R. K. VOETBAL BILJARTEN KORFBAL HANDBAL WIELRIJDEN MAANDAG 3 JANUARI 1938 HAARLEM'S DA'GBEAD W De Kennemers-0 S. V. (2—1) De wedstrijd tusschen Kennemers en O. S. V. is een spannende, doch op een vrij laag peil staande ontmoeting geworden, die in een kleine overwinning voor de gastheeren ein digde. Met dezen uitslag mag Kennemers tevreden zijn, want over het algemeen speelden de gas ten sneller en verrassender. Toch hebben de Oostzaners zeker evenveel kansen gehad, als de Kennemers, maar tegen de sterke Wijker verdediging had de O. S. V.- aanval niet veel kans. Het eenige doelpunt van O. S. V. werd naar wij meenen nog door Dinkla ingekopt. De linkervleugel met Göbel leverde uitste kend werk. De rechtervleugel was door het zwakke spel van De Boer wel iets minder, maai de vijf voorhoedespelers te zaaien zouden on getwijfeld meer resultaat bereikt hebben, wanneer de beide binnenspelers niet gedwon gen waren, steeds maar weer het open terrein tusschen middenlinie en voorhoede aan te vullen. Daarentegen kwam de Kennemers-voor- hoede in dezen wedstrijd nauwelijks boven het middelmatige uit. Alleen Boom wist zich nog wel eens te onderscheiden. Beide teams speelden eenzelfde systeemeen ruggetrokken positie in, waardoor O. S. V. meer de stormlinies vrijwel aan haar lot werden overgelaten. De eerste aanvallen zijn voor de gastheeren; het is Van Urk, die al gauw een hard schot van Göbel moet stoppen, wat hem nogal moei lijkheden schijnt te veroorzaken. Na goed werk van Boom krijgt Groot een moeilijke kans; het schot wordt gestopt. De Kennemers-halflinie neemt dan een te ruggetrokken positiem, waar door O. S. V. meer in den aanval komt. Het spel wordt door O. S. V. goed open gehouden, maar door het slechte spel van den rechtsbuiten loopen veel aanvallen op niets uit. Een kans om de leiding te nemen mist de middenvoor van O. S. V. Alleen komt hij te genover Van Urk, die het tamme schot nog juist met zijn voeten weet te keeren. De Kennemers-voorhoede wordt veranderd; Boom gaat op de middenvoorplaats en Groot fungeert als rechtsbuiten. De aanvallen zijn even gevaarlijker en tot besluit van een klein overwicht weet Groot met een goed gericht schot den keeper te passeeren (1—0). O. S. V. wer'H hard verder; de rood-zwarte verdediging nu alle krachten inspannen om erger te voorkc Tenslotte weet O.S.V. vlak voor de rust den stand op 11 te brengen. Na de rust is Van der Wal vervangen door Six, die een nuttig partijtje voetbal heeft ge speeld. O. S. V. begint met een serie gevaarlijke aan vallen, waaruit twee corners ontstaan, die echter niets opleveren. Aan den anderen kant is het Boom die ra kelings naast schiet. Van Urk ziet dan het leder buiten zijn bereik naast gaan en even later een kopbal van den rechtsbinnen tegen den paal belanden. O. S. V. is sterker; Van Urk moet verschei dene keeren handelend optreden, wat hij uit stekend doet. Langzamerhand komen de Kennemers in de meerderheid. Een hevig offensief wordt ont ketend, waarbij O. S. V. met man en macht staat te verdedigen. Het spel was nu niet meer bepaald zacht zinnig; menige vrije schop werd er aan de Kennemers toegekend. Vier minuten voor tijd weet Veenstra na een goed genomen vrijen trap van Groot in te koppen (21). Zonder dat er nog gedoelpunt wordt, komt het einde. Zeemeeuwen—Beverwijk (2—0) Op verdiende wijze heeft Zeemeeuwen re vanche genomen voor haar nederlaag van de vorige week. Al vrij spoedig weet de thuisclub te scoren, doch dit doelpunt wordt afgekeurd wegens buitenspel. Dit had voor Beverwijk een waar schuwing kunnen zijn om van taktiek te ver anderen, maar zij volhardde in haar verdedi gend spel. Bovendien is het plaatsen van de middenlinie slordig en krijgt de voorhoede der gastheeren steeds meer gelegenheid tot nieuwe aanvallen, opgebouwd door hun goed stuwende middenlinie. Het verwondert dan ook niemand, dat na vijftien minuten de thuisclub de leiding neemt door haar rechtsbuiten, die een voorzet van links hard en onhoudbaar langs Hoo- gerwerf schiet (10). Ook na dit doelpunt blijft de middenlinie van de roodbroeken volharden in haar terug getrokken positie. De kanthalfs blijven angst vallig bij de vleugelspelers van Zeemeeuwen. Elke bal, die in 't middenveld terecht komt is voor de gastheeren. De voorhoede van Beverwijk trekt ook wel eens ten aanval, doch de afwerking laat veel te wenschen over. De voorzetten van Koning zijn veel te hard; bovendien begaat deze speler de fout, te veel naar binnen te gaan, waardoor de scoringkans van de uit vier man bestaande voorhoede veel kleiner wordt. Alleen wanneer Maenhout er van door gaat in combinatie met A. Markx herleeft de hoop op den gelijkmaker, doch de goedspelende achterhoede en de middenünie van Zeemeeuwen geeft Beverwijk geen kans. Vooral Maenhout wordt geducht bewaakt door den - rechtshalf Fransen, die hem geen moment vrij spel geeft. Daarentegen zijn de aanvallen van Zee meeuwen veel breeder van opzet; herhaalde lijk doen zich gevaarlijke situaties voor het Beverwijk-doel voor. Geen van beide par tijen lukt het echter het net te vinden, zoodat de rust komt met een verdiende 10 voor sprong van Zeemeeuwen. Na de rust wordt het spel levendiger. Om beurten zijn de doelen in gevaar, doch tot doelpunten komt het niet. De eerste kans is weer voor Zeemeeuwen, maar Hoogerwerf grabbelt den bal juist uit den hoek. Aan den anderen kant schiet Koning den bal naast het doel. De thuisclub krijgt na eenigen tijd toch weer gelegenheid, overwicht uit te oefenen. Haar middenlinie zit fel op den bal en dwingt de voorhoede tot aanvallen. De linksbuiten schiet van dichtbij hard in, maar weer is Hoogerwerf op zijn post en vangt den bal in zijn handen. Toch heeft de thuisclub einde lijk succes, wanneer rechtsbuiten Draayer hard op doel schiet. Vessies krijgt den bal ver keerd op zijn schoen en via zijn voet vliegt de bal langs den verbluften keeper (2—0). Hiermede is het pleit beslecht. Th. Kuijer verlaat zijn plaats van stopperspil en trekt met den aanval mee. Thans is het woord aan Beverwijk, maar Zeemeeuwen verdedigt stug en goed. Aanval op aanval wordt ondernomen en verschillende corners worden den gasten toe' gewezen. Doelpunten blijven echter uit. Zelfs een opgelegde kans van P. Markx wordt door treuzelen verknoeid. Ook door buitenspel staan gaan eenige kansen teniet. In de laatste minuten weet Zeemeeuwen zich los te werken. Een corner op het Bever wijk-doel wordt weggewerkt en even daarna is het einde van dezen fair gespeelden wed strijd aangebroken. Beverwijk heeft twee kostbare punten verloren. HAARL. VOETBALBOND Ranglijstjes. EERSTE KLASSE A: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. VI. Vogels 11 9 2 0 20 35—13 1.82 Heemstede 11 8 2 1 18 30—14 1.64 E. D. O. 4 11 7 0 4 14 30—21 1.27 Stormvogels 3 11 4 2 5 10 28—31 0.91 Schoten 2 11 4 2 5 10 25—29 0.91 R. C. H. 3 11 4 1 6 9 17—23 0.82 I.V.O.D.W.O. 11 4 1 6 9 22—30 0.82 E. D. O. 3 11 2 4 5 8 20—29 0.73 Kinheim 2 11 3 1 7 7 22—32 0.64 Haarlem 3 11 1 3 7 5 12—19 0.45 EERSTE KLASSE B: Zandvoort 2 10 8 2 0 18 36—14 1.80 E. D. O. 5 10 7 2 1 16 39—16 1.60 R. C. H. 4 11 5 1 5 11 34—29 1.— De Ce O 10 5 0 5 10 25—23 1 Spaarnestad 11 4 3 4 11 19—35 1.— Haarlem 4 12 3 4 5 10 24—29 0.83 Haarlem 3a 11 3 3 5 9 23—30 0.82 R. C. H. 5 12 2 5 5 9 23—34 0.75 Bl'daal 2 11 3 2 6 8 34-26 0.73 Droste 10 3 0 7 6 16—37 0.60 E. D. O. 5--Haarlem 4 (0—0) Direct krijgt S. van der Laan een kans. als hij alleen voor Kaan komt te staan, die hem echter zóó van de wijs brengt, dat hij vlak naast het doel schoot. Nadat Paardebek het E.D.O.-doel eenige malen in gevaar had gebracht, komt rust met 0—0. Na rust is Haarlem iets sterker, maar Kuil en C. van der Laan onderbreken iederen aan val. Zonder verandering komt het einde. R. C. H. 4--Spaarnestad (5—2) Den eersten aanval van -R.C.H. besluit de middenvoor met een fraai schot, waarmede hij de score opent (10). Spaarnestad werkt hard doch R.C.H. 4 is technisch beter. De R.C.H.- middenvoor weet na een half uur met een laag schot den stand op 20 te brengen, waarmede de rust komt. In de tweede helft begint R.C.H. met eenige gevaarlijke aanvallen, waarvan de rechts binnen er een benut (3—0). Een misverstand helpt Spaarnestad goed koop aan haar eerste goal, als de keeper meent dat de bal achter gaat; deze rolt via den paal in het doel (3I). De rechtsbinnen van R.C.H. wringt zich dan door de Spaarnestad-verde diging en schiet hard in (4—1). Spaarnestad pakt nog even flink aan; zij heeft succes als haar middenvoor een fraai doelpunt scoort. Het laatste kwartier is weer voor R.C.H.; het is de rechtsbinnen, die met zijn derden goal den eindstand op 52 brengt. R. C. H. 3-E. D. O. 3 (1-1) R.C.H. 3 telde enkele invallers, doch dit ver hinderde niet, dat zij aanvankelijk iets meer aanvallend was. Gevaarlijk dicht wist zij steeds het doel te naderen, doch het beslissend schot bleef uit. E.D.O. 3 bracht het ook niet verder, dan de R.C.H.-backs. Bij een snellen R.C.H.-uitval heeft Witkamp met een scherp schot succes. (10). Het ontgaat den scheids rechter dat een der E.D.O.-spelers den bal met de hand in het doel werkt (11). De tweede helft kenmerkt zich door snelle uitvallen van weerszijden. De doelverdedigers worden aan het werk gezet; zij kwijten zich op verdienstelijke wijze van hun taak. Enkele goede kansen gaan verloren. Het einde van dezen spannenden strijd komt met een verdeeling der punten. Haarlem 3 a—D.C.O. (3—1) In de eerste helft wogen de beide partijen vrijwel tegen elkaar op, maar de Haarlem mers wisten beter van de geboden kansen te profiteeren, dan de bezoekers, waardoor zij met de rust een 20 voorsprong hadden door toedoen van Oldenburg en Breeuwer. In de tweede helft was D.C.O. beter op dreef; na een kwartier wist Mul den achterstand te verkleinen (21). De uitvallen van Haarlem bleven gevaarlijk en na één van deze wist Oldenburg met een prachtschot te scoren (31). Even later was het haast 41, maar keeper Maul wist het schot van Breeuwer op uitstekende wijze te stoppen. Het einde van dezen aangenamen wedstrijd werd tenslotte een verdiende over winning voor Haarlem. Haarlem 3—I.V.O.D.W.O. (1—2) Haarlem 3, dat zoo zeer de punten noodig had om van de laatste plaats af te komen, is daar niet in geslaagd en moest de overwin ning aan de bezoekers laten. Wel waren de roodbroeken voor de rust sterker, maar dit overwicht wisten ze niet in één of meer doel punten uit te drukken. Eenige gevaarlijke aan vallen van I.V.O.D.W.O. hadden evenmin suc ces, zoodat de rust met blanken stand kwam. In de tweede helft nam Haarlem spoedig de leiding en wel door Dankelnian, die uit lastige positie fraai inschoot (10). Spoedis maakte Bergisch gelijk (11). Ook de win nende goal liet niet lang op zich wachten; het was Smit, die een voorzet van Schippers op goede wijze inkopte en daarmede tevens zijn elftal de overwinning bezorgde (12). Wel kreeg Haarlem nog eenige kansen, maar deze werden niet benut, zoodat I.V.O.D.W.O. tenslotte verdiend won. VI. Vogels-Stormvogels 3 (4—0) VI. Vogels trapt af en trekt ten aanval, maar zij strand op de forsehe Stormvogels verdediging. De bezoekers gaan ook ten aan val, maar voor het doel zijn de de kluts kwijt. VI. Vogels scoort na een aanval van links. Het is een mooie strijd met wisselende kansen. De thuisclub heeft weer succes na een scrimmage (20). Na de hervatting weer een vinnig spe lend VI. Vogels, waartegen de bezoekers al hun talenten moeten ontplooien, echter zonder re sultaat. VI. Vogels dringt op en scoort vlak na elkaar twee maal, daarmee den eindstand op 40 brengende. E. D. O. 4—Kinheim 2 (9-2) E.D.O. is direct in den aanval; uit een corner scoort Kohier. Na vijf minuten is het weer Kohier, die na een corner scoort. Dan gelukt het Kinheim, een tegendoelpunt te maken. Nadat Bos den stand op 31 had gebracht, kwam rust. Na rust wordt de stand door Kohier (3 maal) Koppen (2 maal) en Broertjes 91. Kinheim scoort dan nog eenmaal, waarna het einde komt. Kinheim—Hillegom (3—1) (Om den H.V.B.-beker.) Kinheim plaatste zich zonder veel moeite in de tweede ronde, door Hillegom met 3-1 te slaan. De Velsenaren speelden zonder veel enthousiasme, doch waren technisch een klasse beter dan Hillegom. Door het spoel goed open te gooien, was Hillegom zoo nu en dan vrij gevaarlijk. Druijven kwam er dan ook zoo nu en dan ook nog al eens aan te pas. Kuijpers wist eenmaal nog juist voor de doel lijn weg te trappen. Rust 0—0. Na de rust was eerst Hillegom even aan het woord, waarbij de Kinheim-achterhoede alle krachten moest inspannen om doelpunten te voorkomen, doch toen kwam Kinheim weer aan het woord. Een goede voorzet van Rem kwam bij El len, die de kans ineens fraai inkogelde (10). Niettegenstaande het spel te kort werd ge houden kreeg v. d. Wal een bal goed aange geven; hij kwam voor het open doel en scoorde (20). De tegenstand van Hillegom was nu groo- tendeels gebroken. Rem passeerde de ge- lieele Hillegom-verdedigmg en scoorde Kin- henm's derde doelpunt (30). De Hillegomspil, die midvoor was gaan spe- len,scoorde een goed tegenpunt (31). HAARL. SCHEIDSRECHTERS- VEREENIGEVG. Secretariaat: Marnixstraat 152. Foto's van den op 2den Kerstdag gespeelden wedstrijd kunnen aan het secretariaat besteld worden tegen f 0.20 per stuk. Ze zijn aardig! Erkentelijk voor de vele gelukwensehen bij de jaarwisseling ontvangen, wenscht het be stuur allen wederkeerig een gelukkig en suc cesvol 1938! Herinnerd wordt aan den clubavond met een feestelijk programma op Dinsdag 4 Januari a.s. in de bovenzaal van Café-Rest. „Suisse", aan den Rijksstraatweg 189/191. De Uitslagen. G. V. O.De Meer V. V. Z.—N. E. A. D. H. L.—S. J. C. ExcelsiorSpartaan LeonidasT. IJ. B. B. H. B. C.Onze Gezellen Volendam nThe Victory D. S. S.Teijlingen V. V. E.—D. E. M. VitesseO. I. V. LisseD. O. S. V. V. L.—G. D. A. Alph. BoysGeel Wit B. S. M.—N. V. C. Vogelenzangv. Nispen D. E. K.Docos D. E. M.—H. B. C. n 0—3 1—0 1—2 5—2 2—4 8—4 3—0 1—2 2—0 0—6 1—3 0—5 3—1 4—0 1—6 3—2 1—5 De Uitslagen. H. V. B.-beker Kinheim—Hillegom 31 Competitie 1 A RCH 3—EDO 3 1—1 EDO 4Kinheim 2 92 Haarlem 3—IVO-DWO 1—2 H'stedeSchoten 2 20 VI. VogelsStormvog. 3 40 1 B EDO 5Haarlem 4 00 Haarlem 3aDeCeO 31 RCH 4Spaarnestad 5—2 DrosteRCH 5 12 Bl'daal 2Zandvoort 2 11 2 A Kinheim 3Ripperda 2 46 BrederodeSchoten 3 31 2 B Zeemeeuwen 3-Hillinen 2 1—5 Haarlem 5Zandvoort 3 00 2 C VSV 4Spaarndam 32 Kennemers 4HFC 4 42 Stormv. 4—Kinheim 4 50 VOG—EDO 6 7—1 DIO 2—RCH 7 6—2 2 D Kinheim 5—IVO-DWO 2 3—0 Zandv. 4Kennemers 5 32 Spaamevog. 2—Bl'daal 3 2—2 3 A Hillinen 4Bl'daal-Vet. 71 Kennemers 7—RCH 10 10—0 RCH 8—Bl'daal 4 4—1 3 C Haarlem 6H'stede 2 22 Beverwijk 3Kemphaan 0—10 Schoten 4—EDO 7 3 D THB 4—Haarlem 7 DamiatenDeCeO 2 3 E Ripperda 4RCH 11 EDO 8—Heemstede 3 6—2 0—9 4—2 4—1 2—0 Brederode 2Kennem. 8 100 Kenau 2—VI. Vogels 2 2—5 HFC 6—RCH 12 5—5 4 A Kemphaan 2—Zandv. 7 17—0 SV '34—EDO 9, sch. n.o. EHS 5DeCeO 3 25 4 B DeCeO 4N. Vennep 2 4 C Stormv. 5VI. Vogels 4 DSK 3Kemphaan 3 EDO 10Swastika 3 4 D H'stede 4—DSK 4 Junioren-competitie. A Stormv. aBl'daal a EDO aHaarlem a B HFC b—RCH b RCH c—Stormvog. b C RCH dZandvoort ZeemeeuwenHillegom D WB aKinheim Kennem. cDeCeO a Bl'daal cDOA HFC dHillinen 1—7 2—2 3—3 1—2 8—2 3—4 4-2 54 3—3 2—7 5—2 RCH gBeverwijk b DSKBrederode 0—4 1—4 Competitie Ned. Biljartbond. Klasse D, afd. 3. „Insulinde" moest dan strijd aanbinden tegen „De Roemer". Nadat A. W. Huiskens met goed spel onbedreigd van L. Smit had gewonnen, volgde M. R. van de Water dit goede voorbeeld; hij won van A. J. van der Made Jr. Vervolgens wist ook J. Hasselmeyer met 52 caramboles voorsprong van H. de Jongh te winnen. Tenslotte was N.N. sterker dan D. Ellerbroek; deze bleef 64 punten achter. Hiermede was de zege voor de Haarlem mers dus volkomen: 80. Klasse E, afd. 1. „D.E.S." ontving „Insulinde". Ofschoon L. Vlug aanvankelijk achter raakte tegen H. Dessauer, wist hij later zoo op te halen, dat hij tenslotte nog met 41 punten de zege be haalde. De tweede partij ging echter ver loren, doordat M. Uittenbogaard tegen J. Heese het onderspit delfde met grooten ach terstand. De volgende strijd ging tusschen W. Out en Du Maine. Ofschoon deze laat ste een voorgift van 24 punten had, kon hij het toch tegen het regelmatige spel van den Haarlemmer niet houden; hij verloor met 41 caramboles. De slotpartij ging tusschen N.N. en M. van der Sluis. Het werd een zeer span nende strijd, die met 4 caramboles verschil in het voordeel van den „D.E.S."-man ein digde, waardoor de totaal-uitslag was: 62 voor „D.E.S." Om de Coupe Glorieux. De wedstrijden om den Coupe Glorieux moeten voorloopig wegens ziekte van eenige Belgische spelers worden uitgesteld. NED. KORFBALBOND De Uitslagen. WESTELIJKE EERSTE KLASSE: DTV—Swift 4—6 KattenburgKoog Zaandijk 31 HKVRozenburg 40 Tweede klasse: KVD—Bilthoven 2—2 Derde klasse: DVD 2—DED 2 4—9 Allen Weerbaar 2Toga 9 114 AjaxAdos 05 HaarlemAmsterdam Zuid 2 84 Sport Vereent 2Westerkwartier 3 24 Nieuw FloraSwift 2 26 Haarlem--Amsterdam-Zuid 2 (8-1) Toen scheidsrechter Van Wieridgen begin nen floot, wierpen beide partijen zich vol enthousiasme in den strijd. Het is Haarlem, dat door goed samenspel in den aanval het eerst succes heeft door Voetelink. Lang duurt deze voorsprong niet; A. Z. maakt gelijk. Zijlstra geeft opnieuw zijn club de leiding, maar weer maakt A. Z. gelijk. Nog voor de rust wordt de stand door mej. Hulsbergen op 32 gebracht, waarmede de tweede helft wordt begonnen. Na de rust gooit Haarlem er nog een schepje op. Toch komt eerst succes aan den anderen kant met een zuiver afstandsschot. (3,3). Spoedig is het nu 53 door mooie schoten van mej. de Graaf f en Voetelink. De volgende aanval brengt in nog korter tijd den stand door de dames De Haan-Botti en Eekhout op 73. Eerst als Vinke 83 heeft gemaakt, weet A. Z. nog een tegenpuntje te scoren. Zoo komt het einde van dezen zeer vriendschap pelijk gespeelden wedrtsijd. Nieuw Flora-Swift 2 (2—6) Reeds in de eerste minuten heeft C. Trap succes met een afstandschot, doch de scheids rechter annuleert dit doelpunt. Kort daarop weet K. Heykoop toch aan Nieuw Flora de leiding te geven. (10). In deze opsteling is Swift niet in vorm, maar als zij één kans krijgt, wordt de stand gelijk. (1—1). Er is nauwelijks gewisseld of mej. J. Wes- seling geeft aan Nieuw Flora opnieuw de lei ding. (2—1). Dit is echter van korten duur, want H. Oerlemenas brengt de partijen weer op ge lijken voet. Even voor de rust scoort Swift nogmaals. (23). Na de rust geeft Nieuw Flora flink partij mej. T. Wesseling scoort, maar dit punt wordt weder geannuleerd. Als er nog een kwartier te spelen is, vergroot Swift den voorsprong. (24). Dit inspireert den aanval van Nieuw Flora weer. doch zij heeft met pech te kampen. Swift voert den stand op tot 26. Door dezen uitslag heeft Swift 2 nog een goede kans op het kampioenschap. HAARL. KORFBALBOND T. H. B. Secretaris: P. Uljee, Amsterdamstraat 76. Wedstrijdsecr. C. Roose, Zomerkade 137. Gespeeld Zondag 2 Januari: T. H. B. 3—Palvu 2 1—3 T. H. B. 2—Aurora I 0—10 Te spelen Zaterdag 8 Januari: Adspiranten: T. H. B.Animo 2.30 uur Zondag 9 Januari.': T. H. B. IVolharding 2 2 uur Oosterkwartier 3T .H .B. 2 10 uur Bij de intrede van 1938 wenschen wij aan alle leden, donateurs en vrienden een voor spoedig nieuwjaar toe. Animo. Secretaris J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. Gespeeld Zaterdag 1 Januari: Onder Ons adsp.Animo adsp. 02 Gespeeld Zondag 2 Januari: AnimoHaarlem 3 40 Te spelen Zaterdag 8 Januari: T. H. B. adsp.Animo ads. aanv. 2.30 Vertrek 2 uur van Emmaplein. Te spelen Zondag 9 Januari: AnimoMeerlebosch 1 aanvang 10 uur Dindagavond indoor-training aanv. 7.30 uur Oefenen Zaterdagsmiddags van 24 y2 uur. Oosterkwartier. Zondag 1 Januari gespeeld: Oosterkwartier 1Sport Vereent vriendschappelijk 83 Alw. ReadyOosterkwartier 3 33 Oosterkwartier 2Blauw Wit 4 met 21 gestaakt wegens regen. Oosterkwartier 4Nw Flora 3 32 Te spelen Zaterdag 8 Januari: Adsp. OosterkwartierPatrimonium 3 uur Zondag 9 Januari: OosterparkOosterkwartier 1 Oosterkwartier 3T. H. B. 2 10 uur Aurora 2Oosterkwartier 4 10 uur ZwaluwenOosterkwartier 5 2 uur H. K. C. „Haarlem''. Secretariaat: Mr Cornelisstraat 12. Gespeeld 2 Januari: Haarlem IAmster dam Zuid 2 84, AnimoHaarlem 3 40. Te spelen 9 Januari: Westerkwartier 3 Haarlem 1 om 2 uur, vertrek trein om 12.50 uur. Er wordt op gezelschapsbiljet gereisd. Eventueele supporters geven zich op aan H. Arends, Nic. v. d. Laanstraat 36. Haarlem 2Always R. 1 om 2 uur op het Haarl.-veld, Sport V. 3Haarlem 3 om 10 uur in Santpoort, vertrek van het Kleverlaan- terrein om 9.20 uur. Adsp. A spelen tegen Watervliet a om half drie. Wij zullen echter vragen om 3 uur, ver trek per trein, aanschrijvingen volgen. Haar lem c ontvangt Meerlebosch b op het Haarl.- veld half drie. Opnieuw aangenomen als lid het oud-lid mej. L. de Graaf, Joh. van Vlietstraat 78. Oefenen: gewone tijden. Nieuw Flora. Secretaris: S. P. Vergunst. Anjelierstraat No. 17. Gespeeld zondag 2 Januari: N. Flora 1Swïft 2 26 Oosterkwartier 5N Flora 3 32 Te spelen Zondag 9 Januari: N. Flora 2Aurora 1, 2.15 Van Oosten de Bruynstraat. BUITEN DE COMPETITIE. Oosterkwartier-Sport Vereent (8-3) N. Struikenkamp opende na 10 minuten de scvore met een mooi schot (10), waarna mej. W. de Korte het spoedig op 20 bracht. Oosterkwartier's tweede aanval had aan vankelijk niet veel geluk met schieten; toch kon de S. V.-verdediging niet verhinderen, dat voor rust nog twee maal geseoord werd door doelpunten van mej. J. Wange en Th. Poelgeest (40). Sport Vereent, hoewel in het veld goed partij gevende, was in haar aanval voor rust niet gevaarlijk en kon niet doelen, zoodat de ruststand kwam met 40. Ne rust was het W. v. d. Linden, die den stand op 50 bracht naarna Sport Vereent na een mooi opgezetten aanval succes had (5-1). In de beginopstelling is het wederom N. Struikenkamp, die met een mooi schot doelt (61), waarna Sport Vereent ook nog eens succes heeft (62). Onmiddellijk na de vakverwisseling profi teert mej. J. Wange van een misverstand (72). Beide vereenigingen weten' dan ieder nog eenmaal te doelen, zoodat het einde komt met 83. Rapiditas--D. O. S. (7—0) Na eenig verkennen aan weerszijden blijkt weldra, dat de thuisclub sterker is; al spoedig scoort mej. Poorter (10). De D. O. S.-aan- vallen stranden alle op de hechte Rapiditas- verdediging. Het binnentrio der thuisclub probeert het met verre schoten; dit heeft eenige malen succes (30). Na de thee gaat het spel weer gelijk op. D. O. S. krijgt genoeg kansen om den achterstand in te loopen, maar vele goed gerichte schoten vielen er niet te noteeren. Door de dames L. Bakker en M. Poorter werden nog 4 doelpunten gescoord. D. O. S. krijgt dan nog een penalty toegewe zen, maar mej. C. Kruyt wist te redden. Het bleef dan ook 70. Concordia--G. V. A. (16—0) Daar G. V. A. juist met het minimum aantal speelsters (8) verscheen, had Concordia al een zeer gemakkelijke taak voortdurend^ werd er op de Amsterdamsehe helft gestredtn. Met rust leidde Concordia reeds met 70. Ook na rust was het een spel van kat en muis en mede door het feit dat de G. V. A.-kqeper op het appèl ontbrak, voerde de thuisclub den stand tot 160 op. A. D. A.—Carna (0—0) A. D. A. verloor een kostbaar puntje aan Carna. Hierdoor zijn de kansen van Rapiditas en Zeeburg weer eenigszins gestegen. Rapiditas~D. O. S. (1—6) D. O. S. oefent direct een flinken druk op het doel der thuisclub uit, met het gevolg dat keeper Baars kort na elkaar drie maal den gladden bal moest laten glippen (03). Rapiditas komt er allengs beter in; Pal scoort 11a een mooien voorzet van Brussé (13).D. O. S. verhoogt dan voor rust de score tot 1—5. Na rust spelen de gastheeren een vlug spel. Keeper Baars is thans goed op dreef, hij re tourneert alles, maar bij de thuisclub wil het niet gelukken. Vlak voor het einde scoort D. O. S. nog eenmaal (16). Verdere uitslagen. SimsonNiloc 32 LijndenTurno ii Acliilles. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een kleinen trainingsrit, waarna men geza menlijk naar het Bloemendaalsche strand ging, om daar de indooi*-traming voort te zetten met voetballen en handballen, waaraan nog als prijzen oliebollen verbonden waren. Deze zullen op de vergadering van hedenavond worden uitgereikt, waar de leden dan tevens hun toegangsbewijzen voor het jaarfeest in ontvangst kunnen nemen, dat gehouden wordt op Zondag 9 Januari. Aan dezen avond zullen hun medewerking verleenen. als hu morist-conférencier Albert Klein en de sou brette Betty Morelli. Ook is de sport op dezen avond niet vergeten. Pierre Albert en Gita, een groep acrobaten, zullen 'hun toeren laten zien. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door de uit 14 personen bestaande Klokkemeyer's Band. Het bal staat onder leiding van den heer W. Schroder. De verschillende records, op den home-trai ner gevestigd, hebben op den j.l. Donderdag- gehouden clubavond- eenige wijzigingen ondergaan. Zoo wist H. Koelemey het record over *000 M., dat op naam stond van' D. Claassen te ver beteren. C. Siebeling liet zien dat hij ook nog fiet sen kan. Hij bracht het record over 3000 M., dat op naam stond van H. Koelemey, op zijn naam. De stand is thans: 500 M. 23 2/5 sec., D. Claassen 1000 M„ 48 sec., H. Koelemey, 2000 M., 1 min. 38 1/5 sec. H. Koelemey, 3000 M. 2 min. 28 sec. C. Siebeling. Deze week en de volgende bestaat er gele genheid zich te trainen op de rollen voor de clubontmoeting tegen Nieuw Swift uit Lei den, waarvoor o.a. uitkomen: Adr. Amster dam en Rink Riethoven, Zij, die de beste tijden maken, worden voor dezen wedstrijd afgevaardigd. Hiervoor zijn behalve de club- prijs, fraaie persoonlijke prijzen beschik baar gesteld. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging Meld haar jaarlijkschen oliebollenrit. De verseMllende klassen reden allen een afstand van ongeveer 12 K.M. De uitslagen luiden als volgt: A-kl.: 1 J. Lassehuit Jr., 2 J. Jas, 3 J. v. Maris, 4 Taverne, 5 G. Jansen, 6 H. Kleef, 7 Walgien. C-kl.: 1 B. Kleinhout, 2 v. Tongeren, 3 P. Gelaudie Jr., 4 Deen, 5 G. v. Deen, 6 W. Kleef. Juniores: l L. John, 2 Verbeek, 3 Nodelijk, 4 H. Jas Jr., 5 v. Sinderen. In deze klasse vielen eenige renners uit wegens pech. Veteranen: 1 Phillippo. 2 G. Jonker. 3 Jas Sr.. 4 Kleef Sr., 5 Lassehuit Sr. Toeristen en donateurs: 1 Bouman, 2 de Gier, 3 Kuil. 4 Bouwens, 5 Gerritsen, 6 Weidsma, 7 v. Weele. 8 Geels, 9 v. Dijk, 10 Pe tersen. Na den wedstrijd ging men gezamenlijk naar het clubgebouw aan de Generaal De la Reystraat. waar de voorzitter de oliebollen aan de prijswinnaars uitreikte. Allen werden verrast met chocolade. Ook voor muziek was gezorgd. Heden Maandag vergadering in het club gebouw.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 16