PANTER A MIGNON De Oogst van Uw Voorzorg...? Uw HOEST akker's Abdijsiroop WOENSDAG 10 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Frans Hals Museum. Verslag over 1936. Verschenen is het verslag over 1936 van het Frans Hals Museum, samengesteld door den directeur, den heer G. D. Gratama. We ont- leenen er het volgende aan: Het aantal bezoekers van 1936 Ls dat van 1935 met enkele tientallen te boven gegaan. Wederom bezocht dit jaar een groot aantal leerlingen van Belgische en Luxemburgsehe Middelbare Scholen het Museum. In de expositiezaal hadden ©enige tentoon stellingen plaats; van 8 tot en met 23 Fe- bruair werd de tentoonstelling gehouden van werken van wijlen den kunstschilder Louis Ilartz; van 7 tot en met 22 Maart exposeerde er het Haarlemsch teekengenootschap „Kunst Zij Ons Doel"; van 4 tot en met 26 April had de tentoonstelling van oude kunst plaats, ge organiseerd door het Nederlandsch Kunst verbond, Afd. Haarlem. Van 21 tot en met 29 December waren de ontwerpen tot uitbrei ding van het Stadhuis hier te bezichtigen, welke tentoonstelling door Openbare Werken der'gemeente Haarlem samengesteld was. Bij de geschenken, welke het Museum mocht ontvangen, was een paneel van Wy- brand Hendriks, een olieverfschilderij van Th. Goedvriend. Door de Commissie tot hul diging van de Haarlemsche schilderes Mevr. E. L. H. Woutersenvan Doesburgh, werd ter gelegenheid van haar zestigsten verjaardag een schilderij van haar had aangeboden. Evenals andere jaren, werden ook in 1936 verschillende schilderijen en andere voor werpen van het Museum in bruikleen afge staan; eenige voorwerpen werden uit de ver zameling afgevoerd. Van de aandeelhouders der N.V. 't Binnen huis te Amsterdam werd een eiken met co- romandelhouten ameublement ten geschenke ontvangen, bestaande uit een schrijftafel, een zeskantlge tafel, drie tafelfauteuils en vier stoelen. Ook werd een mahoniehouten glazenkast ontvangen. Door Openbare Werken te Haarlem werd de toegangspoort van het voormalig Tucht huis te dezer stede overgedragen aan het Mu seum en in den muur aan de Noordzijde aan gebracht. De uitgaven van het Frans Halsmuseum over 1936 bedroegen f 22.730.83, de inkomsten f 2.783.57. Aan het Museum werden o.a. geschonken: Door de Vereeniging tot uitbreiding der verzameling van kunst en oudheden in het mentelijk Museum te Haarlem: Wybrand Hendriks: „Interieur' olieverfschilderij. Door de Commissie tot huldiging der schil deres Mevr. E. L. H. Woutersenvan Does burgh, ter gelegenheid van haar zestigsten verjaardag:. Mevr. E. L. H. Woutersen-van Doesburg!}: „De roode laarsjes", olieverf schilderij. Door den heer J. de Visser te Bloemendaal: Th. Goedvriend: „Paddestoelen", olieverf schilderij. Een mahoniehouten glazenkast, van binnen wit geschilderd. Door den heer Joh. Visser te Haarlem: Joh. Visser: „Portret van H. Hulk", krijtteekening. Door Mevr. de Wed. M. W. V. Dijsselhof— Keuehenius te Eisenach: G. W. Dijsselhof: „Hondshaai", studieblad in zwart krijt; „Kop pen van poonen", op Chineesch papier, stu dieblad in zwart krijt; „Goudwinden", stu dieblad; „Snoekenstudi.es", teekening in zwart krijt; „Jongenskop", zwart krijtteekening, aan de andere zijde: „lezende dame", teeke ning in zwart krijt, in passe-partout achter glas; „Goudkarpers", pastel op Zaansch bord, in passe-partout achter glas; „Steriets" zwart krijtteekening met een weinig wit, op Zaansch bord, in passe-partout achter glas; Ontwerp „bassin met goudkarpers en baars", pastel op Zaansch bord in passe-partout achter glas;. Vier ontwerpen, „bassin met goudkar pers", pastel op Zaansch bord, in passepartout achter glas. Door het Bestuur der Wereldtentoonstelling te Brussel: Een verguld bronzen, rechthoekige legpenning met even gebogen bovenrand, ter herinnering aan de Algemeen© Wereldten toonstelling te Brussel in 1935. Door den heer J. Steffens te Haarlem: Een koperen gedenkpenning (draagpenning), ter herinnering aan de geboorte van Prinses Juliana. Door de aandeelhouders der N.V. ,,'t Bin nenhuis" te Amsterdam: Een eiken met eo- romandelhout ameublement, naar ontwerp van Jac. P. van den Bosch en uitgevoerd op de werkplaatsen van 't Binnenhuis, in 1921, bestaande uit: een schrijftafel, een zeskantige tafel, drie fauteuils en vier stoelen. Het schilderij van Wybrand Hendriks, Cat. No. 165, voorstellende een tafereel uit het tooneelstuk „De jachtpartij van Hendrik IV" werd afgewasschen. Gaten in het schilderij werden gestopt waarna het werd bijgeschil derd en tweemaal gevernist. Dr. Ir. A. M. de Wild te 's Gravenhage ver niste het schilderij „Regenten van het St. Elisabeths Gasthuis" van Frans Hals, Cat. No. 128. KENNEMER BRIDGE BOND. De uitslagen van de wedstrijden voor de bondscompetitie zijn: Hoofdklasse: Afd. 1. B. C. Hrl. Nrd. I—Bid. B. C. I 37—59 Bid. B. C. I—Hrl. B. C. I (besl. prot. comm.) 48i/2—47y2 Afd. 2. B. C. IJmuiden IB. C. Beverwijk I 4452 Afd. 3. B. C. Haarlem I—B. C. Alkmaar I 4650 Reserveklasse Afd. 1. Hrl. Nrd. Gem.Berger B. C. I 3957 Afd. 2. Hrl. B. C. IL-B. C. Hrl. Nrd. II 53J/242% INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Programma van Instituut en Natuurvrienden. Door het Instituut is het volgende pro gramma vastgesteld voor de maand November: 13 November: Vondel-herdenking. Dr. Garmt Stuiveling zal den grooten dichter her denken met een inleiding en voordracht. De heer J. Geerlings heeft wegens ziekte het penningmeesterschap van het Instituut moeten neerleggen. In zijn plaats is voorloopig benoemd mej. Alie Sloof. Het maandprogramma van „De Natuur vrienden" ziet er als volgt uit: Zondag 14 November wordt in aansluiting op de lezing van den heer Van Velzen over „Oud-Haarlem" een excursie gehouden langs oude gevels en aardige hofjes. Donderdag 18 November: Lezing met lan taarnplaatjes door den heer Lebeau over „Egypte" in het gebouw van den Transp. Arb. Turfmarkt. Zondag 21 November: De eerste „Weer en wind-wandeling", Donderdag 25 November: Vervolg-lezing over „Egypte" door den heer Lebeau. in het zelfde gebouw. 2728 November: Weekeind op Paaschduin. Jan Kloosters vertelt over het leven in de zee. Leidster mej. Arm y. d. Horst. Haarlemsclie Reddingsbrigade. Maandagavond 15 November zal in het Sportfondsenbad de Oranjekruiscursus begin nen onder leiding van Dr. D. Heymans. Het ligt in de bedoeling dezen cursus zoo in te richten, dat men na trouw bezoek aan het eind van dit seizoen geheel gereed kan zijn om met goed gevolg medisch examen voor de diploma's A, B en C van den N. B. R. D. af te leggen en na het volgen van een vervolgcursus het Oranjekruisdiploma kan behalen. Voor oudere leden zal een- cursus In het leg gen van verband onder leiding van den heer C. Nel worden gehouden. De aanvangsdata voor de cursussen tot het behalen van de diploma's A en B en het Kust wachtdiploma zullen nog na&er worden be kend gemaakt. De cursussen worden gehouden onder leiding van den heer R. J. Rohlfs. Dit jaar wordt wederom een ijswacht geor ganiseerd; gehoopt wordt, dat vele leden zich hiervoor beschikbaar zullen stellen. Naar aanleiding van de successen van voor gaande jaren heeft het bestuur gemeend ook dit jaar wederom een Brigade-Ontspannings avond te moeten organiseeren en wel op Dins dag 30 November in Hotel „De Leeuwerik". NIEUW VIOOLCONCERT WORDT TE HAARLEM TEN DOOP GEHOUDEN. De Haagsche musicus J. Dreese heeft een vioolconcert gecomponeerd. Sam Swaap, concertmeester van het Resi dentieorkest, zal het werk op 23 November e.k. op een concert van de Haarlemsche Orkest Vereeniging te Haarlem ten doop houden. Maar er zitten twee laagjes in! Anders zou het eigenlijk nog niet duur zijn. De Panter Mig non is zoo'n fijn sigaartje, dat het eigenlijk gerust eens zoo veel mocht kosten. We kunnen het niet beter beschrijven, dan „een afterdinner in vestzakfor maat". Als het U niet onver schillig is wat U rookt, is Panter Mignon net iets voor U. 10 stuks 30 cent. FIRMA H. J. VAN SCHUPPEN, VEENENDAAL (Adv. Ingez. Med.) De weg uit den chaos. De denkbeelden van Edward Bellamy. In he t gebouw van den Haarlem- schen Kegelbond had de Internatio nale Vereeniging „Bellamy" Dinsdag avond een propaganda-bijeenkomst belegd, waarvoor veel belangstelling bleek te bestaan. De .heer M. A. de Vries, voorzitter der af deeling Haarlem van deze vereeniging, opende den avond met een kort welkomst woord, waarin hij zijn vreugde uitte over de groote belangstelling voor den eersten pro paganda-avond van dit. seizoen en de niet- leden opwekte, zich bij de vereeniging aan te sluiten. Vervolgens was het woord aan mr. A. Ma- nussen uit de Bilt, die wees op de groote werkloosheid, welke ook in ons land nog 400.000 slachtoffers heeft, die in groote ar moede leven. Toch zijn er genoeg stoffen, om in de behoefte van deze menschen te kunnen voorzien. Doch er is iets niet in orde met de productie. Doch niet de machine is daar de oorzaak van, We zouden daar trouwens niet; meer binten kunnen. Doch de mensch is slaaf van de machine, terwijl hij meester zou moe ten zijn. Doch ook met de distributie is het niet in orde, evenmin als met de consumptie. Er hapert dus iets aan deze drie welvaarts factoren, waardoor de ganschen menschheid getroffen wordt. De oorzaak moeten wij zoeken in ons maatschappelilk stelsel, aldus spr. Bellamy heeft dit reeds voorspeld. Er is een ernstig gebrek aan koonkracht, ontstaan door de perfectie der machine. Immers, de mensch produceert meer, dan hij zelf consumeeren kan, waardoor anderen in het productie proces uitgeschakeld worden. Doch die anderen worden daardoor ook uit het consumptie- proces uitgesloten, omdat zij geen loon heb ben. Daardoor moet 'dit huidige systeem falen omdat alles om de loonen draait. Ook het winstsysteem is funest. Als we alleen produceeren, hebben wij de welvaart in eigen hand, want de natuur ls onuitput telijk, aldus spr. Doch het winstsysteem belet dat alles geconsumeerd wordt. Bellamy heeft gesproken van „den zelfmoord van het winst systeem", dat volgens hem zichzelf vernie tigen zou. Bellamy wil dat wij allen zullen produ ceeren. Daarmede zal ook 't geld verdwijnen, tegelijk met de individualistische productie methode. Dit zal volgens dien schrijver vele misstanden uit den weg ruimen.. Spr. gaf vervolgens een uiteenzetting van de wijze, waarop Bellamy 7Ach de hervorming van de maatschappij heeft gedacht, die vol gens hem de eenige uitweg uit den chaos dezer maatschappij biedt. Na een korte pauze werden enkele vragen beantwoord, waarna de avond besloten werd met de opvoering van het tooneelstuk „Uit den chaos", door leden van de afdeeling Haar lem. waarin de Bellamv-gedachte tot uit drukking werd gebracht. ALGEMEEN NED. VERBOND. De afdeeling Haarlem en omstreken van het Algemeen Nederlandsch Verbond houdt Dinsdagavond 16 November in Café-Restau rant Brinkmanp. 'n bijeenkomst, waarin Prof Dr. Jozef Muls,' conservator van het Kon. Museum van Schoon© Kunsten te Antwerpen een lezing zal houden over het onderwerp: „De eenheid in de Nederlandsche kunst". TENTOONSTELLING VAN KANARIES. De Club van Volièrehouders en Vogelvrien den „Onderling Genoegen" houdt haar vier de nationale tentoonstelling van binnen- en buitenlandsche vogels, bastaarden, vorm- en kleurkanaries in café-restaurant „Bolwerk" aan het Kennemerplein. De opening zal ge schieden a.s. Vrijdagavond half negen door den heer E. H. Tenckinck, Commissaris van Politie Het is verstandig, het onder de oogen te zien: er komt een tijd, dat het leven Uw hoofd en handen niet meer gebruiken kan. Dan moet U en Uw gezin leven, van hetgeen U tot dus ver spaardeTenzij U Uw toekomst veilig stelde en tijdig een levensverzekering sloot bij de „Utrecht". Een oude, sterke, solide maatschappij. Zekerheid en veiligheid voor de verzekerden staan in het blazoen van de „Utrecht". Uw zekerheid, Uw veiligheid! Vraagt onze tarieven en voorwaarden. N.V. LEVENSVERZEKERING-MAATSCHAPPIJ OPGERICHT 1883 .UTRECHT" TE UTRECHT (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DONDERDAG 11 NOVEMBER. Progi'. 1: Hilversum I. Progr. 2: Hilversum II. Progr. 3: 8.00 Keulen, 9.20 Parijs Radio, 1.20 Nd. Brussel. 1.50 Fransch Brussel, 2.35 Ned. Brussel, 3.20 Keulen, 4.20 Ned. Brussel, 5.10 Fransch Brussel, 6.35 Keulen, 7.50 Boedapest, 8.20 Fransch Brussel. Progr. 4: 8.00 Ned. Brussel, 10.35 Droitwich, 11.50 Droitwich, 1.35 Londen Regional, 12.50 Diroitwich. 1.35 Londen Regional, 3.35 Droit wich, 6.40 London Regional, 7.00 Droitwich. 10.40 Boedapest, 11.25 Diversen. Progr. 5. 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen' g.raimofoonplaten.' concert; Popu lair programma verzorgd door het Adalbert Lutter Orkest en de London Piano Ace. Band. 1. Ungarwein, Adalbert Lutter, 2. Es fiel ein Stern vom Himmel, London Piano Acc. Band, 3. A Walz was born in Vienna, idem; 4. Gentleman the King, idem; 5. Die Sonnenuhr, Adalbert Lutter; 6. Die Schone Nacihbarin, idem; 7. Round about Regentstreet, London Piano Acc. Band; 8. Rosalie, idem; 9. Empire Jubilee. Marseh, idem; 10. Tokayer Adalbert Lutter; 11. Immer lustig Marie, idem; 12. The open air Brigade, London Piano Acc. Band; 13. Our Days Together, London Piano Acc. Band. 14. Au Revoir, London Piano Acc. Band. 15. Nacht, idem. 8.0012.00 Diversen. Publiciteit. door J. P. BAL Jé. Viola Pal oma, de beroemde filmster kneep nijdig haar sigaret stuk en wierp de overblijfselen in de zilveren aschibak, die onder haar bereik naast de divan stond. Ze blies als een getergde kat tegen haai' secretaresse. „Zevenentwintig brieven! Zevenentwin tig't is een ongehoord schandaal. Geen wonder, dat de film-company ieder jaar mijn salaris verlaagt, 't Vorig jaar heb ik nog maar honderdvijftigduizend dollar verdiend. Dita jaar zal 't misschien nóg minder zijn. Heb ik daarvoor een publicity-manager? Waar is de nietsnut? Roep Jim onmiddellijk hier!" De secretaresse haastte zich weg. Viola Pa loma was zóó opgewonden, dat ze bijna zich zelf vergat en op wilde staan om door de kamer te loopen, maar ze bedacht zich nog bijtijds en bleef liggen. Met oogen, die vonkten, keek ze naar de deur, waardoor Jim zou verschijnen. Jiim keek zoo opgewekt, als een publicity- manager onder deze omstandigheden doen kan. „Hallo, darling, wat is er aan de hand?" Viola trok het gezicht, waardoor ze in de film „De wrekende Godin" beroemd was'ge- worden. Haar fijn-gepenseelde wenkbrauwen vertoonden toornbochtj es „O, niet veel", zei ze sarcastisch, „kijk eens even naar mijn fan-mail! Zevenentwintig stuks, meneer! Wat heb je daarop te zeg gen?" Jim keek naar het stapeltje brieven en hij keek bedenkelijk. „Tja, dat is niet veel", gaf hij toe, „niet zoo heel veel". „Niet zoo heel veel", beet Viola Paloma hem toe, „en dat is alles, wat meneer weet te zeggen. Geef ik je daarvoor een salaris, waar een eerste minister van een Europeesch rijkje duimen en vingers naar zou aflikken? Zevenentwintig brieven, waaronder maar één uit Europa! Vroeger waren het er dagelijks minstens honderd en Europa spande vaak de kroon. Is dat het resultaat van jouw publi citeit? Hè?" Jim wreef zich de kin. „Kijk eens, Viola", zei hij, „het zit ons ook niet mee. Die ver loving met den Prins van Christobal ging net onzen neus voorbij ..Natuurlijk"-, sneerde Viola, „die heb je je laten afpikken door Pearl Daniella. Dat mensch met haar eeuwige grijns is al in alle standen met den Prins van Christobal ge kiekt. Overigens gun ik haar die pret. Ver lovingen doén het niet meer. Na mijn vier echtscheidingen en zeven aangekondigde verlovingen met politici, graven en afgetre den vorsten, kan je niet wéér met die oude kost komen. En scheep me ook niet op met een jong olifantje, een wilde hyena of een jaguar als lievelingshuisdier, want ik heb m'n bekomst nog van de boa constrictor en de gorilla, die een verwoesting heeft aange richt in mijn huis. Een „partij" met nood- lottigem afloop willen de menschen niet, ju- weelenroof loopt niemand meer in". „Als we eens een aanslag op je leven be raamdenoppende Jim voorzichtig. Viola's snijdende lach werkte als een koude douche. „Of kidnapping?", probeerde hij. „Iedereen weet, dat ik geen kinderen heb. idioot", weerde Viola af, „je hebt al tientallen artikelen laten publiceeren, waarin ik de rol van smachtend^ moeder, wier verlangen nooit, bevredigd is geworden, speelde. Verzin ten minste iets origineels, iets dat pakt, dat in slaat Jim speelde peinzend met de fan-mail. Een onooglijk, groezelig briefje draaide hij om en om. „Wat hebben we hier?", mopperde hij in zich zelf en hij las met moeite het epistel. Viola- ging intusschen door hem de les te lezen Zijn plotselinge triomfantelijke uitroep deed haar opkijken. „Ik heb het!", riep hij „Eureka, zooals Han nibal of was het misschien Homerus? schreeuwde, toen hij het buskruit ontdekte. Dit briefje is van je moeder?" Viola keek geërgerd. „Ja", bevestigde ze, ook dat nog. Een van de zevenentwintig was bovendien nog van m'11 moeder. Fraai, wat?" „Ze is ziek!", vervolgde Jirn bedachtzaam, „ze verlangt naar je". Viola haalde de schouders op. „Ik heb het mensch in geen vijf jaar gezien", zei ze on verschillig, „bovendien zou ik tóch niet weg- kunnen, want we zitten midden in de op namen voor „Song of Love", zooals je weet. „Viola", juichte Jim, „Viola, je bent een gans Je wilt publiciteit, iets ongehoCrds. iets, waar het pu-biiek van zal smullen! Je zult het hebben. Luister!" En toen ontvouwde Jiim zijn plan, waar expresse-vliegtuigen, nachtvluchten en rade- looze directeuren van een filmmaatschappij een belangriike rol in speelden Een week later lag Viola Paloma tevreden glimlachend op haar divan. Op den grond lag een stapel Amerikaansche en Europeesche kranten. Viola Paloma had slechts interesse voor één artikel. Ze las alleen de dikke head lines: Beroemde filmster bezoekt stervende moe der. Viola Paloma's kinderliefde. Opnamen van „Song of Love" gestookt Half millioen schade voor Filmcompanv rUe haar contract niet tijdig kan aanvullen. Haar gevaarlijke nachtvlucht naar Green Village. Johnnie Drake, de beroemde Oceaanvlieger speciaal geëngageerd als piloot. Noodlanding in Jack sonville. Hartroerend weerzien met stervende moeder. Met welbehagen inhaleerde Viola de rook van haar sigaret, 't Was werkelijk prachtig geweest van Jimmy, 't Had eeh bom duiten gekost, maar de reclame was geweldig. Vooral dat hij aan Johnnie Drake gedacht had! E11 die gefingeerde noodlanding! Ze had er eerst niet veel ooren naar gehad, stel je voor, naar dat saaie Green Village, om moeder op te zoieken, waar ze toch heelemaal van ver vreemd was. Een stokoud menschje, dat woonde in een armzalig krottig huisje. Hoe kwam Jimmy er bij, daar publiciteit in te zien? 't Zou haar compromitteer en, het pu bliek zou weten, dat ze uit een armelijk milieu kwam. Ze kon zich toch niet laten kieken met moeder, 't menschje zag er verschrikke lijk uit. Waanzin, Jimmy, waanzin, had ze beweerd. Maar Jimmy had doorgezet, geredeneerd, en aarzelend had ze toegegeven. Omdat het toch wel iets nieuws was. Kinderliefde bij een filmster, 't klonk in ieder geval ongewoon. Ze bekeek de foto's en ze glimlachte. Om het contrast. Zij, de beeldschoone, chique Viola Paloma, met haar gezicht tegen dat uitgeteerde gerimpelde gezichtje van moeder, 't Was bijna grotesk. Maar de menschen had den het geslikt, waarachtig, vanmorgen had ze een veel grootere fan-mail, vierentachtig brieven. En als daar volgende week de Euro peesche post nog eens bij kwamTja 't was het geld waard geweest. De Film-Company zou er niet aan kunnen denken, haar nu nog minder salaris te geven. Want ze had al een prachtig aanbod van de United Players, de zwaarste concurrent. In Green Village lag een oud moedertje te vreden te sterven. In haar bruine, gerimpelde band hield ze krampachtig de krant ge klemd met de fotode foto van haarzelf en van haar beroemde dochter, haar Dorothy. Viola Paloma heette ze nu. In vijf jaar had ze haar niet gezien, maar toen ze zoo ziek was toen ze voelde dat ze ging sterven, had ze geschreven, en Dorothy was gekomen. Niets was haar te duur geweest, vliegtuigen had ze besteld, in nacht en ontij haar leven gewaagd voor haar oude moederEn bloemen had ze meegebracht, seringen, waar ze zooveel van hield. Al het leed van die vijf jaren was er door uitgewischt. Door haar komst en door dat mooie artikel in de krant, waar zoo dui delijk instond, hoeveel Dorothy wel van haar moeder moest houden, om dat te doen En bij het matte schijnsel van de lamp in het kleine vertrekje, waar een zware seringen geur hing, bleven haar brekende oogen tot het laatst gevestigd op de foto van haar Dorothy, die haar met zoo'n lieven glim lach aankeek zooals ze dit vroeger deed f-oen ze nog een heel klein meisje was. (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden). FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 9 November: 1. A. W. Prins, handelsagent, gewoond heb bende te Haarlem, Teylenplein 39, thans woon plaats onbekend. Curatrice mevr. mr. E. A. J. Scheltema— Conradi te Haarlem. 2. D. van der Jagt, timmerman, wonende te Hillegom, Stationsweg 218. Curator mr. J. van der Vegt te Haarlem. 3. Engel Molenaar, vroeger caféhouder, thans zonder beroep, wonende te Zandvoort, Tramstraat 13. Curator mr. L. G. van Dam te Haarlem. 4. De nalatenschap van wijlen mevr. Maar- tje Houtkooper, in tovcn gehuwd met M. F. J. Scholten, gewoond hebbende te Haarlem, Kleine .Houtstraat 15. Curator mr. L. G. van Dam te Haarlem. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten mr. L. Vliegenthart te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opge heven de faillissementen van: 1. B. Vrugt, bloemist, wonende te Hillegom, Meerstraat 174. Curator mr. J. H. C. Slotemaker te Haarlem. 2. P. J. van Kessel, behanger, wonende te Haarlem, Houtmarkt 61. Curator mr. L. V. Hoog te Haarlem. Door het verbindend worden der uitdee- lingslijst zijn geëindigd de faillissementen van: 1. P. GerlachJacobson, eertijds wonende te Zandvoort. Curator mr. F. van der Goot te Haarlem. 2. R. R. E. Seiler, garagehouder, wonende te Santpoort. Curator mr. J. O. Baron te Beverwijk. 3. H. Strybis, wonende te Zaandam. Curatrice mevr. mr. C. L. VisSanders te Haarlem. 4. C. A. van 't Hof, manufacturier, wonen de te Haarlemmermeer, Badhoevedorp. Curator mr. W. G. J. Veenhoven te Haar lem. z 5. G. Aafjes, winkelier en boerenarbeider, wonende te Krommenie. Curator mr. H. M. C. Dekhuyzen te Zaandam verdwijnt in 24 uur! als Gij direct Akker's Abdijsiroop neemt. Gij zult dadelijk de gunstige werking on dervinden van de vanouds beproefde „genees-kruyden", waaruit Abdijsiroop in hoofdzaak bestaat, thans door den beken den Apotheker Dumont nog versterkt door nieuwe, snel werkende toevoegingen. Daardoor is nog meer dan vroeger, nu het beproefde hoest-geneesmiddel! Per flacon 90 et., f. 1.50, f. 2.40. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger hef gebruik. (Adv. Ingez. Med.) MAKKT CIKICilIN MARKT BODEGRAVEN. Aangevoerd 247 partijen Goudsche kaas, waaronder alle met rijksmerk, totaal 11,115 stuks, wegende 100.035 K.G. Prijs met R.M., le soort f 28 tot f 30. 2e soort f 26 tot f 27. Handel matig. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND GA. Aanvoer 95.000 Eendeieren prijs f 2,20 a f 2.45 50.000 Kippeneieren 65/66 K.G. f 5.45 a f 5.50! 63/64 K.G. f 5.40 a f 5.45, 60/62 K.G. f 5.20 a f 5.40. 58/59 K.G. f 5.15 a f 5.30, 56/57 K.G. f 4,65 a f 4.75, 53/55 K.G. f 4.30 a f 4.60. 50/52 K.G. f 3.Q0 a f 4.10, 45/49 K.G. f 3.00 a f 3/70.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10