C. van Wamelen uit Utrecht. Op de Middellandsche Zee bij het eiland Frioul is het scheepje door een zwaren storm overvallen, en naar men aan neemt, is het toen vergaan, want men heeft gelijk bekend er later wrakstukken van gevonden. Kort na den storm is op het strand bij Montpellier het lijk aangespoeld van een jon ge vrouw gekleed in een blauwe zeilpantalon en een wollen sweater. Men vermoedde al da delijk dat dit het stoffelijk overschot van een der opvarenden van de Coquelicot was, doch de indentificatie was zeer moeilijk vanwege het ontbreken van eenig nader bewijs, Thans, aldus de N.R.Ct., heeft de politie te Utrecht, die mede in de zaak werd betrokken, van den Nederlandschen consul te Marseille de telegrafische mededeeling ontvangen, die de vermoedens welke men hieromtrent koes terde, tot zekerheid maakte. Het polshorloge dat op het lijk werd gevonden en waarom trent aan de politie nadere gegevens waren gevraagd, heeft geleid tot de vaststelling, dat men inderdaad het stoffelijke overschot van mej. Van Wamelen had gevonden. Omtrent het lot van de drie andere opva renden, onder wie zich nog een Nederlander bevond, verkeert men nog in het onzekere; dat zij door een passeerend schip zouden zijn aan boord genomen, wordt door den langen tijd, die sedert de ramp is verloopen, steeds onwaarschijnlijker. Nationale Werknemers Ver eeniging. De afdeeling Haarlem van de Nationale Werknemers Vereeniging had in gebouw Olympia een „Vreugde en Arbeid-avond ge organiseerd, die druk bezocht was. Het doel van de vereeniging werd door den den algemeenen voorzitter, den heer H. J. Woudenberg, in het kort uiteengezet. De Nationale Werknemers Vereeniging wil zooveel mogelijk de ongeorganiseerde arbei ders helpen en hun o.m. rechtskundigen bij stand verleenen en ook cultureel opvoeden. Contact is gezocht met buitenlandsche zus- tervereenigingen, waardoor het mogelijk wordt dat elk jaar een contingent Nederlandsche ar beiders naar den vreemde gaat en buitenlan ders voor enkele weken hier in Holland komen wonen. Al is het programma hedenavond misschien niet zóó rijk gevarieerd, aldus besloot spre ker, het is allemaal spontaan aangeboden, eigen werk en dat is het belangrijkste. Nadat het symphonie-orkest „Sagitta" eenige nummer had gespeeld, voerden de leden van de Dansgroep van „Vreugde en Arbeid" afd. Hilversum, volksdansen uit in natio naal costuum, die veel succes hadden. De heer Klijn ontpopte zich hierna als een zeer verdienstelijk accordeonist. In de pauze kon men eenige stands bezoe ken v/aar o.a. mededeelingen verstrekt wer den over te geven arbeidscursussen en over de reeds vermelde buitenlandsche reizen. Na de pauze vormde de vertooning van een interessante film over Indië en een bezoek aan Hamburg van de leden der N.W.V. de hoofdschotel van het programma. Een geanimeerd bal besloot dezen geslaag den avond. PURMERENDER MARKTBERICHT. (Dinsdag). Purmerend, 9 Nov. 1937. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 18 par tijen, wegende 37000 K.G. Handel goed. Hoog ste prijs f 23. Kleine Boeren kaas aanvoer 4 Laagste prijs f 24. Volvette kaas aanvoer 1. Laagste rpijs f 27. Boter aanvoer 707. 139—145 per kilo. Wei- boter 138140 per kilo. Runderen totaal 362 stuks. Vette koeien aanvoer 140, 58—68 per kilo. Gelde koeien 80, 160205 per stuk. Melkkoeien 26, 175—290 per stuk. Stieren 16, 5060 per kilo. Paarden 14, 70i20 per stuk. Vette kalveren 60. 3060 per kilo. Nuchtere kalveren voor de slacht 172, 16 per stuk. Nuchtere kalveren voor de fok 10—17 per stuk. Vette varkens voor de slacht 187, 6264 per stuk. Magere varkens 34 25 40 per stuk. Biggen 408, 1623 per stuk. Scha pen 808, 1734 per stuk. Bokken 60, 413 per stuk. Kipeieren 510550 per 100 st. Eend eieren 230 per 100 st. Piepkuikens 5060 per kilo. Oude kippen en hanen 42V250 per kilo. Konijnen 301.75 per stuk. Eenden 3075 per stuk. Duiven 40 per paar. Ganzen 220325 per stuk. Vrijz.-Dem. Jongeren Organisatie. Mr. L. S. Römelingh zet de Vrijz.-Dem. beginselen uiteen. De afdeeling Haarlem van bovengenoemde organisatie hield Zaterdagavond haar j aar lij kschen propaganda-feestavond in de boven zaal van Café-Restaurant Boekenroode te Heemstede-Aerdenhout. Voor deze bijeenkomst bestond groote belangstelling en de zaal was dan ook geheel met jongeren gevuld, toen de voorzitter, de heer D. J. A. Geluk, een wel komstwoord sprak, daarbij in het bijzonder zich richtend tot den spreker van dezen avond Mi'. L. S. Römelingh uit Bloemendaal en den heer en mevrouw Dalmeijer, bestuursleden van de afdeeling Bloemendaal van den Vrijz. Dem. Bond, alsmede tot vertegenwoordigers van enkele andere V.D.J.O. afdeelingen. Na een uitstekend opgevoerde cello-solo door Mej. Hendrica Hessels. met begeleiding van Fred Luijken aan de piano, kreeg de heer Rö melingh het woord om te spreken over „De beteekenis van de Vrijzinnig Democratische beginselen". De heer Römelingh ving zijn rede aan met de uiteenzetting van de woorden vrij zinnig en democratisch in deze speciale sa menkoppeling. In het algemeen, aldus spr. verstaat men onder het woord vrijzinnig anti dogmatisch op religieus gebied. Men kan het echter ook algemeen anti-dogmatische noe men. Christelijke en Katholieke democraten hebben een religieus dogma, de sociaal-demo craten kennen een economisch of politiek dogma. Dit laatste dogma was langen tijd het Marxisme, hetwelk echter thans, vooral onder de jongere sociaal-democraten, niet meer die plaats inneemt, die het vroeger bekleedde. Toch hebben zij ook thans nog een economisch dogma, n.l. de eisch, dat het economische leven door de overheid geleid zal moeten wor den. De Vrijzinnig-Democraten kennen geen dogma en worden er daarom wel van beschul digd opportunistisch te zijn. Zij weeschen ech ter alle omstandigheden in acht te nemen om hun standpunt telkens weer te bepalen De maatschappij zelf groeit en ontwikkelt zich voortdurend; een maatregel, die heden goed is, kan na verloop van tijd zijn waarde geheel verliezen. Het tweede gedeelte van den naam is de democratie. Hieronder wil spreker verstaan zoowel de de mocratie als staatkundig stelsel als maat schappelijke houding. De democratie steunt op het besef, dat de menschen als zoodanig gelijkwaardig zijn. Dit beteekent niet, dat ze gelijk zouden zijn, maar dat ze niet door rang of stand beter worden dan anderen, dat geen ras of volk als zoodanig beter is dan een ander en dat ,de man niet beter is dan de vrouw en omgekeerd. De staatkundige democratie beteekent, dat elke burger een gelijken invloed heeft op het bestuur van den staat en op de rechtsvorming. Daarom dient er algemeen kiesrecht voor man nen en vrouwen te zijn. In dit verband ver dedigt spr. de parlementaire onschendbaar heid en de vergoeding voor Kamerleden, die het mogelijk moeten maken, dat niet slechts de gegoeden gekozen kunnen worden. De staat kundige democratie is in ons land vrijwel ge heel bereikt. Niet zoo ver zijn we echter met de maat schappelijke democratie. Het economische liberalisme van de vorige eeuw bracht naast groote welvaart slechte toestanden voor de ar beiders. Kinderarbeid en lange arbeidstijd voor volwassenen alsmede slechte woningtoe standen en voeding hadden slechte gezond heid en groote sterfte ten gevolge. Ook op dit terrein is in de laatste veertig jaar veel be- •eikt. Maar er blijft nog veel te doen over. Er zijn nog vele economisch zwakkeren en het is de taak van de overheid hun lot te verbete ren. Het groote doel is hier het zooveel moge lijk gelijk maken van de ontwikkelingsvoor- waarden. Ook internationaal is er nog heel veel te- doen tot vervolmaking van de democratie. Ofschoon thans wellicht niet veel tastbare ■esultaten bereikt kunnen worden, wekte spr. de jongeren op toch te blijven strijden voor de beginselen, door spr. uiteen gezet. Na een korte pauze trak een Hawaian-trio op, terwijl de heer C. Visser de aanwezigen vermaakte met zijn'sprekende pop. Als laatste nummer van het programma volgde de opvoe ring van een aardig stukje, Der König von Salerno, dat eveneens veel succes oogstte. De muzikale medewerking aan den avond werd verleend door „The Rythm Maniacs" onder leiding van Bob van Venetië. VAN WIE IS DIE KANO? Eenigen tijd geleden werd in den Heeren singel bij de Amsterdamsche Poort een kano onbeheerd drijvende gevonden. De boot werd door de politie op het droge gehaald en naar het bureau aan de. Smedestraat gebracht. Tot nog toe is geen aangifte van de vermissing gedaan. De politie verzoekt aan den eigenaai zich te komen aanmelden. DE WERKLOOSHEID IN ONZE STAD De werkloosheid in onze stad is sinds de vorige week met 71 toegenomen en het aan tal werkloozen bedraagt thans 5973; dat is toch nog 656 minder dan in 1936 en 371 min der dan in 1935 in dezelfde periode. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12 uur. Londen 9.03. Berlijn 72,85. Parijs 6.UV2. Brussel 30.73. Zwitserland 41.8772. Kopenhagen 40.40. Stock'nolm 46.55. Oslo 45.30 New-York 1.80 1/8 Praag 6,32. Prolongatie 9.55 tb) 8.65 (c) 7.30. HEEMSTEDE BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. M. J. van AmerongenBroers, z.; E. M. van BruggenTimmer, z.; J. E. van der EemDoeswij'k, d.; W. C. van Empelen— Meiman, z. Ondertrouwd: H. Kokkelkoren en L. C. van der Voort; A. J. Jansen en B. Smidt. Getrouwd: H. A. van Kesteren en C. M. van der Horst; C. J. van Liere en W. T. Nieuwjaar. Overleden: M. S. 't Hooft, wed. van H. C. Voorhoeve, 73 j.; A. W. Warmerdam, echtgen. van P Ruygrok, 61 j.; E. C. M. Jansen, wed. Th. L. J. Pex, 83 j.; M. W. Andree, wed. C. Bekooij, 76 j.; M. L. Bouwman, echtgen. van D. H. Hiel, 48 j.; F. C. Kost, 52 j. BEVERWIJK ECHTPAAR VRIJGESPROKEN, De Alkmaarsche rechtbank heeft heden morgen het echtpaar uit Beverwijk, dat vorige week terecht stond, verdacht van onder val- sche voorwendselen de stichting Corona te Haarlem te hebben bewogen tot afgifte van voorschotten, vrijgesproken. De Officier van Justitie had voor den man vrijspraak ge vraagd; tegen de vrouw had hij een gevange nisstraf van 6 maanden geëischt. IJMUIDEN MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. Tarbot f 0.45—0.55 per K.G. Tong f 1.10—1.25 per K.G. Schar f 8 per 40 K.G. Schelvisch f 78 per 40 K.G. Versche haring f 3.40—3.70 per 40 K.G. Kabeljauw f 2,70—3 per stuk. BESOMMINGEN. Verkocht 770 kisten versche haring. Utrecht IJM. 73, 1100 m. f 2900. Derika 7 'IJM. 417 500 m. f 2480. Christine IJM. 2 815 m. f 2700. Protinus IJM. 85 900 m. f 2340. Zeehond IJM. 70, 185 m. f 1980. Logger KW. 78 f 1700. Kotters: E 405 f 840; E 419 f 840; E 246 f 1190; E 458 f 1140. Loggers met pekelharing: Petrus Paulus IJM. 266 f 4800. KW. 107 f 930. Loggers met versche haring: K. 69 f 1800. SCH. 14 f 740; SCH. 110 f 740. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Caroline IJM. 26, vangst: 1200 m. makreel, 250 m. haring, 100 m. varia, totaal 1550 m. Sumatra IJM. 253, vangst: 65 m. schelvisch, 200 m. braadschelvisch 50 m. platvisch, 50 m. wijting, 50 m. gul, 5 m. varia, totaal 420 m. Derika 5, IJM. 418, vangst: 125 m. schelvisch, 220 m. braadschelvisch, 60 m. gul, 55 m. wij ting, 30 m. kleine schol, 10 m. tarbot, totaal 500 ni. Shamrock IJM. 129, vangst; 30 m. tarbot, 10 m. tong, 75 m. kleine schol, 75 m. braadschel visch, 10 m. schelvisch, 25 m. wijting, 5 m. gul, totaal 230 m. Gorredijk IJM. 490. vangst: 350 kantjes pekelharing, 177 kantjes steurharing, 60 kisten versche haring. MARKTBERICHT IJMUIDEN. Tarbot 7048 per K.G. Tong f 1.28—0.98 per K.G. Heilbot f 0.78—0.62 per K.G. Griet f 22—16 per 50 K.G. Groote schol f 21,5017 per 50 K.G. Groote gul f 17.5015.50 p. 50 K.G. Nu is het tijd om Uw tuin een goede beurt te geven en des- gewenscht te veranderen. Carl van Empelen doet dit voor U en zorgt tevens dat in Februari a.s. reeds Uw tuin mooier dan ooit .ONT WAAKT". Mogen wij eens VRIJBLIJVEND INLICHTEN? Tuinbouwbedr. BINNENWEG 18, Heemstede - Telef. 28080. (Adv. Ingez. Med.) Middel schol f 18.5017.50 per 50 K.G. Zetschol f 22,5016 per 50 K.G. Kleinschol f 18.505.50 per 50 K.G. Schar f 93.50 per 50 K.G. Tongschar f 3218 per 50 K.G. Groote roode poon f 27 per 50 K.G. Middel roode poon f 24 per 50 K.G. Kleine roode poon f 2312 per 50 K.G. Middel schelvisch f 20 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 18—12,50 p. 50 K.G. Kleine schelvisch f 114.30 per 50 K.G. Wijting f 4.203.10 p. 50 K.G. Makreel f 10.501.95 per 50 K.G. Versche haring f 5.602,65 per 50 K.G. Kabeljauw f 6036 per 125 K.G. Vleet f 1,70 per stuk. Leng f 1,50—0.90 per stuk. Volle haring Eng. wal f 8.40—8 per kantje. IJle haring f 7.40 p. kantje. Steurharing f 7.20—7.10 p. kantje. NAGEKOMEN BESOMMINGEN. Trawlers: Neptunus, IJM. 87, 115 m. f 1330. Loggers: KW 28 f 650 KW 162 f 305 KW 89 f 513 KW 75 f 513 KW 104 f 605 KW 52 f 310 KW 51 f 900 KW 27 f 350 KW 46 f 620 KW 175 f 540 KW 177 f 480 KW 91 f 600 KW 59 f 330 KW 64 f 550 KW 155 f 750 KW 132 f 890 KW 108 f 430 KW 178 f 450 Haringloggers: SCH 118 f 1220 SCH 6 f 1020, SCH 78 f 800 SCH 62 f 830. Tot elf uur 3144 kisten versche haring aangevoerd. Prijs f 4.20. V KOERS VAN HEDEN VORIGE KOERS plm pim pim pim. 1.30 1.45 2.00 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt ld. 1933 n lOls/4 - 3 pCt. Nederland 1937 - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND 51/2 pet. Duitschl. 1930 247, (Youngleening). Youngleening (met ver- 297a - 30 297/s 3 ANK- INSTELLINGEN. Amsterd Bank 147 Handel Mpij Cert, van f 250 15174 - - - - Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank 13274 - Rotterd Bank 1417 INDUSTR. OND. BINNENL Alg Ku nstzij de Unie 46 4574 46 453/4 457s v. Berkels Patent 677/, - Calvé Delft Cert 75 Ned Ford ex 40 afst 250 Philips Gloeil.Gem.Bezit 30174 303 30174 299i/2 297 14U/4 142 HO 142 l393/4 INDIJSTR. OND. BUITENL 4% Intern Tel and Tel 47/, - m 19% 19 183/4 Bethlem Steel 327, 347, 34% 31% 347s 1% Gew Steel 407, U. S. Steel 37% - 10% 40% 397/8 2(-7s 21% 213/4 Radio Corp PETROLEUM. Kon Petr 35 333 3297 32674 81 - Shell Union 1274 12% 127, 127 1274 Continental Oil 21 7 22 - Tidewater u% 117 H% VUJNBOUW Alg Bxplor Mij 91V, - Red,lang Lebong I687 PROLONGATIE. - - - y* - SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot 112-1121. 1174- 112 1117 1127 11174-112 1 107-Ul Scheepvaart Unie •107 1117, 111 110-1107 110-1107 110 Konlnkl Paketvaart 167 166 Rotterdamsche Lloyd 107 1057 Maatschappij Nederland 108 'C57-1064 10574 Holland—Amerika lijn 057, - 1057 1057. - 1057? 105-1054 100-1057. 1047 CULTUUR MAATSCH. H. V A. 407 - J09V. 406-410 405-410 405 - 506 405- 407 Java Cultuur 139 - 1347 Ned Ind Suiker Unie 115 112 Vorstenlanden 39 - - TABAKKEN. Dell Batavia 198 199 199 198 196 Dell Maatschappij J75- 2l:y.} 2757 175 173 - 265 270 265-270 \MER SPOORWEGEN Southern Pacific 147 15 15% - 157 Wabash Railroad - 17/8-% 1% Union Pacific Chic Milwaukee '6/a Missoury Kansas Texas %-% - - RUBBERS Amsterd Rubber - '947-1957 193 1957 '37 - 195 192-193 Dell Bat Rubber 3074 <307 125 - Indische Rubber H2 Ken den g Lemboe 69 166 167 Serbadjadl y9 - 100 - Rotterdam apanoeli 62 'andai Rubber 141 1377 reangei Rubber 74 70 lava Caoutch 100 - 993/4 .957 210%

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 8