0.%doiOun(a MAAKT ZELF UW HOESTSIROOP .VRIJDA'G 17 DECEMBER 1937 HAARCEM'S DAGEEAD Ais U thans een VULPEN wilt geven, Een goede, die duurt voor het leven, Dan zeg ik U, heusch, Er blijft U geen keus, Alleen bij D A N T U M A nroet U wezen ZIJLSTRAAT 90, HAARLEM, TELEF. 11161 (Adv. Ingez. Med.) JAARVERGADERING S.DJAP. In het gebouw van den Protestantenbond werd Donderdagavond de jaarvergadering ge houden van de federatie Haarlem der S.D.A.P. onder leiding van den heer S. P. Doek. De voorzitter herdaeht het overlijden van den dien morgen grafwaarts gedragen ouden veteraan en vaandeldrager D. van Gelder, welke woorden door de aanwezigen staande werden aangehoord. Na eenige korte mededeelingen o.m. dat op de Tweede Kerstdag de traditioneele Kerst vergadering zal plaats vinden in de Gemeen telijke Concertzaal, waar de heer K. Vorrink de Kerstrede zal uitspreken en voorts De Stem des Volks en Rolien Numan hun mede werking zullen verleenen, werd door den sinds korten tijd afgetreden secretaris den heer F. J, Albrecht het jaarverslag voorgelezen. In dit verslag kwam tot uiting de stevige leden groei over het afgeloopen jaar. Het verslag werd goedgekeurd, evenals het verslag van penningmeester den heer C. Maarschall en de begrooting voor 1938. Hierna werd door den heer D. J. A. Wester- veld, secretaris der Sociaal Democratische Raadsfractie, verslag uitgebracht van het- werk der raadsfractie over het ageloopen jaar waarhi de belangrijkste gebeurtenissen' tor uiting werd gebracht. Na de beantwoording van eenige gestelde vragen, werd ook dit ver slag met algemeene stemmen goedgekeurd en werd dank gebracht aan den samensteller van het verslag. Door het Tweede Kamerlid den heer Theo Thijssen werd aan het slot een korte be- chouwinfg gegeven over het standpunt dat de Kamerfractie heeft ingenomen bij de be handeling van de Defensie-voorstellen tijdens de behandeling van de begrooting. Met het oog op de tijd werd de inleiding van den heer Westerveld tot een volgende vergadering uitgesteld. DE VONDELTENTOONSTELLING. Nog tot Zondag geopend. Op de Groote Markt is een groote pijl aan gebracht,. die wijst in de richting van de Stads- Bibliotheek en de aandacht vestigt op de Von deltentoonstelling der Stads-Bibliotheek en -Leeszaal. Er zijn nog te veel Haarlemmers, die juist hebben gedaan, alsof die pijl en wat erger Is alsof de Vondeltentoonstelling er niet was. En dit is jammer, want op die expositie zijn veel belangwekkende dingen te zien. Maar het verzuimde kan nog worden ingehaald; de tentoonstelling blijft n.l. tot Zondag nog open. Men houde het zich voor gezegd! UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling gehouden in ,,'t Nota rishuis" Donderdagavond. Het Winkel- en Woonhuis met bovenwo ning te Haarlem aan het Santpoorterplein No. 2 zwart en rood, met het voortdurend erfpaehtrecht op den grond, groot 3 aren, 41 centiaren. f 9000, P. Duys q.q. Het Woonhuis met bovenwoning, Werk plaats en erf te Haarlem aan de Bakenesser- gracht no. 79, groot 1 are, 60 centiaren, f 3970, J. G. Hoffmann q.q. Het Woonhuis met erf te Haarlem aan de Drossestraat no. 8, groot 62 centiaren, f 2300, B. P. Sleper q.q. Het Woonhuis met bovenwoning te Haar lem aan de Westergracht no. 55 zwart en rood, groot 68 centiaren, f 3400, B. P Sleper q.q. Het Woonhuis met erf en tuin te Haarlem aan de Ripperdastraat no. 11, groot 1 are, 80 centiaren. f4475, F. Radsma q.q. Een Huis met tuin en afzonderlijk opgaan de bovenwoning gelegeen te Haarlem aan de Westergracht no. 35 zwart en rood, groot 1 are, 3 centiaren, f 5235, D. J. van Rijn q.q. De Villa „Willemshoeve" met garage, tuin en igrond te Bentveld gemeente Bloemendaal aan de Zandvoorterweg nos. 15 en 15a, groot 11 aren, 33 centiaren. Totaal f 9950, E. E. -Stoel q.q. Het Heerenhuis en erf te Haarlem aan de Emmastraat, groot 1 are, 21 centiaren, f 5900, J. Heuperman q.q. Het Heerenhuis met erf, tuin met schuur en kolenberging te Haarlem aan de Wilhelmina- straat no. 66 hoek Wilsonsplein, groot 2 aren, 53 centiaren, benevens 1/3 gedeelte in een bij het perceel behoorende poort, f 8350, J. IJfs q.q. De halve Villa met garage, erf en tuin te Bloemendaal aan den Duinlustparkweg no. 31 hoek Joh. Verhulstweg, groot 6 aren, 66 centiaren, f 6650, J. Hekket. De Boerderij met veestalling voor 16 koeien, wagenschuur en hooiberg te Spaarnwoude ((gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwou de), aan den Kerkweg no. 16, groot 18 aren, Erfpacht tot ultimo April 1969). Totaal f 3400, K. Jongert q.q. Een perceel Weiland genaamd „Boogaarts" te Spaarnwoude gelegen achter het perceal Kerkweg no. 16, groot 2 hectaren, 11 aren, 90 centiaren. f 7400, Opgehouden. AGENDA VRIJDAG 17 DECEMBER Stadsschouwburg; B'allet Trudi Schoop. 8.15 uur. Gebouw H. B. S. A: Lezing prof. Duijven- dak voor de Volksuniversiteit. Bureau Pandpoort, Koningstraat. Algemeene vergadering Weldadigheid naar Vermogen, 3.30 uur. Kunstzaal Reeker: Kersttentoonstelling 105 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Grazige Weiden, 2.30, 7.15 en 9 uur. Luxor Sound Theater: De Privé Secretaresse met Rena-te Muller, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De Goede Aarde, 7 en 9.15 u. Frans Hals Theater: Mariene Dietrich in „Angel". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 18 DECEMBER La Gaité: Nachtfeest 8—3 uur. H. K. B.: Propaganda kegelwedstrijd. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds Kunstzaal Reeker: Kersttentoonstel-ling 10—5 uur. De Bilt voorspelt Zwakken tot matigen Noordwestelijken tot Noordoostelijken wind, zwaar be wolkt tot betrokken, waarschijnlijk buien van regen of sneeuw, tempera tuur om het vriespimt. BAROMETERSTAND Hoogste 774.9 m.M, te Abisko. Laagste 751.3 m.M. te Swinemünde. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 42 F. Laagste hedennacht 33 F. Hoogste heden 37 F. De hooge drukking nam in Noord-Scandi- navië sterk toe, die van IJsland trekt naar de Britsche eilanden gevolgd door een depressie die op den Oceaan vrij diep is. In de Oostzee ligt een ondiepe depressie die langzaam westwaarts trekt. Op de Britsche eilanden klaarde de lucht op en kwam zoowel in Ierland als in Schotland lichte vorst voor. In Frankrijk is de lucht nog meest betrokken en de temperatuur maar weinig boven nul graden, in het Westen viel veel regen. In Zwitserland daalde de temperatuur even onder het vriespunt, in de bergen is het opge klaard met vorst tot 20 graden. In Duitschland trok het gebied van lichte vorst Zuidwaarts, aan de Oostzeekust valt regen en sneeuw. Ook Zuid-Scandinavië meldt veel sneeuw, in het Noorden is de lucht bedekt maar hield de strenge vorst aan. Hier te lande is voorloopig niet veel veran dering te wachten, de temperatuur blijft nabij het vriespunt met kans op regen of sneeuw buien. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 760 m.M. Stand van gister 753 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 2.48 uur; n.m. 15.12 uur. Strand berijdbaar van 7.4513.15 uur. Belangrijke telefoonnummers s Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht:14141. HOOFDPIJN Geen pillen noch poeders, maar een goed passende bril van W. KUIPERS Zn. Opticiens. ZIJLSTRAAT 97. (Adv. Ingez. Med.) AANBESTEDINGEN. Hedenmorgen werd door den Rijkswater staat te Haarlem aanbesteed: het maken van een beschoeiing langs de Prins Hendrikkade te Diemen, met bijkomende werken. Het laagst werd ingeschreven door de N.V. Beton Indus trie te Vinkeveen, voor ƒ30.720. Verder werd aanbesteed: het vernieuwen van de noordelijke binnenremming en 't plaat selijk verhoogen van twee sluismuren van de Oranjesluitzen te Schellingwoude, alsmede het aanbrengen van een beschoeiing voor den Rijksloswal bezuiden deze sluizen, met bij komende werken. Laagste inschrijf ster was de firma J. P. Dijkman Co., te Amsterdam, voor ƒ53.500. WIJDINGSAVOND. Op den wijdingsavond door Ds. G. J. Duy- vendak te houden -op 20 December in de Luth. kerk zal het Luth. Dameskoor zijn me dewerking verleenen. Het koor zal begeleid worden door een klein orkest van Rie v. Eden en kerkorgel door Charl. ^Hulshoff. De so praan en alt-solo zal vervuld worden door mevr. Oudhuizen -en mej. Noveras. Het geheel staat onder leiding van Rie Schouten. IN GEEN GEVAL EEN CONTRACTLOOS TIJDPERK In verband met publicaties aangaande de onderhandelingen tusschen de Reedersver- eeniging en de organisatiebesturen over een nieuw contract voor de zeevisschers kan wor den gemeld, dat van de zijde der werknemers te kennen is gegeven, dat zij het in geen ge val tot een contractloos tijdperk zullen laten komen. Mocht dus bij het afloop en van het huidige contract geen overeenstem ming zijn bereikt, dan mag worden aangenomen, dat de zeelieden niet op de oude voorwaarden naar zee zullen gaan. j UIT DE OMSTREKEN HAARLEMMERLIEDE Raadsvergadering. De begrooting vastgesteld. Vergadering van den Gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude onder voor zitterschap van burgemeester L. H. Simons. Tegenwoordig alle raadsleden. Behandeld wordt de begrooting voor 1938. De heer Tabak opent de algemeene be schouwingen. Hij hoopt dat voor uitvoeringen op Zaterdagavond geen nachtpermissie meer gegeven wordt tot 3 uur, omdat dit schade doet aan de Zondagsheiliging. Hij vraagt hoe het staat met de plannen van de nieuwe brug over de Ringvaart en de brug over de Duiker- sloot. Ook vraagt hij inlichtingen over de plannen tot wijziging van den Rijksweg nabij de Suikerfabriek. De heer Biesheuvel gaat met het finan- cieele beleid van B. en W. volkomen accoord; toch vraagt hij zich af of alle belangen wel goed behartigd worden. De Wethouders heb ben een bepaalde afdeeling en hij twijfelt of de Wethouder van Sociale zaken de hem toe vertrouwde afdeeling wel voldoende onder de knie heeft. Hij gelooft dat deze wethouder geen leiding geeft doch geleid wordt en stelt de vraag of het niet beter zou zijn een één- hoofdige leiding in te voeren evenals vroeger. Dit voordeel zal U steeds met onze Anthradet blijken, U heeft den heelen dag er niet naar om te kijken. S M I N I VS KOLENHANDEL PIJNBOOMSTRAAT 143 Telef. 23892. (Adv. Ingez. Med.) Spreker acht de gemeente belemmerd in haar groei als hij denkt aan den drang van hooger hand om de bouwverordening te wij zigen of hoeveel moeite, het kost hier een uit breidingsplan goedgekeurd te krijgen. Halfweg is spoedig volgebouwd. Voorts vraagt spreker naar het resultaat der gevoerde onderhandelingen over enkele detail punten van het Halfwegsche uitbreidingsplan. Ook wil hij graag weten hoever de plannen zijn voor de conciërgewoning. Gelet op het groote batig saldo 1936 was belastingver hooging niet noodzakelijk geweest. Ondanks de 7 magere jaren staat de gemeente er nog goed voor. Spr. blijft echter van oordeel dat het landelijk gedeelte vooral door de straatbelasting on evenwichtig belast wordt en hoopt voorts, dat B. en W. spaarzaam zijn in het verleenen van ontheffingen van de Winkelsluitingswet en ook de Zondagswet zooveel mogelijk zullen naleven ter bevordering van Zondagsheiliging en Zondagsrust. De voorzitter antwoordt. De voorzitter antwoordt, dat het slui tingsuur van cafés niet een zaak is van B. en W. maar van den burgemeester. Als men denkt, dat spreker te royaal is met afwijkin gen van het sluitingsuur, dan wil hij daar gaarne rekening mede houden. Wat de brug over de Ringvaart betreft kan spreker mede- deelen, dat de Raad de noodige besluiten ge nomen heeft en dat deze inmiddels zijn goed gekeurd. Het wachten is op andere instanties. De brug over de Polanenkade heeft in het College tot groot meeningsverschil geleid. Er is nu een voorstel. Mogelijk kan de Raad zich later ook nog eens ih deze kwestie verdiepen. 't Is spreker bekend, dat op de Rijksbegroo- ting f 60.000 is uitgetrokken voor den Rijks weg bij de Suikerfabriek. De bedoeling is, dat er een paralelweg komt en dat het station verdwijnt. Overigens is hem van die plannen ook weinig bekend. Spreker beaamt, dat voor dit jaar nog geen belastingverhooging noodig was, doch men moet verder kijken. Om 1938 sluitend te la-ij- gen is gebruikt f 60000 wegens straatbelasting, f 1500 wegens verhoogde opcenten Personeele belasting en f 6700 van het batig saldo. Zonder belastingverhooging zou over een paar jaar het batig saldo op zijn. Men moet vooral niet vergeten, dat de Rijksuitkeering ieder jaar met meer dan f 250(1 inkrimpt. Het uitbreidingsplan bij het Liewegje is niet goedgekeurd. De straatbelasting is in deze gemeente zeer laag. Wethouder Stokman zegt, dat een mate rie als de steunregeling zoo maar niet onder de knie te krijgen is. Telkens verandert er iets en iedere dag brengt een regen circulaires. Er is gezegd, dat hij geleid wordt inplaats van dat hijzelf leidt. Hij wil wel verklaren, dat hij niet als dictator optreedt, doch handelt in overleg met den betrokken ambtenaar. Wan klanken zijn er niet, alles loopt goed. Het aan tal werkloozen is ongeveer 50, dat der steun- trekkenden 12. Wethouder van Essen deelde mede. dat de onderhandelingen over enkele onderdeelen van het uitbreidingsplan van Halfweg niet het beoogde resultaat hebben gehad en dat daar-, om het plan ongewijzigd is ingezonden. De begrooting van het Armbestuur wordt zonder discussie gloedgekeurd en die van het Grond- en Woningbedrijf vastgesteld. De be grooting van het gasbedrijf wordt vastgesteld, nadat de heer Tabak heeft betoogd dat, wanneer het gasbedrijf zich in gunstiger zin blijft ontwikkelen, hij een voorstel zal doen om het verbruik van 25 M3. per maand, waar bij het 6 cent tarief aanvangt, te verlagen. Na langdurige discussie en na een besloten vergadering komen de volgende voorstellen aan de orde. a) Van den heer Tabak om het salaris van den administrateur van het gasbedrijf met 2G0.te verhoogen. (Dit wordt niet ge steund). b). Het voorstel van B. en W. om dit met 100.— te verhoogen wordt aangenomen. Te gen De Graaff en Van Duynhoven. c). Het voorstel van de meerderheid van B. en W. om de salarissen van de ambtenaren ter secretarie te verhooeen. Dit voorstel wordt verworpen. Vóór de hee- ren Van Essen, De Graaff. De Rooy, Stokman en Polderman. d). Het voorstel van de financieele commis sie om alleen het salaris van den 2den ambte naar ter secretarie te verhoogen. Eveneens verworpen. Zelfde voorstemmers. Ten slotte worden B. en W. op voorstel van den heer Tabak uitgenoodigd het salaris van den 2den ambtenaar ter secretarie nader on der het oog te zien. Bij de behandeling der begrooting zegt de heer Tabak, dat de uitkeering aan bijzon dere scholen te laag is. Hij zou dit willen op voeren tot ongeveer 12.— per leerling. Ook acht hij de normen der steunregeling te laag. De voorzitter antwoordt, dat de kosten van het O. L. Onderwijs laag gehouden worden, hoewel het hoofd dier school toch altijd gekre gen heeft wat hij vroeg. Wethouder Stokman zegt toe, de steun- normen nog eens te zullen bekijken. De heer Biesheuvel dringt aan op aan schaffing van gasmakers voor de luchtbe scherming en stelt voor daarvoor 150— uit te trekken. Aldus wordt besloten. Hierna wordt de begrooting vastgesteld. Het bedrag dat in 1938 voor het openbaar onderwijs wordt beschikbaar gesteld, wordt vastgesteld op 10.09 per leerling. De vergoeding voor bijzondere scholen over 1935 wordt vastgesteld op 8,78 per leerling. BLOEMENDAAL Electriciteit verlicht de taak van de huisvrouw. Tentoonstelling in de keuken van het P.E.N. In de demonstratiekeuken van het P.E.N.- gebouw in het Kinheimpark wordt een ten- stelling gehouden van electrisch bereide Kerst- en Nieuwjaarsgerechten, die Zater dagmiddag voor het laatst geopend zal zijn, waar aan belangstellende dames wordt ge demonstreerd. welke mogelijkheden het koken met eleetrische apparaten biedt. Mogelijk heden, die getuige de tentoongestelde pro ducten inderdaad niet gering zijn, waaraan de kookkunst van mevrouw Roersch—Be-mijns en haar beide assistenten echter ook wel niet vreemd zal zijn. In deze modern ingerichte demonstratie keuken staan verschillende Kerst- en Nieuw jaarstafels, die zelfs den meest verwenden lekkerbek zullen doen watertanden. Doel van deze tentoonstelling is uiteraard het propageeren van het gebruik van elec triciteit voor het bereiden van de maaltijden, wat groote voordeelen biedt. Mevr. Roersch, die ons een korte uiteenzetting daarover ga, wees er allereerst op, dat het electrisch koken volstrekt niet duurder en in sommige ge meenten zelfs goedkooper is, dan bij gebruik van andere verwarmingsmiddelen. Bovendien heeft electrisch bereid voedsel een grootere voedingswaarde, waardoor het vooral voor grootere gezinnen en inrichtingen een aan zienlijke gesparing beteekent. Dat dit door vele huisvrouwen beaamd wordt, bewijst het aantal nieuwe aansluitin gen, dat van 6 per week in 1935 tot 35 per week in 1937, evenals een enquête waarbij 81.5 pet. der dames haar tevredenheid over het electrisch koken en 85.1 pet. over de ver- bruikskosten betuigde. DE TOESTAND VAN WETHOUDER HOGENBIRK. Naar wij hedenmorgen bij informatie aan het Diaconessenhuis te Haarlem vernamen, is de toestand van wethouder Hogenbirk thans iets vooruitgaande. De patiënt had tamelijk goed geslapen. OUDERAVOND M.UL,O.-SOH00L. Donderdagavond werd op de Openbare School voor UL.O. aan den Vijverweg een Ouderavond gehouden. In plaats van den heer A. Hiemstra werd tot lid van de oudercommissie gekozen de heer C. Hage. Hierop vertoonde de heer H. F. Tillema, de bekende Borneo-reiziger zijn film: „Apo Ka jan, naar het hart van Boreno", welke film mede bijgewoond werd -door de oudste leerlingen; Met groote aandacht werd deze -merkwaar dige film gevolgd en de heer Tillema toonde in. zijn toelichting zijn groote genegenheid voor dit natuurvolk. Aangezien de film meerdere malen be schreven is, zullen wij ons van een behan deling onthouden. Het hoofd der school dr. T. Popma, dankte den heer Tillema hartelijk voor dit werk van moed en energie en voor de heldere toelich ting. GEVONDEN VOORWERPEN. In de week van 8 tot 15 December werden de volgende voorwerpen bij de politie aange geven als terug te bekomen bij: G. Duiveman, Alb. Thijmlaan 30 Santpoort gymnastieksc hoentjes; Postkantoor Bloemen daal, een rijwielbelastingmerk; D. van Duijnen Hofje van Stoel 2, Bloemendaal; een teeken doos, een ceintuur en een handschoen; Mej. Cornelissen, Bloemendaalseheweg 21 Bloe mendaal, een handwarmer; Schipper, Kenne- merweg 12 Bloemendaal, een sleutel; Mevr. Blankevoort, Zuider Stationsweg 5A Bloemen daal een kinderhoedje; Reinders, Kennel Fauna een herdershond; D. J. A. A. Heufling, Rijnegomlaan 6 Aerdenhout, een shawl. Politiebureau Overveen: een damesporte- monnaie; een handschoen; taschje; een shawl; een damesschoen; een autosleuteltje, een handschoen, 2 handschoenen. Politiebureau Aerdenhout (Schulpweg) een handschoen. ZANDVOORT De leening van 1.558.000. Bij de Ned. Indische Disconto Mij. N.V., de Ned. Bank voor Zuid-Afrika N.V. en de'Ne-d. Middenstandsbank zal de inschrijving open worden gesteld op de leening van Zandvoort van f 1.558.000 ZVz pet. obligaties, zijnde een deel van een leening, waarvan reeds f 500.000 op emissie-voorwaarden, is geplaatst. De koers van uitgifte is 100?4 pet. Deze leening dient ter aflossing van een gelijk bedrag aan ge sloten onderhandsche geldle.eningen. De be taling zal op 1 Februari 1938 moeten ge schieden. De leening is a pari aflosbaar°in dertig jaar. VERGADERING „ONS BELANG". De vereeniging van koffiehuis- en vergun ninghouders hield in hotel Welgelegen aan het Kerkplein haar algemeene vergadering. In zijn openingswoord herdaeht de heer G. Kiefer wijlen den heer Cassee, die vele jaren bestuurs lid was van de afdeeling Zandvoort. Een ver slag van de te Haarlem gehouden Kringver gadering werd uitgebracht. Bij de bespreking over het a.s. congres van -den Bond stelde de heer Steenken voor, po gingen in het werk te stellen, dit congres te Zandvoort te doen plaats hebben De plaats voor het congres in 1938 is echter reeds vast gesteld, doch de voorzitter kon de verblijdende mededeeling doen, dat het congres in 1939 te Zandvoort zal worden gehouden. DE HANZE. Woensdagavond hield de R.K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" in het Patro naatsgebouw aan de Groote Krocht een druk bezochte propaganda vergadering. Nadat de voorzitter de heer C. Siegers, een korte inleiding had gehouden gaf hij het woord aan den heer Jan Bakker, uit den Haag die sprak over: de wet op vestigingseischen, en onze taak. Uitvoerig stond spr. stil bij het ontstaan van de wet op de vestigingseischen en de voordeelen daarvan die pas in de toekomst ten volle tot uiting zullen komen. Spreker waarschuwde de aanwezigen voort durend paraat te blijven en te trachten gelij ken tred te houden met de beter geschool de en kundiger jonge middenstanders. Het volgend jaar zullen de eerste examens worden afgenomen in vak-bekwaamheid, han delskennis en warenkennis, die naast crediet- waardigheid noodig zijn voor vestiging. Voor de ouderen zullen spoedcursussen worden op gericht omdat het gevaar dreigt, dat het toe komstige personeel kundiger zou kunnen zijn dan de patroons, die toch ook moreel boven het personeel behooren te staan. Van het stellen van vragen werd een zeer druk gebruik gemaakt. GEHEEL-ONTHOUDING. De Ned. Vereen, tot afschaffing van alcohol houdende dranken hield in de Oude Bewaar school een goed bezochte algemeene vergade ring. Nadat het programma voor de Blauwe maand was besproken had een kleine plech tigheid plaats. Mejuffrouw van der Zee, die vele jaren haar krachten voor de drankbe strijding en speciaal voor de afdeeling Zandvoort heeft gegeven, gaat wegens huwe lijk onze gemeente verlaten. Zij werd door den heer R. Hofstra, voorzitter van de afdee ling Zandvoort, en door den heer Kok uit Haarlem, op zeer hartelijke wijze toegespro ken. Namens de afdeeling Zandvoort bood de heer Hofstra haar als herinnering een schil derij aan. Een nieuw recept! Geen enkel middel brengt spoediger ver lichting in gevallen- van catarrh, verkoudheid, hoest, enz. dan dit eenvoudige recept, dat door de hoogste medische autoriteiten werd: goedgekeurd. Koop bij Uw apotheker of dro gist 30 gram Vervus (dubbel geconcentreerd). Vermengt het thuis met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker, stroop of ho ning. Het resultaat is een groote flesch met de sterkste en doelmatigste medicijn, zoo aange naam van smaak/dat zelfs de kinderen, die lastig innemen, het graag lusten. De eerste eetlepel van deze Vervus siroop doet onmid dellijk de hinderlijke verkoudheid ophouden. De verstopte neus wordt gereinigd, de adem haling vergemakkelijkt, het hoesten houdt op en de infectie wordt tot staan gebracht. Deze Vervus siroop is gemakkelijk te maken en zoo'n groote flesch van deze uitstekende me dicijn kost haast niets. Indien U geen tijd heeft om de siroop te maken, neemt dan een halve theelepel zuivere Vervus met een weinig water. Ieder, die gevoelig is voor verkoudheid en catarrh neme er een proef mee. Knipt deze paragraaf uit, om U eraan te herinneren Vervus bij Uw apotheker of dro gist te koopen. (Adv. Ingez. Med.) VERZET TEGEN HET UITBREIDINGSPLAN, Naar aanleiding van het ontworpen uitbrei dingsplan der gemeente Zandvoort, waarin, een weg over de oude Algemeene Begraaf plaats is geprojecteerd, is door 171 ingezetenen, wier bloedverwanten op deze begraafplaats rusten, een verzoek tot den raad gericht om den geprojecteerden weg over de oude Be graafplaats niet goed te keuren en de graven onaangeroerd te laten. ZANDVOORTSCHE REDDINGS BRIGADE. Woensdag 22 December zal dr. Van Fraassen in Ons Huis een voordracht houden over „Eer ste Hulpverleening". INTERNATEN TOT OPLEIDING VAN DIENSTBODEN. Dinsdag 21 December 's avond half acht, zal mej. Ledeboer, inspec-trice bij de Arbeids bemiddeling voor de Commissie tot behartiging der belangen van jeugdige werkloozen, spreken over de internaten tot opleiding van dienst boden. HILLEGOM HUIZENVEKKOOPING. Ten overstaan van notarisD. Lodder had Donderdagavond in Hotel Sistermans de vei ling bij afslag plaats van de navolgende per- ceelen: Een woonhuis, Stationsweg 218, groot 2.87 A. en in bod sstaande op 4450. Het perceel werd niet gemijnd; kooper de heer J. van Til- Broekhuizen, alhier. De villa „Nimmerdor" aan de Weerestein- straat groot 13.10 A. en in bod staande op 7600. Het perceel werd gemijnd op 150 door. den heer J. Assendelft q.q., alhier. HEEMSTEDE Kunst- en Filmavond. Voor den Ned. Blindenbond. Ten bate van den Ned. Blindenbond wordt- Maandag 20 December in het gebouw van den Protestantenbond aan de Postlaan te Heemstede een kunst- en filmavond georga niseerd. Het comité van voorbereiding bestond uit: dr. M. C. Colenbrander, mevr. E. van Duuren- Slebe, mevr. G. A. Leih-Kremer, Da-. J. J. van Luin, mevr. R. v. Overzee-Endt, A. J. J. Ver spoor, mevr. F. Waldkötter-Benner, N. Vos, Dr. J. G. M. van Walsem en H. D. Heuff. .Lichtende Verten", is de titel van de nieu we film, die zal worden vertoond. Het is een zeer belangrijke film, die duidelijk het leven en streven, de moeilijkheden en, gelukkig ook, de overwinningen van den blinden mensch toont aan den ziende. Den inhoud van de film willen we niet ver klappen; zij is boeiend door den verhalenden draad die door de film is geweven, waardoor het leven der blinden van zeer nabij ja zelfs tot in den familiekring gevolgd wordt. Wij verwachten héél veel van onze nieuwe moderne, fotografisch zoo prachtige film, al dus deelt bovengenoemd comité ons mede, waarvoor ons geen moeite, kosten eii opoffe ring te veel is geweest; wij hopen dan ook, dat „Lichtende Verten'? veel belangstellenden zal trekken, die wij, daar twijfelen we niet aan, na afloop van den avond als vrienden die ons begrijpenen ons werk zullen steu nen, mogen tellen. Dan is ons doel bereikt. Als voorfilm wordt gegeven „Wakende oogen", een treffend verhaal over een blind meisje, dat eerst zoo diep afhankelijk is, maar tenslotte in het gelukkig bezit komt van een trouwen geleidehond. Deze leidt haar door de drukke stad waar zij woont. De heer Joh. van den Berg, propagandist van den Ned. Blindenbond, zal een duidelijke explicatie van de films geven. Op dezen avond wordt medewerking ver leend door mevr. Suze Roelofsen-Tak, viool; Piet Zwaanswijk, orgel en Frits Tingen, de clamatie. Toegangskaarten zijn tegen een gering bedrag te verkrijgen bij mevrouw F. Waldkötter-Benner, Raadhuisplein 23, en bij H. D. Heuff, Koediefslaan 69. KERK EN VREDE. De afdeeling Heemstede van Kerk en Vrede houdt op Maandag 20 December een openbare propaganda-avond speciaal voor jongeren, in 't gebouw voor Christelijke Belangen, Voorweg. Spreker is ds. N. Padt uit Zutphen, met het onderwerp: „Kerk en Vrede, juist nu". Na de pauze wordt een eventueele nabe spreking over dit onderwerp gehouden. De avond zal verder worden opgeluisterd dooi de welwillende medewerking der dames Ans F. J. van Maanen (viool) en J. M. Waale wijn—Missei (piano) Alle jongeren zijn op deze bijeenkomst •velkom. VERGADERING GEMEENTERAAD. De eerstvolgende openbare vergadering van den gemeenteraad zal. in afwijking van den gebruikelijken regen, gehouden worden op Dinsdag 28 December, des avonds om acht uur.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2