Fransch-Britsche besprekingen te Londen. België's nieuwe premier Toenadering tusschen Engeland en Ierland? THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN DONDERDAG 25 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 9. Geheele internationale toestand komt aan de orde, Naar Reuter uit Londen meldt zullen de a.s. besprekingen tusschen Chamberlain, Eden, Chautemps en Delbos niet beperkt blijven tot het resultaat der gesprekken van Lord Halifax in Duitschland, doch den geheelen internationalen toestand betreffen. Norman Davis niet van de partij. Aangezien de Britsche uitnoodiging kort na het bezoek van Lord Halifax aan Berlijn is ontvangen en vóór de reis van Delbos naar Polen en de Kleine Entente, is zij, aldus Havas, te Parijs zeer gunstig ontvangen. De Fran- sche en Britsche staatslieden zijn hierdoor in staat gesteld van gedachten te wisselen over de resultaten van de besprekingen van Lord Halifax, waardoor de nauwe betrekkingen tus schen Londen en Parijs worden bevestigd en Delbos met meer autoriteit zal kunnen optre den bij de bondgenooten en vrienden van Frankrijk, die in de eerste plaats belang heb ben bij de vraagstukken, welke door Hitier en zijn medewerkers ter sprake zijn gebracht. Norman Davis niet naar Londen. In Amerikaansche conferentiekringen te Brussel wordt ontkend, dat Norman Davis de bedoeling zou hebben zich tezelfder tijd als Chautemps en Delbos naar Londen te be geven. Men preciseert, dat de leider der Ameri kaansche delegatie eenige dagen rust zal ne men aleer hij zich op 2 December te Havre zal inschepen. Indien hij te Parijs oponthoud zal nemen zal het niet voor een officieel be zoek zijn. Lord Halifax9 reis. Volgens berichten uit Londen zouden bij de besprekingen, die Halifax in Duitschland ge voerd heeft, de volgende punten voorop ge staan hebben. 1. Duitschland houdt zich bij het stelsel van tweezijdige verdragen door onderhandeling tusschen de staten afzonderlijk. 2. Het koestert geen stelselmatigen afkeer jegens Genève en zou even tueel mettertijd niet weigeren, terug keer te overwegen naar den Volken bond, indien deze zou worden her vormd. 3. Duitschland heeft in Midden- Europa geen territoriale bedoelingen. 4. Met Tsjecho Slowakije wenscht het betrekkingen van goede nabbur- schap, die verkregen zouden kunnen worden door rechtstreeksche onder handeling, leidende tot een overeen komst gelijk aan het Duitsch-Oosten- rijksche verdrag van 11 Juli 1936. 5. Duitschland verlangt koloniën, die het noodig heeft in verband met zijn gebrek aan grondstoffen, zijn dichte bevolking en zijn prestige als wereld macht. In Britsche en Duitsche kringen te Londen worden volgens Reuter de veronderstellingen, dat Hitler Halifax een aantal eischen zou heb ben voorgelegd, fantastisch genoemd. Volgens Britsche kringen was de ontmoeting bedoeld als een gelegenheid om contact te zoeken. Ex was een informeele bespreking, waarbij de politieke toestand in oogenschouw werd genomen, doch er was geen sprake van onderhandelingen of gemarchandeer aan een van beide zijden. Te Londen ontkent men de geruchten over een wijziging in den Britschen politieken koers tegenover Duitschland. Hoewel een vergemakkelijking der Britsoh- Duitsclie handelsbetrekkingen welkom zou zijn is de toenadering tot Duitschland langs eco nomische wegen slechts een der vele. De Britsche regeering streeft er naar goede betrekkingen met Duitschland te handhaven en het wenscht daartoe de Duitsche opvat tingen te begrijpen. Het heeft bijna twee jaren geduurd voor Groot Brittannië en de Ver- eenigde Staten een basis te vinden, waarop onderhandeld zou kunnen worden over een handelsverdrag. Daarom moet men het niet als een verrassing beschouwen, indien de ba sis voor een algemeene regeling in Europa niet onmiddellijk tot stand zou kunnen worden gebracht en indien men dit voor oogen houdt, zal men voor het oogenblik in hoofdzaak zijn verwachtingen moeten vestigen op een ge- dachtenwisseling langs diplomatieke kanalen. Chamberlain is karig in zijn mededeelingen. In het Lagerhuis heeft minister-president Chamberlain, na er nog eens op gewezen te hebben, dat het bezoek van Lord Halifax aan Duitschland geheel van particulieren en niet- officieelen aard was, op een desbetreffende vraag van den Labour-afgevaardigde Thurtle verklaard, dat de besprekingen, die Halifax met Hitier, Goering, Goebbels en andere voor aanstaande leiders in Duitschland heeft ge voerd, een vertrouwelijk karakter droegen en dat hij er van overtuigd was, dat het Huis niet van hem zou verwachten, dat hij hierover in dit stadium een nadere verklaring zou afleg gen. Het is echter mijn meening, zoo vervolgde Chamberlain, dat het bezoek van waarde is geweest voor het bevorderen van het, naar mijn meening in beide landen algemeen ge koesterde verlangen naar de totstandkoming van een beter wederzijdsch begrip. Op een andere vraag antwoordde de pre- Franco-regeering heeft alle Britsche schepen vrijgelaten. Mededeeling van Eden in het Lagerhuis. In antwoord op een vraag heeft de Engelsche minister van buitenlandsche zaken. Eden, verklaard, dat op het oogenblik geen enkel Britsch schip door de autoriteiten van Salamanca wordt vastgehouden. Verder deelde de minister aan het Lagerhuis mede. dat de kosten van herstel van de ..Hun- ter". waarvoor de Britsche regeering de Franco-autoriteiten verantwoordelijk houdt, ongeveer f 124.000 pond st. zullen bedragen. Als schadeloosstelling voor de nabestaanden van de bij de ontploffing aan boord van de .Hunter" gedoode en gewonde manschappen wordt verder een hoofdsom van 10.500 pond et. gevorderd. mier, dat hij van oordeel was, dat de in de pers verschenen beweringen niet slechts on verantwoordelijk, doch tevens in hooge mate onjuist zijn. Op een vraag van Attlee antwoordde. Cham berlain, dat er geen formeele afspraak met de Duitsche regeering bestond, dat omtrent den aard der besprekingen geen bijzonderheden konden worden medegedeeld, doch wel was men het er over eens. dat de besprekingen ver trouwelijk dienden te blijven. De Labour-afgevaardigde, Arthur Hender son Jr., vroeg vervolgens of toezeggingen wa ren gedaan en of de Fransche regeering vol ledig op de hoogte werd gehouden van wat er gebeurt. Hierop verklaarde Chamberlain, dat geen toezeggingen waren gedaan en dat de Fransche regeering natuurlijk nog niet van het resultaat der besprekingen op de hoogte was gesteld. Frankrijk Vroegere chef van luchtvaart' kabinet ondervraagd De huiszoeking, die gisteren is verricht bij generaal Du Seigneur, den vroegeren chef van het militaire kabinet van Laurent Eynac, toen deze minister van luchtvaart was, schijnt geen belangrijke ontdekkingen te hebben opgeleverd. Er zijn "enkele dossiers in beslag genomen, doch men weet nog niet of deze van beteeke- nis zijn. De generaal heeft de uitnoodiging ontvangen zich naar het bureau van de na tionale veiligheidspolitie te begeven, waar hij des middags is ondervraagd. Bommenregen op Madrid. Ruim tweeduizend granaten op de stad. Felle strijd in de Universiteitswijk. Madrid is gisteravond gedurende meer dan een uur gebombardeerd. Ruim tweeduizend granaten zijn op de stad terecht gekomen. Men weet nog niet hoeveel slacht offers er te betreuren zijn. De opstandelingen gingen om half elf over tot een bombardement van de hoofdstad, waarbij zij gebruik maakten van granaten, voor het meerendeel van het kaliber 77 mm. en 155 mm. Te middernacht zijn nog eenige granaten op de stad neergekomen. In de laatste avonduren is een vrij hevig gevecht geleverd in den sector van de uni versiteitswijk. De vijand probeerde deze wijk te verlaten en slaagde er" in de linies der regeeringstroe- pen te naderen. Een hevig vuur, dat de regeeringstroepen onmiddellijk ontketenden, dwong de op standelingen zich snel terug te trekken en veroorzaakte vele dooden en gewonden. Staking bii de Fordfabrieken in Saint Louis. Werkwilligen met steenen bekogeld. De bond van arbeiders in de Amerikaan sche automobiel-industrie heeft besloten een staking af te kondigen in de Ford-fabrieken te Saint Louis (Missouri). De leiders van den bond verklaren, dat Ford de leden van den bond achteruitzet. Nader meldt Reuter uit Saint Louis: De commissie der industrieele organisatie (de vakvereenigingsorganisatie van Lewis) heeft opnieuw den oorlog verklaard aan de Ford maatschappij. toen de leden vaif den bond van arbeiders in de automobielindustrie van ochtend het werk bij Ford hadden neerge legd. Ongeveer 1200 man, inbegrepen de aan hangers van andere vakvereenigingen, heb ben met steenen gegooid naar auto's, waar mede werkwilligen zich naar de fabrieken begaven. De politie maakte een einde aan deze on geregeldheden. Verscheiden personen zijn ge arresteerd. Laatste afstammelinge van George Washington overleden. Herinneringen van Mrs. Eleanor Washington Howard. Op 81-jarigen leeftijd is te Alexandria, een voorstad van Washington, overleden de bet- achter-kleindochter van George Washington, den eersten president van de Vereenigde Staten, nl. Mrs Eleanor Washington Howard. Zij was de laatste afstammeling van de fa milie Washington van Mount Vernon. Haar vader streed in den burgeroorlog aan den kant der zuidelijke staten en sneuvelde in 1861 in den slag van Cheat Mountain. Van haar vader vertelde zij, dat hij het familie huis te Mount Vernon moest verkoopen", aangezien hij er letterlijk werd uitgedreven door menschen uit alle deelen van Amerika, die het beroemde huis kwamen bezichtigen." „Het bezit, dat in den tijd van George Washington voor een der grontsten en rijk sten doorging en waar honderden slaven werkten, rendeerde niet meer en kolonel John Auguste Washington verkocht het. De opbrengst stelde hij geheel beschikbaar voor den strijd der zuidelijke staten. Thans'is Mount Vernon, in de provincie Fairfax (Virginia», een nationaal monument. Het is een houten gebouw van twee verdie pingen, gelegen aan de Potomac rivier. Oosteiirijksche studenten in staking. Ongeregeldheden te Weenen en verscheidene andere steden. Woensdagmorgen vormden zich op verschei dene punten van Weenen groote groepen stu denten die naar het ministerie van onderwijs wilden trekken. De politie had echter alle toe gangen tot de binnenstad afgezet, zoodat het voornemen der studenten verijdeld werd. Ook aan de andere universiteiten van Oos tenrijk doen zich steeds nieuwe ongeregeldhe den voor. Te Graz vonden betoogingen plaats waarbij in spreekkooren de vrijlating van ge arresteerde studenten geëischt werd. De poli tie moest hen met den gummistok uiteen drij ven. Er werden tal van arrestaties verricht. Volgens Havas wordt door een deel der stu denten van de universiteiten te Weenen, Inns bruck en Graz gestaakt. De staking gaat ge paard met incidenten, welke steeds meer het politieke karakter dezer beweging doen blijken. De Weensche politie heeft de katholieke stu denten, die zich openlijk solidair hadden ver klaard met de autoriteiten, moeten bescher men tegen de bedreigingen hunner stakende kameraden. Te Innsbruck is de universiteit het tooneel geweest van wanordelijkheden, waarbij ook elementen, die niets uitstaande hebben met de universitaire jeugd, betrokken zijn geweest. De politie heeft een gebouw moeten ontrui men. In de stad hebben zich eenige kloppar tijen voorgedaan. Gisteravond zouden wedstrijden om het zwemkampioenschap worden gehouden. De politie heeft deze wedstrijden evenwel verbo den, daar zij vernomen had, dat zij beoogden een politieke betooging op touw te zetten. De regeering heeft een decreet uitgevaar digd, waarbij studenten, die hebben gestaakt of zich aan agitatie hebben schuldig gemaakt, van de Oostenrijksche universiteiten zullen kunnen worden verwijderd. Poolscli vliegtuig met zes inzittenden vermist. Op Bulgaarsch gebied verongelukt? Het gewone vliegtuig van de lijn Palestina Warschau is Dinsdag tusschen Saloniki en Boekarest verdwenen. Het toestel was den dag tevoren uit Lydda vertrokken en kwam 's avonds te Athene aan. Het vloog verder naar Saloniki. vanwaar het den volgenden ochtend vertrok. Sedertdien heeft men niets meer van het vliegtuig gehoord. Aan boord van het toestel bevonden zich drie leden van de bemanning en drie pas sagiers. De Bulgaarsche. Grieksche, Roemeensche en Joego-Slavische autoriteiten zijn gewaar schuwd en een speciaal vliegtuig is op zoek egaan. Volgens uit Bulgaarsch-Macedonië ontvangen berichten zou het vermiste vliegtuig in het gebergte, op 20 kilo meter van de Bulgaarsche stad Swe- tiwratsj, neergestortzijn. De autoriteiten heSben een hulp expeditie naar dat gebied gezonden. De loopbaan van Paul Emile Janson. De nieuwe Belgische minister-pre sident Paul Emile Janson werd te Brussel geboren in het jaar 1872. Hij is een der rtieest vooraanstaande figuren van de Belgische balie. In 1919 werd hij deken der advocaten. Hij is lid van de Liberale partij en werd in 1910 voor 't eerst tot Kamerlid gekozen en in 1914 werd hij herkozen. Gedurende den oor log wist hij zich te onderscheiden. Na een kort verblijf te Londen en te Saint Adresse bij Havre, waar de Belgische regeering zetel de, begaf hij zich naar het bezette gebied, waar hij de moreele kracht van het land hielp' handhaven tegen den overweldiger. Na den oorlog was hij een der eerste staatslie den, welke door koning Albert werden ge raadpleegd. In 1920 trad hij als minister van oorlog in het kabinet De la Croix en hij had een groot aandeel in het sluiten van de mi litaire verdragen met Frankrijk. Van 1927 tot 1931 was hij minister van justitie in het ka- binet-Jaspar en van 1932 tot 1934 vervulde hij dezelfde functie in het kabinet De Broque- ville. In 1931 benoemde de koning hem tot minister van staat. In 1935 werd hij tot lid van den Senaat gekozen Verscheidene malen heeft hij zijn land in de vergaderingen van den Volkenbond vertegenwoordigd. Oogenblik schijnt thans gunstig. Coalitie tusschen de groote Iersche partijen niet onmogelijk. Onze Londensche correspondent schrijft ons: E verkiezingen van onlangs in den Ierschen Vrijstaat hebben er alle po litiek streven in een impasse ge bracht. De Valera en zijn partij kun nen niet hun eigen gang gaan, omdat zij voor het doorzetten van hun bestuursmaatregelen afhankelijk zijn van de medewerking van de kleine Labour-partij. De politieke idealen van deze partij verschillen uiteraard in hoofdza ken aanmerkelijk van die van De Valera en zijn aanhangers. De partij van Cosgrave, weinig minder talrijk in het parlement ver tegenwoordigd dan die van De Valera is de officieele oppositiepartij, waarmede De Va lera vanzelf geen land kan bezeilen. Geen der partijen kan dus met vrucht werkzaam zijn om het land te zegenen met een bestuur, dat gebaseerd is op haar „alleen zaligmaken de" politieke beginselen. Men heeft kort na de verkiezingen aan De Valera het voornemen toegeschreven de stem bus spoedig weer opnieuw te laten spreken. Dat was. werd verklaard, zijn middel om uit de impasse te geraken. Maar kiezers verande ren niet zoo spoedig van idee en als De Valera's gedachtengang was, dat zij, na te hebben waargenomen wat zij hadden ge wrocht, geneigd zouden zijn hun stemmen anders en beter uit te brengen, moet hij er de overweging op hebben doen volgen, dat „beter stemmen" misschien „meer stemmen op Cosgrave" zou kunnen worden. Men hoort dan ook niet meer van spoedige nieuwe verkiezingen. Men hoort daarentegen wel veel van een coalitie tusschen de twee groote par tijen. Zulk een maatregel zou tennaastenbij een einde maken aan alle partijpolitiek in den Vrijstaat. Dat is niet ongewoons in deze jaren van nationale en eenhoofdige regeeringen. Als De Valera zijn zin niet kan doorzetten en zelfs niets kan ondernemen, waaraan hij bij zondere waarde toekent dan zou het nog niet zoo gek van hem zijn, indien hij vrede sloot met den natuurlijken vijand en met hem ge zamenlijk werk kon ondernemen, dat althans voor een goed deel in de richting van zijn idealen kon gaan. Men kan niet zeggen, in hoeverre al dit gerucht over samenwerking tusschen De Va lera en Cosgrave grond heeft. Maar men kan wel vaststellen, dat zoo'n coalitie een groot verschil zou maken in de betrekkingen met Engeland, die officieel zoo slecht zijn als het maar kan. De voornaamste plank in Cosgra- ve's politiek plankier is een goede Engelsch- Iersche verstandhouding. Het is duidelijk, dat in een coalitie zijn voornaamste streven behoorlijke erkenning zou moeten krijgen, k E liefde kan niet van een kant komen. 'Wij zijn nu van de coalitie-kwestie afge stapt en de uitdrukking heeft betrekking op de Engelsch-Iersche verstandhouding. Cos- jrave beseft evenzeer als De Valera, dat een niet gering deel van de schuld voor het con flict tusschen Londen en- Dublin aan Enge land geweten mag worden. „Noblesse oblige" zou in dit geval en met het oog op Engeland's houding in het geschil met den Vrijstaat „Greatness obliges" kunnen worden. Er is thans verzoening in de lucht, in de heele lucht van Europa. Verzoening, die in de lucht hangt, beteekent alsnog weinig. Maar er zijn hoopgevende aanwijzingen en wij weten alleen hoe nabij de redding kan zijn als de nood het hoogst is. Het oogenblik schijnt gunstig te zijn voor Engelsch-Iersche verzoening, die indirect de belangen van de heele wereld zou dienen. Men heeft juist veel gehoord van Britsch- Amerikaansche economische toenadering. De beteekenis van dit verschijnsel wordt niet alleen economisch, maar ook politiek hoog aangeslagen. Als men met de toenadering be oogt, dat ze zal groeien tot een hecht verbond (niet noodzakelijkerwijze per verdrag), dat in dienst staat van de economisphe verheffing en de politieke pacificatie van de wereld dan zal Engeland vrede moeten sluiten met den Ier schen Vrijstaat. Er zijn zoo ongeveer 20.000.000 Amerikanen van Iersche afkomst in de Ver eenigde Staten. In het verleden is gebleken, hoeveel kwaad deze belangrijke bevolkings groep in de Nieuwe Wereld kan doen aan de Engelsch-Amerikaansche samenwerking, in dien Engeland naar haar oordeel Ierland krenterig en bezig blijft behandelen. De be- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Ik vind, jongens, dat ons avontuur in het bosch-van-hou-je- maar-stil goed is afgeloopen! lachte oom Mopperniet. Tjonge, wat kreeg ik een oplawaai van dien boef, zeg! Dickie, Thijs en Sim begonnen te lachen. Maar U hebt hem er een behoorlijke voor in de plaats gegeven, lachte Dickie. Tjonge, die kwam aan, hoor. En behoorlijk! grinnikte Thijs. Die weten het wel voor een poosje in de gevangenis. Het viel anders niet mee, daar in dat vuile water! zei oom Mopperniet. Tjonge, wat was ik kwaad! Thijs stond op. Ik ga even naar buiten om wat fruit te halen, oom. Ik ben zoo terug, hoor! En toen liep hij de deur uithet avontuur tegemoet' langrijkste kwesties tusschen Londen en Dublin betreffen de verdeeling van Erin in twee staatkundige eenheden, den economi- schen oorlog en de landverdediging. De Valera wil niets van de verdeeling weten, maar hij maakt haar geen zaak die verzoening en sa menwerking met Engeland tegenhoudt. De tijd zal moeten leeren of het nationaal gevoel in het Groene Eiland sterk genoeg is om de zes graafschappen van Noord-Ierland te kun nen betrekken bij den Vrijstaat en zoo van het eiland een enkelvoudig land te maken. De economische oorlog is, naar men weet, voortgekomen uit de weigering indertijd van De Valera de land-annuïteiten te betalen (gelden die aan Engelsche grondeigenaars ver goed moeten worden voor afstand van Iersch land aan de inheemsche boeren). Dat heeft Engeland hem betaald gezet door straftarieven te heffen op Ierschen invoer in Groot-Brit- tannië. De Valera nam zijn tegenmaatrege len en beide landen leden dus. Het lijden is nu niet meer zoo groot, sedert nieuwe han delsafspraken voor steenkool en vee en diversen den scherpen kant van dezen handelskrijg hebben afgenomen. Maar het annuïteiten-ver schil blijft bestaan. De Valera blijft zijn maat regel wettig achten, maar als de wettigheid er van erkend is zal hij zeker bereid blijken te zijn een „token'-betaling te doen. De voornaamste en stekeligste kwestie geldt de landsverdediging. De Vrijstaat wordt door Engeland niet mondig geacht wat zijn ver dediging betreft. De verdediging van den Vrij staat is tevens een verdediging van Engeland en verscheidene Iersche havens zijn onder controle van de Britsche Admiraliteit. De Va lera wil dat de Vrijstaat zelf verantwoordelijk zal zijn voor zijn verdediging en hij heeft de verantwoordelijkheid er van aanvaard, zoo ver, dat hij er bij hééft beloofd, dat Ierland nooit een basis van aanval op Groot Brittan nië zou kunnen worden. Als hij een verdrag voor samenwerking in verdediging en buiten landsche zaken met Engeland zou kunnen krijgen, zou hij wel tevreden zijn. A. K. van R. (Nadruk verboden) Weer een vliegtuigbotsing in Engeland. Dit jaar reeds 133 dooden bij de Britsche luchtvaart. In de nabijheid van Royston in Hert fordshire zijn twee militaire vliegtuigen met elkaar in botsing gekomen. De bestuurder van een der toestellen kwam daarbij om het leven. Het aantal doodelijke ongelukken bij de. militaire luchtvaart in dit jaar is daar mede gestegen tot 133. PROERAMMA VRIJDAG 26 NOVEMBER verzorgd door de HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen Programma, KRO. 8.009.15 en 10.Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten 12.15 KRO-Orkest en gramofoonmuziek 2.Orgel concert 3.05 KRO-Kamerorkest 4.Gramo foonmuziek 4.15 KRO-Melodisten, solist en gramofoonmuziek. 6.Land- en tuinbouw- praatje. 6.20 Vervolg concert 7.Berichten 7.15 „Het vraagstuk der oudere werlcloozen. 7.35 Bedrijfsreportage. 8.Berichten ANP. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.20 R.K. Oratoriumver- eeniging, het Utrechtsch Stedelijk Orkest, en solisten. (9.3510.00 Declamatie en gramo- foonimuziek)10.55 Berichten ANP. 11.0512. Gramofoonmuziek. HILVERSUM II 301 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA, 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.10 Vervolg declamatie. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.Het Kovacs Lajos-orkest 12.35 Uit Ber lijn: Berlijnsch Philharmoniseh orkest. 1.05 Kovacs Lajos' orkest 2.Declamatie 2.30 Zang en orgelspel 3.15 AVRO-Dansorkest 4.De Lucky Birds, solist en gramofoonmuziek 5.00 Voor de km deren. 5.30 Orgelspel 6 Optreden van amateurs 6.35 Politiek radiojournaal. 6.55 Gramofoonmuziek 7,„Jeugd in crisistijd", causerie. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.25 Be richten ANP. 7.30 Berichten 7.35 „Lezen in den Bijbel", causerie. 8.Sopraan en piano. 8.30 Literaire causerie. 9.Radiotoonee"l met muziek. 10.„Fantasia", m.m.v. solist 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.Zang en gramofoonmuziek. 11.30 Jazzmuziek (Gr. pl.) 11.5512.— Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Pianosoli 12.10 Alt en orgel. 12 50 Henry Hall en zijn dansorkest 1.35—2.20 Bir- minghamsch Philharmoniseh Strijkorkest 4.20 Jazzmuziek (Gr.pl.) 4.50 Radiotooneel. 5.20 Het Gershom Parkington kwintet. 6.Zang 6.20 Berichten. 6.45 Duitsche causerie. 7.05 Dave Forst en zijn Band, mmv. solisten. 7.35 „Remark and repartee in music", causerie. 8.05 Zang bij de piano. 8.20 Revueprogramma. 9.20 Berichten. 9.40 „The past", causerie. 10.20 BBC-Orkest, en solist. 11.20 Oscar Ra bin's dansorkest en solisten. 11.5012.20 Dansmu ziek (Gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50, 8.55. 10.40 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 V. Pascal-orkest, en zang 3.05 Zang 3.20 Trioconcert. 4.20 Gramofoonmuziek 4.35 Zang 5.20 Kamermuziek 8.35 Pianovoordracht. 10.50 Gramofoonmuziek 11.201.05 Nachtconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair concert 7.50 Omroep-Ainuse- mentsorkest 11.20 Reportage. 1.05 Gramoroon- muziek. 1.35 Concert. 3.35 Jeugdconcert 4.20 Omroep-Amusementssextet en solisten. 5.20 Omroepstrijkkwartet 6.30 Dresdensch Philhar moniseh orkest, en solisten. 8.30 Omroeptrio. 9.5011.20 O. Joost's orkest, instrumentaal kwintet en solist. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Kleinorkest 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Kleinorkest. 6.50 Gramofoonmuziek 7.20 Zang. 3.20 Gramo foonmuziek. 8.50 Radiotooneel 9.10 Gramo foonmuziek. 9.20 Omroepsymphonie-orkest en solisten. 10.30 Dito. 10.50—11.20 Gramofoon muziek BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 1.50 Zang 2.00— 2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Accordeonmuziek 6.- Cellovoordracht 6.35 Gramofoonmuziek 6.50 Pianovoordracht 7.10 Gramofoonmuziek 7.35 Zang 8.20 Voor oud-strijders. 10.3011 20 Gramofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6