Kunst»5a' Ree'<er Kerst-Tentoonstelling Schilderijen |W OENSDAG 15 DECEMB EE 1937 HA ARE EM'S DAG BEAD 2 WAGENWEG 102 J a Vw t/o Hazepaterslaan en teekeningen van A. Miolée (onder auspiciën v, h Nederl. Kunstverbond) tot 30 Dec, Dagel. van 105 uur. Toegang vrij. (Adv. Ingez. Med.) Ver. voor Vakonderwijs in de Typografie. Cursus overgebracht naar de Avondnijver- heidsschool. Onder voorzitterschap van den heer B. F. Enschedé hield bovengenoemde vereeniging Maandag haar jaarvergadering. Na uitvoerige bespreking werd besloten den typografeneursus met ingang van het seizoen 19381939 over te brengen naar de Avond nijverheidsschool, onder subsidieverband. Dit besluit houdt in, dat de Vereeniging voor Vak onderwijs na ruim 20 jaar haar krachten aan de opleiding der jonge typografen in Haarlem en omstreken te hebben gewijd, met. ingang van genoemden datum haar taak als geëindigd beschouwt. Deze verandering vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat het cursorisch onderricht, zooals dit op initiatief der Centrale Leerlin gen-Commissie is georganiseerd, aan de insti tuten van Nijverheidsonderwijs een zeer groote ontwikkeling vertoont. Bij deze ontwikkeling dreigde de cursus der Vereeniging kwalitatief achterop te geraken, omdat het wegens den financiëelen toestand niet mogelijk was, vol doende leermiddelen en dergelijke aan te i schaffen. Aan het eind der vergadering werden woor den van dank gesproken tot hen, die hun krachten in dienst van de opleiding der jonge typografen hadden gesteld, waarbij in het bijzonder de oprichters van den cursus in 1915 wijlen de heeren J. C. Peereboom en F. J. Bert werden herdacht. HERMAN HEIJERMANS. De tooneelvereeniging „Herman Heijermans" geeft Donderdag 16 December haar tweede uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd zal wor den een kluchtig blijspel in 3 bedrijven „Een Koninkrijk voor een dochter" van Ad. de Ruij- ter. Door het Centr. Comité voor Werkloozen worden hiervoor kaarten uitgegeven. Bazar in Kerst-sfeer. Talrijke aardige stands. Hedenmorgen heeft mevrouw L. M. H. van Dijk—van Lieshout met een korte toespraak de bazar die in de bovenzalen van Brink- mann gehouden wordt ten bate van het babyhuis van den Ned. Vrouwenbond, Boeken rodestraat 26, officieel geopend. Aan den stroom van bazars in onze stad schijnt schier geen einde te komen, aldus mevrouw van Dijk, maar toch heeft het bazar-comité gemeend dat, daar tijdens de Kerstdagen velen behoeften gevoelen om ook voor anderen iets te doen, deze bazar -zeker nu op zijn plaats zou zijn. Aan de penningmeesteresse van het Baby huis overhandigde mevrouw van Dijk een enveloppe met f 250 zijnde de opbrengst van een verloting die aan den bazar is vooraf gegaan. De bazar zelf is geheel in de Kerst-sfeer gehouden. Verschillende aardige stands o.a. van fruit, babykleertjes, kunstvoorwerpen en natuurlijk ook Kerstartikelen zullen zeker de belangstelling van de bezoekers wel trekken. Een gezellig thee-hoekje ontbreekt natuurlijk niet. De bazar "is vandaag en morgen geopend. Hedenmiddag zal mevrouw Ruth Tobi met haar jongste leerlingen een demonstratie geven van rythmisehe gymnastiek. Haarlemmerliecle's uitbreidings plan niet goedgekeurd. 's GRAVENHAGE 15 December, Gedepu teerde Staten van Noord Holland hebben goedkeuring onthouden aan een uitbrei-1 dingsplan voor een gedeelte der gemeente; Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Dit plan gold voor een terrein, ingesloten aan de noord zijde door den rijksweg HaarlemAmster dam, aan de west- en zuidzijde door ontwor pen provinciale wegen en aan de oostzijde door de Ringvaart van den Haarlemmermeer- polder en eenige andere terreinen. Gedeputeerde Staten hebben bij hun be sluit overwogen, dat de noodzakelijkheid om, vlak bij de grens der gemeente Haarlem ter reinen te ontsluiten voor een bebouwing, wel ke op grooten afstand van de bebouwde kom' van HalfWeg. zal komen te liggen, niet be staat en dat de eisch van concentratie dei- bebouwing er juist toe had moeten leiden, het projecteeren van een verbouwing, ver verwijderd van de dorpskom, achterwege te laten. De gemeente was van deze beslissing in beroep gekomen bij de Kroon. De Kroon heeft het blijkens een thans verschenen Kon. Besluit, niet wenschelijk geacht „door goed keuring van dit uitbreidingsplan de bebou wing in den onderhavigen hoek der gemeente te bevorderen, aangezien bezwaren van ste debouwkundigen en anderen aard zich daar tegen verzetten. EXAMENS. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam voor het doet. ex. in de economische wetenschappen de heer I. Kleerekoper en voor het cand. ex. in de rechtsgeleerdheid de dames M. J. Bruseker en T. Jannink. Aan de Leidsehe Universiteit slaagde voor het doet. ex. geneeskunde de heer H. Géhéniau, te Heemstede. ACENDA. Heden: WOENSDAG 15 DECEMBER Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: Vloeibaar Goud. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: De Goede Aarde, 2.30 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: De raadselachtige mr. Moto. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De Purperen Mantel, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geöpend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 16 DECEMBER Stadsschouwburg, WilsonspleinMuziek avond voor „Kunst aan het Volk", 8.15 uur. Gebouw Sociëteit „Vereeniging", Zijlvest 1: Lezing voor de Nederlandsche Vereeniging van Spiritisten „Harmonia", 8.15 uur. Remonstrantsche Kerk: Adventsgetuigenis- avond „Kerk en Vrede", 8.15 uur. Palace Fihpac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Bloem endaal: Vergadering van den ge meenteraad, 2 uur. De Bilt voorspelt Matigen, tijdelijk toenemenden, Zuid westelijken tot Noordwestelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklarin gen, kans op regen of natte sneeuw buien, iets kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 768.3 m.M. te Isafjord. Laagste 743.0 m.M. te Wick in Schotland. De hooge luchtdruk in het Noordwesten nam nog toe, ook in het Zuidwesten op den Oceaan steeg de luchtdruk. Daartusschen bleef echter de luchtdruk betrekkelijk laag; ver in het Westen op den Oceaan nadert een nieuwe depressie. De depressie over de Britsehe eilan den is bezig op te vullen, het centrum trok nog iets doch zeer weinig Oostwaarts. Toch staat vrijwel het geheele waarnemingsgebied nog onder invloed van deze depressie. Op de Britsehe eilanden en langs de Fransche West kust waait het krachtig tot stormachtig uit het Noordwesten met gedeeltelijk bewolkte lucht en plaatselijk regen- of sneeuwbuien. Overigens is de wind meest zwak uit Zuidelijke richtingen met in Duitschland veel nevel of mist, overigens plaatselijk regen in het Noor den ook sneeuw. In Midden-Zweden nam de vorst iets toe, ook in Midden-Europa daalde de temperatuur tot onder het vriespunt. Rond het Zuidelijk deel van de Oostzee werd het echter warmer, in Oost-Pruisen, Lithauen en Letland verdween de vorst vrijwel geheel. Voor onze omgeving wordt toenemende en naar Noordwest ruimende wind verwacht met afwisselende bewolking en kans op regen of natte sneeuwbuien. De temperatuur zal ver moedelijk iets dalen waarbij zij des nachts plaatselijk tot onder het vriespunt kan dalen BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 746 m.M. Stand van gister 740 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien Kl. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v.m. 0.57 uur; n.m. 13.16 uur. Strand berijdbaar van 6.0011.15 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. LOUPEN en LEESGLAZEN. W. KUIPERS Zn. Opticiens. ZIJLSTRAAT 97. (Adv. Ingez. Med.) LIEVEN DUVOSEL 60 JAAR. Serenade door „Die Spaerne- sanghers". LIEVEN DUVOSEL. Dinsdag vierde de heer Lieven Duvosel, de bekende toondichter en populaire directeur van de Mannenzangvereeniging „Die Spaerne- sanghers", in intiemen kring zijn zestigsten verjaardag. Hij heeft intusschen mogen ondervinden, hoe groot het aantal vrienden is, dat hij zich in den loop der jaren te Haarlem verworven heeft. Zeer talrijk waren de blijken van be langstelling, die hij in den loop van den dag mocht ontvangen. Het begon al heel vroeg. Bijna zonder ophouden kwamen brieven en te legrammen uit binnen- en buitenland binnen. Ook wei-den vele bloemen, taarten, manden met fruit en geschenken gezonden. Velen kwamen den heer Duvosel persoonlijk de hand drukken. Hierbij waren musici en depu taties van vereenigingen. De heer C. Leonhardt voerde op hartelijke wijze het woord namens een deputatie van „Die Spaernesanghers" en het I-Iaarlemsch Vrouwenkoor. Bij deze gelegenheid werd aan den jubilaris een geschenk onder enveloppe overhandigd, waardoor het hem mogelijk zal zijn, een begin te maken met de voorberei dingen voor zijn ideaal, de uitvoering van zijn levenswerk, de Leie-cyclus met groot orkest en solisten. De heer Leonhardt sprak de hoop uit, dat het bedrag zóó snel zal groeien, dat de uitvoering binnenkort kan plaats hebben. De heer Duvosel dankte geroerd voor dit ge schenk. Hem werd in de avonduren nog een verras sing bereid, want alle leden van zijn mannen koor kwamen hem voor zijn woning aan de Buitenrustlaan een serenade brengen. Ten gehoore werden gebracht „Toast" van Poppel en „Germinal" van Riga. De jubilaris, die de serenade met zijn fa milie buiten aanhoorde, betuigde daarvoor zijn dank. ZILVEREN JUBILEUM. Vandaag is het 25 jaar geleden, dat mej. Noteboom als huisnaaister in dienst trad bij de familie Craandijk. vroeger tfe Haarlem. De vice-presidente der afd. Haarlem van de Ned. Vereen, van Huisvrouwen, mevr. N Dyse- rinck—van Gilse v. d. Pais, heeft mej. Note boom bij deze gelegenheid de medaille dier vereeniging voor trouwe dienstbetrachting en een oorkonde uitgereikt. Samenwerking in de Midden stands Centrale verbroken. Wie draagt daarvan de verantwoording? De samenwerking tusschen de drie Haarlemsche middenstandsvereeni- gingen (de R.K. Middenstandsvereeni- ging, de Christelijke Middenstandsver eeniging en de Neutrale Haarlemsche Handelsvereeniging) die 15 jaar be staan heeft, moet thans verbroken worden geacht. De aanleiding daartoe moet gezocht worden in hetgeen in verband staat met de verkiezing van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor het district Haarlem. Er bestaat evenwel onder de daarbij betrokken partijen verschil van meening over de vraag wie voor de ver breking der samenwerking aansprakelijk is. Gedurende den tijd, dat de Middenstands centrale bestaan heeft, verliepen de verkie zingen voor de Kamer van Koophandel bij enkele candidaatstelling. Nu komt het even wel tot een verkiezing voor de afdeeling Klein bedrijf. (Deze verkiezing heeft a.s. Vrijdag plaats) In de afgeloopen dagen zijn enkele mani festen verspreid die op die verkiezing betrek king hebben. Eerst verscheen er een van de Haarlemsche Handelsvereeniging, waarin o.a. gezegd werd, na de opmerking, dat de samen werking verbroken was: „Iedere middenstander heeft het recht de vraag te stellen: hoe komt dat? Want in dezen voor den middenstand zoo moeilijken tijd is meer dan ooit eenheid noodig en dus drukt de verantwoordelijkheid op hem, die 'deze een heid verbreekt, wel zéér zwaar! Gij lezer (es), die u teleurgesteld voelt door hetgeen wij u hierboven mededeelden, u moe ten wij zeggen: ook wij zijn diep teleurge steld. Onze vereeniging, de Haarlemsche Han delsvereeniging, was met de Christelijke Mid- denstandsvereeniging en de R.K. Midden standsvereeniging in de Middenstandscentrale vereenigd. Het bestuur van de R.K. Midden- standsvereeniging evenwel heeft in de jongste vergadering der centrale medegedeeld, dat nu er tóch een stemming kwam omdat de coöperaties candidaten zouden stellen dit bestuur met een eigen lijst zou uitkomen. Alsof het candidaatstellen van coöperatie- mensehen niet juist een aanleiding moest zijn om nog meer dan voorheen in gesloten een heid op te trekken! Wij betreuren dit besluit van voornoemd bestuur, dat ons noodzaakt nu ook met een eigen lijst van candidaten uit te komen, in hooge mate. Waartoe nu toch in vredesnaam die verdeeldheid op een gebied, dat met gods dienstige of politieke gezindheid niets te ma ken heeft?" Daarop is ook een manifest verspreid van de R.K. Middenstandsvereeniging, waarin ge antwoord werd op bovenstaand manifest. Ge schreven werd o.a.: „In het kort wordt de R.K. Middenstands vereeniging to.Haarlem verweten, dat zij de eenheid in de Middenstandscentrale heeft verbroken, doordat zij met Katholieke can didaten uitkomt. Voorop worde gesteld, dat het ons niet. be kend is, dat de samenwerking verbroken is, in ieder geval is dit hiet geschied door ons. Vervolgens hebben wij ons bereid verklaard om in samenwerking met de neutrale en chris telijke organisaties zes candidaten te stellen, maar zij stelden als voorwaarde, dat de pro paganda voor deze candidaten afzonderlijk door de organisaties gevoerd zou worden. Im mers, het was bekend, dat er meerdere candi daten zouden worden ingediend èn door de coöperaties èn door dissidente groepen. Wan neer deze succes zouden hebben, wilden wij in ieder geval niet het risico loopen, dat Katho lieke candidaten daar de dupe van werden. Er zijn toch reeds te weinig Katholieken lid van de Kamer van Koophandel. Hoewel de „Christelijken" hier wel voor voel den, zijn de „Neutralen" de Haarlemsche Handelsvéreeniging dus hier niet op inge gaan. Wanneer dus van verbreken van eenheid moet worden gesproken, wij zijn niet de schul digen". Het bestuur van de Haarlemsche Handels vereeniging had hedenmorgen een perscon ferentie belegd om zijn standpunt in deze aangelegenheid uiteen te zetten. De voorzit ter, de heer B. W. Lasschuit, deelde mede, dat de heer Th. S. J. Hooy, voorzitter der R.-K. Middenstandsvereeniging, begonnen is in een vergadering van de Middenstandscen trale mede te deelen, dat hem bij onderzoek gebleken was, dat ongeveer 60 pet. van de kie zers voor de Kamer van Koophandel R.-K. zijn. In een volgende vergadering kwam hij met de mededeeling, dat nu de coöperaties met een eigen candidaat zouden komen, de R.-K. ook een eigen lijst zouden indienen. Onmiddellijk hebben de bestuursleden van de Haarlemsche Handelsvereeniging en de Christelijke Middenstandsvereeniging daar tegen geprotesteerd. Zij betoogden, dat het noodig' is, dat de godsdienst en de politiek uit de Middenstandsactie gehouden moet wor den, dus ook uit de Kamer van Koophandel. De R.-K. vereeniging wilde evenwel zoo vervolgde de heer Lasschuitniet van mee ning veranderen. Daarop is door mij de ver gadering van de Middenstandseentrale ge sloten, omdat wij als Haarlemsche Handels vereeniging meenden, dat samenwerking in de Middenstandscentrale voor de toekomst niet meer mogelijk was, als er geen eenheid verkregen kon worden in de verkiezingsaan gelegenheid der Kamer van Koophandel. De heer Hooy had wel toegezegd, dat de R.K. vereeniging alsnog van eigen candida ten zou afzien als de coöperaties geen can didaat zouden indienen, maar het is onmo gelijk gebleken de coöperaties daartoe te be wegen. Het betoog, dat de R.-K. vereeniging wel bereid was een gecombineerde liist met de andere twee Middenstandsvereenigingen in te dienen, mits de R.-K. vereeniging vrijheid kreeg voor eigen candidaten propaganda te maken, had voor ons geen waarde, want dat beteekende immers toch een verkiezings strijd, en juist dien wilden wij voorkomen. Het was zoo verklaarde de heer Las schuit verder onze bedoeling aan de R.-K. Middenstandsvereeniging mede te deelen, dat wij er genoegen mede namen als de R.-K. drie candidaten op een gecombineerde lijst zouden krijgen, terwijl er onder de nu af tredende 6 leden slechts twee R.-K zijn. Die mededeeling kon evenwel niet bijtijds aan het bestuur der R.-K. kiesvereeniging ge daan worden, omdat de heer Hooy de ver gadering overviel met zijn aankondiging, dat de R.-K. eigen candidaten zouden stellen. Na de bedoelde vergadering van de Mid denstandscentrale is nog getracht om alsnog tot overeenstemming te komen, waardoor de drie Middenstandsvereenigingen gezamenlijk zouden optrekken bij deze verkiezing, maar hoewel de Handelsvereeniging' alles daartoe gedaan heeft, is het niet mogen gelukken. Zelfs op den Zondag voor de candidaatstel ling van Maandag is nog door een vooraan staand R.-K. getracht een oplossing van de moeilijkheden te bewerken, maar ook hij is daarin niet geslaagd. Wij betreuren zoo toesloot de heer Las schuit zijn mededeelingen, dat de zaken zoo geloopen zijn. De Haarlemsche Handelsver eeniging kan nu niet anders dan met 1 Januari a.s. het lidmaatschap der Midden standseentrale opzeggen, maar dit zal gedaan worden in de vaste overtuiging, dat de oor zaak daarvan alleen gezocht moet worden bij de R.-K. Middenstandsvereeniging. Wij hadden over deze aangelegenheid ook nog een kort onderhoud met den heer Th. S. J, Hooy, voorzitter der R.K. Middenstandsver eeniging. Deze deelde ons mede, dat hij en de overige leden van zijn bestuur meenen in de verkiezingsquaestie een juiste houding te heb ben aangenomen. Verder meende hij, dat de vraag of de samenwerking in de Midden standscentrale verbroken moet worden niet aan de orde had behoeven te komen, daar de verkiezing voor een Kamer van Koophandel toch vrij kan staan van de samenwerking van de Middenstandsvereenigingen in andere aan gelegenheden. Mocht het bestuur der R.K. Middenstands vereeniging alsnog aanleiding vinden zijn standpunt breeder te ontvouwen en toe te lichten, dan zou daarvoor ook een persconfe-. rentie belegd worden. Tenslotte hadden we een onderhoud met den heer L. Lam, voorzitter der Christelijke Middenstandsvereeniging. Deze verklaarde nog niet te kunnen mededeelen wat de houding van zijn organisatie zal zijn. Persoonlijk heeft hij de meening, dat het sympathieker zou zijn geweest als de Middenstandsvereeniginen el kaar weer gevonden zouden hebben bij deze verkiezing, maar in het gebeurde behoeft zijns inziens geen reden te ligen om de samenwer king in de Middenstandscentrale te verbreken. De Middenstandsvereenigingen zijn steeds gezamenlijk opgetrokken als het zaken betrof betreffende het voeren van acties, het indie nen van verzoekschriften en het behartigen van spéciale Middenstandsaangelegenheden bij Overheids- en semie-Overheidsinstellingen, daarin zou geen verandering gebracht'behoe ven te worden. Wat de quaestie van de verkie zing van de Kamer van Koophandel betreft moet wel bedacht worden, dat hierbij ook andere dan zuiver Middenstandsbelangen aan de orde waren, want in de Kamer van Koop handel worden ook andere zaken aan de orde gesteld. BENNEBROEK VERGADERING „ORANJE-VEREENIGING". Daartoe opgeroepen door het toestuur der Oranje-Vereeniging kwamen in de tooneel- zaal van „Oud Berg en Dal" Dinsdagavond de afgevaardigden van ruim twintig plaatselijke vereenigingen bij. elkaar om te beraadslagen over de te houden feesten in Januari 1938. De vergadering werd geleid dooi wethouder J. F. van Lierop. Algemeen was men van meening dat ex- gezorgd moet worden voor een gepaste feest viering en dat vooral aan de schoolkinderen een prettig feest moet worden bereid. Speciaal werd er op gewezen, dat aan de kinderen een blijvend aandenken moet worden geschon ken. Daartoe zal -echter de financieele hulp van vele plaatsgenooten noodzakelijk zijn.: Er zal een subsidie gevraagd worden aan de ge meente. Dan zal een beroep worden gedaan op de besturen der vereenigingen. Aan de burgers wordt een circulaire gezonden, waarin een bijdrage zal worden gevraagd. De gaven zullen door de afgevaardigden der ver eeniging worden opgehaald. De volgende vereenigingen waren ter ver gadering vertegenwoordigd Oranje-Vereeniging Bennebroek, Alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond, Comité „Ouden van Dagen", R.K. Volksbond, Zangvereen. „Soli- Deo Gloria", Gezellenvereeniging, Voetbalver- eeniging B. S. M., Chr. Nat. Werkmansbond, Hanze afd. Bennebroek e.o., Chr. Zangver- eeniging Bennebroek", Chr. Jongelingsver- eeniging, R.K. Kiesvereeniging, Muziekcorps H.S.V., gevormd uit personeel van de stichting Vogelenzang, Vereen, van Bloemistarbeiders St. Deus Dedit, De IJsclub Vooruit, Dam- en Schaakvereen. Onderling Genoegen, Afd. Ben nebroek e.o. van de Vereen, v. Bloembollen cultuur, R.K. Ziekenfonds, Muziekkorps Kunst na Arbeid, Afd. B. en O, van Het Witte Kruis, Afd. Benneboek en Omstreken van de Vereen, voor Volksonderwijs. HEEMSTEDE Tank met 5000 L. benzine omgeslagen. Hedenmorgen tien uur wilde de vischhande- laar J. uit IJmuiden, die een driewielige mo torcarrier bestuurde op den Heerenweg en ko mende van de richting Haarlem, de Van Mer- lenlaan inrijden en wilde vermoedelijk nog eerst een grooten Shell-wagen laten passeeren. De bestuurder der truc, waarmede de met 5000 L. benzine geladen tank getrokken werd, wist blijkbaar niet wat de motorbestuurder wilde. Hij week naar rechts uit, passeerde de bakfiets goed, maar moest toen weer om een boom naast den ingang van huize Ipenrode te ontwijken, snel weer naar links gaan. Dit gelukte gedeeltelijk, doch deze snelle ma noeuvre had tot gevolg, dat de tank begon te glijden, waardoor het achtergedeelte tegen den boom botste. De tank kantelde om. Met groote kracht spoot de benzine naar buiten. In een slootje naast de buitenplaats Ipenrode dreef spoedig een dikke laag benzine. Het eerste werk van den chauffeur, die er zonder letsel af was gekomen, was, het gat met poetslappen te stoppen, wat na eenigen ti.jd met behulp van personeel van een vlak bij gelegen benzinestation gelukte. De politie, die spoedig ter plaatse was, leidde direct het verkeer door het Grotstuk, en hield het publiek op een afstand, wegens het groote brandgevaar. Intusschen was een andere tankauto geko men om nog zooveel mogelijk benzine uit te pompen. De brandweer, die eveneens gewaar schuwd was, zou maatregelen nemen tegen eventueel brandgevaar. VERGADERING WINKELIERS GROEP HEEMSTEDE-ZUID. Dinsdagavond was de den vorigen week op gerichte Winkeliersgroep Heemstede-Zuid wederom in vergadering bijeen in Café-Res taurant Hof van Heemstede. Besloten werd de naam Winkeliersgroep Heemstede-Zuid voorloopig te handhaven. Na een zeer uitvoerige bespreking werd be sloten om nog voor de Kerstdagen geen spe ciale winkelweek of iets dergelijk te houden. Wel zullen alle leden zich speciaal toeleggen op een aardige étalageversiering zooveelmoge- lijk in dezelfde geest, waarin vooral Rood e« Wit zullen domineeren, terwijl de leden een speciaal vervardigd embleem in hun étalages zullen krijgen. Medegedeeld werd nog, dat van de pl.m. 45 winkeliers die in dit gedeelte gevestigd zijn reeds 34 waren toegetreden en dat enkelen nog toezegging hadden gedaan. Met een dankwoord voor de prettige sa menwerking en den wensch dat de bespre kingen er toe moge leiden om meer leven te brengen in de omgeving die deze vereeniging in Heemstede bestrijkt,^ en daarmede ook de winkeliers de vruchten moge plukken, sloot de voorzitter, de heer Wildschut, de zeer geanimeerde vergadering. „STILLE ARMEN" IN HEEMSTEDE. In de laatste dagen mocht het Comité voor de „Stille Armen" de volgende bijdragen ontvangen W. D. f 1; S. R. f 5; Ch. E. V. f 5; J. A. v. D. f 3; A. G. D.-V. f 1.60; J. J. F. f 5; II. J. K. f 2; H. P. v. R. f 10; M. A. M. S.-H. f 1; L. H. de H. f 1; G. J. K. f 2.50; E. G. A. S. f 2.50; H. J. C. V.-v. G. f 10; W. M. f 2; C. E. F. f 5; E. M. F. f 5; J. A. F. f 5; H. v. W. C. v. B. f 10; W. S. f 2.50; Th. H. f 10; M. M. Jr. f 1; J. P. N. f 2.50; Mr. W. M. P. O. f 2.50; fam. N. f 10; D. d. B. f 2.50; A. J. C. f 2.50: N. D. f 1.50; Mr. J. A. d. 1. II. f 25; T. L. C. f 10; W. E. J. M. f 2.50; M. v. d. N.-M. f 5; P. v. O. f 1; N.N. f 1; C. P. f 10; J. L. R. f 5; Mr. J. W. v. R. f 2.50; J. H. R. f 2.50; G. M. S. f 5; L. P. J. M. T. f 5; H. M. v. U. f 10; A, P. V. f 3; Wed. K.-L. f 2.50; M. v. B. f 5; M. d. B. Mzn. f 2.50; S. II. D. f 1; B. G. f 1; C. T. f 50; N. V. f 5; J. G. W. f 10; Wed. Z.-T. f 2.50; W. A. K. f 2.50; J. F. M. f 2.50. Het Comité is zeer dankbaar voor deze gaven. Het totaal bedrag van vorig jaar is nog lang niet bereikt. Het Comité vertrouwt daar om, dat nog velen het goede voorbeeld van bovengenoemden zullen volgen. Iedere bij drage ,hoe klein ook, wordt- in. grooten dank aanvaard, want nog steeds is waar het spreekwoord „vele kleintjes maken één groo te". Helpt allen mee om het totale bedrag „groot" te maken, dan kunnen aan vele „Stille Armen" prettige Kerstdagen worden bezorgd. Stort uw bijdrage nog heden op postgiro rekening No. 153308 van den heer A. van Wingerde, Hoofdcommies ter Secretarie. HAARLEMMERMEER GOEDGESLAAGDE UITVOERING „GEZELLIG SAMENZIJN". Dinsdagavond gaf de Tooneelvereeniging „Gezellig Samenzijn" in de Beurs te Hoofd dorp een goedgeslaagde uitvoering. Ondanks de ongunstige weersgesteldheid was de zaal flink bezet. Nadat de voorzitter de bijeen komst met een enkel woord had geopend en allen een hartelijk welkom had toegeroepen, werd opgevoerd het stuk „Het Land van Be lofte", toonëelspél in 4 bedrijven van W. So merset Maugham. Er werd over 't algemeen vlot en mooi spel geleverd. Dat de prestaties van het optreden-, de gezelschap door de aanwezigen op prijs werden gesteld, bleek wel uit het herhaald applaus aan het einde van ieder bedrijf. De avond werd met een gezellig bal be sloten, met medewerking van de in Haarlem mermeer populair geworden band „The Ac cordeon Swingers". NOODZAKELIJKE WEGVERBETERING Hoewel door de zorg van het bestuur van den Haarlemmermeerpolder het groote wegen plan van dit waterschap reeds vrijwel tot op lossing is gebracht, zijn ér toch nog enkele weggedeelten overgebleven o.a. bij de Spie ringweg bij Vijfhuizen en het Turf spoor bij Abbenes die een noodzakelijke verbetering moeten ondergaan. Het ligt in de bedoeling ook deze wegen ter plaatse van een gesloten wegdek te voorzien, doch met de uitvoering van dit werk om redenen van financieelen aard te wachten tot het jaar 1939. VERGADERING MIDDENSTANDS VEREENIGING. De Chr. Middenstandsvereeniging „Haar lemmermeer" hield Dinsdagavond in de bo venzaal van de Beurs te Hoofddorp een leden vergadering, waarin als spreker optrad de heer P. v. d. Linde, Voorzitter van den Ned. Kruidenlersbond en lid van de Kamer van Koophandel te Rotterdam, met het onder werp: „Hoe moeten wij de Vestigingswet toe passen op onze bedrijven". Spreker gaf een duidelijke uiteenzetting van hetgeen er gaat gebeuren als deze „Ves tigingswet voor den Middenstand" straks in toepassing wordt gebracht; hoe en op welke wijze men zich in de toekomst zal mogen vestigen in een zaak of bedrijf en de eischen waaraan cursisten zullen moeten voldoen om zich in de toekomst als zelfstandigen te kun nen vestigen enz. Het was vooral voor jongere toekom stige Middenstanders een nuttige en leer zame avond. TOONEELUITVOERING IN BADHOEVE DORP. Dinsdagavond werd in de zaal van café Germania, ten bate van de zangvereeniging „Zang en Vriendschap" te Badhoevedorp een tooneeluitvoering gegeven. Opgevoerd werd het blijspel „Tante Jutta". De voorzitter, de heer M. Witziers, dankte voor de vele giften, waardoor de verloting zoo goed slaagde. Het tooneelspel stond onder leiding van den heer H. Sijtsma, in Badhoevedorp geen onbekende. Het stuk had een vlot verloop. De komische scènes werden vooral door de heeren A. Deys als Dr. Hanneman en J. v. Leeuwen als Emiel Bruckner, zeer verdien stelijk gespeeld. Ook de andere medespelen den waren goed. Het stuk werd dan ook een groot succes. Tegelijkertijd werd besloten, dat deze too neelvereeniging als blijvende vereeniging zou blijven bestaan. De heer J. v. Leeuwen dankte namens de zangvereeniging alle medespelers en bood den hoofdrolvertolkers fraaie surprises aan. Onder leiding van M. Witziers en de Accor deonband Pieterse werd tot voorbij het mid dernachtelijk uur gedanst. SPAARNDAM HET VERKEER OVER DE POL. B. en W. van Haarlem hebben besloten, het gedeelte van den Pol, van de zuidelijke grens van de bebouwde kom af tot het perceel aan den Pol no. 46, in de richting van zuid-west naar noord-oost gesloten te verklaren voor het verkeer met alle motorrijtuigen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2