Hongersnood teistert Sjanghai. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN SCHILDERIJEN RADIO PROGRAMMA V R IJ D A Cr 26 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Winkels in de Fransche concessie bestormd. Reuter meldt uit Sjanghai 25 No vember: Het door den oorlog geteisterde Sjanghai wordt thans door hongers nood bedreigd. fefcn vooraanstaand lid van het be stuur der internationale nederzetting verklaarde tegenover den Reuter-cor- respondent dat de voedselvoorraden nog voor slechts drie dagen toerei kend zijn. Men vreest voor levensmiddelenrelletjes. Reeds hebben uitgehongerde Chineezen de rijstwinkels in de Fransche concessie be stormd, hetgeen beschouwd wordt als een voor bode van wat men kan verwachten, tenzij de Japanners toelaten, dat de. Chineezen terug- keeren naar hun akkers rond Sjanghai. Op het oogenblik worden alleen nog maar levensmiddelen aangevoerd door kleine kust vaartuigen en de aanvoer is dan ook lang niet voldoende voor de behoeften. Groote men- schenmenigten belegeren de rijstwinkels, ter wijl op de vrachtauto's die van de dokken komen, een gewapend geleide meerijdt. De toestand is nog verergerd, door de aanwe zigheid van een millioen Chineesche vluch telingen. De intrede van den winter heeft eveneens een groote toeneming van het sterf tecijfer onder de ondervoede, ternauwernood gekleede en door ontberingen geteisterde Chineesche vluchtelingen tengevolge gehad. Reuter meldt voorts, dat tweehonderd Chi neesche notabelen, voor het meerendeel ambtenaren, bankiers en andere zakenlie den, gisteren uit de stad vertrokken zijn aan boord van een Italiaansch schip. Ook de vroe gere minister van financiën Soeng, heeft zich aan boord van dat schip begeven: hij gaat naar Hongkong. General Matsoei heeft heden, in een interview medegedeeld, dat het Japansche leger zijn opmarsch tot Hankau en Tsjoengking zal voort zetten, tenzij Tsjang Kai Sjek den te genstand staakt. Nanking en Kanton opnieuw gebombardeerd. De Japansche luchtstrijdkrachten der ma rine hebben na de raid van Woensdag ook gistermiddag weer een aanval gedaan op Kanton. Zij bestookten den spoorweg Kan tonHankau en vernielden de rails op ver scheidene punten. Voorts is ook Nanking gistermiddag weer bestookt. De vliegvelden hier werden met bommen bestrooid, evenals de militaire gebouwen. Twee Japansche oorlogscorrespondenten die de Japansche troepen bij hun opmarsch naar Woeai begeleidden, zijn gistermiddag door vijandelijke kogels 'getroffen en gedood. Het waren de correspondent van de Jomioeri Sjimboen, Mineo genaamd, en de filmrepor ter van de Asahl Sjimboen, Tsoene Maeda. Broeder van den keizer strijdt aan het front. - Van Japansche zijde wordt medegedeeld, dat zich onder de Japansche troepen, die op 5 dezer in de Hangtsjau-baai in het gezicht van den vijand aan land zijn gezet, ook prins Takamatsoe, een jongere broer van den kei zer, bevond. Onder de strijdkrachten, die 13 dezer te Paianao, aan de monding van de Nog meer arrestaties in Frankrijk. Leider der „Csar" gehoord; generaal Dusseigneur in verzekerde bewaring. De leider van de Fransche geheime vereeni- ging „Csar" Eugène Deloncle, is gearresteerd en overgebracht naar het gebouw van de Süreté Nationale. Eugène Deloncle een broer van Henri Deloncle, die in de Santé-gevangenis is op gesloten, werd geboren in 1890. Hij is inge nieur eerste klas van de genie en ridder van het Legioen van Eer. Deloncle heeft verklaard, dat -hij na de ontdekking van het complot zijn woning vrij willig heeft verlaten, en zijn intrek heeft genomen bij politieke vrienden, waarvan hij niet de namen wilde noemen. Henri Deloncle heeft ten aanzien van de personen, die tot de „Csar" behooren ver klaard, dat hij slechts een hunner kende. Deze persoon, dien hij slechts in een café had ontmoet, had hem het noodige geld ter hand gesteld om de verdediging tegen een eventueelen communistischen staatsgreep te organiseeren. De man moest over belang rijke sommen beschikken. Voorts meldt Havas, dat generaal Dusseig neur in verzekerde bewaring is gesteld. Hij is opgesloten in de gevangenis. Hij wordt er van beschuldigd in verbinding te hebben ge staan met misdadigers. Bovendien heeft Hubert Pastres, kasteelheer te Evry, een klein plaatsje in het departe ment Seine et Oise zich gisteren aangemeld bij de politie. Zijn naam is genoemd in de zaak der ontdekking van wapenopslagplaat sen. Pastres zeide, dat hij op jacht was in Hongarije, toen hij uit de dagbladen ver nam. dat zijn persoon in de zaak betrokken was en dat hij. zoodra hij in Frankrijk terug was, ophelderingen wenschte te krijgen, aan gezien hij van de geheele zaak niets afwist. Tijdens het verhoor door de justitieele po litie heeft Pastres de verzekering gegeven nimmer tot de „Csar" te hebben behoord. Een huiszoeking werd verricht in zijn Pa- rijsche woning. Deze heeft evenwel tot nu toe geen. enkel resultaat opgeleverd. Na afloop van deze huiszoeking is Pastres ter beschikking gebleven van den rechter. In een heerenhuis in de buurt van de „In valides" is een huiszoeking verricht, binnen het kader van het onderzoek in de zaal van de ..Csar". Dit huis wordt bewoond door den architect Pierre Parent. In den kelder zijn o.a. 12 geweren, mitrail leurs en negen karabijnen 13.000 patronen en 250 geladen granaten ontdekt. De effectieven van de „Csar" zouden on geveer 5000 a 6000 man voor geheel Frankrijk bedragen, waarvan ongeveer 1500 voor Pa rijs. De architect Farent werd gisteravond in de buurt van Rouaan aangehouden, waar hij verblijf hield ten huize van een neef. Parent is naar Parijs overgebracht. Jangtse, zijn ontscheept, bevond zich de eveneens tot de keizerlijke familie behoo- rende prins Koeni. De prinsen zijn officie ren van den marinestaf. Albanië. 25-jarige onafhankelijkheid wordt gevierd. Achmed Zogoe. De feesten tot herdenking van het feit, dat Albanië 25 jaar geleden zijn onafhanke lijkheid verkreeg, zijn gisteren begonnen met een rede, welke koning Zogoe voor een spe- cialen korte-golfzender tot het land heeft gericht en welke door het station Bari her uitgezonden werd. Voordat de koning sprak, werd het volkslied van Albanië gespeeld, ge volgd door de Marcia Reale en 105 kanon schoten. De rede leidde tot een geestdriftige betooging van de menigte, die zich op de voornaamste punten van de hoofdstad ver zameld had bij de daar opgestelde luidspre kers Frankrijk Kamer keurt de Ambtenarenwet goed. Direct bij de opening van de gisteravond gehouden vergadering der Fransche Kamer vroeg de regeering beraadslaging over het wetsontwerp, dat beoogt de positie der amb tenaren, gepensionneerden en kleine rente niers te verbeteren. De algemeene rapporteur der financieele commissie herinnerde er aan, dat het wets ontwerp op de begrooting met een bedrag van 1700 millioen zal voorkomen, te weten 1300 millioen voor de ambtenaren en kleine renteniers en 400 millioen voor oorlogspen sioenen. De uitbreiding van den maatregel tot het personeel der spoorwegen zou een supple mentaire uitgave van 800 millioen vergen. Daarbij zouden dan nog uitgaven komen voor het gemeentepersoneel van Parijs e.d. De rapporteur, Jammy Schmidt, herinner de vervolgens aan het besluit der commissie van financiën, alle amendementen af te wij zen. „De regeering," aldus Schmidt, „zal zich bij de redactie der decreten voor de toepas sing der wet naar deze amendementen kun nen richten. De commissie van financiën vraagt de kamer te stemmen over het wets ontwerp in zijn geheel. (Applaus linies). Een voorstel tot verdaging der beraadslar gingen werd daarna verworpen met 394 tegen 183 stemmen. Het wetsontwerp werd tenslotte aangenomen met 521 tegen 4 stemmen. Oostenrijk Geen meeningsverschillen in het kabinet? Bevoegde kringen te Weenen verklaren, dat het in het buitenland verspreide bericht over meeningsverschillen ten aanzien van de buitenlandsche politiek in het Oostenrijksche kabinet van allen grond ontbloot is en dat de gevolgtrekkingen, die uit dit onjuiste bericht gemaakt zijn, over vervanging van Guida Schmidt, niet minder fantastisch zijn. Neus en Hoofd verstopt. Dan Dampo inademen door middel van deze practische in- halatorwelkeUgratisontvangt bij'n doos 30 cf. of pof 50 ct. (Adv. Ingez. Med.) Parijsclie Wereldtentoonstelling gesloten. Door pl.m. 31 millioen personen bezocht. De president der Fransche republiek, Le brun, is gistermiddag aanwezig geweest in het Trocadéro bij de sluiting van de wereldten toonstelling 1937. De commissaris-generaal van de tentoon stelling, Labbé hield een toespraak, waarin hij allen exposanten dank zeide en hulde bracht aan het door de jury verrichte werk. Generaal Piccio, commissaris-generaal der Italiaansche regeering en deken der buiten landsche commissarissen-generaal hield ver volgens bij de uitreiking der prijzen een toe spraak. waarin hij o.m. zeide, dat de ten toonstelling in de herinnei'ing zou voortle ven, vooral als betuiging van vriendschap tusschen alle volkeren. De Fransche minis ter van handel, Chapsal, zeide in een rede, dat over enkele lustra alle bevolkingen tot hetzelfde stadium van beschaving zullen zijn gekomen. Frankrijk heeft getoond zijn ver leden en reputatie waard te zijn. Ons aller ideaal, zoo besloot Chapsal, is onder de vol keren de broederschap t-e doen triumfeeren ter handhaving en bevordering van de be schaving. Na deze redevoering werden de vlaggen der verschillende landen door de be wakers der paviljoenen aan Lebrun aange boden, waarop de prijsuitdeeling volgde. Om 12 uur des nachts was de tentoonstelling ten einde. Circa 31 millioen personen hebben haar bezocht. Bekroningen. De internationale jury van de Parijsche wereldtentoonstelling 1937 heeft gisteren, op den dag der sluiting, de onderscheidingen uitgereikt. Deze bestonden in volgorde, uit: een Grand Prix, een diplome d'honneur, een gouden, een zilveren en een bronzen medaille. Een Grand Prix ontvingen: Prof. ir. M. J. Granpré Molière, Publieke Werken Am sterdam (stedebouw). Ir. J. Brinkman en L. C. van der Vlugt, ir. J. H. van den Broek, W. M. Dudok. prof. ir. M. J. Granpré Molière, ir. P. Verhagen en A. J. Th. Kok. J. J. P. Oud, ir. A. van der Steur architectuur) Charles Eyck, W. A. van Konijnenburg, Jan Sluyters schilderkunst) Mari Andriessen, Hildo Krop (beeldhouw kunst) F. A. Eschauzier (interieur- en meubel kunst) Prof. H. Campendonck (glas in lood). B. Nienhuis (ceramiek, email en mozaiek). Glasfabriek Leerdam (glas). Gebr. Brom (twee maal), mej. Johanna Brom, Beurs voor den Diamanthandel (me taal, edelsmeedwerk en diamant). Weverij 't Paapje, Mej. Joanna Wichmami (textiel- en borduurwerk). Harry van Tussenbroek (poppen). Lettergieterij Amsterdam, Joh. Enschedé en Zn. (tweemaal), Charles Eyck, S. H. de Roos, mr, J. F. van Royen, A. A, M. Stols, Biihrmann's papiergroothandel. Holland—Amerika lijn, Nederlandsche Jeugdherberg Centrale, Philipsfabrieken, ir. S. van Ravesteyn (publiciteit, fotografie, ci nematografie). H. W. Flentrop (muziekinstrumenten). Nederlandsche inzending op het gebied van toerisme. Nederlandsche Tuinbouwraad, D. F. Ver steeg (tuinbouw). Voorts ontvingen een Grand Prix: Directie der Zuiderzeewerken, inzending op het ge bied van de bebouwing van het platteland, Rubberstichting. Van de overige bekroonden noemen wij Ir. G. Friedhoff (diplome d'honneur archi tectuur) ir. J. W. E. Buys en Joh. B. Lürsen, P. Vorkink (gouden medaille architectuur); mej. Coba Ritsema (diplome d'honneur schil derkunst); F. J. van Hall (gouden medaille beeldhouwkunst)H. van der Vossen (diplo me d'honneur grafische kunsten); Aert van Dobbenburgh, Dick Elffers (gouden medaille grafische kunsten) TYPHUSEPIDEMÏE IN ENGELAND MAAKT NIEUWE SLACHTOFFERS. Het totaal aantal slachtoffers van de te Croydon heerschende typhusepidemie is tot negen gestegen, doordat gisteren wederom twee lijders aan deze ziekte zijn overleden. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Vijftien dooden en dertig gewonden bij liet bombardement op Madrid. Zwitsersche legatie getroffen. Bij het jongste bombardement op Madrid, zijn vijftien dooden en dertig gewonden gevallen. Een der projectie len trof het Zwitsersche legatiege bouw, tengevolge waarvan de auto van den gezant werd vernield. Rechtschen bombardeeren Guadalajara. De rechtsche luchtmacht heeft de stad Guadalajara gisteren in het begin van den middag gebombar deerd. De gevolgen zouden uiterst moorddadig zijn geweest. Men weet nog niet, hoeveel slachtoffers er ge vallen zijn. Anti-Italiaausche rede, die nooit gehouden werd. Vroolijk fluitend liep Thijs voort. Hij plukte wat vruchten van de boomen en zingend aanvaardde hij den weg terug naar huis. Hadiejeejeejee! zong Thijs. Hadiejewat hebben we daar? Thijs keek van achter een boom naar de figuren van twee mannen, die geheimzinnig met elkaar stonden te praten. Wat heeft dat nu te beteekenen. bromde Thijs. Hij was in staat, een paar woorden op te vangen. Kost geen moeiteeen beetje handigheidkom op.... neem hem mee! Thijs begon te lachen. Wat kon het hem eigenlijk schelen, wat die mannen vertelden? Kom, hij zou naar huis gaan. Hij had best zin in een vruchtje. Thijsje, daar heb je een groote fout gemaakt. Je had op die mannen moeten lettenmaar nu is het te laat! Giornale d'Italia attaqueert Fransch minister. In een door het Italiaansche persbureau Stefani overgenomen artikel beweert de „Giornale d' Italia" dat de Fransche minis ter van marine, Caanpinchi, op 23 October te Toulon voor de bemanning van een koopvaar dijschip een rede heeft- gehouden, waarin hij felle aanvallen op Italië deed. Be minister zou oa. gezegd hebben, dat Corsica niet lan ger aan de genade van een Italiaanschen aanval moest worden overgelaten. „Gij weet" aldus zou hij daaraan hebben toegevoegd „hoeveel verachting ik heb voor alles wal Italiaansch is. Een oorlog tegen Italië is nood zakelijk en het fascisme zal op de knieën ge bracht worden". Enz. enz. Havas meldt thans, dat de minister, toen men bij hem informeerde, verklaard heeft zich van iedere opmerking betreffende de hem in den mond gelegde woorden te kunnen onthouden. De „rede" is geheel verzonnen, want de minister heeft bij de door het Ita liaansche blad genoemde gelegenheid niet eens het woord gevoerd. Dienstbode bij brand omgekomen Engelsch scbip op een klip geloopen, Ongerustheid over 17 opvarenden. MIAMI (Florida), 26 November. (Havas- A.N.P.) Men is ongerust over het lot van ze ventien opvarenden van het Britsche schip „Nollington Court" dat eergisteren bij het eiland Toruga nabij Haiti op een klip is ge- loopen. Het Britsche schip „Charges", dat zich in de nabijheid ophield heeft achttien opvarenden aan boord genomen en tijdens een storm heeft het de „Nollington Court'" uit het oog verloren, terwijl men poogde de overige opvarenden te redden De lading hout van de „Nollington Court" welke over boord is geslagen levert gevaar op voor de scheep vaart. Schipbreuk op Finsch meer. Twaalf opvarenden verdronken. Tijdens een hevigen storm is op het Sa- maai-meer in Finland, een stoomschip ge zonken. Twaalf personen zijn verdronken Ongeveer twintig opvarenden konden warder gered. SCHILDERKUNST door Mevr. Hanna Fieke in het Frans Halsnm useum. In de zaal voor tijdelijke exposities in het Frans Halsmuseum vertoont deze schilderes, de weduwe van den portertschilder Prof. Pirsch, die indertijd zich in Haarlem vestigde en in het gebouw van de Hoofdwacht (thans Vereeniging Haarlem) zijn werk introduceerde haar eigen werkstukken. Zelf ontving zij haar scholing in Dresden, schilderde daarna ge- ruimen tijd niet, om na den dood van haar echtgenoot palet en penseelen weer ter hand te nemen. Dat zulks een haarzelf volkomen bevredi gende bezigheid beduidt, valt uit het werk gemakkelijk af te lezen. De aanwezigheid van een zeker quantum picturale vaardigheid valt niet te ontkennen, maar de al te groote ge makkelijkheid waarmee zij daarmee om springt zal den bedachtzaanen Hollandschen beschouwer van tijd tot tijd de haren ten berge doen rijzen. De deze week overleden schilder Philip de Laszlo, Hongaar van af komst en in Engeland in den adelstand ver heven, bezat deze gemakkelijkheid op geniale wijzeen was toch geen groot artist, doch een modekoning wiens roem reeds vóór zijn dood getaand was. Mevr. Fieke, die de gemak kelijkheid zonder de genialiteit bezit, zal niet zonder moeilijkheden tot den roem geraken. Zeker in ons land, waar de traditie in de kleur een vloeiend leven en geen bloote kleurigheid eischt, zal de waardeering een eenigszins schuchter en vorm aannemen. Wij zullen er aan moeten gewennen, dat een wit zijden kleed met slagroom en een heeren portret met chocoladesaus geschilderd wordt Waarom zouden wij, zoo tegen Sinterklaas niet tot eenige bereidwilligheid in staat zijn? Te eerder waar, als duizelingwekkende vreem- digheid onder al die sucrerie soms een teeken hand te voorschijn komt, die niet voor de poes is. Van een bekend Haarlemsch muziek- twee uitnemende portretten. Die met de ak- docent en criticus schilderde mevr. Fieke tentasch, de kraag op en de hoed in de oogen is, in vollen ernst, uitmuntend. De andere is, met de serieus behandelde stof uit drukking, niet veel minder, al wijst de roode contourlijn om den kop op een on-Holland- sche visiewat op zich zelf natuurlijk geen bezwaar is. En treffen in de stillevens niet hier en daa* brokstukken, die het werk van een geboren schilderes kunnen zijn? Maar daarnaast is er te veel dat rauw is en distinctie mist of gren zeloos oppervlakkig is. Zou mevrouw Fieke haar tentoonstelling te vroeg gehouden heb ben of te wild geweest zijn in haar keuze9 Het is tenslotte verheugend dat men eindelijk -ens een tentoonstelling ziet. waarop de huiselijke Hollandsche bezadighriri ontbreekt Maar dat men die toch wel een beetje mis sen zal, kan niet ontkend worden. J. H. DE BOLS. Vrouw springt van de tweede verdieping-, HEERLEN. 26 Nov. Vannacht om half twee is te Heerlen op het Wilhelminaplein door onbekende oorzaak brand ontstaan in een manufacturenzaak, bewoond door het gezin van den heer Huyten Toen het echtpaar, dat op de eerste ver dieping slaapt, den brand bemerkte, had deze reeds zoo'n grooten omvang aangeno men ,dat mevrouw Huyten, die naar de tweede verdieping was gesneld, om de kin deren te halen, zich den weg langs het trap penhuis zag afgesneden. In haar hevigen angst is de vrouw van de tweede verdieping op straat gesprongen, waar zij met ernstige verwondingen bleef lig gen. Inmiddels waren eenige agenten en bur gers toegesneld. Zij slaagden er in den heer Huuyten en de kinderen via het dak van een aangrenzend huis in veiligheid te brengen. Mevrouw Huyten werd naar het St. Jozeph- ziekenhuis vervoerd. Zij heeft den sprong een kniefractuur, een armbreuk en een kaak- fractuur bekomen. Eerst later kwam men tot de ontdekking, dat de dienstbode van de familie, de 16-ja- rige mejuffrouw Bloem uit Schaesberg, niet was gezien. Direct werd in het fel branden de perceel een onderzoek ingesteld. Op de benedenverdieping heeft men het gedeelte lijk verkoolde lijk van het meisje, dat door het plafond gezakt was, gevonden. Nieuw Eerste-Kanierlid. Mr. W. de Rijke aanvaardt de benoeming. Wij vernemen, dat mi'. W. de Rijke te Haar lem, die ds. Van Duyl op de lijst van de N.S.B als lid van de Eerste Kamer opvolgt, zijn be noeming heeft aanvaard. TjtunAaAdt'i Bij Apoth. en Drogisten (Adv. Ingez. Med.) ZATERDAG 27 NOVEMBER 1937. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Vervolg concert. 3.05 Kinderuurtje. 4.05 De KRO-Melodiisten, so list en gramofoonmuziek. 5.30 Gramofoonmu ziek. 5.45 De KRO-Naehtegaaltjes. 6.15 Gra mofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekover zicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten 7.15 Causerie „Zorg voor moeder en kind". 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P. Me de deelingen. 8.10 Overpeinzing met muzikale illustratie. 8.30 Uitzending van de Vrijzinnig Democratische Bond. 10.00 Gramo foonmuziek. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 In ternationale sportrevue. 10.5512.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM H, 301 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.20 Gramofoonmuziek, Fantasia en VARA-Maandrevue (gr.pl.) 12.00—1.45 Gra mofoonmuziek. 2.00 Verkeers-reportage. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Optreden van ama teurs. 3.15 Damcursus. 3.30 Utrechtsch Stede lijk orkest, de Stem des Volks, Amsterdam en solisten, (gr.pl.) 4.45 Causerie „Esperanto en de radio". 5.00 Utrechtsch Stedelijk Orkest, de Stem des Volks Amsterdam en solisten (gr. opn.). 5.25 Causerie voor het Nationaal Fonds voor bijzondere Nooden. 5.35 Gramofoonmu ziek. 5.40 Bespreking van kinderboeken. 6.00 Ofgelspel. 6.30 De Wielewaal. 7.00 Filmland. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Herhaling SOS- Berichten. 8.03 Berichten A.N.P. VARA-Varia. 8.15 Gevarieerd programma; Souvenir-orkest, VARA tooneel e.a. 9.15 De Ramblers en so listen. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Mededee- lingen. 10.45 Bariton en orgel. 11.00—12.00 VARA-orkest, Fantasia, de Lucky Birds en solisten. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 Het BBC Welsch orkest en solist. 12.50 Gramofoonmu ziek. 1.20 De „Dolce "-zangers en solist. 2.10 Sportreportage. 2.30 Pianovoordracht. 2.50 Sportreportage. 3.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Sportreportage. 4.05 Het BBC Schotsch orkest. 5.00 Declamatie. 5.20 Henry Hall's dansorkest. 6.20 Berichten. 6.50 Het BBC-Northern orkest. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Amerikaansch nieuws. 9.55 Het BBC-Theater-orkest en -Vrouwen- koor. 11.05 Declamatie. 11.20 Ambrose en zijn orkest en solisten. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Vervolg Ambrose en zijn orkest. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50 en 8.50 Gramofoonmuziek. 9.50 Orkest van de „Concerts du Conservatoire". 11.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Pianovoordracht. 12.35 Giardino-orkest en zang. 3.20 en 4.05 Zang. 6.05 en 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Operette-uitzending. 12.051.20 Jo Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 O. Heyden's orkest. 7.50 Omroeporkest. 8.50 Viool en piano. 11.20 Silez. Orkestvereeni- ging. 1.35 Vroolijk concert. 2.20 Concert. 3.20 H. Hagestedt's orkest en solisten. 5.25 Solisten concert. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.30 Omroep- dansorkest en solisten. 9.5512.20 Egon Kai ser's orkest en W. Raatzke's kwintet. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. I.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Muzikale cause rie (met gr.pl.) 3.20 Kleinorkest. 4.05 Gramo foonmuziek. 4.20 Vervolg concert. 5.20 Salon orkest. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Zang. 7.20 Pianovoordracht. 8.20 Opera-uitzending. 11.3512.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroep orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Kamer muziek. 4.05 Italiaansch programma. 505 Cel lovoordracht. 5.35 en 6.00 Gramofoonmuziek. 6.35 Salonorkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Bont programma. 10.30 Omroepdansorkest. 11.0512 20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Bonte Avond. 9.20 Berichten. 9.50 Orgelconcert. 10.05 Weerbericht. 10.20—12.15 Egon Kaiser's orkest en het Raatzke-kwintet.'

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6