Fransche en Britsche ministers bevestigen hun eensgezindheid. Nieuwe Uitgaven DE KELTEN ROEREN ZICH. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN WOENSDAG 1 DECEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Andere landen kannen bij de besprekingen betrokken worden. Lord Halifax' reis leidde tot verbetering der atmosfeer. In het Lagerhuis heeft de Engelsche premier Chamberlain het communiqué voorgelezen, dat na afloop van de Britsch-Fransche besprekingen is uit gegeven. In dit communiqué wordt ge zegd, dat de Fransche ministers een uiteenzetting van Lord Halifax hebben aangehoord over zijn besprekingen in Duitschland. Zij constateerden met vreugde dat, terwijl van het bezoek van Halifax, dat van particulieren en on-officieelen aard was, niet venvacht kon worden, dat het tot directe resul taten zou leiden, het toch had bijge dragen tot het wegnemen van de oor zaken der internationale oneenigheid en tot een verbetering der atmosfeer zou kunnen leiden. De Europeesche vraagstukken in hun geheel en de vooruitzichten op kalmeering en ont wapening zijn aan een gedachtenwis- seling onderworpen. Op deze belang rijke punten constateerden de Brit sche en Fransche ministers nieuwe be wijzen van de overeenstemming van houding en zienswijze, die de betrek kingen tusschen de beide landen ken merkt. Het koloniale vraagstuk werd, aldus het communiqué, van alle kanten aan een voorloo- pige bestudeering onderworpen. De conclusie was, dat deze kwestie niet in afzondering kon worden behandeld en dat hierin een aantal an dere landen zou moeten worden gekend en men was het er over eens, dat dit onderwerp een veel dieper gaande studie noodig maakt. Op hun beurt spraken de Fransche minis ters over het a-s. bezoek van Delbos aan be paalde landen van Midden- en Oost-Europa. Zij stelden met voldoening vast, dat de beide regeeringen gemeenschappelijke belangen heb ben bij de handhaving van den vrede in die deelen van Europa. Ten aanzien van de niet-inmenging, was men het er over eens, dat deze politiek ten volle juist was gebleken, en besloten werd dan ook, haar voort te zetten. De Britsche en Fransche ministers behan delden eveneens den toestand in het Verre Oosten, over den ernst waarvan zij het ten volle eens waren. Zij bleken eensgezind te zijn in hun bereidheid samen te werken met an dere, in gelijke omstandigheden verkeerende mogendheden, tot bescherming van de rech ten" en belangen en het voldoen aan de ver plichtingen, voortvloeiende uit de interna tionale verdragen, betrekking hebbende op dat gedeelte van de wereld. Zij lieten eveneens, in een geest van weder zij dsch vertrouwen, andere aspecten van de internationale aangelegenheden van gemeen schappelijk belang de revue passeeren, Terwijl zij in geen enkel opzicht willen afwijken van hun reeds eerder tot uitdrukking gebrachte op vatting van internationale samenwerking, hebben zij nogmaals den nadruk gelegd op den wensch hunner regeeringen, met alle landen samen te werken in de gemeenschappelijke taak, door methode van vrije en vreedzame on derhandelingen de internationale kalmeering te bevorderen. Op een vraag van Attlee of het de bedoeling was, deze besprekingen uit te breiden tot andere landen, ten einde tot een algemeene regeling te garaken, antwoordde Chamberlain: Zooals gij weet, is het uiteindelijk doel waarnaar wij streven, een alge meene regeling. Het ligt voor de hand dat een algemeene regeling niet alleen door besprekingen tusschen twee, of Ook Franco zal Mandsjoekwo erkennen. Zaakgelastigde reeds aangewezen. Het Japansche blad „Asahi Sjimboen" ver neemt uit Salamanca, dat Franco binnenkort Mandsjoekwo zal erkennen uit erkentelijkheid dat de regeering te Tokio zijn regeering heeft erkend De Japansche regeermg heeft besloten Ta- kaoka, die op het oogenblik secretaris van de Japansche lagatie te Praag is, te benoemen tot. zaakgelastigde van Japan te Salamaca. Erkenning wederkeerig. Uit Tokio komt het bericht, dat de regee rmg van Mandsjoekwo de regeering van Franco formeel zal erkennen. TWAALF DOODEN BIJ ONTPLOFFING OP KANONNEERBOOT. Aan boord van een kanonneerboot heeft zich naar uit Asuncion (Paraguay) gemeld wordt een ontploffing voorgedaan. Twaalf le den der bemanning werden gedood en tien gewond TRANSFUSIE MET EIGEN BLOED. Binnenkort, zoo vertelt het A.N.P., hoopt een vrouw het ziekenhuis van Croydon te verlaten, die, na schijndood te zijn geweest, door een transfusie van haar eigen bloed tot nieuw leven is gewekt. De vrouw was wegens een inwendige ver bloeding naar het ziekenhuis vervoerd. Toen men haar begon te opereeren bleek haar adem haling te zijn opgehouden. De operatie werd voortgezet en toen bleek, dat ongeveer ander halve liter van haar bloed in haar buikholte was gesijpeld. Indien de verbloeding nog korten tijd had voortgeduurd, zou het leven uit het lichaam geweken zijn. Het weggeloopen bloed werd verzameld en voor een transfusie gebruikt, waarna de ope ratie werd voltooid. Als men had moeten wach ten tot iemand voor een bloedtransfusie be schikbaar was, zou de vrouw zeker overleden zijn. zelfs drie landen bereikt kan worden. Daarom moeten wij er tenslotte reke ning mede houden, dat andere lan den in de besprekingen worden betrok ken, Tegelijkertijd zou ik erop willen wijzen, dat wij naar mijn meening nog niet zoover zijn gekomen, dat onmid dellijke uitbreiding der besprekingen gewenscht is, ofschoon het in een later stadium zoover zou kunnen komen. Chauternps en Delbos zijn, vergezeld van hun medewerkers, gisteravond om kwart over elven per trein te Parijs aange komen. België Janson zal het programma van Van Zeeland uitvoeren De regeeringsverklaring, die gistermiddag in de Kamer en in den Senaat is voorgelezen, behandelt achtereenvolgens de vooruitgang op sociaal gebied, de economische politiek, het cultureele vraagstuk, het openbaar onderwijs, geestelijke vraagstukken, de buitenlandsche politiek, de landsverdediging, de koloniale po litiek en tenslotte de begrootingspolitiek. De verklaring vangt aldus aan: „De regeering, die zich aan u voorstelt, is gevormd op een oogenblik van gemeenschap pelijke bezorgdheid, voor het verdedigen van het erfdeel der grondwettelijke vrijheden, het langs ordelijken weg verwezenlijken van een billijke en vooruitziende socialie politiek en het voorbereiden van alle wenschelijk geachte maatregelen, teneinde in de omarming van den onaantastbaren Belgischen staat de cul tureele ontwikkeling te verzekeren van de beide taalgemeenschappen, en de eerbiediging van de rechten, door elk harer leden verwor ven. De wezenlijke taak dezer regeering is de voortzetting en de voltooiing van de uitvoe ring van het programma, dat opgesteld is in de verklaring van 24 Juni 1936 en waarm le een aanzienlijke meerderheid zich voortdurend accoord verklaard heeft." Na de voorlezing van de regeeringsverklaring vingen de debatten aan. Vandervelde zeidè. dat de socialisten zonder aarzelen steun zul len verleenen aan het ministerie Janson. De liberaal Devèze zegde de regeering den onvoorwaardelijken steun van de liberale lin kerzijde toe. Van Cauwelaert sprak als zijn meening uit. dat de regeeringsverklaring een sympathie ken kant heeft (levendige protesten van de Vlaamsch nationalistische banken). Wij zul len ons, zoo zeide hij, niet leenen voor een financieele politiek, die het economische leven des lands in gevaar zou brengen. Namens de Rexisten deelt Daye mede, dat hij niet zal stemmen voor de motie van ver trouwen. De la Rocque's processen. Aanval op Tardieu. In het proces van De la Rocque is giste ren alleen de zaak van De la Rocque tegen Pozzo di Borgo kolonel Guillaume en den redatceur van „Choc", Sice, ter sprake ge komen. De president las o.a. een schrijven voor van Ybarnegaray, waarin deze schrijft: „Het spijt mij eens te meer te moeten constatee- ren. dat Tardieu de waarheid niet spreekt". Dit naar aanleiding vgn het bedrag, dat Tardieu zeide aan Ybarnegaray ter hand te hebben gesteld voor verkiezingsonkosten. De raadsman van De la Rocque. Olivier, beweerde vervolgens, dat men De la Rocque als militair en politiecus heeft willen ont- eeren. Hij deed een levendigen aanval op Tardieu, dien hij „den meest in discrediet gebrachten man van dezen tijd" achtte. Weer een ongeluk bij de Britsche luchtmacht. Twee officieren op Malta verongelukt. Het D. N. B. meldt, dat een vliegtuig van de Royal Air Force op Malta tijdens een vlucht in aanraking is gekomen met een kabel. Het toestel stortte neer, de beide inzittenden, twee officieren, kwamen om het leven. Incident tijdens oefenvlucht. Uit Hongkong wordt gemeld, dat een vlieg tuig van het vliegtuig-moederschip „Eagle" door een onbekend schip tijdens een oefen- vlucht is beschoten. Het werd niet getroffen. De Britsche vlootautoriteiten hebben onmid dellijk een onderzoek naar het incident inge steld. JOSEPHINE BAKER IN HET HUWELIJK GETREDEN. In een dorp nabij Beauvais heeft het par lementslid Jammy Schmidt gistermorgen het huwelijk voltrokken tusschen de bekende va- riété-artiste Josephine Baker en den make laar Jean Lion. Nachtelijke paniek door meteoren regen. Wijzen van het dorp voorspelden het einde van de wereld. Gerommel als bij een aardbeving en felle bliksemschichten, gevolgd door een geweldigen storm en een plotselingen stortregen van meteoorsteenen hebben een paniek veroor zaakt onder de bevolking van een dorpje op ongeveer 75 kilometer afstand van Shansi (Britsch-Indië)Het natuurverschijnsel aldus een A.N.P. bericht uit Nieuw Delhi wekte de inwoners uit een diepen slaap na „Dewali Day", den grooten lichtfeestdag der Hindoebevolking. Duizenden inwoners vlucht ten uit hun huizen en vereenigden zich bui ten het dorp in gebed. Deze meteorenregen was volgens hen de aankondiging van het einde der wereld. De wijzen uit het dorp verklaarden, dat dit natuurverschijnsel volgens de Hindoeleer niet anders kon zijn dan de voorbode van „Pralaya". de vernietiging van het menschdom, een afstraffing der goden van den mensch voor de begane misdaden. Toen de storm des morgens in kracht was afgenomen kwamm de dorpelingen tot de ont dekking dat een hut tot den grond toe was afgebrand en de drie bewoners gedood waren door de meteoorsteenen. Van hemde en ver komen de menschen nu toegestroomd, na omtrent het voorval verno men te hebben, om de gevolgen van het na tuurverschijnsel te aanschouwen. Japansche troepen bij Cliikkai geland. Basis voor luchtaanvallen op Kanton. Reuter meldt uit Hongong, 1 December: Nabij Chikkai zijn talrijke Japansche troe pen aan land gezet. Men verwacht hier, dat Chikkai zal worden hervormd in een krachtige basis voor aanvallen op Kanton uit de lucht, terwijl deze plaats later zou kunnen dienen voor operatiebasis van het Japansche landle ger. Chïneesche stellingen vernield. De Japansche marine-autoriteiten melden dat de marineluchtmacht het vijandelijke hoofdkwartier en de vijandelijke stellingen van Soesjan tegenover Hangtsjau. aan de overzijde van de rivier Tshientang in Noord- Tsjekiang met bommen heeft bestookt en vernield. Het communiqué voegt hieraan toe, dat an dere Japansche marinevliegtuigen in samen werking met de landstrijdkrachten de vijan delijke posities hevig hebben beschoten, ten einde den vijanadelijken tegenstand bij den Japanschen opmarsch naar Nanking te breken. ij Bij A. W. Sijthoff's Uitgevers-Maatschappij te Leiden is verschenen „Tempo, tempo!" het boek voor sport en techniek, onder leiding van J. H. Wijnand. Dit aardige boek bevat bijdragen van tal van deskundigen en voor aanstaanden op sportgebied. Jan Lutz heeft die fraai geïllustreerd en er staan negen pagina's fotomontage in. Jo Spier heeft een geestige bandteekening gemaakt. Verschenen is het Voetbal Jaarboekje 19371938, bewerkt naar officieele gegevens onder redactie van C. A. W. Hirschman, uit gegeven met toestemming en medewerking van den Kon. Ned. Voetbalbond. Dit boekje van 376 bladzijden bevat weer een schat van gegevens, die elke voetballer wel in zijn bezit zal willen hebben. Bovendien is het verlucht met tal van foto's, elftallen enz. Bij de uitgeverij „De driehoek" verscheen een typografisch keurig verzorgde kalender waarvoor de Amsterdamsehe kunstschilder Pieter Starreveld de illustraties teekende. V "der bevat elk tweemaandelijksch blad een tekst van Townshend, Khishnamurti, Leo Tse of Spinoza. Een kalender die in de groote hoeveelheid, die tegen het eind van het jaar verschijnt, een uitstekend figuur maakt. Natuurkunde van het vrije veld. Onder natuurwaarnemingen verstaat men gewoonlijk de bestudeering van planten en dieren. Doch ook het steeds wisselende schouwspel van wind en wolken, de duizen den geluiden, die de ruimte vervullen, de watergolven, de zonnestralen, de dreuningen der aarde, dat alles behoort eveneens tot de natuur. En zooals de biologen hun flora's en fauna's hebben, hebben ook de natuurkun digen nu een wandel- en waarnemingsboek, over alles wat zij op hun wandelingen tegen kunnen komen. Dit nieuwe boek, een uitgave van W. J Thieme en Cie, te Zutphen, is geschreven door dr. M. Minnaert, hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Utrecht in een prettigen vlot ten stijl, en is voorzien van een 16-tal platen en 160 figuren. Een prettig boek voor jongelui, die meestal veel intresse voor deze dingen hebben, doch ook voor ouderen, die er nog veel in zullen vinden, dat voor hen geheel nieuw is. MEISJES-BOEKEN. Nonnie Velden: Idylle met Benno, uitg. N.V de Tijdstroom, Lochem. Een vlot geschreven, af en toe wat onwaarschijnlijke geschiedenis van drie vriendinnen die er met een kampere auto op uittrekken. A. M. Nachenius-Roegholt: Margo's Up-en- Down's, uitg. Gebr. Kluitman, Alkmaar. Margo krijgt een moeilijke tijd ais haar Moeder her trouwt, maar tenslotte komt alles in orde. Ze is een flinke meid, en „de moderne jeugd" laat zich in dit boek van haar besten kant kennen. Jammer dat de titel noch Engelsch. noch Hollandsch is. Guus Betlem: de Verjongingskuur, uitg. Valkhoff en Co. Amersfoort. Een jolige tante wil haar huis moderniseeren en roept daartoe de medewerking in van eenige nichtjes en een neef met twee vrienden, die met elkaar in een paar weken hard werken en veel pret maken tante's opdracht vervullen. De logeer partij eindigt met een groot tuinfeest en een paar verlovingen. Wales wenscht een eigen minister in het Engelsche kabinet. Onze Londensche correspondent schrijft ons: CHOTSCHE Hooglanders, Ieren, Welsh- men en een goed deel van de bewoners van C nwall maken den Keltischen rand van de bevolking van het Ver- eenigd Koninklijk. Het koninkrijk zou niet vereenigd zijn, indien de Kelten er niet in betrokken waren. Over het algemeen schijnt de band hun niet erg te knellen, ondanks de Engelsche hegemonie. Alleen in het geval van de Ieren in den Vrijstaat heeft sterk nationaal gevoel, geholpen door de historische Engelsche pogingen het te veronachtzamen, tot practi- sche afscheiding geleid. Ulster daarentegen gedraagt zich Britseher dan de Britten, hoe wel men wel eens hoort, dat dit alleen i .terlijk zoo, is. In Schotland en in Wales bestaan kleine nationalistische groepen, die voor zelfbestuur strijden. Zij bestaan al lang en ze ontwikke len zich niet of nauwelijks, zoodat haar prac- tische beteekenis niet hoog kan worden aan geslagen. De nationale bewustheid van Schot land wordt staatkundig beter ontzien dan die van Wales. Er is een minister voor Schotland in Westminster en het aantal Schotsche ver tegenwoordigers in het Lagerhuis is aanzien lijk en wettelijk geregeld. Schotland heeft een hoofdstad, hetgeen hier nationaal-symbolische beteekenis In.eft. Wales kan op dit alles niet bogen. Dat is misschien de reden, waarom zijn nationaal ge voel zich op het oogenblik het meest roert. Het werkt er hevig in eenige harten. Dat is onlangs gebleken, toen een dominee, een leeraar en een professor zich door hun natio nalisme tot brandstichting lieten verleiden. Zij konden de tegenv oordigheid van een Britsch militair vliegkamp in de onmiddellijke nabij heid van hun mistige heuvelen niet verdragen. Maar dit geval staat alleen. De meeste Welshmen zijn tevreaen, als zij hun volksaard cultureel en artistiek kunnen uiten en hun taal blijft met succes, zelfs met toenemend succes, weerstand bieden aan de verdringende invloeden, die het Engelsch vanzelf moet uit oefenen. Vele bewoners van Wales kennen al leen "mn moedertaal. De meesten spreken twee talen. Afgescheiden van de kleine groep, die een Welsh pari ment in Cardiff wil heb ben, hebben de Welshmen er blijkbaar geen bezwaar tegen, dat het parlement in West minster waarin zij overigens degelijk ver tegenwoordigd zijn hun openbare belangen behartigt. Maar zij zouden toch wel graag, als Schotland, hun eigen minister hebben. Hun parlements-leden spannen zich daarvoor in en zullen wel spoedig met een wetsvoorstel in dien zin bij het Lagerhuis aankomen. Het zal belangwekkend zijn te hooren, wat de be roemdste Welshman van den tijd, Lloyd George, die altijd te groot is geweest voor zulk gelocaliseerd nationalisme als dat van zijn ge boorteland, bij die gelegenheid te zeggen zal hebben. De beslissing over het voorstel ligt natuurlijk bij de Engelschen, omdat zij in de landsvergadering de groote meerderheid vor men. Een verengelschte Welshman dat moet hij zijn, want zijn naam is Williams heeft al beloofd, dat hij het voorstel zal bestrijden, omdat het tot ongewenschte en onnoodige ge schillen zal leiden. Zijn standpunt is blijkbaar, dat men slapende honden niet wakker moet maken. Maar er zijn ook rechtstreeks-practi- sche bezwaren tegen een ministerieel depar tement voor Wales. Zoo'n departement zou in de eerste plaats belast worden met de sociale zorg. En de vele werkloozen van Wales zijn zeer zeker het best gediend met de bestaande nationale werkloosheidverzekering, die uitkee- ringen verzekert aan werklooze Welshmen uit fondsen, die hoofdzakelijk door Engelschen zijn opgebracht. po" IET alleen in deze kwestie van een minis- ter voor Wales doen de Kelten zich op het oogenblik gelden. De Schotten hebben ook wat op het hart, dat in het parlement zal moeten worden uitgevochten. Dit is geen zaak van na tionaliteit. Het is meer een broederstrijd en de twistappel is van frivolen aard. Het volgend jaar wordt in Glasgow een tentoonstelling ge houden. De plek, waar ze verrijst, is het Bella- houston Park. Plaatselijke keuze heeft dit een „droog" district gemaakt. Maar bij voorloop! gen maatregel is het district gedurende den tijd van de tentoonstelling „nat" verklaard. Want het succes van de tentoonstelling zou bedreigd worden, indien de bezoekers op een Schotsche tentoonstelling geen whiskey zou den kunnen drinken op de traditioneele wijze, dat is verticaal, staande aan een bar. De drankwetten van Schotland laten wel toe, dat men op de tentoonstelling een maal met alco holhoudend vocht combineert. Maar dat is naar 's lands wijs, die 's lands eer is, het ware niet. Verscheidene Schotsche tevens socialis tische Lagerhuisleden zijn geheelonthouders en zij staan er op, dat de wet onaangetast blijft. De minister voor Schotland voert de „natten" aan. Men kan een hevigen Keltischen parlementairen strijd in het Lagerhuis tege moet zien. Maar ook in dit geval zullen de Engelschen uitmaken, wat er zal gebeuren. Dat bedisselend vermogen van de Engelschen moet den Kelten wel dwars zitten. Maar zij kunnen troost vinden in het feit, dat zooveel van hun stamgenooten in belangrijke diensten en bedrijven, particulier en officieel, feitelijk de lakens uitdeelen. Heel wat Kelten zijn Premiers van Engeland geweest. Sir John Si mon, die de koorden van de Britsche beurs vasthoudt, is een Welshman. Schotten bestu ren grootendeels de groote bankinstellingen. De voorlichting van de openbare meening in het gansche Britsche Rijk, alsmede haar ont spanning en leering, zijn voor een aanzienlijk deel in Keltische handen. Immers Sir John Reith, de directeur generaal van de B.B.C., is een Schot en Sir Roderick Jones, president van Reuter, en medebestuurder van de Press Asso ciation, is een Welshman. Er zouden nog veel meer voorbeelden zijn te geven van de werk zaamheid van den Keltischen" geest in het le ven en bedrijf van Groot Brittannië. Zoo straks zal blijken, dat de Kelten zich even zullen doen gelden in het parlement. Zij doen dit altijd en ongemerkt in het Britsche Rijk. (Nadruk verboden) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Sim draaide zich om en liep de kamer weer binnen. Thijs keek ver baasd op, toen hij hem alleen binnen zag komen. Waar is Dickie? vroeg hij. Sim begon te lachen. Hij is met een man mee, die hem iets wilde laten zien. Hij komt direct weer terug. Maar waar is oom Mopperniet? Die is even gaan slapen, antwoordde Thijs. Maar is Dickie ver weg? Sim ontkennend. Neen. niet ver. Hij zou dadelijk .veer terug komen. Thijs liep naar het raam en keek naar buiten. Wel. daar ging Dickie toch en daar naast hem liep die vreemde man. Maar wear gingen zij dan toch he n? Het scheen, dat Dickie evmoeid leek, hij liep niet zoo erg hard en hield den man stevig vast. Het bevalt me niet, bromde Thijs. Arrestaties na den aanslag op Nalias Pasja. Voor het meerendeel „Groenhemden". Het aantal in verband met den aanslag op Nahas Pasja gearresteerde personen, is tot 61 gestegen. De arrestanten zijn voor het meeren deel „groenhemden". Nog steeds worden tal rijke huiszoekingen verricht. Het minste tandbederf, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 et. 1VOROL (Adv. Ingez wied.) RALBfl. PROGRAMMA DONDERDAG 2 DECEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten 12.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Hand- werkuurtje. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gramo foonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Handenar beid voor de jeugd. 5.15 Haagsch Pianokwartet. 6.45 Enkrateia-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek weekoverzicht 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Berichten. 8.15 NCRV-propaganda-avond mmv. spreker en gramofoonmuziek. 9.55 Berichten ANP. 10.00 Waleson-kwartet mmv. solist. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Vervolg kwartetconcert. 11.2012.00 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr. pi.) 10.30 Omroep orkest en soliste. In de pauze: Gramofoonmu ziek. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelspel en zang. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.15 Omroep orkest. 3.00 Kniples. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Ziekenhalfuur. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 De Palladians. 6.30 Sportpraatje. 7.00. Voor de kinderen. 7.05 Het AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Be richten ANP. Mededeelingen. 8.15 Concertge bouw-orkest en solist. In de pauze: Zang en piano. 10.3012.00 Schaak- en sportreportage's en AVRO-Dansorkest. Om 11.00 Berichten ANP. DROITWICH 15'JO M. 11.2511.45 en 12.05 Gramofoonmuziek. 12.50 Het Trocadero Cinemaorkest. 1.352.20 Gra mofoonmuziek. 3.10"— 3.30 Het Trocadero Ci nema-orkest. 1.35—2.20 Gramofoonmuziek. 3.103.30 „The Dew Men of Crete", causerie. 3.35 Stedelijk orkest van Bournemouth, mmv. soliste. 5.05 „The English Resistance to Com fort", causerie. 5.20 Carroll Gibbons en de Savoy Hotel Oxpheans. 6.20 Berichten. 6.40 „It occurs to me", causerie. 7.00 BBC-orkest, mmv. solist. 8.00 Geraldo en zijn orkest. BBC- revue koor, de Top Hatters en solisten. 9.00 Causerie „Men talking". 9.20 Berichten. 9.40 Revue—programma. 10.20 Kerkdienst, 10.40 Piano en viool. 11.35 Bram Martin en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr. pi.). RADIO PARIS 1500 M. 7.50, 9.10 en 10.40 Gramofoonplaten 12.40 Bailly-orkest en zang. 4.20 Zang. 5.20 Radio toneel. 7.50 Zang. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Symphonieconcert. 10.50—11.05 Gramofoon muziek KEULEN 456 M. 5.50 Heinz Putsche's orkest. 7.50 E. Börschel's orkest en Omroepmannenkoor. 8.50 Luitcon- cert. 9.20 Volksliederenconcert. 11.20 Brand weerorkest. 12.35 Theaterorkest. 1.35 J. Fier- ke's orkest. 3.20 Omroep-Amusementsorkest. 4.50 Pianovoordracht. 5.30 Solistenconcert. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.30 Omroeporkest. 9.50— 11.20 K. Rehfeld's orkest, mandoline-orkest, boerenkapel en solisten BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Pianovoor dracht. 1.00 Omroepkleinorkest. 1.50 Vervolg pianovoordracht. 2.00—2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Omroepkleinorkest. 6.50 Gramofoonmu ziek. 8.20 Omroeporkest 10.30—11.20 Gramo foonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepsalon- orkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.50—2 20 Gra mofoonmuziek. 6.35 Zang. 6.50 Omroepsalon- orkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Gevarieerd programma. 10.3011.20 Gramofoonmuziek DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Tiroolsch programma 8.20 Berichten 8.35 Pianovoordracht. 9.20 Berichten. 9.50 Trio concert. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Otto Fricke's orkest en soliste.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6