Kerstreizen Cebuto-Bureau Het Laplandsche erts. INGEZONDEN /TUKKEN MÏANDAG29 NOVEMBER 1937 HAAEEEM'S DAGBC'AD T2 Wanneer dit plaatje een jaar of veertig geleden geteekend was, zou de top van den ertsberg boven den bovenrand uitgestoken hebben. Die top is bij stukjes en beetje via Narvik en Lulea geëxporteerd en in totaal is er nu 100 millioen ton erts van en uit den Kiirunavaara gehaald, maar er ligt nog tenminste tienmaal zooveel op houweel en graafmachine te wachten. Hoogconjunctuur in de Mijn centra benoorden den Pool cirkel. Er is erts in over vloed en toch kan de productie der Laplandsche mijnen niet belangrijk verhoogd worden (Van onzen correspondent) STOCKHOLM, November. TIEN minuten voor half één, zóó pre cies op tijd, dat de huisvrouwen van Kiruna er de keukenklok op gelijk zetten, begint een sirene te loeien. Een andere valt in, een derde, een vierde. Aan den voet van den berg, bij de houten schuil- gangen tegen zijn flanken, op den verbrok kelden kam, die wit van sneeuw verwaast tegen de vaal-grauwe winterlucht, worden de roode vlaggen geheschen. De treintjes daar hoog in de hoogte staan stil, de graafmachines blijven met open muil hangen, de terrassen met hun sporen, hun rijen lichtmasten, hun lage blokhuitten liggen verlaten. Dof klinkt een dynamietschot, een tweede volgt, nu rommelen de slagen links en rechts, stuift er hier en wolk stof en sneeuw op, glijdt daar een stuk rotswand in gruis naar omlaag, verdwijnt met een schok een brok uit den rand van den berg, die J1 >71H orh empl on rip i brok uit den rand van üen Derg, cue dreigend en donker den Zuiderhemel en de bleeke winterzon verbergt. De sirenes huilen over het dal, de roode vlaggen wapperen als noodseinen op den aan zijn lot overgelaten ertsberg en maar steeds dreunt de doffe ka- nonnade van de dynamietschoten, die de grommende echo's wakker roept van de be sneeuwde bergen in het rond. Na tien minuten houdt het bombardement op, weer tien minuten later raken de sirenes uitgeloeid. worden de roode vlaggen gestre ken, begint het kabelbaantje omhoog te klauteren, kruipen opnieuw de electrische loco'tjes met hun slierten ertswagons over de te-rassen bovenop den berg, die nu weer leeft met al dat beweeg van menschen en machines en al dat rumoer van neer-bonkend erts en ratelende pneumatische boren. Tot over een uur of zes, als de booglampen hun flonkerende kralensnoeren rond den berg gehangen hebben, de sii"enes opnieuw begin nen te loeien. Vier keer per etmaal rolt de donder van het dynamiet over den Kiirunavaara om weg te sterven in de stille sneeuwen verlatenheid van Lapland. Vier keer per etmaal breekt het dynamiet op den berg en in zijn schachten duizenden tonnen hoog-procentig ijzererts los. En dag en na'cht, uur na uur daveren de lange ertstreinen langs 's werelds Noorde lijkste electrische spoorlijn naar Narvik of naar Lulea, waar de ertsbooten op hun beurt liggen te wachten. Want de hoogovens van de wereld hebben honger. IN het jaar 1932 verscheepte de Zweed- sche Ertsmaatschappij 2.117.000 ton erts. De bewapeningswedloop was nog niet op gang, de wereldcrisis was op zijn ergst, er was weinig werk voor de ijzerindustrie en dus voor de hoogovens en dus ook voor de mijn werkers van Kiruna. Den vorlgen winter werd er in December Januari en Februari welke maanden altijd de slechtste voor den ertsuitvoer zijn, omdat dan de Botnische Golf dicht ligt en de vaart op Narvik door mist en Atlantische stonnen bemoeilijkt wordt verscheepte de Erts maatschappij 2114.000 ton of practisch even veel als in het geheele jaar 1932. In Juni werd voor de eerste maal sedert de crisis een maandcijfer van meer dan een millioen ton genoteerd, in Juli werd het tien jaar oude maandrecord, dat op naam van Juli 1927 stond van 1.141.000 op 1.228.000 ton gebracht en in Augustus werd het opnieuw, zij het ook 1 slechts met 3000 ton, verbeterd. De crisis is voorbij. De scheepswerven, het bouwbedrijf, de machinefabrieken, de wapenindustrie vra gen ijzer en staal, de hoogovens vragen erts, de Zweedsche ertsproductie werkt op volle kracht. Mijnen, die tientallen jaren geleden verlaten zijn, omdat het lage ijzergehalte de exploitatie nimmer meer scheen te zullen loonen. worden zoo vlug mogelijk weer be drijfsklaar gemaakt, bij de andere mijnen is het technische apparaat tot het maximum van zijn capaciteit belast en in Kiruna heeft men een maand of wat geleden met één dynamiet-salvo een kleine honderdduizend ton rots tegelijk opgeruimd om maar vlugger bij het zwarte erts te komen. Q EDERT 1898 hebben de houweelen en de pneumatische boren en het dynamiet aan den ertsberg van Kiruna geknaagd. Dezer dagen zal een roestige graafmachine de honderd-millioenste ton erts in zijn acht- tons-muil nemen en in een spoorwagen stor ten. Maar de ertsmassa van den Kiirunavaara is zoo groot, dat men zelfs bij een belangrijke vergrooting van de thans bijzonder hooge productiecapaciteit nog tenminste een eeuw en waarschijnlijk nog veel langer voort zou kunnen gaan. Er is in deze veertig jaar alleen maar een kapje van het groote erts-brood af geknabbeld. Zuinigheid behoeft men daarom met het Laplandsche erts vooreerst nog niet te betrachten en er zou ook geen enkel be zwaar tegen zijn, de Engelsche hoogovenbe- dijven het erts te leveren, dat zij vragen en dat zij goed betalen willen nu de Spaansche burgeroorlog verschepingen van Spaansche erts naar Engeland vrijwel heeft doen op houden, wanneer de Kiirunavaara en Luossa- vaara en die andere Laplandsche ertsbergen maar niet in Lapland lagen ■Zestig, zeventig ertstreinen ratelen er per dag langs den Laplandschen ertsspoorweg en dat is een aanmerkelijk drukker verkeer dan men nog weinige jaren geleden dacht, dat, deze lijn met enkel spoor zou kunnen ver werken. Een belangrijke uitbreiding van den export van Laplandsche erts eischt een be langrijke verhooging van de verkeerscapaci teit van dc ertslijn en die zou alleen moge lijk zijn door over honderden kilometers een tweede spoor te leggen. Maar daar wil men om de kosten en omdat de lijn toch al niet rendeert, niet aan. Er zijn nog andere fac toren, die een noemenswaardige opvoering van Laplandsche ertsproductie tegenhouden. Uitbreiding van het productie-apparaat maakt niet alleen investeering van nieuw kapitaal, maar ook toevoer van nieuwe werk krachten noodig, en daarvoor voelt men wei nig, omdat de renteverplichtingen en de werkloosheid, die in minder gunstige jaren daaruit voort moeten vloeien, een te zware belasting zouden zijn. Men is de crisis van vijf jaar geleden nog niet vergeten en men weet, dat de vraag naar erts thans abnormaal groot is, en eerder of later aanmerkelijk zal dalen. Men kan zich in Kiruna niet instellen op een kortstondige periode van hoogcon junctuur, men moet daar in de Laplandsche woestenij jaren vooruit denken, men moet er vooral rekening houden met de jaren, dat de behoefte aan erts minder groot is, de werkloosheid toeneemt, de belastingen snel stijgen Lagen de Laplandsche ertsmijnen ergens elders, in een streek met ook ander uitkomst mogelijkheden voor de bevolking, met een beter klimaat en een dichter spoorwegnet, dan zou de zaak anders staan. Maar Kiruna en Gellivare liggen nu eenmaal waar zij lig gen: een eind benoorden den Poolcirkel, in het hart van Lapland, het land „dat zelfs de duivel zijn rug heeft toegekeerd". JT R zal gedaan worden, wat er onder de gegeven omstandigheden gedaan kan worden om den ertsuitvoer te vergroten.. Het tien iaar oude contract tusschen het riik en de Emmaatschappij, dat de productie der Laplandsche mijnen tot 2 7millioen ton n drie opeenvolgende jaren *met een jaar- hjksch maximum van 9.9 mUlioen ton be perkt, zal m de komende Rijksdagzitting naar alle W£varschijnlijkhed herzien worden. Want men wil van de goede conjunctuur profiteeren zoolang dat mogelijk is en de regeering vindt het niet noodig hier tegen in te gaan door mfL aan ade. teS'enwoordige maximumbepa- v? i ,ouden' M031' voorwaarde is SL5 tcehnische apparaat niet noemens waard uitgebreid zal worden En daarom zal de vergrooting van den ertsuitvoer, waarop vooral de Bntsche hoogovenbedrijven, maar ook de Duitsche, hopen, niet meer dan een procent of tien kunnen bedragen. C. G. B. Robert Taylor weer op Schiphol. Zondagmiddag om drie uur is de filmacteur Robert Taytor met de „Robert Taylor Special" piloot de heer Duimelaar, op Schiphol aange komen, waar mr. H. Scholte van de Metro Goldwyn Mayer aanwezig was. Het publiek aat de aanwezigheid van den fümheld be- meikte kwam weldra om handteekeningen vragen, welke hij lachende'uitreikte. Na op Schiphol de lunch te hebben gebruikt is raylor om 4 uur vertrokken. Robert Taylor is zoo tevreden over deze vlucht Berlijn, Stock holm. Kopenhagen met het speciaal door hem gereserveerde toestel, dat hij, hoewel de vlucht in Amsterdam weer zou eindigen, met het toe stel doorvliegt naar Parijs om heden door te vliegen naar Londen. DE VERMOEDELIJKE VOEDSELVERGIFTI GING TE DORDRECHT Doodsoorzaak nog niet vastgesteld De sectie, die door dr. Hulst uit Leiden werd verricht op de lijkjes van de twee kinderen I ret &ezu> van den heer Va" den Hoek te Dordrecht, die dezer dagen plotseling stierven, heeft nog geen resultaat opgeleverd, zoodat f doodsoorzaak nog niet kon worden vastge steld. Aangezien misdaad uitgesloten wordt geacht, zijn de kinderen Zaterdag op de alge- meene begraafplaats te Dordrecht ter aafde besteld. Het onderzoek duurt nog voort. Een èchie ZAALBERG deken kosl f IOh (Adv. Ingez. Med.) I r> j00r den inh°ud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. I van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Oplichter ontzag zich niet werk- loozen geld afhandig te maken. Hij spiegelde hun baantjes voor. De politie te Leiden heeft op verzoek van de Amsterdamsche politie een veertigjarigen monteur gearresteerd, verdacht van e£n reeks oplichtingen, m de hoofdstad gepleegd. De man maakte er zijn werk van werkloozen voor te spiegelen, dat hij wel een baantje voor hne wist. Terloops wist hij hen te bewegen hem hetzij geld, hetzij een fiets te leenen. Hii zou dan „even" de betrekking in orde maken E,mgÜld00?^sl?chtoffers zagen echter hun geld noch fiets terug. Op deze wijze heeft de monteur zich van ongeveer tien rijwielen meester gemaakt. „Tajandoen" kwam juist op tijd bij de „Boccaccio'*. Kapitein De Herder vertelt van de redding van 31 Italianen Het vrachtschip van de maatschappij „Ne derland", dat op 18 November bij Ouessant 31 Italianen van het verongelukte Italiaan- sche vrachtschip „Boccaccio" had overgeno men, de „Tajandoen", is Vrijdagmiddag te Amsterdam aan de Javakade aangekomen. De kapitein van de „Tajandoen". de heer P. de Herder, heeft ons bij zijn aankomst wel willend van zijn wedervaren verteld Het verhaal begon toen op 17 November de „Tajandoen" uit Fardon-Bordeaux, waar het schip wol had gelost, vertrok en koers zette naar Duinkerken. Den volgenden dag om twee minuten voor zeven ontmoette de „Ta jandoen" op zestien mijl Zuid-Zuid-West van Ouessant een stoomschip, dat met de Morselamp assistentie verzocht. Dit bleek de Italiaansche boot „Boccaccio" te zijn. Twee minuten later had kapitein De Herder koers laten veranderen in de richting van het in nood verkeerende schip en verminderde vaart. De Boccaccio" deelde tegelijkertijd per radio mede, dat hij zinkende was. Op hetzelfde moment zag men op de „Tajandoen" dat het achterschip van dé „Boccaccio" met groote snelheid zonk, dat de bemanning in twee red dingbooten pogingen deden, zich te verwijde ren, en dat een kwartier later het achterschip was verdwenen. Toen was binnen twintig se conden de Italiaansche boot rechtstandig in de diepte verdwenen. Gelukkig waren de red dingbooten toen reeds op een 100 meter af stand van het verongelukte schip gekomen. De 29 schipbreukelingen werden op de „Tajan doen" overgenomen, doch even later hoorde de kapitein op tweestreken aan bakboordzijde hulpgeschreeuw van tusschen het wrakhout rondspartelende drenkelingen. Drie mannen werden in de boot uitgezonden, namelijk de kwartier meester J. Toxopeus en de matrozen K, Posthuma en J. L^mie, benevens de kapi tein en de bootsman van de „Boccaccio", die al aan boord waren gekomen. Zij slaag den er inde twee drenkelingen den tweeden machinist en den marconist van het Italiaansche schip behouden aan boord te brengen. Toen alle Italianen aan boord waren en appel werd gehouden bleek echter, dat de derde officier, Marini, niet tot de geredden behoorde. Twee uren lang is toen nog de zee afgezocht, evenwel zonder resultaat. Men heeft toen aangeno men, dat Marini tegelijkertijd met de „Boc caccio" in de diepte moet zijn verdwenen. Daar verder zoeken nutteloos bleek, besloot kapitein De Herder, in overleg met kapitein Settina, van de „Boccaccio", naar Duinker ken te vertrekken Daar kwam men op 19 November aan. De Italiaansche consul in Duinkerken kwam aan boord en betuigde, evenals kapitein Set tina, ten aanhoore van de geheele verzamel de bemanning zijn dank aan kapitein De Her der voor de hulp en de gastvrijheid. Toen wij kapitein de Herder vroegen, wat hij veronderstelde dat de oorzaak van het ongeluk op de „Boccaccio" was, zeide hij daar geen uitsluitsel over te kunnen geven, aangezien deze zaak hem niet aanging. Wel deelde hij mede, dat de bemanning van het Italiaan sche schip van meening was, dat in ruim 4 door communisten een tijdbom was ge plaatst. Toen deze ontplofte stroomde het wa ter binnen, terwijl het schot tusschen de ruimen 4 en 5 brak, waarop het schip vol water liep en spoedig daarop zonk. W egenbelasting. Geachte redactie, Als zooveel anderen, liefhebber van de vrije natuur, schafte ik mij in 1936 in 't voorjaar een 2de handsch auto aan en betaalde 2x3 maanden wegenbelasting en trok op mooie Zondagen er op uit met mijn gezin naar bosch en heide. Omdat deze verpoozing hier te lan de vrij duur is aan person, bel., wegenbelas ting e. d„ zou 't wagentje in het najaar wor den afgeschaft en werd een advertentie ge plaatst. Er werd gereflecteerd door een auto- 1 beurs te Amsterdam, met aanlokkelijke voor waarden als gratis stalling enz. Omdat inmid dels de wegenbelastingkaart waardeloos was geworden, kwam de vraag: hoe komen we zon der bekeuring in Amsterdam? Aan de Haar- lemsche politie werd de vraag gesteld of het mogelijk was, dat van politiewege een bewijs kon worden afgegeven, geldig ongeveer 20 minuten, om een motorrijtuig over te brengen van Haarlem naar Amsterdam. 't Antwoord op deze vraag was, dat de wet daarin niet voorziet en ik kreeg den raad, te trachten een handelaarskaart te krijgen of De Overijselsch-Geldersch-Drentsche Vereeniging „De Oosthoek" be staat 10 jaar. Het bestuur van de jubileerende vereeniging. Zittend v. 1. n. r.: J. W. Florijn, eerste-seeretaris J. de Jonge, eerste-voor- zitter: M. van Aken, eerste-penningmeester. Staande: E. van Oene, tweede-secretaris; Mej. R. Komduur, algem. adjunct; J. v. d. Heuvels, tweede-voorzitter; Mej. R. ter Stal, tweede-pcnninainiaasteresse. Neemt Uw koffer mee, laat Uw zorgen thuis 6 dagen naar PARIJS: Woensdag 22 Dec., Maandag 27 Dec50, 2 dagen naar DIIITSCHLAND Vertrek 25 Dec. Prijs 17. 2 dagen ANTWERPEN—BRUSSEL: Vertrek 25 Dec. Prijs ƒ17. In de Kerstweek en met Oude Jaar naar ANTWERPEN en BRUSSEL. Vertrek Haarlem. Woensdag 22 Dec. 7.15 v.m. Donderdag 23 Dec7.15 v.m. Vrijdag 24 Dec7.15 v.m, Vrijdag 24 Dec1.15 n.m Zaterdag 25 Dec7.15 v.m Zondag 26 Dec7.15 v.m Maandag 27 Dec7.15 v.m, Woensdag 29 Dec7.15 v.m. Vrijdag 31 Dec1.15 n.m. TERUG. Vertrek Brussel, Woensdag 22 Dec5.n.m Donderdag 23 Dec5.n.m Vrijdag 24 Dec5.n.m. Zondag 26 Dec5.n.m. Maandag 27 Dec5.n.m Woensdag 29 Dec5.n.m. Zondag 2 Jan5.n.m Enkele reis ANTWERPEN 2.40, retour ƒ3.65 BRUSSEL ƒ2.90 retour 4.65 Naar DüSSELDORF. Vertr. Haarlem: Woensdag 22 Dec7.15 v.m. Donderdag 23 Dec7.15 v.m. Vrijdag 24 Dec7.15 v.m Vrijdag 24 Dec1.15 n.m. Zaterdag 25 Dec7.15 v.m Zondag 26 Dec7.15 v.m. Maandag 27 Dec7.15 v.m. Woensdag 29 Dec7.15 v.m. Vrijdag 31 Dec1.15 n.m. TERUG. Vertrek Düsseldorf. Woensdag 22 Dec5.n.m. Donderdag 23 Dec5.n.m. Vrijdag 24 Dec5.n.m. Zondag 26 Dec5.n.m. Maandag 27 Dec5.n.m. Woensdag 29 Dec5.— n.m. Zondag 2 Jan5.n.m. Enkele reis DüSSELDORF ƒ3.50, retour 5.75 Voor het medenemen van meer dan één handkoffer wordt 50 cent per stuk berekend. Kinderen tot 3 jaar, mits op schoot, gratis. Inlichtingen en Reisgids bij JAC. HEEMSKERK Houtplein 34 - Haarlem - Tel. 16448 het risico te aanvaarden. Onderhandelingen over een handelaarskaart mislukten, zoodat de 2de oplossing werd aanvaard, met het volgend resultaat. In Amsterdam liet een agent mij stoppen. Zonder omwegen vertelde ik hem het doel van. mijn reis en toonde hem de bewijzen daarvan. Hij moest mij natuurlijk bekeuren en om schreef in zijn verbaal het doel van mijn tocht naar Amsterdam, waarna, hij mij, op mijn verzoek, den weg wees naar het auto- veilingsgebouw aan de Visseringstraat. Vlug bracht de trein me weer in Haarlem, en ik wachtte de komende dingen af. Omdat ik nog nooit een rechtszaak had me degemaakt, besloot ik aan de oproeping die 8 maanden op zich liet wachten, om te ver schijnen gehoor te geven en zoo mogelijk mijn Ingezonden. ervaringen te verrijken. Na mijn verdediging, waar buitengewoon goed nota van werd ge nomen, volgde mijn veroordeeling, de Lands advocaat eischte 35 boete, de Politierechter maakte er 25 van. 't Wagentje kon 65 opbrengen. Wie denkt dat hiermede de zaak afgedaan was. heeft het mis. De ontvanger der dir. be lastingen deed in verband met het zelfde feit Inog een vordering op mij van 40. Op mijn vraag, waar deze vordering op ge baseerd was, kreeg ik ten antwoord: „U is 5 wintermaanden zonder wegenbelasting ge- weest, dus is van u 5 maanden wegenbelasting gevorderd", 'k Heb de vraag gesteld wat er ge beurd zou zijn, wanneer ik b.v. in geen 1 of 2 jaar of nimmer meer wegenbelasting genomen had. Deze motiveering gaat trouwens niet op, [want aan 't belastingkantoor is zeker bekend dat ik gedurende 5 of 6 wintermaanden nooit een wegenkaart heb. Ik meen er goed aan te doen een en ander onder de aandacht van den lezerskring te i brengen. Tientallen verkeeren in vrijwel de zelfde omstandigheden: laat hen niet, zooals ik, nog een onverwachte heffing ontvangen. Met dank voor de plaatsing, HAARLEMMER. (Wij hebben deze klacht onder de aandacht gebracht van den Inspecteur der directe be lastingen, die ons mededeelde, dat in dezen volgens de wet is gehandeld. Art. 27 van de Motorrijtuigenbelastingwet toch bepaalt dat wanneer in een geval als het bovenstaande (het rijden op den openbaren weg zonder dat daarvoor de verschuldigde be lasting is voldaan) het vonnis onherroepelijk is geworden, de ontvanger ambtshalve aan slag doet en steeds over het geheele jaar wegenbelasting beschikt). De H. O. V. Geachte redactie, so ist die „frohe Botschaft" die die Musik als Element uns bringt, tiefer, als das vielfaltige Lebensleid. Biuno Walter. Uw herhaald en krachtig opkomen voor de I belangen van de Haarl. Orkest Ver., en daar door voor het cultuurbelang dat ook door de H.O.V. wordt gediend, doet mij vertrouwen dat u dit schrijven wel zult willen opnemen in uw blad. In Haarlem's Dagblad van 11 November 1.1. lazen wij een warme en waardeerende opwek king van het Comité van Actie tot steun aan de H.O.V., om door het nemen van kaarten voor de vier galaconcerten, de H.O.V. te steunen. De zeer velen, die de H.O.V. waardeeren, een aantal dat blijkens de goedbezochte concer ten, steeds grooter wordt, wenschen ongetwij feld dat de pogingen van het comité van actie mogen slagen. Maar dan blijft toch een wensch onvervuld. Velen betreuren het dat de volksconcerten die gedurende twee maanden op Donderdagen werden gegeven, einde Augustus gestaakt moesten worden. Hoe wenschelijk zou het zijn, als men het orkest in staat kon stellen langeren tijd, ook hen die financieel niet in staat zijn de leden concerten bij te wonen, van hun kunst te doen genieten. De ijverige dirigent en de niet minder ijve rige orkestleden zullen zeker niets liever willen dan hun werkzaamheden over nog eenige maanden uitbreiden. Deze concerten werden goed bezocht, schon ken velen genot en verheffing. Genot van hoogere allure, want niemand toch zal ont kennen dat kunstgenot den mensch op een hooger plan brengt. Een Bruno Walter verdedigt de moreele be- teekenis van de muziek. Ik zou ieder die invloed kan uitoefenen op de bestaansmogelijkheid van de H.O.V. de lezing van zijn prachtige rede „Von aen mo- ralischen kraften der Musik" wel willen aan bevelen. Ware het mogelijk,, meerdere volksconcer ten te geven dan zou dit niet alleen ten goede komen aan de velen die verheffing en steun vinden in het hooren van goede muziek, een steun die in de moeilijke tijden die wij door maken, meer dan noodig is. maar het zou ook het orkest ten goede komen. Dat het orkest vijf maanden lang werkloos moet zijn, dat het contact der orkestleden zoo langen tijd onderbroken wordt, is zeker uit muzikaal oogpunt zeer onwenschelijk. Dan zou er ook, zoo niet geheel dan toch voor een deel, een eind gemaakt worden aan de beschamende omstandigheid, dat dirigent en orkestleden zoo langen tot werkloosheid I zijn gedoemd, en velen van hen op steun zijn aangewezen. Gevraagd mag worden of de indertijd nood zakelijk gevonden vermindering van de sub- sidie wel zoo groot was dat men een cultureele 'instelling noodlijdend moest maken en hen die dè kunst dienen naar den steun verwijzen. Ook uit een koopmans-standpunt lijkt dit niet verantwoord. Wat men aan den eenen kant bespaarde moet toch aan den anderen kant weer worden uitgegeven. Maar gelukkig, er zijn lichtpunten aan te wijzen. Vermeerderd bezoek aan de concer ten, ook grooter belangstelling en waardee ring voor de prestaties van dirigent en orkest, en niet het minst de vereerende toezegging van den pasbenoemden burgemeester en me vrouw De Vos van Steenwijk, het op 10 Dec. te geven feestconcert te zuilen bijwonen. Een gelukkig voorteeken misschien voor de H.O.V.? J. P. STRIJBOS. Zandv. laan 113, Heemstede.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 12