TELEFUNKEN WIM WORM uw mm ZZ7m H.D.' HANDSCHOENEN veerkracht weer. URODONAL DONDERDAG 25 NOVEMBER 1937 HAARDE M'S DSGBEAD 8 Afwijkingen van den werktijd in verband met het St. Nicolaasfeest, Arbeid in winkels, in het tijdvak 25 November Hm 4 December. Werktijd mannen en vrouwen van 18 jaar en .ouder: 11 uur per dag, 66 uur per week, 172 uur in drie weken (te rekenen vanaf 21 November). Einde werktijd: een half uur na wettelijke winkelsluiting. Vrije halve dag- mag éénmaal worden ingehouden. Nachtrust: ten minste 9 uren. Werktijd personen van 16 en 17 jaar: 10 uur per dag. 60 uur per week, 166 uren in drie we ken (te rekenen vanaf 21 November). Werk tijd moet liggen tusschen 8 u. v.m. en 8 u. n.m. Vrije halve dag: mag éénmaal worden inge houden. Naast de arbeidslijst een papier ophangen, waarop de werk- en rusttijdregeüng voor het tijdvak 25 November t/m 4 December is ver meld. Personen van 14 en 15 jaar mogen slechts de normale werktijdregeling volgen Banketbakkerijen, broodbakkerijen. niet tevens Werktijd mannen van 18 jaar en ouder: 18 t/m 27 November 11 uur per dag en 60 uur per week. De wertijd moet liggen op Maandag t/m Vrijdag tusschen v.m. 7 en n.m. 8 uur: op Zaterdag tusschen v.m 7 en nm. 10 uur. Vrije halve dag: moet worden gegeven (na 1 uur of op Maandag vóór 12.30 uur). Werktijd mannen van 18 jaar en ouder: 29 November t/m 5 December 11 uur per d ook op Zondag 5 December. De werktijd moet liggen tusschen v.m. 7 en n.m. 10 uur. (Indien op Zondag meer dan vier uren arbeid wordt verricht, moet binnen drie etmalen vóór of na dien dag een onafgebroken rusttijd van minstens 36 uren worden gegeven). Op één dag in dit tijdvak mag arbeid worden verricht gedurende 16 uren: op alle uren van dien da; mag worden gewerkt, doch tusschen aanvanj en einde van dezen arbeid mogen hoogstens 19 uren liggen, terwijl zoowel voor als m dezen langen arbeidsdag een rust van min stens 7 uren moet worden genoten. De totale werktijd mag in 7 achtereenvolgende dagen hoogstens 81 uren bedragen. Jongens van 16 en 17 jaar: 18 November t'm 4 December 10 uur per dag tusschen vm. 7 en nm. 7 uur. 55 uren per week en met behoud van den vrijen hal ven dag. Naast de arbeidslijst een papier ophangen, waarop de werk- en rusttijdregéling voor het tijdvak 18 November tot en met 4 December is vermeld. Personen van 14 en 15 jaar mogen slechts de normale werktijdregeling volgen. Broodbakkerijen, bakkerijen. tevens banket- Werktijd bakkersgezellen: (mannen van 18 Jaar en ouder) 22 November t'm 4 December. Werktijd per dag 10 uur, Zaterdag 13 uur en per week 60 uur. Werktijd jongens van 16 en 17 jaar: 10 uur per dag, liggende tusschen v.m. 7 en n.m. 7 uur. Per week 55 uur, dus met behoud van den vrijen halven dag (vrije middag vanaf 1 u n.m. of vrije Maandagmorgen tot n.m. 12.30 uur.) Naast de arbeidslijst een papier ophangen, waarop de werk- en rusttijdregeling voor het tijdvak 22 November tot en met 4 December is vermeld. Uitsluitend broodbakkerijen. Op Zaterdag 4 December mag te 12 uur mid dernacht met den bakkersarbeid worden aan gevangen. In broodbakkerijen, in het bezit van een voorarbeid-vergunning mag reeds op Vrijdag 3 December te 10 uur n.m. worden aangevan gen met het deegmaken en ovenstoken. De maximum werkduur van 11 uur blijft ge handhaafd. Aan de betreffende bakkersgezellen moet vóór den aanvang van hun arbeid een onaf gebroken rusttijd van 10 uren worden gege ven. Naast de arbeidslijst een papier ophangen, waarop de werk- en rusttijdregeling voor dien dag is vermeld. Op 4 December mag versch brood van v.m. 7.30 uur af worden vervoerd en van 8 uur v.m. af worden verkocht of geleverd. KENNEMER BRIDGE-BOND De wedstrijduitslagen der bondscompetitie van deze week zijn als volgt: Hoofdklasse afd. I. HBC I—BCHN I 51V2-44Ï/2 Afd. 3. BCH '32—BC „Santpoort" I 48%—47^ NBB 1—B1.BC 1 53%—42j£ De inschrijving voor den populariteits- wedstrijd sluit Donderdag 25 Nov. In December worden gespeeld de wedstrij den: Hoofdklasse. 2e afdeeling IJmuiden 1—De Kennemers 1 De Kennemers 1—Beverw. BC 1 3de afdeeling. Alkm. BC 1—BC Santpoort 1 Reserveklasse, lste afdeeling IJmuiden II—BC Rosehaeghe 1 BC Rosehaeghe 1—Berg. BC 1 2de afdeeling. BC Santpoort 2—BCHN 2 De hoofdklasse wedstrijd BCHN 1—NBB 1 heeft plaats 8 December a.s. NEDERLANDSCHE BRIDGE BOND De groote jaarlijksche Bondswedstrijd wordt dit jaar te Haarlem op 18 en 19 Dec. a.s. in de Sociëteit „Vereeniging" gehouden. De gelegenheid om in te schrijven staat uit sluitend open voor bondsleden en leden van clubs, die buitengewoon lid van den N. B. B zijn. Bij laatst genoemde groep behooren dus ook de leden van de clubs, aangesloten bij den Kennemer Bridge Bond. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP VRIJDAG 26 NOV. Progr. 1: Hilversum 1. Progr. 2: Hilversum n Progr. 3: 8.Keulen 9.20 Parijs Radio 1.20 Ned. Brussel 2.20 Radio P.T.T. Nord 3.05 Pa rijs Radio 3.20 Deutschlandsender 4.20 Keu len 5.20 Fransch Brussel 5.40 Ned. Brussel 6.20 Keulen 8.20 Fransch Brussel 9.20 London Re gional 10.20 Fransch Brussel 11.20 Parijs Radio Progr. 4: 8.— Ned. Brussel 9.20 Diversen 10.35 London Regional 12.50 Droitwich, 1.35 London Regional 5.20 Droitwich 6.40 London Regional 7.05 Droitwich 9.40 Diversen 10.20 Droitwich Progr. 5: 8.00—7.00 Diversen. 7.00 Eigen Gra- mofoonplaten: Wereldreis. 1. Round the World with Reginald Dixon; 2. Rheinlander Potpour ri, Groot Blaasorkest: 3. Hollandsche Pot pourri, Kovacs Lajos; 4. Le Mur de ton jardin. Tino Rossi; 5. Bohemienne aux yeux noirs, Tino Rossi; 6 Accelerationen, Edith Lorand: 7. Russische Potpourri, Kozakken Koor; 8 Chinesische Strassenserenade, Symphonie Orkest; 9. In einen Chinesischen Tempelgarten Symphonie Orkest; 10. Ja panische Laternen- tanz, Symphonie Orkest; 11. An der Blauen Wassern von Hawaii, Symphonie Orkest; 12. Auf einen Persischen Markt, Odeon Künstler Orkest. haagsche post: Het komt ons voor. dat het boven- genoemde T,lef„„te„pr()duct oen radiotoestel is. waar „en in de praktijk vee] plezier van zal beleven. de rotterdammer* Nog ni„„er hoorden wij radio 266 'eder "Mrnnent Weergeven en n dcn 'aiospreker komen. nieuwe rott.courant* wÏ/rf ™- d" Va° Te|e<«nken ge- we"<I sun. is alle zorg be- MUZIE KAPPA RAT EN voor RADIO v,t 1 (Adv. Ingez Med Gouden jubileum manufacturen zaak. Op Dinsdag 30 November a.s. is het vijftig jaar geleden, dat wijlen mevrouw M. van dei- SteurMeeuwig in een perceel aan de Rozen- priëelstraat een bescheiden manufactuur- zaakje begon om mede in het onderhoud van haar groot gezin met tien kinderen (één van haar zoons is de bekende „Pa" Van der Steur in Indië) te helpen voorzien. De wakkere vrouw genoot zoozeer het vertrouwen van de bewoners in het Rozenpriëel, dat zij zich na 121/2 jaar genoodzaakt zag, naar een ruimere behuizing om te zien. Zij vond die in de Barendsestraat No. 5, waar de zaak nog steeds gevestigd is en zich uitstekend aan de tijds omstandigheden heeft aangepast. Toen me vrouw Van der Steur den leeftijd van tach tig jaar reeds bereikt had, kon men haar nog achter de toonbank vinden. Zij werd toen echter trouw bijgestaan door twee dochters, van wie de oudste, nadat haar moeder tien jaar geleden gestorven was, de zaak heeft overgenomen. Ook deze dochter, die nu 71 jaar is geworden, mag zich in de gunst van het koopend publiek verheugen. Daarvan zal zij op 30 Novemiber a.s. wel de bewijzen in verschillenden vorm ontvangen. LEGER DES HEILS. In verband met het vierde jaarfeest van den Padvindster-troep van Haarlem-Noord, Ceram- straat 4, wordt hedenavond 8 uur een bijzon dere meeting gehouden in bovengenoemd ge bouw. Daar zal het doel van den Padvinders- bond uiteengezet worden. Er zal een zeer af wisselend programma zijn, zooals zang, voor dracht, standen, enz. Tevens zullen er jaar sterren en aanstellingen worden uitgereikt. JUBILEUM. Woensdag was het 121/2 jaar geleden, dat de heer H. J. Hoekstra, magazijnchef bij de Pero- lin Company alhier, bij deze firma in dienst trad. Van de directie ontving hij een enveloppe met inhoud en van het personeel een salon tafel. Verder had de jubilaris eenige 'bloem stukken in ontvangst te nemen. SONATEN-AVOND H. SILZER EN BETSY KOOPMAN. Naar ons wordt medegedeeld zal de viool- en piano-avond van Hermann Silzer en Betty Koopman, die wegens ziekte moest worden uitgesteld, thans plaats vinden op Zaterdag 27 dezer des avonds te 8.15 uur in het zaaltje van de Kerkuil, Nieuwe Gracht 23, Het pro gramma bevat o.a. werken van Mozart, Brahms en Ravel. De Redding door J. P. BALJE. UIST toen hij zich over de leuning wilde laten glijden, voelde hij een ruwe, ste- rige hand in zijn nek, een ruk, die hem bijna den adem benamen hij stond weer op de brug. „Idioot!", hoorde hij een rauwe stem in zijn oor, „wou jij je ver drinken?" In het flauwe licht van een wild-schomme- lende hanglantaarn, zag hij een groote, for- sche kerel voor zich staan. Hij was niet direct een frisch type, slordig gekleed en door de diep in zijn oogen getrokken pet maakte hij geen onverdeeld gunstigen indruk. Van Alkemade slaakte een zucht. Had de kerel hem maar laten gaan. Liever het water dan morgen de gevangenis „Wat sta je daar te suffen?" gromde de ke rel weer, „vooruit, ga met me mee. Een borrel zal je goed doen". Van Alkemade liep werktuigelijk naast zijn „redder". Guur blies de wind langs de rivier, nu en dan viel regen, vermengd met natte sneeuw. Het liep al tegen elven, en de kade was verlaten. Ze liepen zwijgend naast elkaar. „Hier", duwde de man hem in de richting van een klein, onoogelijk kroegje, „stap bin nen, hier kan je wat warms krijgen". Het kleine vertrek leek verlaten. In het buffet leunde alleen een slaperige kloegbaas. over een krant gebogen. Hij keek op bij hun binnenkomen, bromde toen een groet: ..Hallo, Gerrit". „Twee klare!" bestelde Gerrit. Toen ze aan een vies tafeltje zaten, waarop nog kleverige kringen van vroegere bestel lingen waren achtergebleven, begon Gerrit zijn verhoor. „Vertel eens op, vader, waarom wou jij je verdrinken? Da's toch het laatste, niet?" En dan, met een blik op Van Alkemade's kleeren: Zoo beroerd zie je er anders niet uit. Is het de liefde?' Van Alkemade keek hem even aan. De na dere kennismaking viel hem wel mee. Gerrit had een paar goedige oogen .al was hij kenne lijk een goede bekende in de onderwereld. Van Alkemade nam een slok van het scherpe goed je. dat men hem had voorgezet en haalde dan de schouders op: „De liefde? Nee. dat niet direct! Maar ik zit aan den grond, hopeloos aan den grond. Morgen vervallen er diverse wissels.en ik heb geen cent! Ook het geld an anderendat ik onder mijn beheer had. is weg gespeculeerd, als je begrijpt, wat ik bedoel!" Gerrit grijnsde. „Aan den grond. En de ge vangenis in 't vooruitzicht, niet? „Tja". Hij FILIAAL STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL „HUIS TE ZAANEN". Aanwinsten. Technische en toegepaste wetenschappen. De afsluiting en gedeeltel. droogmaking van de Zuiderzee, dl. 7 en 8. Bouman, Dubbel boekhouden, 3 dln. Van der Eist, Snelloopende dieselmotoren voor automobielen en railtractie. Kunst. Lichtveld, De geluidsfilm. Tiggers, De bonte rei; een bundel volksdan sen. Letterkunde. Dante: De goddelijke komedie, vert. Verwey. Van Duinkerken, De beweging der jongeren. Leendertz, He leven van Vondel Nederlandsche en in het Ned. vertaalde romans Fabricius, Flipje. Hoffmann, Het majoraat. Lagerlöf, Het meisje van de Veenhoeve. Schaup. In Vlaanderen heb ik gedood Fransche romans. Mac Orlan, La eavalière Elsa. Maurois, Le cercle de familie. Robin, Catherine Pecq. SCHOUWTJESLAAN 23 TELEFOON 10070 - HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) ANEGANG 27. EEN IDEAAL CADEAU (Adv ingez Mea. INTERNATIONAAL JEU GD VERKEER. Een lezer schrijft ons, dat het slot van het artikel „Literaire Feestdagen in 3elgië", ver schenen in ons blad van 12 November een on juist beeld geeft omtrent de werkzaamheden op het gebied van het jeugdvefkeer in Neder land. Het wekt den indruk, of in Nederland geen uitwisselingsbureau als dat van prof. Closset in België bestaat, terwijl de Vereeni ging voor Internationaal Jeugdverkeer zeer goed voor haar taak berekend is. Persoonlijk heeft inzender zeer aangename ervaringen opgedaan omtrent de werkwijze van deze vereeniging. Van het Bureau te Leiden ontving inzender naar aanleiding van het aan de vereeniging opgestuurde artikel een brief, waarin o.a. zegd wordt: „Vóórdat prof. Closset, toen nog leeraar in Huy, tot de oprichting van een bureau be sloot, is hij naar Leiden overgekomen om zich op de hoogte te stellen van de inrichting en de werkwijze van ons Bureau. Dr. Closset heeft dan ook na uitvoerig door ons te zijn inge licht, op precies denzelfden grondslag als Lei den zijn bureau ingericht. Dit is opvallend, want Nederland en België zijn de eenige bu reaux in de wereld, die op deze wijze werken. Wij gebruiken bijv. dezelfde formulieren voor correspondentie en uitwisseling. Beide bureaux bemiddelen zoowel correspondentie als uit wisseling, „paying quests", jeugdreizen, infor maties. Sedert 1931 bemiddelt ons Bureau de uitwis seling met België. Verleden jaar hebben wij tal van jonge Walen in Nederland gehuisvest, dezen zomer hebben wij een groep ook in Noordwijk in ons Jeugdhuis kunnen ontvan gen. Prof. Closset en echtgenoote hebben het huis persoonlijk bezocht. Een extra cursus in het Nederlandsch werd kosteloos door ons voor de Belgen ingesteld, dien zij ten zeerste heb ben gewaardeerd. Voor het volgend jaar bestaat het plan het Jeugdhuis gedurende verscheidene maanden voor de Belgen open te stellen. Steeds werd er voor aanraking met de Nederlandsche fami lies zorg gedragen. De Belgen hebben ook na afloop van de cursus in Noordwijk nog veel gastvrijheid hier te lande genoten. Wij hebben jonge Nederlanders individueel en in groepen naar België gestuurd. De groe pen zullen wij nooit groot laten worden, om dat dan het bereiken van werkelijk contact onmogelijk wordt". stopte een pijp, stak die omslachtig aan en blies een groote rookwolk in Van Alkemade's richting. „En dan maken zulke heeren er maar een eind aan. De eer redden noemen ze zooiets, als 'k me niet vergis. Tjaja...." Van Alkemade werd een beetje rood. Hij maakte eer, beweging om op te staan, maar Gerrit drukte hem weer op z'n stoel. „Idioot!" schold hij weer, precies als zoo even op de brug. Br zijn toch zeker nog wel andere middelen, om er weer bovenop te komenVoor een linke jongen Hij ging er eens gemakkelijk voor zitten, en nam Van Alkemade peinzend op, terwijl hij zijn jeneverglas om en om draaide. Hij broei de zichtbaar een plan uit. „Luister eens", zei hij tenslotte, „als je je zelf van kant wil maken wat al heel erg stom en onnoozel is. neem dat van mij aan dan geloof ik. dat je tot alles in staat bent. Nou heb ik al lang een aardig kraakje op het oog. Maar m'n maat Arie, waarmee ik zulke akkevietjes altijd opknapdie knapt nou éen jaar en zes maanden op!" Gerrit lachte om zijn grapje. „En zoodoende sta ik om zoo te zeggen alleen in de wereld. Je komt als ge roepen. Je hebt niks anders te doen, dan mee te gaan en goed uit je doppen te kijken. De kraak zelf is mijn werk! Als je 't doet krijg je een derde van de poet." Onderzoekend bleef hij van Alkemade, die zichtbaar aarzelde, aanstaren. „Nou!" spoor de hij hem tenslott aan, „een kerel als jij, die zoo aan lager wal is, dat ienou ja, je ken? weet wel. En als je met Gerrit meegaat, hoef zelfde'munt te kunnen betalen. je niet bang te wezen, die knapt z'n karweitje hoor je dat goed. man. die villadaar woon prima op. Als 't meeloopt, wordt het een dik-i ik. En als je daar een cent vindt, dan ben je ke poet. de knaap zwemt in z'n geld, heb ik j een toovenaar, kerel!" me laten vertellen." j Van Alkemade schudde het laatste restje (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbe- fatsoen van zich af. Falsaris en bedrieger was houden.) hij alwaarom dan ook geen inbreker? ,Best", zei hij, „ik ga mee". „Geef me je poot", zei Gerrit. Van Alkemade legde zijn hand in die van den inbreker, die er zich als een klem om heen sloot. Toen keek Gerrit op z'n horloge en hij weifelde een moment. „Bij twaalven' aarzelde hij, „nog wat vroeg. Maar 't is een heel eind weg, en bij dit weer zal er wel niet veel meer op straat loopen. Laten we maar gaan". Weer liepen ze zwijgend naast elkaar, Van Alkemade kouwelijk in zijn jas gedoken. De wind floot door de verlaten straten en joeg de natte sneeuwvlokken voor zich uit. Van Alkemade's gedachten waren bij de gevaar lijke onderneming. Somber stapte hij voort. Zoover was het dus met hem gekomen. Met den eersten den besten boef ging hij op stap Maar hij had geen keus meer. Overal had hii aangeklopt vandaag, al zijn vrienden en ken nissen had hij gevraagd, maar nergens had hij gehoor gekregen. Allemaal zaten ze toe vallig krap, en het eenige wat hij te hooren kreeg, was: „Nou kerel, zoo erg -zal 't met jou toch wel niet wezen! Jij, de rijke van Alke made! Nee zeg, dat maak je me niet wijs!" Jawel, de rijken Van Alkemade! Alles had hij immers verspeeld aan de beurs, met grond- speculaties, met gokken op de Engelsche en Fransche paardenrennen! Geen uitweg had hij meer gezien En als het nou eens lukte met dien Gerrit Als het eens een flinke buit werd? Hij had goeie informaties, beweerde hij, hij kende de situatie perfect, het dienstmeisje bij den man. dien hij op het oog had, was een heel goeie kennis van hem, had hij gegrijnsd. Als het nou goed afliep, en de buit eens twintig-, vijf- en-twintig duizende gulden was! Met een kleine tien mille was hij voorloopig weer op de been, dan kon hij even voort, en wie weet, hoe dan alles liep! Een verre klok sloeg twee uur. In de straat, waar ze nu liepen, was alles donker. Het was een deftige buurt, meest villa's. Van Alkema de, die had loopen suffen, keek om zich heen. „Hier is het," fluisterde Gerrit. „Zie je die villa, daar, de derde van links. Daar moeten we zijn. Jij blijft hier staan en je kijkt goed uit je doppen. Als je wat hoort of ziet, dan fluit je en dan ga je er als de weerlicht van door. Begrepen? En goed opletten." Als aan den grond genageld stond Van Al kemade. Hij kon de eerste seconden geen woord uitbrengen. Toen klonk zijn lach lugu ber door de stille straat. Het was als de lach van een waanzinnige. „Die villa?" spotte hij, „Wou je daar inbre- Jdioot!" Hij was blij, Gerrit met de- „Die villa, Wat wil het Nationaal Jongeren Verbond? Mr. J. H. P. V. Haitsma Muiier zet doel van het Verbond uiteen. Leden van geheel verschillende politieke en godsdienstige gevoelens vormen tezamen het Nationaal Jon geren Verbond, omdat zij weten, dat het doel van het Verbond alleen kan benaderd worden door in het oog te houden wat hen vereent. Dit doel is bij de Nederlandsche jongeren het nationaal besef op te wekken of aan te wakkeren, hen op te voeden in de gedachte, dat het Nederlandsche Rijk meer omvat dan het land aan de Noordzee, ook meer is dan Nederland en zijn koloniën, omdat het Neder landsche Wereldrijk bestaat uit de gebiedsdeelen Nederland in Europa Nederlandsoh-Indië, Suriname en Curasao. Aldus de algemeen voorzitter van het Na tionaal Jongeren Verbond mr. J. H. P. V Haitsma Muiier ,in een rede die hij gister avond hield voor de afd. Haarlem van dit Verbond, in hotel Lion d'Or. Het Nat. Jong. Verb, brengt verder den jon geren de be teekenis van het Grondwettelijke Gezag bij, aldus vervolgde spreker, en pro pageert met kracht de gedachte, dat voorals nog en zeker in dezen tijd het Rijk der Ne derlanden een weermacht noodig heeft, van voldoende sterkte, steunende op de sympathie der natie. Het N.J.V., aldus spr., tracht niet alleen op te bouten in nationalen zin, maar acht daar naast dringend noodig, dat afgebroken wordt, wat de nationale zaak schaadt. Daardoor mag het N.J.V. geen verwijt treffen, dat het de eenheid van het Nederlandsche Volk belem mert. Juist om tot die eenheid te geraken is het zeer noodzakelijk, dat de ontbindende factoren met name worden genoemd en be streden. Het gaat niet aan, dat uit angst voor mogelijke conflicten of conflictjes compro missen worden aanger met die elementen die 's Lands belang p .n te schaden. Het N.J.V. wenscht niets te maken te heb ben met eenige extremistische strooming en verwacht zeker geen heil van buitenlandsche partij politieke groepeeringen van welke rich ting ook. Het N.J.V. is evenmin militairistisch als nationalistisch, propageert krachtens zijn statuten een gezonde internationale verstand houding en wenscht ook in den komenden tijd alles te doen, wat het als plicht der jon geren jegens Vaderland en Vorstenhuis ziet. Het N.J.V. verafschuwt den oorlog, ook het N.J.V. hoopt, dat broedermoord nimmer meer zal voorkomen. In dezen tijd kan echter een instrument ons grooten dienst bewijzen bij onze Vredestaak, dat is onze weermacht. Spreker ziet die taak tweeledig; eenerzijds het afhouden van het oorlogsgeweld van ons land, hier en overzee, en anderzijds het mede- in evenwichthouden der grootmachten in Europa en de geheele wereld. De Vrede, in de be- teekenis van nooit-meer-oorlog wordt niet gebaat met dienstweigering. Uit dergelijke houdingen kunnen weer nieuwe gevaarlijke conflicten voortkomen. Tot slot wekte spreker den aanwezigen jongeren op, positief in hun levenshouding te zijn. Niet lijdzaam, niet passief, maar actief. Zoolang de toestand is, zooals zij nu is, werke men aan verbetering, georganiseerd in ons verbond, echter ook individueel; in tijden van nood sta men echter rond den Troon van Oranje ter verdediging van het Vaderland. De heer P. A. J. van Kessel, voorzitter van de afd. Haarlem, die ook den avond met een kort woord had geopend, dankte spreker voor zijn voortreffelijke rede. Voor de rede van Mr. Haitsma Muiier droeg de heer J. v. d. Hulst, in verband met de Vondelherdenking een tweetal gedichten van Vondel voor. DAMES-ESTAFETTEKAMPIOENSCHAPPEN KRING HAARLEM K.N.Z.B. Zondag 28 November zullen in het Sport- fondsenbad te Haarlem de laatste estafete- kampioenschappen van den Kring Haarlem verzwommen worden. Het zijn de 5 x 33 meter borstcrawl estafette voor meisjes-adspiranten en de 10 x 33 meter borstcrawl-estafette voor dames. Eerstgenoemde estafette gaat om de beste prestaties en de laatstgenoemde om het kampioenschap van den Kring. Uitgenoodigd zijn de vereenigingen Haarlem- Zignea, H.P.C., D.W.R. en de Velser Zwem- vereeniging. Gelijktijdig zal het Sportfondsenbad voor abonnés een zwemfeest organiseeren. Die slapie, de rheumatiek en jicht kunnen als oorzaak hebben HET URINEZUUR Het urinezuur is niet bestand tegen URODONAL. Neem IJ vindt Uw levensvreugde weer. (Aav. ingez Med.) Opening Automatiek Van Hemsbergen in de Anegang. In den Anegang no. 31 opende de firma Joh. L. D. van Hemsbergen gistermiddag een auto matiek die aan aiie eischen, welke men van een dergelijke inrichting heden ten dage kan stellen, voldoet. Trouwens de firma Van Hemsbergen had met haar automatiek op den Wagenweg reeds een goede reputatie verworven en zonder twij fel zal deze nieuwe, moderne automatiek even eens de volle tevredenheid van de klanten wegdragen. De automatiek is voorzien van een bijzondere geldautomaat die naar men ons mededeelde, de eerste is welke 'n Nederland werd geplaatst. Ook de verlichting met licht- staven is zeer modern en doeltreffend. De automaten zijn bekleed met een bepaald soort tinnen platen wat een zeer prettie en rus tig effect geeft. Dat de firma Van Hemsbergen met deze in richting succes zal hebben, staat wel vast. Zij nog vermeld dat den eersten middag tal-s rijke bloemstukken waren binnengekomen

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10