MAANDAG 29 NOVEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Brand op een boerderij onder Schalkwijk. Haarlemsche Brandweer weet dien te beperken tot een schuur 35 koeien en paarden gered. Hedenmorgen even over tien werd brand ontdekt in een steenen schuur grenzende aan het woonhuis van den landbouwer J. van den Berg, Schalkwijkerweg 125. Het is daar het nog landelijke gedeelte van Haarlem, dat sinds de annexatie van 1927 binnen de ge meentegrenzen is komen te vallen. In ver band met de stadsuitbreiding in de toekomst heeft de gemeente deze boerderij en bijbe- hoorenden grond gekocht, maar voorloopig werd alles nog verhuurd. In het benedengedeelte van de groote steenen schuur stond een brandend fornuis. Daarin moet blijkbaar de aanleiding' van den brand gezocht worden. Plotseling zag een buurman dat er rook uit de schuur kwam. Hij waarschuwde den heer Van den Berg, die op hetzelfde oogenblik ook door zijn vrouw werd geroepen omdat er brand was. Het hooi dat op den zolder van de schuur geborgen was omstreeks 25 a 30 wagens had vlam gevat. De heer Van den Berg heeft eerst nog ge tracht het vuur met een slang op de water leiding te blusschen, maar al spoedig bleek, dat daaraan niet te denken viel. Het werd hoog tijd, dat de koeien en paarden die in de schuur en in een andere schuur in de na bijheid waren in veiligheid gebracht werden. Daarbij wer ddoor de inmiddels aangekomen mannen van de Brandweer geholpen. De 35 beesten kwamen op tijd in de buitenlucht, maar het redden van de laatsten ging reeds met moeilijkheden gepaard. De vlammen sloegen hoog boven het dak uit. Een groot gedeelte van den hooivoorraad was door het vuur aangetast, zoodat de brand zich een oogenblik ernstig het aanzien. De bewoners, door. de buren geholpen, be gonnen de meubels reeds uit het woonhuis te dragen en op een terrein voor de boerderij in veiligheid té brengen. De brandweer werkte met 3 slangen op de motorspuit en 2 op de waterleiding'. Daar mede werd natuurlijk een massa water op de vlammen gegooid. De commandant van de Brandweer, de heer C. J. van den Broek, had de voldoening dat het vuur in een klein uur bedwongen was. Het nablusschen zal evenwel nog eenigen tijd in beslag nemen. De brand is beperkt gebleven tot de stee nen schuur. De hooivoorraad zal wel geheel verloren zijn. De heer Van den Berg was tegen brand schade verzekerd. Er waren veel belangstellenden naar den brand komen kijken. De politie zorgde voor een goede afzetting van terrein, Onder de autoriteiten die aanwezig waren zagen wij den Commissaris van Politie, den heer E. H. Tenckinck. Een pijpleider van de Brandweer werd door den rook en de hitte bevangen en ver loor het bewustzijn. Een lid van den Onge- vallendienst wist hem evenwel spoedig weer op te knappen, alleen moest hij nog eenige rust nemen. HET JUBILEUM VAN DR. VAN DER SLEEN. Van de viering van het 25-jarig doctoraat van dr. W. G. N. van der Sleen valt nog te vermelden, dat de heer v. d. Sleen Zaterdag middag nog tal van bezoeken ontving, ook uit de kringen der waterleidingen, waarmede zijn laboratorium relaties heeft en van ver schillende Volksuniversiteiten. BOND VAN GEPENSÏONNEERDEN BIJ DE NED. SPOOR- EN TRAMWEGEN. Dezer dagen hield de afd. Haarlem van bo- vengenoemden Bond onder leiding van haren voorzitter, den heer Th. J. Jansen, een leden vergadering in de zaal van Caecilea in de Jansstraat alhier. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter het verscheiden van den heer van Dijk, in leven directie-lid der Ned. Spoorwe gen; de aanwezigen brachten een stille huldp aan hun vröegeren chef. Nadat de agenda was afgewerkt liet de Mannenzangvereeniging Electrisch Materieel, saamgesteld uit personeel der Werkplaats Ned. Sp. alhier, zich onder leiding van den heer K. Zeilmaker in 3 zangstukken hooren. Hierna was 't woord aan den heer J. W. H Prins, lid van het Hoofdbestuur van den Bond, die een rede hield ter zake den eisch der gepensionneerden tot ongedaanmaking der 10 pet. pensioenskorting en intrekking der ar tikelen 80 a en 80 B der pensioenwet voor Spoorwegambtenaren 1925, welke artikelen in 1936 in deze wet zijn ingelascht. De leden werden aangespoord de groote openbare vergadering welke op 3 December a.s. te den Haag in Amicitia te 2.30 zal wor den gehouden, en waar de heeren H. van Hou ten lid der Tweede Kamer en J. Veenhuijsen als sprekers zullen optreden, in grooten ge tale te bezoeken, ten einde kracht bij te zet ten aan de poging tot opheffing der zoo schromelijk, onbillijk aan het oud spoorweg personeel opgelegde pensioenkorting. Spreker gaf tevens daarbij een uiteenzet ting van de op 25 dezer bij de leiders der ver schillende Kamerfracties afgelegde bezoeken en behandelde de vrij-vervoer procedure, waarvan op 8 December a.s. de rechterlijke uitspraak is te verwachten. Hierna werden de aanwezigen nogmaals vergast op een 3-tal zangnummers van bo vengenoemd mannenkoor. In zijn slot woord dankte de voorzitter de zangers en hun directeur voor de schoonen zang en hun belangelooze opluistering van dezen avond. De herdenking van prof. dr. v. d. Waals. Onthulling van een plaquette in het Van der Waals' laboratorium. Zaterdagmiddag is in het Van der Waals laboratorium aan de Nieuwe Achtergracht te Amsterdam de onthulling geschied van een door mej. Louise Beyerman vervaardigde plaquette van het borstbeeld van wijlen pro fessor dr. J. D. van der Waals, wiens hon derdste geboortedag dezer dagen is herdacht. De onthulling geschiedde door den Amster- damschen burgemeester, dr. W. de Vlugt. Na de plechtigheid in het laboratorium be gaf het gezelschap zich naar het Koloniaal Instituut, waar als hoogtepunt en tot be sluit van de driedaagsche herdenking een plechtige samenkomst in de aula werd ge houden. Prof. dr. P. Debye heeft een herden kingsrede uitgesproken. Hij eindigde deze al dus: Natuurlijk was Van der Waals ook buiten de grenzen in wijden kring bekend en was hij lid van tal van wetenschappelijke ge nootschappen. Met groote vreugde nam de geheele wereld in 1910 kennis van de toe kenning van den Nobelprijs aan Van der Waals, die toen, ondanks zijn 72-jarigen leef tijd, nog druk bezig was met het moeilijke vraagstuk der moleculaire constitutie dei- vloeistoffen, en met zijn publicaties over schijnassociaties aan het begin stond van een nieuwe ontwikkelings-periode, die zelf nu nog verre van afgesloten is, met bewonde ring, zoo besloot spr. staan wij heden, hon derd jaar na Van der Waals geboorte, 'van den geleerde wiens naam in de wetenschap leeft, en die door Kohnstam beschreven wordt als „De man met dat stoere onbuigbare karakter en dat trouwe en fijnbesnaarde hart en dat vrome diep deemoedige gemoed." De rede van prof. Debye werd door prof, dr. P. Zeeman beantwoord. GIFT VAN PRINS BERNHARD AAN HET NATIONAAL FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. Het bestuur van het nationaal fonds voor bijzondere nooden deelt mede, dat Z. K. H. Prins Bernhard aan het fonds een ruime gift heeft doen toekomen St. Nicolaas en „Haarlem's Bloei". Het bestuur van „Haarlem's Bloei" schrijft ons: Niettegenstaande de welwillende mede werking van een aantal vooraanstaande za- kenmenschen en de zeer gewaardeerde be- langsteling, welke het plan om St. Nicolaas reeds dit jaar officieel te Haarlem in te ha len, bij de pers mocht ondervinden, werd het toch wenschelijk geacht het plan tot het volgend jaar aan te houden. „Haarlem's Bloei" is van meening. dat deze intocht van St. Nicolaas, welke zoo mogelijk een officieele ontvangst ten Stadhuize dooi den burgemeester zou dienen te omvatten, in grootschen stijl zou moeten worden ge organiseerd en daarvoor is een tamelijk groot bedrag noodig. Hiervoor ontbreken helaas de financieele middelen. Het is niet mogelijk gebleken dit geld bijeen te brengen, terwijl Haarlem's Bloei" op dit oogenblik helaas niet meel ever gelden beschikt voor een dergelijk doel. Dit laatste is een gevolg van het feit. dat dit jaar door omstandigheden slechts de helft van het subsidiebedrag, dat door den Gemeenteraad voor deze stichting was ge voteerd voor 1937, mocht worden ontvangen. Het is te hopen dat „Haarlem's Bloei" het volgend jaar wél over het noodige „werk kapitaal" zal kunnen beschikken en dan ook haar aandeel kunnen bijdragen in een der gelijk feest, waarvoor de toebereidselen dan tydiger zullen worden gemaakt. Ditmaal kwam het verzoek uit de burgerij zoo laat, dat alleen bij een zeer vlotte voor bereiding, waarvoor nu eenmaal de noo dige financiën onontbeerlijk zijn, het plan m zoo korten tijd met succes ware voor te bereiden geweest. Het is wel zeer te betreuren, dat gebrek aan middelen een beletsel heeft gevormd voor de uitvoering van verschillende plan nen, welke bij „Haarlem's Bloei" in porte feuille zijn. Gelukkig, dat er nog enkele denkbeelden zullen kunnen worden uitge voerd, welke met weinig of geen kosten gé- paard gaan. Waarschijnlijk zal de binnen kort ten bate van „Haarlem's Bloei" te hou den groote loterij, waarvoor prachtige prij zen beschikbaar zullen zijn, de kaspositie dezer stichting, aanmerkelijk verbeteren en dan uitvoering kunnen worden gegeven aan hetgeen thans nog moest worden aangehou den. De uitkomst geeft U het bedrag, waar- van Uw gezin, na Uw overlijden, per maand zal moeten rondkomen, indien gij niet verzekerd zijt DeeI uw VERMOQEN dooR 5^0 LEVENSVERZEkERINq-BANk RoTTERdAM (Adv. Ingez. Med.) UIT DE STAATSCOURANT. Bij K3. van 26 November 1937, is aan G. J. F. Gobius du Sart, op zijn verzoek, met ingang van 1 December 1937, ontslag verleend als burgemeester der gemeente Ouddorp. POSTDIENST ST. NICOLAAS. De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Haarlem brengt ter kennis van be langhebbenden, dat het tijdens de Smt-Nico- laasdrukte noodzakelijk is, voor een doelma tige en stevige verpakking van de te verzen den postpakketten zorg te dragen. Het gebruik van stevig pakpapier en sterk touw wordt dringend aanbevolen. Het verdient aanbeveling in de pakketten een tweede adres te sluiten, waarop tevens naam en adres van den afzender zijn vermeld. Indien het adres op het pakket geplakt wordt, moet dit over zijn geheele oppervlakte worden vastgehecht. Vasthechting van deze adressen door middel van lak is niet toege laten. Volledige adresseering, met vermelding van straat en huisnummer, is strikt noodzakelijk. Op Zaterdag 4 December a.s. zullen het hoofdkantoor en alle bijkantoren en post agentschappen, alsmede de hulpkantoren Bcn- nebroek, Santpoort-Station, Santpoort-Dorp en Spaamdam, tot 18 uur voor de aanneming ter verzending van pakketten zijn opengesteld. Op Zondag 5 December a.s. zal geen pak ketpostbestelling worden uitgevoerd. (Adv. Ingez. Med.) De Provinciale ziekenhuizen. „Medemblik" kan niet gemist worden. Aan de Memorie van Antwoord van Ged. Staten op het algemeen verslag der afdeelin- gen van de Provinciale Staten van Noord- Holland betreffende de balansen en rekenin gen over 1936 en de begrootingen voor 1938 der Provinciale Ziekenhuizen nabij Santpoort, Duinenbosdh te Bakkum en te Medemblik, ont- leenen wij: Ook Gedeputeerde Staten stemt het tot vol doening, dai de bestuursorganen der Provin ciale Ziekenhuizen gediu-ende opeenvolgende jaren er in geslaagd zijn, de Provinciale bij dragen, d.w.z. de nadeelige saldi van de ex ploitatie der ziekenhuizen, beneden de daar voor geraamde bedragen te houden. Reeds in vorige jaren hebben Gedeputeerde Staten zich uitgesproken tegen verwezenlij king van het denkbeeld, het Provinciaal Zie kenhuis te Medemblik op te heffen. In hun standpunt is sindsdien geen wijziging geko men. Zoodanige opheffing zou zeker niet direct en op eenvoudige wijze de exploitatie van de Provinciale Ziekenhuizen ten goede komen. In de mannen-gestichtsafdeeling te Sant poort zijn practiseh geen plaatsen vrij, zoodat geen enkele patiënt uit Medemblik naar Sant poort zou kunnen worden overgeplaatst. Een dergelijke overplaatsing zou alleen denkbaar zijn bij een ingrijpende wijziging van het plaatsènschema te Santpoort en een totale verandering van de mannen- en vrouwen bezetting aldaar, waarvan de economische voordeelen geenszins a priori vaststaan. Aangezien voorts in het Provinciaal Zieken huis Duinenbosch de plaatsen in de oudere paviljoens geheel bezet zijn, zou, bij even- tueele opheffing van het Ziekenhuis te Me demblik en overplaatsing van een deel der verpleegden naar Duinenbosch, voor deze (uit sluitend mannelijke) verpleegden van Medem blik, onder de tegenwoordige omstandigheden het nieuwe, thans nog onbezette, vrouwen paviljoen moeten worden opengesteld (met een maximum plaatsruimte voor 155 patiën ten). Laatstgenoemde maatregel ware evenwel zeer ongewenscht, aangezien het nieuwe pa viljoen uitsluitend als vrouwenpaviljoen is aangewezen en, hoewel van de andere vrou wenpaviljoens afgescheiden, toch in de on middellijke nabijheid daarvan is gelegen en daarop uitzicht heeft. Eene zoodanige wijzi ging van bestemming zou dan ook neerkomen op een aantasting van het beginsel, dat in een psychiatrisch Ziekenhuis een scheiding der seksen streng dient te worden doorgevoerd. Bovendien zou, in aanmerking genomen, dat voor niet minder dan circa 285 mannelijke patiënten plaats zou moeten worden gevon den, slechts een zeer beperkt aantal patiënten naar de contractgestichten van verschillende religieuse schakeering kunnen worden overge bracht. Nagenoeg alle m Medemblik verblij vende patiënten of hunne families prefe reerden n.l. bij opneming een verpleging in een neutrale omgeving. Niet aan te nemen is, dat men thans te dien aanzien andere ver langens zou koesteren. De regelmatige daling van het aantal pa tiënten in Medemblik, welke destijds viel waar te nemen, heeft zich sedert ongeveer een jaar niet in dezelfde mate voortgezet. Ge deputeerde Staten vertrouwen, d'at door de verlaging van het gemeentelijk aandeel in de verpleegkosten verdere verbetering zal intre den. Na de oplevering van het nieuwe paviljoen in Duinenbosch, werd een berekening gemaakt teneinde na te gaan, met welk bedrag de ver pleegkosten zouden dalen, indien het geheele ziekenhuis normaal zou zijn bezet, zullcs in vergelijking met den kostprijs, welke, bij een onvoltallige bezetting der oudere paviljoens, in 1935 in werkelijkheid werd berekend. Het verschil bedroeg ruim f 100. Het aantal armlastige Noordhollandsche patiënten in andere gestichten dan de Pro vinciale Ziekenhuizen verpleegd, bedroeg in 1936 gemiddeld 1935 en op 1 November j.l. 1988, terwijl dit aantal voor 1938 op ten hoogste "180 is geraamd. De mutatie onder het vrouwelijk verplegend personeel is te Santpoort in het algemeen groot. Tengevolge hiervan daalt het aantal der in de formatie opgenomen gediplomeerd- verplegenden en stijgt het aantal der leer lingen en der adspirant-gediplomeerd-verple- genden en daarmede ook het aantal inwonen- den. Het nieuwe Zusterhuis, dat de klachten over de mwoning geheel zal doen verdwijnen, is in aanbouw. EERSTE HULP-VEREENIGING Een mooi succes behaald. Bij de te Leiden gehouden Nationale Wed strijden in het verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken heeft de damesploeg van de Eer ste Hulp-vereeniging „.Bnelvei'band", bestaan de uit de dames: C. J. Assendelft, J. Fühlhage- Peeters, G. Kooien en M. W. E. Moonen, met als leidster mej. B. E. Kroonsberg, een fraai succes geboekt. Zij behaalden in de afd. „Uitmuntendheid den lsten prijs en de leidster verwierf voor de aan haar ploeg gegeven leiding eveneens een lsten prijs. Ten slotte werd aan deze ploeg met een bijzonder woord van lof van de jury uitgereikt, een zilveren medaille, beschikbaar gesteld door H. K. H. Prinses Juliana, een extra prijs voor het beste resultaat van dezen wed strijd. Als persoonlijke prijs ontvingen deze dames een herinneringsmedaille. jeev en een pink dik room boterais Uw brood niet lekker is, smaakt het U nóg niet. Neem brood van Van der Linden en het smaakt U, al eet U het droog. U proeft aan ons brood, dat wij er de beste en duurste meel- en graansoorten voor ge bruiken. (Adv. Ingez. Med.) DE POSTZEGELACTIE TEN BEHOEVE VAN HET KLEEDING-, SCHOEISEL- EN DEKKINGFONDS. Men verzocht ons de aandacht te willen vestigen, dat alleen de waarde van gang bare Nederlandsche postzegels aan het Kleeding-, Schoeisel- en Dekkingsfonds ten goede komt. Het komt voor, dat men buiten- landsche zegels, plaikzegels, rentezegels en oude gebruikte- en nog niet gebruikte Ne derlandsche zegels op de briefkaart van het. fonds plakt.. Deze zegels worden vanzelf sprekend door de posterijen niet aan het fonds vergoed. Met aandrang wordt dan ook verzocht uit sluitend gangbare Nederlandsche postzegels te gebruiken. HEEMSTEDE Heemstede zal electriciteitsprijzen verlagen. Gas- en waterprijzen blijven onveranderd. Van verschillende zijden is er de laatste jaren bij het gemeentebestuur op aangedron gen om de tarieven van electriciteit, water en gas zoo mogelijk te verlagen. Voor het sluitend maken van de begrooting waren de winsten van de gemeentebedrijven evenwel onmisbaar. Aan den aandrang tot verlaging is daarom in het algemeen weerstand geboden en alleen de gasprijs is verlaagd omdat het verbruik, onder andere door de concurrentie van petro leum, te veel terug liep. Respectievelijk is eerst de muiltgasprijs gelijk gemaakt aan dien van het gewone gas, vervolgens is de prijs van bei de soorten teruggebracht van ro op 9 cent en tenslotte is voor muntgasverbruikers een vast recht-tarief ingevoerd. De tarieven van duin water en electrischen stroom zijn reeds jaren lang ongewijzigd gebleven. Nu, zooals wij reeds hebben bericht, de fi nancieele toestand der gemeente door vermin dering van de werkloosheid en van enkele andere lasten, weer wat rooskleuriger is ge worden en er geen gevaar meer dreigt, dat de belastingen nog verder verhoogd zullen wor den, is opnieuw nagegaan, of de tarieven op bepaalde onderdeelen herzien konden worden. Daarbij is in de eerste plaats aandacht ge schonken aan den prijs van den electrischen stroom, omdat daarover de meeste klachten vernomen werden, zoowel van nieuwe of toe komstige inwoners als uit de kringen van de winkeliers. Zooals bekend, bedraagt de stroom- prijs 20 cent, en bij vastrecht f 3.per maand plus 10 cent per KWU. Van het vastrecht tarief profiteeren dus alle verbruikers, die minstens 360 KWU. per jaar afnemen. Naar wij vernemen wordt thans een ver laging van het vastrecht-tarief voorbereid, terwijl de eenheidsprijs van 20 cent voorloopig nog gehandhaafd zal blijven. Men is n.l. van meening, dat een verlaging van den 20-cents- prijs niet zou worden goedgemaakt door een grooter verbruik. Zulk een verlaging zou de bedrijfswinst derhalve verkleinen en deze winstderving zou daarom tot een verhooging van de directe belastingen moeten leiden. Daarentegen acht men het vrijwel zeker, dat een verdere verlaging van den vastrechtprijs het verbruik wel degelijk zal doen stijgen. Men neemt aan, dat tal van winkeliers bij een lage- ren prijs hun etalages méér en langer zullen verlichten en dat particulieren vaker dan thans het geval is, gebruik zullen maken van electrische kacheltjes, comforen enz. Over den juisten vorm, waarin deze prijs verlaging zal worden gegoten, hetzij door een verlaging van het vastrecht-bedrag, hetzij door een vermindering van den tiencents-prijs per KWU., hetzij door beide gecombineerd, is nog geen beslissing genomen, maar in ieder geval zal de verlaging op gemiddeld tien pro cent neerkomen. Hoe grooter het verbruik is, des te méér zal men ook naar verhouding van de verlaging voordeel genieten. De uitgewerkte plannen zullen, tegelijk met de gemeentebegrooting voor 1938 worden ge publiceerd. Ten opzichte van den waterprijs is men van oordeel, dat ook hiervan géén ver laging mogelijk is zonder dat de bedrijfswinst daarvan de nadeelige gevolgen zou onder vinden. De prijs bedraagt thans 24 cent per kubieken meter. Wellicht zou bij een eenigs- zins beteekenende verlaging het verbruik voor al in de zomermaanden wat stijgen, maar dit zou toch niet voldoende kunnen zijn om de winstderving ongedaan te maken. Na de hierboven vermelde verlagingen van den gasprijs is de afneming toegenomen.Vooral geldt dit ten opzichte van het müntgas. Van een nog verdere verlaging wordt echter geen verdere verhooging van het verbruik verwacht, althans niet in beduidende mate. Daarom zul len evenmin als A'oor het water voorstellen worden gedaan tot verlaging van den gasprijs. ST.-NICOLAASFEESTJES OP DE BRONSTEESCTIOOL. Evenals vorige jaren zal ook ditmaal op de Bronsteeschool weer héél wat werk worden gemaakt van de Sint-Nicolaasfeestjes. Eerst komt op Maandag 6 December, 's mid dags om half twee de lagere school aan de beurt. De kleintjes uit de eerste en tweede klas zullen speelliedjes ten gehoore brengen, terwijl de leerlingen van de hoogere klassen tooneelstukjes zullen opvoeren, alles opgeluis terd door de persoonlijke aanwezigheid van den Sint. Voor de U.L.O.-school wordt het feest ge houden op Zaterdag 18 December. Het pro gramma omvat zoowel de uitvoering van viool- en pianonummers als de opvoering van enkele één-acters. Voor de ouders der leer lingen is er gelegenheid op Vrijdag 17 De-s- cember de generale repetitie bij te wonen. PAS TOCH OP UW RIJWIEL! Iemand, die Zaterdagavond even In de R.-K. kerk aan het Valkenburgerplein was, ont dekte toen hij buiten kwam, dat zijn rijwiel, dat even onbeheerd had gestaan voor het kerkgebouw, verdwenen was. Zondagavond verdween er eveneens een rijwiel uit een voortuintje van een perceel aan de Landzichtlaan. Van belde vermissingen is kennis gegeven bij de politie. BOUWTERREIN. De heer B. D. Ochse te Heemstede, wenscht van de gemeente te koopen een perceel bouw terrein, groot 588 M2., gelegen aan de west- zije van de Zomerlaan, zuidelijk van de Toren laan, voor de som van f 5500. Dit terrein is bestemd voor den bouw van een enkele villa B. en W. steEen den raad voor daartoe te besluiten. MOOIE SUCCESSEN. Op de nationale tentoonstelling, tevens bondstentoonstelling van den N. Holl. bond van pluimvee en Konijnenliefhebbers, gehou den te IJmuiden op 26, 27 en 28 November j.l. behaalden onderstaanden plaatsgenooten de volgende prijzen* H. M. Smorenburg met een Columbia Wyan dot (hen)jong, een le en eereprijs en met dito haan een 2e prijs. G. Neeskens, met Wyandot hen (wit) jong, 2e pr. tevens de n.m, prijs en met Zilveren Ducw. hen een le prijs. J. Prins m et Wit Am. Leghorn haan 2e pf. H. Mulder met duiven, oud-Holl. kropper Tuimelaar, wit doffer oud, een le en eereprijs en met duif oud een 2e prijs, met zwart wit- staart doffer, oud, een le prijs, met blauw wit- staart doffer oud, en duif oud, een le prijs.. J. L. Verbeek met kortsnavelige Tuimelaar duif, oud, een le en een eereprijs. L. J. Kramer met ooievaar doffer, een le en een eereprijs met konijnen. J. C. Pruis, een leen een eereprijs. H. J. van Tol een le en een eereprijs. J. v. Iperen een le en een 2e prijs. Vooral voor de Pluimververeeniging De Eendracht, waarvan alle inzenders lid zijn js dit een succes, Het belooft veel voor de as tentoonstelling in Heemstede.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5