Rustpoos in de Japansche opmarsch? Generaal Ludendorff overleden. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN NIEUW -CLEARINGVERDRAG MET DUITSCHLAND. RAEIfl. MAANDAG 20 DECEMBER 1937 HAAREE M'S DAG BEAD Strijdkrachten worden gereorganiseerd. Generaal Matsoei, de bevelhebber der Japan sche troepen in China heeft medegedeeld, dat de Japansche strijdkrachten, die Nanking in genomen hebben, zonder tijd te verliezen ge reorganiseerd worden, teneinde de operaties voort te zetten. Verscheidene afdeelingen hebben den opmarsch reeds hervat in de rich ting van de provincies Tsjekiang en An wei, alsmede Noord-Kiangsoe. De groote vermoeie nissen, aldus de generaal, die het gevolg zijn van vier maanden onophoudelijken strijd, maakten het echter noodig, dat sommige af deelingen eenige rust genieten en gereorgani seerd worden. Zij verrichten daarom garni zoensdiensten, doch bereiden daarnaast de toekomstige operaties voor, waarvan de om vang zal afhangen van de houding van Tsjang Kai Sjek en van de Nanking-regeering. Mijn meening is, aldus Matsoei, dat de jongste ge vechten een goede les geweest zijn voor de Chineesche troepen en de bevolking van Kangsoe, en ik verwacht, dat dit voor de Nankingregeering aanleiding zal zijn, haar houding te herzien. Daar het eiken dag kouder wordt en ook het jaar snel zijn einde nadert, ben ik geneigd, beiden partijen den tijd te laten, zoodat er bij de Chinee sche troepen en het Chineesche volk op kan worden aangedrongen,, hun houding te herzien, terwijl de keizer lijke strijdkrachten gereorganiseerd en krachtiger gemaakt worden. Chineezen stichten branden. Uit goede bron wordt te Sjanghai vernomen, dat de toestand te Sjingtao hoogst ernstig is. Verscheidene Japan sche fabrieken zouden in deze haven stad in brand zijn gestoken. Zooals men weet, zijn te Tsingtao groote Japansche kapitalen belegd, o.a. in talrijke spinnerijen. Het schijnt, dat tot dusver tus- schen de Japanners en de autoriteiten der provincie Sjantoeng een afspraak heeft be staan, volgens welke de Japanners op zich genomen zouden hebben niet het gedeelte der provincie aan te vallen, dat door den gouver neur, generaal Foetsjoe wordt verdedigd en de Chineezen de Japansche eigendommen te Tsingtao onaangetast zouden laten. Hierdoor was tot nu toe Tsingtao de eenige Chineesche haven, waarvoor de Japansche blokkade niet gold. Men vraagt zich af, of de gebeurtenissen van Zondag wellicht beteekenen, dat de Japanners de overeenkomst hebben geschonden, of wel, dat de Chineesche leger- en vlootleiders be sloten hebben, den loop der gebeurtenissen te forceeren, teneinde generaal Foetsjoe voor een voldongen feit te stellen. De houding van generaal Foetsjoe is tot dusver nog niet vol komen duidelijk., Buitenlandsche oorlogs schepen opgesloten. Naar officieel uit Hankau wordt medegedeeld, is de scheepvaart op de Jangtse thans gesloten beneden Kioe- kiang, waar de Chineezen een nieuwe versperring hebben aangelegd. Boven Kioekiangligt als gevolg hiervan een aantal Britsehe en Amerikaansche kanonneerbooten opgesloten. Een officieele mededeeling van het Japan- "W erken van Handel en Bach in Duitschland verboden. Nieuwe cultureele veldtocht der Nazi's. De „Osservatore Romano" maakt melding van een hernieuwde anti-Christelijke actie in Duitschland tegen bepaalde boeken en kunst werken. Een groot aantal door geestelijken geschreven wei-ken is verboden. „Nationaal-socialisme en Christendom" van mgr. Hudal, ,,Ras en Volk" van pastoor Schmidt, alsmede het „Paradijs op Aarde" van pastoor Schlegel. Nog radicaler zijn de maatregelen ten aan zien van sommige kunstwerken. Zoo zijn van de klassieke muziekstukken, de .Messias" van Handel en de „Passion" van Bach onder de censuur gevallen, Geëischt wordt, dat de tekst hiervan gewijzigd en in overeenstem ming gebracht wordt met het criterium van het nationaal socialisme. DE FAMILIE CIANO VERMEERDERD. Gravin Edda Ciano-Mussolini, de echtge- noote van den Italiaanschen minister van Buitenlandsche Zaken, heeft Zaterdag een zoon ter wereld gebracht, die gedoopt zal worden Marzio Het is de derde -zoon van de gravin. JONGEN DOOR WOLVEN VERSLONDEN. In de nabijheid van het Foolsche dorp Kiwance in het gebied van Wilna is een tienjarige knaap door een bende wolven aan gevallen en verscheurd. Het kind had dien dag school moeten blij ven om strafwerk te maken, zoodat het tot zeven uur op school was geweest. Op den weg naar huis gebeurde toen het vreeselijke voorval. Kunstmatige kuurplaats zal in New-York verrijzen. Alle klimaten en bronwateren der wereld vertegenwoordigd. Het A.N.P. bericht iuit New York: In een vergadering van de Vereeniging voor Phy- sische theraphie is voorgesteld een reusach tige hadinrichting op te richten, die onder één dak de klimaten en bronwateren van alle kuurplaatsen zal vereenigen. Deze badinrichting zou de inwoners van New York in staat stellen te genieten van zon neschijn, hooge berglucht of droge woestijn- lucht, terwijl zij het bronwater zullen drin ken van elke kuurplaats ter wereld. De bezoekers van deze badinrichting krijgen gelegenheid een zonnebad te nemen op een groot kunstmatig strand bij een zwembad, dat •met zeewater is gevuld en op kunstmatige wijze verwarmd wordt. De kosten van dit plan worden geraamd ©p zes millioen dollar. sche hoofdkwartier te Sjanghai meldt, dat Chineesche soldaten en burgers talrijke hui zen vernield hebben zoowel te Nanking als in andere steden en dorpen. Het mausoleum en andere historische monumenten, welke de Japansche soldaten getracht hebben te sna ren, zijn vernield door de Chineesche wach ten, die deze monumenten beschermden, en door de Chineesche troepen, voordat zij den aftocht bliezen. Generaal Doihara gesneuveld? Uit Chineesche bron te Tsinan verluidt, dat de Japansche generaal Doihara, de „Lawren ce van Mandsjoerije", in een gevecht aan den spoorweg Peiping—Hankau gesneuveld is. Het lichaam zou te Tientsin verbrand zijn, waarna de asch naar Japan zou zijn overge bracht. Acht Sovjet-autoriteiten ter doocl veroordeeld Gisteravond werd te Moskou mede gedeeld, dat acht Sovjet-autoritei ten, o.m. Yenoekidze, de vroegere secretaris van het Centrale Uitvoeren de comité en Zuckerman, de vroegere chef van de afdeeling' West van het departement van Buitenlandsche Za ken ter dood zijn veroordeeld. Allen werden schuldig bevonden aan hoogverraad, terrorisme en spionage. Het hoogste gerechtshof der Sovjet- Unie is tegen 12 Januari bijeenge roepen.. Het vonnis reeds voltrokken. Nader meldt Tass: De acht vooraanstaan de sovjet-ambtenaren, die het Hoog Militair Gerechtshof wegens landverraad, terrorisme en systematische spionnage ten gunste van een vreemde mogendheid, tot den dood dooi den kogel heeft veroordeeld zijn: Yenoekidze, Karachan, Dracheleschwili, SjetooMajef, La- rin, Meteles, Zuckermann en Steiger. Alle be klaagden hebben bekend. Het vonnis is in middels voltrokken. Ambassadeur Bingham overleden De Amerikaansche ambassadeur te Londen, Robert Bingham, is Zaterdagavond in het Hopkins-ziekenhuis te Baltimore overleden. Hij was Dinsdag geopereerd aan een buik ziekte, doch sedert dien was zijn toestand achteruit gegaan. Bingham verbleef sedert 25 November met ziekteverlof in de Ver- eenigde Staten. Robert Bingham werd in 1871 te Orange County in Noord-Carolina geboren. Hij werd advocaat, later burgemeester van Louisville en bovendien uitgever van twee kranten. Bingham was een persoonlijk vriend van Roo sevelt en werd door den president in 1933 tot ambassadeur te Londen benoemd. Hij voerde als vertegenwoordiger van zijn land vele be langrijke besprekingen, o.a. die betreffende de stabilisatie der valuta's, de vlootkwestie en het conflict in Abessynië, Spanje en het verre oosten. De universiteiten van Londen, Cam bridge en Oxford benoemden hem tot doctor honoris causa. Kellogg's toestand kritiek Frank Kellogg, ontwerper van het Briand Kellogg pact, staatssecretaris onder president Coolidge en oud-ambassadeur der Ver. Sta ten te Londen, is lijdende aan longontsteking. Zes weken geleden heeft Kellogg een beroer te gehad. Zijn toestand is kritiek. Roosevelt's bouivontiverp aan genomen Het Huis van Afgevaardigden heeft Roose velt's ontwerp op den huizenbouw met 267 tegen 30 stemmen aangenomen. Het ontwerp gaat thans naar den senaat. Het was het laatste punt op het wetgevende programma van het Huis in deze zitting. Hedenmorgen is de bekende Duit- sche veldheer uit den wereldoorlog, generaal Ludendorff, op 72-3arigen leeftijd te München overleden. De behandelende geneesheeren gaven he denochtend een communiqué uit, waarin werd gezegd: „Nadat generaal Ludendorff in de afge- loopen weken reeds geruimen tijd het bed kon verlaten is, sedert gisteren geconsta teerd, dat de krachten opnieuw afnemen. Vannacht is een plotselinge hartzwakte op getreden, welke den toestand van den zieke zeer bedenkelijk maakt". De mededeeling van de geneesheeren in zake den dood van den generaal luidt als volgt: „Hedenochtend 8.20 uur is de veldheer ge neraal Ludendorff pijnloos en kalm overle den. Tot het laatste oogenblik belek hij bij bewustzijn. Door de lange ziekte was de weerstandskracht van den zieke nog slechts gering en was het niet mogelijk het snelle verval van krachten te stuiten". Friedrich Wilhelm Erich Ludendorff werd op 9 April 1865 op het landgoed Pruszennia in Posen geboren als zoon van een ritmeester. Reeds op twaalfjarigen leeftijd kwam hij op de cadettenschool te Pioen. In April 1882 legde hij den eed als luitenant af en al spoe dig viel de aandacht op hem. Nadat hij tot eerste luitenant was bevorderd werd hij op de hoogere krijgsschool gedetacheerd en na een studiereis naar Rusland te hebben ge maakt, werd hij in 1895 kapitein van den grooten generalen staf. Hier trok hij spoedig de aandacht van den chef van den staf, graaf von Schlieffen. Zijn werkzaamheid in den staf werd kor ten tijd onderbroken voor het oefenen van een commando door het optreden als leeraar in tactiek en oorlogsgeschiedenis aan de Hoogere Krijgsschool. In 1908 werd hij als luitenant-kolonel chef van de afdeeling „opmarsch" van den groo ten generalen staf. Herhaaldelijk spoorde hij aan tot versterking van het leger. Een jaar voor het uitbreken van den grooten oorlog werd hij benoemd tot commandant van het regiment fuseliers no. 39, dat te Düsseldorf in garnizoen lag en bij het uitbreken van den oorlog werd hij bevorderd tot generaal- majoor en bevelhebber van de 6'5ste infan- terie-brigade te Straatsburg. Korten tijd la ter werd hij generaal-kwartiermeester van het tweede legercorps. Bij de verovering van Luik drong hij als eerste, slechts vergezeld van zijn adjudant de citadel binnen. Voor deze daad werd hem de onderscheiding „pour le mérite" verleend. Op 22 Augustus 1914 werd Ludendorff naar het Oostfront gezonden, waar hij tezamen met Hindenburg, als chef van den staf van het achtste leger en later van het negende leger, deel nam aan den slag van Tannenberg. De opperste leiding. Op 29 Augustus 1'916 werd hij be noemd tot generaal der infanterie en eerste generaal-kwartiermeester. Meer dan drie jaar droeg hij tezamen met maarschalk von Hindenburg als op perste legerleiding de verantwoorde lijkheid voor het tot stand brengen van de militaire operaties. In begin 1918 zag Ludendorff nog slechts één weg om een dragelijken vrede tot stand te brengen, n.l. een groote militaire over winning. Hij zette derhalve het groote offen sief van 1918 in. Dit offensief werd tenslotte niet voldoende gesteund door de Duitsche re geering en Ludendorff kwam tot de slotsom, dat hem niets anders overbleef dan vol te houden tot de diplomatie erin zou zijn ge slaagd een vrede tot stand te brengen, of met eere te vallen. Op 26 October viel het kabinet van prins Max van Baden, de bondgenooten stortten achtereenvolgens ineen en dit, gepaard aan de moeilijkheden in het binnenland maakten on mogelijk den strijd vol te houden. Toen de wapenstilstand gesloten was, verliet Luden dorff zijn vaderland en vluchtte naar Zweden. Ludendorff als reactionnaïr. In het voorjaar van 1919 keerde hij terug- om met zijn vroegeren chef van den staf Bauer het brandpunt te worden van alle re- actionnaire samenzweringen. Hoewel hij op ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING Percentage aan vrije deviezen voor Duitschland op tien procent gebracht. In 1938 besprekingen overeen handelsverdrag. De regeeringspersdienst meldt: Van 718 December hebben te Berlijn onderhandelingen plaats ge vonden over de regeling van het be talingsverkeer tuschen Nederland en Duitschland in verband met het af- loopen van het bestaande verdrag op 31 December 1937. Na moeizame besprekingen hebben deze onderhandelingen tot het resul taat geleid, dat een nieuw clearing- verdrag tot stand is gekomen, hetwelk zal loopen tot 31 December 1938. Dit verdrag vertoont slechts weinig afwijking van het tot dusverre be staande veddra-g. Het percentage aan vrije deviezen, dat aan Duitschland wordt toegekend, werd verhoogd en gebracht op 10 pet. Voorts werden eenige posten, verband houdende met den achtergrond bleef, organiseerde hij toch met Bauer de Kapp-Putsch in 1920 In 1923 nam hij 9 November deel aan de putsch te München, welke door Adolf Hitler was georganiseerd. Teza men met Hitier werd hij gearresteerd, doch korten tijd later werd hij vrij gelaten. In 1924 trad hij als lid van de nationaal socialistische partij in den rijksdag. In 1925 stelde hij zich candidaat voor het president- Generaal Ludendorff. schap van het rijk doch hij behaalde slechts 1 procent van het aantal uitgebrachte stem men. Nadien trok hij zich meer uit het poli tieke leven terug. Hij bleef evenwel een actief propagandist van het Nieuiw Heidendom.. Ludendorff heeft verscheidene boeken ge schreven, o.a. „Mijn krijgsherinneringen", „Oorlogvoeren en Politiek" en „De Totale Oor log". Dit laatste werk schreef hij in 1935. Ver der had hij een groot aandeel in de redactie van het maandblad „Am Heiligen Quell Deut- scher Kraft", het orgaan van de Nieuw Hei- densche Beweging. Spaansclie regeeringstroepen omsingelen Teruel. —Paardje, paardje, hop, hop, hop! zong Thijs opgewekt. Hij voelde zich al niet zoo ongerust meer, nu hij wist, dat Alasius hem misschien wel zou willen helpen. Hij wist heel goed, dat Alasius veel kon en daarom zong hij nu ook dat liedje van het paardje. Na verloop van eenigen tijd zag hij in de verte het huis van den toovenaar voor zich opdoemen. Mooi, laten we hopen, dat hij thuis is, zei Thijs bij zichzelf. Anders ben ik nog verder van huis! Ik ben blij, dat ik den weg nog zoo goed wist, anders was ik verdwaald en dan waren de poppen aan het dansen! Hij liep nog even door. Keek een oogenblik om zich heen, maar hoorde of zag niets. Het ziet er hier een beetje onguur uit, bromde hij. Niets leuk, hier! Mij te donker! Kom, laten we maar eens op de deur kloppen! Een donkere stem antwoordde op zijn geklop: Binnen' Tegenaanvallen mislukt. In een communiqué van het ministerie van landsverdediging te Barcelona wordt mede- _edeeld, dat de resultaten van de regeerings troepen aan het front van Teruel zeer bevre digend zijn. Reeds vroeg in den ochtend heb ben gisteren de regeeringstroepen alle stel lingen van den vijand, waardoor Puente de Escanon werd verdedigd, bezet, evenals de ver dedigingswerken van de kluis van Castralvo en de hoogten van Castellan. Een afdeeling, die langs den weg van Puerto de Escandon oprukte, kwam in den middag op geweerschotsofstand van de stad en ging te zes uur in den avond tot den aanval over. De aanvallers, die van het westen kwamen, hebben de eerste huizen van de stad bereikt, terwiji de aanvallers in het oosten het vuur hebben geopend op verscheidene huizengroe pen in de buitenwijken. Gisteravond te half tien duurde het gevecht nog voort. In den loop van den dag poagden de rechtsche troepen een twaalftal tegenaanvallen te doen, doch zij werden steeds weer afgeslagen. Twee vliegtuigen van de regeering werden omlaag geschoten. De stad is geheel omsingeld en het aantal gevangenen stijgt steeds. Barcelona en Madrid gebombardeerd. Gisteravond omstreeks negen uur poogden de vliegtuigen van de rechtschen Barcelona te bombardeeren. Zij werden evenwel door het afweergeschut verdreven. Toch slaagden enkele toestellen er in bommen te werpen op de bui tenwijken der stad, waardoor een niet meer ge bruikt ziekenhuiswerd vernield. Zaterdag heeft het geschut van Franco de hoofdstad eenige malen onder vuur ge,nomen. In een straat in het centrum ontplofte een granaat, waardoor veertien kindei'en en drie volwassenen gedood en 32 menschen gewond werden. het transitoverkeer en den tusschen- handel, welke tot dusverre niet onder de clearing vielen, onder de nieuwe regeling gebracht. De tekst van het nieuwe verdrag zal binnenkort wor den gepubliceerd. In aansluiting aan de onderhandelingen over een nieuw verdrag voor het betalings verkeer had de gebruikelijke driemaandelij k- sche bespreking plaats van de regeerings- commissies voor de vaststelling van de bbca- lingsconthigenten voor den uitvoer van Ne derland en de overzeesche gewesten naar Duitschland in het eerste kwartaal van 1938. In verband met de ontwikkeling van den uitvoer uit Duitschland naar Nederland in den laatsten tijd, was het noodig de betalings contingenten voor bedoeld kwartaal iets lager vast te stellen dan voor het vierde kwartaal van 1937 het geval was. De betalingscontin- genten voor het eerste kwartaal van 1938 lig gen echter boven het gemiddelde der beta lingscontingenten van het jaar 1937. Nadere mededeelingen over de betalings contingenten ten behoeve van belanghebben den zullen zoo spoedig mogelijk volgen. Aaangezien de onderhandelingen over het betalingsverkeer geruimen tijd in beslag hebben genomen, was het niet meer mogelijk de onderhan delingen over een nieuw, verdrag voor het goederenverkeer, hetwelk in de plaats zou moeten treden van het op 31 December a.s. afloopende verdrag, aan te vangen op een zooda nig tijdstip, dat deze met succes voor het eind van het jaar voltooid zouden kunnen worden. Om die reden werd het bestaande verdrag voor het goe.- derenverkeer onveranderd verlengd voor een tijdvak van drie maanden, te weten tot 31 Maart 1938. Tusf. ïen beide regeeringen bestaat overeen stemming de onderhandelingen voor het tot stand brengen van een defi nitief handelsverdrag zoo spoedig mo gelijk in het nieuwe jaar te doen aan vangen. Het vertrouwen kan worden uitgesproken, dat deze onderhande lingen tijdig tot een definitief resul taat kunnen leiden. PROGRAMMA DE TIBER BLIJFT DALEN. Nu de weersomstandigheden weer goed ge worden zijn, blijft het peil van den Tiber dalen. De waterstand is aanmerkelijk lager geworden. DINSDAG 21 DECEMBER 1937. HILVERSUM I 1875 M. (Tevens over de Jaarsveldzender op 415.5 M.) K. R. O.-Uitzending'. 4.005.10 HIRO. 8.009.15 en 10.Gramofoonmuziek, 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.— Berichten. 12.15 KRO-o-rkest en gramofoonplaten. 2.Vrou wenuur. 3.02 Modecursus. 4.Gramofoon- muziek. 4.05 „Mensch en Wereld onder Theoso fisch zoeklicht", - causerie. 4.30 Gramofoon muziek. 4,45 „Zeevaart, techniek en de ma chinekamer-officieren", causerie. 5.10 De KRO-Melodisten en solist. (Om 5.45 Fellci- tatiebezoek)6.40 Esperantocursus. 7.Be richten. 7.15 „Katholicisme en Communisme" causerie. 7.35 Sporthalfuur. 8.Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Stedelijk Orkest van Maastricht en solist. 9.30 Gramofoon- muziek. 9.40 KRO-orkest. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Lily Mathé's Zigeunerorkest. 11.10—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending 11.0011.30 v.m. en 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Orgelspel. 11.00 Lezing „De aanstaande moeder en haar kindje". 11.30 Lyra-Trio. 12.15 Gramofoon muziek. 1.Het Omroeporkest. 1.45 Gramo foonmuziek. 2.Omroeporkest en solist. 2.45 Knipcursus. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Pianovoordracht. 4.30 Kinderkoorzang. 5. Voor de kinderen. 5.30 Het Aeolian-Orkest. 6.30 Lezing „Kerstmislicht op de donkerste dag". 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Kinderkoor „Zanglust". 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Gramofoonmu ziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.45 Actualiteitsflitsen. 11.Berichten A.N.P. Hierna tot 12.Avro- Dansorkest. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Schwiller- strijksextet. 12.35 Radiotooneel. 1.20 Gramo foonmuziek. 2.05 B.B.C.-Northern Ireland- Orkest en solist. 3.05 Orgelspel. 3.35 Gramo foonmuziek.. 4.20 Jack Wilson's kwintet. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Uit Hilversum: Ko- vacs Lajos' orkest en solisten. 5.50 Gramo foonmuziek. 6.20 Berichten. 6.45 BBC-Har- monie-orkest. 7.25 BBC-Koor en Jongenskoor 8.„Conversation games", causerie. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. 9.40 „The Spirit of exploration", causerie. 9.55 Radio tooneel met muziek. 10.45 BBC-orkest en solist. 11.35 V. Ladbrooke's orkest. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50, 8.55 en 10.4-0 Gramofoonmuziek. 12.40 Cantrelle-Orkest en zang. 3.05 Pianovoor- draeht. 3.20 Zang. 4.20 Vocaal en instrumen taal ensemble. 5.3-0 R. Ellis-orkest. 8.35 Ka mermuziek. 9.50 Radiotooneel. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair concert. 7.50 Hermann Hage- stedt's orkest. 11.20 Omroepkleinorkest. 12.35 Omroepdansorkest. 3.20 Omroeporkest en so listen. 4.40 Zang en piano. 5.20 Pianovoor dracht. 6.30 Keulsch Kamer-symphonieorkest 8.20 Winterzon-newendefeest. 8.50 Danziger Landesorkest. 9.40 Politiek dagbladoverzicht. 9.55 Omroepdansorkest, -vrouwentrio en solisten. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroep- salonorkest. 1.30 Het Kouznetzoff-orkest. 1.50 Omroeporkest. 5.20 Jean Omer's orkest. 6.35 Zang. 7.Cellovoordracht. 7.20 Gramofoon muziek. 8.20 Bonte Avond. 9.05 Accordeon- muziek. 9.20 Radiotooneel met muziek. '1-0.30 11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroep dansorkest/» 1.30 Omroepsalonorkest. 1.50 2.20 Gramofoonmuziek. 6.50 en 7.20 Gramo foonmuziek. 8.20 Bonte Avond. 10.30—11.20 Gra mofoonmuzie k DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Barnabas von Geczy's orkest. 8.20 Be richten. Dagbladoverzicht. 8.35 Gevarieerd concert. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.20 Berich ten. 9.50 Viola en piano. 10.05 Weerbericht 10.20r-l 1.20 Winterzon-newendefeest,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6