Japan bereidt zich voor op een langdurigen oorlog. Ramsay MacDonald overleden. Voedselverzorging baart zorg in Duitschland. H' Thijs Ijs in het bosch van-hou-je-maar-stil WOENSDAG 10 NOVEMBER 1937 HAARIE M'S D A G B E A D '4 Alle hulpbronnen van het land gemobiliseerd. Teruggekeerd van een officieele missie naar Sjanghai heeft de onder minister van oorlog, Koemesjiro Kato te Tokio verklaard, dat Japan zich meer dan ooit moet voorbereiden op een langdurigen oorlog. De regeering heeft een wetsontwerp aangenomen strekkende tot'een alge- heele mobilisatie der hulpbronnen des lands. Dit ontwerp voorziet in de controle der industrieën, van het ka pitaal, de scheepvaart, den invoer, distributie van materiaal en van het handwerk en versterking \en bescher ming der militaire decreten. Het wetsontwerp dat einde Januari aan den Landdag ter goedkeuring zal worden voorge legd, zal bij ordonnantie worden afgekon digd, zoodra eenbuitengewone toestand zijn toepassing noodzakelijk zal maken. In zekere kringen is men van meening, dat dit ontwerp-totale mobilisatie, zoomede de in stelling van een keizerlijk groot hoofdkwar tier, er op wijst, dat de regeering er zich op voorbereidt eventueel het hoofd te bieden aan alle ernstige complicatigs, die van de zijde van het buitenland zouden kunnen komen. Nantau onder vuur. Hedenmiddag zijn Japansche vliegtuigen begonnen met een bombardement op Nantau. De aanval op Nantau, die slechts zeer kort voorafgegaan is door een mededeeling aan de Fransche autoriteiten, vormt een ernstig ge vaar voor de Fransche liefdadige instellingen in Nantau, waar een twintigtal zusters der1 armen de leiding hebben over een toe vluchtshuis, dat 400 Chineesche ouden van dagen herbergt en waar een twintigtal zusters van Sint Vineentius in het ziekenhuis St. Jo seph zieken verzorgen. Tevens zal de aanval een zeker gevaar met zich medebrengen voor de Fransche concessie, die onmiddellijk aan Nantau grenst. De eigenlijke aanval werd om half drie ingezet. Veldbatterijen bombar deerden de stad zwaar en eskaders vliegtuigen lieten een regen van bom men neerdalen op de huizen en stra ten, waarbij vooral de warenhuizen en hetWangpoefront bestookt werden. De Chineesche verdedigers ouderhouden een hevig machinegeweervuur en hun artillerie beantwoordt voortdurend het Japansche bombardement. De rook die uit de brandende gebouwen opstijgt, hangt als een sluier over geheel Nantau. Duizend Chineezen gedood Taijoean. bij Een Japansche woordvoerder te Peking heeft verklaard, dat de 26 buitenlandsche missiona rissen van Taijoean thans veilig en wel onder Japansche bescherming staan. De Chineesche verdedigers der stad hebben ruim 1.000 lijken top het slagveld achtergelaten. In de stad kun nen talrijke sporen' gezien worden van het Japansche geschutvuur. De gevechtseenheid Kajasjima alleen heeft 18 kanonnen en een groote hoeveelheid munitie op den vijand ver overd. De Japanners zetten hun opmarsche naar het Zuiden voort. Zij hebben Kighien en Ping- jausien bezet op omstreeks 100 K.M. ten Zuid westen van Taijoean. In verband met den nieuwen toestand te Sjanghai heeft de Noorsche consul-generaal aldaar een spoedzitting van het consulaire corps bijeengeroepen ter bespreking van de situatie. Ook de Japansche consul-generaal was daarbij aanwezig. De troepen, die m de Hangtsjau-baai ont scheept zijn, blijven naar het Noorden opruk ken en hebben Soengkiang', 30 kilometer ten Zuidwesten van Sjanghai ingenomen. Chinee sche afdeelingen houden nog stand langs den België Spaak geeft den moed nog niet op. Spaak heeft gisteren een uur lang met den koning gesproken. Bij het verlaten van het paleis zeide hij tot de journalisten: „Ik blijf aan het werk en ga mijn vrienden opzoe ken". De moeilijkheid voor Spaak is in een even tueel kabinet-vervangers te vinden voor Pierlot en Du Bus de Warnaffe, die op het laatste oogenblik om redenen van het „poli tieke klimaat" geweigerd hebben de porte feuilles vair Buitenlandsche Zaken en Justi tie te aanvaarden en er Spaak een oogen blik toe hebben gebracht, zijn taak op te ge ven. Indien hij zich zou terug trekken, zou het politieke probleem uiterst lastig op te lossen worden. Postern rijk Nationaal-soeialistische betoogingen te Weenen. Ter gelegenheid van de herdenking van den 9en November 1923, heeft naar Havas meldt, te Weenen een honderdtal betoogers gepro beerd, onder het uitroepen van den kreet „Leve Hitler", in de Kaertner Strasse een op tocht te vormen, die zich wilde begeven in de richting van het rijksbureau voor propa ganda. Volgens het Duitsche Nieuwsbureau is het gisteravond in de binnenstad, vooral op het Stephanusplein, ter gelegenheid van de her denking van den 9den November tot betoo gingen gekomen van tal van leden der natio nale oppositie. De menigte zong het Horst- Wessellied en riep voortdurend enthousiast „Heil Hitier". De politie heeft versterkingen gezonden naar de straten waar de betoogers zich op hielden. Er werden voor zoover tot nu toe be kend is geworden, twintig personen gearres teerd. Rusland Nu weer tien doodvonnissen Het hooggerechtshof van de autonome re publiek Abkhasie heeft, naar Havas meldt, in een te Soekhoem gehouden zitting tien ambtenaren der republiek ter dood veroor deeld wegens voorbereiding van een separa- tistischen opstand, aanslagen op Stalin en Berian, den secretaris der partij in Georgië en sabotage op elk gebied van het bedrijfs leven. Drie beklaagden werden tot 10, 15 en 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Hoengjauweg in het Westelijk district van Sjanghai. Het Fransche garnizoen in de con cessie heeft 450 Chineesche soldaten, die de nederzetting wilden binnendringen, ontwa pend. De vroegere Britsche premier, Ramsay MacDonald, is Dinsdag avond aan boord van de „Reina del Pacifico"; waarmede hij zich naar Zuid-Amerika begaf, op 71- jarigen leeftijd overleden. De dood schijnt veroorzaakt te zijn door een hartaanval. Het stoffe lijk overschot van MacDonald zal op de Bermuda-eilanden aan wal worden gezet. De „Reina del Pacifico" komt daar op 15 Novem ber aan. mm? X Ramsay MacDonald. James Ramsay MacDonald werd op 12 OctO' ber 1866 te Lossiemouth in Schotland geboren. Van 1906 tot 1918 heeft hij voor Leicesster, van 1922 tot 1929 voor het district Aberavon (Glamorgan) en van 19291931 voor Seaham Harbour als afgevaardigde der Labour-partïj deel uitgemaakt van het Lagerhuis. Sinds 1931 vertegenwoordigde hij Seaham in het Lager huis namens de Nationale Labour-partij. Macdonald heeft een 'belangrijk aandeel ge nomen hi de oprichting van de Independent Labour-partij (1893)). Hij wist zich tot een der leidende figuren van de partij op te werken. De voornaamste taak was in die dagen de arbeiders op te wekken tot politieke acties. Tusschen 1895 en 1899 werd een onafgebroken propaganda daar voor gevoerd zoowel in de vakbeweging als in 1900, in het Labour Representation Committee, de voorlooper van de moderne Labour Partij. In 1895 vocht MacDonald zijn eerste ver kiezingsstrijd met 27 andere Onafhankelijke Labour Partij-candidaten, hij als candidaat voor Southampton. Hij werd niet verkozen: slechts 866 stemmen werden op hem uitge bracht! Twee candidaten werden toen ge kozen, maar de beloften voor een betere toe komst waren er. In die dagen ontmoette' hij Margaret Gladstone, dochter van een bekend scheikun dige en hoogleeraar. In November 1896, toen MacDonald 30 jaren oud was, trouwden zij. Van 1'90'0 tot 1912 was MacDonald secre taris van de Labour Partij en van 1912 tot 1914 haar voorzitter. Bij het uitbreken van den wereldoorlog verzette hij zich heftig tegen Engeland's deelneming aan den wereldoorlog. Hij wei gerde zitting te nemen in een coalitieregee- ring en trad daarop als Labourleider af. Gedurende - den wereldoorlog gaf |hij zijn pacifistische ideeën niet prijs. Hij bleef on danks de felle aanvallen, die hij te verduren had, een consequente anti-oorlogspropagan- da voeren. Na den oorlog geloofde men, dat hij zijn kruit verschoten had en dat het met hem was afgeloopen. In 1918 werd hij niet meer gekozen voor het parlement; in 1921 pro beerde hij herkozen te worden. De gelegen heid er voor was het bedanken van Will Crocks als parlementslid en Mac Donald werd Labour-candidaat voor Woolwich in zijn plaats. Het bericht, dat hij terug wilde keeren in het Lagerhuis ontketende een groote actie tegen hem. Alle anti-Labour-krachten span den samen om MacDonald te beletten om te slagen. De oude kreet: „Verrader!" klonk weer door de straten. Het resultaat dier pogingen was een hevige strijd bij die tusschenverkiezing. Dit is de verkiezing geweest, waarin alle haat voor MacDonald uit de afgeloopen 7 jaren verza meld en weer tot uiting kwam. Het ging niet om den Labour-candidaat, het ging om MacDonald. Zestien dagen lang duurde de verbitterde strijd. MacDonald werd voor Woolwich versla gen met slechts 683 stemmen. Hij keerde van Woolwich terug naar Abe ravon een mijnidstrict in Wales, waarvoor hij vroeger al eens candidaat geweest was. Daar prepareerde -hij zich voor de algemeene verkiezing in 1922. En toen, in dit district dat men als vrijwel hopeloos beschouwde voor een Labour-candidaat, toen bereikte hij weer zijn doel. Aan het eind van 1923 kwam nog maals een verkiezing die gevolgd werd door de eerste Labour-regee- ring met James Ramsay MacDonald als eerste minister fen minister van Buitenlandsche Zaken. In 1924 viel hij door de „Roode Brief", een brief uit Rusland. Uit dezen brief, die op on verklaarbare wijze in de pers verscheen nog voordat het ministerie er iets van wist, haal de men dat de Labour-raadgevers onder Russischen invloed stonden. Wat onjuist was, daar MacDonald tegen de communisten en semi-communistische invloeden gevochten had. „Communisme is een product van Tsa risme en oorlogsmentaliteit, en wij hebben Siik 'n„ lTUjnho^d^jè, Een „Mijnhardtje" werkt krachtig en veel zijdig. waardoor pijnen bijzonder snel ver dreven worden. Na gebruik valt de pijn als het ware van U af zonder dat eenlg gevoel van zwaarheid of moeheid achter blijft. U zult dan ook verheugd en ver baasd zijn zooals „Mijnhardtjes" helpen bijHoofdpijnKiespijn, Zenuwpijnen, Spit, Spierpijn, Rheumatische pijnen. Migraine, Periodieke pijnen. Kou, griep en moeheid. Bereid volgens recept. Apotheker Mijnhardt. Koker 12 st. 50 ct. Proefverpakking 2 st. 10 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) daar niets mee gemeen", zeide hij als voor zitter van de Labour Partij conferentie in 1927. De algemeene verkiezingen in 1929 betee- ■kenden een groote, nationale campagne voor hem. Hij ging op tournee van Noord-Schot land naar het Kanaal van Bristol en jNorth- umerland. Overal werd hij door groote en enthousiaste scharen begroet. Hij stak zes redevoeringen per dag af en hij drong aan op een absolute meerderheid opdat de La bour Partij haar eigen politiek alleen af zou kunnen. De meerderheid kregen ze aiiet, maar de Labour was wel de sterkste in het Lagerhuius. En MacDonald werd Premier voor de tweede maal. Tijdens dit bewind bracht hij een bezoek aan Amerika, waar hij met president Hoover onderhandelde. Het volgende jaar was Mac Donald president der Londensche vlootconfe- rentie. In Augustus 1931 vormcle MacDonald als voorzitter der „Nationale" La- bourpartij de eerste nationale regee ring. Onder deze regeeringsperiode viel de gou den standaard en werden de ingrijpende protestmaatregelen genomen. Te Genève diende MacDonald een ontwapeningsplan in, volgens hetwelk Duitschland een leger van 200.000 man op de been zou mogen houden. In de tweede nationale regeering' (1933 1935) was MacDonald imnister-president en minister van Buitenlandsche Zaken. In Maart 1933 begaf MacDonald zich naar Rome voor een bespreking van het door Mussolini geopperde Pact van vier. Daarna ging hij ook nog naar Amerika, waar beslo ten werd, ha Juni 1933 de economische we reldconferentie te houden. MacDonald werd voorzitter van deze conferentie, MacDonald behoorde tot de oprichters der Union for Democratie Control (1914) en was gedurende eenigen tijd hoofdredacteur van de Socialist Reviëw. Van zijn hand versc'heneaa o.m. „Socialism and Society", Labour and the Empire", „A Policy for the Labour Party" en „American Speeches". MAGDA FONTANGES NIET IN DE VER. STATEN TOEGELATEN. Het immigratiegerecht van Ellis Island heeft Magda Fontanges, die indertijd een aanslag op De Chambrun, den Fransehen gezant te Rome, heeft gepleegd, niet toege staan, in de Vereenigde Staten aan land te gaaai. Companys blijft president der Catalaansche generaliteit. „Catalonië solidair met d regeering." Spaansclie Het Catalaansche parlement heeft met 48 stemmen tegen één besloten -het presidents mandaat van Companys te verlengen. Alleen de vertegenwoordiger van de Democratische Unie van Catalonië (de Catalaansche katho lieke groep) stemde tegen het mandaat, doch in zijn rede verklaarde deze afgevaardigde, dat de president hem sympathiek was, zijn partij zal blijven medewerken voor Catalonië en de republiek. Corripanys sprak een rede uit, waarin hij verklaarde zijn herkiezing tot president der Catalaansche generaliteit te zullen aanvaar den, „omdat zulks de wil van het volk is". Companys legde in zijn rede voorts den na druk op de solidariteit tusschen de regeering van Spanje en die van Catalonië. Ook in den komenden winter speciale regeeringsm aatregelen. (Van onzen correspondent). BERLIJN, October. OEWEL het eerste jaar van het twee de vierjarenplan geen groote ver rassingen heeft gebracht door uit vindingen van synthetische Ersatz- stoffen, waarmee men 't hier even goed of zelfs beter nog meent te kunnen doen dan met de natuurlijke grondstoffen, die van het buitenland moeten worden betrokken, schijnt men toch reden tot tevredenheid te hebben over tenminste een groot succes van dit jaar. Van overheidswege is nl. groote erkente lijkheid uitgesproken over de algemeene me dewerking der bevolking. Eerst alleen ter wille van het lieve vaderland, vervolgens aangegrepen door groeienden verzamelharts- tocht, verzamelen jong en oud vodden, klui ven, oud roest, papier, tubes en anderen rommel, waarvan een vernuftige industrie weer bruikbare dingen weet te maken. Alles heeft thuis zijn eigen kistje; de klui ven bij de kluiven, graten bij graten. School jongens komen eens per week het kleingoed weghalen, voddenkooplui met een rooden band om den arm de grootere stukken. Jon gens en meisjes zoeken kastanjes voor wild- voer renteniers en gepensionneerden zoeken op hun wandeling mee. Driemaal wordt een oude korst brood omgedraaid alvorens zij voor de broodpap bestemd wordt inplaats van voor direct gebruik. TE) ij de aankondiging van dit vlerjaren- JE> plan nu juist een jaar geleden - sprak generaal Goering openlijk over de groote moeilijkheden der levensmiddelen- verzorging in Duitschland en stelde daarbij zijn eischen aan den Duitschen consument. En op den Neurenberger partijdag sprak Hitler even onomwonden over den toestand der levensmiddelen-voorziening, die, zooals hij zeide, de regeering sedert jaren doorloo pend zorgen bereidt. Nu wordt de bevolking er op gewezen „dat er wel een bijzonder hechte verhouding' moet bestaan tusschen Führer en Volk, als de lei- dirig dien toestand zoo onverbloemd be schrijftOfschoon de algemeene ervaring- dezen allang als verre van rooskleurig deed leeren kennen. We moeten evenwel vaststellen, dat, al hebben velen voor hun maaltijden dikwijls liever wat anders dan verkrijgbaar is, er vol strekt geen gebrek aan goede voeding is. Van dezelfde zijde, als waarvan gewezen wordt op de goede verhouding tusschen Führer en Volk, wordt erkend, dat de erva ring van het afgeloopen jaar geleerd heeft „dat het Duitsche volk dit vertrouwen ten volle verdient". De Duitsche huisvrouw heeft bereidwillig haar huishouden aangepast aan de eischen van het vierjarenplan. Zij heeft zich beperkt in het gebruik van vet, van eieren en boter, van exotische groenten en van alles wat slechts in geringe mate te 'krij gen was en nam bij voorkeur van de pro ducten, die in grootere hoeveelheden be schikbaar waren, zooals aardappelen, suiker houdende geleieai inplaats van boter voor de boterham, de vei'schillende eiwitrijke melkproducten, kool en groente van eigen bodem enz. Ook nu zal de'huisvrouw- den toestand on omwonden' duidelijk worden gemaakt en zal zij vernemen, wat van haar voor het ko mend jaar wordt verwacht. Wat nu de Duitsche huisvrouw verneemt, is een bericht aan het heele Duitsche volk, dat ook buiten de grenzen aaaadacht zal wekken, door de verbinding van de moeilijk heden der voedingsverzorging met het kolo niale vraagstuk. Tijdens dit vierenj aren-plan hebben de lei ders van partij en staat meer dan ooit de bezwaren gevoeld, misschien wel de onmo gelijkheid ingezien, zich zonder koloniën, van het buitenland onafhankelijk te maken, en openlijk in redevoeringen niet alleen her haaldelijk gewezen op de noodlottige gevol gen voor Duitschland van het verlies zijner koloniën, maar voor heel het volk den „on- afwijsbaren eisch" der teruggave van het onmisbare Afrikaansehe gebied verkondi gen. Deze mededeeling alleen kan de Nazi- regeering niet „popailair" maken. Zij wekt bij het Duitsche volk verwachtingen, die zij tot eiken prijs zal willen vervullen. orx et officieuze bericht „aan de Duitsche ril huisvrouw'' vermeldt, dat de oogst van dit jaar geen aanleiding tot bij zonderen zorgen zou geven, als deze niet moest worden beschouwd in verband met de geheelen volks- economischen toestand iia Duitschland, zooals ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Heeeeelllllppgilde Thijs, toen hij voelde, hoe hij plotseling viel en terecht kwam in een vieze, drabberige, kleiachtige massa. Thijs! Thijs!! Wat is er, waar zit je!! En geen tien tellen later vielen ook oom Mopperniet, Sim en Speurgraag door het gat naar beneden. Wat is dat hier voor een vieze rommel? klaagde Sim. Ik kan nu heelemaal niets meer zien. Hoe moet dat nu afloopen? We zitten leelijk in de knel, Thijs! We kunnen er niet meer uit! Kalm blijven, nou! Thijs keek om zich heen. Drie of vier man nen uit het dorp waren ook in het gat gevallen en zochten nu als kikkers elkaar op. Is er nog iemand boven?? Héé! Is er nog iemand boven? Ja, nou en wat is er?? de Führer deed in zijn verklaring, om daar uit den eisch naar koloniale bevrediging te ontwikkelen. Men zal zich ook nu weer moeten bekrimpen on zekere onplezierige maatrege len hebben te aanvaarden, zooals in het af geloopen jaar. Om verdere moeilijkheden te voorkomeai zal het gebruik van vet een vierde minder moeten zijn dan het gemiddelde ver bruik der laatste jaren. Met het dagelijksch brood zal nog zorgvuldig moeten worden om gegaan. Met verbod om graan voor veevoeder te gebruiken en de plicht der boeren, graan af te leveren zullen de brood-voorziening ver- zékeren als producent en verbruiker hun plicht doen. Aardappelen zijn rijkelijk voorhanden. Sui kerhoudende geleiën zullen ook dit jaar boter en vet voor de boterham moeten vervangen of aanvullen. Visch zal in stijgende mate worden aangevoerd. Producten- van afgeroomde melk zullen als het noodig' blijkt bij tijdelijk ge brek aan boter, vet en eieren ruim schoots ter beschikking worden gesteld. Bij voorkeur moeten ook ter wille van de gezondheid herfst- en wintergroenten worden gebruikt. Het vleesch-vraagstuk wordt heelemaal niet aangeroerd. Men verwacht, dat, als heel het volk aan de voedingspolitiek meewerkt, het zal gelukken, den winter door te komen, zooals verleden jaar. Het is geen optimistisch bericht, deze mededeeling die een wel zeer scherp beeld geeft van den toestand der voedingsverzorging in het ^tweede jaar van het vermaarde vierjarenplan. H. L. ERNEST SIMPSON GAAT HERTROUWEN. Ernest Simpson heeft, naar Reuter uit New- York meldt, persoonlijk het bericht bevestigd, dat hij binnenkort in het huwelijk zal treden mét mevrouw Marykirk Raff ray, een vriendin van den hertogin van Windsor uit haar schooljaren. Het verzoek om echtscheidiaag van mevrouw Raffray werd gisteren te Reno (Nevada) toe gestaan. Zij beschuldigde haar man van wreedheid en het haar berokkenen van ver driet De witste tanden, Indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL (Adv. Ingez. Med.) RAM® PROGRAMMA DONDERDAG 11 NOVEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonnauziek. 10.15 Morgendienst. 10,45 Gramofoonmuziek, 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten., 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 KRO-orkest en Gram, platen. 2.00 Handwerkles. 3.00 Gramo foonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Berichten. Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.15 Am sterdam's Salon-orkest. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie: Oorlog' en Vrede. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berichten. 8.15 Christelijke Zangver- eeniging „Excelsior", het orkest van de HOV en solisten (om 9.45 causerie „De Wapenstil stand op 11 November 1918" en om 10.00 be richten ANP). 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. HiernaSchriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr. pl.) 10.30 Orgel concert. 10.55 Praagsche Strijkkwartet en Declamatie. 12.15 Het Omroeporkest en gra- mofoonplaten. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Zang en piano (La de pauze: Gramofoonmuziek) 3.00 Rnipcui'sus. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Voor zieken eia thuiszitteiadeia. 4.30 Orgelspel. 4.50 Voor de khadereia. 5.30 Arpad voaa Karolyi's Hongaarsch orkest. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.30 Sportpraatje. 7.00 voor de kindei-en. 7.05 AVRO-Dansorkest, en soliste. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichteoa ANP Mededeelingen en eventueel gromofooaaplaten. 8.15 Revue-uit- zendiiag. 9.00 Radiotooneel. 9.20 Het Omroep orkest en solist. (In de pauze: gramofoonmu ziek) 10.45 Reportage schaakmatch. 11.00 Be richten ANP. Hierna: AVRO-Dansorkest. 11.40 12.00 Granaofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 10.45 Herdeaaikiaagsdienstè 11.3011.40 „The ten million dead", causerie. 12.10 Gramofooia- muziek. 12.50 Trocadero Cinema Orkest. 1.35 2.20 Gramofoooomuziek. 3.10 „The Story of the Canterbury Treasure", causerie. 3.25 Gramo foonmuziek. 3.35 Stedelijk orkest Bournemouth en solist. 5.05 „Going to the Tropics", causerie. 5.20 Bear Oakley's Band. 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespreking. 7.00 Orgelspel. 7.20 BBC-Thea- terorkest en solist. 8.1010.10 Wapenstilstands dag-Programma. RADIO PARIS 1500 M. 8.00 ear 11.20 Gramofoonmuziek. 12.40 Orkest coiacert en Zang. 5.20 Radiotooneel. 7.20 Pro- Arte-kwartet. 8.35 Zang. 8.50 Nationaal Orkest en Raugelkoor. 10.50 Gramofooiamuziek. KEULEN 456 M. 5.50 H. Putsche's orkest. 7.50 Omroepklein- orkest eia -koor. 8.50 Pianovoordracht. 11.20 Luchtvaartmuziekkorps. 12.35 Onaroepoi-kest. 3.20 Oanroepkleiiaorkest. 5.20 Zang en piano. 6.30 Omroeporkest. 1.50 Radiotooneel. 9.50 11.20 Schrammelorkest, mandolinekwartet, vo caal trio eia solist. BRUSSEL 322 M. 9.35 Orgelspel. 10.20 Gramofooiamuziek. 12.05 Zang. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroep orkest. 1.502.20 en 2.35 Gramofoonmuziek. 3.20 Trinitas-koor. 4.20 Salonorkest. 5.05 en 6.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Pianoduetten. 7.20 Zang. 8.20 Omroepsymphonie-orkest, radio tooneel eia granaofoonplaten. 10.30 Zang en accordeon. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.35 12.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 9.22 Gram, muziek. 10.15 Vocale duetten. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.15 Reportage. 11.35 Orgelconcert en zang'. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.50 —2.35 en 2.50 Gramofoonmuziek. 3.05 Viool en piano. 3.35 Salonorkest. 4.30 Kamermuziek. 5.10 Gramofoonmuziek. 6.15 Reportage. 6.35 Gramofoonmuziek. 6.45 Zang. 6.55, 7.35 en 8.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Militair orkest en solist. 10.30 Daaosmuziek (gr. pl.) 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Het Omroepkleinorkest en soliste. 8.20 Berichten. 8.35 Radiotoneel met muziek. 9.20 Berichten. 9.50 Piaiaovoordracht. 10.05 Weer bericht. 10.2011.20 Oskar Joost's dansorkesü.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6