GEBEURTENISSEN ROND SOESTDIJK. NA DE AARDBEVING TE QUETTA. OM EEN KIND Nog steeds duurt de opruiming der door de groote aardbeving van 1935 getroffen ge bouwen te Quetta in Britsch Belut- schistan voort Wachtend op de blijde gebeurtenis. In het Zuiderpark te Amsterdam is een kleine barak gebouwd, waarin een telex-apparaat is geplaatst in aansluiting op de telex-centrale te Baarn, zoodat onmiddellijk na het doorkomen van het betreffende bericht door de batterij in het Zuiderpark de voorgeschreven saluutschoten gelost kunpryi worden Een jeugdig bewonderaarster kwam Vrijdag ten paleize Soestdijk een door haar zelf ge breid truitje aan H. K. H. Prinses Juliana aanbieden Den Haag maakt zich gereed voor de feestviering bij het bekend worden der blijde gebeurtenis aan het Hof. De illuminatie van de Gevangenpoort wordt in gereedheid gebracht De directeur-generaal der P.T.T., ir. M. H. Damme, bezocht Vrijdagmid dag de telefoon- en telex-installatie, welke voor de «pers» in het Badhotel te Baarn is opgesteld Winston Churchill, de Engelsche staats man, vertoett thans aan de Rivièra. n»ii. c De bekende Nederlandsche zangeres Jo Vincent heeft, begeleid door Anton van der Horst, voor camera en microfoon van het journaal haar filmdebuut ge maakt met het lied «Nu juicht een volk», dat ter gelegenheid van de te verwachten blijde gebeuilenis in het Prinselijk Gezin gi door Hans Krieg op woorden van Annie de Ho< X4-Ê FEUILLETON ROMAN VAN NORBERT GARAI Nadruk vero-xi- 48) Naar het land van belofte. Drie weken later aan boord van de „Queen Victoria". Kitty heeft Maud naar bed gebracht, ver laat de hut en begeeft zich aan dek, waar zij zich behaaglijk op een ligstoel uitstrekt. Het lijkt, alsof de „Queen Victoria" recht op de maan afstevent, die laag aan den hemel hangt en de vorm zoowel als de kleur heeft van een reuzen .inaasappel. Kitty kruist de armen onder het hoofd en maakt het zich ook overigens zoo gemakkelijk mogelijk. Dat is nog eens wat, eerste klas te reizen. Heerlijk is het; haast te mooi om waar te zijn. Maar belangrijker dan dit alles is toch wel de heimelijke voldoening, welke zij heeft over het feit, dat Coverley inderdaad op weg is geheelonthouder te worden. Nu, hij staat dan ook onder strenge controle. Maar om zijn eigen woorden te gebruiken hij blijft zoo droog als de Sahara Ja, ze zijn goede vrienden geworden, niet tegenstaande hun karakters zoo ver uiteen- ioopen. Coverley pleegt zich weliswaar nog steeds eenigszins van uit de hoogte met haar te onderhouden, maar zij is intusschen toch zoover in zijn achting gestegen, dat hij meer malen zakelijke aangelegenheden met haar bespreekt. Dat streelt haar eergevoel. De wensch zichzelf in zijn oogen onmisbaar te maken, doet zich op bedenkelijke wijze meer en meer bij haar gelden. Natuurlijk heeft dat niets te maken met een snel opkomende „heimelijke liefde". De eenige reden, die zij er voor kan aanvoeren is deze, dat zij geen lust heeft daarginds ten eeuwigen dage kindermeisje te spelen, maar zich een beteren werkkring met ruimere perspectieven wil verschaffen. Jammer, dat zij dat alles niet eens met Nicolle kan bepraten. Zij moet in haar brieven zoo voorzichtig zijn. Ja, NicolleVermake lijk. dat zij plotseling weer tot de ontdekking was gekomen toch van Danny te houden Als ze wisten, Danny en zij, dat het geluk van hun huwelijk slechts gebaseerd was op een comedie, die de kleine Fred Bigs in seène had gezet1 Kitty ziet Coverley uit de rooksalon komen. Hij is in gezelschap van de „Mummie", met welk minder vleiend epitheton Senora Gonzales de echtgenoote van een Mexicaanschen consul wordt aangeduid. Zij rookt dikke zwarte siga ren en snatert als een heel leger opgejaagde ganzen. Gelukkig, dat haar echtgenoot zich over haar ontfermt; anders was het uit ge weest met de rust aan dek. Coverley schijnt in geen al te beste stem ming te zijn. Met een verveeld gezicht trekt hij een ligstoel naar zich toe. „Ik heb wat met je te bepraten", zegt hij terwijl hij zich landerig in de stoel laat val len. „Dat gaat zoo niet langer. Als je gehoord had, wat die mummie weer liep te bazelen. Maar per saldo heeft ze gelijk. Ik compromit teer je. En mezelf erbij. Ik kan me voorstellen dat de menschen het een zeer mysterieus ge val vinden, als zij hooren, dat Maud mij „va der" noemt en jou „mamma" Kitty glimlacht. Ook zij voelt zich niet op gewassen tegen deze kletspraatjes. Wat hel pen alle uiteenzettingen, als geen mensch er een woord van gelooft. Haar mede-passa giers hebben nu eenmaal hun eigen meening over dit „hoogst zonderlinge geval". „Wat moet dat in 's hemelsnaam in Mel bourne worden?" pieket Coverley. „Daar zal dat onzinnige geviaag eerst recht beginnen!" Hij werpt Kitty een verstolen blik toe en zegt dan plotseling op zakelijken toon: „Ik zou je een voorstel willen doen. Dat wil zeggen tja, 't is een beetje lastig gevalik be doelhm, tenslotte ben ik al aardig grijs...." t Tevergeefs wacht hij op Kitty's antwoord, een protest. Zij zwijgt in alle talen. „Nou, je kan toch ook wel wat zeggen", meent hij, liclitelijk geërgerd. „Je bent anders je er van denken, als wij samen eens gingen ook niet zoo op je mondje gevallen! Wat zou trouwenJa, begrijp me goed louter uit egoïstische overwegingen. Alleen om die el lendige kletspraatjes uit de wereld te helpen". Een behaaglijk gevoel, zooals slechts de vrouw dat kent, die zich door een verovering veilig geborgen weet, besluipt Kitty, 't Voort durend samenzijn gedurende de laatste weken en hun gemeenschappelijk zorgen voor Maud hebben hen zoo dicht bij elkaar gebracht, dat zij niet zoo heel veel woorden noodig hebben om elkaar te begrijpen. Dit, op eenigszins ont stemden toon tot uiting gebrachte huwelijks aanzoek is een verkapte liefdesverklaring. En heimelijk stelt ze bij zichzelf vast, dat haar gevoel van vriendschap voor Coverley toch niet heelemaal van zoo onpersoonlijken aard is. als zij zich zelf steeds heeft wijsgemaakt. „Trouwen?" vraagt ze met een bedenke lijk gezicht. „Aleen om een eind aan de praat jes te maken? Wat zou dat voor een huwelijk worden?" „Vertel toch geen onzin!" stuift hij op. „Je weet best, dat ik je .graag mag. Ik ben nu eenmaal aan je gewend geraakt. En Maud zou je heelemaal niet meer kunnen missen, 't Is toch lang niet altijd gezegd, dat voor een ge lukkig huwelijk bepaald een groote, romanti sche liefde noodig is. 'k Geloof, dat wij beiden maar ja, zooals ik al zei.m'n grijze haren'k Vrees, dat ik te oud voor je ben. „En ik vrees" geeft Kitty vergenoegd lachend ten antwoord, „dat ik te klein voor je ben. Ik blijf tien centimeter beneden de middelmaat. En die ontbrekende tien centimeter kan ik tot m'n spijt met den besten wil niet meer in halen Een oogenblik zwijgen beiden. Dan zegt Coverley: „Ik wil je een voorstel doen. Jij ziet mijn grijze haren over het hoofd en ik be loof jou, dat ik je nooit een verwijt zal maken over die ontbrekende tien centimeter!" En de maan, die, als eenige getuige, glim lachend op dit aardsch gebeuren heeft neer gezien, houdt discreet een wolk voor het ge zicht, want aan boord van de „Queen Victo ria" hebben twee menschen elkaar in een lange kus gevonden. EINDE

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 16