Verzet te Teruel gebroken. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN K, ou en vjriep WM Wii Japan zijn gezant in China terugtrekken? MAAND A G '10 JANUARI 1938 HAAREEM'S C'AGBEAD' Nog krachtiger militaire actie wordt overwogen. Iu welingelichte kringen te Tokio verluidt dat vandaag de Japansche ambassadeur, Kavagoe uit China zal worden teruggeroepen. Men verklaart dit als een „antwoord op de vijandige houding van China". Ook zou verband gelegd moeten worden met de erken ning van de nieuwe voorloopige regee ring van China door Japan, welke bin nenkort zou geschieden. Men is in de Japansche hoofdstad van meening dat een terugroeping van Kawagoe niet noodzakelijk door een oorlogsverklaring zou.worden gevolgd. De Japanners hellen er toe over de regeering van Tsjang Kai Sjek nog slechts als een plaatselijk bestuur te beschou wen. Waarnemers zijn echter van meening, dat de laatste beraadslagingen van het kabinet betrekking hebben gehad op de hervatting van een krachtige campagne tegen de Chineesche legers. De Japansche regeering zou overwegen een opmarsch in te zetten naar Hankau en Tsjoengking en misschien naar Kanton. De ernst van dit besluit blijkt uit het voornemen van het kabinet om den keizer te verzoeken een keizerlijke conferentie bijeen te: roepen om de genomen maatregelen ter voortzetting van den strijd van kracht te doen worden. Tsingtau een verlaten stad. Officieel wordt te Hankau bekend ge maakt, dat het schiereiland Sjantoeng door de Chineesche troepen ontruimd is. Daar mede is Tsingtau een onverdedigde, stad ge worden. Alle oorlogsschepen van dé Tsjing- tausche vloot zouden half December voor den ingang der haven tot zinken gebracht zijn. Behalve 10.000 inwoners zouden de 400.000 burgers de stad hebben verlaten. Op bevel van den eersten burgemeester zouden eind December alle belangrijke in stallaties, zooals de electriciteits- en water centrales, telegraaf- en telefoonkantoren vernield zijn, evenals Japansche eigendom men. De laatste Chineesche marinetroepen zouden op 30 December en de laatste 2000 man gendarmerie begin Januari vertrokken zijn. In de buitenhaven zijn Japansche oorlogs zo .iems verschenen. De Japansche troepen, die zuid waarts oprukken naar Soetsjau, staan thans tegenover Chineesche troepen tusschen Tsjausien en Tensieng. Tusschen de beide legers ligt nog slechts een strook van 20 mijl breedte. Aangezien groote hoe veelheden troepen geconcentreerd worden, verwacht men, dat ieder oogenblik een zware strijd kan ont branden. Vliegtuigenaanval op Nantsjang. De woordvoerder der Japansche ma rine heeft medegedeeld, dat meer dan vijf Japansche vliegtuigen een aan val hebben gedaan op het vliegveld van Nantsjang. Dit is de belangrijk ste luchtaanval sedert het begin dei- vijandelijkheden. Bommen op Fransche missie. Uit Hongkong, 9 Januari: Er zijn bommen neergekomen op de Fransche katholieke mis sie, tengevolge waarvan een priester gedood en een tweede gewond werd. De bommen wa ren neergeworpen door een twaalftal Japan sche vliegtuigen, die een aanval ondernomen hadden op de hoofdstad van Kwangsi, Nan- ning. Het aantal Chineesche slachtoffers van dezen luchtaanval is nog niet bekend. In Sjanghai wordt gemeld, dat zes Chinee sche vliegtuigen neergehaald zijn tijdens den aanval op Nanking. Engelsch protest. De Britsche consul-generaal te Sjanghai heeft een krachtig schriftelijk protest inge diend bij den Japanschen consul-generaal, Okamoto, wien hij later een bezoek bracht, in verband met de mishandeling op 7 Januari j.l. van Britsche inspecteurs van politie. Naar verluidt bracht in het langdurige onderhoud de Japansche consul-generaal zijn bezorgd- Verdedigers geven zich over. Zaterdagmiddag werd te Barcelona officieel medegedeeld, dat de stad Teruel geheel door de regeerings- troepen was bezet. De laatste recht- sche strijders, die nog weerstand bo den in het klooster van Santa Clara onder hen bevond zich een bis schop hadden zich dien dag over gegeven. De door de beide partijen tijdens de 23 dagen, dat de strijd om Teruel duurt, geleden verliezen kunnen, vol gens Havas, geraamd worden op min stens 60.000 dooden en gewonden, als mede slachtoffers van de hevige kou de. 3Ien acht het zeker, dat de helft der buiten gevecht gestelde soldaten van koude zijn omgekomen of uit den strijd moesten worden genomen we gens bevroren handen of voeten. De gebeurtenissen, die voorafgingen aan de overgave van het klooster Santa Clara waren tamelijk bewogen, aldus Havas. Des morgens werden afgezanten, die zouden onderhande len over de overgave bij de nadering van het klooster met geweerschoten ontvangen. Toch stelde kolonel Barba zich eenige oogenblikken later in verbinding met de ge neraals der regeeringstroepen Rojo en Her- nendez Sarabia, die zich op hun beurt in ver binding stelden met minister Prieto. Kolonel Barba verklaarde alvorens de voor waarden te aanvaarden zich eerst met zijn chefs te willen verstaan. Een deel zijner troe pen gaf zich evenwel intusschen over Eerst ontsnapten 144 soldaten uit het klooster. Zij waren ten prooi aan een volledige demorali satie. Langzamerhand volgden anderen, o.m de bisschop van Teruel. Om twee uur 's middags deelde generaal Hernandez Sarabia mede, dat de tegenstand als geëindigd kon worden beschouwd. heid tot uiting over het incident- en beloofde hij een degelijk onderzoek te zullen instellen. Dit is het derde protest, dat in verband met genoemd incident is ingediend. Het eerste werd geuit door den Britschen opperbevelheb ber, het tweede door het gemeentebestuur te Sjanghai. Op vragen van de buitenlandsehe journa listen over dit incident heeft de woordvoer der van het Japansche consulaat verklaard, dat de in de pers gepubliceerde lezing onjuist is. De Britsche politie-beambte had zich, naar hij zeide, schuldig gemaakt aan opzettelijke beleediging van het Japansche leger, d.w.z van zijn oppersten chef, den keizer van Japan. Hij verklaarde voorts, dS,t aan de grenzen van de gedeelten van Sjanghai, die onder het gezag van verschillende besturen staan, niet het karakter van landsgrenzen kan worden toegekend, en dat de Japanners zich opgrond van het internationale recht bevoegd achten, boosdoeners bij betrapping op keeterdaad en uit wettige zelfverdediging te achtervolgen in gebieden, die onder buitenlandsch bestuur staan Hongarije* Skiërs door nat.-socialisten overvallen Een vijftigtal jongelieden, leden van een nationaal socialistische formatie „Pijlkrui sers" genaamd, zijn Zondagmiddag naar een berg, op 5 K.M. der hoofdstad gelegen, ge trokken, waar zij een groep skiërs aanvielen, die van hun vrijen dag profiteerden om zich te oefenen op de besneeuwde hellingen. Zes tig personen werden hierbij gewond. Vijf hunner ernstig. Telefonisch gewaar schuwde politiemannen konden dertien dei- aanvallers arresteeren. Een voorloopig onderzoek wees uit, dat de nationaal socialisten allen gewapend waren met stokken of knuppels. Op een bepaald sein begonnen zij de skiërs aan te vallen onder het uitroepen van anti-semitische kre ten. De skiërs sloegen eerst op de vlucht, doch kwamen later bijeen, bonden de ski's af en verdedigden zich zoo goed zij konden Er volgde een gevecht, dat tot de aankomst der politiemannen voortduurde. In allerijl derwaarts gezonden ambulances vervoerden toen de gewonden Rusland Arrestatie van kerkelijke hoogwaar digheidsbekleeders De in Nisjni Nowgorod verschijnende „Gor- kowskaja" Kommuna" meldt, dat tezamen met den metropoliet Teofan Tuljakof, zeven kerkelijke hoogwaardigheidsbekleeders door de Gpoe zijn gearresteerd. Het zijn aarts bisschop Pitirim Krylof, bisschop Lebedejef, metropoliet Witalij, de metropoliét Wissarion Sorin in Moskou, bisschop Poerlefski in Ser- gatsj, bisschop Korobof in Wetloega en bis schop Maslofski in Rjasan. Zij worden be schuldigd van sabotage, spiónnage en terroris me. Ook de metropoliet van Moskou, Sergius, het hoofd van de geheele Russische orthodoxe kerk lijkt in arrest te zijn gesteld. Het totale aantal bisschoppen, dat tot dusverre gearresteerd is bedraagt ruim twintig. Kabinetswijziging op komst? Volgens de oppositiebladen zal minister pre sident Skladkowski binnenkort de leiding van het ministerie van binnenlandsche zaken neerleggen en zou de minister van justitie eveneens aftreden. Zij zouden, naar beweerd wordt, vervangen worden wegens meenings- verschillen tusschen kolonel Koe en eenige ministers. Duitschland. Britsch vertoog in (le Wilhelm- strasse lieeft succes. De Britsche ambassade heeft zich, ter in formatie, gewend tot het rijksministerie van buitenlandsehe zaken, wegens de door de Duit- sche pers ontketende hevige anti-Britsche campagne na Engeland's stap te Boekarest voor de Joodsche minderheid in Roemenië, welke stap inmiddels niet zonder uitwerking schijnt gebleven te zijn. De Bex-lijnsche pers onthoudt zich van eiken aanval op Engeland wegens den stap te Boekarest. Vorstelijk huwelijk te Athene voltrokken. Grieksch orthodoxe en Duitsch-Protestant- sche huwelijksplechtigheid. Zondagmorgen is te Athene het huwelijk voltrokken van kroonprins Paul en prinses Frederika Louise van Bronswijk. Des morgens om acht uur kondigden vijf kanonschoten het begin der feestelijkheden aan. Om half tien vertrok de bruilofsstoet van het slot, ter gelegenheid waarvan 21 sa luutschoten werden gelost. Het huwelijk werd voltrokken in de Metropoalkerk van Athene, hetgeen geschiedde volgens ortho doxen ritus. Daarna hebben kroonprins Paul en de kroonprinses een rondrit door het centrum der stad gemaakt. In het slot vond daarop in besloten familiekring een Duit- sche Protestantse!)e huwelijksplechtigheid plaats, waarna de leden der regeering en van het diplomatieke corps hun gelukwenschen kwamen aanbieden. De kroonprinses zal voortaan in plaats van Frederika den naem Margareta dragen. DE DOOD VAN JULIUS BARMAT. De geneesheeren. die een onderzoek hebben 'ngesteld naar de oorzaak van het overlijden 'an Julius Barmat, hebben een voorloopig apport gepubliceerd Hieruit blijkt, dat. in- •lien Barmat al lijdende was aan een oude, ernstige kwaal, de doodsoorzaak gezocht moet worden in een aandoening van hart en nieren. Evenwel moet nog het resultaat van het toxicologisch onderzoek van de inwendige or ganen worden afgewacht. Ravage iu kasteel aangericht. Plunderaars aan het werk tijdens afwezigheid der Nederlandsche eigenaars. Eenige dagen geleden heeft het parket van Brussel zich naar Court Saint Ettienne bege ven, waar een kasteel, het eigendom van een Nederlandsche familie, tijdens de afwezig heid der eigenaars totaal leeggeplunderd is. Enkele dagen geleden kwam de zoon van den eigenaar, die op doorreis te Brussel ver toefde, even te Court Saint Etienne, waar hij moest constateeren, dat het kasteel was ge plunderd. Alles lag overhoop, meubels waren kapotgeslagen, deuren ingetrapt. De ver woesting was zóó groot, dat de inbrekers ver scheidene dagen aan het werk moeten zijn geweest, hetgeen voorts nog uit de resten van maaltijden bleek en uit het feit, dat niet min der dan vijftig flesschen wijn waren leegge dronken. Onmiddellijk waarschuwde de zoon zijn ouders, die na te zijn aangekomen, vast stelden, dat de inbrekers al het zilver, het vaatwerk, kostbare schilderijen, sieraden en zelfs meubelen weggehaald hadden. De politie werd gewaarschuwd en het par ket van Brussel begaf zich derwaarts verge zeld van ambtenaren der Brusselsche politie. Vingerafdrukken werden gevonden en vast gelegd. Men veronderstelt, dat de inbraak gepleegd is tijdens de Kerstdagen of tijdens oud- en nieuwjaar, gezien het feit, dat de omwonen den niets abnormaals hebben opgemerkt en geen enkel verdacht geluid hebben waarge nomen. Dubbele moord bij de Neder landsche grens. Vreeselijke ontdekking in den vroegen Zondagmorgen. In de dicht bij de Nederlandsche grens ge legen Belgische gemeente Veltwezelt is gis terochtend vroeg ten huize van de 63-jarige vrouw A. Franssen een moord ontdekt, waar van de bewoonster en een bij haar inwonende 26-jarige zoon Willem het slachtoffer zijn ge worden. Een nichtje klopte des morgens aan de deur. doch er werd niet opengedaan. Daarna ver schafte zij zich toegang tot de woning, waar zij tot haar ontzetting haar neef onder een zak op den grond vond liggen. Zijn hals was afgesneden. Op het gegil van het meisje kwamen ver schillende omwonenden toesnellen. Bij nader onderzoek in de woning trof men ook het lijk aan van de 63-jarige bewoonster, eveneens met afgesneden hals. Aangezien in het huis alles overhoop was gehaald, vermoedt men, dat roof de drijf veer tot deze midaad is geweest. Tot verleden week was in het huis een cafétje gevestigd. De rijkswacht uit Veltwezelt heeft direct een onderzoek ingesteld en het parket van Tongeren ontboden. Ambtenaren van den fo- tografischen dienst en rechercheurs uit Luik zijn reeds te Veltwezelt aangekomen. Van de(n) dader (s) ontbreekt ieder spoor Evenmin heeft men kunnen vaststellen, wat uit de woning ontvreemd is. Zooals te begrijpen valt heeft het gebeurde in deze kleine grensgemeente groote beroering gewekt. STAKING BIJ GOODRICH TE PARIJS GEëINDIGD. De stakers van de Goodrichfabrieken te Parijs hebben in geheime stemming de scheids rechterlijke uitspraak van Chautemps aan vaard. Vandaag gaan zij weer aan het werk. Landing bij bet licht van een lioütvuur. Ambulancevliegtuig brengt hulp aan ernstige zieke. Toen voor een vrouw in het Zweedsche plaatsje Moeja, die lijdende was aan blinde darmontsteking, een dringende oproep was gedaan en een ambulancevliegtuig ter beant woording werd afgezonden naar het dorpje, bleek het den piloot niet mogelijk te zijn op het meer te landen tengevolge van de duister nis en de onbekendheid met de landingsmo gelijkheden. Dit bemerkende, verzamelden de dorpelingen zoo snel mogelijk een groote hoeveelheid hout en ontstaken een vuur aan der. oever van het meer. De vlammen verlicht ten het watervlak zoodanig, dat de vliegtuig bestuurder in staat was een perfecte landing te verlichten. Direct werd de vrouw aan boord gebracht en vijf kwartier later lag zij in het zieken huis te Hagernaes, terwijl het vervoer over land zeker een dag in beslag genomen zou hebben. GEEN VRIJAF MEER OP KATHOLIEKE FEESTDAGEN IN HET RIJNLAND. Op last van den regeeringspresident van het Rijnland, Terboven, zal in het vervolg geen vrij meer worden gegeven op de scholen op de Katholieke feestdagen, Drie Koningen, Petrus en Paulus en Maria Onbevlekte Ont vangenis. Ook de Katholieke ambtenaren zullen op die dagen geen vrij meer krijgen. Wel zullen zij voor zich naar hun werk te be geven, de H. Mis kunnen hooren. NEDERLANDSCHE WERKEN OP INTERNATIONAAL MUZIEKFEEST TE LONDEN. Het programma van het internationaal muziekfeest der International Society for Contemporal Music, dat van 17 tot 24 Juni a.s. te Londen zal worden gehouden, is thans definitief vastgesteld. Er werden ditmaal o.a. twee Nederlandsche kamermuziekwerken ge kozen en wel de Kleine Suite voor viool en piano van Bertus van Lier en de Suite voor strijkorkest en piano van Guillaume Landré. In het geheel zullen twee orkestconcerten, een kamerorkestavond en twee kamermuziek avonden worden gegeven. De jury bestond uit de musici: E. Ansermet, Joh. Bentzon, Alois Haba, A. C. Boult en en Darius Milhaud, van wie de heer Bentzon als plaatsvervangend optrad en Ed. van Beinum, die geen gelegenheid heeft gevon den de juryzittingen bij te wonen. Verscliooningsrecbt van den journalist. DE GRAAF COVADONGA GESCHEIDEN. In het echtscheidingsproces, dat door de tweede vrouw van den graaf van Covadonga, Marta Rocafort, aanhangig was gemaakt, is thans uitspraak gedaan. Het huwelijk is ont bonden verklaard. Het gerechtshof achtte het niet noodig den graaf te hooren. Deze had zijn advocaat volledige volmachten gegeven. HET HEBREEUWSCH AFGESCHAFT OP DE MIDDELBARE SCHOLEN IN DUITSCHLAND. Naar Havas uit Berlijn verneemt is bij ver ordening van minister Rust het onderwijs in het Hebreeuwsch op de middelbare scholen in Duitschland verboden. Tot nu toe was deze taal een facultatief vak op de gymnasia, dat voornamelijk werd gestudeerd door aan staande theologen en oriëntalisten. Het on derwijs in deze taal is thans aan de universi teiten voorbehouden. Commissie van Advies geïnstalleerd. Zaterdagmiddag is te 's-Gravenhage de commissie van advies inzake het verschoo- ningsrecht van den journalist, ingesteld dooi den Ned. Journalistenkring, voor de eerste maal bijeengekomen. Gelijk bekend, bestaat deze commissie- uit de heèren: jhr. mr. G. W. van Vierssén Trip, voorzitter, mr. J. F. E. Belinfante, mr. A. J. Hankes Drielsma, D. Hans, mr. G. J. van Heu- ven Goedhart, G. P. J. van Overbeek, mr. L. J. Plemp van Duiveland, G. Polak Daniëls en mr. M. Rooy. De voorzitter van den Ned. Journalisten kring, de heer H. Dekking, heeft een woord van welkom gesproken tot de commissie, „die vak- en landgenooten zal adviseeren in een uiterst moeilijke en delicate aangelegenheid". Het is voor het kringbestuur zoo zeide hij een groote voldoening, dat het op zijn uit- noodiging geen enkele weigering ontving en dat het aldus mocht bijeenkrijgen collega's van rijpe ervaring met jongeren, van wie het weet, dat zij met bekwaamheid, onafhanke lijkheid en scherp inzicht de hun voorgelegde aangelegenheid zullen beoordeelen. Doch vooral heeft zich het kringbestuur er over verheugd, dat mr. van Vierssen Trip, een man van zoo hooge juridische standing, het voorzitterschap dezer commissie op zich heeft willen nemen. Mr. Van Vierssen Trip heeft de rede van den heer Dekking beantwoord, waarna de bespre kingen zijn begonnen. Tot secretaris der com missie is mr. M. Rooy benoemd. ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING Vlak voor Thijs stond eensklaps een reus van een man, die hem toe- bulderde: Wat kom jij hier doen, klein mensch? Wil je wel eens gauw maken, dat je weg komt, anders. Thijs sprong 'van pure schrik wel een halven meter hoog, en wilde snel wegloopen, maar de reus pakte hem beet. Hier blijven! Wat kom je doen? Wel, begon Thijs haperend. Wel ziet U, meneer. Tja, hij kon natuurlijk niet vertellen, dat hij Dickie aan het zoeken was, Je kon nooit weten, of de reus niet de schuilplaats wist en dat hij een vijand van Dickie was. Nou en een vijand van Dickie was een vijand van Thijs! Tja. ziet U.. ik ben een schipbreukelingik ben aan gevallen door een zeedraak en die heeft mijn mast opgegeten, zoodat ik met verder kon zeilen Zoo, zoo, mannetje. En kom je dan zoo maar hier aan land, hè? Wat denk jij wel ,leelijkerd, die je bent? Het lik-concours in Den Haag. Belg Europeesch kampioen geworden. Zaterdagmiddag is in den Princesse- schouwburg te 's-Gravenhage het internatio nale type-tournooi, georganiseerd door den heer Schoevers, gehouden. Engeland was vertegenwoordigd door vijf dames. België door vijf heeren, Nederland had zijn vijf snelste dames gezonden, wien het echter, volgens de experts, nog aan de noodige wedstrijdroutine ontbrak. Duitsch land zond een gemengd team van drie da mes en twee heeren, Hongarije vijf dames. Oostenrijk twee dames en twee heeren en Denemarken had zijn snelste typiste laten deelnemen. Het kwam niet alleen op snelheid, doch ook op feilloos tikken aan, waarbij het maxi mum aantal toegelaten fouten een yz pro cent was en iedere fout met 25 strafpunten werd genoteerd. Het was het eerste internationale tiktour- nooi, dat Nederland zag en het eerste groote dat-Europa beleefde. Van daar ook de groote internationale belangstelling, want uit alle landen waren experts overgekomen om den wedstrijd te volgen. Tal van Haagsche auto riteiten, w..o vele raadsleden, waren aanwe zig. Een half uur duurde het tournooi en daarna trokken 40 deskundigen zich in stille afzondering terug om de fouten te gaan op sporen en den einduitslag vast te stellen, een werk. dat groote inspanning vereïschte. Het eindresultaat was: Eerste prijs Victor van der Pol (België) met 493.9 aanslagen per minuut. De heer Van der Pol verwierf hiermede den titel van Europeesch kampioen. Tweede prijs mej. Szterenyi (Hongarije) (492,9); derde prijs mej. Marer (Hongarije) 487 punten. De Nëderlandsche kampioene mej. J. H. W. van Dijk bereikte 427 aanslagen per mi nuut en verbeterde haar Amsterdamsche re cord met twee aanslagen. verdrijft U wonder snel met CACHETS MIJNHAROT W Koker 12 cachets 5 Oct. Proef doosje 2stuks 10ct. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA DINSDAG 11 JANUARI 1938. HILVERSUM I 1875 M. en 415.5 M. AVRO-uitzending 11.0011.30 v.m. en 6.30— 7.00 RVU. 8.— Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Piano en viool. 11.00 Causerie „De zieke zuigeling". 11.30 Lyra- Trio. 12.15 Orgelspel en zang. 1.Gramofoon- muziek. 1.15 Het Omroeporkest. 2.— Gramo- foonmuziek. 2.15 Het Omroeporkest. 2.45 Knip cursus. 3.45 Zang en piano. In de pauze: Gra mofoonmuziek. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Kin derhalfuur. 5.30 Het Omroeporkest. 6.30 Cau-, j serie „Het levensgedrag der dieren". 7.— Voor de kinderen. 7.05 Bram Kwist's Tokkelorkest. 7.30 Engelsehe les. 8.Berichten A. N. P. Mededeelingen. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Bjnte Dinsdagavondtrein. 9.30 Vocaal concert. 10.Vervolg Bonte Dinsdagavondtrein. 10.45 Actualiteitsflitsen. 11.Berichten A. N. P. Gramofoonmuziek. 11.2012.00 Codolban's Roemeensch Ensemble. HILVERSUM n, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10— Gramofoonmuziek.. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Berichten.12.15 De KRO-Melodisten m.m.v. solist (Om 1. Gramooonmuziek.) 2.Vrouwenuur. 3. Modecursus. 4.KRO-Orkest en gramofoon muziek. (Om 5.45 Felicitatiebezoek)6.35 Gra mofoonmuziek.. 6.40 Esperantocursus. 7. Berichten. 7.15 „Het verzekeringswezen in Nederland", causerie. 7.35 Sporthalfuur. 8. Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 KRO- Symphonie-orkest m.m.v."solist. 9.Berichten 9.05 Gramofoonmuziek. 9.15 Vervolg concert. 10.10 Juan Marcu's Roemeensch orkest. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 De KRO-Boys m.m.v. solist. ILip-12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Het Wethmar Pianokwintet. 12.351.15 Radiotooneel. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.50 Michaeloff en zijn or kest. 2.35 BBC-Schotsch-orkest met soliste, 3.20 A. Salisbury's orkest 3.50 Orgelspel. 4.20 Bridgepraatje. 4.35 Gramofoonmuziek. 4.50 Arthur Dulay's kwintet en solisten. 5.20 Het Sharpe-Sextet en soliste. 6.20 Berichten. 6.45 BBC-Midland-orkest. 7.50 Victorian optimism, causerie. 8.10 „The song reporter", voordracht 8.20 „You're the girl", operette. 9.20 Berich ten. 9.40 „How I began", causerie. 9.55 De BBC- Zangers m.m.v. solist. 10.35 Radiotooneel. 11.20 Joe Kaye en zijn Band. 11.5012.20 Dans muziek (gr.pl.) RADIO PARIS 1500 M. 7.50, 8.50 en 10.40 Gramofoonmuziek. 12.20 'W. Cantrelle-orkest en zang. 3.05 Zang. 3.20 Pianovoordracht. 4.20 Zang. 5.20 Ellis-orkest 8.35 Radiotooneel. 10.3511.50 Kamermuziek. KEULEN 456 M. 5.50 Orkest van de Rijksarbeidsdienst. 7.50 Omroep-Amusementsorkest. 11.20 Omroep- 1 kleinorkest. 12.35 Omroepschrammelensemble, en saxofoonkwintet. 3.20 Omroeporkest. 6.30 Omroeporkest en solisten. 7.05 „Zwei im Son- nenschefn", operette. 8.30 Zilcher-Trio. 9.55 11.20 Omroepkleinorkest en Herbert Heine- mann's orkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroep kleinorkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepdansorkest. 5.50, 6.50 en 7.20 Gramo foonmuziek. 8.20 Omroepkleinorkest, solist en gramofoonmuziek. 10.30—11.20 Gramofoon muziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50—2.20 ^en 5.20 dito. 5.35 Harpsoli. 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Pianovoordracht. 7.35 Declamatie met gramo foonmuziek 8.20 Omroeporkest en solisten. In de pauze: Radiotooneel. 10.2011.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Blaasconcert. 8.20 Duitschlandecho. 8.35 Maandoverzicht. 9.20 Berichten. 9.50 Viool voordracht-. 10.05 Scheepsweerbericht. 10.20— 11.20 Hans Busch' orkest.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6