DE EERSTE-KLASSERS Kon. Ned. Voetbalbond DE OVERIGE EERSTE KLASSERS VOETBALNIEUWS MAANDX'G 10 JANUARI '1938 HAAREEM'S DAGBLAD' Haarlem ontgaat in de laatste seconde tegen Xerxes de nederlaagStormvogels klopt 't Gooi met 1-0. Feijenoord krijgt twee punten voorsprong. Groote nederlaag van V. S. V. tegen V. U. C. Ook E. D. O. brengt aan R. C. H. een nederlaag toe. Hili )ersum en H, F. C. deelen de punten. Bever' wijk verjaagt Bloemendaal van de eerste plaats. V.V.B. brengt aan Ripperda de eerste nederlaag toe. DE UITSLAGEN. AFDEELING I. Eerste klasse. Excelsior—D.W.S 0—2 D.F.C.—R.F.C. 1—2 V.U.C.—V.S.V. 6—1 Sparta—Ajax 1—4 K.F.C.—A.D.O. 1—3 Tweede klasse A. D.W.V.WF.C. 5—1 Spartaan—H.R.C. 4—3 Tweede klasse B. Zeeburgia—A. F. C. 1—1 R.C.H.—EJ>.0. 0—1 Hilversum—H.F.C. 2—2 D.O.S.Velox 91 B.F.C.—H.V.C. 2—5 Derde klasse B. ZeemeeuwenS.D.Z. 53 Kinheim—W. M. S. 2—2 AhrendsMeteoor 01 D.E.C.Schoten 13 Beverwijk—Bloemendaal 3—2 Vierde klasse D: Gold Star—Halfweg 3—1 SpaarnevogeisT.H.B. 43 V.VB.Ripperda 41 E.H.S.—D.I.O. 2—2 SloterdijkA.E.D. 22 Reserve eerste klasse. Ajax 2—Z.F.C. 2 8—1 A.F.C. 2Hilversum 2 32 Reserve tweede klasse B. W. M. S. 2—Ajax 3 0—6 H. F. C. 2—Blauw Wit 3 0—2 Kennemers 2D. E. C. 2 3-0 V.S.V. 2—O.V.V.O. 2 4—0 D.W.V. 2Zeeburgia 2 72 Reserve derde klasse C: Volewijckers 3—S.D.W. 2 7—4 Swift 2—HJED.W. 2 1—11 J.Hanzenkw. 2-Zeemeeuwen2 3—2 AFDEELING II. Eerste klasse. Hermes-D.V.S.-D.H.C. 3—3 FeijenoordH.B.S. 42 Stormvogels't Gooi 10 Blauw wit—C.V.V. 3—2 Haarlem—Xerxes 22 Tweede klasse A. Quick—De Hollandiaan 34 B.E.C.—U.V.S. 1—1 Tweede klasse B. Alphen—Gouda 3—0 SliedrechtS.V.V. 0—5 O.D.S.—Overmaas 2—1 Derde klasse A. Scheveningen—Tonegido 21 HillegomHillinen 33 AFDEELING HL Eerste klasse: WageningenN.E.C. 81 P.E.C.Tubantia 02 A.G.O.V.V.—Go ahead 3—2 EnschedéZ.A.C. 00 Hengelo—Heracles (uitg.) Tweede klasse A. Almelo—Rob. et Velocitas 6-0 Zwolsche Boys-Ensch. Boys 2—2 KH.C.Phenix 2—3 Tweede klasse B. Zutphania—A.Z.C. 11 Quick—Rheden 32 S.CE.Theole 2—0 VitesseDoetinchem 40 AFDEELING IV. Eerste klasse. Blejjerheide-RoermondCuitg.) NoadEindhoven (uitg.) N.A.C.Juliana P.S.V.Longa B.V.V.—Willem H Tweede klasse A. R.C.S.Middelburg Tweede klasse B. Picus—De Valk HelmondHelmondia T.S.C.—V.V.V. TivoliWilhelmina 2—2 2—0 8—0 0—2 4—3 1—1 0—2 1—3 Afdeeling V. Eerste klasse. Be Quick—Leeuwarden VelocitasSneek AchillesG.V.A.V. (uitg.) VeendamHeerenveen 121 H.S.C.Hoogezand (uitg.) Tweede klasse A. M.S.C.Steenwij k FrisiaAlcides Black BoysFriesland Tweede klasse B. B.R.C.Emm en 52 F.V.V.-Muntendam 35 HelpmanNieuw Buinen 5-2 •2 3—0 1—0 1—3 3—3 K. F. C.--A. D. O. (1-3) A.D.O. begon direct goed, doch de uitvallen der Koogers waren niet van gevaar ontbloot. Niettemin bleven de Hagenaars geducht aan vallen en daar het in de verdediging der thuis club niet in elk opzicht sloot, verwonderde het niemand, dat A.D.O. na 11 minuten door haar linksbuiten Van den Brugge de leiding nam (0—1). Hierdoor aangemoedigd profiteerde Berg reeds kort daarna van een fout van den K. F. C.-achterspeler Hille en bracht den stand op 0—2. K. F. C. zette de tanden op elkander, doch haar goalgetter De Boer kreeg geen behoor lijke kans, terwijl hij zich ook niet voldoende vrij wist te spelen. Toen de strijd een half uur aan den gang was, hadden de Hagenaars opnieuw door Van den Breukel gescoord (0—3). Direct na de hervatting werd de strijd naar de Haagsche helft verlegd. Reeds na 5 minu ten kopte Bakker een goed genomen vrijen schop onhoudbaar in het A.D.O.-net (1—3). Hierna werd niet meer gescoord. Ft'ijenoord-H. B. S. (4—2) Na ongeveer 20 minuten was het Kantebeen, die Mul uit zijn doel lokte en het eerste doel punt maakte. Geen minuut later werd de Haagsche doelman weer gepasseerd, toen Vente een voorzet van Linssen in het doel de poneerde. (2—0). De kans om een tegenpunt te maken ver knoeide H. B. S. daarop, doordat Walhain een strafschop naast schoot. Na 35 minuten werd een Haagsche doorbraak den Rotterdammers noodlottig, toen Ophorst met een kalm rollertje den doelman wist te passeeren (2—1). Na de rust viel het Feijenoord niet meer zoo gemakkelijk, de overhand te behouden. De Hagenaars stelden zich goed te weer en een tijdlang waren zij zelfs in den aanval. Doel punten werden er in die periode niet ge maakt. Feijenoord was gelukkiger. Linssen zette goed door, maar raakte vlak voor het doel den bal kwijt. Vrauwdeunt wist echter van de verwarring gebruik te maken om den bal langs Mul te werken (31). Kantebeen maakte er 4—1 van door een strafschop te benutten. Bij een doorbraak van H. B. S. kreeg Op- horst den bal te pakken en scoorde (4—2). HAARLEM-XERXES (2-2) Als ooit een elftal verdiende, een wed strijd niet te verliezen, dan is het Zondag wel Haarlem geweest. Geenszins willen we daarmee de uitstekende verdediging van Xerxes, met doelman Damme aan het hoofd, te kort doen, maar de wijze waarop het geheele Haarlem-elftal zich heeft gegeven, het enthousiasme waarmede werd gespeeld, is eerst door Kammeijer in de laat ste seconde met den verdienden gelijkmaker beloond. Haarlem kwam met invallers voor Vijge boom en De la Mar. De volgende elftallen kwamen tegenover el kaar: Haarlem: Kaan, Verhappen, Huijsmans, Vreeken, Effern, v. Gooi, Kammeijer, de Winter v. d. Hulst, Smit, Ninaber. Xerxes: Kok, v. Oort, Lagendaal, v. d. Vaart, De Jong, Dubbelman, v. d. Berg, de Haan, Schut, Verploegen, Damme. Haarlem begint drect aanvallend; De Win ter trapt den bal bij den eersten uitval naast. Het enthousiasme, waarmee Haarlem thans het spel voortzet, waarborgt een goeden wed strijd, want ook Xerxes ontbreekt het niet aan enthousiasme. Maar het technisch beter verzorgde spel van Haarlem geeft haar op de tegenstanders een overwicht; zoodoende moet de verdediging van Xerxes telkens in actie komen. Een doelpunt komt dan juist aan den an deren kant. Als Verhappen terug speelt en Kaan den bal niet vasthoudt, heeft Kok den bal maar voor het intrappen (01). Ondanks dezen tegenslag blijft Haarlem vol vuur doorspelen; het doel van Damme blijft ze bestoken, maar telkens ontsnapt het aan een doorboring. Een woord van lof mag doelman Damme niet onthouden worden, want hij verdedigde zijn doel op een schitterende wijze. Het aantal hoekschoppen, telkens goed door Kammeijer en Ninaber genomen, was schier ontelbaar, maar doelpunten bleven uit. De uitvallen van Xerxes waren veel minder talrijk, maar toch ook niet van gevaar ont bloot. Toen scoorde Xerxes een tweede doelpunt zij het ook wer op fortuinlijke wijze; Kaan stopte den bal. maar toch kon Lagendaal op nieuw via Verhappen en Kaan scoren (02). Met 20 voor de Rotterdammers komt de rust. Geen oogenblik in de tweede helft heeft Haarlem zich gewonnen gegeven. Evenals vóór de rust werd met veel energie gespeeld; het Xerxes-doel verkeerde dorloopend in ge vaar. Xerxes bepaalde zich tot gevaarlijke uit vallen, waarbij Lagendaal dikwijls een groote rol speelde. Tot tweemaal toe werd van Xerxes een doelpunt ongeldig verklaard, omdat beide keeren Kok buitenspel stond. Een aantal vrije trappen op de Xerxeshelft deed veel gevaar ontstaan, maar leverde aan Haarlem geen succes op. Een wijziging in het Haarlem-elftal brengt Van Gooi in de voorhoede; aan dezen speler lukt het, twaalf minuten voor het einde in den uitersten bovenhoek tegen te scoren Cl2). De laatste minuten verstrijken onder de grootste spanning. Het publiek leeft geheel l1lDe vrije trappen en hoekschoppen op het Xerxes-doel volgen elkaar snel op, maar steeds brengt de achterhoede der Rotterdam mers redding. Als in de laatste minuut Verploegen een overtreding begaat, is dit Xerxes noodlottig; de Winter, die nu linkshalf speelt, zet voor, Kammeijer loopt naar binnen en kopt onder oorverdoovend gejuich den bal langs Damme (2—2). Er is dan gvn tiid meer om al te trap pen. STORMVOGELS-'T GOOI (1-0) Een wedstrijd, die nog lang stof zal geven tot napraten, is de ontmoeting Stormvogels 't Gooi niet geworden. Aan beide zijden toch werd niet best gespeeld, grootendeels als ge volg van slecht plaatsen en dit weer als ge volg van onvoldoende rekening houden met den wind. Een en ander beteekende een groot voor deel voor de resp. verdedigers, die dan ook over het geheel op een goeden wedstrijd kunnen terugzien. Minder goede klanken moeten we echter laten hooren over de voorhoedes. Voor een deel moet dit ongetwijfeld op rekening wor den geschreven van de halfbacks, die, een enkele uitzondering daargelaten, slecht plaatsten, doch ook de voorhoedespelers zelf gingen niet vrij uit. Prins bijvoorbeeld ver deelde het spel slecht en beging bovendien de groote fout, zich met zijn rug naar het Gooische doel op te stellen. Schippers speel de bij herhaling den bal te ver voor zich uit, Woudenberg was stukken minder op dreef dan in Rotterdam, al dient erkend, dat het door Schipper gemaakte doelpunt hoofd zakelijk zijn werk was, en Opbergen's voor zetten hadden geen lengte, terwijl hij boven dien in zijn oude fout verviel, zich te veel als linksbinnen op te stellen. Van Pel daar entegen was niet slecht op dreef; daarom was het jammer, dat Sehoorl minder op hem dan op Opbergen speelde. Ook de Gooische aanval viel niet op. Al leen in de eerste helft zagen we J, Cohen en Windhorst nog al eens goed werk doen, Kok speelde slecht. Gesteund door den wind is 't Gooi voor de rust het meest in den aanval geweest. Al heel gauw had zij zelfs succes, toen Hollen- berg een voorzet van Windhorst verkeerd beoordeelde en Willemse kon scoren, doch tot opluchting van al wat voor blauw-wit voelde, constateerde de scheidsrechter bui tenspel, hoewel we gelooven, dat velen, even als wij, de overtreding niet hebben gezien. Herhaaldelijk kwam 't Gooi ondanks de zen tegenslag terug. Ze stuitte echter op een muur van verdedigers. Sehoorl, goed bijgestaan door Bravenboer en Gerrits, was overal, waar gevaar dreigde en Haak Sr. en Jr. waren zeer lastig te pas seeren. Daarom ging 't Gooi het met verre schoten probeeren, maar had hiermede bij Hollenberg geen succes, hoewel hij eenmaal door een hard schot van een der Cohens bijna verrast werd. Sehoorl, die werkte als een paard, trachtte ook zijn vooi'hoede aan het werk te zetten. Hij plaatste echter slecht, zoodat hij slechts zelden in zijn voornemen slaagde. Pas tegen de rust noteerden we eenige aan vallen van beteekenis. Een vliegend schot van Van Pel stompte Cohen mooi uit zijn doel. Schipper kreeg een fraaie kans, doch hij werd op een ongeoorloofde manier van den bal gewerkt, wat den leider ontging. Het liep reeds aardig naar de rust. toen Woudenberg uiterst handig voor Schipper den bal vrij speelde en deze maakte geen fout. Rust 10. Na de thee profiteerde Stormvogels in zoo verre van den wind, dat zij nu het meest in den aanval kwam en 't Gooi zich op verdedi gen moest toeleggen. Doordat de Hilversumsche aanvallen slechts zeer weinig in aantal waren, bevon den zich steeds veel Gooiers voor hun doel en dit. vergemakkelijkte de taak van Prins c.s niet. wat eveneens gezegd kan worden van het te harde plaatsen. Er werd af en toe vrij hard gespeeld, wat tot gevolg had, dat vooral Woudenberg en Opbergen niet veel goeds konden uitrichten. Onjuist gezien was het daarom van Prins en Sehoorl, den bal niet meer op Van Pel te spelen. De Gooische verdedigers konden er nu wel voor zorgen, dat Cohen niet al te veel te doen kreeg. Alleen door een schot van Prins zou hij gepasseerd zijn, maar het schot ketste tegen de lat. De iJmuider-achterhoede had het na de hervatting vrij rustig. De Haken kwam<#i af en toe nog wel eens in actie, doch Hollen- berg kon zijn werk best af. Met 1—0 kwam 't einde. V. U. C.-V. S. V. (6-1) Met een invaller voor Sterk, die wegens zijn voorgenomen huwelijk niet van de partij kon zijn, bond V.S.V. den strijd aan tegen V.U.C., dat drie invallers telde. Het gemis van den aanvoerder in dezen wedstrijd deed zich geducht gelden, te meer daar Hamers, die hem op de linksbuiten plaats verving, faalde. Onder leiding van scheidsrechter Magiel- sen stellen de elftallen zich als volgt op: V. U. c.ï Dommers, Rolfes, Vaalburg. Stam, Jans, Ramaker, v. Gelder, Miras, Bonder, de Harder Jr., de Harder Sr. V. S. V.: Hamers, Bot, v. d. Lugt, Balvers, Döhring. Van Os, de Vries, Heins, Voet, Broek, Michel. Van het begin af neemt V.TJ.C. het spel in handen; na acht minuten profiteert Bonder van een mooien voorzet van Van Gelder. (1—0). Dan volgt er een zeer hard schot van Van der Lugt, dat Dommers in het V.U.C.-doel uitstekend keert. Bij den daarop volgenden aanval der gast- heeren grijpt Broek leelijk mis. Bonder komt alleen voor den uitloopenden Michel, doch inplaats van rustig den bal verder op te brengen, schiet deze onbesuisd ver naast het doel. Wanneer Broek kort hierna wederom ge passeerd wordt, brengt De Vries door reso luut ingrijpen redding. De V.S.V.-verdediging is niet betrouwbaar, doch de voorhoede van V.U.C. weet dit. al thans vooreerst niet, voldoende uit te buiten om hiervan profijt te trekken. Zelfs Van Gelder mist een opgelegde kans. Vaalburg beoordeelt een bal uit de hoogte verkeerd; over zijn hoofd heen komt deze op den grond terecht. Döhring komt toeloopen, brengt nog even vlug op en scoort dan on houdbaar voor Dommers. (11). Nadat Hamers nogmaals een kans onge bruikt laat, gaat de V.U.C.-voorhoede weer tot den aanval over. De aanvallen verschil len in zooverre van elkaar, dat V.U.C. steeds haar vleugelspelers in het spel betrekt terwijl bij V.S.V. deze spelers slechts sporadisch in het spel worden betrokken, waardoor de aanvallen van V.U.C. een veel gevaarlijker karakter dragen. Een hard schot van Harder Sr. stompt Michel omhoog waardoor de bal tegen den onderkant van de lat stuit. Maar tenslotte wordt het leder toch nog weggewerkt. Als Miras den bal eenmaal goed door speelt, scoort Bonder het tweede doelpunt voor V.U.C. (2—1). Een voorzet van Hamers schiet Döhring naast het V.U.C.-doel. Bot schiet keihard te gen de lat zonder dat Dommers, die blijkbaar van meening was dat deze over zou gaan, er een hand naar uitsteekt. Hierdoor ontkomt V.U.C. even voor de rust aan den gelijk maker. In de tweede helft heeft het spel van V.S.V. niets te beteekenen. Al heel spoedig heeft Zonder uit een voorzet van Harder Sr. den voorsprong voor V.U.C. vergroot. (31). Wel houdt V.S.V. tot het einde toe vol, doch er valt in het spel geen enkel systeem meer te bespeuren. Na mooi samenspel van de gebroeders Harder onderschept Michel den voorzet. Heins beslist dan het lot van V.S.V. door in eigen doel te koppen. (41). Wij denken V.S.V. nogmaals tegen te zien scoren. Dommers stompt een hard door Döhring ingeschoten bal; deze gaat over zijn hoofd, doch hij herstelt zich snel en krijgt het leer dan nog in zijn macht. Voet veroorzaakt een strafschop doordat hij iets te forsch Bonder van den bal loopt Harder Sr. schiet in. (51). Tenslotte maakt Bonder het halve dozijn vol en daar V.S.V. Dommers niet meer kan passeeren, gaan de IJmuidenaren met een fiksche nederlaag naar huls. Blauw Wit -C. V. V. (3-2) De wedstrijd begon onder stormachtige re genvlagen. Aanvankelijk waren de Zebra's in de meerderheid, maar Westphal, Bergman en Van Nol misten enkele uitstekende kansen door de gladheid. Na korten tijd kwam C. V. V. er wat beter in; de aanvallen werden toen gelijkelijk ver deeld. Blauw Wit zette goede aanvallen op, waar bij het gevaar vooral van den rechtervleugel kwam, waar Sluyk keurig speelde, maar het was vooral Van der Horden, die zijn tegen standers den voet dwars zette. Geleidelijk kwamen de Rotterdammers er beter in, maar ze schoten slecht. Na onge veer 40 minuten gaf Bergman een keurigen voorzet; de toeloopende Van Nol kopte den bal langs doelman Kruidenier (1—0). Een minuut later was de stand 2—0, toen wederom Bergman een snellen ren ondernam, naar Sluyk plaatste, die naar binnen gezwenkt was en kalm en zuiver den voorsprong ver grootte. De tweede helft was pas vier minuten aan den gang, toen Van den Herik na goed samen spel alleen voor doel kwam te staan en Fer- werda geen kans gaf (2—1). Even later echter kreeg Bergman den bal toegespeeld; hij rende langs de lijn, gaf in volle snelheid een afgemeten voorzet naar Oudendijk, die er 3—1 van maakte. Lr deze periode scheen C. V. V. ook ineens doelpunten te kunnen maken, want drie mi nuten later besloot Nooteboom fraai samen spel met een ver, keihard schot, dat Ferwerda te machtig was (3—2). Hierbij bleef het. D. F. C.-R. F. C. (1-2) Ondanks de spanning, die den geheelen wedstrijd kenmerkte, was feitelijk de kamp een eenzijdige vertooning, omdat D. F. C., wat voetbalcapaciteiten betreft, verre in de min derheid was. R. F. C. kon door de voorhoede, krachtig ge steund door de middenlinie, reeds spoedig het D. F. C.-doel insluiten; dat toen geen doel punten werden gemaakt, komt hoofdzakelijk op rekening van het te kort spel, dat aan de pootige Dordtsche verdediging telkens volop gelegenheid gaf in te grijpen op de critieke momenten. In de eerste helft kwamen geen doelpunten. Tegen alle verwachting in had D. F. C. het eerst succes, toen Punt zich dooi de Rotterdamsche verdediging wist te dringen en van dichtbij onhoudbaar te doelpunten (1-0). Hierna trok D. F. C. zich geheel op eigen doel terug, maar op den duur konden doelpunten toch niet uitblijven. Een kwartier voor het einde maakte D. Apon gelijk en in de laatste minuten wist Adam het winnende punt te scoren, daarmede aan R. F. C., zij het op het nippertje, een verdiende overwinning bezor gend. Hermes-D. V. S.-D. H. C. (3-3) De gasten speelden minder onbeteekenend dan H. D. V. S.; vooral de voorhoede was ge vaarlijker, omdat middenvoor Ditmars het spel goed verdeelde en herhaaldelijk goed schoot. Daar bovendien de achterhoede van D. H. C. trapvaster was en doelman Boot heel wat betrouwbaarder dan Beun, is het resul taat voor H. D. V. S. een meevaller te. noe men. H. D. V. S. nam na 21 minuten onverwacht de leiding. Een kopbal van A. van der Tuyn hield Boot, doch de toestormende L. Janse schoot den bal hard in. In de volgende minuut maakte D. H. C. ge lijk op soortgelijke wijze. Doelman Beun stopte een vleugelschot, maar kon den bal niet weg werken, die daarop door den linksbuiten Van Zinnen werd ingeschoten. (11). Vlak voor de rust gaf Ditmars zijn club de leiding door, na een voorzet van rechts, den bal ineens langs Beun te zenden (12). Na de rust geruim en tijd een onbenullig spelletje. Zeven minuten voor tijd ontstond er na een voorzet van Borrani een doelworste- ling, waarbij L. Janse gelijk maakte (2—2). Onmiddellijk hierop scoorde D. H. C. weer door een kopbal na een vrijen schop. Doch weer even vlug kwam de gelijkmaker" toen B. Janse op de rechtsbuitenplaats snel opbracht, naar binnen zwenkte en hard inschoot (3—3). Drie doelpunten in twee minuten! Fel viel D. H. C. aan om de overwinning alsnog te be vechten, doch met eenig geluk wist H. D. V. S. het vierde doelpunt te voorkomen. Excelsior-D. W. S. (0—2) De Rotterdammers begonnen de eerste helft met groote geestdrift en zetten een snel aan- valsspel op, waardoor zij het spel in handen wisten te krijgen. De afwerking der aanvallen liet echter te wenschen over. Aan den ande ren kant wisten de achterspelers Niehof en Achterberg de aanvallen van D. W. S. onscha delijk te maken. Zoo bleef de eerste helft punt loos. Kort na de hervatting namen de D. W. S.'ers de leiding; de snelle rechtsbuiten Drager ren de handig door de verdediging heen en schoot in het net (01). Even kwam toen Excelsior opzetten, maar weldra nam D. W. S. het offensief weer over. Een handige voorzet van Drager deed den bal bij den linksbuiten komen, die in vrije posi tie staande onhoudbaar scoorde (0—2). Ook daarna bleef D. W. S. het meest in den aanval. De spelers van beide zijden geraakten op het zware en gladde veld danig vermoeid, zoodat het laatste deel van den wedstrijd weinig moois meer te zien gaf. Sparta--A jax 1—4) Het zag er in de eerste helft niet naar uit, dat het zulk een stevige nederlaag voor Spar ta zou worden, want in deze eerste periode heeft de thuisclub zich werkelijk dapper ge weerd. Door de groote geestdrift, welke Sparta aan den dag legde kon Ajax maar niet op gang komen. Na een kwartier gaf de debutant- Houtman met een schot via de lat aan Spar ta de leiding (1—0). Daarna werd Ajax iets sterker, maar aan de afwerking der aanvallen ontbrak veel. Voor de rust onderging de stand geen verandering. Onmiddellijk na de hervatting maakte Bijl na een fraaien aanval van Ajax gelijk (1—1). Ajax nam nu langzaam maar zeker het spel in handen. Bij een door Looys mooi genomen vrijen schop bezorgde de nieuweling Aukema den Amsterdammers met een kopbal de lei ding (1—2). Na een half uur maakte Van Wijngaarden aan alle onzekerheid een einde door met een schot van grooten afstand den stand op 1-3 te brengen. Na een voorzet van Van Wijn gaarden slaagde Aukema er In, met een kop bal den voorsprong van Ajax nog te vergroo- ten (1—4) Ranglijstjcs. AFDEELING I. EERSTE KLASSE gesp. gew. gel. vcrl. pt. v.-t. gem. D. W. S. 11 7 2 2 16 26—18 1.45 Ajax 11 6 3 2 15 30—11 1.36 K. F. C. 12 6 3 3 15 22—14 1.25 R. F. C. 12 7 0 5 14 33—25 1.17 V. U. C. 10 4 3 3 11 20—16 1.10 A. D. O. 12 5 3 4 13 23—22 1.08 D. F. C. 12 4 2 6 10 17—31 0.83 Sparta 12 3 2 7 8 1»—22 0.67 V. S. V. 11 2 2 7 6 31—44 0.55 Excelsior 11 3 0 8 6 11—28 0.55 TWEEDE KLASSE A: D. W. V. 12 7 5 0 19 27—14 1.59 Kennemers 11 6 4 1 16 25—17 1.45 W. F. C. 11 5 3 3 13 17—13 1.18 Alcm. Victrix 10 4 3 3 11 23—23 1.10 West Frisia 10 4 2 4 10 23—24 1 H. R. C. 11 4 2 5 10 34—32 0.91 Z. F. C. 12 4 2 6 10 20—21 0.83 Spartaan 11 2 4 5 8 19—18 0.73 O. S. V. 10 1 4 5 6 13—20 0.60 Z. V. V. 12 3 1 8 7 18—34 0.59 TWEEDE KLASSE B. D. O. S. 11 T 3 1 17 39—19 1.55 Hilversum 12 6 4 2 16 22—15 1.33 R. C. H. 11 6 2 3 14 25—11 1.27 Zeeburgia 10 3 4 3 10 17—16 1.— E. D. O. 11 4 3 4 11 20—22 1.— H. F. C. 12 5 1 6 11 22—25 0.92 H. V. C. 11 4 2 5 10 25—25 0.91 A. F. C. 11 3 3 5 9 19—28 0.82 Velox 12 2 4 6 8 20—31 0.67 B. F. C. 11 1 4 6 6 20-37 0.55 DERDE KLASSE B: Bloemendaal 13 7 4 2 18 45—22 1.38 Kinheim 12 5 6 1 16 24—18 1.33 Beverwijk 12 7 1 4 15 33—26 1.25 Meteoor 12 5 2 5 12 2824 1.17 Zeemeeuwen 12 6 2 4 14 24—22 1.17 Zandvoort 11 3 6 2 12 27—24 1.09 D. E. C. 12 5 2 5 12 23—25 1.— Schoten 12 4 3 5 11 25—29 0.92 Ahrends V. C. 11 3 3 5 9 16—19 0.82 W. M. S. 11 3 3 5 9 23—28 0.82 S. D. Z. 12 0 2 10 2 17—19 0.17 VIERDE KLASSE D: Ripperda 12 10 1 1 21 48—16 1.62 V. V. B. 12 8 3 1 19 41—23 1.58 Goldstar 11 7 3 1 17 32—19 1.55 E. H. S. 12 7 1 4 15 37—27 1.15 A. E. D. 12 6 1 5 13 34—25 1.08 Sloterdijk 11 2 4 5 8 23—31 0.73 Spaarnevogeis 12 3 2 7 8 27—39 0.67 Halfweg 12 3 0 9 6 18—37 0.50 D. I. O. 12 1 4 7 6 24—47 0.50 T. H. B. 12 1 3 8 5 27—50 0.42 AFDEELING II. EERSTE KLASSE. Feijenoord 12 9 1 2 19 30—11 1.58 Haarlem 12 8 1 3 17 33—26 1.42 Xerxes 12 5 4 3 14 45—27 1.17 Stormvogels 12 6 2 4 14 27—27 1.17 Blauw-Wit 12 6 1 5 13 29—24 1.08 C. V. V. 12 4 3 5 11 17—17 0.92 H. B. S. 12 4 2 6 10 27—35 0.83 't Gooi 12 4 1 7 9 17—28 0.75 D. H. C. 12 2 5 5 9 21—34 0.75 Hermes-DVS 12 1 2 9 4 21—38 0.33 TWEEDE KLASSE A: Emma 10 7 2 1 16 35—13 1.60 H. V. V. 12 9 1 2 19 31—12 1.58 D. C. L. 10 6 1 3 13 17—11 1.30 Hollandiaan 11 6 2 3 14 38—29 1.27 V. D. L. 11 5 2 4 12 27—27 1.09 U. V. S. 12 3 4 5 10 23—23 0.82 Neptunus 9 3 1 5 7 18—20 0.78 H. v. Holland 9 2 1 6 5 16—32 0.56 Quick 11 1 4 6 6 20—30 0.55 B. E. C. 11 0 4 7 4 15—33 0.40 TWEEDE KLASSE B: Overmaas 11 7 2 2 16 25—11 1.45 S. V. V. 12 8 0 4 16 33—17 1.33 Gouda 11 6 2 3 14 26—25 1.27 U. V. V. 11 5 2 4 12 24—14 1.09 O. D. S. 12 6 1 5 13 21—19 1.08 Unitas 9 4 1 4 9 21—21 0.90 Sliedrecht 11 4 1 6 9 21—29 0.82 Vriendensch. 10 3 1 6 7 1720 0.70 Hercules 10 3 1 6 7 16—41 0.70 Alphen 11 2 1 8 5 25—32 0.45 AFDEELING HL EERSTE KLASSE. Heracles 10 8 0 2 16 29—11 1.60 Go ahead 12 6 4 2 16 25—17 1.33 Enschedé 12 6 3 3 15 3421 1.25 Tubantia 12 5 4 3 14 24—13 1.17 A. G. O. V. V. 12 4 4 4 12 20—19 1.— Z. A. C. 12 5 1 6 11 15—22 0.92 N. E. C. 11 4 2 5 10 16—22 0.91 Wageningen 12 3 3 6 9 26—30 0.75 Hengelo 11 2 3 6 7 14—26 0.64 P. E. C. 12 2 2 8 6 12—29 0.50 AFDEELING IV. EERSTE KLASSE. P. S. V. 12 8 2 2 18 36—18 1.50 N. A. C. 10 5 3 2 13 25—15 1.30 B. V. V. 12 6 3 3 15 33—19 1.25 Juliana 11 6 1 4 13 29—22 1 18 Eindhoven 11 4 3 4 11 28—24 1.— M. V. V. 12 5 2 5 12 24—35 1— Roermond 9 3 2 4 8 20—27 0.89 Willem II 12 4 2 6 10 21—31 0.33 Longa 12 3 3 6 9 18—26 0.75 Bleyerlieide 11 3 2 6 8 21—25 0.73 N. O. A. D. 12 3 1 8 7 25—38 0.58 AFDEELING V. Be Quick Veendam G. V. A. V. Achilles Leeuwarden H. S. C. Heerenveen Velocitas Hoogezand Sneek EERSTE KLASSE. 10 9 29—11 1.60 33—10 1.44 33—12 1.33 29—22 1.33 21—18 1.11 19—31 0.89 22—35 0.80 10—16 0.78 10—30 0.33 10—31 0.33 Portugal—Hongarije (4—0) Uit Lissabon: Een groote verrassing was de zware nederlaag, welke het Hongaarsche elf tal te Lissabon Zondag tegen Portugal leed: met 4—0 werden de Hongaren geslagen. Twee maal wist de Portugeesche voorhoede voor de rust te scoren en in de tweede helft werd de stand tot 4—0 opgevoerd. Ongeveer 20.000 toe schouwers woonden deze ontmoeting bij. Een nieuwe bondsridder. Ter gelegenheid van het veertigjarig be staan van de voetbalvereeniging Alsmarïa Victrix werd de heer M. J. Lutterot namens het bondsbestuur van den K.N.V.B. bij monde van den heer M. Sajet gehuldigd en het bondsonderscheidingsteeken overhandigd, waardoor de heer Lutterot tot de rij der z st, ..bondsrldders" is toegetreden.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10