VLAGGEN J Oin IJ te dienen Cacao van Ringers! CACAO VAN RINGERS Opruiming OFFMANN ZN A A R L E M Bloembollenhandelaren maken reclame. W O E X D A G S JANUARI 1938 HAAKLEM'S DAGBLAD Dr. W. G. N. v. d. Sleen over „Rijkdommen en oerwoud in Sumatra". Lezing- voor de Koninklijke Vereeniging „Oost en West". Gisteravond hield Dr. W. G. N. van der Sleen op de hem eigen onderhoudende en tegelijker tijd leerzame wijze een lezing met lichtbeelden in de zaal van hotel Brinkmann over het on derwerp „Rijkdom en oerwoud in Sumatra", welke door de talrijke aanwezigen, leden en genoodigden van de Koninklijke vereeniging „Oost en West" met belangstelling gevolgd werd. De rijkdom van Sumatra, aldus spreker, stelt den Javanen in staat om zich er te ves tigen. Sumatra kent in meer dan één opzicht rijkdom. De plantengroei is er rijk, de bodem is vruchtbaar en bevat ook goud. Spreker wees erop, dat men zich langen tijd tevergeefs afgevraagd heeft waar of toch het goud van de prachtige versierselen, die men her en der op Sumatra aantreft, van daan komt. Bij Palembang bevindt zich in een gewoon pandjeshuis een goudschat van onge veer iy2 millioen gulden aan versierselen! De reis in woord en beeld werd begonnen bij Padang, de stad, die door de opkomst van Medan. niet meer door de stoomvaartmaat schappijen wordt aangedaan. De reizigers missen daardoor heel wat aan natuurschoon, aldus de spreker, want de baai van Padang vormt met de prachtige koraalriffen en de vlak bij de zee oprijzende bergen, waarvan de meesten een hoogte van 1400 meter bereiken, een onvergetelijk taf reel. Vervolgens gingen we een kijkje nemen in het land achter Padang, dat van de Minankabau. De ranke stijl van huizenbouw is dezelfde gebleven, doch als dakmateriaal wordt tegenwoordig gegolfd plaatijzer ge bruikt, hetgeen veel aan de oorspronkelijke schoonheid afdoet. De Sumatraansche huizenbouw is rijk ver geleken bij die van de Javanen. Dr. v. d. Sleen nam zijn auditorium mee op speurtocht naar den oorsprong van de zgn. „Oesaka's", de familierijkdommen. Daarvoor moet men de oerwouden intrekken. Op weg naar de goudmijn worden vele vreemdsoortige planten ontmoet, o.a. de „Merrygold" die oorspronkelijk uit Zuid-Amerika komt en de Bekerplant. Totdat de door planten over groeide afvalhoopen van mijnkwarts het spoor tot de mijn wijzen, die echter na veel gezoek tenslotte nog door puur geluk gevonden wordt. Er werd ook nog een film vertoond van een tocht naar de goudmijn via de Batang Hari rivier. Na de pauze nam spreker ons mee naar Palembang en het Lematang- ravijn, en vertelde ons iets van Sumatra's overige rijkdommen, o.a de kinacultuur. Door selectie heeft men kinabast gekweekt, die meer dan 12% kinine bevat. Nederland brengt 95% van de kinine-wereldproductie voort. De peper-, koffie- en rubbercultuur werden in het voorbijgaan ook behandeld. Dr. v. d. Sleen gaf een treffend staaltje van menschelijke cultuur tevens, die op Sumatra veelvuldig voorkomt. De bewoners van het plaatsje Palik gaven een frappant voorbeeld van „toegepaste liefdadig heid naar vermogen" door Merapislachtoffers uit te noodigen zich bij hen te vestigen. Een dankbaar applaus beloonde de alleszins inte ressante lezing. Jubileum Dr. L. C. Proot. Dr. L. C. Proot. Zooals we indertijd reeds mededeelden, was het 17 September 1935 zestig jaar geleden dat dr. L. C. Proot zijn artsexamen aflegde. Op Maandag 10 Januari a.s. is het zestig jaar ge leden, dat hij promoveerde tot doctor in de geneeskunde. Een nieuw Consultatiebureau? Plannen daarvoor worden bestudeerd. Het Consultatiebureau der Haarlemsche vereeniging tot bestrijding der tuberculose aan de Gedempte Oude Gracht is reeds lang te klein. Vele jaren geleden is een aangrenzend huis gekocht voor uitbreiding, maar de crisis is een beletsel geweest om tot uitvoering van die bouwplannen te komen. Al is de crisis nog niet ten einde gekomen, het bestuur is overtuigd, dat het ruimte-ge brek nu zóó ernstig geworden is, dat niet lan ger gewacht kan worden met de stichting van een nieuw gebouw. Dit zal aan alle eischen moeten voldoen. Er moet een goede onderzoek- kamer voor den dokter komen, een groote wachtkamer waarin met glas een gedeelte voor kinderen wordt afgezet), een aantal kleedkamertjes, een Röntgen-af deeling en lokalen voor de administratie. Maar tevens moet vaststaan, dat de bouwkosten zoo laag mogelijk gehouden worden, want de financi- eele lasten die op de exploitatie-rekening ko men te drukken mogen het andere werk niet in gevaar brengen. Bij een opzetten van een plan voor een nieuw gebouw op den beschikbaren grond aan de Gedempte Oude Gracht bleek, dat de front breedte te klein is om voldoende licht en zon te laten binnendringen. Daarom werd uitge zien naar een ander terrein in het centrum der stad. Daar zou weliswaar een goed gebouw te zetten zijn. maar de grond is duur en bo vendien stelt de Schoonheidscommissie om trent den bouw op dat punt eischen die de kosten aanzienlijk verhoogen. Gevreesd wordt dat daardoor van dat plan niets kan komen Dit is dan ook de reden waarom nog getracht wordt de bezwaren tegen den bouw aan de Ged. Oude Gracht te ondervangen. Die moet U nu heusch eens probeeren. Ze heeft bepaald een bijzonder aroma, ze is inderdaad wat men noemt verrukkelijk. En duurder.. nee, dat is ze toch niet. Doordat ze zoo krachtig is, doet U langer met een bus. Groen etiket '/i K.G. 1.56 Oranje etiket 1jiK.G. 1.82 Gedecor. bus i K.G. 2.0! Kleinere bussen naar verhouding. s Zijn iS tevenS voacliaam en licht verteerbaar (Adv. Ingez. Med.) JUBILEUM „DE VRIJE SOCIALIST" Zondag 9 Januari wordt ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van „De Vrije Socialist", voorheen redacteur wijlen Ferd. Domela Nieu- wenhuis, daarna G. Rijnders (die onafgebro ken reeds 35 jaar medewerking verleent), een feestelijke bijeenkomst gehouden in het ge bouw van den Haarl. Kegelbond. SPREEKUUR VAN WETHOUDER VAN LIEMT. De Wethouder van Bedrijven en Werkloos- heidszorg, de heer W. J. B. -van Liemt is ver hinderd a.s. Donderdag spreekuur te houden. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DONDERDAG 6 JANUARI Progr. 1: Hilversum II. Progr. 2: Hilvex-sum I. Pi'ogr. 3: 8.00 Keulen. 9.50 Pauze. 10.35 Pa rijs Radio. 12.05 Diversen. 12.20 Parijs Radio. 1.20 Ned. Brussel. 2.20 London Regional. 5.20 Ned.-Brussel. 7.05 Boedapest. 7.20 Straatsburg. 8.20 Rome, Bari. Progr. 4: 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Diversen. 10.35 London Regional. 12.05 Droitwich. 8.20 Londen Regional. 9.05 Droitwich. Progr. 5: 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gra- mofoonplaten concert: Reis door Europa. Holland: Hollandsche potpourri, Kovacs Lajos; Frankrijk: Reine de musette, Emile Vachei", Les Triollets; Italië: Tu sei la vita mia, Notta a Venezia, Benj. Gigli; Zwitserland: Ver- schiedene Schweizer Jodler,, Bei uus Dabhauer, Minnah Reverelli; Oostenrijk: Donausagen, Hofballtanze, Wiener Bohème orkest; Honga rije: Tweede Hongaarsche Rhapsodie, 2 pia nisten; Duitschland: Rheinlanderpotpourri, Groot Blaasorkest; Zweden: En som a Igad, Satervalsen, Duo Ja; Engeland: Watch the navy, When the band goes marching by, Reg. Dixon; Holland: Bij Moeders pappot, Bel- Canto. 8.0012.00 Diversen. De lotenverkoop ten bate van Haarlem's Bloei. Begint Donderdag 6 Januari. Op Donderdag, 6 Januari a.s. en wel ter ge legenheid van de vertooning van het blijspel „Pompelmoes" in den Stadsschouwburg, waar toe de begunstigei-s van „Haarlem's Bloei", dank zij een regeling met de directie, -tegen zeer geredeceerden prijs toegang hebben, be gint officieel de verkoop van de loten der gi-oote ministerieel goedgekeurde loterij, ge organiseerd door en ten bate van „Haarlem's Bloei". Er zullen 2000 in prijs gehalveerde, z.g. 30 cents loten ten behoeve van de begunstigers van „Haarlem's Bloei" worden afgegeven. Deze 30 cents loten kunnen slechts zoo lang worden uitgereikt als de voorraad strekt en verder met dien verbande, dat elke begunstiger slechts op zooveel van die in prijs gehalveerde loten aan spraak kan maken als zijn jaarlijksche bij drage guldens beloopt. Deze 30 cents loten bie den de zelfde winkans op een der vele fraaie prijzen als de 60 cents loten, waarvan er 8000 beschikbaar zijn. Behoudens en behalve de reeds aangewezen collectie prijzen, waaronder eenige zeer be- geerenswaardige hoofdprijzen, zijn door een aantal vooraanstaande Haarlemsche fii-ma's nog een 25-tal prijzen beschikbaar gesteld tot een totaalwaarde van oxigeveer 400. Deze welwillende geste van de zijde dezer Haarlemsche firma's, ter ondersteuning van het welslagen van deze loterij, geeft een aar dig beeld van de goede gezindheid, welke de Haarlemsche zakenwereld de stichting „Haar lem's Bloei" toedraagt. Zij, die loten koopen 0.60 p. st. of 5.40 per boekje van 10 stuks) steunen daarmee niet alleen de Stichting „Haarlem's Bloei", doch verschaffen zich zelf tegelijkertijd een goede winkans op een der vele fraaie prijzen. Wie wil niet een 4 persoons Ford 1938, een gratis vrije reis naar Zwitserland of (voor 2 perso nen) naar Parijs, in beide gevallen inclusief eenigen tijd gratis verblijf, of een der aller nieuwste Philips Radiotoestellen, een der foto toestellen, enz. enz. winnen? PERSONALIA. De heer A. J. Loerakker, voorzitter van den R.K. Landarbeidersbond St. Deus dedit, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, is be noemd tot lid van den raad. bedoeld in arti kel 4 van de wet van 31 Mei 1937 tot instelling van een openbaar lichaam voor de ingepolder de Wieringermeer en nader aan te wijzen in gepolderde of in te polderen gedeelten van het IJselpieer. KENNEMER KUNSTKRING Zaterdag 8 Januari zal de Kennemer Kunst kring in het Gemeentelijk Concertgebouw een tooneelavond geven. Opgevoerd zal worden „Huize Eikenheuvel", een tooneelstuk in drie bedrijven in de bewerking van Arnold van Deen en. De regie berust bij den heer P. C. Langeveld. Het bal wordt muzikaal verzorgd door „The Moonlight Serenaders". WAALSCHE KERK. Dankstond na de blijde gebeurtenis. Aan leden en vrienden van de Waalsche Kerk wordt bekend gemaakt dat op den dag volgende op de geboorte van een prins of een prinses er des morgens om 10.30 uur een dankstond zal gehouden worden. PRACTISCH CHRISTENDOM. Men schrijft ons: Door bovengenoemd comité werd in de laat ste vei-gadering besloten om, te beginnen met 12 Januari, de openbare samenkomsten voortaan des Woensdagsavonds te doen hou den. Aan het secretariaat werd opgedragen zich in verbinding te stellen met de Haar lemsche predikanten, met het vex-zoek of zij in principe bereid zijn in het openbaar een antwoord te geven op de tijdvraag: „Kan practisch Christendom deze wereld gezond maken?" Het comité nam tevens voorzorgsmaatrege len, ten einde te voorkomen dat vooi'standers van onschriftuui-lijke en anti-kerkelijke stroo mingen gebruik kunnen maken van het vrije woord in de getuigenissamenkomsten. Tot en met den laatsten Woensdag in April 1938 zullen de wekelijksche samenkomsten nog worden gehouden in „Ons Huis", Ged. Volders gracht 15; daarna hoopt het comité tent- en openluchtsamenkomsten te kunnen beleggen. Het verslag van den penningmeester werd goedgekeurd. De kas sloot met een batig saldo van 0.27. FILIAAL STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. („HUIS TE ZAANEN") Aanwinsten. Deeiische, Noorsche en Engelsche taal Servaas de Bruin. Help u zelf op reis met Deensch of Noorsch. Nolst Trénité. Drop your foreign accent. Land- en Volkenkunde: Bezemer. Door Nederl. Oost-Indië. Latzko. In het verloren paradijs. Vries, De. Columbia. Geschiedenis Bosscha. Het leven kan koning Willem EL Zischka. Arabië ontwaakt. Nederlandsche Romans Bussum, Sani van. Een bewogen Vrijdag op de Breestraat. Kramer, Diet. Roelant Westwout. Fransche romans: Rolland. L'ame enchantée; 7 dln. 1. Annette et Sylvie. 2. L'Eté. 3. Mère et fils; 2 dln. 4. L'annonciatrice; 3 dln. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 4 Januari 1938: 1. P. M. M. Bersee, bloemist, wonende te Hillegom, Tetsstraat 5. Curator mr. O. H. van Wijk te Heemstede. 2. F. Schmidt, banketbakker, wonende te Haai-lexn, Mr. Cornelisstraat 44. Curator mr. O. H. van Wijk te Heemstede. Rechter-commissaris in deze faillissementen mr. S. J. Pit te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van E. Koster, woningver huurder, wonende te Haarlem, Rijnstraat 135. Curator mi'. H. O. Drilsma. Door het verbindend worden der Uitdee- lingslijst zijn geëindigd de faillissementen van 1. L. van Braam, schilder, wonende te Hil legom. Curator mr. J. A. P. C. ten Bokkel te Haarlem. R. Verdel, handelaar in zuivelproducten, wonende te Haarlem. Curator mr. H. J. Pot te Haai'lem. 3. De Naamlooze Vennootschap Sigaren fabriek vooiheen Gebrs. Majoor, gevestigd te Beverwijk. Curator mr. J, Deenik te Haar lem. Halve prijzen Icmnr OR. HOUTSTRAAT |JO TEL. 11638 (Adv. Ingez Med.) Het Nieuive Gezicht door J. P. BALJé. VIJF jaar is een lange tijd om te wach ten, en toen Charles naar Indië ver trok, had ze er wel even tegen opge zien. Maar Lien had geen vlinder- natuur, haar genegenheid voor Charles, die al op haar zestiende jaar ontstaan waè, was diep geworteld en ze kreeg wekelijks zijn brieven, die ze las en herlas, en waar ze nieuw voedsel uit puurde voor haar groeiende liefde. Lien was één van die zeldzame meisjes, die met haar heele hart aan één man hangen; den- gene, die haar jeugdliefde was. Zij koesterde die idylle als iets kostbaars, iets uitzonderlijks, en misschien gaf dat haar juist de kracht tot geduldig wachten. Behoefte om uit te gaan, zooals ze haar vriendinnen zag doen, had ze niet zoozeer ze ging eens naar een bioscoop en naar een heel enkel bal, maar zelfs dat be vredigde haar slechts weinig, daar het dansen met anderen haar maar matig aanstond. Lien was een beetje ouderwetsch! Nu waren dan die vijf jaren om en Charles was teruggekomen. Met vreugde in het hart had ze aan den boottrein gestaan en haar oogen hadden gretig den trein afgezocht, tot ze Charles' lachende gezicht ontdekte en ze hem met bonzend hart tegemoet snelde. Na de eerste omhelzing had ze even zenuwachtig met haar wang langs zijn jas gewreven en ze had een lastige kriebeling in haar keel moeten wegkuchen. Nu waren ze voor goed bij elkaar, want na zijn verlof zouden ze samen terug gaan. Nu vóelde ze eigenlijk pas, hoe zwaar die vijf jaren geweest waren, vijf jaar zonder hem, die voor haar de vervulling van haar bestaan beteekende. Maar direct hadden haar oogen weer gelachen, en ze had aan zijn lippen ge hangen. gretig luisterend naar de vele ver halen die hij vertelde maar meer eigenlijk no2 genietenc van zijn stem. die haar ont roerde. omdat ze hem zoo lang niet gehoord had. en hij toch zoo eigen zoo warm in haar ooren klonk Die eerste dag die eerste avond was vol van een warm innig geluk Ze warer. thuis gebleven en in die huiselijke sfeer van intimiteit had ze stil-gelukkig geluisterd naar al het vreemde, dat Charles over Indië ver telde, en ze had rustig haar eigen gedachten gesponnen rond een prettige toekomst met hèm in dat verre land. Toen waren de andere dagen gekomen. Da gen van drukte en bezoeken. Oude kennissen van Charles, die opgezocht moesten wordeia. en wa&r ze mee uitgingen Fuifjes, die tot laat in den nacht duurden en waar ze een beetje onwennig tegenover stond. Cabarets, diners, dancings „We rollen van het eene pretje in het an dere", lachte Charles, „tja. als je met verlof bent, moet je het er eens van nemen. Na vijf jaar in het apenland heb je dat wel eens noodig". Het was de eerste keer. dat ze uit Charles' woorden opmaakte, dat Indië hem toch blijk baar niet in alle opzichten beviel. Het gaf haar een schokje. Maar er waren meer dingen, waar ze zich bezorgd om ging maken. Charles toonde een opmerkelijke aandacht voor de dames in hun gezelschap, die over het alge meen vlotter, frivoler, gemakkelijker zich be wogen dan zij. Hij danste en flirtte met hen en vond dat blijkbaar heel gewoon. „Beste kindje", zei hij een tikje kregelig, toen ze er om pruilde, „de goede manieren eischen toch, dat je aandacht aan je gezel schap schenkt. Je bent toch, hoop ik, niet jaloersch? Zooiets is uit den tijd. De opvattin gen van onze grootmoeders zijn niet meer de onze, Lya. Zeg, ik noem je voortaan Lya, dat klink aardiger. Lien is zoo burgerlijk." Het kostte Lien moeite, zich aan te passen. Dezen Charles kende ze niet, en ze voelde zich iets van haar geluk ontglippen. Liever, dan vrijwel eiken avond te fuiven had ze nóg eens stil en rustig thuisgezeten, zooals den eersten avond van Charles' terugkomst, waarnaar ze met weemoed kon terugveidangen. Ze voelde ook, dat Chaides een beetje in haar teleurge steld was en dat haar pogen, de innige sfeer van den eersten dag te herstellen, faalde. „Morgenavond gaan we met de Brekelman- netjes uit, Lya". kondigde hij haar aan. ,,'t zijn vlotte, leuke lui. Wees eens een beetje ge zellig, kindje, ze kunnen ons in Indië an dienst zijn." „Wees eens een beetje gezellig", had hij gezegd. Zoo was het dus nu tusschen hen Me: open oogen had Lien den nacht in haar bed gelegen, turend in de duisternis. Ze was niet gezellig, ze wist zich niet heelcmaal op haar plaats tusschen dat losse, vroolijke gedoe, waar ze zich niet dc juiste houding kon ge- I ven en ze voelde, dat Charles meer van haar I verwachtte, dan ze tot nu toe gegeven had: haar volle, warme genegenheid, haar diepe, innige liefde. Ze was te burgerlijk. En in dien langen doorwaakten nacht nam ze een besluit. Den volgenden avond' zag Charles een her boren Lya. Een Lya, die bij den kapper was geweest en een zeer moderne coiffure had. Een Lya met een uiterst modieus toiletje, met geschoren wenkbrauwen en een make-up, die tot iix de puntjes was verzorgd. Lya's lachje schalde telkens vroolijk op, ze danste heel vaak, maar slechts zelden met Charles, ze had de coquette maniertjes van de anderen goed afgekeken, en ze flirtte in het oog loopeixd met Gé Brekelmans, die nauwelijks van haar zijde week. In de taxi naar huis was ze stil. „Toe Char les. laat dat", verzocht ze, toen hij haar in zijn armen wilde nemen, „je ruïneert mijn kapsel". „Lya, kindje, je bent om te stelen", bewon derde Chardes haar, „zooals jij er vanavond uitzag. Heb je wel gemerkt, hoe verliefd Gé was?" Hij lachte uitgelaten. „Wat een meta morphose. schat. Wil je wel gelooven, dat ik de laatste weken een beetje bang was. Ik vi-eesde, dat jedat jehoe zal Ik het zeggente burgerlijk.te stijf voor In dië zou zijn. Maar vanavond heb je al mijn angst doen verdwijnen. Jij, met je prachtige blonde haar, je zal eens zien, wat een furore je maakt in Indië." Hij nam haar hand en werd even ernstiger. „Werkelijk, Lya, ik ben blij. erg blij. Want in Indië is het van belang, dat een vrouw zich v/eet te bewegen, dat ze chique is en vlot. Van belang voor je carrière en zoo Ze drukte haar wang tegen de zijne en ze lachte luchtig, ,,'k Zal m'n best doen, Char les. Maar "t moet even wennen, natuurlijk". Op haar kamertje leunde ze vermoeid in haar stoel teinxg. Haar oogen staarden in den spiegel naar dat gezicht tegenover haar, het nieuwe gezicht met de geschminkte lippen, de geschilderde wenkbrauwen, en de oogen, die zoovee! ouder geworden schenen te zijn. Het nieuwe gezicht, dat ze de wei-eld voortaaix toonen zou, en w&aronder ze haar echte, eerlij ke-zelf verbergen moest. Ze zuchtte en veegde met matte bewegingen de schmink weg. Was tenslotte niet de heele wereld een maskerade, waar je ook keek? Je- zelf zij;.,,,, bestond dat nog in dezen tijd?. (KLEURECHT) GO GO en bovendien SERVICE: n.l. PLAATSING in tuin of aan gevel, door ons deskundig personeel. Stalen vlagstokken met knop te huur. 44 SPAARNE 44 TELEF. 12127 (Adv. Ingez. Med.) Deelneming aan wereldtentoonstelling te New-York. Amerikanen kunnen bloeiende tulpenvelden bewonderen. Voor den handel in het algemeen maar voor het bloembollen vak in het bijzonder is recla me van zeer groote beteekenis. Gelukkig- wordt dit ook terdege begrepen en niets wordt onbeproefd gelaten om het buitenland nog meer bekend te maken met onze fraaie bloembollen. Deze reclame kan men natuurlijk op veler lei wijze voeren. Om dit nu op de meest rationeele en beste manier te doen is er een Commissie voor Onpersoonlijke reclame van het Centraal Bloembollen-Comité gevormd, waarin de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, de Bond van Bloembollenhandelaren en het Kweekersgenootschap vertegenwoordigd zijn. Er wordt dus niet voor bepaalde firma's doch voor het artikel reclame gemaakt. Door de groep Amei'ika (bioembollenhan- delaren die uitsluitend handel di-ijven op Amerika) is een commissie benoemd die voornamelijk tot taak heeft om reclame in Amerika te voeren en die nauw samenwerkt met de bovengenoemde commissie voor on persoonlijke reclame. Wat is nu echter een betere reclame dan een bloeiend tulpen- hya cinten- of narcissenveld? Dit is dan ook door de onderscheiden com missies zeer goed ingezien en aan verschillen de groote bloemententoonstellingen ixx Ame rika zooals die van Philadelphia en New York werd met succes medegewei'kt. Het volgend jaar wordt in New York een groote wereldtentoonstelling gehouden en ook op deze expositie zullen de bloembollen in al hun kleur en geurenpracht te bewon deren zijn. De Amerikaansche reclame-commissie heeft de voorbereidende werkzaamheden reeds ver richt en de heer van Zijverden uit Hillegom die mede voor dit doel naar Amerika is ge reisd heeft een gunstig rapport uitgebracht. Dank zij de medewerking van den heer Joh. T. Scheepers, wiens naam in het bloembollen vak geen onbekenden klank heeft, is deze deelneming mogelijk geworden. Als eerste proef zijn reeds 25.000 bloembol len geplant en wanneer dit experiment be vredigend verloopt zal een groot er kwantum, waarschijnlijk ongeveer 700.000 bloembollen volgen. De heer A. J. Verhage, de voorzitter van Bloembollencultuur deelde ons mede dat men vast besloten is om op zoo grootsch mogelijke wijze aan deze tentoonstelling deel te nemen teneinde hierdoor de bloembollen de meei> dere bekendheid te geven die voor een uit breiding der export zoo noodzakelijk is. De „Commissie voor onpersoonlijke reclame" zal deze zaak met kracht ter hand nemen en als de voorteekenen niet bedriegen zullen het volgend jaar (30 April 1939 wordt de expositie geopend) duizenden en nog eens duizenden Amerikanen verbaasd staan over den kleur- rijkdom en pracht van onze natoinale bloembollen. BUREAU VOOR VAST HUISPERSONEEL OPGEHEVEN. Het bestuur der afd. Haarlem van de Ned. Vereeniging voor Huisvrouwen bericht: Tot onze groote spijt moeten wij mede- deelen, dat ons bureau voor vast huisperso neel met ingang van 1 Januari opgeheven ij is. Niettegenstaande den grooten ijver van me vrouw v. d. Poll,, de leidster, was het een on mogelijkheid voor de leden goed geschoold personeel te verkrijgen. Dit is dan ook de reden van opheffing. Is de afstand tusscheA der^ uiters:eru->*--"*'' zijkant van uw auto en de buitenzijde van het koplampglas soms ook grooter dan 40 centimeter? Dat moogt u wel een* rxxneton, wam in dat geval hebt u Stads*- al SpatBördlampj es r

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10