w t X WBÊHt IHÏl'/W FUNKE Op bezoek bij een jeugdige 75 jarige w. w ZATERDAG 4 DECEMBER 1937 HA ARE EM'S DS'G BEAD 2 Een heer en mevrouw van buiten, Stonden bij D ANTüMA voor de ruiten. „Goeie grut!" zei hij, „vrouw. Maar die koop ik gauw, Zoo'n pracht VULPEN voor zoo weinig duiten!'1 6S&&astSu«6a ZIJLSTRAAT 90, HAARLEM, TELEF. 11161 (Adv. Ingez. Med.) ielrijder stak onvoorzichtig over. Door een auto gegrepen en gedood. Vrijdagmiddag omstreeks drie uur is een wielrijder bij het oversteken van den Harder wijkerstraatweg te Ermelo, door een auto ge grepen en tegen een boom gesmakt. De man kreeg een sehedelbasisfractuur en werd op slag- gedood. De wielrijder, die uit de richting Putten kwam, had reeds geruimen tijd vlak achter een langzaam rijdende autobus gefietst. Ter hoogte van de Wilhelminalaan gekomen kwam hij plotseling van achter de autobus te voor schijn en wilde oversteken. Hij werd daarbij door een auto uit tegenovergestelde richting gegrepen met bovenstaand gevolg. GOEDKOOPE KERST- EN NIEUWJAARS- GESPREKKEN MET NED.-INDIë. Van 20 December tot en met 6 Januari a.s. zal wederom gelegenheid bestaan tot het voeren van Kerst- en Nieuwjaarsgesprek- ken met Nederlandsch-Indië tegen verlaagd tarief (voor een gesprek van 3 minuten met Java, Madoera en Bali f 12 en met Sumatra en Makassar f 13.50). Op den eersten Kersdag en op Nieuwjaars dag zullen deze gesprekken alleen kunnen worden gevoerd voor zoover de kantoren van aansluiting zijn opengesteld, of de radio spreekcellen voor het publiek toegankelijk zijn. Op de Zondagen 26 December en 2 Januari is de dienst gesloten. Met het oog op de ontwikkeling verdient het. aanbeveling de aanvrage tijdig in te dienen. 15 HAARLEMSCHE KINDEREN NAAR „BIO VACANTIE OORD". Hedenmorgen vertrokken weer 15 Haarlem- sche bleekneusjes naar het Bio-Vacantie-Oord te Bergen aan Zee, waar zij 5 weken zullen vertoeven om dan met bolle, roode wangen huiswaarts te keeren. Het afscheid tusschen kinderen en ouders werd door Polygoon gefilmd. De directie van het Rembrandt Theater zox-gde voor een sur prise voor „de groote reis" der kleine kleuters. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 10.15 uur. Londen 8.98 1/2 Berlijn 72.51 1/2 Parijs 6.1o 7/8 Brussel 30.59 1/2 Zwitserland 41,59 1/2 New York 1.80 1/32 EXAMENS. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Am- terdam voor candidaatsexamen in de rechts geleerdheid de heer J. P. Portielje en voor candidaatsexamen in de economische weten schappen mej. E. Heymans en de heer H. F. E. Hullen. Geslaagd aan de Vrije Universiteit voor examen paedagogie M. O. A. A. Leen, Den Hel der, A. A* J. Dokter, Den Helder en mej. A. van Waarden, Amsterdam. Aan de Leidsche Universiteit is geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexamen de heer D. B. Abegg, te Heemstede GRAND HOTEL FUNCKLER, le klasse Restaurant. ZALEN en SALONS voor VERGADERINGEN. DINERS en SOUPERS. (Adv. Ingez. Med.) GEEFT HAAR IN KOUDE DAGEN KRACHTVOEDSEL. STOOKT ONZE ANTHRACIET. SMINIA'S KOLENHANDEL PIJNBOOMSTRAAT 145 - TELEF. 25892 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. Heden: ZATERDAG 4 DECEMBER Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: Uit de wereld van het onbewuste, 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Heinz Rühmann in De model Echtgenoot. Geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cineone: De Zee roept, met Heinrich George, doorloopende voorstelling van 1.305.30 en 711 uur. Luxor Sound Theater: Massa-Justitie, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Lunapark met Eddie Can tor. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Nationale Pluimveetentoon stelling. R.K. Vereenigingsgebouw. 10—8 uur. ZONDAG 5 DECEMBER Prot. Bond, Vestestraat 1. Voordracht over psycho-synthese. 10.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Nationale Pluimveetentoon stelling. R..-K. Vereenigingsgebouw. 9—7 uur. MAANDAG 6 DECEMBER Stadsschouwburg: A. B. C.-Cabaret. 8.15 u. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 4 Dec. 's avonds 8 uur tot en met Vrijdag 10 Dec. zijn de volgende apo theken op Zondag, 's avonds na acht uur en des nachts geopend. Firma C. G. Loomeijer en Zn., Barteljoris- straat 11. Tel. 10175. Park-Apotheek, Kieverparkweg 13. Tele foon 11793. J. W. Florijn, Groote Houtstraat 78. felei 10500. Teyler Apotheek, W. C. Keizer, Teyler- plein 79. Telef. 17946. vVij maken Wit, Zwart, Gel- dersch, Krenten en Gestoomd Roggebrood (rond model). LET OP HET MERK (Wit en Zwart desgewenscht machin. gesneden en verpakt) (Adv. Ingez. Med.) Een gesprek met mevr. douairière Gravin P. van Heerdt tot EversbergQuarles van Ufford Welk een verkwikking was dit bezoek aan haar, die „als Sinterklaaskindje geboren", op 5 December haar 75sten verjaardag hoopt te vieren. We kwamen juist van iemand af, die nogal sombere opmerkingen had gemaakt En nauwelijks zaten we bij mevr. v. Heerdt, of het was al frischheid en jeugdig enthousias me mitsgaders niet te vergeten een blij optimisme, dat heel de sfeer, die van haar uitgaat en om haar is, beheerscht. Toen de jubilaresse van morgen, zoo zat te vertellen, drong het nog eens tot ons door, dat zij niet bepaald een gemakkelijk leventje geleid heeft. Maar dat ware ook niets voor haar geweest De ondernemingslust en de frischheid van geest welke ook nu uit haar oogen straalt, haar daden karakteriseert, hebben haar van jongs af een bewonderenswaardige geestkracht ge schonken. Mevr. douairière Gravin P. van Heerdt tot EversbergQuarles van Ufford. Nu moet u niet denken, dat we zoo maar meteen keurig achtereeh de voornaamste feiten uit haar leven te hooren kregen. Want de gastvrouw moest eerst haar warm enthou siasme luchten over en naar aanleiding van de door den schilder Mansveld gewrochte af beelding van het goblin door pacifistische vrouwen aan de Prinses ter gelegenheid van haar huwelijk aangeboden. En in één adem ging- het toen door met een lofzang aan het adres van het echtpaar van Hinte, dat zulk een allerge- slaagdste tentoonstelling eerst in Indië, daar na in Japan had gehouden op het gebied van vredesgedachte en opvodeing, combinatie van onderwerpen, die mevr. v. Heerdt na aan het hart liggen. Opvoeden in den besten en ruimsten zin van het woord, is haar een roeping. In eigen kring heeft zij trouwens in dat opzicht waarlijk haar sporen verdiend. Want toen zij met haar man in de West, in de rimboe zat, heeft zij haar kind, tot zijn negende jaar les gegeven. En dit met succes. Op mijn vraag', hoe zij dat zoo maar had kunnen klaar spelen, waar ze toch niet voor onderwijzeres was opgeleid, kreeg ik te hooren „Zeker wel. Ik heb in Fransch-Zwitserland als jong meisje de acte Lager Onderwijs be haald en waarschijnlijk dank ik aan de jaren daar doorgebracht, mijn gemak om de Fran- sche taal te bezigen. Trouwens, ik heb sinds dien ook nog vrij veel in Zwitserland en Frankrijk gereisd". Geboren in den Oost als zes-jarige ver liet ik Java, toen we naar Europa gingen en ik ben er nooit meer geweest, doch zie alles nog voor me als ware ik gisteren pas uit Indië vertrokken trok ik als 21-jarig handschoentje naar den West. Daar heb ik 12 jaar doorgebracht. Het grootste deel van dien tijd, leefden en werk ten we op een ver afgelegen plantage. Het was zeer hard werken, soms wel 16 uur per dag. In alles wat mijn man er deed. trachtte ik hem bij te staan: zoo maakte ik fo.v. ge regeld de rapporten, trachtte hem zooveel mogelijk te helpen. Veel heb ik er geleerd op economisch, en tevens op sociaal gebied. Soms zaten we daar buiten, ver van de stad, zes maanden achtereen, waar geen blanken verder waren, en waar het heet kon zijn en allesbehalve aangenaam, te midden van de muskieten. We deden* ons best om ook zoo goed mogelijk samen te werken met de op ons land arbeidende inlanders. Zij van hun kant schenen dat wel te voelen, want toen we voor goed naar Europa terugkeerden, huilden zij werkelijk. Het kwam nog even over de daar onder de bedrijven door geschonken opvoeding aan den zoon. „Intuïtief paste ik toen al iets toe. wat in de Dalton- en Montessori-methode van dezen tijd voorkomt ik begreep, dat men het kind op het juiste oogenblik moet pak ken en dan zijn belangstelling kan activee- ren". Op onze vraag, wanneer afscheid werd ge nomen van Suriname, waar het echtpaar van Heerdt alle denkbare tegenslagen en moei lijkheden met de plantage ondervond, ver namen wij: „In 1901 kwamen we voor goed in Den Haag. Het gewenschte materieele succes was eigenlijk altijd uitgebleven, maar toch had den we ons nooit te neer laten slaan en vol optimisme den arbeid maar weer voortge zet. Vrij spoedig na den terugkeer in Neder land is mijn man ernstig ziek geworden en toen hij een zestal jaren later stierf, bleek het ook met de plantage heelemaal mis te zijn". Makkelijk heeft deze moedige vrouw het niet gehad, doch zij sloeg er zich doorheen. Ze is gaan schilderen, werd lid van Pulchri Studio, en vol geestdrift toonde ze me nog eenige van haar producten, o.m. ook een symbolisch schilderij, waarvan de daaraan ten grondslag liggende idee haar opnieuw in vervoering bracht, dat op de tentoonstelling De Vrouw (1913) een plaats had gekregen en waarlijk zij wist nogal aardig wat te ver- koopen. „In 1908 ben ik in Bloemendaal gaan wo nen, dat ik een paar jaar geleden verliet om bij mijn kinderen hier in te trekken. Ik heb het anders in Bloemendaal heerlijk gehad". Als het dan op haar belangstelling voor de openbare zaak komt. roeren we eerst haar activiteit op het gebied van de vrouwenbewe ging aan. „In den Bond voor Vrouwenkies recht heb ik geijverd. Als ik me nu afvraag of tenslotte het Vrouwenkiesrecht precies gegeven heeft, wat we dachten, dat het zou beloven, dan kan ik dit niet heelemaal be amen. De vrouwen hebben m.i. minder in vloed kunnen uitoefenen, dan we vroeger eigenlijk gehoopt en verwacht hadden. Mis schien ligt dit vooral hieraan, dat de vrou wen in ons land over het algemeen best nog wat meer public spirit konden hebben. Daar aan ontbreekt het haar misschien toch meer dan den mannen. Dat ik me ook op politiek gebied bewogen heb, weet u. Eenige malen ben ik zelfs Kamer- candidate voor de liberalen geweest, ook nog eens voor de Eerste Kamer. Toen ik als pro- paganda-leidster' van de liberale vrouwen groep optrad heb ik in één jaar tijd liefst 135 politieke redevoeringen gehouden en het ge- heele land doorgereisd. Soms bracht dat wel eens bijzondere ontberingen mee. Zoo herin ner ik me hoe ik een keer op een hevig kouden dag, zoo'n dag van recórd-kou, ergens op het platteland in Groningen in een klein plaatsje terecht kwam, waar .ik dien nacht op een zol derkamertje moest slapen en bijna doodge vroren zou zijn, als ik niet zulk een sterk ge stel gehad zou hebben". Toen ik hierop tegen het. gebruik van den verleden tijd protesteerde, en er op wees, dat iedereen zou teekenen voor een gezondheid als deze 75-jarige geniet, die, dit tusschen twee haakjes, thans nog eiken dag om 6 uur op staat!, vertelde mevr. v; Heerdt me, hoe zij on geveer 4 jaar geleden aan den sukkel was ge raakt. Spoedig echter was ze weer geheel de oude dus de jonge geworden, dank zij de ontdekking van de aardstralen met behulp van de wichelroede: de verplaatsing van haar bed had haar er heelemaal bovenop gebracht. En nu volgde een lyrische ontboezeming over heel die vinding van de aardstralen. „Dit is werkelijk een verrassende ontdekking, net zoo groot als die van de vitaminen. Maar jammer genoeg willen de meeste doktoren er in hun sleur nog niets van hooren. Dat vind ik toch zoo verkeerd, om niet te willen openstaan voor het nieuwe. Meer dan eens heb ik van nabij meegemaakt hoe, juist ook op medisch gebied (bestrijding van de berri-berri, van de frambosia), het nieuwe uitkomst brengt". De open schrijfmachine op tafel, bracht ons weer op het onderwerp: werken. Nu, dat doet de jubilaresse nog altijd, vooral op het gebied van de vredesbeweging. Voor den oorlog reeds was zij lid van Vrede door Recht geweest, had zich daaraan gewijd, daarop volgde de anti oorlogsraad en toen Volkenbond en Vrede, in welks Hoofdbestuur ze kwam. „Van meet af aan heb ik bovenal aandacht en tijd gegeven aan verwezenlijking van de gedachte, dat men het moet zoeken in de ze delijke en maatschappelijke opvoeding met als culminatiepunt de vredesidee. Het was tijdens den wereldoorlog, in 1918, dat ik ten huize van Cort v. d. Linden, den eenen dag voor een ge zelschap uit entente-kring, den anderen dag voor menschen van de Centralen sprak over „éducation morale et civique". Uw idee om aldus te komen tot bereiking van het vredes- ideaal is prachtig, zei Cort. Hij ried me aan er mee voort te gaan en er een boekje over te schrijven. Zoo kwam mijn boekje „Een toe komstdroom" tot stand, dat 3 edities heeft mo gen beleven. En nu onlangs heb ik, op raad van den Onderwijsinspecteur Westerouen v. Meeteren, het geschriftje geschreven „Vredes- opvoeding van het jonge kind in school en huis", zulks in samenwerking met eenige on derwijzers". Natuurlijk kwam het nog even op den huidi- gen internationalen toestand, dien mevr. v. Heerdt „miserabel" meende te moeten noe men. „En toch blijf ik optimistisch. Ik heb nu eenmaal een onverwoestbaar vertrouwen in den Mensch. De evolutie gaat verder, met val len en opstaan, maar zij gaat toch vooruit. U ziet het, ondanks alles geloof ik in de toe komst". Dit geloof, dit benijdenswaardige optimisme, deze geestkracht, hebben deze wel zeer bijzon dere vrouw zoo jong gehouden. Lang. nog heel lang moge zij die schatten blijven bezitten en aldus ook veel aan anderen kunnen geven, voor anderen kunnen doen. Want dat is im mers haar lust en haar leven. Dr. E. v. RAALTJJ „Oranjevreugde—Volks vreugde". Nog wiegelakentjes en sloopjes noodig. Door de welwillendheid van een der bestuurs leden kunnen wij nog eenige nadere mededee- lingen doen over de werkzaamheden van het Comité „Oranjevreugde-Volksvreugde", dat thans de beschikking heeft over ruim 100 luiermanden met uitzetjes, die natuurlijk een voudig zijn. Het moet bij de luiermanden blij ven; het comité kan onder de gegeven om standigheden alleen voor de babies zórgen; had het de beschikking over 200 méér, dan zou het ook iets voor de moeders kunnen doen. In verband met den aard van de aan staande heuglijke gebeurtenis, zullen de luier manden met oranje strikjes worden versierd. Van het Gemeentebestuur heeft het comité veel medewerking ondervonden: het Comité heeft steeds mogen vergaderen in de Staten zaal en er is een vertrek in het Stadhuis be schikbaar gesteld, dat op 15 December voor het publiek geopend zal zijn, opdat ieder zal kunnen zien, wat is ingekomen. Behalve van het gemeentebestuur hebben ook de Huishoud scholen en de Ziekenhuizen veel medewerking getoond. Het spreekt vanzelf, dat de uitdeeling niet zal beginnen, vóórdat de prins of de Prinses geboren is. Hierover bestaat natuurlijk eenige onzekerheid: het Comité heeft als grensdata voor de uitdeeling aangenomen 15 December en 15 Januari. Over de werkwijze van het comité het vol gende. Het groote comité is verdeeld in drie com missies: een financieele commissie, één voor onderzoek (die geassisteerd wordt door Maat schappelijk Hulpbetoon) en een commissie voor aankoop en uitdeeling. Aan de personen die in aanmerking komen voor een luiermand wordt een berichtkaart gezonden, waarmede zij zich bij het comité ten Stadhuize moeten vervoegen. Deze kaart wordt later ten huize van den betrokkene afgeteekend door de dame die het geschenk komt brengen. Want de luier manden moeten niet afgehaald worden, maar worden door de dames van het comité ge bracht. Aan de in aanmerking komende gezin nen waar eventueel een levenloos kind zou worden geboren, zal een mandje levensmidde len voor de moeder verstrekt worden. Wij willen er nog de aandacht op vestigen, dat het Comité nog wel wiegelakentjes en -sloopjes kan gebruiken en eenvoudige dingen voor de luiermand, maar niet meer zooveel gebreide bovenkleertjes. Zooals bekend, worden wiegen alleen gege ven aan die gezinnen, waarin een kind wordt geboren op denzelfden dag waarop ook de Prins of de Prinses het levenslicht aan schouwt. Zij nog vermeld dat de luiermanden bij „Nazorg" zijn gemaakt, waar ook de wiegen besteld zijn. Het spreekt vanzelf dat bovengenoemde grensdata van 15 December en 15 Januari een verandering zullen moeten ondergaan, wan neer de geboorte van den Prins of de Prinses wat later of vroeger mocht vallen dan ver wacht wordt. Het nieuwe gebouw van den Geneeskundigen Dienst. In aansluiting aan de in ons blad van gis teren opgenomen beschrijving van het nieuwe gebouw van den Geneeskundigen Dienst te Haarlem, kunnen we nog de volgende bijzon derheden melden, welke reeds in een deel van onze vorige oplage zijn opgenomen: „Voor heele zware bommen, die in den mo dernen oorlog helaas gebruikt worden", zei de heer Smits, „is zelfs dit hechte gebouw niet bestand, maar voor de brand- en gas bommen zijn de menschen in dezen vlucht- kelder toch veilig". De luchtverversching geschiedt electrisch, maar kan bij eventueele storing in den elec- trischen stroom ook met handkracht gebeu ren. Er is een prachtig, ruim trappenhuis ont staan, dat zijn licht ontvangt door een schit terend langwerpig raam van gekleurd glas-in- lood, dat aan den achterkant van het gebouw is aangebracht. Het is zoo gebouwd, dat in de toekomst eventueel nog een verdieping er bo venop gemaakt kan worden. Behalve veel licht vindt men in het gebouw ook veel rust. Op de eerste verdieping is de loge voor den portier, bij wien de bezoekers zich moeten melden en die het uitzicht op ongeveer alle afdeelingen heeft. Op deze verdieping zijn ook de kamers van de vier doctoren. Bij eiken ingang van die kamers is een licht van ver schillende kleur aangebracht, zoodat de ge neesheer sléchts op een knopje behoeft te drukken, ten teeken dat de bezoeker, die een kaartje in de overeenkomende kleur heeft ontvangen, naar binnen kan gaan. Het is alles zóó vernuftig eenvoudig, dat niemand naar den weg behoeft te vragen. Verder is hier een afzonderlijke kamer voor de controle van het gemeen tepersoneel, dat niet behoeft te wach ten totdat het spreekuur is afgeloopen. Elke dokter heeft de beschikking over een onderzoek- en verbandkamertje. Op deze étage is ook een flinke ruimte ontworpen voor de gecentraliseerde administratie. Daar tegenover ligt de kamer voor den directeur: deze kamer is smaakvol, maar toch hoogst OPTICIENS Thermometers. KUIPERS Zn. ZIJLSTRAAT 97. (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Noordoostelijken tot Noordwestelijken of Westelijken wind, aanvankelijk tijdelijk opklarend, later weer toenemende bewolking met kans op regen, temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag iets zach ter. BAROMETERSTAND Hoogste 768.9 m.M. te Abisko. Laagste 744.8 mM, te Reykjavik en Vestmanoer. De hooge luchtdruk in het Noordoosten hield stand. De hooge drukking in het Zuidwesten op den Oceaan breidde zich Oostwaarts uit. De depressie over het vasteland van West-Europa trok snel Oostwaarts af, doch de depressie welke gisteren reeds bij IJsland lag komt snel naderbij en heeft den wind op het Noorden van de Britsche eilanden al naar Zuid doen omloopen. De lucht is daar weer betrokken met regen. In de omgeving van het aftrekken de depressiecentrum valt in het Zuiden regen, in het Noorden sneeuw. De vorst drong tot over geheel Denemarken door, in Scandinavië is de temperatuur nog verder gedaald. De hooge Alpentoppen zitten in den mist met sneeuw en temperaturen tot 17 graden onder het vriespunt. Voor onze omgeving wordt aanvankelijk opklarend weer met verdere daling van tem peratuur verwacht, doch vermoedelijk zal de naderende depressie spoedig den wind naar Noordwest of West doen krimpen met weer toenemende bewolking, toenemende kans op regen en stijging van temperatuur. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 755 m.M. Stand van gister 746 m Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zondag v.m. 4.10 uur; n.m. 16.19 uur. Strand berijdbaar van 9.0014.15 uur. Maandag v.m. 4.54 uur; n.m. 17.04 uur. Strand berijdbaar van 10.0015.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. MODERNE SKI-PAKKEN VINDT U BIJ Sportmag. Greiha de Bruyn Haarlem,Twynderslaan 7,Tel. 15116 (Adv. Ingez. Med.) eenvoudig en naar zijn genoegen ingericht. Op de tweede verdieping vindt men o.a. de bibliotheek, het laboratorium met bacteriolo gie en pathologische anatomie; een kamer voor besmettelijke ziekte. Verder is hier de Schoolartsendienst voor twee doctoren ondergebracht. En over alles heen ligt een groote ruime zolder, die ook voor verschillende doeleinden gebruikt wordt; o.a. is er een donkere kamer, een preparaten-afdeeling, archief enz. Op zij aan den voorkant van het perceel is de ingang van de garage voor twee auto's en een ruime bergplaats voor rijwielen. Alle gangen, vloeren en het trappenhuis zijn voorzien van tegels, wat een frisschen indruk maakt. In alle kamers staan stalen meubelen. De architect heeft bij den bouw, die in Augustus 1936 begonnen is, veel nuttige wen ken en aanwijzingen van dokter Smit ont vangen, zoodat de gemeente Haarlem ïu een gebouw voor den Geneeskundigexx Dienst heeft gekregen, waarmee zij te feliciteeren is. De Gezondheidsdienst, die voordien ressor teerde onder wethouder Van Liemt, komt thans onder den nieuwen burgemeester. KERST- EN NIEUWJAARSGESPREKKEN MET NEDERLANDSCHE SCHEPEN. Met de Nederlandsche schepen, toegelaten tot het radiotelefonisch verkeer, kunnen van 23 December tot en met 6 Januari a.s. Kerst en Nieuwjaarsgesprekken worden gevoerd te gen een tarief van f 0,60 per 3 minuten. Deze gesprekken worden afgewikkeld na afloop van de gewone gesprekken. Voor zoover de dienst het toelaat, zal er gelegerxheid worden gegeven tot het voeren van gesprekken in den nacht van 31 December op 1 Januari, omstreeks de jaarswisseling. De gesprekken mogen slechts de strekking hebben van gelukwenschen. Zakelijke aange legenheden mogen daarin niet worden be handeld. OKOCWW'HKMB' AJunKÊ Ert zoor» .(Advertentie)]

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2