Tsjang Kai Sjek beperkt zich tot de legerleiding. N" THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN MAANDAG 3 JANUARI 1938 HA A RE EM'S DAGBEAD Afgetreden als Chineesch premier. Japansche vredesvoor waarden afgewezen. aar Reuter uit Hankau meldt de Chineesche minister van financiën, Koeng, be noemd tot voorzitter van den uit voerenden Doean (minister-presi dent) in de plaats van Tsjang Kai Sjek, die op deze wijze in staat gesteld wordt zich geheel te wij den aan het opperbevel der Chi neesche troepen. Dit is, volgens Reuter, slechts één van de veranderingen in de re geering, die ten doel hebben de doelmatigheid der „oorlogsma chine" te vergrooten. Het ministe rie van marine is opgegaan in dat van oorlog, terwijl een ministerie van economische zaken ingesteld is. In het kabinet hebben 15 mi nisters zonder portefeuille zit ting, onder wie de leiders der verschillende politieke partijen. Van betrouwbare zijde verneemt Reuter voorts, dat de Japansche vredesvoorwaarden, die den Duit- schen ambassadeur waren mede gedeeld, aan Tsjang Kai Sjek zijn voorgelegd. Deze verwierp ze echter onmiddellijk. Ofschoon Tsjang Kai Sjek de Ja pansche vredesvoorwaarden van de hand gewezen heeft, worden de be sprekingen tusschen hem en den Duit- schen ambassadeur Trautmann, niet temin nog steeds voortgezet. In officieele Chineesche kringen is men er hoogst verwonderd over, dat de vredesvoorwaarden bekend zijn geworden. Het was de bedoeling, om trent de voorwaarden en de bespre kingen de grootste geheimhouding te betrachten. Nu de Japansche voor waarden gepubliceerd zijn, verklaart men in deze kringen, dat Japan ze aanzienlijk dien te wijzigen, indien het werkelijk vrede wenscht. De Ja pansche voorwaarden vormden het resultaat van de informatieve bespre kingen, die Trautmann in December met Tsjang Kai Sjek heeft gevoerd In de internationale nederzetting te Sjanghai is volgens het Japansche persbureau Domei aanleiding geweest voor den gemeente raad tot handhavong van den vrede en orde in de internationale nederzetting eenige nood maatregelen te nemen. Deze maatregelen behelzen: 1. Een ieder, die militairen inde interna tionale nederzetting aanvalt, zal aan de be treffende legerafdeeling worden uitgeleverd. 2. Een ieder, die met de wapenen in de hand een misdaad pleegt, in de internationale nederzetting, wordt buiten de wet gesteld en verbannen. 3. De politie-autoriteiten in de interna tionale nederzetting hebben het recht alle huizen te doorzoeken, openbare en particu liere, om na te gaan of er zich wapenen be vinden en 4. Een ieder, die inlichtingen geeft over terroristen en over wapens, waarvoor geen vergunning is gegeven, zal worden beloond. De nieuwe incidenten. Zaterdag hebben volgens Domei Chineesche terroristen vier bomaanslagen gepleegd op Japansche troepen en Japansche katoenspin nerijen. Vijf Japansche soldaten en vijf Chi neesche burgers o.w. een vrouw, werden tegen half twaalf 's morgens, gewond door twee handgranaten, welke door Chineesche soldaten in burger werden geworpen naar 60 Japansche soldaten, die op weg waren naar de ren baan. Bijna tegelijkertijd hebben Chineesche sol daten in burger bommen geworpen naar Japansche katoenspinnerijen, waarbij niet veel materieele schade werd aangericht, doch waarbij twee Chineezen werden gewond. Deze bomaanslagen worden algemeen beschouwd als een onderdeel van een terroristisch plan, dat is opgesteld door het Chineesche volks front. Er worden handgranaten van een mo dern type gebruikt. Reuter maakt verder melding van de twee volgende incidenten, die te Sjanghai heb ben plaats gehad. Een met phosphor gevulde flesch werd Zondag naar het huis van Koesjin Wih, een bekend koopman en lid der onlangs gevorm de organisatie tot heropbouw der gebieden bij Sjanghai, geworpen. De aanvaller vlucht te Leden van 'bedoelde organisatie worden door de Chineezen als verraders beschouwd. Donderdag werd een lid dier organisatie. La Pa Hong, zooals wij meldden, vermoord. Een bom werd ontdekt in den tuin van het Japansche consulaat-generaal. De helsche machine ohtplofte echter niet. Naar verluidt hebben Japansche mariniers een Britschen inspecteur van de gemeente lijke politie te Sjanghai ernstig mishandeld, toen hij op het bureau van den Japanschen marinestaf verklaringen kwam afleggen om trent een aanranding, die gepleegd zou zijn. Een brigadier van politie, eveneens een En- gelschman, die kwam vragen waar de in specteur bleef, werd eveneens mishandeld. Sovjet-ambassade door brand verwoest. De woordvoerder van het Japansche leger heeft medegedeeld, bevestiging te hebben ontvangen, dat een brand het hoofdgebouw van de Sovjet-ambassade in de asch heeft gelegd. Volgens een bericht in de Japansche bla den is het nabijgelegen huis van den raads heer der ambassade door een anderen brand licht beschadigd. Taian bezet. Het hoofdkwartier van het Japansche leger deelt mede: Zondag om elf uur heböen de in de provincie Sjantoeng opereerende troepen Taian op ongeveer 40 K.M. ten zuiden van Tsinan bezet. Zooals men weet, aldus Domei, wilden de Chineesche troepen zich te Taian herstellen na hun terugtocht uit Tsinan. De Japansche troepen begeven zich thans naar Tsingtau. Zij volgen daarbij den spoorweg. Roemenië. „Roemaniseerinss" van hel zakenleven. Het programma van het nieuwe Roemeen- sche kabinet, zooals minister-president Goga dit in zijn radiorede uiteenzette, kan als volgt worden samengevat: „begunstiging van het zuiver Roemeensche element, zonder echter de bevolkingsminderheden, die 25 pCt. van de totale Roemeensche bevolking uitmaken, te onderdrukken. Aldus zal men overgaan tot de „Roemanisee- ring" van maatschappijen en ondernemingen, die voor den staat werken, en die, welke door den staat gesteund, hoofdzakelijk met buiten- landsch personeel werken. Er zullen regee- ringsvertegenwoordigers worden benoemd bij buitenlandsche ondernemingen, teneinde te waken voor de toepassing der wet op de be scherming van den nationalen handarbeid. In de landelijke genieenten zal men de ver gunning voor den verkoop van door den staat gemonopoliseerde producten, alcohol, tabak, enz. afnemen van de joden. De naturalisatie van de joden, die met honderdduizenden na den oorlog naar Roemenië zijn komen, zal opnieuw onderzocht worden. Tenslotte zal de regeering maatregelen nemen tot de prijsver laging van de noodzakelijkste producten, zoo als zout. Ook zullen wegen worden aangelegd en de reizigerstarieven der derde klasse spoor wegen worden verlaagd". Duitschland. Ernstige ivoor den van kardinaal Faulhaber. In zijn nieuwjaaïspreek in de Prauenkirche te München heeft kardinaal Faulhaber een beroep gedaan op alle Duitschers trouw aan hun geloof te blijven. Hij zeide, dat de erg ste berooving, die een volk kon overkomen, was. dat het van zijn God werd beroofd, door dat deze buiten' het familieleven en de scho len en ver van de jeugd werd gehouden. Nog grooter ramp voor de volken der hedendaag- sche wereld is de verheffing van mensche- lijke wezens tot goden. Het is verschrikkelijk de in de Duitsche pers afgedrukte godslasterlijke taal te lezen, aldus kardinaal Faulhaber. Hierop moet straf volgen. Tenslotte ver klaarde Faulhaber opnieuw, dat de Roomsch Katholieke kerk op Duitschen bodem zou blijven. Hitler in Mei naar Rome? Van welingelichte, gezaghebbende zijde verluidt te Rome, dat Hitler in Mei a.s. te Rome zal aankomen voor een tegenbezoek aan Mussolini. Volgens Havas zal Hitier zich naar alle waarschijnlijkheid 9 Mei naar Rome begeven. Dit bezoek zou samenvallen met den tweeden verjaardag der stichting van het keizerrijk. Daar Hitier staatshoofd is, heeft men zich af gevraagd of hij den koning van Italië zal be zoeken. Feitelijk zal de leider der notionaal- socialisten den leider der fascistische partij komen bezoeken. Hitier zal tijdens zijn ver blijf te Rome in het Paleis Doria logeeren, waar voor den oorlog keizer Wilhelm IT ver toefd heeft. Engeland. Dp nieuwe functie van Sir Robert Vansittart. Reuter meldt, dat Sir Robert Vansittart, de permanente onderstaatssecretaris voor Buitenlandsche Zaken, benoemd is tot voor- naamsten diplomatieken adviseur van het ministerie van Buitenlandsche Zaken. Sir Alexander Cadogan, thans plaatsvervan gende onderstaatssecretaris aan dat mi nisterie is tot zijn opvolger benoemd. Het bericht, dat Sir Robert Vansittart ambassadeur in een der Europeesche hoofd steden zou worden, is dus onjuist. De functie van diplomatiek adviseur van het Foreign Office is nieuw en door Eden in overleg met Chamberlain ingesteld voorna melijk als gevolg van den gespannen interna tionalen toestond. Tot de taak van den nieu wen functionaris zal behooren het geven van 'advies aan den minister van Buitenlandsche Zaken met betrekking tot de voornaamste politieke kwesties, die betrekking hebben op de buitenlandsche zaken en het vertegen woordigen van het ministerie van buiten landsche zaken bij iedere gelegenheid zoo wel in binnen- als buitenland, waarbij de minister van zijn diensten gebruik wenscht te maken. Frankrijk. den Senaat aangebrachte wijzigingen aan, in. vijfde lezing, met 527 tegen 63 stemmen. Het begrootingsontwerp geeft een overschot van ongeveer 37 millioen. De minister-president las om kwart voor vijf in de Kamer, de mi nister van financien om vijf uur in de Senaat het sluitingsdecreet voor. Senaat tegen verlenging der Wereldtentoonstelling. Overeenkomstig de aanbeveling van zijr financieele commissie heeft de senaat met 224 tegen 73 stemmen het wetsontwerp tot verlenging van de internationale tentoonstel ling voor kunst en techniek in 1938, verworpen. Begrooting door Kamer en Senaat aangenomen. Kamer en Senaat hebben Zondagochtend de beraadslagingen over de begrooting voor het dienstjaar 1938 geëindigd. Er moesten daartoe eenige punten van geschil tusschen beide huizen worden weggenomen De Senaat heeft in vierde lezing met 276 te gen 20 stemmen het ontwerp aangenomen. De Kamer nam het vervolgens met de door Bombardement op Barcelona eischt vele dooden. Vliegtuigen met afgezetten motor boven de stad. Het ministerie van landsverdediging te Barcelona deelt mede, dat Zater dag eenige van Palma de Majorca ko mende vliegtuigen om pl.m. zeven uur 's avonds bommen op het midden der stad geworpen hebben. De toestellen vlogen op groote hoogte en boven Bar celona met afgezette motor, teneinde niet gehoord te kunnen worden. Tot nu toe heeft men 49 dooden en 60 gewon den geteld. Skiërs door lawine overvallen. Vijf dooden, drie vermisten. Havas meldt uit Weenen: Een lawine, die zich van den 2.000 meter hoogen Schneeberg had losgemaakt, heeft in het Kraunbach- ravijn acht skiërs bedolven. Vijf hunner wer den levenloos te voorschijn gehaald. Naar de drie anderen wordt nog gezocht. RUSSISCH GENERAAL STERFT IN POOLSCH ARMENHUIS. Prins Timofiej Danilowisz Muratow, een vroegere Russisrh generaal, is eenige dagen geleden in het armenhuis te Warschau over leden. Prins Muratow heeft behoord tot de Russische aristocratie en was zelfs verwant aan de tsaristische familie. Hij was gehuwd met de prinses van Golicyn. De laatste paren heeft hij, om in zijn onderhoud te voorzien, voor de synagoge van Warschau staan bedelen. Px-ins Muratow was een broer van den vroegeren gouverneur van Kursk. Teruel door Franco's strijd krachten hernomen? Vertvoede gevechten in de sneeuiv. Zware verliezen aan regeering.szijde? Zaterdag hebben de zenders van het Nationalistische Spanje als officieel* bericht uitgezonden, dat Teruel we derom in de handen van Franco's strijdmacht gevallen was. De troepen van generaal Aranda, waren toen in contact gekomen met de verdedigers van de stad Volgens te St. Jean de Luz ontvangen berichten duurde de slag bij Teruel den ge- heelen Zondag voort, ondanks den sneeuw storm. De temper"tuur was-12 graden bene den het vriespunt. Op verscheiden plaatsen ligt de sneeuw meer dan een meter dik, waar door de bewegingen der troepen zeer worden bemoeilijkt, speciaal ;van de artillerie-af- deelingen. De opmarsch der rechtschen ten noorden van Teruel gaat in de richting van hét dorp Val de Cebro, terwijl ten zuiden der stad de colonnes van Franco het dorp Castro naderen Regeeringstroepen houden stellingen ten oos ten van Teruel bezet. De regeeringsartillerie, die Teruelgisteren nog steeds niet verlaten had, bleef de door de rechtschen bezetten gebouwen bestoken. Naar Havas meldt, is gisteren vooral in de vallei bij Teruel hevig gevoch ten. Verscheidene duizenden mans chappen stonden er met granaten in de hand tegenover elkaar, terwijl zij tot de knieën in de sneeuw stonden, bovendoen waren zij van voedsel ver stoken. Tegen middernacht staakten de regeeringstroepen hun verwoede aanvallen. Zij zouden eenige honder den dooden en een groot aantal ge wonden op het slagveld hebben moe ten achterlaten. Radio Salamanca spreekt van eenige duizenden dooden. LOUIS FRANCK. Een herinnering. De Belgische Minister van Staat en gouver neur van de Nationale Baxxk Louis Franck, die op Oudejaarsdag in den leeftijd van 69 jaar is gestorven, heeft in zijn rijk en. welbesteed le ven de zonderlinge ervaring gehad dat hij zijn eigen necrologieën te lezen kreeg. Dat was in 1918, toen België nog in Duitsche handen was. De overweldigers hadden Franck naar een in- terneeringskamp in Duitschland gezonden omdat hij actie tegen hun bewind in het be zette gebied voerde. Op een goeden dag kwam het in den oorlogstijd-vol-valsche-geruch- teri niet te contröleeren bericht, dat Franck in dit kamp was gestorven. Verschei dene bladen wijdden herdenkings-artikelen aan hem en éen van die artikelen, vol harte lijke bewondering voor zijn persoonlijkheid en zijn gaven, was door 'een Belgisch journalist, die tijdelijk in ons land woonde, in een Ne- derlandsch dagblad geschreven. Eenige maanden later, toen de wapenstil stand gesloten was, kreeg die journalist een brief van Franck waarin hij hem berichtte dat hij niet alleen nog in leven was maar in de beste gezondheid bovendien, dat hij hem zeer dankbaar was voor zijn artikel en dat hij wel meer van hem zou hooren. Dat gebeurde dan ook; Fx-anck werd minister in de nieuwe Bel gische regeering en noodigde den journalist uit hem te vergezellen op zijn eersten inspec tietocht door de bevrijde gebiedenaan welk journalistiek fortuintje de Belgische dagbladschrijver een reeks zeer belangwek kende artikelen dankte. Zoo werd een onjuiste mededeeling in dankbaarheid vergolden.... Er zij evenwel bijgevoegd dat zulks zeer zeldzaam is. Drie journalisten bij Teruel gedood. Hun auto door een granaat getroffen. Drie oorlogscorrespondenten, Richard Sheepshanks van Reuter, Edward Neil van de „Associated Press" en Johnson correspondent van de „New York Weekly", zijn nabij het front van Teruel het slachtoffer van hun beroep geworden. Toen zij zich Zaterdag aan de zijde van Franco van Saragossa naar het front begaven, werd hun auto door een granaat van het regee- ringsgeschut getroffen. Johnson werd in de buik en de borst getroffen en was onmiddellijk dood, Sheepshanks werd ernstig aan ge zicht en arm gewond: een granaat scherf rukte zijn linkeroog weg en drong in zijn hoofd. Hij is eenige men later aan zijn wonden overleden. Op Edward Neil, die talrijke wonden had, heeft" men verschillende bloedtrans fusies toegepast. Hij is echter Zondag morgen eveneens bezweken. Alleen de „Times"-correspondent, Har Philby. die eenige lichte hoofdwonden opliep, ontsnapte aan den dood. Koningin antwoordt den Negus. „Met de verovering van Abessynië moet rekening gehouden worden." De Abessynische legatie te Londen heeft een mededeeling gepubliceerd, volgens welke H. M Koningin Wilhelmina een telegram heeft gezonden aan den Negus, waarin o.m. gezegd wordt, dat Nederland, vasthoudend aan de politiek van het volkenrecht, tevens rekening moet houden met de verovering van Abessynië, welke de Volkenbondsmaat regelen. waaraan Nederland heeft deelgeno men. niet hebben kunnen verhinderen. Het telegram voegt hieraan toe, aldus de mededeelixig van de Abessynische legatie, dat de Nederlandsche regeering zich in verbin ding heeft gesteld met andere mogendheden, teneinde deze te raadplegen over „een regu- larisatie van de betrekkingen met Italië." „Mijn regeering heeft niet het voornemen over te gaan tot een erkenning de jure". De Negus heeft op dit telegram een ant woord gezonden, waarin hij o.m. zegt, dat nij dankbaar is voor de getrouwheid, waarmede Nederland de Volkenbondsmaatregelen heeft toegepast. De Negus voegt hieraan toe, dat het Abes synische volk er nooit in zal berusten, zich te onderwerpen aan de Italiaansche overheer- sching. „Ik begrijp wel" zoo gaat de Negus verder, „de zorgen van diplomatieken aard, die de regeering van Uwe Majesteit bezig hou den, maar ik heb de vaste hoop, dat zij geen oplossing zal aanvaarden, welke zou kunnen worden uitgelegd als eexi aanvaarding van een algemeen veroordeelden toestand;" ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Maar het monster is al vlak bij en verschijnt nu met zijn kop, vlak bij Thijs. Help!! Heeeeellllpppppgilde Thijs, maar natuurlijk kon niemand hem hooren daar midden in die groote zee. Hellp! gilde hij nog eens, maar het monster kwam al dichter en dichter bij. Het stiet een vervaarlijk gebrul uit, en sloeg zoo ontzettend met zijn pooten, dat de golven over het kleine bootje van Thijs heensloe gen. Alasius. kan jij me niet helpen? - snikte Thijs in zijn wan hoop. Maar de toovenaar lag thuis op bed. lekker te slapen Grrrrrrrrrrü! bulderde het beest, alsof het zeggen wilde: Wat moet jij hier doen?!! Dan.Thijs sloeg met zijn armen in de lucht en gilde het weer uit dan deed bet. monster een groote hap.en. Ik vertel het lekker nog niet, jongens en meisjes, wachten jullie tot morgen, dan zullexi jullie het wel zien. Tot morgen dus, hoor! Daag!! Dak bezwijkt onder sneeuwlaag. Catastrofale instorting in Japan Zevenhonderd bioscoopbezoekers bedolven. TOKIO, 2 Jan. Het dak van een bioscooptheater te Nigata, dat met een dikke sneeuwlaag was bedekt, is in gestort. Van de ongeveer 700 bezoekers werd de helft onder het puin bedolven. Er zijn zeventig dooden en 68 gewon den, van wie 32 er ernstig aan toe zijn. TENTOONSTELLING WERK A. MIOLéE VERLENGD De tentoonstelling van schilderijen en tee-* keningen door A. Miolée, welke gehouden wordt in de Kunstzaal Reeker onder de auspiciën van het Nederlandseh Kunstverbond, afd. Haarlem, wordt wegens groote belangstelling verlengd t.e.m. Zaterdag 8 Januari a.s. AFSCHEID AMBTENAREN TECHNISCHE DIENST WATERLEIDING. Vrijdag 31 December j.l. des n.m. 4 uur heb ben de heeren W. Bouman, hoofdinspecteur en P. v. Leeuwen, opzichter, afscheid genomen van het personeel. Beiden werden ontvangen op de af deeling Administratie en achtereenvolgens toegespro ken door de heeren J. A. A. Ochtman, direc teur, H. Hollaar, ingenieur, P. M. v. d. Sluijs, hoofdcommies, P. D. Holswilder, hoofdinspec teur en C. Warmerdam, namens het personeel van d© fitterij en de meterwerkplaats. Allen deden uitkomen de prettige samenwer king en de goede verstandhouding met de ju bilarissen. Namens het personeel en den oud-directeur ir. F. graaf van Randwijek, die eveneens aan wezig was, werd den heer Bouman een fraaie klok aangeboden en aan den heer v. Leeuwen een zilveren horloge met inscriptie. Na het officieele afscheid bleven de aanwe zigen nog eenigen tijd bijeen. Wie dit bord voor zich ziet moet x t r a voorzichtig zijn, want hij nadert 'n voor- rangsweg (óók het yerkeer van links laten óórgaan!) PROGRAMMA DINSDAG 4 JANUARI 1938. HILVERSUM I 1875 M. en 415.5 M. Avro-uitzending. 6.307.00 RVU. 8.Gramofoonmuziek. 10.— Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroeporkest. 11.— Huishoudelijke wenken. 11.30 Het Om roeporkest. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.30 Ko- vacs Lajos' orkest en soliste. 2.Het Omroep orkest en solist. 2.45 Knipcursus. 34.5 Piano- voordracht. 4.30 Kinderkoorzang. 5.— Kinder halfuur. 5.30 Het Omroeporkest. 6.30 25-jarig jubileum van de Amsterdamsche Volksuni versiteit. 7.Voor de kindei'en. 7.05 Avro- Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.— Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavontrein. 10.15 Renova- kwintet. 11.— Berichten ANP. Hierna Avro- Dansorkest. 11.4z—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Berichten. 12.15 KRO-Orkest. 1.— Gramofoonmuziek. 1.20 De KRO-Helodisten, m.m.v. solist. 2.— Vrouwen uur. 3.Modecursus. 4.De KRO-Melodis- ten m.m.v. solist. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.— KRO-Kamerorkest. 5.45 Felicitatiebezoek. 6;— KRO-Orkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 6.40 Es- perantocursus. 7.— Berichten. 7.15 „Het „Nieuwe" Christendom", lezing. 7.35 Sport- halfuur. 8.Berichten ANP. Mededeelingen 8.15 Stedelijk Oi*kest van Maastricht m.m.v. solisten. (Van 9.00—9.15 Gramofoonmuziek.) 10.— Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 De KRO-Boys m.m.v. solist. (Van 11.00 11.10 Gramofoonmuziek). 11.3012.00 Gramo foonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.De New Aeolian Players. 12.35 „Famous London buil dings", causerie. 1.05 Gramofoonmuziek. 1.35 Ernst Leggett en de Continental Players. 2.20 Het BBC-Schots-orkest m.m.v. soliste. 3.20 Arthur Salisbury en zijn orkest. 3.50 Orgelspel 4.20 Jack Wilson and his Versatile Five. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Het Victor Olof Sextet 6.— Pianovoordracht. 6.20 Berichten. 6.45 Or gelspel. 7.20 Solistenconcert. 7.50 ..Troubles of a game warden", causerie. 8.05 „The geisha", operette. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie over Spanje. 9.55 Het Britse Dames-symphonie- orkest. 10.50 Het Leslie Bridgewater Kwintet. 11.35 Dames-symphonie-orkest. 10.50 Het Lpslie Bridgewater Kwintet. 11.35 De Gros- venor House Dance Band. 11.5012.20 Dans muziek (Gr.pl.) RADIO PARIS 1500 M. 7.50, 8.55 en 10.40 Gramofoonmuziek. 12.40 Giardino-orkest en zang. 3.05 Pianovoor dracht. 3.20 en 4.20 ang. 5.20 Locatelli-orkest 8.35 Parijs Instrumentaal kwintet. 9.5011.50 Radiotooneel. KEULEN 456 M. 5.50 Militair concert. 7.50 Hermann Hage- stedt's orkest. 11.20 Omroep-kleinorkest. 3.20 Omroepsextet, pianoduo en solist. 5.20 Solis tenconcert. 6.30 Concert. 7.20 Omroeporkest m.m.v. solist. 8.30 Literair muzikaal program ma. 9.5011.20 Omroeporkest en -dans- orkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporekst. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroep- salonorkest. 5.50, 8,50 en 7.20 Gramofoonmu ziek. 8.20 Cabaretpx-ogramma. 10.3011.20 Gra mofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroep- dansorkest. 1.30 Omroepsalonorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Declamatie met mu ziek. 6.35 Kamermuziek. 7.50 Declamatie met muziek. 8.20 ..Le déserteur", opera. 10.3011.15 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Ot-to Dobrindt's orkest 8.20 Politiek dagbaldoverzicht. 8.35 Causerie. 9.20 Berichten. 9.50 Kar] Ristenpart's Kamerorkest. 10.05 Scheepsweerbericht. 10.20—11.20 Hans Busch' orkest.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6