MAANDAG 29 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 9 Chineesclie jonken door Engelsche schepen beschermd? Japan protesteert. Het Japansche persbureau Domei melu. uit Sjanghai: De spanning in de Britsch-Japan- sche betrekkingen is opnieuw toege nomen naar aanleiding van een pro test,, dat van Japansche diplomatieke zijde tot de Britsche autoriteiten is gericht. De Japanners eischen de terugtrekking van zes Britsche stoomschepen te Tsjinkiang, die vol gens de waarnemingen van Japan sche verkenningsvliegtuigen te mid den van duizenden Chineesche jon ken op de Jangtse liggen, alsof zij deze tegen de Japansche bombarde menten willen beschermen. Volgens de bladen vervoeren deze jonken Chi neesche troepen, levensmiddelen en munitie. De Asahi Sjimboen meldt,, dat de Japansche militairen langs diploma- tieken weg den eisch hebben gesteld, dat de Britsche stoomschepen binnen een bepaalden tijd worden terugge trokken, na afloop waarvan de bom bardementen zonder aarzeling zullen worden voortgezet. Japansche vliegtuigen hebben naar Reuter uit Nanking meldt, 140 bommen laten val len op Tsjinkiang. Men vreest dat er veel Chineesche slachtoffers zullen zijn. Een Chineesche troepentrein is te Soean Sjen (bij Woeho) door bommen vernield. Er zijn honderd slachtoffers. Voorts is de hoofdstad van Sjensi, Tsinau- foe gebombardeerd. Hier werd echter weinig schade aangericht. Generaal Tangsjengji, de bevelhebben van het garnizoen van Nanking, heeft verklaard, dat al belooft hij ook al het mogelijke te doen om over hun veiligheid te waken, hij den buitenlanders aanraadt, indien zij dat kunnen, Nanking te verlaten. Er zou het ge vaar bestaan dat de terugtrekkende Chinee sche troepen, die door de gevechten zijn op gezweept, ongeregeldheden zouden kunnen veroorzaken. De Chineesche overheid heeft bovendien alle buitenlandsche schepen gewaarschuwd en hun aangeraden voor Dinsdag elders lig plaats te kiezen, willen zij niet het gevaar loopen te worden opgebracht. Autonoom bestuur in Honan. Te Tsjangteh is een autonome regeering voor de provincie Honan ingesteld. Men heeft de provincie onafhankelijk van Nan king verklaard. De instellatie van de nieuwe regeering werd bijgewoond door 5000 gedele geerden der commissie tot handhaving van den vrede uit verschillende steden in Honan. Vogens te Saigoen ontvangen berichten hebben gisteren 38 Japansche vliegtuigen de spoorlijnen Kauloen-Kanton en Kanton- Hankau gebombardeerd. De lijnen werden ernstig beschadigd en het verkeer is ge stremd. Soiree dansante H. H. V. Geslaagde avond in het Concertgebouw. Zaterdageavond gaf de Haarlemsche Han- relsschool Vereeniging van oud-leerlingen der Hoogere Handelsschool, thans H. S. S. a, een geslaagde soirée dansante in het Gemeente lijk Concertgebouw, waarvoor de belangstel ling zeer groot was. De leerlingen der Middelbare scholen ple gen na hun schooltijd naar alle kanten uiteen te gaan, zoodat men zijn klasgenooten al spoedig uit het oog verliest. Daarom is het de groote verdienste van vereenigingen als H. H. V., dat zij van tijd tot tijd bijeenkomsten houden, waar de oud-leerlingen in de gele genheid zijn elkaar weer eens te ontmoeten en in een gezellig en geanimeerd samenzijn, herinneringen aan vroeger dagen weer eens op te halen. Daardoor ontstaat tevens een ge zellige, intieme sfeer, die aan deze avonden een bijzondere bekoring verleent. Bovendien heeft het bestuur der H.H.V. er slag van, feestavonden in elkaar te zetten, "he tot in de puntjes verzorgd zijn, waardoor deze avonden ook bij niet-oud-leerlingen bijzonder in trek zijn. Ook aan de soiré-dansante die Zaterdag avond in het gemeentelijk Concertgebouw gehouden werd, was de meeste zorg besteed. De dansmuziek werd, tot omstreeks het mid dernachtelijk uur verzorgd door Pi Scheffer met zijn Blue Ramblers en daarna verscheen George Richard met zijn band op het tapijt, in casu het podium, waarbij de lady-crooner June Parker voor de zang zorgde. Het Jazz-zankwartet „The. croaching nigh tingales" en een danspaar zorgde voor de af wisseling, terwijl in dë turnzaal een speciale tango-band den tango-liefhebbers ten dienste stond. Bijzonder veel werk had men gemaakt van VERZEKERINGSVOORWAARDEN GRAXIS ONGEVALLENVERZEKERING Zie vetgedrukte aanvulling onderaan Elke betalende abonné van dit blad is, zoolanu zijn abonnement duurt, dit blad Verschijnt en do Directie van dit blad de verzekering doet duren, verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen, op do volgende voorwaarden: Artikel I. Als verzekerden worden beschouwd alle per week, per maa en of per kwartaal betalende geabonneerden, die aan de volgende vereischten voldoen: a. gedurende minstens twee weken (in het geval van maand- en kwartanl- abonnés gedurende een volle maand) als geabonneerde in de registers van dit blad zijn ingeschreven; b. den I8en verjaardag gepasseerd zijn en den 60sten verjaardag nog niet bereikt hebben; niet lijden aan zickton ot gebreken, welke voor hen het gevaat voor onge vallen vergroeien, en volkomen het gebruik hebben van hunne ledematen Artikel 2. Onder ongeluk, ols in deze voorwaarden bedoeld, wordt ver staan de uitsluitende en rcchtstreekscbe oorzaak van een lichamelijk letsel (waaronder ook te water geroken verstaan wordt), den verzekerde, onafliankeliik van zijn eigen wil overkomen, en waarvan het bewijs geleverd worde dot zulks door van buiten af toegebracht geweld werd veroorzaakt met het gevolg hierna in Artikel 3 aangeduid. Artikel 3. De uitkeeringen bedragen: 2000 GULDEN, indien liet ongeluk (vollende binnen de grenzen van de voorwoorden)^ de ^eonigc en rechtstrceksclie oorzaak is van de levens don wel cén voet en één hond, boven den énkel of den pols, of onher stelbaar gezichtsverlies uil beide oogen (totale blindheid), een en ander binnen tien dngen na den datum van het ongeval en mits de verzekerde drie maanden na den datum waarop de levenslange ongeschiktheid 400 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de cenigc en rechlstrccksche oorzaak is van den dood van den verzekerden geabonneerde, hetzij onmiddellijk of uiterlijk binnen driemaal 24 uren no liet ongeval; 200 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de cenigc en rechtstrceksclie oorzaak is van de amputatie van één hand of één voet boven den pols of enkel, of van het onherstel baar gezichtsverlies uit écn oog (totale blindheid van dat oog), een en ander binnen 10 dagen na den datum van het ongeval. Indien het ongeluk (vallende binnen do grenzen van de voorwaarden) de eenige en rcchtstreekscbe oorzaak is van de amputatie binnen tien dagen na den datum van bet ongeval: van beide leden van een duim100 GULDEN van alle leden van een wijsvinger 60 GULDEN vnn alle leden van een nnderon vinger 15 GULDEN van één lid van een duim 50 GULDEN van één of twee leden van een wusvmger 25 GULDEN van cén of twee leden van een anderen vinger5 GULDEN Indien liet .ongeluk (vollende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rcchtstreekscbe oorzaak is von de breuk: van een boven- en/ol onderarm of een boven- en/ol onderbeen30 GULDEN van een pols15 GULDEN van een enkel 15 GULDEN terwijl onverminderd de bepaling der voorlaatste alinea van artikel 6, krachtens deze verzekering allo uitkeeringen op het hoofd van één persoon verzekerd en om welke redonon ook te doen, tezamen nooit meer dan f2000,— kunnen bedragen, onder bepaling, dat ingeval reeds bij bet plaats grijpen van een ongeluk de bovengenoemde ledematen van het lichaam als anderszins, dot verlies met amputatie zal worden gelijkgesteld. Het vin-lies of de breuk von véór het ongeli-k reeds onbruikbare, gebrekkige of verminkte lichaamsdoelen geeft geen nonsprank op uitkeering, terwijl vóór het ongeval reeds niet aanwezige lichaamsdcelen evenmin in aanmerking kunnen komen bij de berekening vnn de totale uitkeering Heeft een ongeval liet verlies van meerdere vingers van een band tengevolge, dan goot de volle te vcrleenen uitkeering In geen geval bet bedrag te boven dat Voor bet verlies vnn de gcheclc hand is vastgesteld. Een ongeval geeft nimmer recht op meer don één uitkeering, mot dien ver stande, dat indien hetzelfde ongeval zoowel breuk als verlies van een boven- of onderarm of -been tcngovolge beeft, de uitkeering voor verlies zal worden verleend. Artikel 4. De uitkeering ingeval van overlijden geschiedt aan de echt-, Renoote of bij ontstentenis daarvan aon de orfgennmen van den gedooden Andere ^uitkeeringen geschieden aan don nbonné zclven. binnen tien dagen nadat de noodige inlichtingen verkregen zijn en het persoonlijk letsel, en de oorzaak en het gevclg daarvan bewezen zijn ten genoege der Directie van dit blad Artikel 5. Een uitkeering zal niet verschuldigd zijn, indien de gevolgen bij an. 3 omschreven, direct of indirect veroorzaakt zijn: a. door eenige ziekte. Kwaal of voorbescliiktheid van den verzekerde: b. dooi eenige heelkundige operatie of door uitputting als gevolg daarvan (tenzii die operatic noodzakelijk was wegens letsel, waartegen verzekerd c. dooi ec.ie bevalling ol zwangerschap, ook al mocht dc dood verhaast zijn door een ongeluk; d. door zonnesteek, ol terwijl do verzekerde onder den invloed van over prikkeling of somnambulisme was of door bedwelmende dranken of krankzinnigheid minder in.staat don gewoonlijk om zorg voor zich zeiven te dngen; door zelfverminking, zollmoord ol poging daartoe, hetzij willekeurig of niet. onverschillig of dc geabonneerde al dan niet goed bij zinnen was; L in d iel, of gedurende de voorbereiding tot of deelneming aon wedstrijden of b j vlieg- ol luchtvaarttoclitcn, dan wel bij pleizlerrelzen buitenslands of b'j baden, zwemmen, automobiclrijdcn of motorwiclrijdcn. of aan gheid of grove onvoorzichtigheid of dof b oniustc zekerde n buitenlandse! voor alle betalende abonnês van HAARLEM'S DAGBLAD Het verdwijnen, verdrinken ol door gas ot gassen verstikken van den ver zekerde, wordt, onverminderd het hiervoor in dit artikel bepaalde, ten opzichte van deze verzekering aangemerkt a|B te zijn veroorzaakt door grove nalatigheid, of grove onvoorzichtigheid, tenzij ten genoege van de Directie van dit blod het bewijs van hel tegendeel wordt bijgebracht. De verzekering geldt echter wel voor gevallen waarbij het ongeluk veroor zaakt werd tengevolge von rechtmatige zelfverdediging, of wel bij poging tot redding van personen of tot afwending van dreigende gevaren. Onder bepaling, dnt indien een abonné in staat van krankzinnigheid ol ver standsverbijstering zal raken of zich buiten Europa mocht begeven (behalve Indien hij van eene Europceschc haven naar een" andere Europeesche boven reist in een schip met vast dek in tijd van vrede) óf indien bij zich in krijgsdienst land of te water begeeft en evenzeer van den dag of waarop hij ophoudt len. of de Directie Van de verzekering n dit blad te betale of dez< •cliu- glycerinc, dynamiet, naphto, gelijken. dit blad de verzekering doet eindigen, alsdan de al vervallen en krachteloos worden, uitdrukkelijk uitgesloten: allen die zich met de be- m met buskruit, schietkatoen, nitro- is of andere licht-ontplofbare of licht- rbij deabewust tegenwoordig zijn. mijnwerkers, acrobaten, circusrijders of p rsonon van den Loodsdienst n aanzien bepaalde, ook aan igevolge heeft. Op uitkeering irenden van beroep en ifwijking van het biervoor sub f. te rzekerd, tenzij het ongeval den dood bij overlijden kon voor hen uitsluitend aanspri ral, dnt het overlijden tengevolge beeft, aan den wal plaats had. dien dc gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandigheden, waarin irzekerde verkeerde op het oogenblik dat het ongeval plaats had vergroot worden, wordt eventueel geen hoogere schadeloosstelling betaald, dan die, welke volgens liet oordeel van den geneeskundigen adviseur van dit blad zou hebben moeten zijn uitgekeerd aan een normaal persoon, door hetzelfde on- iluk getroffen. Ingeval bij eenzelfde ongeval meerdere^ personen mochten worden getroffen icn nimmer meer dan maximaal 2000.worden uitgekeerd, te verdcelen lar evenredigheid van liet aantal getroffenen en den aard van hef door hen deden letsel. Gedurende den termijn, waarin de verzekerde lijdende is aan de gevolgen in een ongeluk, zal de verzekering tijdelijk buiten kracht zijn met betrekking t elk nieuw ongeluk, dat den verzekerde mocht treffen. Artikel 6. Ingeval een geabonneerde een ongeluk overkomt, moeten in lo gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent bet bekomen letsel KJ spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden aan de Directie van dit blad, en indien zoodanige kennisgeving niet binnen driemaal 24 uur na het ongeluk is geschied, zal gconcrlci uitkeering vorschuldigd Indie iroffene van het de kennisgeving geschieden binnen drie dogen na de aankom- ia het ongeluk, moot de hulp van een bc te blijven en de voorschriften van den geneesheer totdat hij volkomen hersteld is. n den g. kundige hu Elkbewij betreffende onderzoeken, wanneer en zoo dikwijls zulks billijkerwijs gecischt :n dit blod heeft eveneens vrijheid om zoodanige genees- en hecl- i te verstrekken als hel noodig acht. hetwelk de Directie van dit blad van tijd tot tijd zou kunnen eischen hriftelijk v. Het. of v al haar zoo spoedig mogel van ecnig ongeluk met doodclijken afloop moet hiervan aon de Di- dil bind schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk nadat in belanghebbenden bekend zal zijn geworden. rtikel ge zal elke aanspraak op uitkeering voor belanghebbenden verloren doen gaan. Alleen na overlegging vnn liet nauwkeurig door hem en den behandelendcn den, van de doodsacte. kon de belanghebbende aanspraak maken op de be- ïndciing ziincr vordering. De overgelegde stukken blijven het eigendom van t blad. Dc kosten der geëischtc verklaringen komen ten laste von dengene die dc uitkeering aanvraagt. Alle bedragen, die krachtens deze verzekering verschuldigd zijn, zullen be taalbaar zijn ten kantore van dit blod, slechts na ontvangst van een door dc(n) rechthobbende(n) geteekende uuitantic, terwijl dc verzekering bij uitbetaling van een bedrag van meer don tweehonderd gulden zal vervallen. Van geen som, die verschuldigd is, zal interest betaald worden, ook niet in gevallen, waarin die anders volgens dc wet verschuldigd zou zijn, terwijl de verplichting tot uitbetaling van ecnig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen Artikel Alle geschillen uit de voorwoorden voortvloeiende, zullen beslist worden door drie scheidslieden, Nederlanders, bij onverdeelde keuze geschiedt de benoeming der drie scheidslieden door den Kantonrechter te Haarlem. vonnis in het hoogste ressort en zullen elk haar eigen kosten drogen, benevens de helft van het honorarium der scheidslieden. Artikel 8. Bezwaring en vervreemding van de rechten, voor een ge- abonneerde uit deze verzekering voortvloeiende, heeft geen rechtsgevolg. Alzoo zal het ontvangbewijs van den verzekerde of, bij overlijden, van de echtgenoote of erfgenamen van den verzekerde in ieder geval volledige kwijting ten gevolge hebben. Met hel oog op vaststelling der identiteit van den verzekerde moet deze bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam. hetzij door huwelijk of anderszins daarvan ten spocdigs'c opgave doen non de Directie van dit blad. Artikel 9. Als obonnc in den zin dezer verzekering wordt beschouwd hel hoofd van het gezin of de samenwoning (als omschreven in art. I von het Besluit Bevolkingsboekhouding, Stbl. 1936 No. 342, behoorende bij de Wet op de Bevolkingsregisters), tenzij voordat bet ongovol plaats greep, een ander lid van bot gezin of do samenwoning, mits aan hetzelfde adres woonachtig, is aangewezen bii schriftelijk verzoek aan de administratie vnn dit blad. Artikel 10. Dc Directie van dit blad zal te allen tijde het recht hebben, deze verzekering te doen eindigen of wijzigingen in do voorwaarden daarvan aan te brengen, welke beëindiging of wijziging door het enkele feit der non kondiging in dit bind van kracht zal worden. De V oanés van het Geïllustreerd Zondagsblad van dit blad zijn eveneens nog afzonderlijk gratis tegen ongevallen verzekerd. Voor deze aparte verzekering (waarvan de uitkeeringen worden gegarandeerd door de Nieu ve ÜAV Bank te Schiedam) zijn de voorwaarden gratis ten kantore van dit blad verkrijgbaar De uit keert tgen voor de verzekering van het Geïllustreerd Zondagsblad zijn als volgt: Leve ïslangt ongeschiktheid f 2000.—; Overlijden f 600.Verlies van hand. voet of oog f 400.Duim of Wii'vinger f75.Elke andera vinger f30. Bij spoor- of tramongeval atc. worden ie uitkeeringen: b overlijden 1 1000.bij invaliditeit .3000. Door deze publicatie zijdie vroegegepubliceerde verzekeringsvoorivaarden vervallen, 9 Maart 1937. de versiering der zaal, die een rustig en smaakvol karakter droeg en de gezellige sfeer nog aanzienlijk verhoogde. Toen omstreeks vier uur ook de laatste toonen van George Pickard's band verstorven waren, keerden al len noode, zij het uiterst voldaan huis- waarts.en kon het bestuur der H. H, V. op een zeer geslaagden dansavond terugzien. ZAND VOORT V. A. R. A.-AVOND. Zondag organiseerde de V. A. R. A. een feest avond in Monopole. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. De goede muziek van de Ramblers viel bui tengewoon hi den smaak van het publiek. Na tuurlijk was ook het optreden van A. de Booy een succes. Voor de pauze sprak de heer M. Sluyter een propaganda-rede uit. Spr. wees daarbij op den grooten invloed, die een omroepvereeniging heeft op het gebied van kunst, litteratuur, muziek en tooneel. Het was goed, dat de leden van de V.A.R.A. zich even duidelijk rekenschap gaven van het feit, dat zij het waren, die het bestaan van de omroepvereeniging mogelijk maakten. Tot de leden richtte hij zich ten slotte om het bouw fonds voor een nieuwe studio te steunen. De niet-leden wekte hij op zich als lid op te geven. De voorzitter van de afdeeling Zandvoort, de heer A. Molenaar, deelde in de pauze mede, dat reeds 18 der aanwezige niet-leden gehoor hadden gegeven aan de oproep van den heer Sluyzer. Ook na de pauze gaven zich nog ver scheidene nieuwe leden op. Een geanimeerd bal besloot dezen goed ge slaagden avond. PROPAGANDA FEESTAVOND. De Gemengde Christ. Zangvereen. Imma- nuël organiseert op Dinsdag 30 November in Ons Huis een propagandafeestavond. Voor een gevarieerd programma met zang,, muziek, tooneelspel en declamatie zal worden zorgge dragen. R.K. Middenstandsvereeniging „DE HANZE". De R.K. Middenstandsvereen. De Hanze, houdt op Dinsdag 30 November, een vergade ring in het Patronaatsgebouw, waar niet al- een over het a.s. St. Nicolaasfeest, maar ook over de „Bevordering van het Vreemdelingen verkeer" zai worden gesproken. DIAMANTEN HUWELIJK. Het echtpaar G. G. Kol en C. M. Kolvan der Bunt, Zandvoortschelaan 181, vierde Zon dag het zestig jarig huwelijksfeest. De heer Kol is thans 88, zijn vrouw 81 jaar. Hoewel het echtpaar tot de weinige gelukkigen behoort, die het diamanten huwelijksfeest kunnen vie ren, wenschte het bruidspaar er geen „drukte" van te maken. Het spreekt wel van zelf, dat zij door hun kinderen, twee zoons en drie dochters, hun kleinkinderen en vele goede vrienden niet vergeten werden. EEN WESPENNEST. Zaterdagavond gaf de tooneelvereeniging „Phoenix" in Monopole haar tweede uitvoe ring in dit seizoen. Opgevoerd werd: 'n Wes pennest, een vroolijk spel van vacantiegeneug- ten in drie bedrijven door J. W. v. d. Heiden en H. Bakker. Het stuk is vol geestige verwikkelingen, die voor een groot deel ontstaan uit een naams verwisseling van de heeren Fred Verduin en zijn vriend Hans Nijhoff. We kunnen gerust zeggen, dat deze tweede uitvoering van Phoe nix, ook haar tweede groote succes was. Aan de verzorging van het tooneel ontbrak niets en zoowel de kleine als de groote rollen wer den zeer goed vertolkt. Het meeste succes hadden wel de heer Du Mee en mevrouw Bleesing, als Gerrit Koeman, de „groothandelaar" in aardappelen en zijn vrouw Kristien. Beiden typeerden hun rollen kostelijk. Een geheel apart type had mej. Van Toom- bergen van haar rol gemaakt. Nog nimmer zagen haar zoo goed. Het tooneeltje van de „verzenzeggerij" op de canapé was al een suc ces op zich zelf. Goed waren ook de heeren Wallig en Hendriks, wie zich gemakkelijk en vlot bewegen. De laatste beging soms weer de fout, zijn woorden gedeeltelijk „in te slikken" De heer J. Weber vertolkte op uiterst fijne wijze de rol van Koeman Jr., de ietwat sloom uitziende jongeman, die zijn oogen toch niet- in den zak had Van de dames noemen we nog mejufrrouw Roukens, mevrouw Du Mee en mejuffrouw D'Hooge. Een extra pluim verdient ten slotte de heer C. Schuiten, die voor het eerst op de planken1 stond, doch niettegenstaande dat, de rol van den ouden tuinman zeer goed speelde De kleine rollen van mejuffrouw Mulder, 't aardige kamerkatje en van den heer Brok- meieiv den veldwachter droegen ten slotte ook het hunne bij om het geheel te maken tot een uitvoering, waarop de Phoenix met pleizier kan terug zien. Wie zich eens een avond kostelijk wil amu seeren moet niet verzuimen dit spel van va- cantiegeneugten, verwikkelingen en grappige situaties te gaan zien. Op Zondag 19 December, wordt daartoe de gelegenheid geboden. IMCCZBMKLM /TUKKEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, loordt de kopij den inzender niet 'teruggegeven. O. kom eens kijken wat ik in mijn schoentje vindt. Bijna 300 kindertjes zullen dezen uitroep doen als ze met hun gevuld schoentje thuis komen, dat ze ergens mochten plaatsen. U kunt nog meedoen om dit getal te ver- hoogen. Het aantal vol verwachting kloppende hartjes is zoo groot. Als wij den Sinterklaasavond aanvaarden zooals hij is, als den avond van het denken aan anderen en vooral in dezen zwaren tijd verstaan de les van den Ouden Heilige, maar ook in toepassing brengen: denk aan de an deren in liefde, bel dan op dat gij bereid zijt tusschen de schoentjes van uw eigen kroost een of meer gastschoentjes van kinderen uit behoeftige gezinnen te plaatsen. Stel niet uit! Het Comité „GOOI WAT IN MIJN SCHOENTJE" Secretariaat: A. Bolleurs—Bocage Hooimarkt 30, Telefoon 17865. De nieuwe maatregel bij Maat schappelijk Hulpbetoon. Geachte redactie, Het antwoord van den Directeur van Maat schappelijk Hulpbetoon op mijn ingezonden stuk van 5 November 1.1. geeft mij reden er nog even op terug te komen. Allereerst een paar verkeerde opvattingen rechtgezet. De directeur schrijft dat de desbetreffende ambtenaar geen 19 jaar oud was doch 21 jaar. Nergens heb ik beweerd dat deze ambtenaar 19 jaar was, dbch wel plusminus 19 jaar. „Menschen met algemeene ontwikkeling als inzender", gaat de directeur verder, „worden geacht in staat te zijn om met behulp van de op het briefje gedrukte aanwijzingen voor een goede invulling zorg te dragen". Inderdaad ben ik dit volkomen eens met den directeur, maardan moet dit briefje ook de juiste aanwijzingen bevatten en deze aan wijzingen moeten zoo opgesteld zijn dat het voor een ieder duidelijk is. Doch thans laten de aanwijzingen op deze briefjes aan duidelijkheid veel te wenschen over. Daarbij wil ik nog niet eens spreken van het kunststuk, dat men moet verrichten, om b.v. drie woorden welke tezamen 22 letters be vatten, op één regeltje van 5 cM. lang te plaat sen zonder dat de leesbaarheid verloren gaat. Ik heb dezer dagen een proef genomen en twee goed ontwikkelde menschen (een advo caat en een accountant) verzocht, beiden een briefje in te vullen volgens de aanwijzingen die er op aangegeven staan. Beiden zijn gezakt voor het examen, omdat beiden fouten hadden gemaakt. Het is misschien wel eens de moeite waard, den directeur een dergelijk examen af te ne men. Ik ben er van overtuigd dat. wanneer de directeur genoemd briefje volgens de aan wijzingen moet invullen, hem hetzelfde lot beschoren is als velen werkloozen en beiden bovengenoemden. Het past mij niet, schrijft de directeur, de verdrukte onschuld te spelen, doch juist hier ligt het kardinale punt. Wie spéélt nu de ver drukte onschuld? Ik vind het hier dan ook wel op zijn plaats, te zeggen dat wij werk loozen niet de verdrukte onschuld spelen, doch dit in werkelijkheid z ij n. De directeur heeft dan ook wel het juiste woord gekozen. En het is juist Vrijdag 1.1. weer gebleken dat het aantal der verdrukte onschuldigen s ver groot, gezien het feit, dat op genoemden da tum de werkloozen van het stempellokaal aan de Raaks het moesten ontgelden. Langs dezen weg wil ik den .directeur dan ook uitnoodigen, onder getuigen een briefje in te vullen volgens de aanwijzingen die er op vermeld staan. Bij voorbaat wil ik dan reeds zeggen, dat ook de directeur voor dit examen niet slaagt. Ik weet dat ik met deze rechtzetting geen vriendschap kweek tusschen Overheid en on- dergeteekende, doch men moet bedenken dat het aan velen aangedane onrecht mij meer aangaat, dan de persoonlijkheid van een en keling. Ik hoop niet dat de directeur er zich thans afmaakt met mede te deelen, dat hij niet ver der op deze zaak wenscht in te gaan, doch mocht dit het geval wezen, dan zij het mij vergund, de opmerking te maken „Wie zwijgt, stemt toe". Met dank voor de verleende plaatsruimte, Haarlem, Nov. 1937 Indischestraat 139 J. J. GALJAARD De Directeur van Maatschappelijk Hulpbe toon, in de gelegenheid gesteld om een onder schrift te geven, deelt ons mede, zijn tijd beter te kunnen besteden, temeer omdat weerleg ging der grieven van inzender geen practisch nut heeft. Hij voegt daaraan toe, dat gegronde bezwa ren langs normalen weg te zijner kennis ge bracht, bij hem een gewillig oor vinden, en dat daaraan zooveel mogelijk zal worden tege moet gekomen. Weldadiglieidszegels voor liet kind Woensdag 1 December begint in alle post kantoren en postagentschappen do jaarlijksche verkoop der Weldadigheidspostzegels en -brief kaarten „Voor het Kind". Evenals verleden jaar worden hier ter stede in het hoofdpostkantoor en in de kantoren Tempeliersstraat en Schoterweg speciale ver koopgelegenheden ingericht, waar behalve de postzegels ook de prentbriefkaarten zullen worden verkocht, waarvoor een aantal dames en heeren zich welwillend beschikbaar hebben gesteld. Ook in de postkantoren Bloemendaal. Overveen en Aerdenhout zal zulks het geval zijn. De postzegels zijn dit jaar in 5 soorten ver krijgbaar, n.l. Frankeerwaarde 12 Vz cent Prijs 16 cent. 5 8 4 6 3 5 IV2 3 Aan prentbriefkaarten worden verkrijgbaar gesteld: een serie van 5 kaarten, ontworpen door J. v. Hoboken en B. v. d. Veer voor 35 cent. Een kaard Herdersliedje, onaworpen door J. Hebbelynck 7 cent; een kaart Kerstvertelling, ontworpen door J. Hebbelynck 7 cent; een kaart Nieuwjaarswensch, ontworpen door J. Hebbelynck 7 cent. Verleden jaar kon als resultaat van den verkoop in het land een bedrag van f 163.456.05 ter beschikking worden gesteld van alle plaat selijke en landelijke vereenigingen, die zich de behartiging van de belangen van het mis deelde kind ten deol stellen. Ook tal van Haarlemsche vereenigingen profiteeren hier van. Het Comité, dat den verkoop te Haarlem regelt, kon de laatste jaren een stijds stijgned bedrag aan het landelijke Comité overmaken. Het hoopt van harte, dat de opbrengst van dit jaar die van het vorige jaar weer zal overtref fen. 34sle WETTIGE HACO-TREKKING le KLASSE, le LIJf T -T TREKKING VAN MAANDAG 29 ~»VEMBER HOOGE PREMIEN: J 2000.— 3258 f 1500.— 331 1000.— 12715 400.— 10014 13615 18367 200.— 3498 6337 11633 14953 15502 100.— 325 7337 7543 17012 PREMIEN VAN 20.— 3 27 33 53 82 84 98 113 303 311 319 322 335 348 350 358 436 460 474 545 547 608 648 655 680 707 722 723 726 749 761 767 774 842 855 862 905 919 967 990 1029 1031 1055 1061 1188 1222 1260 1282 1294 *7 -ü5 1360 1370 1389 1397 1437 1481 1493 1499 •1-6 1621 1646 1665 1691 1695 1714 1715 1718 'l745 1750 1769 1780 1816 1826 1833 1886 190 116 1918 1985 2043 2077 2102 2111 2129 215o KI170 2172 2199 2242 2250 2253 2265 2281 2328 2386 2397 2477 2541 2656 2669 2783 2795 2505 2811 2825 2960 2969 2998 3008 3019 3046 3058 3083 3090 3164 3165 3169 3264 3269 3270 3292 3330 3376 3410 3431 3454 3463 3487 3520 3547 3566 3579 3584 3597 3635 3652 3681 3695 3736 3814 3903 3942 3955 3956 3984 4028 4035 4047 4057 4065 4123 4142 4151 4235 4242 4258 4289 4343 4515 4520 4577 4597 4608 4610 4637 4640 4646 4776 4815 4842 4900 4902 4907 4918 4959 5036 5117 5238 5352 5363 5378 5424 5471 5473 5489 5503 5532 5624 5675 5720 5740 5777 5791 5813 5829 5845 5882 5899 5931 5961 5965 5995 6000 6012 6060 6086 6094 6097 6167 6200 6204 6225 6236 6237 6250 6253 6288 6290 6292 6296 6354 6395 6404 6468 6500 6516 6558 6566 6599 6603 6611 6650 6775 6875 6893 6928 6944 6976 7014 7023 7056 7143 7156 7171 7185 7194 7302 7331 7354 7364 7369 7392 7402 7403 7504 7547 7608 7648 7727 7763 7805 7819 7825 7827 7838 7843 7871 7881 7906 7979 8073 8121 8122 8142 8279 8337 8439 8446 8462 8472 8477 8488 8537 8559 8573 8630 8654 8687 8758 8772 8774 8798 8821 8828 8844 8886 8888 8910 8930 8953 9012 9029 9044 9082 9115 9116 9119 9150 9200 9203 9215 9237 9311 9315 9349 9357 9414 9438 9444 9465 9749 9766 9773 9799 9825 9887 9917 9995 10025 10041 10084 10203 10294 10316 10335 10374 10383 10401 10402 10444 10450 10487 10502 10515 10555 10582 10598 10610 10617 10620 10624 10629 10650 10702 10772 10777 10839 10847 10862 10941 10975 10992 10994 11070 11079 11083 11117 11135 11158 11161 11182 11215 11218 11230 11236 11269 11308 11319 11436 11441 11461 11527 11536 11562 11602 11643 11689 11705 11713 11732 11735 11790 11809 11811 11813 11897 11951 11970 11990 11996 12010 12028 12034 12066 12090 12103 12124 12169 12210 12250 12261 12264 12286 12304 12316 12318 12325 12358 12376 12403 12416 12417 12419 12429 12474 12544 12598 12653 12696 12706 12707 12709 12740 12778 12787 12804 12928 12968 13008 13076 13106 13111 13112 13242 13243 13253 13260 13270 13302 13334 13357 13417 13422 13442 13456 13469 13495 13524 13640 13654 13656 13679 13706 13807 13821 13822 13858 13865 13868 13888 13902 13910 13929 14030 14037 14067 14116 14129 14140 14180 14213 14222 14251 14305 14355 14441 14448 14488 14544 14552 14579 14604 14629 14630 14633 14643 14647 14699 14723 14729 14753 14757 14801 14803 14815 14821 14883 14894 14952 15019 15030 15105 15159 15162 15164 15177 15257 15272 15294 15300 15306 15318 15333 15389 15433 15443 15455 15585 15603 15619 15636 15638 15642 15665 15715 15717 15771 15817 15839 15866 15877 15900 15943 15991 15999 16017 16103 16104 16107 16114 16115 16123 16129 16152 16163 16167 16180 16184 16239 16255 16290 16292 16330 16342 16348 16364 16366 16375 16388 16408 16427 16433 16440 16447 16449 16451 16453 16467 16500 16555 16609 16621 16631 16642 16649 16693 16789 16796 16827 16841 16918 16984 16989 17000 17016 17086 17105 17107 17113 17131 17163 17264 17322 17379 17390 17439 17466 17472 17491 17541 17571 17584 17622 17626 17642 17650 17652 17685 17731 17761 17812 17819 17820 17829 17837 17843 17858 17887 17890 17900 17934 18002 18004 18013 18022 18034 18040 18114 18115 18245 18265 18271 18282 18356 18369 18415 18435 18442 18469 18472 18477 18490 18498 18547 18568 18645 18666 18689 18694 18739 18750 18840 18859 18903 18904 18906 18912 18917 18929 18957 19009 19034 19076 19197 19202 19282 19304 19323 19362 19374 19377 19387 19404 19424 19456 19484 19596 19637 19647 19678 19701 19707 19717 19806 19824 19845 19923 19949 19972 19998 20011 20023 20032 20035 20064 20069 20089 20097 20119 20145 20151 20164 20175 20200 20201 20202 20262 20270 20311 20350 20382 20415 20445 20456 20480 20521 20595 20656 20805 20807 20879 20889 20940 2097?

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 3