Japan's regeering te Peking Fa.^e Huizing Brand in Japansche volksschool. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN Hetstaaa&iediug. Verklaring over de gijzelingskwestie. RADIO. D T N SHAG 21 DECEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Geen erkenning door Engeland. In antwoord op de vraag in het Brit- sche Lagerhuis, of Eden de verzeke ring kon geven, dat de Britsche re geering de te Peking gevormde z.g. .regeering der republiek China" niet zou erkennen heeft de Britsche mi nister van Buitenlandsche Zaken ge antwoord: „De Britsche regeering erkent de centrale regeering als de regeering van geheel China. Bijge volg is er geen sprake van, dat het nieuwe bestuur erkend zal worden". Ten aanzien van Hongkong deelde de minister mede. dat de regeering op de hoogte was van den toestand aldaar en dat maatregelen genomen werden om het hoofd te bieden aan de moeilijkheden, die een eventuee- len stroom van Chineesche vluchte lingen naar Britsch gebied zou kun nen opwekken. De incidenten van Tsingtao. De chef van het secretariaat van den Ja- panschen minister-president, Akira, heeft gisteren den geheelen dag zijn onderzoek naar de incidenten van Tsingtao. waarbij Japansche industrieele ondernemingen in brand gestoken zijn. voortgezet. Hij heeft overlegd met de ministers van Buitenland sche Zaken, van Oorlog en van Marine over de verwoesting van spinnerijen en van ka- toenvoorraden, welker waarde men raamt op 200 millloen yen. Hoe ook de resultaten van dit onderzoek mogen uitvallen, de houding van Japan je gens China is vastgesteld na den val van Nanking tijdens een reeks conferenties, die gehouden zijn tusschen de leden van het kabinet en het keizerlijke hoofdkwartier en in den loop van kabinetsraadszittingen op 17 en 19 December. Het nieuwe incident in Tsingtao zal dus niets veranderen aan het program, dat de regeering zich gesteld heeft en dat Donderdag in den kabinetsraad moet worden goedgekeurd. Zoodra dit geschied is, zal de premier het door den keizer laten ra- tificeeren. Bijgevolg kan niet verwacht wor den. dat de keizerlijke conferentie in ver band met deze incidenten bijeengeroepen zal worden. Centrale Regecring contra Peking- bewind. De Centrale Chineesche Regeering heeft naar uit Hankau wordt gemeld een manifest uitgegeven, waarin zij met name verklaart: De Japanners, niet tevreden met de afslach ting van duizenden Chineesche burgers en de in bezit neming van tal van Chineesche ste den, hebben zich schuldig gemaakt aan een nieuwe flagrante schending der territoriale en administratieve souvereiniteit van China. De procedure, die zij in Mandsjoekwo heb ben toegepast door het nemen van een toe vlucht tot bedreigingen en het doen van een beroep op twijfelachtige individuen, her nieuwend, hebben zij in het berooide Peking De vliegramp bij Oostende. Kapitein van het vliegveld wegens dood door schuld in verzekerde bewaring. Uit Brugge: De rechter van instructie, be last met het onderzoek naar de vliegramp te Ostende, heeft gisteren de getuigenverkla ringen van bestuurders, radiotelegrafisten en den directeur der Burgerlijke Luchtvaart aangehoord. Na afloop daarvan heeft de pro cureur den kapitein van het vliegveld te Ostende wegens dood door schuld in verze kerde bewaring doen stellen. Hitier herdenkt Ludendorff. „Nageslacht zal zijn beteekenïs meer beseffen dan zijn tijdgenooten." Hitier heeft naar aanleiding van den dood van generaal Ludendorff de volgende procla matie tot het Duitsche volk gericht: „Met den dood van generaal Ludendorff is een historische verschijning van ons heenge gaan. Met zijn naam is voor altijd de groot ste heldenstrijd van het Duitsche volk ver bonden. Vereenzaamd te midden van een even zwakke als wortellooze politieke omge ving heeft deze man geprobeerd aan de zijde van den veldmaarschalk de weerstandskracht der natie tot onvergelijkelijke prestaties op te .drijven, om daarmede voor de Duitschers en hun rijk de vrijheid te verkrijgen. Nadat karakterlooze opvatting en jam merlijke zwakte zijn val hadden veroorzaakt, stortte Duitschland in een en verviel tot den smaad van Versailles. In deze jaren van de diepste vernedering verbond de veldheer uit den wereldoorlog, Ludendorff, zich met de strijders voor de bin nen- en buitenlandsche wederopstanding der natie. Voor deze vrijheid worstelde en streed hij sindsdien op zijn wijze. Het zoo groote en exclusieve doel was in overeenstemming met de fantastische overgave van dezen man. Zijn liefde en zijn smeekbeden behoorden ons volk toe. zijn haat gold zijn vijanden. Zoo als bij alle strijders zonder compromis op deze aarde zal ook bij hem het nageslacht zich meer van zijn beteekenis bewust zijn dan zijn tijdgenooten". De Duitsche minister van oorlog heeft een proclamatie tot de weermacht gericht. De officieele gebouwen hebben order gekre gen de vlag halfstok te hangen. De laatste eerbewijzen. Het programma van de begrafenis van ge neraal' Ludendorff staat thans vast. Woens dagochtend zal het stoffelijk overschot bij de Siegestor te München op een baar worden ge legd. Te tien uur in den ochtend begint de officieele plechtigheid met het overbrengen van het stoffelijk overschot van de Siegestor naar de Feldherrenhalle. Hier zullen twee bataljons infanterie, een afdeeling artillerie, een afdeeling marinetroepen en een bataljon van de luchtmacht paradeeren. Vervolgens zal de minister van oorlog het woord voeren, waarna de minister, generaal-veldmaarschalk Von Mackensen, de opperbevelhebbers van de verschillende deelen der weermacht en andere delegaties kransen bij de kist zullen leggen. Hierna zal het stoffelijk overschot door ge motoriseerde eenheden naar Tutzing worden gebracht, waar in het huis van den overlede ne een intieme plechtigheid zal worden ge houden, waarna de doode met militaire eer op het kerkhof van Tutzing zal worden bijgezet. een zoogenaamde voorloopige regeering van de Chineesche republiek ingesteld, welke een marionet is in de handen der Japanners. Alle daden deze z.g. regeering of zij betrekking hebben op de binnen- of de buitenlandsche politiek, moeten beschouwd worden van nul en geener waarde. Zij die er aan deelnemen zijn verraders. IR ii slam d Tienduizend veroordeelden ivorden vrijgelaten Het Centrale Uitvoerende Comité van den Raad van Volkscommissarissen heeft beslo ten 10.C00 veroordeelden, die te werk waren gesteld bij het léggen van een tweede spoor op de lijn KarimskaiaKhabarofsk, voor den afloop van hun straftijd in vrijheid te stel len. nu de werkzaamheden aan den spoor weg voltooid zijn. Directe onderhandelingen tusschen de vijf groote mogendheden voorgesteld. Van Zeeland's rapport. Volgens Londensche politieke klingen zou het rapport van Van Zeeland over de resulta ten van het onderzoek, dat hij heeft ingesteld naar den internationalen eeonomischen toe stand, eerlang te Parijs en Londen worden ge publiceerd. De tekst beslaat ongeveer 35 bladzijden. Hij zou niet officieel te Brussel worden bekend gemaakt, daar de opdracht aan Van Zeeland zuiver persoonlijk was verleend. Hij zou slechts in het- kort de stap pen schetsen, welke Van Zeeland en zijn ge machtigde, Frère. heeft gedaan. Het rapport zou concréte en gepreciseerde conclusies bren gen. welke reeds door Londen, Parijs en Washington zijn goedgekeurd. Het rapport zal te Rome en Berlijn worden medegedeeld. Van Zeeland zou in zijn verslag de directe opening van onderhandelin gen voorstellen tusschen Londen. Parijs, Berlijn, Rome en Washington. Hij zou de stichting van een gemeen schappelijk egalisatiefonds voor de wisselkoersen voorstellen, een denk beeld waartegen Roosevelt niet ge kant zou zijn, en de mobilisatie der bevroren credieten. De Bank voor Internationale Bètalingen zou inter- venieeren met een reeks maatrege len, die bestemd zijn het systeem der clearing te verbeteren. Het verslag zou tenslotte de instel ling voorstellen van een studiecen trum voor internationale economi sche kwesties, zooals koning Leopold heeft voorgesteld in een tot Van Zee land gericht schrijven, toen Van Zee land nog minister-president was. Teruel van de buitenwereld afgesloten? Aanvallen der rechtschen zouden met groote verliezen afgeslagen zijn. Radio- Barcelona heeft, naar Havas meldt, medegedeeld, dat thans alle verbindingen van Teruel met het overige rechtsche Spanje zijn ver- broken. Ook het laatste verbindings middel, de radio, werkt niet meer. Sedert 24 uur wordt niet meer ge antwoord op de herhaalde oproepen van Saragossa, Jaga en Teneriffe. In een officieel communiqué van het minis terie van landsverdediging wordt gezegd, dat de regeeringstroepen erin zijn geslaagd de verbindingen tusschen alle eenheden om Teruel tot stand te brengen, waardoor voor komen wordt, dat vijandelijke af deelingen tot de stad doordringen. De rechtsche troepen zijn drie keer tot den aanval overgegaan, doch steeds werden zij teruggeslagen. Aan den laat- sten aanval namen drie bataljons deel; de ver liezen, welke zij bij dezen laatsten aanval leden worden op veertig procent van hun ef fectief geschat. De omsingeling rond Teruel is thans nau wer dan gisteren. In strijd met het bovenstaande deelt het groote hoofdkwartier te Salamanca mede: „In den sector van Teruel hebben wij wanhopige aanvallen van den vijand afgeslagen. Onze troepen zetten hun opmarseh voort. Drie strijdwagens werden verwoest. Het aantal dooden is aan de zijde van den vijand zeer hoog. De stelling van Teruel heeft Maandag verscheiden aanvalspogingen afgeslagen". Generaal Queipo de Llano heeft gister avond. na de berichten der regeeringszenders te hebben weerlegd, verklaard: „Teruel loopt geen enkel gevaar en de verschillende ver klaringen der rooden zijn bij het belache lijke af". OCEAANVLIEGER WEGENS SLUIKHANDEL VEROORDEELD. Reuter meldt uit New York, dat de bekende oceaanvlieger Levine wegens sluikhandel ver oordeeld is tot twee jaren gevangenisstraf en een boete van 2500 dollars. Treinongeluk in België. Een doode en 20 gewonden. Maandag is op het station Langerbrugge de personentrein EeclooGent tegen een stil- staanden goederentrein geloopen. De locomo tief en twee wagons van den personentrein sprongen uit de rails. Een persoon werd gedood en een twintigtal menschen werd gewond. OUD-PRESIDENT HOOVER NAAR BELGIë? Volgens de BrusseLsche bladen zou de oud- oresident der Vereenigde Staten, Hoover, op uitnoodiging van eenige Belgische instellin gen naar België komen. Hoover was de voor naamste organisator van de ..Commission for relief in Belgium", dat tijdens de Duitsche bezetting in België goed werk heeft gedaan. Men zou thans nogmaals jegens hem den dank van België tot uitdrukking willen bren gen, I ziet onze etalages! GROOTE HOUTSTRAAT 42-44 Specialiteit Bally schoenen (Adv. Ingez. Med.) 78 kinderen gedood. TOKIO, 21 December. In de ten zuiden van Osaka gelegen provincie Makayama is een volkssschool door brand geheel vernield. Naar tot nu toe werd bericht zijn 78 schoolkinde ren hierbij om het leven gekomen. (D.N.B.) Italiaansche vliegboot hij den start verongelukt. Drie inzittenden omgekomen. Door onbekende oorzaak is een Italiaansche vliegboot van de basis Brindisi bij het opstij gen in zee gestort. Drie inzittenden zijn om het leven gekomen, drie anderen bleven on gedeerd De werkloosheid te Haarlem. Weer een stijging. In de afgeloopen week vermeerderde het aantal werkloozen te Haarlem met 93. Dezelf de week van 1936 gaf slechts een vermeerde ring van 38. De vergelijkingsstatistiek wordt dus steeds ongunstiger. Er was in het begin van dit jaar een moment dat er bijna 1000 werkloozen minder waren dan in 1936. Daar na is dit aantal geregeld afgeknabbeld, zoo dat wij nu nog slechts 394 onder verleden jaar zijn. Met 1935 is het verschil nu 565. HAARLEMSCHE AMUSEMENTS- VEREENIGING „ORIGINAL". De onlangs opgerichte Haarlemsche Amuse- mentsvereeniging „Original" (H. A. V. O.) heeft thans haar definitief bestuur gevormd, dat als volgt werd samengesteld: voorzitter: L. Goldberg; secretaris: J. A. de Klerk; penning meester: H. P. Hos; artistieke leiding en re clame: Fr. Funke Küpper en P. M. Meyerhoff; propaganda- en persdienst: J. A. de Klerk; manager; L. Goldberg De H. A. V. O. stelt zich ten doel, het amu sementsleven in Haarlem te stimuleeren door het organiseeren van avonden, thé-dansants etc., daarbij alleen datgene brengende wat tot de goede amusementskunst gerekend mag worden. De eerste thé-daiisant vindt plaats op len Kerstdag, 25 December a.s. in „Dreefzicht", des middags van 2.30 tot 6 uur. De muzikale verzorging van den middag is in de bekwame handen van NIc. Broerse and His Rhythm Sellers, voor het eerst in nieuwe bezetting te. Haarlem spelende, -terwijl tevens medewerking wordt verleend door het bekende snelteeken- duo de gebr. Funke Küpper, Deze Thé-Dansant wordt samengevat onder den naam „Mistletoe and Tea". KERSTGAVEN. De directies van de Ned. Seintoestellenfa- briek te Hilversum en van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven hebben besloten aan hun personeel een Kerstgrati ficatie toe te kennen. Deze zal bedragen voor gezinshoofden f 10, plus f 2 voor elk kind beneden de 14 jaren; de ongehuwden zullen f 5 ontvangen B. en W. van den Haag achten schen ding der geheimhouding ernstig. In de gemeenteraadsvergadering van 's Gravenhage van Maandagmiddag heeft de burgemeester met betrekking tot de gijzeling van den heer Hansen, verslaggever van „Het Vaderland" een verklaring afgelegd, waar aan wij het volgende ontleenen: Dames en heeren. Nadat uwe vergadering op Maandag 20 September in geheime zitting bijeen was ge weest, kon men den volgenden dag in het ochtendblad van „Het Vaderland" een viertal onderwerpen zien vermeld, die bij die gele genheid ter sprake waren gekomen. Op zichzelf werd door de mededeeling geen gemeentebelang van beteekenis geschaad, of het moest zijn, dat daarin sprake was van klachten tegen den directeur van het ge meentelijk electrisch bedrijf, waartegenover niet tevens een verdediging kon worden ge- voort, dat wij wel moeten veronderstellen, dat er een persoon in 'ons midden is, die er zich van bewust is mededeelingen uit de geheime vergadering' te hebben gedaan en niettemin gedoogt, dat een ander gegijzeld zit, die' hem niet verraden wil. Zoolang wij in het duister tasten, moeten wij nog de mogelijkheid ver onderstellen, dat het vergrijp in dezen minder erg is geweest dan het lijkt. Het is denkbaar, dat slechts een deel van het gepubliceerde af komstig is van een der aanwezigen en het overige door den journalist als waarschijnlijk bedacht en als feit is vermeld; het is denkbaar, dat de betrokkene er zich eerst in een later stadium der zaak rekenschap van is gaan geven, dat hij zich inderdaad iets heeft laten 'ontvallen, dat direct of indirect tot de publi catie aanleiding heeft gegeven. Maar het is in elk geval de dure plicht van ieder, die ook maar de mogelijkheid veronderstellen itan, dat hij in de middag- en avonduren van 20 September de geheimhouding geschonden heeft, zich aan te melden opdat geen dag langer dan noodig is de gijzeling voortdure en opdat in dezen raad het onderling vertrouwen, voor ons werk in het belang der gemeente zoo volstrekt noodig, wordt hersteld. De raad is hierna in geheime zitting gegaan. Na heropening zijn geen mededeelingen meer gedaan. Maar het feit, dat men welhaast als zeker moest aannemen, dat een van de in die ge heime zitting aanwezige personen en dat waren geen anderen dan wethouders, raads leden en de gemeente-secretaris Üe burge meester was met verlof, geen ander ambte naar en geen stenograaf woont de geheime zittingen bij nog op den dag van de verga dering vrij uitvoerige mededeelingen over het verhandelde had gedaan, was toch zóó erns tig, dat er mij, in overleg met de wethouders, alle aanleiding scheen te bestaan om te trachten den schuldige op te sporen. Het is toch een belang van de eerste orde, dat men erop kan rekenen, dat de door den raad opgelegde geheimhouding gehandhaafd blijft. Moest aanvankelijk nog met de mogelijk heid worden gerekend, dat de betrokken ver slaggever, slechts uit zijn jarenlange erva ring geput had en naar de besproken onder werpen geraden had, dit bleek niet de bron te zijn. Immers aan de politie gaf hij toe, dat hij inlichtingen had verwerkt, die hij had gekregen van iemand, wiens naam hij niet wilde noemen. En nu was hier mede wel niet gezegd, dat die „iemand" één der in de geheime zitting aanwezige-perso nen was, maar tenzij deze „iemand" op zijn beurt met groote intuïtie begiftigd was, moest toch de draad uiteindelijk naar één der toen aanwezigen voeren. Heel veel scha kels kon de ketting tusschen raadslid (of gemeentesecretaris) en verslaggever, gezien het korte tijdsverloop, wel niet hebben. Tegenover de politie, die niemand dwingen kan om getuigenis af te leggen, beriep de betrokken journalist zich op zijn beroepsge heim. Toen mij dit door den Officier van Justitie werd medegedeeld, heb ik, wederom in volkomen overeenstemming met de wet houders, den wensch te kennen gegeven, dat in dezen een gerechtelijk vooronderzoek zou worden gelast, waarbij immers wel ieder, die als getuige wordt opgeroepen en geen wetti gen grond van verschooning heeft, verplicht is te zeggen wat hij weet. Het geval leek mij om de bovengenoemde redenen daar belang rijk genoeg voor, maar bovendien waren er enkele ook thans nog niet bekende omstan digheden, die de schending der geheimhou ding' nog ernstiger deden zijn, althans kon den doen ziin en die het dus te minder ge- wenscht deden zijn om te berusten in het zwijgen van den heer Hansen, dat ,^aat mij er dat dadelijk bijvoegen in het e e r- s t e stadium der zaak volkomen te billijken was. Hiermede was, behoudens dan het door geven van een enkele mij verstrekte aanwij zing, en één daad, die ik straks nog zal noe men, mijn bemoeiing met de zaak afgeloo pen. Men kent het verdere verloop. Nadat de heer Hansen gegijzeld was, een maatregel, die in eik geval automatisch zal eindigen bij de sluting van het vooronderzoek, hebben alle door hem ingeroepen rechterlijke instanties de gijzeling gehandhaafd, daarmede uitspre kende, dat hij géén wettigen grond van ver schooning had. Ik laat de vraag ter zijde of hij wel gerechtigd was te blijven zwijgen, toen ook de hoogste rechterlijke instantie hem zijn verschooningsrecht ontzegde. Mijnerzijds heb ik reeds meer dan een week geleden aan den raadsman van den gegijzelde mijn bemiddeling aangeboden om te komen tot het opstellen van een verklaring, die. wan neer zij hem door alle raadsleden en den se cretaris gezamenlijk of afzonderlijk door elk hunner zou worden toegezonden, den heer Hansen tot spreken zou kunnen brengen. Tot mijn leedwezen is dit aanbod afgewezen. Intussehen duurt de ellendige toestand ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs duwde de deur open. Hij vei-wonderde zich er over, dat deze deur niet afgesloten was, maar het kwam er verder niet op aan ook. Toen liep hij naar binnen. Wel, wel, wel, als mijn oude oogen mij niet bedriegen, zie ik daar Thijs IJs! Wel. wel, wel, hoe gaat het er mee, Thijs? Thijs drukte de hand van Alasius Niet zoo goed, Alasius! De zaak is deze: Dickie is spoorloos verdwenen. Dat wil zeggen, verdwenen is het juiste woord niet, hij is ontvoerd! Alasius keek vei-baasd op. Wel. wel, wel. verdwenen, zeg je? Ontvoerd?? Maar dat is verschrikkelijk, Thijs. Jongen, wat kunnen we daar aan doen? Thijs knikte Dat wilde ik juist aan U komen vragen, Alasius. Wel, wel, wel. we zullen eens zien, hè? We zullen eens zien. Wel, wel, wel, heb je ooit! VAN DE N.S.B. NAAR ZWART FRONT. Prof. dr. J. H. Valckenier Kips, oud-hoog leeraar te Delft, die tegelijk met ds. van Duyl en mr. Pont de N.S.B. verliet, is thans toe getreden tot „Zwart Front" (leider Arnold Meijer). PROF. DR. F. J. BUITENDIJK KATHOLIEK GEWORDEN. Maandagnamiddag werd, aldus de Tijd, in de Lieve Vrouwe-kerk te Groningen dr. F. J. Buytendijk, hoogleeraar in de physiologie en histologie aan de Rijksuniversiteit aldaar, opgenomen in de katholieke kerk. Prof. Buytendijk, die zich een groote inter nationale bekendheid verwierf als ontleder van de psychologie der dieren, en die lid is van de Pauselijke academie van wetenschap pen. werd 29 April 1887 te Breda geboren en studeerde medicijnen te Amsterdam, waar hij in 1918 promoveerde op een pi-oef schrift getiteld „Gewoontevorming bij dieren". In hetzelfde jaar werd hij benoemd tot lector aan de Vrije Universiteit te Amster dam. In 1919 werd hij hoogleeraar aan de Vrije Universiteit in de biologie en de alge- meene physiologie, hij bleef het tot 1923. toen hij te Groningen benoemd werd aan de Rijks universiteit. Zijn volgend wei'k, over de algemeene grondslagen van de biologie, zal begin 1938 verschijnen PROGRAMMA WOENSDAG 22 DECEMBER 1937. HILVERSUM I, 1875 M. Tevens over de Jaarsveldzender op 415.5 M. NCRV-Uitzending'. 6.307.00 Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek. 9.30 Gelukwenschen. 0.45 Gramofoon platen. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramo- foonmuziek. 11.15 Ensemble van dér Horst. 12.00 Berichten. 12.15 alt, tenor en:piano. '1.00 Gramofoonplaten. 1.15 Ensemble van der Horst. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Christe lijke Lectuur. 3.25 Gramofoonmuziek. 3.45 Christelijke Liederenüurtje. 4.45 Gelukwen schen. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gramofoonmu ziek. 6.00 Land- en tuinbouw-halfuur. 6.30 Taalles en causerie over het binnenaanva- rïngsregelement. 7.00 Berichten. 7.15 Declama tie. 7.40 Causerie over weldadigheidspostze- gels. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Her haling SOS-berichten. 8.15 Residentie-orkest, Koninklijke Zangvereeniging „Excelsior", en solisten. 9.40 „Advent" causerie. 10.05 Ver volg concert. 10.40 Berichten ANP. 10.45 Gym nastiekles. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Hierna schriftlezing. HILVERSUM II. 301 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. VPRO. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 „Onze keu ken", causerie. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven. 11.30 „De geschiedenis van de ondersteuning der werkloozen" causerie, 12.00 Gramofoonmuzi»"- 12.30 Orgelspel. 1.151.45 „The Lucky Birds 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest. 6.35 Gramofoon muziek. 6.40 „De ontmoeting van godsdienst en socialisme", causerie. 7.00 Zang. 7.30 „Je zus Christus in onze dagen", causerie. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP. VARA-varia. 8.15 Radiotooneel. 9.30 Viool, zang en piano's. 10.00 Berichten ANP. 10.05 A'dams a capella-koor „Bel Canto", en orgelspel. 11.00122.00 VARA-orkest, „Fan tasia", „The Lucky Birds", en solisten. DROITWICHT 1500 M. 11,20 Oi-gelspel. 11.50 J. Kantrovitch en zijn oi-kest. 12,35 Gramofoonmuziek 1.05 BBC-Schotsch-orkesto 1.35 Kerst-Dienst. 2.05 Het Cliffordkwintet. .35 Orkest van het Le gers des Heils, Sparkhill, m.m. v. solist. 3.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Paedagogische cau serie. 4.20 Vesper. 5.10 Gramofoonmuziek. 5.20 Bill Campbell en zijn Hiil-Billy Band. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.20 Beiüchten. 6.40 Landbouwpraatje. 7.00 Theaternieuws. 7.20 Billy Cotton's Band. 8.05 BBC-orkest en solis ten. 9.20 Berichten. 9.40 BBC-Theater- orkest. Mannenkoor en solist. 10.20 Kerst-re vue. 11.00 Fransche declamatie. 11.20 Oscar Rabin's Band. 11.50—12.20 Jazzmuziek (Gr.- platen.) RADIO PARIS. 1648 M. 7.50, 9.10 en 10.40 Gramofoonmuzie k. 12.20 Orkest van de Garde Républicaine en zang. 3.05 Pianovoordracht. 3.20 Zang 4.20 Zang. 4.35 Pianovoordracht. 5.20 Giardino-orkest. 8.50 Cello en piano. 9.20 Zang. 10.50 Gramo foonmuziek. KEI LEN, 456 M. 5.50 Hermann Hagestedt en zijn orkest. 7.50 Otto Fricke's orkest. 11.20 Omroeporkest en solisten. 1.35 Solistenconcert. 4.00 Omroep orkest. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.20 Hoorbe- richt. 8.20 Hermann Hagestedt's orkest. 9.50- 11.20 Omroepkleinorkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 J. Schnyders' orkest. 1.50-2.20 Gramofoonmuziek. 6.20 J. Schnyder's orkest. 7.20 Zar.g.. 7.40 Gramo foonmuziek. 8.20 Operette-uitzending (Om 9.05 Reportage). 10.5011.20 Gramofoonmu ziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepoi-kest l'.SO—2.20 en 5.20 Gramofoonmuziek. 6.00 Pianovoordracht. 6.25 Gramofoonplaten. 6.35 Omroeporkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Onxroepsymphonie-orkest en solisten. 10.30— 11.20 Gramofoonmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6