D De Lander Ladies tz TH. WITKAMP Muziekonderwijzeres 5LANK VRIJDAG 24 DECEHBER 1937 HAARC EH'S DAGE E A D Café-Restaurant 't Heerenhek-] PLEIN hoek Tempeliersstr. - Telefoon 14796 HAARLEM. Kerstdiner f 2.50 Hors d'Oeuvre Suedoise Oxtail Clair ou Veloute Comtesse. Medaillon de Turbot Laqupierre. Baron de Boeuf Henry IV ou Poularde Roti Hollandais Pouding Noël. zorgen voor vroolijke muziek. (Adv. Ingez. Med.) VOOR DEN- -POLITIERECHTER Dorpsvermaak. Schoon de laatste jaren, dank zij radio, fietsen en andere moderne dingen, het plat teland uit zijn element is verlost, wat een beschavenden invloed heeft gehad is er van de oude zeden nog wel iets overgebleven en zoo hoorden we, dat twee jongelieden van 20 jaar in Haarlemmermeer hun vermaak hierin hadden gezocht, dat zij bij een ouden man, die ergens in een schuur woonde, voor boeman waren gaan spelen. Zij hadden zich op een avond naar de schuur begeven en ge tracht de deur te openen en wel zoo kracht dadig, dat er eenige planken waren uitge drukt, dit alles met het nobele voornemen den eenzamen, 80-jarigen man den schrik op het lijf te jagen. Voor dezen heldendaad moesten zij terecht staan, dat wil zeggen, voor het vernielen van de deur, want iemand schrik aanjagen brengt nog niet voor den straf rechter. De jongelieden schenen het geval weinig ernstig te vinden, getuige hun glimlachende gezichten, maar toen de rechter daarop wees. vernamen we, dat het de zenuwen waren, die den glimlach veroorzaakte en dat de jongens in hun hart groot berouw gevoelden en geen oude kluizenaars meer zouden plegen. Om deze belofte levendig te houden, kregen ze ieder drie rijksdaalders boete, twee kwar tjes minder dan de eisch Zeeman zonder zeebeenen. Een visscherman ls, zou men zeggen, wel aan een glibberigen vloer gewend en niet voor niets spreekt men van zeebeenen; wie onvast in zijn laarzen of klompen staat, deugt niet voor visscherman. Het verwonderde daarom den politierechter, van den jongen visscher te vernemen, dat deze te IJmuiden op de sti-aat, die eenigszins glibberig was van den regen, was uitgegleden; dat hij toen, om zijn evenwicht te bewaren, met de armen was gaan zwaaien en dat zijn mist daarbij met zoo'n kracht tegen de spiegelruit van een winkel huis was gekomen, dat deze ruit, die een waarde van f 60 had, was gebroken. Temeer verwonderde dit den rechter, omdat de jongen eerder aan de politie ver klaard had, uit baldadigheid de ruit te heb ben vernield en daarop de vlucht had geno men. Waarom heb je, vroeg de rechter, niet aan de politie gezegd, dat je was uitgegleden? Dat heb ik gezegd, was het antwoord, maar ze geloofden het niet. Verwondering kan dit niet wekken, als we weten, dat de ruiten- brekerij des avonds om half twaalf plaats had gevonden en dat de jongen met een paar anderen juist uit een café was gekomen. De officier en de politierechter waren dan ook niet van de weinige stabiliteit overtuigd en zoodoende hoorde de man f 15 boete tegen zich eischen, waartoe ook veroordeeld werd. Van aardappelen en muilperen. Zonder ons verder te willen verdiepen in de crisisbepalingen ten opzichte van de teelt en het vervoer van aardappelen, kunnen we mee- deelen, dat In Haarlemmermeer een man met f 8 was beboet, omdat hij een der crisisvoor schriften betreffende de aardappelen had overtreden. Wat daar allemaal aan voorafge gaan was en of de boete al dan niet aan de eischen van billijkheid en rechtvaardigneid beantwoordde, blijve hier buiten beschouwing omdat de rechter dit geheel buiten het geding liet. De man van de f 8 boete moest er zich al leen voor verantwoorden, dat hij een crisis ambtenaar, die ij dbie boeteoplegging betrok ken was geweest, een muilpeer had gegeven, welke heel gevoelig was aangekomen. De ambtenaar zei. dat hij inplaats van de muilpeer een bedankje van verdachte had verdiend, want hij had verzachtende omstan digheden gepleit bij den chef die de boete moest opleggen en daaraan was zeker te danken, dat de boete niet veel hooger dan f 8 was geworden. Zoo ziet men alweer, dat ondank 's werelds loon is. De officier eischte f 15 boete, de rehcter gaf er tien. DANS- ENTOONEELVEREENTGING „EVERYBODY". Zooals wij reeds hebben medegedeeld, zal op Zaterdag 1 Januari des avonds van 8.30 tot 3 uur in alle zalen van het Gem. Concertge bouw, de Dans- en Tooneelvereeniging .Every body" een soirée geven onder het motto: „Swing is in the air". De dansmuziek wordt verzorgd door „Nat Gonella and his Geor- geans"; het bestuur der vereeniging heeft ook geëngageerd Stella Moya, zeer bekend lady crooner. Verder verleenen ook hun medewerknig „The Rhythm Maniacs" (11-mansbezetting) en het bekende Radio-zangkwartet „Theg Croaking Nigstingales". Het bal zal staan onder leiding van den heer H. Pielage. VRAGENRUBRIEK ZEGELS VOOR EEN DAGMEISJE. Op de vraag: „Welk zegel moet ik plakken voor een dagmeisje. (9—2 uur)?" werd onlangs geantwoord- 1416 jaar 30 cent, 1618 jaar 40 cent, 18—21 jaar 50 cent en 21 jaar en ouder 60 cent per week. Dit had voor 1821 jaar óók 40 cent moeten zijn en voor 21 jaar en ouder 50 cent per week. ARROND. RECHTBANK De winkeldiefstallen te Zandvoort. Donderdagmiddag werd voor de Arrondis sementsrechtbank te Haarlem voortgezet de behandeling van de zaak van de vrouw te Haarlem, die in den afgeloopen zomer een groot aantal winkeldiefstallen te Zandvoort had gepleegd. Donderdagmorgen was de behandeling van deze zaak geschorst om eerst dr. C. Klein, zenuwarts, als deskundige te hooren. Hij ver klaarde, dat hij een onderzoek naar de geest vermogens van verdachte had ingesteld. Zijn conclusie was, dat verdachte verminderd toerekeningsvatbaar is. Hier is volgens hem geen sprake van kleptomanie. Dat is alleen hij of zij, die voorwerpen steelt en ze dan achte loos wegwerpt. Hier betreft het een heel ander geval. Verdachte heeft al die dingen gestolen om er voordeel van te genieten. Zij had een sterke drang in zich om te stelen en ze kan zelf niet zeggen, dat zij het in de toekomst niet meer doen zal. President: „Kan ze niet genezen?" Getuige: „Zij is psychopathe van huis uit". President: „Is van een behandeling geen heil te verwachten?" Getuige: „Neen, niet bij iemand van haar leeftijd. Wel bij kinderen". President: „Hoe lang heeft verdachte in voorloopige hechtenis gezeten?" De verdediger, mr. D rils ma: „Veertien dagen. Op aanvraag' is de voorloopige hechte nis geschorst". Het requisitoir. De Officier van Justitie achtte de diefstallen wettig en overtuigend bewezen. Maar nu restte voor hem de groote vraag: wat moet er nu met haar gebeuren? Overal waar verdachte maar in de gelegenheid kwam, heeft ze ge stolen. Niets was veilig voor haar. Spreker ge looft echter ook, dat zij -.geen kleptomane is, want zij had voordeekïnv f alle voorwerpen, die zij stal. Bij werl|F~l. leiders aan klepto manie vindt men.vjat ,1J%rs niet. Als psycho pathe is ziy-'iftefc voor h^derd Procent verant woordelijk.^ Toch ujopf ziJ weten, dat zij het niet mag er oen. gr ^oet een stok achter de deur staan, -.die har1' er van weerhouden zal, zich weer aau dit xnisdrijf schuMig te maken. Het beste achtte spreker het, een gecombi neerde straf op te leggen. Hij eischte twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan vier on voorwaardelijk en acht voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, en onder toezicht- stelling van de St. Martha Vereeniging. Het pleidooi. Mr. D r i 1 s m a noemde dit een zeer moei lijke zaak. Verdachte, die een behoorlijk in komen heeft, had alle voorwerpen, die ze ge stolen heeft, heel goed kunnen koopen. Het betreft hier dus natuurlijk een abnormaal ge val. Het is in ieder geval gebleken, dat zij een psychopathe is, die zwaar belast is. Men moet dus wel aannemen, dat zij verminderd toe rekeningsvatbaar is. De Officier van Justitie moet echter niet zoo hechten aan het woord kleptomanie. Zij doet onder dwang abnormale dingen in een tijd, dat ze nog wel met vacan- tie in een badplaats vertoefde. Zij heeft veer tien dagen in voorloopige hechtenis doorge bracht en is tegen borg in vrijheid gesteld. In Juni heeft verdachte de diefstallen bekend en nu acht pleiter het van veel beteekenis, dat zij zich in dit half jaar goed heeft gehouden. De schrik heeft haar dusdanig te pakken ge had en dat is nog steeds het geval. Zij is een buitengewoon goede moeder voor haar kind. Wanneer er dus een stok achter de deur ge plaatst wordt, zal dit voor haar een waarborg zijn om niet meer in herhalingen te vervallen. En dat is ook een borg voor de maatschappij, die op deze manier tegen haar beschermd wordt. Hier snijdt het mes dus aan twee kan ten. Een beslissing acht pleiter voor de recht bank derhalve niet moeilijk. Laat de recht bank zich houden aan het rapport van dr. Klein en aan dat van de St. Martha Vereeni ging. Men moet deze verdachte niet straffen. Het is al voor haar een zware straf, als ze zich angstig afvraagt: „hoe zou het afloopen, krijg ik voorwaardelijk of komt er nog onvoor waardelijke straf bij?" Men moet zich eens in dezen toestand indenken. Bovendien zijn alle benadeelde winkeliers schadeloos gesteld. In dit halfjaar heeft verdachte gelukkig getoond, zich te kunnen beheerschen. Verder zal zij nu een belangrijken steun krijgen, dien zij te voren nooit gehad heeft, namelijk het toezicht van de St. Marthavereeniging. Dit zal een ge weldige steun blijken'te zijn. Een onvoorwaar delijke straf acht pleiter noodeloos. Men heeft hier te doen met iemand, die niet normaal en niet gezond is. Met het opleggen van een on voorwaardelijke straf zal men meer benadee- len, dan winnen. En dat de St. Martha Ver eeniging zich bereid heeft verklaard, het met haar te willen probeeren, zegt toch óók veel. Verdachte weet nu, wat vrijheidsstraf is; dat heeft ze in die veertien dagen voorloopige hechtenis ondervonden. Die voorloopige hech tenis is heel zwaar voor iemand, die door de geweldige spanning gepijnigd wordt. De heer Drilsma vroeg tenslotte met klem, aan verdachte geen gevangenisstraf op te leg gen, met opdracht aan de St. Martha Ver eeniging, om toezicht op haar uit te oefenen. Dupliek. De Officier van Justitie merkte op, dat men toch ook aan de winkeliers moet denken. Die moeten tegen dergelijke personen beveiligd worden. Er moet een zekere schrik komen, an ders komt deze verdachte er veel te gemakke lijk af. Mi'. Drilsma blijft volhouden, dat men deze vrouw niet als normaal kan beschouwen. Wanneer iemand met een inkomen van 3000 een geslachte kip steelt, dan is dat toch een abnormale daad. Een gewone vrouw zou zoo iets niet doen. Men doet deze vrouw met ge vangenisstraf noodeloos leed en daartegen heeft pleiter een zeer ernstig bezwaar. Diefstal van twee stukjes zeep. Daaraan heeft zich een vrouw uit Haarlem bij een drogist schuldig gemaakt. Zij beweerde echter, dat zij dit gedaan had, omdat zij vol gens haar door den drogist voor dertig cent was afgezet. Ook in deze zaak werd dr. Klein als deskun dige gehoord. Hij achtte verdachte in sterk verminderde mate toerekeningsvatbaar, zelfs op de grens van krankzinnig. Verdachte was het daar niet mee eens; om dit te bewijzen had ze een geestelijk en licha melijk onderzoek aan twee andere zenuwart sen gevraagd en dezen hadden haar geheel normaal verklaard. De Officier zei den indruk gehad te hebben, dat verdachte uit wraak gehandeld heeft. Zij heeft gestolen en heeft dit ook bekend. Blij kens het rapport van den deskundige zal het steeds erger met haar worden. Spreker wilde dan ook geen gevangenisstraf eischen, maarj opneming in een krankzinnigengesticht voor den tijd van één jaar met last tot onmiddel lijke gevangenneming. I De President deelde mede, dat de Recht- ibank even in raadkamer zou gaan. 1 Verdachte: „Ik ben zoo goed als het maar eenigszins kan. Ik ben niets bang!" De Bilt voorspelt Zwakken tot matigen Zuidelijken tot Zuidwestelijken wind, nevelig tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen neer slag. weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 775.4 m.M. te Zürich. Laagste 742.0 mlt te Reykjavik. De hooge luchtdruk over het vasteland van West-Europa hield stand, een secundaire trok echter gisteren over ons land en Noord- Duitschland. welke eenïgen regen veroorzaak te. Thans ligt deze secundaire ten Oosten van Berlijn. De depressiekern, welke gisteren be westen Ierland lag, trok Noordwaarts en ligt thans ten Zuidwesten van IJsland. Over het geheele vasteland van West-Europa en Scan dinavië is de wind zwak, met uitgestrekte mistgebieden. In de omgeving van de secun daire over Oost-Europa valt nog regen of sneeuw. Ook de hooge Alpentoppen melden mist, met betrekkelijk hooge temperatuur. In de vrije atmospheer is de temperatuur tot 2000 meter boven het vriespunt. Op de Brit- sche eilanden en langs de Noorsche kust waaien krachtige Zuidwestelijke winden, met zwaarbewolkte lucht en plaatselijk nog regen. De vorst nam verder af. De nulisotherm loopt thans reeds beoosten Berlijn. Ook in Scandi navië nam de vorst af. Voor onze omgeving wordt nog Zuidweste lijke wind verwacht met nevelig tot half- of zwaar bewolkte lucht. De temperatuur zal ver moedelijk weinig veranderen. Neerslag van be teekenis wordt niet verwacht. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 771 m.M. Stand van gister 766 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL V. HUIZEN, Opticien KL Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 8.36 uur; n.m. 21.08 uur. Strand berijdbaar van 13.3019.00 uur. Zondag v.m. 9.43 uur; n.m. 22.22 uur. Strand berijdbaar van 14.4520.30 uur. Maandag v.m. 10.47 uur; n.m. 23.26 uur. Strand berijdbaar van 15.4521.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. HYGROMETERS voor Centrale Verwarming. W. KUIPERS Zn. Opticiens. ZIJLSTRAAT 97. (Adv. Ingez. Med.) DE KLANTEN ZEGGEN ALLEMAAL, KOLEN VAN S M I N I A ZI3N IDEAAL. S M I N I A'S KOLENHANDEL PIJNBOOMSTRAAT 143 TELEFOON 23892 (Adv. Ingez. Med.) Na in raadkafner gefeest te zijn stelde de President nog eenige vragen aan den deskun dige, waarna de Rechtbank wederom in raad kamer ging. Tenslotte deelde de president mee, dat de Rechtbank de onmiddellijke gevangen neming weigerde. Ook in deze zaken zal de Rechtbank op 6 Januari uitspraak doem EXAMENS. EXAMENS HANDELSINSTITUUT „BALTUSSEN". Bij de 22 December te Amsterdam gehouden examens der „Federatie voor Stenografie „Groote" slaagden de volgende candidaten: Machineschrijven: Aangemeld 11; Geslaagd de dames G. van Dijk, M. J. de Graaf, T. A. v. d. Hoeff, F. Houtkamp, T. A. van Hemert, M. E. J. IJff, S. A. Koebrugge, H. E Lobbes. B. Marang en A. J. Veltkamp. Stenografie Nederlandsch 130: Aangemeld 4: Geslaagd de dames A. A. Dijkstra, G. A. van Driel. T. A. van Hemert en A. Suerink. Stenografie Fransch 100: Aangemeld 4: Ge slaagd de dames G. M. Beun, J. M. Crietée, C. Drees en P. E. M. Wagemaker. Stenografie Duitsch 100: Aangemeld 1: Ge slaagd Mej. M. C. van Berkum. Stenografie Duitsch 130: Aangemeld 1: Ge slaagd Mej. M. Bossen. Stenografie Engelsch 100: Aangemeld 1: Ge slaagd Mej. T. Broersma. Allen leerlingen van Handelsinstituut „Bal- tussen". KAASMARKT ALKMAAR. (Vrijdag). Aangevoerd 32 stapels zijnde 60.000 K.G. Fabrieksbaas kleine f 21.50 per 50 K.G. Boerenkaas kleine f 21.50 per 50 K.G. Handel matig. ^MJN/T EN lEIIEKEN^ HET TOONEEL AMICITIA JUNCTI. DE SPOOKTREIN. Het was gisteren de avond van Amicitia Juncti, dat wil dus zeggen de Stadsschouw burg vol bloeiende jeugd en wij, ouderen in het tweede gelid. Na het openingswoord van den praeses, den heer Wolterbeek, kwam De Spooktrein binnenrijden en wij waren op het stationnetje te Fal-Vale dus op bekend ter rein. Ik vermoed, dat Wim Paauw zich wel eens even achter het oor gekrabd zal hebben, toen hij van de plannen van den Spooktrein hoorde, want als regisseur zal hij zich natuur lijk volkomen bewust zijn geweest van de ge varen aan dezen rit verbonden. Maar laten wij het maar dadelijk zeggen: Amicitia Juncti heeft het er kranig afgebracht. In het begin, toen de stemmen nog niet op de groote zaal waren ingesteld en er daar door nog al veel van den tekst verloren ging, vreesden wij even voor een ontsporing, maar al heel spoedig was men den gevaarlijken wissel gepasseerd en stond het signaal op veilig. De trein reed met een flinke vaart, zoo zelfs, dat hij reeds 20 minuten vóór het be paalde uur het eindstation bereikte, wat zoo vroeg was, dat de bussen nog niet eens pre sent waren om de reizigers naar het volgende station het Concertgebouw te ver voeren. Die groote snelheid van den Spook trein be teekent op zich zelf reeds een compli ment. Het is een bewijs, dat er vaart in de voorstelling zat. En ook aan de spanning- heeft het niet ontbroken. Het is daar een griezelige historie op die halteplaats te Fal Vale en je moet wel stalen zenuwen hebben om het daar een heelen nacht vol te houden. Als oud krijgsman wil ik wel bekennen, dat ik al kippenvel krijg bij de gedachte alleen zoo iets te moeten doormaken en als het niet slechts komedie was, danMaar gelukkig, het was komedie en dus konden de jongeren vroolijk gaan dansen en wij ouderen rustig gaan slapen van al die griezelige avonturen. Wim Paauw heeft het er als regisseur weer uitstekend afgebracht en getoond, dat hij er slag van heeft om jeugdige spelers te lei den. Want men moet over de opvoering van zoo'n thriller door jonge menschen, die zel den of nooit op het tooneel hebben gestaan, niet gering denken. Er zat climax in de voor. stelling. In het eerste bedrijf was er nog niet de ware griezelsfeer, maar in n mankeerde er nog maar heel weinig aan en in het derde bedrijf werd er zelfs perfect gespeeld. Vooral in de ontknooping gaven deze jongelui zeer goed spel en dat was van de regie werkelijk uitstekend. Van der Most van Spijk wist aplomb te geven aan den man van Scotland Yard, toen hij eenmaal het masker had af gegooid en ook Ellen Wesstra verraste met haar spel toen Julia Price zich in haar ware gedaante liet zien. Dat was werkelijk zeer verdienstelijk. Trouwens ook haar actie en vooral haar dictie als de geëxalteerde dame was heel goed, zoodat zij niet weinig heeft bijgedragen tot het welslagen van de voorstelling. De machinerie der griezel-vertooning werk te uitstekend, speciaal het voorbijrijden van den spooktrein maakte effect. Oök hierin en in het decor van het stationnetje zagen wij, met welk een zorg deze voorstelling was voorbereid. Maar hoofdzaak blijft toch altijd het spel en wie zou hebben verwacht dat gym nasiasten een zoo goed kloppend samenspel als in II en vooral in HI in zulk een moeilijk stuk te zien zouden geven. Het stel samenzweerders won het over het algemeen in het zelfverzekerd optreden van de reizigers en vooral Herbert Price en Johan Sterling F. W. Reysenbach de Haan en A. A. Pit wisten relief aan hun rollen te geven. Maar laten wij ook niet vergeten Miep Spoel- der te noemen, die van de juffrouw met het kanarie-pietje iets heel aardigs maakte. Zoo werd het ondanks alle griezeligheden een allergenoegelijkste avond en 't woord van lof met bijbehoorend geschenk van den heer Roggeveen tot Wim Paauw gericht, was dan ook volkomen verdiend. Want aan hem was het groote succes van deze opvoering toch in de eerste plaats te danken! J. B. SCHUIL. FEESTAVOND NATIONALE WERKNEMERS - VEREENIGING. Donderdagavond hield de Nationale Werk- nemersvereeniging afdeeling Haarlem een feestavond in hotel van Ouds het Raadhuis, te Overveen, die een groot succes is gewor den. Toen de voorzitter de heer Funckler half acht met een kort speechje de bijeen komst opende, waren in de zaal, waarin een aardige kerstversiering was aangebracht, on geveer 250 leden aanwezig. Het bestuur had ditmaal wel een zeer origi- neele gedachte gehad: als begin van den avond werd een gemeenschappelijke boeren koolmaaltijd gehouden, die zeer in den smaak viel. De verdere avond werd op aangename wijze doorgebracht met kienspel en verlotin gen waarvoor veel prijzen beschikbaar waren gesteld. (Adv. Ingez. Med.) 1 Het hoogtepunt was wel de komst van den Kerstman in hoogst eigen persoon. Lang bleef hij echter niet in deze functie, want na eenigen tijd ontpopte hij zich als de heer Klein, een bekende figuur uit de Natio nale Werknemersvereeniging. Ter eere van het feit, dat hij juist zijn éénjarig huwelijks feest vierde, werden zijn vrouw bloemen en werd hemeen boerenkoolstruik aange boden Toen om 1 uur de voorzitter een afscheids woord gesproken had, gingen allen zeer vol daan huiswaarts. Het was een gezellig feest geweest. De N. W. V. mag op een zeer geslaagden avond te rug zien. VOETBAL, ALCMARIA VICTRIX—HAARLEM Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van Alcmaria Victrix gaat Haarlem Zondag met het volgende elftal naar Alkmaar voor het spelen van een eerewedstrijd: Vijgeboom, Verhappen, Huijsmans, De la Mar, Effern, Van Gooi, Kammeijer. De Winter, Van der Hulst. Smit, Ninaber. WEDSTRIJDEN VAN V.O.G. De voetbalvereeniging V.O.G. speelt op twee den Kerstdag de volgende wedstrijden: V.O.G. IR.C.H.-combinatie om 11.30 uur. V.O.G. II—D.K.T. I 2 uur In het Sportpark te Heemstede. WEDSTRIJDEN D. C. O.—D. S. K. D. C. O. laat op de Kerstdagen den haar ge schonken wisselbeker verspelen. Op de beide Kerstdagen zal op het terrein aan den Schalkwijkerweg gevoetbald worden tusschen de vereenigingen D. S. K. en D. C. O. Het programma is als volgt: le Kerstdag. DCO 3DSK 3 aanvang 10.30 uur. DCO 2DSK 2, aanvang 11.45 uur. DCO 1DSK 1 aanvang 1 uur. 2e Kerstdag. DCO 4—DSK 4, aanvang 10.30 uur. DCO Jun.DSK Jun., aanvang 11.45 uur. De vereeniging, die met haar drie elftallen op den eersten dag het beste resultaat behaalt, krijgt voor één jaar den beker. Voor de wedstrijden op den tweeden dag zijn een paar medailles beschikbaar gesteld, welke aan den winnaar van iederen wedstrijd worden aangeboden. II. V. B.-BEKER. Op Zondag 26 December, te 2 uur, wordt aan den Vergierdeweg de wedstrijd Ripperda 1— DIO 1 gespeeld.- Het elftal van Ripperda is als volgt: G. Koster G. Roode, J. Langeveld, J. Voulon, H. Dreyer, H. J. Kruijff, J. Spoor, A. Preijer, H. Heyerman, A. J. Spoor, H. J. Peperkoorn. HET JUNIOREN-TOURNOOI VAN R. C. H. Voor het publiek, dat dit tournooi van jeug dige veelbelovende spelers op tweeden Kerst dag wenscht te bezoeken, deelen wij mede, dat de toegang tot 't R. C. H.-terrein den geheelen dag vrij is. SCHAKEN. NATIONALE KERSTWEDSTRIJD. Op Zondag a.s. (tweede Kerstdag) wordt in het gebouw der C.J.M.V.. Lange Margaretha- straat 3, de jaarlijksche nationale Kerst wedstrijd van het Haarlemsch Schaakgezel schap gehouden. Gespeeld wordt in hoofd-, eerste, tweede en derde klasse. De speel tijden zijn van 10—1, 2—5 en 7—10 uur Op de tentoonstelling van „klein vee" in het Kreiagehuis. De keuring was heden morgen in vollen gang. Links de keurmeester, de heer R. Hamaker; rechts de heer A. J. v. d. Ploeg, voorzitter van de Vereeniging „Nut en Sport", waarvan de tentoonstelling uitgaat. DUITS - ENGELS Conv. en Berlitz Meth. d. Dame. Tevens speciale opl. voor verbl. in 't buitenl. in eenige maanden. Privaatles 4.50 p.m., 2 pf 3.- Br. Mej. N. GROOTENBÓER Riviervischmarkt 11 rd. 44 P. KIES STRAAT TEL. 11615 Piano-, Orgel- en Theorielessen Spreekuur: Dinsdag 10-11, Donderd. 2-3 u. en volgens afspraak LEARNING ENGLISH without teacher is practically out of the question. Should you like to obtain a certificate Mer- curius, go to Mr. DREES, Verspronckweg 32. OP NAIUURIDKE WIJZE DOOR VOET BADEN. Werkt niet laxeerend. Absoluut onschadelijk. Gegarandeerde ge wichtsafname. Vraagt Brochure aan: IMPORT MIJ. „VARIA" OEGSTGEEST

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2