Japanners bombardeeren Hankau. D ZES DOODEN BIJ VLIEGONGELUK. 75 bommen op het vliegveld. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN IN ALCERIE. Een Arabische bruiloft. Maak los die kou! ampo daar lucht je van opl WOENSDA' G 5 JANUARI 1938 HAAREEM'S DA'GBEAD' 4 Be strijd in het Verre Oosten Veertig vliegtuigen van de Ja pansche marine uit Sjanghai, heb ben Hankau gisteren gebombar deerd, met het doel de gereorga niseerde Chineesche luchtmacht, waarin, naar verluidt, Russische vliegers een groot aandeel heb ben, te treffen. De kanonniers van de Britsche kanonneerbooten, welke bij Han kau voor anker liggen in de Jangtse, hadden opdracht terug te schièten, wanneer het vuur op hen zou worden geopend De Japansche vliegtuigen lieten 75 bommen op het vliegveld val len, hooge vlammen laaiden op en waren mijlen ver jte zienvoor zoover tot nu toe bekend is, werden drie personen gedood en zestien gewond, allen Chineesche arbeiders. Bij het eerste alarm vluchtte de bevolking naar de schuilplaatsen en toen de Japansche •toestellen boven de stad verschenen, was deze uitgestorven. Ook naar het arsenaal werden bommen geworpen, doch dit werd niet ge troffen. De Japansche vliegtuigen vlogen zeer hoog. Een enkel Chineesch vliegtuig viel den i land aan, doch het toestel werd in brand geschoten en kwam neer tusschen het vlieg veld en het arsenaal. Chineezen ontruimen Jentsjau. De Chineezen hebben Jentsjau ontruimd. Men verwacht elk oogenblik dat de Japanners er binnenrukken. De Chineezen maken zich thans gereed Soetsjaufoe te verdedigen. Ultimatumaan de internatio nale concesstie te Sjanghai. Een woordvoerder van de Japansche ambas sade heeft aan de pers verklaard, dat de offi- cieele stap, die gistermorgen gedaan is, hoofd zakelijk ten doel had, bij het bestuur der in ternationale concessie aan te dringen op 1. Het nemen van alle maatregelen om de anti-Japansche gezindheid te onderdrukken; 2. Het uitoefenen van een strenge controle op alle bladen, die blijk geven van anti- Japansche gezindheid; 3. Het vergróoten van het aantal en het verhoogen van den rang der Japanners bij de politie der concessie; 4. Het benoemen van Japanners op belang rijke posten in alle organisaties, die onder het gemeentebestuur staan. De woordvoerder voegde hieraan toe, dat ingeval de gemeenteraad geen rekening met deze eischen zou houden, het Japansche op perbevel zou moeten aannemen, dat de po gingen van het gemeentebestuur goede trouw of doelmatigheid missen, en de noodige maat regelen zou moeten nemen. Op de vraag of de controlemaatregelen zich eveneens zouden uitstrekken tot de buiten- landsche bladen, die in him landstaal ver schijnen, antwoordde de woordvoerder, dat de maatregelen op alle bladen betrekking zouden hebben, en dat, wat de buitenlandsche bladen betreft, welker houding als anti-Japansch zou worden beschouwd, de Japansche autoriteiten het resultaat zullen afwachten van de maat regelen, die de concessie zal nemen. Te Sjanghai wordt verklaard, dat de Japan sche voorstellen in den vorm van een ultima tum ingediend zijn. De Japansche gedele geerden lieten ze n.l. vergezeld gaan van de waarschuwing, dat het Japansche leger ge dwongen zou kunnen zijn stappen te doen, al naar de omstandigheden dit zouden eischen, teneinde de anti-Japansche elementen „uit te roeien". De Japansche consul-generaal, Oko- moto, heeft o.m. gezegd, dat het Japansche leger gedreven wordt tot het gevoel, dat de ge meentelijke autoriteiten de bekwaamheid of den wensch misten tegemoet te komen aan den eisch tot onderdukking van de oproerige elementen. De verwoestingen in Sjanghai. Van de 135.000 arbeiders, die voor het uit breken der vijandelijkheden in industrieele ondernemingen werkten in de wijken der nederzetting van Sjanghai ten noorden van de Soetsjaukreek, welke door de Japanners be zet zijn, zouden thans niet meer dan op zijn hoogst 40.000 aan het werk kunnen gaan, ten gevolge van de vernielingen der Chineesche fabrieken. Desbetreffende gegevens zijn te vin den in het preliminaire rapport, dat uitge bracht is bij den gemeenteraad. Naar schat ting zijn 905 ondernemingen, hoofdzakelijk Maryse Hilsz terecht. Fransche vliegster bevindt zich aan de Iraneesche kust. Bij Reuter en Havas zijn berich ten binnengekomen, volgens welke de Fransche aviatrice Maryse Hilsz ge vonden is. Blijkens een telegram uit Djask bevindt zij zich te ICoehi Moebarak aan de kust van Iran, tusschen Djask en Bender Abbas. Men weet nog niet of haar toestel beschadigd is. Strijd bij Teruel duurt voort. Chineesche, waar ruim 30.000 man werkten, geheel verwoest door brand, terwijl mogelijk duizend andere Chineesche fabrieken en werk plaatsen min of meer ernstige schade hebben bekomen. Practisch zou alleen de industrie in de fabrieken, welke buitenlandsch eigendom zijn, kunnen werken. Emöeland. Regeering wenscht een nau w keuriger plan voor Palestina. Het witboek over de Britsche politiek geeft een uiteenzetting van de aan de technische commissie, welke naar Palestina zal worden gezonden, te verleenen opdracht. Haar func ties zullen beperkt zijn tot de vaststelling van feiten en tot de bestudeering van de moge lijkheden van een verdeelingsplan. De op dracht wordt vermeld in een officieel schrij ven van den minister van koloniën aan den hoogen commissaris voor Palestina, waarin Ormsby Gore zegt: „In de verklaring over de politiek, uitgegeven in Juli j.l. heeft de Brit sche regeering uiting gegeven aan haar al- gemeene instemming met de argumenten en conclusies der koninklijke commissie en aan haar meening, dat het plan van een verdeeling in drieën het beste is en de meest hoopvolle oplossing vormt van het vraagstuk. Met het oog op de openbare aandacht, welke gewijd was aan de critiseering van zekere punten van het deelingsplan, dat uiteengezet is in het derde deel van het rapport der ko ninklijke commissie, wensch ik duidelijk te.' maken, dat de Britsche regeering in geen en kel opzicht dat plan heeft goedgekeurd en in het bijzonder, dat zij niet het voorstel der commissie heeft aanvaard inzake een ver plichte overbrenging van Arabieren uit Joodsch naar Arabisch gebied. Naar de mee ning van de Britsche regeering rechtvaardigen de beraadslagingen te Genève de instelling van een verder onderzoek, dat vereischt wordt voor de opstelling van een nauwkeuriger om schreven plan." Ormsby Gore vervolgt dan met er aan te herinneren, dat reeds is medegedeeld, dat een speciale commissie zal worden samengesteld, die een bezoek zal brengen aan Palestina en de regeering, na overleg met de plaatselijke gemeenschappen, de voorstellen zal voorleggen voor een gedetailleerd verdeelingsplan. R. o e menie. Nieuwe regeering trouw aan de verdragen, aldus Micescu. De minister van buitenlandsche zaken, Micescu, heeft de pers mededeelingen gedaan over zijn buitenlandsche politiek. Hij legde grooten nadruk op de trouw van Roemenië aan zijn bondgenooten en zeide, dat de bui tenlandsche politiek niet wordt beïnvloed door kwesties van binnenlandsch-politieken aard. De regeering blijft trouw aan de verdragen met Frankrijk, Polen, de Kleine Entente en de Balkan-Entente. De Roemeensche regeering is zeer gehecht aan de vredesgedachte. Zijn meening is vol komen in overeenstemming met het Fransche standpunt, door Delbos uiteengezet tijdens zijn op 28 December in den senaat gehouden rede, toen hij verzekerde, dat de buitenlandsche politiek los staat van de vraagstukken van binnenlandsche politiek. Ik zou aldus de minister mij ook ver heugen, indien allen, met wie ik te Genève be sprekingen denk te hebben, er van overtuigd zouden zijn, dat ik spreek namens Roemenië, zonder dat eenige invloed wordt uitgeoefend door de persoonlijke veranderingen in de re geering van het land. Nieuwe auto brengt vele handen werk. Goedkoope wagen van Hudson op de markt. De Hudson Motorcar "Company deelt mede voornemens te zijn een begin te maken met de productie van een nieuwe, goedkoope auto, waarvoor zesduizend arbeiders weer in dienst zullen genomen worden als eerste gedeelte van het plan tot aannemen van arbeiders. Naar schatting zal een bedrag van li millioen gemoeid zijn met de uit voering van dit productieplan. Arabieren en militairen slaags geraakt. Ernstige botsing in Palestina. Volgens nog niet bevestigde berichten uit Jerusalem zijn gistermiddag bij een botsing tusschen militairen en politie eenerzijds en een groep van veertig gewapende Arabieren bij de grens in de buurt van het dorp Saffa drie Arabieren gedood. De Arabieren zijn, naar men zegt, vervol gens verspreid en uitgeweken in de richting van Syrië. Hebron beboet. Politieversterkingen en pantserauto's zijn naar Hebron gezonden, waar de autoritei ten het 2.750 pond sterling groote bedrag der op 21 December opgelegde boete wegens het doorsnijden der telefoondraden gaan innen. De winkels te Hebron zijn'gesloten en de wel- gestelden zouden de stad in verband met de inning der boeten verlaten hebben. Romantiek in de Fordstad. Het raadsel van de vermiste Trudie Bennett. Te Detroit maakte men zich sedert eenige dagen ernstig ongerust over de dochter van Harry Bennett den personeelchef van de Ford Motor Company. Men vreesde dat de 17-jarige Trudiè door gangsters was ontvoerd, weshalve de geheele staat Michigan was gemobiliseerd om het verloren schaapje op te sporen. Thans deelen de autoriteiten mede, dat Trudie terecht is. Zij was in het geheim in het huwelijk getreden met haar vriend Rus- sel Hughes. Barmat niet voor liet gerecht verschenen. Voorloopige hechtenis met een maand verlengd. Julius Barmat had gisterochtend- voor den Brusselschen rechter moeten verschijnen om het bevel tot in hechtenisneming, dat de rech ter van instructie, Renoitre, tegen hem heeft uitgevaardigd, te hooren bevestigen. Barmat heeft evenwel een medisch advies overge legd, waarin wordt verklaard, dat hij niet in staat is te verschijnen. Hierop heeft de vice-president van de raad kamer, de Villermont, zich naar de Sint Gilles gevangenis begeven, om Barmat mede te dee len, dat de voorloopige hechtenis met een maand is verlengd. Koudegolf over Europa. Sneeuwstormen in geheel Duitschland. In geheel Duitschland heerscht een felle koude, gepaard aan hevige sneeuwstormen. In Oost-Prujsen en München is de temperatuur gedaald tot achttien graden vorst. De sneeuwval en de vorst hebben een aan zienlijke vertraging in den loop van de treinen veroorzaakt, vele wegen zijn onbegaanbaar. Ook uit andere deelen van Europa komen berichten over hevige koude. In Italië worden temperaturen gere gistreerd, die sedert tientallen jaren niet zijn voorgekomen. Aan de Noord-Afrikaansche kust is de temperatuur tot 5 graden Celsius gedaald. In Boven- en Midden-Italië is zeer veel sneeuw gevallen. ONZE DAGEUJKSCHE KINDERVERTELLINC l?lf -pgperingsvUegtuigen neergeschoten. In een officieele mededeeling van het hoofd kwartier van de troepen van Franco wordt medegedeeld, dat de gevechten bij Villastar nog voort duren, evenals elders om Teruel. Tijdens een luchtgevecht werden elf vijande lijke toestellen omlaag geschoten. Maar Thijs is ook wel eens eigenwijs en hij is zoo geboeid door het gevecht van die twee monsters der zee, dat hij heelemaal vergeet te vluchten. Het was een kabaal, of de wereld verging, toen die twee elkaar in de haren vlogen. De zee werd er rumoei-ig van en het schuim spatte in het rond. Op een gegeven oogenblik kreeg een van de monsters een hevige beet in zijn nek. Grommend en bulderend verdween hij een oogen blik onder water. Het andere beest, dat niet wist, waar zijn vijand zoo gauw* gebleven was, keek even verbaasd rond. Hij kreeg toen Thijs in de gaten en kwam alweer op de boot toe. toen hij plotseling een klap op zijn kop kreeg. Half versuft zakte hij ook onder het water Die hebben elkaar mooi afgetuigd, grinnikte Thijs opgelucht. Foei, wat zat ik in angst. Ik schaam me voor mijn kranten- vriendje- en -vriendinnetjes. Wat zullen ze wel van me denken? Maar gehuild heb ik niet! Daar jokte Thijs even, maar dat zullen we hem maar vergeven, hè? Hij heeft toch zoo'n angst gehad! In de heilige stadder Arabieren. TOEVALLIG maakten we op een avond een deel van een Arabische bruiloft mee, waar anders nooit Europeanen worden toegelaten. Daar werd ons ver teld, hoe de ouders als het ware nog een vrouw voor hun zoon koopen; niet altijd met geld, soms met meubels of sieraden, dat wordt onderling beslist. Voor den trouwdag hebben man en vrouw elkaar nooit gezien; de huwelijken worden zeer vroeg gesloten, meestal zijn het kinderen van 15, 16 jaar. Op den morgen van de echte trouwpartij wordt de bruigom stijf op een paard vast gebonden en zoo, als een wassen beeld door de stad ge leid, hetgeen hier een groote vermakelijkheid zou zijn, maar daar vol eerbied wordt gade geslagen. Het was den avond voor de bruiloft. Door een bloedverwant werden we naar het feest begeleid, dat plaats had in den tuin van den bruidegom. Naar gelang de welstand der be treffende familie duren de huwelijksfeesten 14 dagen of nog langer; dikwijls met groote pracht en praal. Het betrof hier maar een voudige menschen, de pret duurde niet langer dan een week en alles was zeer sober ge houden. De nacht was warm en stil, de hemel heel strak, bezaaid met honderden tintelende ster retjes; dan de schemerig verlichte tuin met in lange rijen de uitgehoodigde bloedverwan ten en vrienden: alleen mannen en kinderen. Aan den achterkant waren kleurige doeken gespannen en daarachter lagen en zaten de gesluierde vrouwen, die toch ook het feest wilden meemaken, maar zich niet tusschen al de mannen durfden wagen. Onder een groep boomen een klein orkestje, bestaande uit 6 op den grond zittende Arabie ren, die met hun instrumenten eentonige, weemoedige muziek ten gehoore brachten, afge wisseld door zacht, klagend gezang. Niemand sprak een woord, allen, zelfs de kleine kinde ren zaten met aandachtige, ernstige gezichten te luisteren. Er werd thee voor ons gebracht, geurige, zoete Arabische thee in miniem kleine kopjes. Het is opmerkelijk hoe buitengewoon hoffelijk, beleefd en gastvrij deze menschen zijn voor degenen, die hen vriendelijk en als gelijken behandelen. Na eenige uren verscheen de bruigom: knappe, jonge man met een opmerkelijk zacht en bijna blank gezicht, die naar hij ons ver telde, gelukkig met zijn voor hem nog onbe kende vrouw was. De bruid sliep, verscheen op geen enkel feest en was voor niemand te zien. Wij besloten naar ons hotel terug te kee- ren, doch moesten eerst beslist nog binnen „het" Arabisch gerecht „couscous" komen eten, bestaande uit een soort fijne heel zoete, vettige rijst, opgediend in een groote schaal, met zooveel eigengemaakte houten lepels er in, als er eters zijn: borden waren bij deze methode dus overbodig. Uit beleefdheid aten we de schaal half leeg en verklaarden telkens op de vele vragen, dat het heusch heel lekker was. Op de markt deden we onze inkoopen. kon den niet genoeg krijgen van de kleurige uit stallingen, van de druk hun waren aanprij zende kooplui, de oogen zwart en levendig, heen en weer zwervend om toch vooral geen klant te missen. Vruchten namen we mee: druiven, perziken, pruimen, de sappige vijgen, de pastek, die ongeveer tweemaal de grootte van een meloen heeft, met het vuurroode vruchtvleesch en nu niet bepaald geschikt is, om aan een diner genuttigd te worden. Kleine jongens boden aan de manden met koopwaar te dragen, onvermoeid torsten de tengere schoudertjes den zwaren last. Een gids, lange rijzige man met een fijn besneden gezicht vergezelde ons naar een moskee, een museum, een Arabisch theehuis, vertelde ons van de zeden en gebruiken van zijn volk; het was hem niet om het geld te doen, hij was trotsch op dit alles, rustig en donker waren zijn oogen in het intelligent ge bronsde gezicht. Met den dikken knoestigen wandelstok, het lange, witte gewaad en den tulband op het hoofd leek hij een legendari sche verschijning. Een plechtige schilte heerschte er in de moskee. Zwijgend werd ons beduid onze schoe nen uit te trekken en werden we in veel te groote sloffen geholpen, waarmee we maar heel langzaam vooruit konden komen. Tapijten van zeldzame schoonheid bedek ten vloer en wanden, aan den voet van de hooge steenen pilaren enkele biddende Mo hammedanen. Buiten de Moskee een kleinen vijver waarin de Arabieren bezig waren ge zicht, handen en voeten te wasschen, alvorens binnen te gaan in Gods Huis: alles ademde rust en vrede. Nog eenmaal trof het ons, hoe de vrouwen steeds achtergezet worden bij de mannen. Slechts één dag van de week is het de eersten vergund binnen te gaan in het bedehuis, de overige zes dagen nemen de heeren der schep ping de moskee in beslag. Het is ons gelukt een bezoek te brengen aan „la ville sainte" der Arabieren, waarin geen Israëliet wordt toegelaten. Deze heilige stad, een deel van Tlemsen, is eeuwenoud, heeft tot centrum een moskee met minaret. Daarmee staan in verbinding door trappen en lange gangen twee met kleurige kleeden en doeken behangen bidkamertjes voor de kinderlooze vrouwen, die daar, in vurige ge beden vragen, niet zonder kroost gelaten te worden. Veel zonen te hebben is een groote eer, de dochters zijn niet in tel, nog gebeurt het, dat dadelijk bij de geboorte een meisje van het leven beroofd wordt. Hetzelfde gebouw bevatte een Arabisch schooltje: in een halfdonkere kamer zaten in een kring de kleine jongens op den grond, ieder een lei in de hand, waarop in de gril lige Arabische letters een stuk van den Ko ran geschreven was, wat door allen tegelijk op zeurigen toon opgedreund werd. De on derwijzer was een dikke welgedane Arabier, de fez op het hoofd, een wijde kuitbroek aan en groote muilen aan de voeten. „Ja", zei hij peinzend, „La Hollande", is dat niet een stad in Frankrijk?" Of zijn leerlingen veel ken nis bij hem opdeden, zou ik niet kunnen zeggen En dan had je daar nog de badgelegenheid. We kwamen binnen in een donkere, gloeiend- warme, holle ruimte, waar de heete damp ons tegemoet sloeg. Toen onze oogen wat aan de duisternis gewend waren, onderscheidden we aan één kant kleine nissen, waar vrou wen doodstil in de heete damp zaten, terwijl er één druk rondliep met kannen water, waarmee de slachtoffers beurtelings begoten werden. We waren blij toen we weer buiten stonden, hoewel de zon haar best deed om de hitte, die er binnen heerschte, te evenna ren. Door de smalle, witstoffige straatjes tus schen de hooge muren liepen we verder, de zon deed het contrast tusschen den helblau- wen hemel en de witte steenmassa nog scherper uitkomen. Koopwaren op den grond uitgestald, het drukke kleurige gewemel van de Arabische bevolking: halfblinde bedelaars, jonge mooie vrouwen, spelende naakte kin dertjes. Hoog boven dit alles verheft zich slank en fier de minaret, onbeweeglijk neerblikkend op het levendige schouwspel beneden haar. O land van blijde, warme zon, van vroolijk lachende kleuren, van stille, zoete bekoring, waarin schuilt toch uw vreemde, magische kracht voor ons, vreemdelingen? Dè VAN VUURE. Duitsch verkeerstoestel neergestort. Het D.N.B. meldt uit Frankfort, dat Dinsdagmiddag het van Milaan ko mende lijnvliegtuig „Charles Haar" van de Lufthansa kort voor de landing op het vliegveld Rhein-Main neerge stort is. Drie passagiers en de uit drie personen bestaande bemanning kwamen hierbij om het leven. Vermoed wordt, dat het ongeluk moet worden geweten aan plotseling op tredende buitengewoon sterke ijs afzetting op belangrijke deelen van het vliegtuig tengevolge van de.lievi ge vorst. In dit verband kan worden gemeld, dat het te Frankfort aansluitende K.L.M.-vliegtuig „Kieviet" PH-A.K. 1, wegens weersomstandigheden niet uit Frankfort is vertrokken. Door inwrijving en inademing van Darnpo. Pot 50, Doos 30 ct. Bij Apoth. en DrogisteflS (Adv. Ingez. Med.) fiAMC PRDERAMNA DONDERDAG 6 JANUARI HILVERSUM 1, 1875 M. en 415.5 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr. pl.) 10.30 Het Om roeporkest en soliste. In de pauze: Declamatie. 12.30 AVRO-dansorkest. 1.00 Orgel en viool. 2.00 Voor de Vrouw. 2.30 Zang en piano. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gramofoonmu ziek. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Het Aeolian- oi'kest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinde ren. 7.05 Orgelconcert 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. Eventueel gramofoonplaten. 8.15 Concertgebouworkest en solist. (In de pauze: Reportage). 10.30 Gra mofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO-Dansorkest. 11.4512.00 Orgelspel. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en Gramofoonplaten. 2.00 Hand- werkcursus. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.45 Bij bellezing. 4.45 Handenarbeid voor de jeugd. 5.15 Gramofoonmuziek. 5.30 Sopraan en piano. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten.. 7.15 Voor postzegelverzamelaars. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berich- ten. 8.15 Oranje-Harmonie-Kapel. 9.00 „Oven Zorgenkinderen en over hun onderwijs", causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Bariton en piano. 10.45 Gymnastiek les. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Na afloop: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Gramofoonmuziek. 12.10 Alfred van Dam en zijn orkest. 12.50 Radiotooneel. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.35 BBC-Midland-orkest. 2.35 Gramofoonmuziek. 1.35 BBC-Midland-Or- kest. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.10 Klankflim. 3.35 Stewelijk Orkest van Bournemouth en solist. 5.05 „The New-Year in Paris", causerie. 5.20 Joe Ka ye en zijn Band. 6.00 Het Welbeck- kwartet. 6.20 Berichten. 6.40 BBC-Empire- Orkest. 7.20 Orgelspel._ 7.50 Solistenconcert. 8.20 Benny Frankel en zijn orkest. 9.05 Causerie „Spain". 9.20 Bei'ichten. 9.40 Pianovoordracht. 10.20 Kei'kdienst. 10.40 BBC-Variété-orkest. 11.20 Jack Jackson en. zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.50, 9.10 en 10.40 Gramofoonmuziek. 12.40 Cantrelle-orkest en zang. 3.05 Pianovoordracht. 3.20 en 4.20 Zang. 5.20 Radiotooneel. 8.35 Gra mofoonmuziek. 8.5012.05 Opera-uitzending. KEULEN, 456 M. 5.50 Otto Fricke's orkest. 7.50 Erich Bör- schel's orkest. 8.50 Orgelconcert. 11.20 Stedelijk orkest van Trier. 1.35 Omroepschrammel- ensemble. 3.20 Koorconcert. 5.00 Violen en piano. 6.30 Radiotooneel met muziek. 7.20 Om roeporkest en -koor. 9.50 Kurt Rehfeld's orkest, balalaika-orkest, Stuttgarter Volksmuziek en solisten. 10.5011.35 Koorconcert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Ziang. 1.00 Omroeporkest. 1.50 Zang. 2.00—2.20 Gramo foonmuziek. 5.20 Omroepdansoi'kest en Gra mofoonplaten. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest en Gramofoonplaten 10.30— 11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepsalon- orkest. 1.302.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Om- roepsalonorkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroepsymphonie-orkest. 8.50 Radiotooneel. 9.45 Vervolg concert. 10.20—11.20 Koor „Pro Musicali Arte" en solisten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 „Der Bettelstudent", operette (gram opn.). 9.20 Berichten. 9.50 Cello en piano. 10 05 Soheepweerbericht. 10.20—11.20 Hans Busch' orkest.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6