GASBESCHERMINGS-OEFENINGEN OM EEN KIND De commissaris der Koningin in Overijssel, mr. A. E. baron van Voorst tot Voorst, verrichtte Woensdag de sluiting van de «Oortjessluis» bij Buurse, waardoor de scheiding tusschen het Schipbeek- en Reggegebied tot stand kwam De strijd in Sjanghai. Een der stukken van het Chineesche lucht afweergeschut in stelling tijdens den wanhopigen strijd der Chineezen tot het behoud hunner stellingen Gasbescherming. De Haagsche gemeente-bedrijven organiseeren een cursus in gasbescherming, waaraan door alle takken van het bedrijf wordt deelgenomen. Een aardig snapshot in de omgeving van Houtrust H M. de Koningin woonde Woensdagavond met Haar gevolg In Diligentia te Den Haag een gedeelte van de zanguitvoering bij, welke ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan der Kon. Nationale Zangschool gegeven werd Na afloop van de plechtige sluiting der «Oortjesslnis» te Buurse door den commissaris der Koningin in Overijssel, werd door het gezelschap in den ouden watermolen de koffie gebruikt Prof. dr. A H. M. J. van Rooy, rector- magnificus der Gem. Universiteit te Amsterdam, die overleden is De Koning en de Koningin van Engeland woonden deze week in het Palladium te Londen een concert bij ten bate van de oud-strijders 41 jongen, die nu zijn verlangens lijstje gaat opmaken voor al het begeer enswaardige, wat het komende feest hem kan brengen Schout-bij-nacht H. Ferwerda, com mandant der Zeemacht in Ned. Indië, is bevorderd tot vice-admiraal FEUILLETON ROMAN VAN NORBERT GARAI. Nadruk verboden. 2) De slanke, sportief uitziend Nicolle impo neert beduidend meer dan de kleine, tengere Kitty. Zij maakt op den vreemdeling een zichtbaar goeden indruk. Hij staat onmiddllijk van de sofa op, verwaardigt zich nu eindelijk ook zijn hoed af te nemen, mompelt een naam, die niet te verstaan is en zegt dan: „Ik ben gekomen om een paar dingen met u te be spreken". „Blijft u zitten!" zegt Nicolle haastig. „Waar gaat het om, als ik vragen mag?" „Ik wil mijn mantel uittrekken", laat het meisje zich plotseling weer hooren en zich tot Kitty wendend, herhaalt zij; „Trekt u alsje blieft mijn mantel uit!" Kitty is wel genoodzaakt zich over de kleine te ontfermen en haar met het warme fluwee- len manteltje te helpen. Maar eensklaps voelt zij tot haar intense verbazing, hoe het kind de beide armpjes vast om haar hals klemt, zoo stijf en zoo innig; alsof zij haar nooit meer los wilde laten. „Hoho, meisje, je wurgt me...." Intusschen heeft de man weer op de sofa plaats genomen. Hij schijnt nu den tijd ge komen te achten iets over zichzelf mede te deelen „Ik kom een heel eind hier vandaan" zegt hij rustig „Het ligt in m'n bedoeling het kind ergens in Engeland onderdak te brengen Helaas is van mijn familieleden geen spoor meer te ontdekken. Overleden, vertrokken met onbekende bestemming. Ik zoek een goed tehuis voor het kind. Het lijkt me het beste dat ik het meer meteen hier laat!" 'Hij werpt een geamuseerden blik op het meisje, dat met beide handjes Kitty's rok vasthoudt en er niet aan schijnt te denken haar „nieuwe" moeder weer los te laten. Hij lacht even kort. „Ik geloof, dat het nog zoo'n slecht idéé niet van mij was om hier te ko men De beide meisjes staren hem verbaasd aan. Nicolle is de eerste, die haar spraak terug vindt. „Ik hoop niet, dat u van ons denkt, dat wij u niet willen helpen", zegt ze eenigszins verlegen, „maar morgen moeten we helaas verhuizen. Wij kunnen het kind onmogelijk met ons meenemen „Natuurlijk willen wij u graag behulpzaam zijn om een goed tehuis voor de kleine te vin den", valt Kitty haar vriendin bij. Het meisje wordt stom van schrik. Zij laat haar handjes langzaam van Kitty's rok los, keert zich om naar den man en zegt verwij tend: „Je hebt toch gezegd, dat ik bij m'n nieuwe moeder mocht blijven!" De man glimlacht zoo goedig, dat zijn stroef gelaat plotseling veranderd schijnt. „Je mag ook bij je nieuwe moeder blijven", knikt hij en zich dan weer tot- Kitty wendend, zegt hij norsch: „Om het kind in een of ander ge sticht onder te brengen, heb ik u niet noodig. Dat kan ik zelf ook. Het kind blijft hier!" Het blijkt dat hij de blauwe papiertjes op de meubels reeds bemerkt heeft, want zonder veel omhaal trekt hij een stoel naar zich toe en wijst grijnzend op de zegels. „Ik meen te mogen aannemen, dat u wel wat geld kunt ge bruiken. Heel goed zelfs. Ik zou daarom maar liever niet zoo hoog van den toren blazen. Ad viesbureau van Vrouwen! U schijnt niet erg ver te zijn gekomen. Enfin, u bent nog jong. Veel te jong. allebei!" Hij staat op. ..Ziezoo, ik moet nu gaan. Over een uur kom ik terug met de kleeren van de kleine Ik zal dan meteen de napieren m.ee- brengen". Maar nu vindt Kitty het toch genoeg Energiek verklaart, zij, dat zij en haar vriendin hem gaarna in elk opzicht van dienst willen zijn. maar daarnaast moet zij hem toch drin gend verzoeken ook met haar positie reke ning te willen houden. Zij hebben het waar lijk niet gemakkelijk en ze zien heusch geen kans de verantwoordelijkheid, die de zorg voor een vreemd kind meebrengt, op zich te nemen. Het is, alsof zij tegen een beeld heeft ge sproken. De man heeft niet eens naar haar geluisterd. In plaats van haar te antwoorden, treedt hij op het kind toe, streelt het lief- koozend over het haar en zegt-: „Wees vooral lief voor je nieuwe moeder! Good bye. dar ling!" Daarna tast hij in zijn binnenzak, haalt er een stapel bankbiljetten uit en werpt die op tafel. „Zoo, dat zal voor den eersten tijd wel genoeg zijn, veronderstel ik. Denkt u ook niet dames? Met voldoening constateert hij de verbazing waarmee de beide meisjes naar de bankbiljetten staren en van deze gelegenheid maakt hij gebruik om haastig het vertrek te verlaten. Voor dat Nicolle en Kitty van hun verras sing bekomen zijn, hooren zij de voordeur achter den man in het slot vallen. Op straat gekomen, wenkt de vreemde bezoeker een taxi, waarmee hij zich naar het station laat brengen. Daar neemt hij een kaartje voor den trein, die tien minuten later naar het oosten vertrekt. Reeds na een half uur, bij het derde station, dat de trein aandoet, stapt hij uit. Merkwaar digerwijze is op dat moment onder den zwar ten, slappen hoed het grijze haar van een pruik zichtbaar en blijft de scherpe blik van zijn oogen achter een donkeren bril verborgen. Danny Ward. Voor de overdekte zweminrichting in Oxford-street loopt Danny Ward ongeduldig heen en weer Nicolle heeft oeloofd precies om half vijf te zullen komen Nu is het al vijf minuten tver half vijf. Danny drukt zijn actetasch vaster onder den arm drentelt voor de allerlaatste maal nog eem mgs hel front van 't groote gebouw haalt dan geërgerd de .schouders op, gaat naar de kassa en koopt een zwemkaart. Haastig ontkleedt hij zich in een der cabi nes en als zijn nauwsluitend badpak zijn ge spierd lichaam omhult, begeeft hij zich naar de douche gelegenheid. Waarom zou Nicolle niet gekomen zijn? Hij zou er zich bijna over kunnen ergeren, doch het blijft bij een poging daartoe. Maar al te goed weet hij, dat hij op Nicolle niet boos kan zijn. Hij is hopeloos verlief. Ver draaid dat is immers nog eejis een meisje. Bij die behoeft men niet lang te overleggen of zij de juist vrouw is om mee te trouwen of niet. Trouwen Voorloopig is daaraan nog niet te denken. Helaas, helaas! Het geld ontbreekt. En de tijden zijn zoo moeilijk! Nicolle heeft gelijk! Langzaam en geleidelijk moet men zijn leven opbouwen. Niets forceeren! Nu, haar adviesbureau voor vrouwen is ook langzaam en geleidelijk failliet gegaan. Dat was trouwens een allerzotst idée. Maar ja, Nicolle had weer eens niet naar hem willen luisteren Danny rekt zioli eens flink uit, draait de kraan van de douche op „koud" en haalt diep adem. Een twee een twee Hij mag dan voorloopig niet meer zijn dan een slecht betaalde ingenieur bij de Estna- fabrieken een twee dat''hindert niets een twee een beetje geduld slechts eens zal hij er ook wel boven op komen een twee Het koude water stroomt in fijne stralen over Danny's door de zon gebruinde huid. Deze bronskleur is een bewijs, dat. Danny zijn tijd weet te gebruiken, want hij heeft die ge kregen in vrije nosenblikken tijdens zijn week-ends. Op een klein perceeltje grond aan den oever van de Theems staat het kleine, door Danny zelf volgens de regelen der kunst gebouwde weekend-huisje Het bevat slechts één vertrek, maar dit heeft de eervolle taak zitkamer, slaapsalet en keuken in zich te vereenigen. Het is maar goed, dat hij zijn houten paleis den beiden meisjes ter beschikking kan stellen, denkt Danny. Nu weten die twee tenminste waar zij den eersten tijd onderdak kunnen vinden. Zij zullen natuurlijk niet zooveel geld hebben, dat zij zich de weelde van een ge meubileerde kanier kunnen veroorloven. Zelfbewust, met het trotsche gevoel van den man, die in staat is zijn verloofde een dak boven het hoofd aan te bieden, verlaat Danny de douche gelegenheid. In het zwembad begeeft hij zich naar de hooge springplank, waar hij zich plechtig de daan. Een oogenblik later verdwijnt zijn armen uitstrekt als een biddende Mohamme- lichaam met een prachtige salto in het water. Als Danny weer boven komt en met een snelle beweging het water van het gelaat schudt, ontdekt hij onmiddellijk het blauwe zwempak van Nicolle. Zij staat bij de glim mend gepoetste koperen leuning, welke het basin omgeeft, wuift hem vroolijk lachend toe en laat zich dan haastig langs de trap in het water glijden. „Hallo, Nicolle! Wat is er aan de hand? Waarom kom je zoo laat? Daar beginnen we toch niet mee. wat ons niet aan een af spraak te houden?" Het antwoord is een schaterende lach. Dan zegt ze op geheimzinnigen toon: „Stel je voor Danny, we hebben een kind gekregen!" „Een kind?" „Ja, een kind!" „Dat begrijp ik niet. Wie heeft een kind gekregen?" „Wel wij. Kitty en 11c natuurlijk. Wij zijn moeder geworden. Danny schiet als een visch door het bassin, pakt Nicolle bij het hoofd en duwt haar diep onder het water. „Maar ik houd je niet voor den gek! Het is de volle waarheid", roept Nicolle, als zij eindelijk weer lucht kan krijgen. Ditmaal •ehter houd zij 7,ich op pen vpilig;en af^nnd. Wij hebber» heusch een kind gekregen en vijfhonderd pond bovendien!" (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9