ro Weihnachtsoratorium KERSTCONCERT. Kleerm.E.EX, fir. Houtstr.88, Tel. 16176 Vereeniging voor Huisvrouwen. Als de Oranjetelg geboren wordt Feestelijkheden in de stad. n T N S D A G DECEMI1ER 1937 HA ART EM'S DA GEE AD (IN/T IMETIIKEN MUZIEK Bloemendaalsch Chr. Gemengd Koor. van H. Barhh. Indien de componist Heinrich Barth de be doeling heeft gehad, een muziekwerk te schrij ven dat. zonder technisch hooge eischen aan de uitvoerenden te stellen, vóór alles stem ming wilde wekken, de Kerststemming, dan is hij daarin bijzonder goed geslaagd. In dezen geest kunnen wij ook aan .Bloe mendaalsch Chr. Gemengd Koor" lof brengen. Het koor is weliswaar in aantal geslonken, maar een zeer mooie gelijke stemmenverdee- ling is nu ontstaan, zoodat het nu in de ge legenheid is, den koorzang zeer zuiver te be oefenen. De stemmen weten wat ze aan elkaar hebben, zijn wat men noemt op elkaar inge steld. De toon vorming is heel rustig. Noodig is alsnog de versterking met één enkele bas stem. Maar er is meer: het koor is door den dirigent Piet Halsema degelijk geïnstruëerd. zoodat het naast een klankrijk forte een fluisterend pianissimo kan ontwikkelen en bij alle sterktegraden mooi zuiver blijft zingen. Het groote toonvolume kwam o.m. verrassend uit in het koor „Herr. gedenke wie es gehet". en vooral in „Den aller Weltkreiszoowel als het koor no. 23. Zeer fijn waren ook de vrouwenkoren, waar op al wat ik boven zei. inzonderlijk van toe passing is. Er is mooi. beschaafd, en met warmte gezongen, en aan dit pretentielooze werk van Heinrich Barth is de eer bewezen, die het verdient. Het verdient ook alleszins, meermalen uitgevoerd te worden. De uitvoe ring dient dan op hetzelfde peil te staan als die, welke we nu hoorden. Dat de eenvoud der muziek opzettelijk is gewild, blijkt wel uit de slotfuga van no. 6. waar alles wat een goede fuga kenmerkt, aanwezig is. maar alles in zeer beknopten vorm: zelfs een goed geslaagd stretto ont breekt niet en de modulatie bij de verschil lende exposities is vlot en natuurlijk. Aan het orgel steunde Han Hoogewoud heel slag vaardig, en registreerde met smaak. De Evangelistenpartij werd door Jac. Lagas (bas) loffelijk weergegeven, vóór alles eischt de partij goed tekstbegrip, en daarin kwam hij niets te kort. Zijn stem heeft een ruimen omvang. Mevr. Tine Westerman, die de Maria-partij zong, beschikt over een sopraanstem, die uitmunt door veel neventonen: een benij denswaardige nasale tendenz maakt de stem briljant, Aan de week-gehemeltetoon moet nog gewerkt worden, waardoor de stem voor meerdere nuances geschikt wordt. Ma teriaal is er voldoende, en hetzelfde geldt voor de altstem van mej. Guus Max. die haar (véél te korte) altsolo zong op woorden, die voor deze stem als uitgezocht waren. Welk een weelde van klank! Welk een rijk bezit! Hier is reeds in volle mate aanwezig, wat aan de stem der sopraansoliste nog moet worden verworven. i Tenorsolist was Gerard van Gasteren, die alleen nog veel gelegenheid behoeft om in onderscheiden zaalruimten te kunnen zingen. Een aangename, welluidende stem, daar de toon reeds los en vol is. 1-Iet oratorium had geen grooten omvang: daarom ging vooraf een orgelsolo, Buxtehu- de's Koraalfantasie, die ik reeds eenmaal be sprak. Alléén: Halsema kon op het orgel der Ned. Herv. kerk te Bloemendaal beter een ander stuk spelen dan dit manualiter ge houden werk: het pedaal van het orgel geeft er gelegenheid genoeg voor. zooals ook bleek uit Halsema's orgelpartij bij de viool-sonate van Handel. De warme toon van den violist Leendert de Graaf zou in deze Sonate (in E) nog' veel winnen, wanneer het geheel (ook de onderverdeeling der noten) nog breeder werd gestreken. Handel vraagt er om. Maar met de warmte van zijn spel heeft hij deze Kerst uitvoering mooi voorbereid. En wie onzer zal de waarde daarvan peilen? G. J. KALT. In het aan de Parklaan gelegen Kerkgebouw der Broedergemeente werd Maandagavond een Kerstconcert gegeven. Ik behoef nauwelijks te zeggen dat de volijverige organiste der Ge meente, Mej. Bets Nederkoorn, voor deze uit voering evenals voor de andere concerten die in de laatste jaren daar plaats hadden het initiatief genomen en de noodige voorbe reidingen verricht had. Medewerking had zij ditmaal verkregen van 3 vocale en 3 instrumentale solisten, nl. Kitty Nederkoorn (sopraan). Bram Misset (bariton), Ernst Eland (bas), Riek Coppée (viool), Jac. Reinalda (viool) en Onne v. d. Klashorst (cello). Weliswaar traden de 3 instrumenta listen uitsluitend in trio-formatie met orgel begeleiding op. maar dit doet van het solis tisch karakter hunner partijen niets af. Het programma bevatte alleen oude werken, waarvan slechts de aria uit „Elias" van Men delssohn vóór minder dan 100 jaren geschre ven werd. n.l. in 1846. Verder was er met Schütz, Schop, Pachelbel en Buxtehude de 17de met Caldara, Handel, Bach en Schubart de 18de eeuw op vertegenwoordigd terwijl tekst en melodie van het Geistliches Wiegen lied ..Joseph, lieber Joseph mein" reeds uit de 14de eeuw afkomstig zijn. Sommige van die werken waren zeer mooi, andere min of meer droog. Tot de eerste reken ik de Aria uit Cantate no. 142 van Bach, het Duet „Wann unsre Augen" van Schütz, het Ree.- en Aria uit Handels ..Der Messias", de Pastorale voor orgel van Pachelbel, de Solo- Cantate voor sopraan van Buxtehude en het eenvoudige Weihnachtslied der Hirten van Schubart. De Trio Sonate van Caldara (door anderen aan zijn tijdgenoot John Ravenscroft toegeschreven leverde een vrij eentonig en weinig zeggend gezaag op: het Concerto grosso van Handel is zooals zooveel andere concerti grossi en klinkt beter met strijkorkest dan met orgel en bij het Geistliches Konzert van Johan Schop had ik, door de onvoldoende verwar ming van het kerkgebouw, zulke koude voeten, dat ook mijn muzikaal opnemingsvermogen bevroren was. Nu waren ook lang niet alle vertolkingen verwarmend. Eigenlijk was het alleen de zang van Kitty Nederkoorn. die ondanks een ver koudheid over het volle bezit harer niet groo te. maar zeer wellluidende stem bleek te be schikken. De bariton Bram Misset had in de Aria van Handel meer goede momenten dan in het Recitatief; de bas Ernst Eland heeft een mooi en krachtig geluid, maar het materiaal is nog onvoldoende ontwikkeld en daardoor klinkt zijn zang soms zeer droog. Het contrast met de gevoelig zingende sopraan was dan ooi in hot Duet van Schütz wel zeer groot; in het Wiegenlied was beter aaneensluiting, maar hier zakte de intonatie van den zanger soms. Kitty Nederkoorn zong het Weihnachtslied en de Solocantate met haar frissche reine stem heel mooi; de Solocantate werd wel een der mooiste nummers van dit concert. De instrumentalisten speelden zeer ver dienstelijk samen, zonder stoornissen en veel- ai ook in goede eenheid van klank en opvat ting. Bets Nederkoorn, die alle ensemblenum mers van haar plaats op de orgelbank af leid de bij het Geistliches Konzert werkten allen mede! beheèrschte haar taak goed en gaf in de Pastorale van Pachelbel degelijk solospel te hooren. Bij haar begeleidingen had zij mi wat minder gebruik van het 16 voet pedaal- register mogen maken, want dit register is op het orgel der Broederkerk wel wat zwaar van klank. Een 8 voets register zou menig maal beter effect gehad hebben. Na afloop van het concert dankte de predi kant der Gemeente de medewerkenden voor hun belangeloozen arbeid. Door een collecte bij den uitgang kwam die arbeid aan het or- .elfonds der kerk indirect ten goede, en aan gezien de kerk dezen avond zoo goed als ge heel gevuld was kan de opbrengst der collecte een flinke bijdrage voor het orgelfonds opgele verd hebben. K. DE JONG. Smoking Costuum n. maa) a f 44 (Adv. Ingez. Med.) KERST-VIERING. Zeer groot was gisterenmiddag de opkomst van leden der Vereeniging van Huisvrouwen bij de viering van het kerstfeest in den Stads schouwburg. De verlichte kerstboom stond op het tooneel, het orkest was met sparrengroen versierd en toen de vice-voorzitster, mevrouw N. Dyserinckvan Gilse van der Palts het woord nam, was er die gewijde stemming, wel ke wij van deze middagen ook van vorige jaren in dezen kring kennen. Dat de Haarlemsche af deeling ook mooi practisch werk met het kerstfeest doet, moge blijken uit de mededeeling van mevrouw Dyse rinck, dat niet minder dan 2070 pakken waren ontvangen op den oproep van het bestuur en dat deze pakken met Kerstmis zouden worden gezonden aan hen, die hiervoor in aanmerking kwamen. „Laten wij het licht uitdragen naar allen, die op onzen weg komen!" zei de vice- voovzitster in haar openingswoord en de ver eeniging heeft hiervan met deze kerstzending een prachtig voorbeeld gegeven. Mevrouw C. M. van HilleGaerthe was de spreekster van dezen middag en in haar in leiding op de kerstviering belichtte zij voor namelijk het kerstfeest, zooals dat in den loop der tijden geworden is. Kerstmis, zoo zeide zij is bij uitstek een feest voor vrouwen. De materieele viering met Kerstboomen in restaurants en lunch rooms heeft met het werkelijke Kerstfeest weinig of niets te maken. Wij moeten Kerst mis vieren in eenvoud en deemoed. Uitvoerig beschreef mevrouw Van Hille-Gaerthe, hoe het Kerstfeest vroeger werd gevierd en wat de beteekenis van den Kerstboom was. Het grootsche van het Kerstfeest was door vele dichters bezongen, die evenals schilders en musici uiting hadden gegeven van hun eer bied voor het wonder Gods. Veel van de vie ring van den mid-wintertijd. uit vroegere tijden was vooral op het platteland nog altijd te herkennen in de wijze, waarop wij thans het Kerstfeest vieren. Zij besprak de vele legenden, welke om den Kerstmis zijn ontstaan. Kerstmis, zei spreekster, is de tijd, dat wij dankbaar zijn voor vele kleine dingen, die wij anders voorbij plegen te gaan. In vol kome overgave, zooals de 3 Koningen het deden, zullen wij het Kind niet kunnen na deren, maar wij zullen moeten trachten het zooveel mogelijk te doen .met buitensluiting van het wereldsche en het'feest te vieren in ootmoed en eenvoud. Het dameskoor verhoogde de stemming door het zingen van eenige Kerstzangen o.a. van den bekenden Engelenzang van C. A. Schulz en een Kerstcantate van Cathe- rina van Rennes en het deed dit onder de bezielende leiding van Cor Igesz op artistieke wijze Het trof ons, hoe fraai genuanceerd en muzikaal het koor, dat aan den vleugel uit stekend begeleid werd door Bets Nederkoorn, zong en er ging van dezen zang dan ook groote wijding uit. Mej. Regina Tuininga sloot zich hierbij met haar "declamatie van toepasselijke ge dichten geheel aan. De declamatrice heeft zich uit den aard van haar programma groote beperking moeten opleggen. Haar temperament, waaraan zij bij vorige gelegenheden uiting kon geven, moest zij thans volkomen beheerschen. Deze vrome en stemmingsvolle verzen eischen in de eerste plaats ingetogenheid, rust en innigheid, meer dan uiterlijke glans en virtuositeit. Dit heeft mej. Tuininga volkomen begrepen en zij gaf zich aan haar taak om hier de woorden van mevr. Van HilleGaerthé te gebruiken met eenvoud en toewijding. Loffelijk was haar streven om zonder mooidoenerij of klinklank de innerlijke beteekenis der verzen op haar gehoor over te brengen en zij slaagde hierin doorgaans zeer gelukkig. Diepen indruk maakte zij vooral met het innige Afscheid van Weremeus Buning en ook in De Stal van Adema van Scheltema wist zij sfeer te brengen met haar sobere en toch expressieve voor dracht. Niet alle verzen kwamen gelijkelijk tot hun recht. Zoo meen ik. dat Blijdschap van Guido Gezelle een geheel anderen minder senti- menteelen toon vraagt, maar over het ge heel heeft mej. Tuininga zeer zeker de stem ming bij haar publiek weten te wekken, die op dezen ernstigen middag verlangd werd. Het dankbaar applaus, dat zij evenals ook mej. Igesz mocht oogsten, was een bewijs, hoe zeer dit artistieke deel van het programma door de volle zaal werd gewaardeerd. J. B. SCHUIL. Voordracht van Mevrouw Iris ZeilingaDoodeheefver. Hoe komt het vroegen wij ons gister avond af, dat Mevrouw Iris Zeilinga Doodeheefver, die zes jaar geleden op een liefdadigheids-matinée voor Kind en Kunst bij haar debuut te Haarlem als declamatrice, een zoo voortreffëüj ken indruk maakt, na dien tijd nooit meer in onze stad is opge treden. Want dat zij één onzer beste voor drachtskunstenaressen is, heeft zij gisteren wel overtuigend .bewezen en wij zijn „de Ne- derlandsche afdeeling van het Maison Inter nationale des Intellectuels" wel zeer erken telijk. dat zij ons in de gelegenheid heeft ge steld mevrouw Zeilinga in haar nieuw pro gramma „Moeder en Kind" te hooren. Het is een prachtige avond geworden, een avond, dien wij ons lang met groote dank baarheid zullen blijven herinneren. „Eén declamatrice van ongemeen talent en litte raire eruditie", zoo schreef ik indertijd over mevrouw Zeilinga maar hoe zeer is zij nog in deze jaren gegroeid! Wat mij bij deze kunstenares zoo bijzonder heeft getroffen, is, dat zij de verzen, die zij voordraagt, volkomen „beleeft". Hoe weinigen zullen als zij in staat zijn met een programma van niet minder dan 40 nummers héél een avond onafgebro ken te boeien en te ontroeren, zoo zeer zelfs, dat men het aan het slot betreurt, dat het einde gekomen is. Maar zelden zal men ook zulk een exquis samengesteld programma, dat zoo de gelegenheid biedt aan een kunste nares alle zijden van haar talent te toonen, te hooren krijgen. Dit programma met zijn prachtige keuze van verzen was op zich zelf reeds een bewijs van zeldzaam artistieken smaak. En mevrouw Zeilinga wist op ongewoon boeiende wijze al deze verzen met haar toelichtend woord aan elkaar te verbinden. Daardoor was er een vaste lijn in het programma, dat een diep inzicht gaf in de verzen, die de dichters hebben ge wijd aan het moederschap en het kind. Een kuntsenares van voornamen smaak, diep geestelijk inzicht en groote innigheid toonde mevrouw Zeilinga zich ook gisteravond. En wat mij den vorigen keer minder heeft getroffen ook van sterk dramatisch talent. Wie zoo feilloos onmiddellijk in elk gedicht weet te staan als zij en van hoe groote ver scheidenheid was haar programma moet wel een groote kunstenares zijn. Men vergeet bij deze voordracht volkomen, dat mevrouw Zeilinga enkele medeklinkers zooals de z, de s en de v niet correct uitspreekt en dat zij soms haar adem zooals nu en dan blijkt aan het eind van een versregel niet geheel beheerscht. Wie denkt nog aan zoo iets bij een zoo innige, volkomen doorvoelde expressieve en zuivere voordracht, een voordracht, wars van alle pathos en uiterlijkheid. Elk vers krijgt bii mevrouw Zeilinga eigen sfeer, kiem en innigheid. Verwonderlijk zeker weet zij telkens weer het juiste accent te treffen. Men denkt bij haar niet aan techniek, of aan vir tuositeit, omdat zij ons het vers geeft in diepste wezen en bedoeling. Alles komt bij haar van binnen uit en daardoor spreekt zij niet tot ons verstand maar tot ons gemoed. Weini gen weten met zoo zuivere voorname middelen zoo diep te ontroeren. Welke verzen op mij den diepsten indruk maakten? Ik zou het nauwelijks weten te zeg gen. Maar zeker is het. dat het prachtige „Geboorte" van Chr. de Graaff om een en kel voorbeeld te noemen alleen maar door een vrouw zoo zal kunnen worden voorgedra gen, zoo diep gevoeld en visionnair als wij het gisteren hoorden. En „Gebroken Kleuren" van Henriette Roland Holst is niet alleen een monument in onze dichtkunst zooals me vrouw Zeilinga dit gedicht terecht noemde maar werd zooals zij het gaf ook een mo nument van voordrachtkunst. In het intieme zaaltje van De Kerkuil kwam deze voorname en innige kunst bij een vol komen deze kunst aanvoelend publiek geheel tot haar recht. Zoo werd het een prachtige avond. Mevrouw Marguerite van Hengel-Couperus heeft met het woord van warmen dank, dat zij aan het slot tot de kunstenares sprak, zeker de gevoelens van allen, die van deze zeldzame kunst ge noten hebben, vertolkt. Wij hopen men. Zeilinga hier spoedig weer te zullen zien. Welk een dankbaar gehoor zou zij bijvoorbeeld hebben in de vereeniging voor huisvrouwen met dit uitzonderlijk mooie en vooral voor vrouwen zoo dankbare programma. J. B. SCHUIL. Gezicht op de stad Tsingtao, waar de Chineezen de Japansche fabrieken in brand gestoken hebben. Tsingtao is de hoofdstad van de vroegere Duitsche bezitting Kiautsjau. Des morgens korte kerk diensten. Een gala-avond in hef Gem. Concertgebouw. De voorzitter van de Vereeniging Ko ninginnedag, ir. P. H. Lefebvre, heeft ons he denmorgen verschillende mededeelingen ge daan betreffende de officieele feestviering, die in onze stad zal plaats hebben op den dag na de geboorte van een Prins of Prinses van Oranje. Reeds is medegedeeld, dat de di verse Wijkcomités plannen voor feestelijkhe den hebben gemaakt, waarvan de program ma's al zijn gepubliceerd. Maar voor den dag, die door de regeering als Nationale Feestdag is geproclameerd, heeft het Alg. Bestuur der Vereeniging „Koninginnedag" met de bestu ren der diverse wijkcomité's het initiatief genomen voor een meer officieele viering der blijde gebeurtenis. Men is zoo gelukkig geweest, zich bij de voorbereidingen de hulp te verzekeren van den heer P. J. M. van Tetering, die op dit gebied zijn sporen heeft verdiend. Verzoek aan kerkgenootschappen. Aan alle kerkgenootschappen is het verzoek gericht, des morgens te half 11 een korte kerkdienst te doen houden, voorafgegaan door een half uur klokluiden. Gala-avond. Verder is aller medewerking ingeroepen voor een gala-avond in het Gem. Concertge bouw, tot besluit van den Nationalen Feest dag. Deze avond zal des avonds te 8 uur begin nen en zal bijzondere omstandigheden voorbehouden worden bijgewoond door den Commissaris der Koningin in dit gewest, mr. dr. A. baron Röell, door den burgemeester van Haarlem, dr. J. E. baron de Vos van Steen wijk, die een korte toespraak zal hou den. De groote Concertzaal zal smaakvol worden aangekleed en feestelijk versierd, met mede werking van de directie van het Concertge bouw en den dienst van Den Hout en de Plantsoenen. De firma B. J. van Liemt zal belangeloos tapijten en kleeden voor de aankleeding dei- zaal afstaan. Tegen de plafonds komen guir landes in oranje en de nationale kleuren. Na tuurlijk zullen de beeltenissen van de Ko ningin en het Prinselijk Paar niet ontbreken. Het programma. Voor dezen avond is het volgende program ma opgemaakt: De Commissaris der Koningin mr dr. A. baron Röell en de burgemeester van Haarlem met hun dames worden door een Commissie in het Gem. Concertgebouw ontvangen .en daarna met den Alg. Voorzitter van „Ko ninginnedag" de feestzaal binnengeleid. 1. De H.O.V. opent dezen Gala-avond met het „Wilhelmus", 2. Kort Openings- en Welkomstwoord door den Algem. Voorzitter van „Koninginne dag", Ir. P. H. Lefebvre. 3. De Chr. Oratoriumvereeniging voert uit met orkestbegeleiding door de H.O.V. a. Koraal, geharmoniseerd door Bach: Ti tel:' „Lof zij den Heer!" b. Het slotkoor van „Jeptha" (Handel). 4. Toespraak van den burgemeester van Haarlem, den heer dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk. 5. De Kon. Liedertafel „Zang en Vriend schap" voert uit: a. O, Heer, die daer. b. Wilt heden nu treden. (Beide van Lieven Duvosel.) 6. Feestrede. (Wie deze zal uitspreken is nog niet vastgesteld.) VOETBAL. E. D. O.—De Kennemers Wij vernemen, dat voor Zondag 26 Decem ber (dus op tweeden Kerstdag) oor de tweede klasse B. de wedstrijd E.D.O.De Kennemers m het Noorder Sportpark is ingelascht. HENGELEN. SPORT NA STRIJD. Het vischcollege „Sport na Strijd" hield Zondagmorgen een kaswedstrijd om vleesch voor de Kerstdagen. Er werd gevischt op baars 6 maal een half uur tusschen Hillegom en Lisse in de Leidschevaart. De vangst was tamelijk. De uitslag werd bekend gemaakt in het clubgebouw van den heer G. Bruggink aan de Koningstraat 59. Ie prijs H. Hendriks, 2 H. Dijkstra Sr., 3 J. Beukman, 4 J. Twisk. 5 J. J- Hoefsmit. 6 P. Brewer, 7 W. v. Duffelen, 8 G. Twisk, 9 J. Stoof. De prijzen worden a.s. Vrijdag uitgereikt in het clubgebouw. TAFELTENNIS. VICTORIA 1—BARNA 1. Met een 91 overwinning legde Victoria beslag op de beide punten. D. Wolters was goed op dreef. Met groot verschil won hij zijn enkelspelen. Tegen Vrugt met 21—11. 2115 van de Jong met 219, 2113 en van Jansen met 219. 216. Roos jen won eveneens zijn drie enkelspe len. Tegen Jansen (2116. 1621. 2110), had hij drie sets noodig. Van Vrugt (2119 21—14) en de Jong (2114, 2115) won hij in twee sets. Invaller J. v. d. Heuvel heeft zich kranig geweerd. Hij verloor alleen van de Jong. Van Vrugt won hij met 21—14, 21—14 en van Jansen met 2115, 23-21. Het dubbelspel werd gewonnen door Wol- ters-Roosjen van de Jong-Vrugt (2115. 21—14) VICTORIA 2—H. T. T. C. 2 Een met twee invallers spelend Victoria heeft met -2 van H.T.T.C, 2 verloren, 7. Het „Wien Neerlandsch Bloed" door de H. O. V. 8. Declamaties van Paul Huf. 9. ..Die Spaerne-Sanghers" met Haarlem's Vrouwenkoor. Knapenkoor met 4 solisten, be- geleilding door de H. O. V. en orgel, voeren uit: „Sanctus" van Lieven Duvosel. 10. Slotwoord van den alg. voorzitter van „Koninginnedag". De uitvoering van dit feestprogramma zal precies op tijd beginnen en circa 10 uur ge ëindigd zijn. De uitvoeringen der hierboven genoemde vereenigingen worden geleid door haar eigen dirigenten. Natuurlijk was ook aan de R.K. Oratorium vereeniging een uitnoodiging tot medewerking toegezonden, doch daar haar directeur over bezet is, heeft deze vereeniging gemeend te moeten bedanken. Besprekingen zullen worden gevoerd met de Radio-centrale van Haarlem om de uitvoe ring van dezen Gala-avond ook te doen hoo ren door de aangeslotenen binnenshuis en op de straat door middel van luidsprekers. Het officieele gedeelte van dezen feestavond is hiermede geëindigd, In de beneden-nevenzalen wordt hierna een gala-bal gegeven met een Band. In den boven-foyer zal een strijkje aanwezig zijn. Voor dit officieuze gedeelte zullen nog aparte invitaties verzonden worden, behalve de invitaties voor het officieele gedeelte, welke ook voor dit bal gelden. De genoodigden. Deze gala-avond draagt een besloten ka- Nieamnd wordt toegelaten dan in het bezit van een speciale uitnoodiging. Iedere genoodigde kan slechts één dames- kaart krijgen. Dezer dagen gaan de uitnoodigingen in zee. Men krijgt eerst dan de officieele toegangs- kaart(en), wanneer men bericht heeft gezon den aan den heer P. J. M. van Tetering, Gr. Markt, hoek Koningstraat, telef. 10134. dat men de invitatie accepteert, alsmede of men al dan niet prijs stelt op een dameskaart. Hierdoor wordt voorkomen, dat er leege stoelen in de feestzaal zijn en de organisa toren kunnen degenen, die noodwendig door plaatsgebrek teleurgesteld zullen moeten worden, zooveel mogelijk nog ter wille zijn. Toezending van een visitekaartje met juist adres, vermelding daarop van de functie, in welke men is uitgenoodigd. alsmede of men een dameskaart al dan niet verlangt, is vol doende. Men ontvangt dan spoedig de officieele uifc- noodigingskaart(en) De volgende personen zullen worden uitge noodigd De Commissaris der Koningin in Noord- Holland; de Burgemeester van Haarlem; de leden der Eerste- en Tweede Kamer tè Haarlem woonachtig: de leden der Gedeputeerde Staten en de te Haarlem woonachtige leden der Prov. Sta ten; de wethouders, de Secretaris en de leden van den Raad van Haarlem; oud-Ministers, Professoren van Universi teiten, te Haarlem wonend; de burgemeesters der omliggende gemeen-' ten; de oud-burgemeester van Haarlem. De Geestelijkheid der Isr. Kerk: de opperrabbijn van het ressort N.-Hol land; de rabbijn der Isr. kerk te Haarlem. Idem der oud-Kath. kerk: de Bisschop en de Pastoor. Idem der Roomsch Kath. kerk: De Bisschop van Haarlem met zijn secre tarissen; de Ilaarl. leden van het Kathedr. Kapittel, de regent van het KI. Seminarie; de Deken, Pastoors en Rectoren der stad. Idem der Protestantsche Kerken: De predikanten der stad. De Garnizoenscommandant. De Commandant van den Motordienst. Alle beroeps- en reserve officieren tot en met den rang van len luitenant, (s.v.p. juiste adressen ten spoedigste op te geven). De Commandant der Haarl. Burgerwacht* De leden der Arr.-Rechtbank. Idem Kantongerecht. De Deken der Orde van Advocaten. De hoofden van Rijks-, Provinciale en Ge meentelijke instellingen. Directeuren van deze, alsmede Hoofden van Takken van Dienst. Hoofden van Onderwijsinrichtingen (Open baar en Bijzonder). Notarissen, enz. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Ned. Mij. van Nijverheid en Handel. Vereeniigngen der medici. Idem der Apothekers. Directies van Ziekenhuizen. Voorzitter en secretaris (c.q. plaatsvervan gers) van diverse organisaties in onze stad op elk gebied. (Niet van onderafdeelrngen). Tot zoover deze lijst. De organisatoren willen, indien mogelijk, niemand passeeren. Zij beschikken evenwel niet over alle juiste gegevens en adressen. Ieder, die het bovenstaande gelezen heeft en meent in de termen te vallen voor een invitatie, kan zich wenden, liefst schriftelijk, tot: P. J. M. van Tetering, Groote Markt 4, hoek Koningstraat, Tel. 10134. Men moet er zich evenwel op voorberei den, dat schifting wegens plaatsgebrek zal moeten plaats -hebben, (Entrée tegen betaling is uitgesloten). Tenslotte wordt een ieder in overweging gegeven: Haast u! lederen dag, welke nu gaat volgen, kan het blijde nieuws vernomen worden. Mocht dit deze week geschieden, dan kan er van een behoorlijke organisatie der plan nen geen sprake zijn en moet al het hierbo ven uiteengezette vervallen. Wordt lid van Koninginnedag! Zooals uit het bovenstaande blijkt, stelt de Vereen. „Koninginnedag" alles in het werk, om den feestdag goed te doen slagen. En ver der zal zijn natuurlijk de spontane vreugde naar haar beste krachten ondersteunen, maar uit den aard der zaak zijn hiervoor uitgebreide voorbereidingsmaatregelen moei lijk te treffen. Men stelle het bestuur in staat zooveel mo gelijk te kunnen doen. Dit kan door het aan tal leden van „Koninginnedag" zoo groot mogelijk te maken. Wie dus nog geen lid is, geve zich on bij den secretaris: mr. P. Führi Snethlage, Nuts-Spaarbank. Jans- sraat 19, of bij den penningmeester, den heer R. Fontein (adres: Guépin en Van der Vlugfc. Spaarne 56).

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 14