fLrU BOTERLETTERS FRANKEN CEEF EEN PIJP ANTOON OOMS Fa. v. Y astenhoven DELANA goederen eniet vrat L DINSDAG 30 NOVEMBER 1937 HAAEEEM'S dageeïb DANTUMA is toch beslist De beste VULPENspecialist ZIJLSTRAAT 90, HAARLEM, TELEF. 111«1 (Adv. ingez. Med.) De Begrooting van Noord-Holland Het antwoord van Ged. Staten op de afdeelingsverslagen der Prov. Staten. Aan de Memorie van Antwoord van Ged. Staten op het Algemeen Verslag der Afdee- lingen van de Proviciale Staten van Noord- Holland omtrent de Begrooting der Provin ciale inkomsten en uitgaven voor het dienst jaar 1938 ontleenen wij: Nog geen kostenverlaging. Gedeputeerde Staten zijn erkentelijk voor het door verschillende leden uitgesproken waardeerend oordeel over hun beleid. Of schoon ook zij zich ernstig hebben afge vraagd of thans reeds tot belastingverlaging kon worden overgegaan, zijn zij met genoem de leden van gevoelen, dat het oogenblik daarvoor nog niet gekomen is, omdat het, met het oog op de nog altijd onzekere toekomst, nog geenszins vaststaat, dat zoodanige ver laging zou kunnen worden gehandhaafd. Naar Gedeputeerde Staten gebleken is, is in geen enkele andere provincie een belastingverla ging voorgesteld, met uitzondering slechts van Friesland. Van verschillende zijden is het vraagstuk van de belastingverlaging met dat van de ver hooging van de subsidies in verband gebracht. Gedeputeerde Staten vragen zich af, of, als dit verband wordt gelegd, aan herstel van de bijdragen, die in betere tijden werden toege kend, gedacht mag worden, alvorens tot belas tingverlaging zal zijn overgegaan. Het lenigen van den nood. Dat de Provincie niet in staat is gebleken den nood van tuinders, boeren, middenstan ders en arbeidere te lenigen, kan slechts in zooverre worden toegegeven, dat zij dien nood niet in zijn vollen omvang heeft kun nen verzachten. Dit zou trouwens hare krach ten ook verre te boven gaan. Intusschen wordt, naar de meening van Gedeputeerde Staten, door de Provincie in belangrijke mate tot de leniging van de onder bedoelde bevolkings groepen heerschende nooden bijgedragen. Gewezen zij in dit verband op de met mede werking van de Provincie verleende akker bouw- en tuinbouwcredieten. op de provinciale subsidies, ten behoeve van land- en tuinbouw verleend, op de belangrijke werken, welke met betrekking tot het Geestmerambacht worden ondernomen, op de stichting van een demon stratie-bedrijf voor de fruitteelt in de ge meente Haarlemmermeer, op de provinciale subsidieregeling ten behoeve van borgstellings fondsen voor den middenstand, op de werk zaamheden van den Economisch-Technolo- gischen Dienst en op tal van objecten van werkverschaffing, met medewerking van de Provide ondernomen. Wat dit betreft, kan, volgens het oordeel van Gedeputeerde Sta ten, de Provincie Noord-Holland, de vergelij king met verschillende andere gewesten zeer goed doorstaan. Devaluatie en loon. Het vraagstuk van de gevolgen van de de valuatie voor de loontrekkkenden in het alge meen is, naar Ged. Staten meenen, niet van gewestelijk, doch van nationaal belang en kan derhalve niet provinciaal worden bezien. De werkloosheid. Dat de Provide zich in zorgelijke tijden, als deze, voor-een belangrijke taak geplaatst ziet en dat, juist in verband daarmede het streven gericht dient te zijn op de handhaving van de gezonde basis, waarop de financiën der Provincie immer hebben genist, kan ge- reedelijk worden toegegeven. Ook moet wor den erkend, dat, al is hier en daar eenige op leving waarneembaar, de werkloosheid in Noord-Holland nog groot is en dat de toe stand in den tuinbouw en de industrie nog veel te wenschen over laat. DAMES! NOG NIET GESLAAGD? KEUZE UIT plm. 3000 SIGARENMAGAZIJN CROOTE HOUTSTRAAT 133 HAARLEM TELEFOON 12905 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. Heden: DINSDAG 30 NOVEMBER La Gaité, Raaks: Afscheidsavond van The Ambassadors. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: „Raskolnikov", 7 en 9.15 u. Rembrandt Theater: Heinz Rühmann in „De model echtgenoot", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Souls at Sea" (de on dergang van de „Williaan Brown"), 2.30, 7 en 9.15 urn'. Luxor Sound Theater: „Paniek op Broad way", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cineone Theater: „Gravin Maritza" gepro longeerd. Doorloopende voorstelling van 1.30 —5.30 en 7—11 urn. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: 't Palet. Bronsteeweg 21. Tentoonstelling werkstukken A. W. Verhorst. 10—12, 2—5. 7—9 uur. WOENSDAG 1 DECEMBER Stadsschouwburg: Fritz Hirsch Operette „Sag beim Abschied leise servus", 8.15 uur. La Gaité: „The Harlem Kings". Aandeelhoudersvergadering N.V. „Clover- dale". te 10 uur v.m. kantoor Notaris Hoeflake. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: ;t Palet. Bronsteeweg 21 Tentoonstelling werkstukken A. W. Verhorst. 10—12, 2—5, 7—9 uur. Gedeputeerde Staten kunnen niet inzien, dat de aanleg en verbetering van wegen en de aanleg van kanalen „straffer" ter hand zou den dienen te worden genomen, dan thans geschiedt. Dat meer zou moeten worden ge daan met betrekking tot de verzorging van de reservaten in provinciaal bezit, kunnen Gede puteerde Staten evenmin beamen. De moge lijkheden, welke het bezit van deze reservaten biedt tot het verschaffen van arbeidsgelegen heid aan werklooze arbeiders, worden ten volle benut. Een nieuwe crisis? De vraag of men weer aan het begin staat van een nieuwe crisis wagen Gedeputeerde Staten niet te beantwoorden, doch zij zou den, indien moeilijker jaren mochten volgen, niet het verwijt willen verdienen, dat zij met de reserves niet spaarzaam waren omgegaan. Het in betere jaren gekweekte fonds tot reser veering van batige saldi, waarin op 31 De cember 1935 nog f 1.000.000.aanwezig was, zal inderdaad, nadat daarvan ook in 1939 we derom f 250.000,— ten behoeve van de werk verschaffing zal zijn verbruikt, geheel zijn verdwenen. Alleen de batige saldi van de drie naast elkaar loopende diensten der Pro vincie vormen dan nog een stille reserve. Ge deputeerde Staten zouden er geen bezwaar te gen hebben deze stille reserve, voor zoover zulks zonder afbreuk te doen aan de noodige elasticiteit van de begrooting mogelijk is, over te brengen naar het bestaande reserve fonds, ware het niet dat in 1933 de minister van Binnenlandsche Zaken, naar de Staten zich uit den geleidebrief bij de begrooting voor 1934 zullen herinneren, de goedkeuring van de begrooting afhankelijk gesteld heeft van het intact blijven van het reservefonds. DE BELASTINGOPBRENGSTEN. Gedeputeerde Staten hebben volstaan met op grond van een te verwachten accres van de opbrengst der belasting op de bebouwde eigendommen de raming van de opcenten op die belasting 20.000 hooger te stellen dan die in de vorige begrooting. De opbrengst van de belasting op de ongebouwde eigendommen blijft nagenoeg statiomiair. Met de belastingen naar inkomen en vermogen is het geheel an ders gesteld. De opbrengst van de vermogens belasting hangt geheel af van de waarde van het vermogen op 1 Mei van het komende jaar. Het is duidelijk, dat een raming daarvan steeds min of meer een slag in de lucht is. De opbrengst van de inkomstenbelasting is in tijden als wij thans beleven zeer verander lijk. Bij de raming daarvan kunnen intusschen gissingen gebouwd worden op het verloop van zaken in het voor een deel reeds verstreken jaar, waarin de raming gemaakt moet worden. In het onderhavige geval is er aanleiding een matige stijging te verwachten ten opzichte van het verleden jaar geraamde bedrag, doch niet ten opzichte van het in 1935 ontvangen bedrag. DE TOOENEMING DER BEVOLKING. Voor zoover de verwachting, dat de bevol king van Noord-Holland binnen afzienbaren tijd van ruim V/2 millioen tot 2 a 2Vz millioen inwoners zal toenemen, mocht hebben geleid tot het denkbeeld, dat een streekplan voor de geheele provincie zou moeten worden ont worpen, kan worden medegedeeld, dat de in den loop der jaren door de Vaste Commissie gemaakte bevolkingsramingen voor de geheele provincie en voor de dichtstbevolkte gedeelten der provincie een dergelijke verwachting voor de naaste tokomst niet wettigen. Voor een verdere toekomst (b.v. tegen het jaar 2000) is een dergelijke omvang van de bevolking 'niet geheel "onwaarschijnlijk, doch waar deze dan in hoofdzaak het gevolg zou zijn van den be volkingsaanwas in bepaalde, dichtbevolkte ge deelten der provincie, is het zeer de vraag-, of zelfs dan streekplannen anders dan voor die gedeelten noodzakelijk zouden zijn. Deze vraag valt intusschen voorshands nog niet te beantwoorden. SALARIEERING PROV.-PERSONNEL. De van velerlei zijde gestelde vragen en ge maakte opmerkingen aangaande de salariee- ring van het provinciaal personeel, meenien Gedeputeerde Staten niet beter te kunnen be woorden dan door een uiteenzetting van hun eigen opvatting. Nu de indexcijfers van de kosten van het levensonderhoud sedert September 1936 met meer dan 5 pCt. zijn gestegen, zou het niet onbillijk zijn, dat de 5 pCt. loonsverlaging, welke de Noord-Hollandsche salarissen met ingang van 1 Maart 1936 tot het laagste tot dusver bereikte punt deed dalen, ongedaan werd gemaakt. Men kan echter in de huidige verhoudingen niet uitsluitend rekening houden met de billijkheid maar men moet ook reke ning houden met de practische uitvoerbaar heid. Het is immers uitgesloten, dat, nadat de salarissen van het provinciaal personeel tot het peil van de rijksbezoldigingen zijn terug gebracht, door de Regeering aan het Provin ciaal Bestuur de vrije hand zou worden ge laten voor het invoeren van een salarisverhoo- ging, waarin zij de eigen Landsdienaren voor alsnog niet meent te kunnen doen deelen. In deze opvatting der regeering zal een besluit dei- Provinciale Staten tot het ongedaan maken der 5 pCt. loonsverlaging geen wijziging brengen. In het Georganiseerd Overleg is dezer dagen over de billijkheid en de opportuniteit van salarisverhooging beraadslaagd, nadat één der organisatievertegenwoordigers het voorstel had ingediend om bovenbedoelde 5 pCt. ver laging ongedaan te maken. De afgevaardigden der personeelsbonden namen bij die gelegen heid vrijwel algemeen het standpunt in, dat de beslissing in deze zaak afhankelijk is van wat in het Rijksoverleg nu of later tot stand zou kunnen worden gebracht. Men zou, zoo betoogden zij, door thans voor Noord-Holland een besluit te f oreeeren, allicht den loop dei- onderhandelingen in het Rijksoverleg ver storen. Gedeputeerde Staten zien in den hier weer gegeven gedachtengang een bevestiging van hun eigen inzicht. De havenaanleg te Haarlem. Wat nu de diverse objecten betreft, welke in het verslag zijn genoemd als voorbeelden van ten onrechte voor uitvoering in werkver schaffing in aanmerking gebrachte werken, zij medegedeeld, dat slechts voor één dier werken t.w. den havenaanleg te Haarlem, een provinciale bijdrage is toegezegd. Ten aanzien van dit zeer nuttige werk stond het voor Dedeputeerde Staten vast, dat de uit voering daarvan achterwege zou moeten blij ven, wanner daarvoor geen werkverschaffing.? subsidie beschikbaar werd gesteld; voor dit werk is van Rijkswege naast het subsidie uit het Werkloosheidssubsidiefonds tot een ge- geraamd loonbedrag van f 215.546, een voor schot uit het Werkfonds ten bedrage van f 221.00 toegekend De Hoogovens te Velsen. Ter zake van de oprichting van een wals werk bij het Hoogovenbedrijf wordt verwezen naar hetgeen in de Memorie van Antwoord op het Algemeen Verslag betreffende de be grooting voor 1937 is medegedeeld. Ook thans zijn Gedeputeerde Staten nog van meening, Ostadestr. 4, Tel. 10413 voor jong en oud EEN PRACHT CADEAU (Adv. Ingez. Med.) De Bill voorspelt Matigen tot krachtigen wind uit Weste lijke richtingen, zwaar bewolkt tot be trokken, waarschijnlijk eenigen regen, iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 772.7 m.M. te Lyon. Laagste 749.9 m.M. te Vestmanoer. Het hooge drukgebied over Frankrijk trok zich iets naar het Zuidoosten terug en nam in beteekenis af. In dit gebied heerscht stil, ne velig weer, met temperaturen van enkele gra den onder het vriespunt. Over Noord-Scandinavië herstelde zich de hooge luchtdruk. Hier waaien matige Ooste lijke winden, met gedeeltelijk bewolkte lucht, plaatselijk sneeuw en matige vorst. De depressie bij IJsland trok naar het Zui den, zij oefent haar invloed uit over de Brit- sche eilanden, onze omgeving en Zuidwest Scandinavië, terwijl een voor van lagen lucht druk over het Oostzeegebied ligt. De wind is in' dit gebied matig tot krachtig, de lucht is meest betrokken en er valt regen. Op de Britsche eilanden is de temperatuur boven tien graden Celsius, overigens is zij in dit gebied enkele graden boven het vriespunt. Voor onze omgeving wordt voorloopig bij flinken Westelijken wind meest regen achtig weer verwacht, met eenige stij ging van temperatuur. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 764 m.M. Stand van gister 771 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m. 1.43 uur; n.m. 14.02 uur. Strand berijdbaar van 6.4512.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. (Adv. Ingez. Med.) dat het niet op den weg van den Dienst ligt zich ongevraagd met de aangelegenheden van dat bedrijf in te laten. Het Hoogovenbedrijf is voldoende geoutilleerd om na te gaan in welke richting uitbreiding mogelijk is. Dit is ook dit jaar weder naar buiten gebleken. De Hoogovens hebben, na lange voorbereiding zooals in het Algemeen Verslag reeds is op- gemrekt besloten een oven voor de staal- productie aan him bedrijf toe te voegen en de firma Van Leer is voornemens op de ter reinen van de Hoogovens een walswerk te vestigen, dat staal uit dezen oven zal ver werken tot platen, die zij voro haar producten noodig heeft. Opgemerkt moge nog worden, dat Gedeputeerde Staten nooit de oprichting van een walswerk onmogelijk genoemd heb ben. De luchtbescherming. Met betrekking tot de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen heeft de pro vinciale overheid als zoodanig geen taak te vervullen. Zooals mede blijkt uit de geschiedenis van de tot standkoming van de desbetreffende wet, is het de bedoeling van den wetgever geweest, de uitvoering van de te dezer zake vereischte overheidsmatregelen, onder de centrale leiding van den Minister van Bin nenlandsche Zaken en de onder diens depar tement ressorteerende inspectie, in handen te leggen van de burgemeesters. Anders staat het met de z.g. „zelfbescher ming" ten aanzien van privinciaie eigendom men van vitaal belang, zooals de gebouwen en werken van het P.E.N., het P.W.N, en d-e Ziekenhuizen. In verband met de afmetingen van deze objecten men denke aan de Centrale te Velsen, aan de hoogspanningsverdeelstations, aan de pompstations en de watertorens zullen hier geen andere maatregelen in aan merking kunnen komen dan de verduistering' bij nacht, waartoe de noodige voorbereidingen zijn getroffen HAARLEMS CHE MIDDENSTANDS OPERETTE. De Zigeunerbaron. Op Zondag 12 December zal de Haarlemsche Middenstands Operettevereeniging in den Stadsschouwburg de operette van Johann Strauss „De Zigeunerbaron" opvoeren. Aan deze opvoering zal het ballet „Tilly Sylon" en het volledig orkest van de H.O.V. mede werken. De muzikale leiding berust bij Willem Ret tich, regie Ely Huijboom. Op Maandag 13 en Dinsdag 14 December zal, eveneens in den Stadsschouwburg, de operette in dezelfde bezetting, voor het Cen traal Comité voor Werkloozen worden opge voerd GEREFORMEERD GEMENGD KOOR „DOOR ZANG VRIENDSCHAP". In September van dit jaar heeft bovenge noemd koor zijn 25-jarig bestaan in intiemen kring herdacht. Op dezer dagen gehouden bestuursverga dering is besloten het jubileumconcert te doen plaats vinden op 23 Februari in de Gem. Concertzaal. Hieraan zullen medewerken het jubileerende koor met zijn onderafdeeling het Haarlem's Gereformeerd Kinderkoor. De solisten zijn nog niet definitief bekend. Het geheel staat onder leiding van den heer A. F. de Braai die reeds ruim een jaar beide koren onder zijn leiding heeft. EXCURSIE- EN ST. NICOLAASVEREEN. „HAARLEM" De Excursie- en St. Nicolaasvereeniging „Haarlem" mag zich in een krachtigen groei verheugen. Daarom heeft zij Zondag jl. haar St. Nicolaasfeest in tweeën moeten splitsen, n.l. een feest voor de kleinsten, des middags en één voor de grooteren, des avonds. Natuurlijk verscheen St. Nicolaas op beide feesten De kinderen vermaakten zich kostelijk, niet het minste met liet optreden der artisten en een goochelaar. Met stralende gezichten en bela den met cadeaux en lekkernijen gingen kin deren en ouders (die met de kinderen hadden medegenoten) huiswaarts. ARBEIDER DOOR NEERVALLENDEN BALK GEDOOD. De 35-jarige arbeider H. Visser, werkzaam aan de verbouwing van de N.V. Hartogs fa brieken te Oss, had Maandagavond het onge luk tijdens zijn werkzaamheden getroffen te worden door een neervallenden ijzeren balk Hij viel van den steiger en was op slag dood. HET TOONEEL Rotferdamsch-Hofstad Tooneel HILARITEIT IN DE RECHTZAAL Ik. kan me begrijpen, dat „Laughter Court in Engeland, waar de rubriek ,echt- scheidmgsprocessen" een der meest gelezen rubrieken van de krant is, een daverend succes heeft gehad. Ook hier is er op de abonnements voorstelling van gisteren hartelijk gelachen om dit wel grappige blijspel, maar een der be langrijkste elementen voor het succes ont brak, omdat wij die tot schandaaltjes uit groeiende publieke echtscheidingsprocessen in ons land niet kennen en daarom de persiflage ervan uit den aard minder waardeeren En doordat Hugh Mills, de Engelsche schrijver zijn effecten voornamelijk gezocht heeft -in de cancatuur, en ons dus in een bollen spiegel liet kijken, kregen wij van zoo'n echtschei- dmgsproces ook een vrij scheef beeld. Au serieux moeten wij deze rechtsscène natuurlijk niet nemen en de leden van het Rotterdamsch-Hofstad Tooneel zorgden er trouwens ook voor dat wij dit niet konden doen. Annie van der Lugt Melsert-van Ees, die Lady Hilda Reeve was, het vrouwtje dat van haar tweeden man wil scheiden om weer tot haar eersten terug te kunnen kee- ren, speelde deze eenige vrouwen-rol in Hi lariteit in de rechtzaal" zóó, dat wij er enkel een blijspel-figuur en geen oogenblik een echt-levende vrouw in konden zien. Zij deed dat met die onverwaeht-komische accenten, welke wij van haar kennen en die het pu bliek dikwijls deden schateren van den lach. Theo Frenkel, die den eersten man voor zijn rekening had gekregen, sloot zich bij dit spel heel goed aan. Met zoo'n rol heeft een zoo geroutineerd speler als Frenkel al heel wei nig moeite. En Adolphe Engers had blijkbaar pleizier in zijn ouden, verliefden rechter, dien hij een varkenssnuit had gegeven en ook overigens dik in de komische verf zette. Deze president van het Hof voor Echtschei dingen was een -kostelijke caricatuur en scheen zoo van een plaatje uit Punch op het tooneel gestapt te zijn. Ludzer Eringa is eigenlijk geen blijspel speler en hij bleef als de „tweede man" te genover dit trio dan ook vrij mat. Anton Roemer en Piet Bron speelden de eerste vooral met komische verve de twee advo caten en Evert Barema maakte een verma kelijk type van een stok-doof jurylid, dat van heel het proces geen syllabe begreep. Hugh Mills heeft deze persiflage niet zon der geest geschreven, al was het duidelijk, dat vele aardigheden zooals die op het Hooger Huis ons publiek ontgingen. Als geheel was het een avond van onschuldig vermaak. Maar na alle blijspelen die wij in dit seizoen te zien kregen, beginnen wij nu toch naar een stuk van wat meer impor tantie te verlangen. Men zou zoo zeggen, dat er tegenwoordig geen tooneelspelen laat staan drama's meer worden geschreven. Het blijspel viert hoogtij en dat in een tijd. die toch waarlijk niet blij genoemd kan worden. J. B. SCHUIL. PROF. HEINRICH LABER. Prof. Heinncn Laoer, uir.gem van neL Ste delijk Orkest te Gera (Thüringeh) dirigeerde verschillende Duitsche orkesten o.a. de Phil harmonic te Berlijn en verder orkesten te Weenen, Parijs, Warschau, Madrid, Barcelona, Sofia, Budapest enz. Op het Schouwburgcon cert der H.O.V. op Vrijdagavond a.s. zal hij werken dirigeeren van Dopper, Beethoven, enz. Als handelarén inMuzièkinstrumenten zeggen wij: de nieuwste Serie Philips' Toestellen bestaat uit Muziekinstru menten Komt in onze Showrooms luisteren en bemerkt, hoe ieder Detail, iedere Intonatie tot haar recht komt. RADIO- EN GRAMOFOON SPECIALIST GR. HOUTSTR. 108 - TEL. 13046 - HAARLEM Hoofdagent voor Haarlem en Omstr. voor den verkoop van N. S. F.- apparaten. (Adv. Ingez. Med.) 34s»e WETTIGE HACO-TREKKING le KLASSE, 2e LIJST TREKKING VAN DINSDAG 30 NOVEMBER HOOGE PREMIËN: 20.000.— 18251 5.000.— 4665 1.500.— 15168 1.000.— 3189 10211 18388 18575 100.— 2475 2660 3125 7196 11742 13465 13658 20338 PREMIËN VAN ƒ20.— 7 8 77 118 120 137 144 227 265 302 329 330 341 379 480 497 522 531 556 561 578 582 586 733 801 812 823 1071 1083 1128 ,1155 1157 1205 1249 1306 1354 1413 1422 1443 1444 1461 1476 1488 1579 1605 1649 1694 1717 1777 1802 1806 1825 1858 1908 1922 1926 1927 1962 1965 2072 2076 2152 2158 2166 2235 2284 2308 2335 2346 2419 2436 2572 2587 2609 2616 2701 2719 2734 2800 2801 2804 2807 2827 2875 2893 2934 2942 2984 3088 3093 3163 3227 3231 3243 3252 3325 3338 3366 3390 3412 3482 3514 3557 3567 3570 3598 3607 3643 3646 3690 3719 3737 3748 3774 3827 3907 3937 3948 3958 3990 4066 4073 4086 4113 4183 4234 4280 4306 4385 4391 4396 4430 4479 4496 4519 4536 4545 4602 4635 4704 4709 4713 4736 4746 4758 4797 4874 4947 5080 5107 5159 5174 5180 5208 5220 5264 5312 5317 5341 5384 5442 5456 5474 5483 5497 5539 5565 5571 5593 5596 5640 5704 5733 5761 5795 5798 5799 5827 5863 5925 5964 5993 6015 6020 6046 6064 6089 6116 6143 6158 6188 6218 6248 6276 6381 6425 6440 6479 6483 6487 6509 6513 6554 6576 6589 6606 6632 6636 6649 6665 6683 6690 6736 6738 6740 6776 6799 6831 6942 6956 6965 7083 7120 7154 7232 7253 7271 7322 7360 7424 7434 7435 7454 7470 7502 7609 7636 7647 7688 7718 7728 774i 7749 7811 7832 7842 7859 7861 7877 7916 7947 8024 8038 8045 8056 8060 8062 8100 8101 8193 8208 8220 8227 8235 8276 8277 8290 8301 8352 8364 8367 8423 8457 8485 8538 8571 8631 8651 8679 8702 8769 8835 8902 8915 8939 8950 8959 8982 9006 9094 9137 9148 9180 9234 9259 9401 9408 9437 9498 9559 9573 9594 9648 9688 96S4 9699 9784 9826 9837 9840 9848 9867 9925 9953 10116 10124 10171 10196 10218 10227 10228 10253 10299 10323 10340 10344 10417 10427 10475 10531 10640 10G59 10673 10706 10715 10724 10735 10754 10818 10844 10850 10876 10898 10911 10966 10988 11016 11045 11052 11067 11091 11119 11121 11205 11329 11404 11424 11515 11549 11591 116C3 11613 11699 11737 11763 11868 11882 11891 11956 11983 12033 12037 12042 12098 12102 12109 12212 12234 12263 12266 12272 12300 12464 12480 12497 12538 12542 12570 12583 12615 12642 12644 12701 12727 12799 12811 12819 12827 12833 12861 12986 13012 13050 13109 13127 13136 13185 13249 13257 13388 13407 13409 13412 13430 13435 13508 13513 13515 13546 13628 13675 13705 13711 13738 13871 13914 13954 14004 14070 14131 14147 14152 14203 14247 14311 14351 14393 14457 14590 14598 14610 14617 14623 14641 14650 14705 14724 14767 14812 14820 14832 14849 14859 14900 14912 14931 14970 14979 15015 15085 15147 15166 15233 15252 15260 15379 15399 15463 15507 15512 15520 15524 15554 15584 15679 15714 15720 15728 15739 15776 15801 15806 15811 15829 15849 15850 15853 15902 15905 15949 15985 16049 16058 16070 16074 16213 16243 16261 16327 16338 16345 16378 16386 16391 16398 16402 16468 L6484 16502 16537 16632 16653 16671 16675 16696 16731 16768 16777 16821 16832 16839 16859 16896 16959 17011 17039 17041 17083 17095 17101 17116 17194 17201 17228 17240 17269 17303 17311 17316 17335 17359 17415 17481 17494 17500 17512 17522 17555 17634 17648 17363 17692 17723 17752 17785 17813 17817 17881 17936 18007 18017 18076 18086 18092 18132 18155 18161 18211 18243 18335 18340 18414 18418 18425 18451 18474 18520 18539 18613 18669 18679 18688 18697 18700 18703 18714 18759 18814 18852 18916 18923 18951 18973 13989 19001 19053 19113 19166 19183 19198 19223 19256 19264 19305 19310 19345 19385 19451 19474 19439 19519 19584 19616 19649 19669 19675 19692 19710 19716 19928 19962 20004 20034 20096 20100 20125 20215 20288 20293 20310 20347 20369 20408 20440 20453 20482 20543 20607 20646 20655 20682 20753 20788 20901 20907 20939 20945 20968 20993 1736fil 245 511 1312' 1542 ISllj 200Ö 2323 317T 3400 4097 4413 46601 4914' 5233 5477 5696 6557 6685 6954 7313 7559 7765 7996 8134 9457 9771 10037- 10291' 105471 1076ft 11015 11250 11639 12013 12259 12540 12798 13028 13397 13519 13917 14346 14623 14843 15040 15428, 15696) 15816' 15990 16332 16472 16724 16905 17150 17324 17545 17792 18087 18350 18653 18767 19039 19281 19522 19815 20285 20455 20789 Verbetering le lijst, le klasse premiën van f 20. 1325, 1596. 1903. 1916, 2155. Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2