m&tmwim De Tijd en De Familie Conway. HUIZE „EIKENHEUVEL' DE NIEUWE GRONDWET VAN DEN IERSCHEN VRIJSTAAT. yOTVAACT (foot llUiiMk Gevraagd en aangeboden Steno-Typist(e) Steno - Typen - Talen HAKNÖÏG TO JANUARI 1938 HAAREEM'S DAGBLAD II HET TOONEEL Het Rotterdamsch-Hofstad Tooneel. Is het u nooit gebeurd, dat midden in een froolijk feest de gedachte bij u opkwam: Hoe eou het met al deze menschen om mij heen en met mijzelf over eenige jaren zijn? J. B. Priestley, de Engelsche schrijver, laat het Kay Conway zien, het jonge meisje, dat onder zul ke gelukkige omstandigheden haar 21sten ver- Jaardag viert en omdat er een tijdruimte van bijna 20 jaar tusschen haar verjaardag in. 1919 en haar droomgezicht ligt, kunnen wij van Priestley's stuk zeggen, dat het geheel in de zen tijd staat. Want de familie Conway is maar niet zoo een willekeurige familie, zij is een afspiegeling van duizenden families in Engeland. En niet in Engeland alleen. Wanneer Kay haar 21sten verjaardag viert, Is het vlak na den wapenstilstand. De jongens zijn uit den oorlog teruggekomen, het huis, dat de Conways bewonen, is in waarde geste gen, de effecten geven hooge dividenden en een ieder verwacht een geweldige opleving. De socialistisch aangelegde Madge gelooft zelfs, dat de tijd van het paradijs op aarde voor Engeland is aangebroken. Wat van al die ver wachtingen werkelijkheid wordt, zien wij in Kay's droomgezicht, dat het leven van heden geeft. De twee meisjes, die in het huwelijk al hun geluk zagen, zijn ontgoochelde vrouwen geworden, Madge is een verzuurde schooljuf frouw zonder eenige poëzie in zich, Kay, die zich een toekomst als schrijfster droomde, moet haar geld als journaliste verdienen met interviews van filmsterren, de lieve, vroolijke benjamine van de familie, Carol, is gestorven en van de opleving is niets gekomen. Inplaats van een verwachten eeuwigen vrede staat Engeland en heel de wereld voor het schrikbeeld van een nieuwen oorlog en de menschen zijn zelfzuchtiger dan ooit. Het is een navrant beeld, dat Priestley Kay van de toekomst geeft, maar wie zou durven zeggen, dat het hoewel misschien wat opzettelijk somber onjuist is? „De Tijd en De Familie Conway" is een pes- Hmistaseh stuk, maar het is goed, dat een der gelijk tooneelspel in dezen tijd gespeeld wordt. Want het geeft een zuiverder beeld van de werkelijkheid dan de vele min of meer onnoo- zele amusementsstukken, waarmee wij tegen woordig worden zoet gehouden. En Priestley weet ook het vertroostende woord te spreken, wanneer hij den eenvoudigen maar levenswij zen Allan tot zijn zuster laat zeggen, dat wij niet mogen stilstaan bij het treurige, maar bet leven met zijn vreugde en verdriet als één afgesloten geheel dienen te zien en dat wij moeten gelooven aan het onsterfelijke. Priestley's stuk maakt een sterken indruk, doordat de schrijver het toekomstbeeld plaatst tusschen de twee fragmenten van Kay's ver jaarfeest. Hierdoor krijgt de handeling, ja bijna elk woord in het slotdeel een bijna tra gische beteekenis, omdat wij, als „zieners" er getuigen van zijn en wij dus weten, hoe geheel anders de toekomst is, dan deze menschen haar droomen. In dit verschuiven van den „tijd", doet Priestley's stuk even denken aan „Le temps est un songe" van Lenormand. Het is een prachtige vondst van den schrijver en. hij heeft haai- ook voortreffelijk uitgewerkt. Een zeer boeiend en merkwaardig stuk, dat een grooten vooruitgang beteekent in het oeuvre van den veel gespeelden Engelschen schrijver Priestley. En dat in de hoogstaande jopvoering van Het Rotterdamsch-Hofstad Tooneel op het publiek Zaterdagavond een diepen indruk maakte. Het begin had misschien wat minder druk en lawaaiig van vertooning kunnen zijn, maar kortweg voortreffelijk was het „toekomst beeld" in II. Deze familie-reunie was prachtig van spel en stemming. En dat was ook het zoo navrante slot van het feest in ni. Het zeer mooie, fijn afgestemde geheel is in de eerste plaats aan de regie van mevrouw Ranucci—Beekman te danken. Vooral het tweede bedrijf, toen allen plotseling 20 jaar ouder waren geworden, was verrassend goed van regie en ook van individueel spel. Zeer gevoelig bijvoorbeeld gaf Adrienne Canivez met sobere en zuivere middelen den inner- lijken groei van Kay. een subtiel en mooi gespeelde rol scherp en wrang van uitbeel ding was de verzuurde Madge van Vera Bon dam, zielig in haar verschijning de in het huwelijk ontgoochelde Joan Heiford van Joekie Broedelet, overtuigend in zijn eenvoud en goedheid Allan Conway van Paul Steen bergen, knap van typeering de verloopen Robin van Piet Rienks, markant de wel zeer onsym pathieke Ernest Beevers van Hans van Meer- ten. Mevrouw Ranucci zelf speelde de lucht hartige, oppervlakkige mevrouw Conway, die zich onder alle omstandigheden vrijwel gelijk bleef, Dirk Verbeek was Gerald Thornton, de zakenman, een rol, die vergeleken bij de an deren min of meer in de schaduw bleef. Marty Hansen, die wij voor het eerst zagen, speelde nog wat onbeheerscht en uitbundig de jonge, mooie Hazel. En dan was er nog Enny Meu nier, die van een jongemeisjesrol weer iets subliems maakte. Het publiek toonde voor stuk en spel zeer groote waardeering. J. B. SCHUIL. KENNEMER KUNSTKRING. loofde bezoeken en het bedrog komt aan het licht. Eerst is Fornes diep teleurgesteld, doch dan lossen alle moeilijkheden zich zooals het in een goed tooneelstuk betaamt ver rassend snel op. De hartelooze verloofde ver dwijnt, Fornes krijgt plotseling het gezicht weer terug en het gelukkige einde met Agatha Kent laat zich raden. Ziedaar in het kort de inhmoud van het tooneelstuk ..Ei&enheuvel", dat de Kennemer Kunstkring Zaterdagavond in de tuinzaal van het Gem. Concertgebouw opvoerde. De regisseur, de heer P. C. Langeveld wees er in zijn voorwoord op dat de keuze van stuk ken van dilettanten zoo buitengewoon moeilijk is, ook al in verband met de kosten die de op voering van stukken van bekende auteurs met zich meebrengen. Met deze woorden zou de heer Langeveld dus bij voorbaat de critiek op de keuze van het tooneelstuk afwimpelen. Het wil mij echter voorkomen dat de Hollandsche amateur too- neelbibliotheek wel degelijk een keuze biedt, uit niet te dure tooneelwerken die stuk voor stuk verre staan boven het verouderde en sen- timenteele „Eikenheuvel". Onze grootvaders en grootmoeders mogen zich bij het zien van dergelijke stukken de tranen uit de oogen ge wreven hebben, voor ons is de heele geschie denis te onwaarachtig en onwerkelijk. De spelers stonden dan ook voor een bijzon der zware taak en in dit licht bezien moet men bewondering hebben voor de wijze waarop zij hun vaak moeilijke rollen vervulden. De rol van Agatha Kent die op haar beurt weer optreedt als de oude tante en het boe- rendienstmeisje -drie rollen in één dus werd vervuld door mej. Willy Kreugel. Deze speelster heeft ongetwijfeld talent en onder goede leiding zal zij nog veel kunnen bereiken. Zij wisselde slechte met goede momenten af vooral in II kreeg ze een bijna fatale inzin king doch over het algemeen heeft ze zich niet onverdienstelijk van haar taak gekweten. De heer J. Roggeveen was de blinde Benja min Fornes, een voor dilettanten wel heel zware rol. Dat de heer Roggeveen er in slaagde om tot het einde toe volkomen de illusie te wekken dat hij inderdaad blind was, pleit wel voor zijn spelkracht. Vooral de scène waarin hij het gezicht terug krijgt, speelde hij gevoelig en gelukkig zon der overdrijving. De overige spelers en in het bijzonder mej. Flink, de vriendin van Agatha Kent, en mej. Miep Booy, de verloofde van Fornes, speelden nog wat oppervlakkig en kleurloos. De heer Wouter Zwier Benjamin's vriend was goed op dreef evenals Gerlof Smit die van Jim Doolit een kostelijk type maakte. De regie liet nog wel wat te wenschen over. meerdere malen wisten de spelers niet goed hoe ze zich moesten bewegen, liepen dan maar heen en weer, wat storend werkte. Waarom elke speler en speelster in alle bedrijven pre cies eender gekleed ging, was mij niet erg duidelijk. Een klein beetje variatie had de arme Agatha Kent zich toch wel mogen en kunnen veroorloven. Hopelijk dat de „Kennemer Kunstkring" volgend maal in staat is om haar keuze op een geschikter stuk te laten vallen. Zoowel de spelers als het publiek zouden hierbij gebaat zijn en er meerdere voldoening in vinden. B. K. Een blinde jonge man, Benjamin Fornes, zoekt voor Zijn ziekte genezing in de rustige omgeving van een klein landelijk plaatsje en neemt zijn intrek in een boerderij. Zijn vader is vroeger intiem bevriend geweest met de eigenares, een zekere mejuffrouw Kent, die echter inmiddels is overleden. Haar nichtje, dat nu de leiding van de boerderij op zich heeft genomen, geeft zich voor haar overleden tante uit om op die manier de inkomsten van den huurder die zij zeer noodig heeft niet te missen. Door de komst van Benjamin's vriend Rudolf Warrens ontstaan nieuwe moei lijkheden die de vindingrijke Agatha Kent weet op te lossen door 4e oude mejuffrouw Kent tijdelijk te laten verdwijnen en nu de rol te gaan spelen van een bóeren-dienst meisje. Fornes is verloofd met een meisje dat hem echter sinds hij blind is. schandelijk verwaar loost. Nieuwsgierig geworden door een brief die Agatha Kent haar schrijft en waarin zij vertelt dat Fornes op het punt staat een ander meisje te trouwen gaat ze haar blinden ver Uitslag Tooneelwedstrijd. Mooie successen door Haarlemsche vereenigingen behaald. Bij den door „Hierna Beter" te Medemblik georganiseerden tooneelwedstrijd werden door onderstaande Too.neelvereenigingen de vol gende prijzen behaald: lste prijs Kon. Letterl. Ver. „J. J. Cremer", Haarlem, met „Geen dubbeltje in z'n zak", 67 Vz punt. 2de prijs Kon. Erk. Tooneelver. „Door In spanning Uitspanning", Haarlem, met „Het Chineesche Landhuis" 66 Va punt. 3de prijs Tooneelver. „Dr. Willem Royaards" Zaandam, met ,,'n Wespennest", 55 punten, lste prijs Samenspel: Cremer. 2de prijs Samenspel: Door Insp, Uitsp. lstê prijs Uitspraak: Cremer. 2de prijs Uitspraak: Door Insp. Uitsp. lste prijs Regie: Door Insp. Uitsp. en Cre mer. 2de prijs Regie: Dr. Willem Royaards. lste prijs Kapwerk: Door Insp. Uitsp. (An dree Steenman, Amsterdam.) 2de prijs Kapwerk: Cremer. Beste hoofdrol dames: mej. Bep de Mon, als Sadie in Het Chin. Landhuis. Beste hoofdrol heeren: Henk Bakker als Sanders, in Geen dubb in z'n zak, en Ar ie Mou rik, als Yuan Sing in Het Chin. Landhuis. Beste bijrol dames: Eki Bouwer, als Neeltje in Geen dubb. in z'n zak. Beste bijrol heeren: Jac. Timmerman als jonkli. v. Panhuyzen, in Geen dubb. in z'n zak. Regisseursprijs: Henk Bakker en Arie Mou- rik. J. A. VAN 'T RIET t Zaterdag is alhier op 85-jarigen leeftijd overleden de heer J. A. van 't Riet, een be kende figuur te Bloemendaal. De overledene was vooral bekend uit den tijd, toen -de tramomnibusdienst Bloemen daalHaarlem (onder directie van wijlen den heer A. Koolhoven) nog bestond. Ongeveer 50 jaar geleden vestigde de heer van 't Riet zich hier, na een stalhouderij te Amsterdam te hebben gehad. Hij werd toen stalbaas van bovengenoemden dienst, wat hij bleef tot de opheffing. Daarna werd hij leider van een transport bedrijf; nog later had hij een sigarenzaak. Ge durende de laatste jaren leefde hij stil. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag 12 Januari a.s. op de Nieuwe Alg. Begraaf plaats, alhier. (Vertrek van het sterfhuis te 1 uur) ARBEIDER ERNSTIG MET MES GESTOKEN. Zaterdagmorgen was den 18-jarigen L. S. te Tholen die werkzaam was op één der mossel- knipperijen ontslag gegeven omdat er minder werk was. Toen S. s' middags niet bijster vlug doorwerkte, voegde een der andere arbeiders, Van der Velden geheeten, hem toe: „Schiet toch een beetje op, anders komen we te laat klaar". Hierdoor geraakte S., die toch al niet goed te spreken was, nog meer uit zijn humeur. Hij liep kwaad weg. Naar later bleek was hij naar huis gegaan om zijn negentien jarigen broer G. S. te halen. Bovendien stak hij een dolkmes bij zich. De beide broers kwa men op het werk terug en op het moment dat v. d. Velden naar buiten kwam, liep de 19-ja- rige G. S. op hem toe .en gaf hem met een klomp een paar slagen op het hoofd. De 18-ja- rige G. S. trok toen het mes en stak v. d. Vel den in de borst, even onder de long. Hevig bloedend zakte het slachtoffer ineen, terwijl de twee onverlaten op de vlucht sloegen. v. d. Velden is naar de ouderlijke woning vervoerd. Zijn toestand is niet levensgevaar lijk. De 18-jarige L. S. is gearresteerd,, zijn broer is voortvluchtig. Pasklaar voor een Vereenigd Ierland. Onze Londensche correspondent schrijft ons: E regeering in Londen heeft reeds lang opgehouden moeilijkheden te maken met de regeering in Dublin. Engeland is wijs geworden met be trekking tot Ierland en van de bedenkelijke opvatting van vroeger, dat Engeland de baas moet zijn in het Groene Eiland aan zijn wes telijken kant, is officieel niets overgebleven. Overblijfselen er van zijn nog te ontdekken in enkele persorganen die zich niet kunnen voor stellen, dat er een volk of natie kan zijn. die geen prijs stelt op Engelsch bestuur en die. als ze de ingevingen van hmi harten konden volgen, paal en perk zouden willen stellen aan De Valera's volhardend en geduldig stre ven naar een onafhankelijke republiek voor heel Ierland. Zulk kunstmatig en beredderend paal en pex-k stellen is niet alleen bij de Ier- sche wetgeving van 1914 en van 1920 onge oorloofd, het is ook geheel overbodig. Geogra fische, economische en politieke omstandighe den stellen, op natuurlijke wijze paal en perk aan Ierland's onafhankelijk optreden. Dat weet De Valera even goed als de Britsche re geering. Het belang van beide landen wordt slecht gediend met geforceerde verbintenissen; het wordt daarentegen zeer goed gediend met vrijwillige, natuurlijke samenwerking en vriendschap, die zich beter en sneller beloven te ontwikkelen naarmate Ierland sterker be seft, dat het opgehouden heeft de benadeelde partij en het onderdrukte land te zijn. Dat is thans klaarblijkelijk de redeneering, die in Whitehall geldt met betrekking tot den Ierschen Vrijstaat en De Valera's nieuwe grondwet. De Britsche regeering heeft zich gehaast den nieuwen naam voor den Vrijstaat te aanvaarden. Niet alleen in Dublin zal men in officieele documenten van „Eire" (Ierland) spreken, men zal het ook in Londen doen.. Voor dit geval heeft Engeland de vraag „What's in a name" beantwoord met „nothing" (niets). Het was duidelijk dat „Eire" voor Groot Brittannië niet kon beteekenen een onverdeeld Ierland. Het stelt zich terecht op het standpunt, dat Noord-Ierland of Ulster leeft en werkt onder de Engelsche constitutie en dat het nieuwbakken product van Dublin alleen kan gelden voor het land, dat gisteren nog Iersche Vrijstaat heette. De Valera's grondwet loopt op de gebeurtenis sen, op eventueele gebeurtenissen, vooruit. Ze is pasklaar gemaakt voor een vereenigd Ier land. Dat is maar een gebaar of een symboli sche fanfare. Ook De Valera beseft, dat zijn grondwet niet voor Ierland geldt, maar hij hoopt dat ze er eens voor zal gelden. Hij heeft aan die hoop maar vast een schijn van ver wezenlijking gegeven door in zijn grondwet vast te stellen, dat „het nationaal gebied be staat uit het heele eiland Ierland, zijn eilan den en zijn territoriale wateren". Engeland moest laten weten, dat zulk nationaal gebied slechts in de verbeelding van De Valera en zijn partijgenooten bestond. Het heeft dit gedaan op de tamste manier. De Premier van Ulster, Lord Craigavon, heeft gepoogd de Engelsche opmerking meer beteekenis te geven dan ze heeft door te verklaren, dat ze een nadrukke lijke verwerping is van een aanmatigende eisch, die tevens een beleediging inhoudt aan het adres van den Koning. (De nieuwe grond wet voor Eire maakt geen melding van den Koning, hoewel de functie van de Engelsche kroon voor buitenlandsche aangelegenheden blijft dienst doen). Het tegenwoordig bestuur dat binnen kort de proef van verkiezingen zal moeten doorstaan schijnt in tegenstelling met an dere landsbesturen onvergankelijk te zijn. GEHEIMZINNIGE INBRAAK AAN DE PARKLAAN. Zaterdag- in den namiddag heeft een ge heimzinnige inbraak plaatsgevonden in het kantoor van het Ned. Bureau voor Adviezen aan de Parklaan.. Door insluiping heeft men zich toegang weten te verschaffen en uit een bureaulade een bedrag van ongeveer f 90 ontvreemd. In dezelfde kast stond echter ook een geld kistje met een bedrag aan geld; om onver klaarbare redenen heeft men dit echter laten staan. Door een raam zijn de insluipers weer ont snapt. Gunstige cijfers van.de luclit- verbinding met Indië. Ook 1936 weer overtroffen. De AmsterdamBataviadienst der KJL.M. maakte in 1937 een belangrijk jaar door. Het overzicht van het afgeloopen jaar kan in drie. historische feiten worden neergelegd. Op 5 Juni werd het luchtrecht afgeschaft, zoodat vrijwel alle voor Nederland en Indië bestemde post in het vervolg met den Amsterdam-Bata- via dienst werden vervoerd. Op denzelfden dag 5 Juni, werd ander materiaal op de lijn inge zet. De Douglas DC-2, welke gedurende 2 jaren met goede resultaten den dienst onderhouden had, moest worden vervangen door een groo- ter type, de Douglas DC-3, die over meer laad vermogen beschikte en het te veel aan vraag naar vervoer eenigszins zou kunnen verwer ken. De vervoersresultaten op de Amsterdam- Batavia route, welke ten slotte hieronder ver meld worden, mogen tot voldoening stemmen. De grootste stijging vertoont het postvervoer met 65', 2 pCt., terwijl het passagiersvervoer met 41.3 pCt-. (vorig jaar 68.3 pCt.) toenam cn het goederenvervoer met 44.3 pCt. (v. j. 55 pCt.) aantal passagiers aantal pass/km briefpost in kg briefpost in ton/km pakketpost in kg pakketpost in ton/km goederen in kg goederen in ton/km extra bagage in kg extra bagage in ton/km Bij de beschouwing van bovenstaande cijfers diene men te bedenken, dat het bedrijfsjaar hierin vastgelegd, verdeeld moet worden in drie perioden en wel: 1. de 2 X wekelijksche dienst, uitgevoerd met DC-2. 2. de 2 X wekelijksche dienst, uitgevoerd met DC-3. 3. de 3 X wekelijksche dienst, uitgevoerd met DC-3. Een juist beeld van de huidige exploitatie kan dus nog niet verkregen worden. Het eerste kwartaal van 1938, dat volledig in 3 X weke- lijkschen dienst met Douglas DC-3 toestel len zal worden uitgevoerd, kan eerst gegevens opleveren voor een belangwekkende verge lijking met de resultaten van den 2 X weke- hjkschen dienst, temeer daar dan de 3 X wekelijksche dienst volkomen tot zijn recht zal zijn gekomen. 1937 1936 3.912 2.816 18.058.336 12.776.910 130.809 85.853 1.236.089 738.781 6.299 5.026 41.252 33.109 40.194 29.767 259.795 .186.607 18.312 13.248 85.818 52.865 Lord Craigavon en zijn mannen hebben van 1920 af de zes noordelijke graafschappen van Ierland bestuurd. Hun ideaal is een onver breekbare band met de Engelsche kroon en een eeuwigdurende afscheiding van het Zuid- Ierland, dat van nu af als Ene bekend is. Het is allerminst zeker, dat zij hun bevolking altijd bereid zullen vinden deze politiek te steunen. In de a.s. verkiezingen zal wellicht blijken of het verlangen om van Ierland een politieke eenheid te maken meer zielen heeft gewonnen. Lord Craigavon's uitlegging van de Britsche reserve ten aanzien van den geografischen omvang van Eire kan niet juist zijn. Ze is niet meer dan het vaststellen van een bestaanden toestand. Ze kan niet beteekenen, dat Enge land dezen toestand durend zal helpen hand haven. Het Britsche parlement heeft zoowel in de Home Rule-wet van 1914 als in de latere wet op den Ierschen bestuursvorm het begin sel van een vereenigd Ierland aanvaard. Het kan alleen practische toepassing krijgen, in dien het volk van Noord-Ierland en dat van Zuid-Ierland, het gezamenlijk wenschen. De Valera hoopt, dat zijn ideaal op deze wijze in vrijwilligheid zal worden verwezen lijkt. Van de Britsche regeering behoeft geen tegenwerking te worden verwacht. Ze maakt wat Ierland betreft slechts.het voorbehoud dat het deel zal blijven uitmaken van het Britsche Gemeenebest van naties, dat een vrij willige bond is van autonome volksgemeen schappen. Gegeven zijn onafhankelijkheid en onaantastbaarheid hebben de leidende man nen van Eire zeer zeker geen bezwaar tegen dezen band, die bijzondere economische en politieke voordeelen verschaft. AANBESTEDING. Door den directeur van Openbare Werken werd hedenmorgen aanbesteed: Het maken van een terreinafscheiding aan den Spaarn- damschen weg. Ingeschreven werd door: H. Visser. Haarlem f 3123: 2. J. v. d. Putten. Haarlem f 2824; 3. G. H. Houtkamp. Haarlem f 3286; 4. Firma D. Baas en Zonen, Haarlem f 2690; 5. G. Met selaar, Haarlem f 2873: 6. J. H. Wiimubst, Haarlem f 3184: 7. Firma W. Cobelens en Zn.. Haarlem f 2472: 8. P. J. van Hoften. Haarlem f 2550; 9. C. Roozen. Haarlem f 2898: 10. J. C. de Geus. Haarlem f 3094; 11. D. A. Sanders, IJmuiden-Oost f 2884; 12. H. J. van de Aard weg en Zn., Haarlem f 2828. hMARKTBERICHT. IJMUIDEN Maandag. (Nagekomen vischberichten). Besomming van de trawlers: Manden. 550 R.O. 15 f 4260 480 Liberia IJm. 98 f 4340 Loggers met versche haring. KW. 44 f 280. KW. 167 f 850. VL. 204 f 160, Sch. 103 f 790, Sch. 81 f 150. Sch. 95 f 310, Sch. 73 f 80, KW. 65 f 160, KW. 123 f 270, VI. 216 f 220, VI. 217 f 270, VI. 207 f 240, VI. 197 f 210, VI. 199 f 38, VI. 16 f 200. Loggers met versche visch: KW. 169 f 400. KW. 175 f 580. KW. 75 f 390, KW. 34 f 240, KW. 101 f 1150, KW. 108 f 500, KW. 178 f 620, KW. 177 f 600, WW. 52 f 460, KW. 95 f 500, K.W. 127 f 1040, KW. 62 f 700, KW. 134 f 860. Besomming van den kotter: E. 436 f 2120. De tong liep nog op tot 92 ct. per kilo. 34ste WETTIGE HACO-TREKKING 4e KLASSE, le LIJST TREKKING VAN MAANDAG 10 JANUARI 1938 HOOGE PREMIËN: 5000.— 5545 f 2000.— 8355 1500.— 4286 18832 1000.— 6326 6328 16550 400.— 4989 20234 200.— 2862 6076 12593 f 100.— 1 I 3817 5418 6639 6741 8358 PREMIËN VAN 85.- 36 47 48 147 153 169 187 205 219 271 294 338 364 380 409 417 463 464 476 501 513 524 537 550 570 641 697 756 760 837 857 884 926 938 1012 1040 1072 1076 1106 1119 1195 1284 1309 1346 1373 1384 1465 1479 1516 1553 1559 1590 1599 1614 1656 1666 1705 1722 1727 1739 1798 1827 1832 1839 1841 1928 1944 1951 1968 1978 2025 2042 2069 2108 2130 2179 2243 2245 2262 2351 2362 2363 2388 2391 2412 2512 2521 2668 2684 27C1 2809 2839 2842 2864 2870 2906 2947 2964 2975 3000 3121 3153 3187 3197 3204 3207 3217 3232 3276 3280 3297 3335 3422 3425 3485 3488 3524 3529 '3596 3675 3708 3782 3786 3809 3856 3866 2880 3904 3905 3950 4042 4053 4185 4241 4287 4298 4312 4339 4340 4346 4384 4400 4439 4464 4500 4521 4526 4531 4555 4582 4614 4615 4706 4742 4773 4799 4822 4838 4850 4854 4871 4923 4955 4966 5054 5102 5110 5136 5140 5150 5151 6177 5221 5285 5307 5316 5376 5381 5387 5439 5445 5447 5510 5573 5576 5600 5644 5646 5647 5659 5667 5682 5754 5758 5762 5796 5826 5856 5921 5945 5953 5960 6003 6016 6031 6069 6098 J6133 6180 6234 6280 6287 6330 6341 6356 6391 6434 6442 6449 6471 6653 6656 6661 6706 6707 6716 6732 6778 6834 6838 6852 6872 6883 6946 6951 6992 7026 7027 7095 7100 7101 7111 7124 7149 7230 7311 7321 7335 7386 7421 7431 7432 7437 7487 7540 7548 7550 7570 7667 6775 7681 7687 7691 7716 7799 7817 7867 7895 7913 792,6 7931 7991 7994 7995 8000 8032 8072 8090 81Ó2 8119 8128 8148 8158 8171- 8205 8226 8273 8283 8382 8400 8441 8452 8456 8487 8523 8542 8561 8570 8692 S797 8808 8883 8893 8933 8941 9046 9069 9158 9205 9221 9255 9286 9301 9347 9432 9434 9440 9453 9471 9491 9521 9554 9619 9631 9691 S741 9759 9764 9802 9815 9864 9886 9890 9908 9909 9951 9960 9985 10072 10074 10092 10100 10130 10232 10271 10375 10404 10440 10443 10448 10474 10501 10540 10544 10550 10552 10561 10633 10652 10684 10716 10743 10778 10795 10833 10838 10843 10887 10892 10897 10991 11006 1101O 11017 11057 11058 11062 11126 11142 11151 11181 11193 11211 11267 11271 11276 11292 H296 11301 11312 11361 11413 11428 11431 11433 11444 11481 11498 11507 11551 11557 11574 11657 11673 11675 11709 11736 11743 11749 11759 11794 11824 11830 11890 11911 11928 11949 11973 11977 12003 12019 12040 12043 12077 12106 12118 12139 12157 12161 12194 12209 12278 12301 12307 12349 12378 12384 12440 12453 12533 12608 12660 12691 12719 12759 12761 12807 12848 12856 12857 12940 12946 12956 12990 12997 13026 13070 13114 13124 13139 13158 13195 13198 13214 13287 13322 13364 13372 13431 13439 13440 13518 13586 13598 13601 13608 13677 13686 13687 13700 13720 13764 13775 13785 13836 13845 13859 13898 13960 13975 14018 14050 14057 14172 14187 14204 14231 14240 14248 14252 14279 14288 14297 14360 14362 14376 14451 14471 14480 14502 14520 14570 14666 14733 14842 14902 14916 14936 14962 14993 15009 15018 15032 15090 15142 15178 15194 15204 15221 15245 15298 15305 15314 15317 15337 15381 15435 15444 15466 15489 15531 15532 15545 15570 15595 15617 15621 15634 15641 15653 15680 15731 15743 15810 15874 15884 15906 15922 15946 15960 15977 15984 15995 16040 16057 16069 16095 16154 16195 16311 16320 16343 16371 16437 16442 16456 16491 16495 16577 16598 16650 16685 16702 16718 16748 16791 16823 16855 16872 16895 16934 16967 16982 17084 17128 17162 17171 17195 17209 17226 17237 17299 17342 17345 17358 17385 17397 17421 17514 17631 17706 17718 17788 17790 17810 17867 17872 17927 17949 17956 17970 18005 18011 18018 18019 18020 18075 18099 18157 18173 18175 18185 18285 18317 18339 18363 18368 18400 18403 18416 18532 18536 18611 18619 18641 18643 18677 18683 18709 18718 18777 18779 18848 18855 18870 18927 18958 18969 18994 19069 19155 19163 19200 19248 19254 19295 19311 19344 19356 19398 19401 19402 19452 19466 19467 19488 19490 19527 19528 19540 19547 19561 19571 19620 19657 19688 19700 19715 19748 19764 19767 19776 19786 19795 19817 19882 19910 19918 19944 19956 19979 19982 19992 20049 20121 20171 20190 20197 20229 20249 20281 20321 20327 20381 20439 20498 20518 20536 20540 20547 20577 20606 20618 20653 20674 20685 20726 20786 20902 20933 20937 20983 WOENSDAG 12 JANUARI, 8.15 uur R'd. Hofst. Toon., Dir. C. v. d. Lugt Melsert Het hoogst interessante stuk, dat zich ver boven het gewone repertoir everheft In de hoofdr.: ANNIE v. tl. LUGT MELSERT—VAN EES, FIE CARELSEN. COR v. d. LUGT MELSERT, ANTON ROEMER, PIET BRON, THEO FRENKEL. Pr. excl. bespr.: 0.70, 1.05, 1.50, 2.20. 2.70. - Coupons geldig. OKITO KOMT!! School oEnglish Correspondence, conversation and grammar lessons. Clubles- sons 3 pers. 4.— a month R. A. G. DAVIDSON (Englishman) Leraar Engels M.O. 69 Koninginneweg Tel 11596 JAGER GERLINGS Spaarne 86 Telef. 10112 CINEMA PALACE brengt in het voorprogramma der avondvoorstellingen het groote actueele nieuws De ondergang van de „PANAY". En als hoofdfilm het overwel digend filmwerk WILDE NACHTEN. TOEGANG BOVEN 18 JAAR. bi'VEKO SLAAGT U ZIJLSTRAAT 98 Tweede huis v.a. 't Stadhuis Leerling Winkelmeisje gevraagd, of eenigszins gevor derde. Br. no. 8338 bur. van dit blad Net Meisje gevraagd, voor d. en n., goed kunn. werken en koken. Liefst direct. Holl. of buitenl. V. g. g. v. Br. no. 8336 bur. v.d. blad keuken-werkmeisjes, 2de, alleen en dagmeisjes, v. g. g. v. Boogaard's Plaatsingbureau Jansstraat 56 Tel. 14170 Wordt gevraagd Net dagmeisje voor heele dagen. Aanm. Hulse bosch, Bosch en Duinlaan 37, Bloemendaal Gevraagd voor de bakkerij NETTE JONGEN oud 14 a 15 jaar. Adres Bakker straat 13. Huwelijk Jongeman, 26 j., P.G., middelb. opl., wenscht kennismaking met sportief, ontw. meisje. Br. no. 8329 bur. van dit blad Jongen gevraagd ter opleiding in electra bedrijf, of eenigszins gevorderde. Br. no. 8339 bur. van dit blad Gevraagd leeraar Natuur- en Scheikunde voor eenige uren p. week (mor gen of middag). Br. met cond. no. 8330 bur. van dit blad Huurovername gevr. van een modern, zonnig huis, op goeden stand. Br. no. 8334 bur. van dit blad Duitscher vraagt gem. Zit-SIaapkamer m. pens., omtrek Zijlweg. Bij voork. bij Duitschers of D. spr. Br. no. 8335 bur. van dit blad Radio-monteur gevr., bekend met Philipstoe- stellen. Tevens in den winkel te bedienen. Zijlstraat 96 A, Hrl. Gevraagd een geroutineerde bekend met moderne talen. mamma dus voor mmamm N'AAH MM Moore's School I I FRANS HALSSTRAAT 1 I TELEF. 14624

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 3