Aïjechin was goed voorbereid. Statistiek Euwe-Aljechin VRIJDAG 17 DECEMBER 1937 HAAR L E U'S DAGBtAD <5 De Zwitsersche keur- ploeg heeft Donder dagavond een demon stratie te Haarlem gegeven, tijdens de uit- voei'ing van „Concor dia". Eén der Zwitsers maakt een hoogstand op de brug. GYMNASTIEK. Uitvoering van .Concordia", Feestavond Haarlemsche Cabaret- club. Een uitstekend variétéprogramma. De Haarlemsche Cabaret Club heeft gister avond in de buitensociëteit „Dreefzicht" een feestavond gegeven, die als bijzonder geslaagd kan worden aangemerkt. Er was een variété programma samengesteld, dat klonk als een klok en waarin voor voortdurende afwisseling was gezorgd. Als „schakel" tusschen de ver schillende nummers fungeerde de humorist en conferencier Johnny Brass. In de eerste plaats waren het de acrobaten, die het publiek aan één stuk door wisten te boeien. La Tholéro's en The Jongly's waren de namen van dé beide groepen artisten, die zulke voortreffelijke dingen in hun genre lie ten zien. Voor humoristische acrobatiek zorg de Up Kiki, een talentvol solo-acrobaat. Hij imiteerde o.a. een glazenwasseher van wel zeer zonderlinge allure. Een aardige attractie vormde het optreden van de negenjarige Geertje van der Word, bijgenaam „de Haarlemsche Shirley Temple". Het meiske slaagde er uitstekend in haar publiek bezig te houden. Natuurlijk sloeg „On the good ship Lollipop" het aller meeste in. De dames Vos verrasten de aanwezigen met goede zang. Zij brachten eenige solo- en duetnummers ten gehoore, waarnaar met groote aandacht geluisterd werd. Tenslotte mag de snelteekenaar niet wor den vergeten. Mr. Freddy beschikt over een verbazingwekkende snelheid en het resultaat van zijn vingervlugheid mag er wezen. De feestavond werd besloten met een bal. waarbij de dansmuziek werd gespeeld door The Jolly Players. De Zwitsersche keurploeg aan het werk. Donderdagavond gaf „Concordia" in de Gemeentelijke Concertzaal een keuruitvoe- ring, waarvan uiteraard het optreden van de Zwitsers de voornaamste aantrekking vormde. Na een opmarsch van Concordia's leden en adspiranten werd door den voorzitter, den heer J. Hop, een openingswoord gesproken. Hij verwelkomde den burgemeester, in wien hij hoopte niet alleen een voorstander van de gymnastiek te ontmoeten, maar evenzeer een krachtig bevorderaar. Voorts werd een woord van welkom gesproken tot de wethouders, de heeren Boes en v. d. Wall, beiden oud-turners uit het K. N. G. V. lid van het veteranenkorps van die organisatie. Algemeene vrije oefeningen door de leden en oudste adspiranten van Concordia vorm den een voor tref felij ken inzet van het pro gramma. Dit flitsende, beweeglijke nummer deed 't in zijn massaliteit bijzonder goed. Maar Concordia gaf meer: vendelzwaaien en knotsoefeningen. Laatstgenoemd nummer vooral ondanks enkele stoornissen was een prachtig voorbeeld van de nieuwere gym nastiek en directeur Berrevoets die tevens den avond als geheel leidde mag het zich tot een eer rekenen, dat zijn arbeid hi het kader dezer uitvoering met internationale medewerking paste. Internationaal, noemen wij ook het werk van het K. N. G. V. dameskeurkorps, onder leiding van den heer G. Kleerekoper, en wel in dien zin, dat het zich met vrijwel elk land in gymnastische vaardigheid kan meten. Ze ker, er zijn tegen de hoog opgevoerde en ook Donderdag getoonde oefenstof voor dames bedenkingen gerezen, maar als men het oefenkorps ziet turnen, worden die bedenkin gen vergeten als gevolg van de onovertreffe- lijke wijze, waarop de turnsters haar oefe ningen uitvoeren. Na persoonlijke vrije oefeningen en paard- springen, in welk laatste nummer ook de mise een scène niet was vergeten, volgde haar glansnummer, ringzwaaien, dat wel eens minder vast dan gewoonlijk leek, maar dat in grooter mate woorden van bewondering waard was. Fijn werk jverd ook getoond in het brugnummer. En dat fijne schijnt vrijwel alleen aan de dames beschoren t'e zijn, want zelfs bij de onder leiding van den heer Frösch staande Zwitsersche afdeeling stond genoemde kwaliteit niet op dezelfde hoogte, gevolg ver moedelijk van hun lichaamsbouw. Alleen de Hongaarsehe turners schijnen in bedoelde hoedanigheid ons nationale dameskeurkorps te kunnen evenaren. Wanneer wij letten op het door de Zwilsers vóór de pauze gedemonstreerde, dan moeten wij een kleine teleurstelling vaststellen. Was misschien de roep, waarmee deze buitenlan ders waren ingeluid, al te sterk geweest? Wij weten het niet, en ook zullen misschien de vermoeienissen van de tournée zich hebben laten gelden, maar een feit is, dat wij van de vrije oefeningen en het brugwerk, hoe schit terend dikwijls ook, meer hadden verwacht. Maar na de pauze werd het anders.. Welk een paardturnen, en hoe zagen we vooral hier, dat de Nederlandsche turners daarin bij de' Zwitsers ver en ver ten achter staan! De getoonde kwaliteit werd door het publiek ter dege aangevoeld, want de afdeeling ontving nu voor haar werk na het luide applaus van vóór de pauze een geweldige ovatie. En nog sterker zou die bijval geweest zijn na het reknummer, wanneer dit niet telkens moest worden afgebroken door ongeschiktheid van het toestel. Maar even hoog als het tur nen aan paard stond dat aan rek. De reuzen zwaaien hèt onderdeel voor rek werden uitgevoerd in een aantal variaties, zooals wij zelfs van de Duitschers niet hebben gezien. Weldra werd de aanvankelijke lichte twijfel omtrent het Zwitsersche peil volkomen weg- De heer Hop bracht dank aan de Neder landsche keurturnsters en aan de Zwitser sche afdeeling. Het was een keur-avond van hoog gymnastisch genot. Dat er in Haarlem meer van zulke uitvoeringen mogen volgen! VOETBAL. STORMVOGELS—XERXES. Stormvogels beschikt over: Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Bravenboer, Schoorl, Gerrits Jr.. Gerrits Sr., Van Pel, Prins, Woudenberg, Opbergen. D. W. S.—V. S. V. V.S.V. komt uit met: Michel, Broek, Voet, Heins, Glas, De Vries, Döhring, Balvers, Van der Lugt, Bot, Sterk. Eutve had echter verschillende zwakten. Reshevsky's oordeel over de groote schaakmatch. De schaakwereld werd, kort geleden,, ver rast door de herovering van de sehaakkroon door Dr. Aljeehin. Vóór het begin van de match gaven de schaak-critici aan Dr. Euwe de beste kansen. Aanleiding hiertoe was de physieke toestand van den challenger en diens slechte match resultaten van den laatsten tijd. Bovendien was men er van overtuigd, dat de Aljeehin van heden niet dezelfde geweldenaar meer kon zijn als die van 1930. Doch tijdens den kamp veranderde men langzaam maar zeker van inzicht en het werd spoedig duidelijk, dat Dr. Euwe een moeilijke taak voor zich had. Dr. Aljeehin toonde aan de schaakwereld, dat hij de match zeer ernstig opvatte en dat hij zich voorbereid had. Niet alleen uit schaakkundig oogpunt, maar ook, hetgeen waarschijnlijk veel belangrijker is, door zijn perfeeten physieken toestand, dien hij be reikt had door drinken en rooken op te geven. Dit op zich zelf was een groote verrassing, waaruit de groote wilskracht en karakter sterkte van Dr. Aljeehin bleek. Doch de allergrootste verrassing was wel, dat Dr. Euwe lang niet zoo goed voorbereid was, als voor zijn eerste match tegen Al jeehin, waarin hij een diepgaande studie van diens partijen van de laatste twintig jaren gemaakt had. De eenige plausibele reden hier voor is gelegen in het feit, dat Dr., Euwe zeker was van de overwinning en van Dr. Aljeehin's definitieven achteruitgang. Ten einde tot een beter begrip van de re sultaten van deze match te kunnen komen is het noodig, dat men een vergelijkende ana lyse maakt van de kracht en zwakte van bei de spelers. De grootste kracht van Dr. Euwe was zijn kennis en de behandehng van de opening. Men kan zelfs zóó ver'gaan door te zeggen, dat hij 's werelds grootste expert is op het gebied van. de openingstheorie. Het was ech ter merkwaardig te moeten constateeren, dat in eenige partijen Dr. Euwe moeilijkheden had om de beste continuatie te vinden tegen nieuwtjes van zijn tegenstander. Goede voor beelden van dit feit vormen de zevende en twee-en-twintigste partij. Eenige van de belangrijkste zwakten van Dr. Euwe. gedurende de match waargenomen, waren: 1. Zijn neiging tot gekunstelde en onuit puttelijke analyses van de stelling. 2. Een tendens naar vlugge zetten. Dit laat ste kan toegeschreven worden aan zijn vrees in tijdnood te geraken, want Dr. Euwe voelt, dat hij niet een goede snel-speler is. 3. Dr. Euwe toonde een geneigdheid tot het maken van ernstige blunders en deze blunders kwamen, jammer genoeg voor hem op dp meest ongelegen momenten. 4. Hij miste het vermogen, kleine positio- neele voordeelen uit te buiten. 5. In vele gevallen was het duidelijk, dat hij vertrouwen in zijn eigen bekwaamheden miste. Een sprekend voorbeeld hiervan was de partij in Groningen, waar hij remise accep teerde in een stelling, die hem goede winst mogelijkheden bood. Aan den anderen kant vertoonde Dr. Alje ehin weinig zwakten. Integendeel. Zijn spel werd juist gekarakteriseerd door zijn typi sche kwaliteiten Een van Dr. Aljeehin's grootste zwakheden was zijn weinig indruk wekkende en onvoldoende behandeling van de openingsfaze. Dr. Aljechin's naar voren tredende be kwaamheden kunnen alsvolgt geboekstaafd worden Als eerste eigenschap zijn buitengewone be kwaamheid om in een slechten stand heel goed te spelen. In zulke gevallen schiep hij zich steeds goede tegenkansen. Deze eigen schap was bij Dr. Euwe niet aanwezig. Verder zij vermeld, dat hij zich begaf op het terrein van psychologisch schaak door zijn helder oordeel in zijn keus van de openingen en varianten tijdens de match. Als derde punt: zijn energiek spel als hij dp witte stukken hanteerde, hetgeen onder meer bleek ,uit het feit, dat Dr. Euwe niet in staat was, ook maar één partij met zwart te winnen Ten vierde: vlugge en diepe visie. Als vijfde eingenschap: zijn stijlverande ring, d.w.z. hij wist wanneer hij agressief of positioneel moest spelen. Ook maakte hii geen ernstige blunders. Vervolgens: zijn wondersnelle reactie op zwakke zetten van zijn tegenstander en zijn capaciteit, om kleine positioneele voordeelen in winst om te tooveren. Gedurende de partijen vlecht hij tallooze nieuwtjes in, die zijn tegenstander dikwijl? bleken te verontrusten en hem dwongen, vee' bedenktijd te gebruiken. Ten slotte toonde hij een groote dosis zelf' vertrouwen en vechtlust. Over het .algemeen was hij degene, die verrassende zetten deed. Tegen de twintigste partij bleek tot ieders verwondering, dat Dr. Euwe, de jongste, met den vermoeidheidsfactor te kampen kreeg. "Blijkbaar ontmoedigd mankeerde bij Dr Euwe tegen het einde de zoo noodige vecht lust wat betreft de laatste loodjes, die zoo zwaar wegen. Hoe het ook zij, men kreeg in deze match prachtvolle partijen te zien en een grootsche prestatie van den nieuwen wereldkampioen De vraag is nu of Dr. Aljeehin in de naaste toekomst in staat zal blijken te zijn, zijn titel met succes te verdedigen tegen de jonge troonpretendenten. EVANGELISCHE BROEDERGEMEENTE. Ten bate der Evangelische Broedergemeente wordt Maandagavond 20 December in het Kerkgebouw, Parklaan 34, een concert gege ven, met welwillende medewerking van Kitty Nederkoorn, sopraan; Bram Misset, bariton; Ernst Eland, bas; Riek Coppée, viool; Jac. Reinalda, viool; Onne.van de Klashorst, cello en Bets Nederkoorn, orkel. Er zal gecollecteerd worden voor het Orgel fonds DE 500.000ste IN HET SPORTFONDSENBAD. Zooals verwacht werd passeerde Donderdag avond de „500.000ste" de controle van het Sportfondsenbad. De gelukkige was de negen jarige Tini Pus, Voorzorgstraat 51. Dokter W. B. Smit, voorzitter van het Sport fondsenbad te Haarlem, reikte het uitge loofde halfjaarlijksche abonnement uit met eenige hartelijke woorden. Hij uitte den wensch, dat nu de eerste 500.000 binnen drie jaar bereikt waren, de volgende 500.000 in twee jaar gehaald zouden worden. C.J.M.V. HAARLEM-NOORD EN HAARL. JON GEM ANNENVEREENI GIN G De Chr. Jongemannen Vereen. Haarlem- Noord en de Haarl. Jongemannenvereeniging hopen Dinsdag 21 December gezamenlijk het Kerstfeest te vieren in een der zalen van het Jeugdhuis te Bloemendaal. Het ligt in de bedoeling, door meer samenwerking beide Vereenigingen tot grooteren bloei te brengen. CAFE-RESTAURANT ONDER NIEUWE DIRECTIE HAARLEM ZATERDAG A.S. FEESTELIJKE 0 P E N 8 IN £1 VAN HET INTIEME RESTAURANT DINERS EN A LA CARTE. - FRAAIE SURPRISES! RESERVEERT TIJDIG UW TAFEL. TELEFOON 14046 JOOP WIRTZ' FENOMENAAL ATTRACTIE ORKEST Sfeer en Stemming! - Gezelligste bitteruur van de stad. Borrel Garni! ZONDAGAVOND 8-11.45 DANSEN IN DE COSY-CORNER. DIR. R. H. DE HOOG (v.h. dir. Rest. „La Réserve" A'dam) (Adv. inpez. Med.) Een Kunstijsbaan te Haarlem? Over de kansen van een nienw plan. In Amsterdam en den Haag bestaan kunst ijsbanen die zich in een druk bezoek mogen verheugen en blijkbaar loonend geëxploiteerd kunnen worden. Indertijd hebben wij reeds medegedeeld, dat ook in het college van B. en W. van Haarlem stemmen opgegaan zijn om te bevorderen dat onze stad een overdekte kunstijsbaan zou krijgen. Er werd door de voorstanders ver wacht dat dit een attractie zou zijn die kan medewerken Haarlem als woonstad aantrek kelijker te maken. Er zou evenwel een parti culiere exploitant moeten komen, want aan gemeentelijke exploitatie werd niet gedacht. Eenige jaren geleden daagde er een gega digde op. Er was een combinatie gevormd die het plan had in het ledig-staande Veilingge bouw aan den Kleinen Houtweg een kunstijs baan aan te leggen, maar daarvan is toen niets tot stand gekomen. Thans komt de Telegraaf met de mededee- ling, dat er opnieuw plannen bestaan om een kunstijsbaan in het Veilinggebouw te maken. Deze gaan uit van de exploitanten van de Haagsche kunstijsbaan. De afmeting van het gebouw zou het mogelijk maken een baan te ontwerpen van 22 Meter breedte en 100 Meter lengte, wat ideaal geacht kan worden. Bovendien zou er dan voldoende ruimte -over blijven om tribunes te bouwen, zoodat er ge legenheid zou zijn om het publiek bij ijs- hockeywedstrijden te laten zitten. Een geluk kige omstandigheid is, dat er in het gebouw reeds een betonnen vloer ligt. Daarop kun nen dan meteen de buizen voor het bevrie zen gelegd worden, waarna die buizen weer afgedekt kunnen worden door een tweede be tonnen vloer, waarop dan de eigenlijke baan komt te liggen. De totale kosten worden op f 175.000 geschat. Tot zoover de mededeeling van de Tele graaf. Zooals onze' lezers evenwel weten zijn er reeds eenige maanden plannen aanhangig het Veilinggebouw af te breken, opdat op het vrijgekomen terrein een straat kan worden aanagelegd, aan welke straat dan midden standswoningen gebouwd zouden worden, eigenaar van het Veilinggebouw, de heer H. van Beem, deelt ons mede, dat er alle kans is, dat het plan inderdaad doorgang zal hebben. B. en W. hebben hun medewerking daarvoor toegezegd, wat ook blijkt uit het feit, dat er thans -door O-penbaré Werken een wijziging van het Uitbreidingsplan wordt voorbereid om dien straat-aanleg en huizenbouw mogelijk te maken. In dien tijd van voorbereiding heb ik zoo vervolgde de heer van Beem verschillende aanvragen ontvangen om het Veilinggebouw als nog voor andere doeleinden te verkoopen. Niet alleen voor een kunstijsbaan, maar ook voor een cabaret. Als koopman heb ik met de gegadigden gepraat, want als ik inderdaad voor het gebouw een prijs zou kunnen krijgen die voordeeliger is dan huizenbouw, zou ik er veel voor gevoelen. Ik heb met een mijnheer uit den Haag eenige maanden geleden een half uur een heel voorloopige bespreking ge had over de mogelijkheid in het Veilingge bouw een kunstijsbaan te maken. Daarbij is het evenwel tot heden gebleven. Ik verwacht er weinig van en ga dan ook gewoon door met mijn plan om op den grond huizen te bouwen. De mijnheer uit den Haag heeft zich in- tusschen tot het bestuur van de Haarlemsche IJsclub en tot het bestuur van een hockey club gewend om sympathie voor zijn plan te krijgen, want als er iets van zou kunnen komen, dan zou eerst het kapitaal gevonden moeten worden. le partij 6 Oct.: Euwe wint met Wit, 50 zetten (vorige avond afgebroken). 2e partij 7 Oct.: Aljeehin wint met Wit, 40 zetten. 3e partij 11 Oct.: remise, 60 zetten (vorige avond afgebroken). 4e partij 12 Oct.: remise, 27 zetten. 5e partij 14 Oct.: Euwe wint met Wit, 40 zetten. 6e partij 16 Oct.: Aljeehin wint met Wit, 23 zetten. 7e partij 19 Oct.: Aljeehin wint met Zwart, 34 zetten. 8e partij 21 Oct.: Aljeehin wint met Wit, 26 zetten. 9e partij 24 Oct.: remise, 40 zetten (daartoe 5 Oct. zonder verder spelen besloten). 10e partij 26 Oct.: Aljeehin wint met Wit, 40 zetten. 11e partij 30 Oct.: remise, 30 zetten. 12e partij 1 Nov.: remise, 26 zetten. 13e partij 4 Nov.: Euwe wint met Wit, 68 zetten (vorige avond afgebroken). 14e partij 7 Nov.: Aljeehin wint met Wit, 52 zetten (vorige avond afgebroken). 15e partij 10 Nov.: remise, 62 zetten (vórige avond afgebroken). 16e partij 12 Nov.: remise, 65 zetten (vorige avond afgebroken). 17e partij 14 Nov.: Euwe wint met Wit, 40 zetten (daartoe zonder verder spelen besloten). 18e partij 17 Nov.: remise, 51 zetten (vorige avond afgebroken). 19e partij 21 Nov.: remise, 49 zetten (vorige avond afgebroken). 20e partij 23 Nov.: remise, 40 zetten (daartoe 24 Nov. zonder verder spelen besloten) 21e partij 25 Nov.: Aljeehin wint met Zwart, 32 zetten. 22e partij 28 Nov.: Aljeehin wint met Wit, 62 zetten (vorige avond afgebroken). 23e partij 1 Dec.: remise, 50 zetten (vorige avond afgebroken). 24e partij 2 Dec.: Aljeehin wint met Wit, 40 zetten (daartoe 3 Dec. zonder verder spelen besloten). 25e partij 7 Dec.: Aljeehin wint met Zwart, 43 zetten (op 4 December afgebroken). Dr. A. ALJECHIN HEROVERT DEN TITEL. Eindstand: Dr. Aljeehin 15V2 P*? Dr. Euwe 9% P» Resteerende partijen 26e partij 8 Dec.: remise, 30 zetten. 27e partij 9 Dec.: remise, 28 zetten. 28e partij 12 Dec.: Aljeehin wint met Wit, 37 zetten. 29e partij 14 Dec.r Euwe wint met Wit, 40 zetten (15 Dec. zonder verder spelen op gegeven.) 30e partij 16 Dec.: Euwe wint met Zwart, 40 zetten. Stand: Dr. Aljeehin 2 p., Euwe 3 p. Zondagmiddagconcert H. O. V, Solist: Gerard van den Arend. Het programma van het Zondagmiddag- oncert brengt de succesvolle nummers der laatste ledenconcerten, zooals de „Symphonie concertante" voor viool, cello, hobo en fagot van Haydn met de solistische medewerking van Hans Byvanck, Louis van Mannen, An ton jj?ems en Henk de Wit; de Bretonsche Suite (uit 6 deelen bestaand) van Gerard M. G. von Brucke Fock, een werk dat even sterk insloeg als de Ouverture „Cyrano de Bergerac" van Dr. Joh. Wagenaar. Als solist treedt op de zanger Gerard van den Ai-end, die een Aria van Haendel en twee liederen van Pletzner komt zingen, alles met orkestbegeleiding. Onze landgenoot, die in Berlijn woont en in vele groote steden van Duitschland succesvol optrad, studeerde aanvankelijk chemie, ging daarna zang studeeren in Den Haag bij Dekker en Henri Geraerdts en later in Ber lijn bij Fred Husler. icueip/ fTJMNCINS HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam 15 van Rotterdam te New York. Nebraska (thuisreis) 14 te San Francisco. Beemsterdijk Rottm. n. Baltimore 15, 310 m. W. van Valentia. Leerdam N. Orleans n. Rott. via Londen 15 950 m. W. v. Bishops. Damsterdijk Vanc. n. Rott. 14 te Cristobal. Edam 15 v. Rotterdam te Philadelphia. Lochkatrine Vanc. n. Rott. 15 te Southampton. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitreis) 16 v. Kurrachee. HALCYON LIJN. Stad Maassluis 16 v. Vlaardingen n. Narvik. Rozenburg 16 v. Vlaardingen n. Lissabon. Vredenburg 16 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Vlaardingen Narvik n. Vlaard. 18 (10 n.m.) te Hoex van Holland verwacht. HOLLAND OOST AZIë LIJN. Grootekerk (t.) 14 van Manilla. Meerkerk (uitreis) 16 van Port Said. Drechtdijk Rott., n. Vancouver 15 v. Londen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN, Hoogkerk (thuisreis) pass. 16 Gibraltar. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland 15 van Amsterdam te Hamburg. Amstelland (th.) 14 te Santos. Eemland 16 v. Amstm. n. Buenos Aires. HOLL.—WEST AFRIKA LIJN. Alchiba 15 v. Amsterdam n. W. Afrika. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein 14 van Beira naar Rotterdam. Jagersfontein (t) 16 te Antwerpen. KON. NED. STBT. MIJ. Barneveld Chili n. Amsterdam 15 v. Cristob. Ganymedes 15 v. Malta te Piraeus. Mars 15 v. Malta te Piraeus. Orion Levant n. Amstm. 15 v. Lissabon. Cottica Amst. n. W. Indië p. 12 Ouessant. Fauna 16 v. Venetië te Triëst. Ulysses 15 v. Rodosto n. Limni. Simon Bolivar Amst. n. Barb. 16 v. Madeira. Merope 15 v. Palermo n. Lissabon. Titus Susa n. Granton 16, 110 m. ZW. v. Ouessant. Vulcanus Catacolo n. Amst. 16, 10 m. Z. v. Ouessant. Orpheus, 15 v. Amst. n. Kopenhagen. Poseidon, 16 v. Hamburg n. Amst. Taurus (gech.) 16 v. Amst. n. Hamburg. Saturnus, 16 v. Amst. n. Rott. Hercules, 16 v. Amst. n. Rott. Trajanus, 16 v. Malta n. Algiers. Tiberius, Bourgas n. Amst. 16 (12 uur des midd.) 165 m. ZW v. Ouessant. Juno, 16 v. Constantza te Stamboul ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (thuisr.) 15 te Belawan. Garoet, Rott. n. Soerabaja 17 te Brest verw. met lekkage in ruim no. 5. Brastagi (thuisr.) 15 v. Suez. Kota Nopan (uitr.) 15 v. Sabang. Sitoebondo (uitr.) p. 16 Sagres. Kota Agoeng, 16 v. Rott. te Batavia. Buitenzorg, 15 v. Batavia n. Rott. STOOMV AAR1 MIJ OCEAAN Menestheus, Kobe n. Rott. 15 v. Londen. Laomedon, Batavia n. Amst. p. 16 Pr. Point. Calchas, Japan n. Rott. 16 te Penang. Diomed, Rott. n. Kobe 15 v. Hongkong. Achilles, Rott. n. Japan 16 van Suez. City of Christchurch, Dairen n. Rott. 14 te Cebu. Glenfinlas, Dairen n. Amst. 15 v. Singapore. Medon, Batavia n. Amst. 14 200 m. Z. v. L. End. Glenshiel, Japan n. Londen 15 60 m. Z. v. Land's End. Laertes, Amst. n. Java 16 v. Port Said. Flintshire, Dairen n. Amst. p. 16 Gibraltar. Menestheus, 16 v. Japan te Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena, 16 v. Rott. te Hamburg. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Chr. Huygens (thuisr.) 16 van Algiers. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 16 te Southampton. Simaloer( uitr.) pass. 15 Gibraltar WIJK LIJN. Beverwijk, Rott. n. Pto. Emped p. 16 Oues sant. HaulerwijK, Rott. n. Melilla p. 16 Fïnisterre. Randwijk, 16 v. La Goulette ter reede van Boucau. Stolwijk, 16 v. Newcastle n. Bouca-u.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10