„GEEN VREDE MET DE CHINEESCHE REGEERING". Verkeersregeling voor Paleis Soestdijk. kunstgebitten en lettere^ UITVAART. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN ZATERDAG S JANUARI 1938 HAAREEM'S D'A'GBEAD Japan neemt Franco als voorbeeld. De Japansche ambassadeur te Sjanghai, Kawagoe, heeft gister avond een interview toegestaan aan vertegenwoordigers van de pers. Hij zeide o.a., dat er geen sprake kan zijn van vrede met de nationale Chinee- sche regeering. Deze behoort niet beschouwd te worden als de centrale regeering van China, zeide hij. Kawagoe voorspelde, dat de nieuwe regeering van China succes zal heb ben, waarbij hij de Franco-regeering in Spanje als voorbeeld aanhaalde. Het nieuwe regime van Centraal Chi na zal hetzelfde zijn als het bestuur in Noord-China. Het Japansche persbureau Domei meldt uit Tokio, dat op 10 Januari een gezamen lijke conferentie zal worden, gehouden door leden van het kabinet en den staf van het kei zerlijk hoofdkwartier in de officieele residen tie van den eersten minister. Beraadslaagd zal worden over den toestand in China. In- tusschen komen de leden van het kabinet da gelijks bijeen, teneinde inlichtingen uit te wisselen en nauwer contact met elkander te onderhouden. Naar verluidt is Donderdag in een conferen tie van vier ministers een besluit genomen ter beantwoording van de propaganda van China, dat volgens Domei een verkeerde voor stelling van den toestand geeft en insinueert, dat Japan onderhandelingen over het slui ten van vrede met China voorstelt, terwijl het vredesverlangen toeneemt in de regeering van Tsjang Kai Sjek. Na de conferentie der vier ministers verklaarde de woordvoerder van het kabinet, dat de regeerïng besloten had voort te gaan om het gestelde doel te bereiken, tenzij de regeering van Tsjang Kai Sjek op rechte neiging vertoont tot herziening van haar houding. Geheimzinnige branden in Nanking. Het veelvuldige uitbreken van geheimzin nige branden in Nanking, o.a. in de Sovjet ambassade, is thans door de Japansche auto riteiten opgehelderd, aldus Domei. Zij zijn aangestoken door de overblijfselen van de Chineesche troepen, die zich onder het publiek hebben gemengd, Een Chinees is door een Ja pansche patrouille gevangen genomen, terwijl hij bezig was een particuliere woning in brand te steken. Bij nader onderzoek bleek, dat het een vermomd Chineesch soldaat was. Amerikaansche ambassade te Nanking heropend. Twee leden van het Amerikaansche consu laat-generaal te Sjanghai hebben te ambas sade van de Vereenigde Staten te Nanking heropend. De Japansche consul-generaal te Nanking heeft hen het eerste diplomatieke" diner aangeboden, dat te Nanking is gehou den sedert de bezetting door de Japansche troepen. In hun eerste rapport hebben de Amerika nen medegedeeld, dat het ambassadegebouw slechts licht beschadigd is. alle Amerikanen te Nanking zijn gezond en wel. Britsche politie-officieren krijgen er genoeg van. Commissaris Sinclair, een van de Britsche officieren van de politie der internationale nederzetting te Sjang hai, die door Japansche soldaten Non-interveiitiecomiiiissie wil 100.000 vrijwilligers uit Spanje terugtrekken. Kosten op 400.000 pond geraamd. Vorming van „basiskampen". De ondercommissie der non-interventie commissie zal zich in haar Dinsdag a.s. te houden bijeenkomst bezig hebben te houden met het door de deskundigen opgestelde plan inzake de terugtrekking der vrijwilligers uit Spanje. De kosten aan dit plan verbonden zullen, naar de diplomatieke corres pondent van de Daily Telegraph and Morning Post meent te weten, naar schatting ongeveer 400.000 pond ster ling, d. i. ruim drie en een half millioen gulden, bedragen. Deze kos ten zullen door de non-interventiecom- missie worden bestreden uit de con tributies der landen, die in de com missie vertegenwoordigd zijn. Dat de kosten zoo hoog zijn, komt omdat het plan de volgende maatregelen omvat: Het vormen van „basiskampen", op flinken afstand achter het front gelegen, waarin de vrijwilligers bijeengebracht zullen worden in groepen van niet meer dan 2000 tot 3000 man. Het voeden en kleeden der vrijwilligers ge durende den tijd voorafgaande aan de terug trekking. Het verschaffen van schepen en andere ver voermiddelen voor de eigenlijke evacuatie. Daar het aantal betrokken vrijwilli gers wordt geschat op 100.000 is het vraagstuk van voeding en kleeding een belangrijk punt. Men rekent, dat ieder tien dagen zal moeten wachten en dit komt hierop neer, dat men voor dagrantsoen voor een millioen vrij willigers zal hebben te zorgen. Het plan omvat een bepaling, dat tegen hen, die in Spanje zijn geweest, geen discriminatie zal worden toegepast, wanneer zij naar hun land terugkeeren. Voor de Kerstvacantie was op de meeste punten overeenstemming bereikt, niet echter ten aanzien van de netelige kwestie der bel-' ligerentenrechten ter zee. In beginsel is men overeengekomen, dat de belllgerentenrechten zullen worden toegekend, zoodra „substan- tieele vorderingen" zijn gemaakt met het te rugtrekken. Er is echter lang over en weer gepraat over de uitlegging van het woord „substantieel". Aanvankelijk was men van meening, dat overeenstemming zou worden bereikt over een cijfer van om en nabij 70 pet. Waarschijnlijk zal 50 pet. echter dichter bij de uiteindelijke beslissing liggen. werden mishandeld, heeft zijn ontslag genomen. Onder de Britsche politie-officieren is een strooming merkbaar liever ont slag te nemen, dan steeds gevaar te moeten loopen door Japansche solda ten te worden mishandeld. Amerika. Nieuwe ambassadeurs benoemd. Roosevelt heeft Joseph Kennedy tot ambas sadeur in Engeland en Hugh Wilson tot am bassadeur in Duitschland benoemd. Voorts is bekend gemaakt, dat de Amerikaansche am bassadeur te Moskou in het voorjaar als zoo danig naar België zal worden overgeplaatst. MMdeiti* Amerika. Alles rustig in Guatemala De gezant van Guatemala te Washington, Adrian Recinos, heeft een verklaring afge legd, waarin hij zeide niets te weten van een opstandige beweging in het noorden van Guatemala en gericht tegen president Ubico. In Amerikaansche kringen is het eenige desbetreffende bericht, dat tot dusver ont vangen is, het telegram, dat door de New York Times gepubliceerd en uit Mexico af komstig is. De agenten van de „United Fruit Line" hebben te Boston een telegram ontvangen van hun bureau te Guatemala waarin tegen gesproken wordt, dat in Guatemala een revol te zou zijn uitgesproken. Het telegram meldt: „Wij vernemen, dat de New Yorksche pers bericht, dat politieke onlusten in Guatemala zijn uitgebroken. Alles is rustig". Italië. Vloot wordt aanzienlijk versterkt. De dagbladen vestigen er de aandacht op, dat de bouw van nieuwe Italiaansche oor logsschepen, welke volgt op de geweldige Britsche en Amerikaansche vlootbouwpro- gramnia's, bestemd is Italië de middelen te verschaffen het hoofd te bieden aan de eischen, die ontstaan zijn door de schepping van het imperium en de ontwikkeling van zijn politiek en zijn belangen van wereld strekking. Volgens den Giornale d'Italia zal de Ita liaansche vloot in 1940—1941 als volgt zijn samengesteld: 4 Pantserkruisers van 35000 ton, 4 pantserkruisers van 24000 ton, 7 krui sers van 10.000 ton, 12 Oceaankruisers, 12 kruisers tusschen 5 en 8.000 ton. 12 verken ningsvaartuigen van 2CO0 ton, 20 groote tor- pedobootjagers, 24 kleine torpedobootjagers, 32 zware torpedobooten, benevens ruim 100 onderzeeërs en talrijke oude^ schepen. Commandant van Teruel geeft zich over. Stad geheel in handen der Spaansche republikeinen Iïavas meldt uit Barcelona, dat de commandant van de Nationalistische troepen te Teruel, kolonel Rey d'Han- court zich gistermiddag met 1500 man aan de republikeinsche troepen heeft overgegeven. Gedurende twee uur had de evacuatie plaats van vrouwen, kinderen en grijsaards, die nog te Teruel waren achtergebleven. De operatie geschiedde, nadat de regeerings- autoriteiten het door den gedelegeerde van het Roode Kruis gedane voorstel met be trekking tot de evacuatie der burgerbevol king hadden aanvaard. De geëvacueerden vertrokken uit het zie kenhuis in groepen van zes. Eerst vertrokken 500 vrouwen, o.w. zich eenige bevonden, die uitgeput door honger en dorst ineenzegen. Het ministerie van landsverdediging heeft gisteravond elf uur medegedeeld, dat de ge vechten in Teruel alleen in den sector, welke voor de evacuatie was aangewezen, werden onderbroken. Tot zes uur in den avond waren meer dan tweeduizend personen geëvacueerd. Radio-Barcelona bericht voorts, dat de re- geeringstroepen in den sector van de Muela de Teruel uitstekende stellingen hebben in genomen, gericht tegen de Muela en dat de rechtsche vliegtuigen gisteren de buitenwij ken van Teruel hebben bestookt, waarbij acht personen werden gedood en velen ge wond. Generaal Queïpo de Llano heeft gister avond voor radio-Sevilla medegedeeld, dat de eerste linies der rechtsche troepen aan het front van Teruel nog steeds worden ge rectificeerd. De rechtschen hebben stellingen bezet, die nieuwe bases vormen voor toe komstige operaties. Twee vijandelijke bom menwerpers zijn volgens zijn zeggen omlaag geschoten. Vólgens het hoofdkwartier der regeerings- troepen hebben de opstandelingen bij de aanvallen, die zij gisteren hebben ontketend „zwarte pijlers" in de eerste linies opgesteld. Deze en andere Italiaansche troe pen zijn voor het eerst sinds den aanvang van den slag bij Teruel in het veld gezon den. Voorbereiding tot groot offensief? Naar uit Gibraltar wordt gemeld zouden Italiaansche en Duitsche troe pen. die zich op het oogenblik te Ma laga bevinden, bezig zijn hun oorlogs uitrusting te voltooien met het oog op een groot offensief der rechtschen tegen Almeria. Naar men verder zegt, zou Queipo de Llano binnenkort uit Sevilla te Malaga aankomen om over de aanvalsplannen met de Italiaan sche en Duitsche deskundigen overleg te plegen. Chautemps wil bemiddelen in de Fransclie arbeidsconflicten. Partijen dienen nadar tot elkaar te tvorden gebracht. Woensdag conferentie bij den minister president. Naar Havas meldt heeft de Fransche mi nister-president Chautemps aan den voorzit ter van den Algemeenen Bond van Fransche werkgevers, Gignoux, aan den secretaris-ge neraal van de C. G. T., Jouhaux, en aan de leiders van de beide voornaamste midden- standsvereenigingen, een schrijven gezonden van den volgenden inhoud: Camille Chautemps. Het toenemende aantal arbeidsconflicten, de ernst van sommige dezer conflicten, als mede de sfeer van agitatie, waarin zij zich voordoen, berokkenen aan het land een on schatbare schade. Een dergelijke toestand mag niet voortduren en de regeering is vast besloten niets achterwege te laten om hieraan een einde te maken. De minister-president kent de critiek, welke de werkgevers oefenen op de onwettige stakingen en het politiek ka rakter, dat zich dikwijls hierbij voordoet. Hiertegenover stelt de minister-president evenwel de klachten van den werknemers-or ganisaties over het verzet tegen hernieuwing van collectieve contracten of het doorvoeren van scheidsrechterlijke uitspraken inzake loo- nen, e.d. Chautemps acht het verstandiger om in plaats van dezen strijd te laten voortduren de vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers nader tot elkaar te brengen, teneinde ge meenschappelijk te pogen conflicten te vermijden of het aantal hiervan te verkleinen' en die conflicten, die toch nog komen een snelle en rechtvaardi ge oplossing te geven. Chautemps hoopt oprecht, dat dit ook de wensch is van hen, tot wie hij zijn schrijven richt en hij zal zich zeer verplichtvoelen, wanneer de vertegenwoordigers van de werk gevers Woensdag a.s; des middags vier uur bij den minister-presidéht willen komen, te zamen met de vertegenwoordigers van de C. G. T. en van den middenstand. Hij is over tuigd, dat eeii eerlijk debat onder leiding van de regeering duidelijk -de oorzaken van de huidige tegenstelling aan het licht zullen brengen en dat een niéuwe overeenkomst zal kunnen worden uitgewerkt, welke een eerste voorwaarde is voor den socialen vrede en de algemeene welvaart. VELE DORPEN IN TURKIJE STAAN ONDER WATER. Tengevolge van de hevige regens in som mige gebieden van Anatolië zijn de rivie ren buiten hun oevers getreden. De Guediz heeft heeft verscheidene dorpen onder water gezet, Gelukkig konden de bewoners nog tijdig een goed heenkomen zoeken. Drie per sonen zijn evenwel omgekomen. Het spoor wegverkeer is bijna onmogelijk geworden. Ook de Menderiz is buiten de oevers getreden. Men werkt met koortsachtige haast aan de versterking van de dijken. De storm op de Zwarte Zee duurt nog voort. Op alle eventualiteiten voorbereid. (Van een specialen verslaggever.) SOEST, 7 Januari. Zal op den dag, of be ter gezegd op het tijdstip, dat de blijde ge beurtenis plaats heeft, publiek voor het paleis worden toegelaten? Het is een vraag, waarop „men" tot nu toe geen antwoord heeft gekre gen. Toch is het antwoord er. De brigade commandanten der Rij ksveldwacht te Utrecht en Amsterdam hebben gistermiddag, in het Bureau der Rijksveldwacht tegenover het pa leis, geconfereerd over de verkeersregeling. Zij antwoorden bevestigend op de vraag, of het publiek zich bij het paleis mag bevinden, ten zij hoogerhand het verbiedt. Indien dit niet het geval is, zal op het gelukkigste uur voor Nederland, iedereen, die zich voor het paleis wil bevinden, toegelaten worden. Door den brigadier-majoor A. de Groot, uit Amsterdam, zijn 3 verkeersregelingen, betrek king hebbende op de wegen rondom het pa leis, in teekening gebracht: een regeling, wan neer het kalm is, d.w.z. dat er niet veel be zoekers zijn, dat het druk is, dus veel toe schouwers en dat het zeer druk is. In het laatste geval wordt alle verkeer rondom pa leis Soestdijk stopgezet, in het voorlaatste ge val zal alleen het rijverkeer uit de richting Amsterdam langs het paleis mogen, maar wordt het verkeer, komende uit Utrecht (Bilt- hoven) en Amersfoort, omgelegd, en is het niet druk, dan zal alles blijven, zooals het thans is. Alleen worden dan op het kruispunt Soestdij kschestraatwegUtrechtscheweg vier man extra geplaatst, om opstoppingen te voorkomen. En nu: het publiek. Men begrijpt, dat het gedeelte van den Utrechtscheweg, dat vlak langs het paleishek loopt, verboden terrein zal zijn. Maar aan den overkant, dus op het rij wielpad, vóór het postkantoor, zal men zich wel mogen bevinden. Een stevige haag van veldwachters zal opdringen voorkomen. Dit is, in a nutshell, den inhoud van de verkeersrege lingen, zooals die door brigadier-majoor De Groot, in teekening zijn gebracht en waaruit dus blijkt, dat tenzij hoogerhand anders be slist, men vóór het paleis de wacht zal kunnen betrekken. De geheele verkeersregeling zal niet minder dan 90 man personeel isi touw doen zijn. Per auto naar het paleis? Indien dit niet dringend noodzakelijk is, moet dit ontraden worden, temeer, daar de parkeerplaatsen, één voor de autoriteiten en één voor anderen, beide geprojecteerd moesten worden op den Utrecht scheweg, voorbij het paleis in de richting Am sterdam. Natuurlijk zijn deze plaatsen, langs de kanten van den weg voor uitbreiding in de richting Amsterdam, vatbaar. Maar het aan tal veldwachters is per slot van rekening be perkt en dus De parkeerplaats voor de autoriteiten zal, 150 m. voorbij het palels, rechts van den weg komen, als men uit de richting Amsterdam komt. Deze parkeergelegenheid zal niet over bodig zijn, aangezien er stellig rekening mede gehouden moet worden, dat vele autoriteiten het (de) felicitatieregister(s) ten paleize zul len willen teekenen. Voorbij deze parkeer plaats komt, alweer verder in de richting Amsterdam, een parkeerplaats links van den weg. Belangstellenden, die per auto komen, kunnen deze hier kwijt. Het stopverbod, dat nu voor het paleis geldt, blijft natuurlijk van kracht, ook dl wordt het niet druk. Voorts is er op gerekend, het ver keer, wanneer het druk wordt, duidelijk aan te geven, hoe men te rijden heeft. De noodige borden zijn daarvoor in gereedheid gebracht, zoodat, wanneer men uit de richting Amers foort komt, bijtijds voor de omlegging van het verkeer gewaarschuwd wordt. Zonder vooruit te loopen op de practische uitvoering van de verkeersregeling, mag ge zegd worden, dat de teekeningen, ten bureele van de Rijksveldwacht vervaardigd, stellig een uitstekend beeld geven van de situatie. Overal ziet men aangegeven waar de veld wachters zich bevinden, zoodat elk oogenblik over hun beschikt kan worden. Zelf rekenen de verkeersregelaars'er op, dat plan n, dus het een-richtingverkeer langs het paleis, uit de richting Amsterdam, van kracht zal zijn op den gedenkwaardigen dag, dat saluutschoten zullen verkondigen, dat er een prins of een prinsesje geboren is. Men weet het: Utrecht heeft een batterij van 4 stukken 7 c.M. geschut, ter beschikking van Baarn gesteld, zoodat, wanneer de batterij commandant, van den motorordonnans uit het Badhotel de schriftelijke mededeeling ont vangt, dat er een prins of prinses geboren is, onmiddellijk met vuren begonnen kan worden. tegen onze bekende lage Tarieven; met garantie 16 RIJKSSTRAATWEG 16 Haarlem-N. - Telefoon 16726 SPREEKUREN alle werkdagen van 912 en l1/:4 uur. AVOND SPREEKUREN Dinsd., Woensd. en Donderd. van 79 u. GRATIS INLICHTINGEN. (Adv. Ingez. Med.) Weliswaar ontvangt de batterijcommandant deze mededeeling eerst telefonisch, maar het vuren mag niet eerder beginnen, dan na de schriftelijke mededeeling: het kan n.l. zijn, dat de telefonische mededeeling óf verkeerd begrepen wordt, óf verminkt doorkomt, óf dat de telefoon op het beslissende moment dienst weigert. Daarom neemt men het zekere voor het onzekere en wordt door den batterij-com mandant gewacht op de verschijning van den motorordonnans. De stukken geschut staan voorloopig opge steld naast het politiebureau in Baarn, op een terrein, dat door een ijzeren hek, met vele sloten behangen stevig is afgesloten. Binnen 10 minuten kunnen zij vandaar naar het wei land, aan de grens der gemeente, in stelling gebracht worden, om na het ontvangen van de heugelijke tijding om de 15 seconden afge vuurd te worden. Is het eerste kanon afge schoten, dan heeft men dus 60 seconden den tijd eer het opnieuw afgevuurd moet worden. Daar het laden slechts enkele seconden vergt, kan men dus ruimschoots met één batterij volstaan. Zelfs als één der kanonnen onver hoopt zou weigeren, heeft men nog een zekere marge om de oorzaak der weigering op te sporen. Hoe men zal schieten, en of dit niet ge vaarlijk is? Neen, saluutschoten worden ge geven met patroonhulzen, gevuld met kruit, waarover een papieren schijf is aangebracht. Gevaar is er dus niet bij, tenminste wanneer men niet al te dicht bij het geschut komt, daar dan de luchtdruk merkbaar zou worden. Voorts is, door de keuze van het terrein, waar het geschut in stelling gebracht wordt, ver meden, dat er ruiten in de directe omgeving zouden springen. De manschappen voor de bediening der vuurmonden, zijn thans ondergebracht in een zoogenaamd alarmkwartier, in dit geval de gymnastiekzaal der Prinses Julianaschool. Op deze manier kan men hen dus onmiddellijk, als dit noodig is, bereiken. Zóó gaat men dus, rondom het paleis Soest dijk, de blijde gebeurtenis tegemoet: rustig af wachtend, omdat alle maatregelen, die te treffen waren, ook inderdaad genomen zijn. Vóór het paleis, waa.r de veldwachters bij de beide ingangen, in hiin regencapes, de wacht houden, bevindt zich voortdurend een aantal belangstellenden. Zij leunen op hun fiets of tegen de boomen, steeds starend naar de witte woning van Prinses Juliana en Prins Bern- hard, vaag hopend een glimp van het Prinse lijk Paar op te mogen vangen. Buitenlandsche journalisten en persfotogra fen, in Baarn en Soest ziet men in steeds grooter aantal, wandelen langs de wachtenden speuren met beroepsblikken rond en loopen dan weer verder. Slechts één fotograaf, die zeker van zijn zaak wil zijn, houdt permanent de wacht. Zijn toestel staat gereed voor ge bruik tegen het hek, dat hem van den paleis- grond scheidt. Als er wat gebeuren mocht, zal het hem tenminste niet ontgaan Soestdijk, Januari 1935Een prinsje of een prinsesje? 51 of 101 kanonschoten? Zie daar de „question brülante" Een belangrijke Tooneel- voorstelling. Woensdag 12 Januari wacht ons een be langrijke tooneelopvoering. Dan komt name lijk Het Hofstad Tooneel te Haarlem met Uitvaart Outward Bound van Sutton Vane, dat algemeen als een der grootste ar tistieke successen van Cor van der Lugt Mel- sert wordt beschouwd. Van der Lugt gaf Uit vaart reeds in Den Haag in 1924, maar het stuk is ons Haarlemmers, toen onthouden. Thans echter, nu hij op verzoek van vele tooneelliefhebbers, dit merkwaardige tooneel- spel weer op het repertoire heeft genomen zal hij het ook hier komen spelen. Ik zelf heb Uitvaart nooit gezien, maar ik heb herhaaldelijk over deze opvoering hooren spreken als een der beste voorstellingen ooit door Van der Lugt gegeven. Ter oriënteering van mijn lezers, wil ik hier twee kritieken aanhalen, indertijd in de Haagsche bladen over stuk en opvoering verschenen, land: Wijlen Henri Borel schreef in Het- Vader- Ik begroet dit stuk als een heugelijk ver schijnsel. Mijn hulde aan Cor van der Lugt Melsert, dat hij dit merkwaardig, leerrijk stuk, dat zich ver boven 't gewone repertoire verheft, heeft aangedurfd en ons, in de zoo moeilijk te bereiken juiste sfeer, heeft uit gebeeld. Het gaat hier n.l. om het leven na den dood. Het tooneel der handeling is een schip, dat op een uitvaart is. Het is een der schepen, die een aantal pas gestorvenen brengen en die steeds heen en weer varen tusschen aarde hemel en hel. Geen der passagiers echter vermoedt wat het voor een schip is, waarop zij varen, want en ziehier een voornaam punt de toestand na den dood, waarin zij zich bevinden, is voor hun eigen bewustzijn zóó natuurlijk en gewoon reëel, dat zij in het geheel niet het idee hebben „dood" te zijn. En wijlen Frits Lapidoth in De Nieuwe Courant: De vertooning van dit belangwekkende stuk is een triomf geworden van het Ver. R'd. Hofstad-Tooneel. De aandacht bleef van het begin tot het eind geboeid en het lange applaus voor regisseur en vertolkers bewees, dat men allerminst teleurgesteld is gewor den in zijn hooggespannen verwachting. Ik heb de grootste bewondering voor den regis seur. Het samenspel was volmaakt. De hoofdrollen worden gespeeld door den heer en mevrouw Van der Lugt MelsertVan Ees, Fie Carelsen, Anton Roemer, Theo Fren- kel, Eduard Palmers en Piet Bron. J. B. SCHUIL, ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Zien jullie? Thijs is veilig aan land gestapt, maar het moeilijkste werk moet nu nog komen! Want hij heeft er natuurlijk nog geen idee van, waar Dickie eigenlijk precies is! Ik ben nog even bij oom Mopperniet en Sim geweest. Ze maken het heel goed. al zijn ze natuurlijk wel een beetje bang voor Thijs. Ze weten niets van het gesprek met Alasius en zoodoende hebben ze natuurlijk een heelen tijd in ongerustheid verkeerd. Ik moest jullie de hartelijke groeten doen! Tjonge, ik kan niet zeggen, dat het hier veel op Zandvoort lijkt, lachte Thijs bij zichzelf, toen hij even om zich heen keek. Het is hier tenminste erg stil! Es kijken, welke kant zal ik nou opgaan. Moet natuurlijk wel zorgen, dat ik niet verdwaal, want anders vind ik Dickie nooit! Hij keek nog even om zich heen en wilde toen in de richting van een grot loopen. Maar plotseling hoorde hij een hevig lawaai. Thijs keek verschrikt op.... en, wat zag hij

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 4