FRANKEN's Broodfabrieken WOENSDAG 10 NOVEMBER 1937 't Succes van Uw VULPEN, vindt zijn - verklaring In DAMUMA'S zaak met haar lange ervaring. ZIJLSTRAAT 90, HAARLEM, TELEF. 1H61 (Adv. Ingez. Med.) HAARLEM'S DAGBLAD Het taxi- en garagebedrijf. De voorwaarden voor het verkrijgen van een bedrijfsvergunning. Door de invoering van het Reglement Auto vervoer Personen moet nu voor het uitoefe nen van een taxi- of een luxe verhuurbedrijf vergunning door B. en W. worden verleend. Voor het verkrijgen van een bedrijfsvergun ning moet aan verschillende bepalingen wor den voldaan, waaronder het keuren der wa gens, het verzekeren tegen ongelukken van de passagiers enz., terwijl'ook de loon- en ar beidsvoorwaarden de goedkeuring behoeven. Over dit laatste hebben onderhandelingen plaats gehad tusschen partijen, waarna door B. en W. de goedkeuring hieraan is gegeven. In het orgaan van den Centralen Bond van Transportarbeiders wordt medegedeeld, dat de van kracht zijnde voorwaarden als volgt zijn; 1. Loonen. a. Aan de taxi-chauffeurs zal worden be taald een grondloon van 12 per week, met daarboven een provisie van 35% van het be drag, dat per week boven de 40 wordt opge reden. b. Aan de huurautochauffeurs zal worden betaald een grondloon van 10.50 per week, met daarboven een provisie van 30% over het bedrag dat boven de 45 per week wordt op gereden. 2. Ziekengeld. De basis voor de berekening van de zieken- gelduitkeeringeri wordt gsteld op 4.50 per dag of wel 27 p. week. Dit geldt zoowel voor de taxi- als voor de huurautochauffeurs. 3. Vacantie. Voor beide groepen chauffeurs zal gelden een vacantie van 6 dagen per jaar. Chauf feurs, die nog geen vol jaar in dienst van de onderneming zijn, zullen 1 dag vacantie per 2 maanden dienst genieten. Per vacantiedag wordt 4.50 uitgekeerd, waarin het loon be grepen is. Voor de verdere regeling der arbeidsvoor waarden zal gelden hetgeen thans voor de taxi-chauffeurs bestaat. STAAL, STAALBEREIDING EN STAAL SOORTEN. Donderdagavond 11 November zal voor den contactkring Amsterdam—Haarlem van den Bond van Midd. Technische Ambtenaren de heer ing. E. A. van Genderen Stort een lezing met lichtbeelden houden in een der zalen van Brinkmann aan de Groote Markt over: Staal, staalbereiding en staalsoorten. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE VROUWENCLUB. De Vrijz. Dem. Vrouwenclub heeft besloten, drie praat-avonden te houden, n.l. op 16 en 30 November en 17 December in „Lido" aan het Plein, waarop de heer A. Jongbloed, voor zitter van de afdeeling Haarlem van den Vrijz. Dem. Bond, in groote trekken onze Staats inrichting zal schetsen, naar aanleiding van het feit, dat vele vrouwen niet precies weten, hoe ons land, de provincies en de gemeenten, bestuurd worden, EXAMENS. Aan de Gem. Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het doet. ex. in de Germaansche taal en letterkunde (Duitsch) mej. A. W. de Hoest en de heer W. Kuiper (cum laude). „HET CREMERNIEUWS". „Het Cremernieuws", officieel orgaan van de Kon. Lett. Vereeniging „J. J. Cremer", kon digt voor Dinsdag 16 November een tooneel- voorstelling in den Stadsschouwburg aan door „Cremer", n.l. de première van „CupidoMer- curius 10", blijspel in 3 bedrijven door H. de Wilde, onder regie en met medewerking van den auteur. Na afloop is er bal in het Kegelgebouw, Tempeliersstraat. Voorts introduceert Henk Bakker in een kort artikeltje den Leidschen amateur-too- neelspeler (en ook auteur en regisseur) Han de Wilde, lid van „Litteris Sacrum", schrijver van bovengenoemd stuk, bij de leden van „Cremer", voor zoover dit nog noodig is. Het ligt in de bedoeling, wanneer de vrij groote bezetting geen onoverkomelijke bezwa ren mede brengt, het speelseizoen te eindigen met „Entr'acte", comedie in 3 bedrijven door Christien van BommelKouw en Henk Bak ker, het laatste deel eener trilogie, die begon met „Robbedoes" en vervolgd werd met „Na jaarsstormen". Voor 22 Februari wordt voorloopig „een sterk stuk" aangekondigd. AGENDA. - Heden: WOENSDAG 10 NOVEMBER. Stadsschouwburg: De Ned. Tooneelgroep: „Dr. Platon Kretsjet,. Chirurg". 8.15 uur. Palace Fibnac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „De Koning en het Revuemeisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Ben Hur, 2.30, 7 en 9.15 u. Cineone Theater: „Ein Mann mit Herz", doorloopende voorstelling van 2.305.30 en 711 uur. Frans Hals Theater: „Kardinaal Richelieu," 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Loretta Young en Franchot Tone in: ..Tusschen 5 en 6". 7 en 9.15 uur. Hotel Lion d'Or: Bazar Luthersche Wijk verpleging. 7.30—11 uur. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling A. L. Koster, 104 uur. Zaaltje de Kerkuil, Nieuwe Gracht 23: Ten toonstelling Eekman, 105 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: 't Palet, Bronsteeweg 21. Tentoonstelling werkstukken A. W. Verhorst. 10—12, 2—5, 7—9 uur. DONDERDAG 11 NOVEMBER Stadsschouwburg, WiLsonspleinTrio Pas- quier voor „Kunst aan het Volk", 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscpopvoorstellingen 's middags en des avonds- Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling A. L. Koster. 10—4 uur. Zaaltje de Kerkuil, Nieuwe Gracht 23: Ten toonstelling Eekman, 105 uur. Heemstede: 't Palet, Bronsteeweg 21. Tentoonstelling werkstukken A. W. Verhorst. 10—12. 2—5, 7—9 uur. Bloemendaal: Vergadering van den gemeenteraad, 2 uur. KJLM IWCHïVSttbLMOiMt* AMSTRStttASW-WATAVlA 13 NaVEMÖï» I fj/ T on bal het Nats De speciale luchtenveloppe, welke ter gelegenheid van de 500ste Amsterdam Batavia-vlucht wordt uitgegeven, ten bate van het Nationaal Luchtvaartfonds. Haarlemsche Handelsvereeniging. Cursus Warenkennis voor kruideniers- en comestibleshandelaren Dinsdagavond werd de cursus Warenkennis voor kruideniers en comestibleshandelaren geopend. De voorzitter van de Haarlemsche Handels vereeniging, de heer B. W. Lasschuit, heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder de Onderw ij s - Commissie van de Kamer van Koophandel, den secretaris van de Vereeni ging van Keurmeesters van den Warendienst en den secretaris van de Vebewiko. Voorts de vertegenwoordigers van de Haarlemsche Kruideniers-organisaties. Onder de aanwezigen bevond zich ook het schoolbestuur van de Haarlemsche Handels vereeniging. De voorzitter zette uiteen, hoe de Haarlem sche Handelsvereeniging er toe gekomen was den cursus, die voorheen werd georganiseerd door de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Haarlem, tijdelijk over te nemen en wese er op, dat de cursus welke thans een begin neemt, een vakcursus is. Dat echter ook dient gevolgd te worden de cursus alge- meene handelskennis, welke te Haarlem wordt gehouden door de Standsorganisaties o.a. ook door de Haarlemsche Handelsvereeniging. Hij :prak vervolgens het vertrouwen uit in den leider van den cursus, den heer A. H. Hoef nagel, welke reeds een 5-tal jaren de cursus warenkennis voor Kruideniers, georganiseerd door de Kamer van Koophandel, heeft ge leid. Aan het einde van zijn betoog droog de voorzitter den cursus over aan den Krui deniers-organisaties. De voorzitter van het gevormde bestuur van den cursus, de heer S. Bouma, bracht de Haarlemsche Handelsvereeniging dank voor haar activiteit, den cursus in het leven te houden, zoolang de landelijke vakbonden nog niet met de vakeisehen gereed waren. Hierdoor is Haarlem thans de eenige ge meente, waar een mondelinge cursus Waren kennis in den geest van de "Vestigingswet bestaat. Spreker hoopte dat de aangename samen werking met den leider van den cursus, den heer Hoefnagel, mocht worden bestendigd. Hij dankte de Commissie van Onderwijs van de Kamer van Koophandel voor haar te genwoordigheid bij de opening van den cur sus.. Hierna verklaarde spreker den cursus voor geopend. Den heer C. ten Boom, voorzitter van de onderwijscommissie van de Kamer van Koop handel, deed het genoegen, dat de cursus thans georganiseerd werd door de. .Midden standsorganisaties en dat de Kamer van Koophandel dezen, die eigenlijk nimmer tot haar taak behoorde, thans heeft kunnen overdragen aan genoemde organisaties. Ook hij sprak het vertrouwen uit in den leider van den cursus, met wien hij altijd de aan genaamste samenwerking heeft gehad en zeide overtuigd te zijn, dat de cursisten veel van hem zullen leeren. Tot slot dankte de heer Hoefnagel voor de woorden tot hem gericht en zegde toe, alles in het werk te zullen stellen om den cursus zoo aangenaam en nuttig mogelijk te doen zijn. Hij hoopte dat de samenwerking met de orga nisaties even prettig zou mogen zijn als die, welke hij met de Kamer van Koophandel heeft gebad. Hierna sloot de voorzitter de bijeeen- komst en begon de cursus. DE MOORDENAAR VAN MARRINER TERECHTGESTELD. BEYROETH, 10 Nov. De moordenaar van den Amerikaansehen consul-genaraal, Mar- riner, is terechtgesteld. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De vrees voor den dollar is, na de uitlatin gen van Roosevelt en de verklaringen van minister Morgenthau, in zake de geruchten omtrent devaluatie vair dit devies, vrijwel ver dwenen, en de tendens van den dollar ten op zichte van het pond is dan ook geheel ver anderd. Te Amsterdam kwam dit op de wis selmarkt hedenmorgen tot uitdrukking in een verdere kleine daling van het pond sterling, dat aanvankelijk werd afgedaan tegen 9.01 7/16—9.01 9/16. Het Nederlandsche egali satiefonds bleek gegadigde tot den prijs van 9.011/2 en kreeg enkele posten toegewezen, doch nadien had een stijging plaats tot 9.01 5/8, en het fonds nam tot dien prijs geen materiaal mer op. De Amerikaansche dollars werden wat hooger afgelaan en bewogen zich rondom 1.80 3/8. Fransche francs die op kleine schaal werden verhandeld en waarvoor trouwens slechts ge ringe belangstelling aan den dag werd gelegd worden ingezet op 6.136.14, doch daarna werd de marge iets kleiner en werd gehandeld tegen 6.136.14y2. Het disagio voor termijn francs was onveranderd, resp. 3y2 cents en 131/., cents voor 1 maand en voor 3 maanden. Belga's waren 30.68—30.70, het disagio bleef resp. 5 cents en 18 cents voor 1 maand en voor 3 maanden, Zwitsersche francs waren 41.7941.81, Duitsche marken waren 72.88— stond een vaste stemming voor locale waar den. Koninklijken, de Philips-aandeelen, H. V. A.'s en Amsterdam Rubbers waren flink verbeterd. Voor scheepvaartpapieren werden hoogere koersen geadviseerd, 1 \merikaansche fondsen waren goed prijshoudend, de omzet ten waren niet groot. WATERPOLO. DE WINTERCOMPETITIE. De afgeloopen week werden voor de winter competitie wederom zeven wedstrijden ge speeld. H. V. G. B. was door een misverstand slechts met vijf spelers en zonder keeper op bezoek bij V. Z. V. Het verband was er hierdoor bij de Haarlemmers volkomen uit, zoodat V. Z V. de score geleidelijk tot 70 kon opvoeren. Spannender was Zondag de strijd tusschen de gelijkwaardige tegenstanders H. P. C. 2 en Nereus 1. Het spel van de Heemstedenaren viel niet mee, al hadden ze ook met hun vele goede schoten op den buitengewoon in vorm zijnden Nereus-doelman Breeuwer geen geluk. Pas tegen het einde, toen H. P. C. 2 een nu merieke meerderheid had, wist Kemper het winnende doelpunt te maken, zoodat het ein de kwam met een schrale 21 overwinning Zooals we reeds verwachtten, is de plaatse lijke ontmoeting tusschen de damesploegen van H. P. C. en D. W. R. een interessante, zij het niet steeds mooie strijd geweest, die me' 11 gelijk spel eindigde. De stand in de damesklasse luidt thans: gesp. gew. gel. verl. gem. v.-t. D. W. R. 2 1 1 0 3 3—1 •H. P. C. 2 1 1 0 3 3—2 Nereus 2 10 12: Zignea 2 0 0 2 0 1—4 H. V. G. B. 3 won na een zware partij van V. Z. V. 3, zoodat Bouwer en zijn mannen de tweede overwinning boekten. De overige uitslagen van deze week luiden 3de Afd. D. A. W. 2—Neptunus 2 5—0 H. V. G. B. 3—V. Z. V. 2 3 4de Afd. Haarlem 3K. Z. 4- VelserendV. Z. V. 3 1—4 Deze week speelt Donderdagavond H. V. G. B. 2 haar tweeden wedstrijd tegen Halfweg Zondag a.s. worden vier wedstrijden in de Overdekte te Velsen gespeeld. De belangrijkste ontmoeting, is hier wel de strijd tusschen den 'kampioen tweede klasse V. Z. V. en het pas gedegradeerde Haarlem Het zal den Haarlemmers hier in dit kleine bad, waar de Velsenaren volkomen thuis zijn, niet meevallen om met een overwinning naar huis te gaan. Verder staan op het programma: 4de Afd.: K. Z.—H. V. G. B. 4 8 uur 3de Afd.: Neptunus 2Nereus 3 2de Afd.: de HamD. A. W. 1 lste Afd.: V. Z. V. 1—Haarlem 1 WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12.— uur. Londen 9.0111/16 Berlijn 72.90 Parijs 6.13 1/4 Brussel 30.69 Zwitserland 41.80 Kopenhagen 40.30 Stockholm 46.45 Oslo 45.20 New York 1.80 11/32 Praag 6.33 OVERVEEN TER AARDEBESTELLING S. P. RIJNIERSE. Hedenmorgen om half tien had onder groo te belangstelling de teraardebestelling plaats van den heer S. P. Rijnierse, in leven lid der firma P. Rijnierse en Zoon. Nadat in de R. K. Kerk te Overveen een zongen H. Mis was opgedragen door pastoor van Niekerk, waarbij de Gregoriaansche ge zangen werden uitgevoerd door de parochiëe- le Scola, werd op de begraafplaats bij de kerk hetstoffelijk overschot aan de aarde toever trouwd, waarbij de abso ute werd verricht door pastoor van Niekerk. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op wethouder A. J. Prinsenberg, namens het gemeentebestuur, vertegenwoordigers der N. A. B. B., waarvan de overledene eere-voorzit- ter der afdeeling Haarlem was, hoofdbe stuursleden en bestuursleden der afdeeling Haarlem van den Ned. Aannemersbond, direc tie en commissarissen der N.V. Ripperda, be stuursleden der afdeeling Bloemendaal van het Witte Kruis, bestuursleden der R.K. Kies- vereeniging te Bloemendaal en vele leden en gepensionneerde leden van het personeel dei- firma Rijnierse. Aan de groeve werd, volgens Katholiek ge bruik, niet gesproken. ERNSTIGE AANRIJDING. Dinsdagavond omstreeks 8 uur had op den hoek BloemendaalschewegJulianalaan een aanrijding plaats. Een auto, bestuurd door den 26-jarigen H. H. C. uit Santpoort, reed op den Bloemendaalscheweg in de rich ting Overveen. Bij de kruising gekomen sloeg hij linksaf om den vluchtheuvel heen in de richting Ju lianalaan. Op dat moment stak juist een voetganger, de 55-jarige A. F. uit Overveen, komende van den Militairenweg, de straat over en werd door de auto gegrepen. Met een bloedende hoofdwonde bleef F. op de straat liggen. Dr. Veen, die juist passeerde, verleende, de eerste hulp, waarna F. per taxi naar zijn woning werd vervoerd. De auto is in beslag genomen. De bestuurder van de auto beweerde den voetganger niet gezien te hebben. De commissaris van politie te Bloemendaal ver zoekt hen die getuigen waren van deze aan rijding zich zoo spoedig mogelijk te willen vervoegen aan het bureau van politie te Over veen. Leverancier van alle Ziekenfondsen. W. KUIPERS Zn. Opticiens. Zijlstraat 97. (Adv. Ingez. Med.) I Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1887. De Bilt voorspelt: Meest matigen, tijdelijk wellicht krachti- gen noordelijken tot Westelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklarin gen, waarschijnlijk nog regen of hagel- buiep, weinig verandering in tempera tuur. BAROMETERSTAND Hoogste 771.6 m.M. te Blacksod. Laagste 745.8 m.M. te Kopenhagen. Ten Noordwesten van IJsland nadert een nieuwe depressie, welke het hooge drukgebied over den Oceaan in het Noorden aantast. Dit gebied nam hierdoor in beteekenis af en de kern ligt thans iets Zuidelijker. Het breidde zich echter over Noord-Scandinavië uit. De depressie over Zuid-Zweden trok Zuid- Zuidwestwaarts, werd dieper en breidde zich uit. Het centrum ligt thans in de omgeving van Kopenhagen, laagste barometerstand 745.8 m.M. aldaar. In het Zuidwesten op den Oceaan bleef de luchtdruk laag. Op de Noordzee en in de om geving daarvan waait het krachtig tot storm achtig uit het Noorden met afwisselende be wolking en regen- of hagelbuien. Op het Wes ten van de Britsche eilanden en in Frankrijk is de wind zwak tot matig, eveneens uit Noor delijke richtingen, met gedeeltelijk bewolkte lucht. Meer Oostwaarts is de wind Westelijk, met plaatselijk regen. De hooge Alpentoppen melden ook slecht weer, sneeuw met mist en barden Westelijken wind. De temperatuur op Jungfraujoch bedroeg hedenmorgen 11 gr. Celsius. In Scandinavië nam de vorst toe, plaatselijk daalde het kwik tot onder minus 10 gr. Voor onze omgeving moet voorloopig nog op aanhouding van het buiige weer gerekend worden. De temperatuur zal vermoedelijk niet vee'l meer veranderen. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 756 m.M. Stand van gister 761 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v.m. 7.41 uur; n.m. 20.08 uur. Strand berijdbaar van 12.4018.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Y>»V Wie eenmaal voor het regelmatig- gebruiken van Bruinbrood systeem Dr. Allinson is gewonnen, zal zelden of nooit in het gebruik van uitsluitend witte brood terugvallen. De regelmatig stijgende omzet van ALLINSON- BROOD bewijst het. Het smaakt lekker en doet z'n dienst. Het houdt U fit zonder medicijnen. Haarlem, H'stede, Bl'daal (Adv. Ingez. Med.) BENNEBROEK UITSLAG VEILING. Ten overstaan van notaris G. Wolzak te Haarlem werd heden, Woensdagmorgen in café „Oud Berg en Dal" verkocht, woonhuis, kantoor, schuren, erf en grond te Bennebroek aan de Schoollaan 94, groot 9.54 Are. Kooper was de heer J. Reyenga q.q., te Haar lem voor f 7500. WIJK AAN ZEE Ontwikkeling Zij Ons Doel. Lezing van den heer E. W. Venema. Gisterenavond hield de heer E. W. Venema uit Haarlem voor leden van „Ontwikkeling zij ons Doel" een interessante causerie over „Gebruiken der primitieve volken (in het bij zonder die van Ned. Oost-Indië) en over blijfselen daarvan in onze samenlevine". Waarom bezitten vele automobilisten en vliegeniers mascottes? In de geschiedenis kunnen wij geen ant woord op deze vragen vinden, voor een na dere verklaring zullen wij ons tot de zeden en gebruiken der primitieve volken moeten wenden. Bij hen kunnen wij de grondslagen vinden van hetgeen zich onbewust van de diepere motieven, welke aan een of andere uiting- ten grondslag liggen, voltrekt. In alle wezens en voorwerpen ziet de pri mitieve mensch krachten, welke op andere menschen of voorwerpen kunnen overgaan. Gelijktijdig meent hij door bepaalde hande- lingen een verschijnsel te kunnen beïnvloe den en legt dikwijls daar verband, waar dat voor onze begrippen niet bestaat. De moderne mascotte komt in wezen over een met den steen, welken de Toradja-moeder van Celebes b;j het hoofd van haar kind legt, opdat de krachten, welke men aan den steen toekent, op den jonggeborene zullen overgaan en deze krachtig zal opgroeien. Wanneer de Toradja's na ieen lange droog- 10 November: Het tooneelgezelschap „Door Inspan ning Uitspanning" gaf Zondagavond in den schouwburg alhier „Burgeres Roland of de Girondijnen". Het publiek was zeer talrijk en volgde met veel aandacht het spel der optre denden, die zich naar vermogen op flinke wijze van hun taak kweten. Da verend applaus en toejuichingen vielen den spelers ten deel, die dit wel als de schoonste belooning voor hun ijverig streven mogen beschouwen. te-periode naar regen verlangen, gaan zij onder parapluies om een vijver zitten en kwaken dan als kikvorschen, in de meening, dat de regens dan wel zullen komen. Met een groot aantal voorbeelden illustreer de de heer Venema het Dynamisme. Ook het Animisme, het toekennen van een ziel aan alle wezens en voorwerpen, vond een zeer aandachtig gehoor. Een hartelijk applaus van de talrijke aan wezigen was de belooning voor deze [uit muntende voordracht. VELSEN BURGERLIJKE STAND. Bevallen: F. Pals-Leemberg, z„ Groeneweg 54, IJmuiden. G. M. Rutte-Heeremans, z., Hofgeest 17, Santpoort. S. H. Punt-God- schalk, z., Stephensonstraat 74 rd., IJmui den. C. Stranders-Vogel, z., Wulverder- laan 12, Santpoort. II. van Zandvliet-du Pont, z.. Pelsstraat 63, Velsen N. M. Schaap-Keus, z., Heidestraat 18, IJmuiden. M. P. Teeuwen-Gansewinkel, d., Wijker- straatweg 253 rd., Velsen N. J. C. Dekker- de Wit, d., Ratelstraat 33, IJmuiden. C. A. Scheirlinck-Admiraal, d., Beverwijk. A. E. Mertens-Spaans, z., Fultonstraat 11, IJmui den. M. L. Heeremans-Artner, z., Tulpen straat 22, Santpoort. II. Jak-Breur, z., Huygensstraat 102, IJmuiden. p. Harden- dood-Plug, z., de la Reystraat 8, IJmuiden. Overleden: R. S. y. d. Mark, 78 jaren, we duwe van W. Amsé, Wijkerstraatweg 242, Velsen N. J. G. Graper, 71 jaren, echtge noot van G. Swenger, v. Tuyllweg 5, Velsen. P. Gïldemeijer, 66 jaren, echtgenoot van E. Goudsblom, Stationsweg 140, IJmuiden. C. Sprangers, 44 jaren, echtgenoot van J. H. v. d. Kolk, Beverwijk. E. Koningstem, 24 jaren, ongehuwd, Pr. Steijnstraat 68, IJmui den. IJMUIDEN ZEDENMISDRIJF. Dezer dagen is door de politie gearresteerd een inwoner van IJmuiden die verdacht wordt van het plegen, van niet nader 'te noemen handelingen mét eenige minderjarige meisjes. MARKTBERICHT IJMUIDEN. IJmuiden 10 November 1937. Tarbot 7846 et. per K.G. Tong 13096 ct. per K.G. Heilbot 94 ct. per K.G. Griet f 24—f 18 per 50 K.G. Groote schol f 20—f 17 per 50 K.G. Middel schol f 21—f 18 per 50 K.G. Zetschol f23—f22 per 50 K.G. Kleinschol f 23f 5 per 50 K.G. Schar f9—f4 per 50 K.G. Groote schelvjsch f 36f 34 per 50 K.G. Middel schelvisch f 30f 18 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 25f 16 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 13f 7,90 per 50 K.G. Groote gul f22—f 16 per 50 K.G. Wijting f6,30—f4,40 per 50 K.G. Makreel f8—f3,10 per 50 K.G. Versche haring f4,20f2,50 per 50 K.G. Kleinmiddel heek f 26 per 50 K.G. Kleine heek f 21—f 14,50 per 50 K.G. Kabeljauw f80—f47 per 125 K.G. Vleet f 2,70—f 1,70 per stuk Leng f 1,75f 1,20 per stuk Koolvisch f 1,55f 0,30 per stuk Rog f14 per koop. BESOMMINGEN Trawlersman den Caroline IJM 26 1650 f 4690 Sumatra IJM 253 450 f 3260 Derika 4 IJM 418 500 f 4200 Shamrock IJM 129 230 f 2040 Perseus IJM 45 130 f 2130 Azimuth IJM 195 900 f 3090 Julie Streiff IJM 159 110 f 2260 Emma IJM 177 130 f 1850 Kotter E 404 f 1440. Loggers (met versche haring): SCH 40 f710; SCII 284 f1190; SCH 130 f 2440; SCH 77 f710; SCH 412 f 690; SCH 42 f 1080; SCH 305 f 780; SCH 254 f210; SCH 97 f 1390; SCH 101 f810; SCH 106 f270; KW 2 f1120; KW 144 f510; KW 141 f 1320; KW 34 f 1390; Gorredijk IJM 4090 f 610; Vlaardingen 197 f 1030; IJmuiden 490 f 610. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden vertrekken naar Zee: Derika 7 IJM 417; Christine IJM 2; Pro- tinus IJM 85; Zeehond IJM 70. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Clasiena Luther IJM 59. Vangst: 750 m. makreel, 120 m. haring, 60 m. diversen, totaal 930 m., benevens 100 st. st. kabeljauw. Maria IJM 95. Vangst: 40 m. schelvisch, 85 m. braadschelvisch, 40 m. gul, 55 m. plat- visch, 50 m. wijting, 18 m. trabot, totaal 288 m., benevens 200 K.G. tong en 100 st. ijs- kabeljauw. Claesje RO 46. Vangst: 500 m. makreel, 160 m. haring, 140 m. varia, totaal 800 m. Rijnstroom IJM 86. Vangst: 16 m. tong, 12 m. tarbot, 5 m. groote schol, 50 m. kleine schol, 15 m. wijting, 10 m. gul, totaal 108 m. Verkocht tot hedenmorgen 9 uur 5762 kis ten met versche haring. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. (Versche visch). Tarbot (klem) 60—90 ct. per K.G. Griet 5565 ct. per KG. Tong per KG 1—1.40. Middel schoL 11.40—13.80 per 40 KG. Kleinschol 610.50 idem. Schar 33.80 idem. Schelvisch 711 idem. Makreel 33.50 idem. Versche haring 23 idem. Kabeljauw 3 per stuk.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2